Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů


Aktuálne FX príležitosti: GBP/USD, USD/CAD a EUR/AUD
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na GBP/USD, USD/CAD a EUR/AUD cez denné a týždenné časové rámce.

Investiční glosa: Dlužím, tedy jsem. Podívejte se, jak pákují evropské státy včetně Česka
Globální ekonomika se točí kolem kolem dluhu. Dluží státy, dluží firmy, dluží jednotlivci. Pro řadu domácností mohou být investice prostředkem, který jim pomůže se z dluhu vyvázat. Těžké je ale učit lidi finanční gramotnosti, když člověk zjistí, jak moc jedou jednotlivé země na dluh.

USD/JPY skočil nad solídny level uprostred klebiet BoJ
Vyzerá to, že dolár by sa mohol vzchopiť smerom k 200-DMA uprostred obnoveného oslabenia JPY. Japonský jen sa v pondelok prepadol a počas frankfurtskej seansy stratil pol percenta, keď investori predali menu po tom, čo z Bank of Japan (BoJ) unikli nejaké dovish správy.

Výhody a nevýhody obchodování s CFD (Contracts For Difference)
Obchodování s CFD, neboli kontrakty na rozdíl, se stalo populární metodou pro spekulace na finančních trzích. CFD umožňují obchodníkům spekulovat na pohyby cen různých aktiv, jako jsou akcie, komodity, měnové páry nebo indexy, bez nutnosti vlastnit samotné aktivum. Jaké jsou však výhody a nevýhody této formy obchodování?

Nejvíce podhodnocená měna současnosti
Pokud se jako obchodníci spoléháte na fundamentální analýzu, zajisté vás zajímá, jak si daná měna vede vzhledem k dlouhodobé pozici ekonomiky, kterou reprezentuje. V případě bezdůvodného nebo přehnaného oslabování ji potom bereme jako podhodnocenou a vhodnou k nákupu.

Naučme Čínu se chovat, než nás všechny přeroste
Aktuálně probíhají obchodní vyjednávání mezi USA a Čínou za účelem dosažení férovějšího a volnějšího obchodu. Americká administrativa již zavedla cla na dovoz čínských výrobků v hodnotě 250 mld. dolarů a podle posledních dat se jí podařilo zpomalit druhou největší ekonomiku. Co však Spojené státy štve možná trochu více a moc se o tom nemluví, je fakt, že čínská ekonomika začíná pomalu srovnávat s krok s tou americkou a té se nevyhnutelně blíží její konec na vrcholu, jakožto největší ekonomiky světa. Spojené státy chtějí snížit obchodní deficit, přitom dělají službu nadcházejícím generacím. Netřeba připomínat jak například společnost Huawei sbírá osobní data uživatelů.

Technologický gigant Intel na kolenou! Co bude dál?
Společnost Intel pravděpodobně není třeba nikomu představovat. Tento kdysi dominantní konstruktér a výrobce procesorů byl ještě před několika lety jednou z nejziskovějších společností na světě. Ještě v roce 2018 měl Intel tržby ve výši zhruba 70 miliard dolarů a vydělal více než 20 miliard dolarů čistého zisku.

Kolektivní provázanost finančních trhů
Pondělní propad amerických akcií měl okamžitý dopad na trhy po celém světě. V Evropě jsme viděli pokles akciových indexů, zatímco v Asii byly trhy zasaženy ještě prudčeji. Tento fenomén ukazuje, jak úzce jsou trhy provázány a jak kolektivní chování může ovlivnit směr, kterým se ubírají.

Jak propojit technickou a fundamentální analýzu?
Na rozcestí technické a fundamentální analýzy se každý trader musí rozhodnout, jakou cestu zvolí pro svou cestu k úspěchu na finančních trzích. Není to o tom, zda se přiklonit k jedné nebo druhé, ale spíše o tom, jak tyto dvě metody propojit do koherentní strategie. Jaké tedy existují způsoby?

Kognitivní disonance v tradingu. Co to je, příklady a návod na ponížení dopadů
Kognitivní disonance nás všechny ovlivňuje do větší či menší míry každý den. Pokud jste dnes snídali vajíčka, zapálili si cigaretu nebo měli včera k obědu řízek, zřejmě jste prožili efekt kognitivní disonance. Dělali jste věci, které jsou přímo v rozporu s tím, v co věříte, jaký máte morální kompas či jaké máte znalosti. Podívejme se na to zblízka.

Obchodný výhľad na GBP/JPY, EUR/USD a EUR/NZD
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na GBP/JPY, EUR/USD a EUR/NZD cez denné časové rámce.

Zaměření na RBA a BoC
Investoři si tento týden bezpochyby oddechnou, protože jednání o dluhovém stropu v USA 31. května konečně dospěla k výsledku a prezident pravděpodobně podepíše zákon ještě před pondělním termínem. Po minulém týdnu, kdy ratingová společnost DBRS Morningstar vyhodnotila možné snížení ratingu USA a zopakovala tak podobná varování vydaná agenturami Fitch, Moody's a Scope Ratings, se tak vyhneme nákladné platební neschopnosti a doufejme, že nedojde k poklesu ratingu.


Silný dolar potápí kanadský průmysl
Kanadský dolar za posledních deset let posílil ke svému americkému protějšku o úctyhodných 40 % a od odeznění finanční krize se oba severoamerické dolary obchodují na podobných úrovních.

Jak začít investovat? Tomáš Vranka z XTB zná odpověď
S koncem léta tradičně přichází i růst zájmu o finanční trhy. Kromě ostřílených investorů se o investice v tomto období zajímá i řada úplných nováčků, hledající úvod do tohoto, na první pohled komplikovaného, světa. Nalézt kvalitní a pochopitelný zdroj informací ale nemusí být jednoduché a právě z tohoto důvodu analytik XTB Tomáš Vranka znovu aktualizoval svůj nejpopulárnější videokurz Tvorba akciového portfolia. Pokud se zajímáte o investice do akcií a ETF, tento materiál byste si neměli nechat ujít!

Trading analýza indexu S&P 500 a měnového páru EUR/USD
Americký akciový index S&P 500 (SPX) v úterý naznačil možný začátek výraznějšího poklesu, nicméně ten byl opět v zárodku zastaven a následně zkorigován. Očividně se někdo mermomocí brání tomu, aby se náhodou nespustil větší výprodej, který se na současných rekordních úrovních může lehce přenést v prodejní paniku. Pak samozřejmě veškerá několikaletá podpůrná opatření centrálních bank by přišla víceméně vniveč.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 11.5.2012
Pravidelná týdenní aktualizace....

Pštrosí efekt – Před ztrátami strkáme hlavu do písku
V dnešním psychologickém článku si vypůjčíme metaforu ze světa zvířat a budeme zkoumat vznik pasivního obchodního chování pomocí aplikované nečinnosti.

Obchodná psychológia – FOMO
Podľa mňa strach z toho, že vám niečo ujde je tá najbežnejšia emócia, ktorá núti obchodníkov stlačiť tlačítko sell alebo buy keď by nemali. V skratke sa to prezýva FOMO (fear of missing out). Ak trader urobí ziskový obchod, v mozgu sa uvoľnia chemikálie, ktoré umožňujú traderovi cítiť uspokojenie. Je to tá túžba zažiť ten pocit znovu, ktorá zahmlieva objektívne myslenie a vedie k zlým obchodným rozhodnutiam. Keď sa pozeráme na obchod, je niekoľko možných premenlivých ktoré treba zvážiť a na ktorých záleží podľa obchodného plánu.