Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Věřím firmě Walt Disney kvůli síle její značky
Poslední měsíc na akciových trzích přinesl určitou míru zklidnění navzdory počátečním výprodejům a akciové indexy začaly mírně růst, přesto nemusíme být z nejhoršího venku. Kromě toho má Velká Británie (opět) nového premiéra Rishi Sunak, který musí do této země přinést po letech stabilitu.

Měnový pár AUD/NZD: Analýzy více časových rámců (D1 až M30 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/NZD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Nejdůležitější graf pro budoucnost bitcoinu! | Investiční Memento #94
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 94. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Italská a španělská emise příjemně překvapily, euro koriguje své ztráty
Evropská centrální banka včera ponechala sazby beze změny a na tiskové konferenci překvapila optimisticky laděným doprovodným komentářem.

Kolik času obchodník potřebuje, aby se stal konzistentně více ziskovým?
Velmi častou otázkou mnoha začínajících i mírně pokročilých traderů dnes a denně bývá „za jak dlouho je odhadem možné, stát se ziskovým obchodníkem?“. Samozřejmě není vůbec divu, že je právě tato otázka v počátcích tradingové kariéry u obchodníků tak běžná. Vše to totiž jednoduše souvisí s podstatou fungování našeho pracovního života. Je to podobné, jako když si lidé hledají novou práci. Přitom se také otázkou „kdy mohou očekávat první výplatu?“ s trochou nadsázky ptají, kdy se dostanou do zisku.

Aktuálně v hledáčku: GBP/AUD a USD/CHF
V dnešním článku se budu opět věnovat měnovému páru GBP/AUD. Zde se cena vrátila zpět ke svému vrcholu do zahuštěné oblasti. Na grafu můžeme vidět dokonalý opakující se vzor. Je to skvělý příklad pro začínající obchodníky. Druhým párem je překoupený USD/CHF. Cena právě testuje listopadový vrchol. Ukončí pár vzestup obratovou formací, nebo bude pokračovat dále v cestě na sever? To budeme moci sledovat během následujících několika hodin.

Co plánuji obchodovat - long ropa WTI, long GBP/USD a short USD/CAD
Víra v obchodní dohodu USA vs. Čína drží americké akciové indexy na současných poměrně optimistických úrovních. Případné komplikace, neurčité výsledky jednání, nedohoda apod. pošlou akciové trhy opět dolů. Osobně nevidím do dalších měsíců nic, co by mělo poslat americké akcie výrazněji a na delší dobu nahoru. Spíše naopak, dle mě mnohem více převažují rizika poklesu.

Má smysl investovat do Bitcoinu a dalších kryptoměn?
Bitcoin se dostal v posledních dnech nad hranici 4 000 USD. Má smysl do něj investovat nebo je to bublina, která brzy splaskne? Jak vidí jeho budoucnost analytici? Zeptali jsem se Jaroslava Brychty, hlavního analytika XTB Česká republika.

DAX scalpingová strategie - “vyšší dívčí” tradingu
Vysoká intradenní volatilita i v řádu stovek pipů denně, zvýšené nároky na margin, několikanásobně vyšší hodnota pipu oproti měnovým indexům, to vše činí z německého akciového indexu DAX instrument hodný respektu. Jak se však říká: “Kdo nehraje, nevyhraje”, a proto si dnes ukážeme, jak využít dynamiky trhu a obchodovat rychlé a krátkodobé pohyby na DAXu. Zkrátka a dobře - budeme skalpovat.

Dvě kola soutěže. Demo a Reál. Výhry za 390 000 Kč
Společnost Bossa má pro vás opět investiční soutěž, která je zajímavá jak pro začátečníky, tak i pokročilé. Tajemství úspěchu tkví v tom, že soutěž je rozdělena na dvě kola.

Môj plánovaný trade na americký index
Nepíšem často blogy o akciových trhoch, takže tentokrát to je výnimka. Pozeral som sa na to ako trh znova s ľahkosťou prekonáva all time high (ATH) a pravdepodobne bude pokračovať ďalší bull run (rast). Bude? Poďme si to rozobrať.

Adaptive Market Hypothesis – platí Darwinova teorie i na finančních trzích?
Adaptive Market Hypothesis (hypotéza adaptivního trhu) je ekonomická teorie, která vychází z nesmrtelné Darwinovy teorie přirozeného výběru a která kombinuje behaviorální finance s teorií efektivních trhů. Přijde mi zábavné, jak trefně principy Adaptive Market Hypothesis sedí na akciový trh zejména v kontextu posledních tří divokých let (a nejen těch). Pokud vás zajímá, jak Adaptive Market Hypothesis popisuje chování trhů a investorů a pokud máte chuť na trochu ekonomické teorie, čtěte dál.

Burzovní grafy: Pokles v závěru roku býčí oslavy nezastavil, leden ale může být zajímavý
V posledním týdnu roku 2016 americký akciový index S&P 500 odepsal 1,1 %. Volební rok v USA byl ale pro akcie průměrně příznivý.

Ripple - jedna z najdôležitejších kryptomien
Aj keď je hodnota jedného tokenu oveľa nižšia ako hodnota jedného Bitcoinu alebo Etheru, Ripple je jednou z najdôležitejších kryptomien na trhu, nielen kvôli tržnej kapitalizácii ale aj kvôli technológiám a spoluprácam materskej firmy.

Býci měli opět navrch, americké akcie ale posílily jen mírně
Americký akciový index S&P 500 za týden vzrostl o 0,36 %, a zapsal tak již třetí zelenou týdenní svíčku. Silná rally se ale tentokrát nekonala, s výjimkou silně růstové středy se index držel v mírném záporu.

Růst sazeb v USA bude pomalejší
Páteční data z amerického trhu práce přinesla smíšený obrázek. Na jednu stranu vytvořila největší světová ekonomika během ledna úctyhodných 227 tisíc pracovních míst, což silně překonalo odhady nastavené okolo 170 tisíc. Ani to však americkému dolaru k ziskům nestačilo a kvůli růstu nezaměstnanosti a zpomalující dynamice mezd nakonec vůči euru v rámci odpolední obchodní seance ztratil několik desítek pipů.

Technická analýza DAX, S&P 500 a EUR/USD
V minulém týdnu akciové indexy otestovaly zajímavé supporty, na kterých se vytvořil signál falešného breaku. Kam se trhy vydají v následujících dnech?

Co znamená výsledek britských voleb pro tamní ekonomiku a libru?
Politická nejistota vyvolána výsledkem britských parlamentních voleb se objevila na trzích jenom týden před zahájením oficiálních jednání o brexitu. Ve střednědobém horizontu může ztráta parlamentní většiny konzervativců a nucená koalice se severoirskou stranou zmírnit postoj země k brexitu, podpořit růst britské ekonomiky a posílit libru. V krátkodobém časovém úseku bude povolební politická nejistota spíše zdrojem volatility a slabší britské libry. Loňské referendum o brexitu vedlo k největšímu propadu ostrovní měny za posledních 40 let, kdy se libra obchoduje v režimu volně pohyblivého kurzu. Sterling v červnu loňského roku oslabil o 10 procent proti americkému dolaru a volatilita na libře dosáhla rekordních maxim, dokonce překonala úrovně z roku 2008, kdy vrcholila finanční krize. Na zvýšenou volatilitu měnového trhu reagovala po referendu o brexitu i britská centrální banka, a to snížením základní úrokové sazby na hodnotu 0,25 procenta a obnovením programu nákupu aktiv. Oslabení britské libry podpořilo růst inflace a domácnosti to pociťují. Vyšší cenová hladina snižuje hodnotu reálné mzdy (graf 2), a Briti proto méně utrácejí.

Ropa bude zdražovat
Sankce na ruský ropný sektor teprve začínají. Jestliže se v březnu loňského roku trhy bály nedostatku ropy a barel Brent se prodával za více než 130 USD, jsou komoditní tradeři nyní až překvapivě klidní i při ceně okolo 85 USD za barel.

Americké akcie oslabily, index S&P 500 odepsal přes procento
Šéf americké centrální banky Jerome Powell v týdnu naznačil, že by Fed letos mohl přikročit k dvěma dalším zvýšením úrokových sazeb o čtvrt procentního bodu. Vyšší sazby přitom obvykle tlačí akciový trh níže, protože podkopávají hospodářský růst, zdražují půjčky a snižují atraktivitu akcií ve srovnání s jinými investicemi, například s dluhopisy. Powell také vyloučil, že by se úroky mohly v brzké době začít snižovat. Index S&P 500 se vyvíjel v návaznosti na Powellovo vyjádření poměrně logicky, po pěti zelených týdenních svíčkách klesl a ve zkráceném obchodním týdnu odepsal 1,39 %.