Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Praktické okénko – Lézt do cesty rozjetému vlaku se nevyplácí
V tomto článku se budeme věnovat situaci, kdy vstupovat proti rozjetému trendu nemusí být zcela výhodné. Také se podíváme na obchod, ve které bylo vše provedeno správně, ale i tak skončil ve ztrátě.

Proč chce Microsoft koupit Activision Blizzard?
Společnost Microsoft (MSFT.US) na začátku loňského roku oznámila, že chce koupit Activision Blizzard (ATVI.US), herní studio, které stojí za mnoha populárními tituly. Mezi ně patří například série Call of Duty a Diablo. Nejedná se o zanedbatelný obchod, naopak, hodnota transakce se blíží 70 miliardám USD. Přestože transakce ještě nebyla definitivně schválena regulačními orgány, vypadá to, že se každým týdnem blížíme k jejímu úspěšnému dokončení. Nabízí se tedy otázka, proč chce Microsoft utratit tolik peněz za koupi tohoto studia. Analytik XTB Tomáš Vranka se na toto téma zaměřil ve svém nejnovějším videu.

Měnový pár EUR/JPY: Kombinovaná analýza týdenního grafu
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price Action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.

Analýza indexu S&P 500, EUR/USD a GBP/USD
S blížícím se referendem o setrvání Velké Británie v EU každá zpráva k tomuto tématu výrazně ovlivňuje důležité finanční trhy. Ať akciové indexy, tak měnové i dluhopisové trhy a samozřejmě drahé kovy.

Akciový index S&P 500: Analýza více časových rámců (MN až D1)
V tomto blogu se blíže podíváme na americký akciový index SP&500 a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Myslíte to s tradingem opravdu vážně? Nezmeškejte náš prémiový VIP seminář!
Vážení čtenáři a příznivci portálu FXstreet.cz, máme pro vás důležitou otázku: Myslíte to s tradingem opravdu vážně a chcete se stát dlouhodobě ziskovým traderem?

Čo zobchodovať počas slabej letnej volatility?
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na CAD/CHF, GBP/AUD a USD/JPY cez denné časové rámce.

INVESTIČNÍ GLOSA: Požár v Los Angeles zachvátil i burzu. Odnesly to hlavně akcie pojišťoven
Lesní požáry v americké Kalifornii zpustošily okraj Los Angeles a spálily tisíce domů. Stát, který je už tak svíraný pojišťovací krizi, dostal další velkou ránu. Pojišťovny tak na burze krvácí. Jejich reputaci nepomáhají ani zvěsti, že některé z nich vypovídaly lidem před požárem smlouvu.

Praktické okénko – Když vám broker hodí do tradingu vidle
Při tradingu se někdy stane, že vše uděláte dobře, ale i tak obchod skončí ve ztrátě. Dnes si ukážeme obchod, kde stop loss vystavil broker.

Aktuálně v hledáčku: Měnový pár NZD/JPY
Minulý týden jsme zaznamenali na párech novozélandského dolaru zvýšenou volatilitu. Na denních grafech se vykreslily dlouhé svíce. Aktuálně sleduji situaci na měnovém páru NZD/JPY. Zdá se, že medvědi vyhlíží svou příležitost.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF a AUD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející týden. Na měnovém páru USD/CHF právě probíhá korekce rostoucího trendu. Týdenní graf měnového páru AUD/CHF nabízí cenový pattern Hlava-Ramena.

Zlato – pokles ještě není u konce
V našem fundamentálním okénku jsme se ještě nevěnovali vzácnému kovu, který někteří považují za měnu svého druhu - zlato. Proto pohled na vývoj jeho ceny a výhled do budoucna nesmí na našem serveru chybět.

Volatilní červen a výprodeje v Evropě
Žádná okurková sezóna! Před nástupem léta hýbe trhem spousta faktorů – zasedání centrálních bank, statistik a politických otřesů. Zdá se, že červen bude jedním z nejdůležitějších období, které budou vytvářet letošní vývoj na finančních trzích.

Britská libra na paritě s eurem?
Euro se po komentářích centrálních bankéřů v Jackson Hole posunulo znovu na vyšší úrovně vůči americkému dolaru. Naopak britská libra v posledních týdnech k dolaru ztrácí a za srpen na měnovém páru GBP/USD odepsala přes 3 procenta. Z toho vyplývá, že křížový měnový pár EUR/GBP prudce roste a dostal se už nad 0,92 libry za euro.

Fed navýšil celkový objem QE3, USD dál slábne
Včerejšek byl především o zasedání americké centrální banky, která splnila očekávání a navýšila QE3. Přestože bezprostřední dopad na USD a akciové trhy byl spíše mírný, masivní stimul, kterým bude Fed podpírat finanční trhy v nadcházejících měsících pravděpodobně vytvoří kvalitní podhoubí pro další růst ceny rizikových aktiv (zejména akcií), který by měl být doprovázen pokračujícím oslabováním amerického dolaru.

Moje obchody: Ropa, zlato, EUR/AUD a AUD/USD
Dnešní ropu zatím komentovat nebudu, osobně do propadu pomaličku akumuluji menší long pozice. Jsme hluboko pod technickou Fair Value úrovní, propad neodpovídá fundamentům a v dalších dnech velmi pravděpodobně uvidíme prudký obrat ceny nahoru.

Tradingové nástrahy, kterým je lepší se vyhnout
Chcete začít s tradingem, případně jste už začali? A co vás k tomu vlastně táhne? Je to snad vzrušení nebo možná vidina potenciálního zisku?

Index S&P 500 odepsal bezmála procento, uzavřel ale daleko od minim
Americký akciový index S&P 500 neudržel směr z předchozího týdne a s výjimkou pondělí neatakoval rezistenci na 4 200. Až do čtvrtka klesal směrem k 50dennímu klouzavému průměru a minimům ze středy 26. dubna. Od pondělí do čtvrtka ztratil 2,6 %, páteční obrat a silný růst ale omezil jeho ztrátu na 0,80 % a ze čtvrtečního propadu na grafu udělal dvěma gapy izolovaný "ostrůvek".

Multitimeframe analýza: 9.2.2023 Zlato
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Hledáme trend na eurodolaru
Měnový pár EUR/USD je v bouři zhoršujících se ekonomických dat a diskuzí okolo kolapsu Číny v novém roce až překvapivě stabilní. Od velkého skoku po zasedání Evropské centrální banky (ECB) na začátku prosince se drží v blízkosti 1,0900 bez žádného viditelného trendu. Ba co víc, už je tomu rok, co eurodolar sklouznul do pásma 1,0500 – 1,1500, odkud se v podstatě za celou dobu nedostal.