Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Dopad Fedu na britskou libru
Zvýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou (Fed) v minulém týdnu mělo paradoxně negativní vliv na hodnotu dolaru. Kromě relativně holubičího vyznění celého zasedání nemusí mít akce takový efekt, protože se čeká, že ostatní centrální banky budou tlačit svou měnovou politiku stejným směrem. Čínská centrální banka zvýšila úroky hned následující den, začala diskuze o zvednutí depozitní sazby v eurozóně ještě před ukončením QE a také na britských ostrovech je nálada spíše jestřábí.

Září: Nejztrátovější čas na finančních trzích. Mýtus nebo pravda?
Asi každý investor nebo trader už někdy slyšel o „zářijovém efektu“. Tedy o tom, že tento měsíc z pohledu sezónnosti nepřináší finančním trhům nic dobrého a je spíš předzvěstí červených čísel. Podobných „mýtů” je samozřejmě celá řada, a ne vždy jsou pravdivé. Pojďme se tedy podívat, jak to se zářím opravdu je.

Na finančních trzích vše souvisí se vším! Jak to obchodně využít?
Obchodníci i investoři neustále hledají způsoby, jak získat informační výhodu, která by jim pomohla k ziskovosti. Jednou z populárních strategií, jak získat pomyslný obchodní „edge”, je korelace. Ve finančním světě znamená korelace určitou formu vztahu mezi dvěma různými aktivy. Jinými slovy, různé instrumenty mohou mít na sebe různý vliv, který obchodníci mohou využít ve svůj prospěch.

Aktuálně nejlepší Price Action
Pomalu se blíží konec obchodního týdne. Je na čase zavírat otevřené pozice a nachystat se na víkendový relax. To je jedna ze dvou možností. Druhou možností je projít grafy, zda se ještě nenajde nějaká ta obchodní příležitost na závěr již určitě úspěšného týdne. Nabídnu vám můj pohled na dva měnové páry. AUD/NZD se pokouší o odraz od trendové čáry a rezistence. A EUR/NZD konečně po několika týdnech chopu prorazil W1 rezistenci.

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, CAD/JPY a EUR/CZK
Léto je v plném proudu. To znamená, že nám měnové páry jako obvykle zlenivěly. V dnešním blogu technické analýzy se tedy budeme věnovat charakteristickým situacím pro takováto období. Těmi jsou konsolidace.

Koncentrace na trading a obchodní rutina
Přijmout trading do běžného života může být pro některé obchodníky zásadní otázka. V tomto článku jsme se blíže podívali na to, jak si vytvořit obchodní rutinu.

AUD/NZD: Kombinovaná analýza denního grafu
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price Action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.

USA jako ropná velmoc?
Díky novým technologiím i důrazu na energetické úspory se postavení Spojených států na trhu s energiemi za posledním 10 let radikálně změnilo. Výrazné zvýšení nabídky plynu a ropy také výrazně zamávalo s cenami komodit, které klesly o více než polovinu z maxim roku 2011.

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár AUD/USD, index Dow Jones a platinu
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/USD, index Dow Jones a platinu. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.


Index S&P 500 odepsal 2,5 % a je v korekci
Uplynulý týden byl pro americký akciový týden opět poměrně výživný směrem dolů. S výjimkou úterý byly všechny obchodní seance ztrátové a celkově index odepsal 2,53 %. Z maxima z konce července tak již odepisuje 10,28 %.

Základy Money-Managementu
Money-Management je absolútnym základom úspešnej obchodnej stratégie. V tomto článku sa pozrieme na to ako túto robustnú tému uchopiť.

Jak vidím situaci na měnovém páru EUR/USD
Dnes máte opět možnost se mnou navštívit eurodolar. Důvod je jednoduchý. Právě se nachází v situaci, která se příliš často nevyskytuje. Podíváme se do historie a na základě její studie budu predikovat další možný vývoj.

Praktické okénko – Řízená ztráta při výběru likvidity
Trading je i o ztrátách, proto se v tomto článku na jednu řízenou ztrátu podíváme.

Aktuálny výhľad na trhy po nevídaných pohyboch
V posledných týždňoch trhy prekvapili takmer každého svojou obrovskou volatilitou. Skoro všetky akcie, komodity a kryptomeny padajú. Ako to bude ďalej? Pozrime sa na vybrané trhy primárne z weekly timeframeov.

Tímová práca - kľúč k úspechu
Úspech je často spojený s tímovou prácou. Od veľkých korporácií po malé start-upy, úspešné organizácie a projekty sa často vyznačujú schopnosťou efektívnej spolupráce a synergii medzi ich členmi. V dnešnom článku sa budeme venovať fenoménu tímovej práce a jej vplyvu na úspech organizácií a projektov. Pozrieme sa na to, prečo je tímová práca taká dôležitá.

Sazby v praxi
Zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou (ČNB) už nikoho nepřekvapuje. Asi to má i smysl, no v minulém týdnu jsem se v praxi setkal s tím, jak se to promítá do reálného uvažování lidí. A tím nemám na mysli jen hypotéky nebo nějaká spoření.


Ropy je na trhu stále příliš
Poslední vývoj cen ropy až dramaticky připomíná její vývoj v letech 2008-09, a to jak graficky, tak načasováním. Vrchol z června/července je následován prudkým poklesem, ceny se poté během ledna stabilizují na zlomku předchozích hodnot a obchodování je doprovázeno vysokou volatilitou. Kdyby byla historie vodítkem, mohli bychom se těšit na slušnou rally na ropě, která by do konce roku vrátila ceny do pásma 70-80 dolarů za barel.

Akciové trhy v posledních měsících? Horská dráha plná nejistoty, která jede stále vzhůru
Akciové trhy se v minulém roce těšily z ohromného zájmu veřejnosti a tento trend se plynule překlenul i do roku 2021. Není se čemu divit - média si akciových trhů více všímala už před pandemií koronaviru, a to zejména ve spojení se silnými příběhy (např. Tesla a osobnost Elona Muska). Propad v souvislosti s koronakrizí z března minulého roku pak představoval pomyslné přilití benzínu do ohně. Nutno dodat, že to nebyl pouhý kanystr benzínu, nýbrž celý barel!