Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Burzovní grafy: Víra v balík pomoci ekonomice sílí, americké akcie jsou na rekordech
Přelom listopadu a prosince byl pro americké akcie relativně klidný, i tak ale týdenní svíčka chytla příjemně zelený nádech s hodnotou 1,67 %.

Euro zamířilo zpět nad hranici 1,32 EURUSD
Finanční trhy zahájily nový týden v poklidné atmosféře bez výraznějších fundamentů.

Týždenný výhľad 3cAnalysis: pár EUR/USD a index S&P 500
Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch. Už čoskoro 3cAnalysis ponúkne,v spolupráci s FXstreetcz, prvý webinár a s ním aj zaujímavú možnosť vzdelávania.

Zasedání v Jackson Hole: Co můžeme čekat od centrálních bankéřů amerického FEDu?
Minulý pátek se uskutečnilo další výroční zasedání Federálního rezervního systému (FED) v Jackson Hole ve Wyomingu, které je ve světě ekonomie a financí považováno za jednu z nejzásadnějších akcí každý rok. Toto setkání, kterého se obvykle účastní centrální bankéři, ekonomové a finanční odborníci, slouží jako platforma pro diskusi o zásadních otázkách měnové politiky a ekonomických výzvách, kterým čelí Spojené státy i světová ekonomika.

Proč se nebát další krize eura?
V souvislosti s udržitelností projektu eurozóny a možných negativních dopadů na kurz eura se stále hovoří o veřejném dluhu Španělska, Itálie, Portugalska a Řecka. Dluh těchto zemí se sice s hospodářským oživením eurozóny v poměru k HDP stabilizoval, tolik čekané oddlužení ale nepřichází.

Proč vlastně obchodujeme? (7. díl)
Protože motivace v tradingu není nikdy dost, tím spíš, když se například moc nedaří, řekl jsem si, že se pustím do dalšího dílu seriálu o pozlátku. Tentokrát je to ještě vzdáleně ovlivněno absolvovanými svátky, ve kterých byl dostatečný prostor k rozjímání a ke konzumaci dobrého alkoholu. A pro takovou příležitost neznám nic lepšího, než je sklenka dobrého koňaku.


Praktická ukázka: Nová medaile za trpělivost?
Moje minulé dva články se věnovaly tomu, jak je podle mého názoru důležité, věnovat se jedné strategii. Pracovat na ní, věřit jí, zkrátka udělat z ní součást rodiny se vším, co k tomu patří. Název dnešního článku mluví o další medaili, ale klidně by tam mohlo být i něco o ševci a o jeho kopytě nebo něco o trpělivosti a vytrvalosti. Zkrátka trading není hra na jedno odpoledne, ale je to mnoho maratónských běhů poskládaných za sebou.

V pondělí cena žlutého kovu stoupala, podporovaná měsíčním PP na 1 475,51
Vzhledem k tomu, že směnný kurz XAU/USD je podporován 55, 100 a 200 hodinovým klouzavým průměrem, je pravděpodobné, že v krátkodobém horizontu by na trhu mohli převládnout býci.

Pohled tradera na EUR/USD, EUR/CAD a ropu WTI
Měnový pár EUR/USD dokázal v posledních dnech posílit až k 1,2090 +/-. Euro tak nadále prezentuje svou sílu i přes významný a v nedaleké budoucnosti ještě větší úrokový diferenciál vůči dolaru. Úrovně nad 1,2000 se mi ale již pro nové long pozice nelíbí, budu tedy dále čekat na korekci.

Máš mozek, tak se ho nauč používat
Každý si myslí, že psychologie je nejdůležitější pro profitabilní obchodování. Spousta obchodníků si ani neumí představit, jak je daný problém rozsáhlý. V tomhle článku bych se chtěl zaměřit na vlastnosti obchodníka, rady a tipy, které mě osobně pomohly se stát dlouhodobě profitabilním obchodníkem. Obchodování je velice náročná činnost na psychickou stránku člověka, bohužel nezbytná, bez ní se na trhu nepohneme kupředu úspěchům. Psychické vlastnosti neboli dovednosti je třeba nepřetržitě procvičovat stejně tak, jako hru na hudební nástroj. Pojďme si připomenout ty nejdůležitější kroky, co musí každý obchodník dodržovat.


Situace v dolarovém indexu po 14 dní trvající korekci a další možný vývoj.
Je konec týdne, trhy jsou líné. Vzhledem k technické situaci a několikadennímu růstu v párech EUR/USD a GBP/USD by se mohlo objevit nějaké vybírání zisků. To samé platí i pro akciové indexy.

AUD/USD: Analýza více časových rámců (W1-H1)
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/USD a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Dva silné dny býkům stačily na dílčí vítězství, index S&P 500 vzrostl o půl procenta
Americký akciový index S&P 500 má za sebou druhý ziskový týden v řadě, tentokrát díky růstu v druhé polovině týdne posílil o 0,55 %.

Riziko – 1. díl
Jedna z mála věcí, kterou máme v tradingu zcela pod kontrolou a vlastně asi jedinou, je riziko. Riziko, respektive velikost ztráty. Nikdy dopředu nevíme, jak dlouho bude trvat náš obchod. Nikdy nevíme, jestli cena dorazí k našemu Take-Profitu, částečným odprodejům, přitažením Stop-Lossu k Break/Evenu. To všechno dopředu nikdy nevíme. Co ale víme, je maximální velikost naší případné ztráty. V těchto dvou dílech věnovaných riziku, respektive risku, zkusím popsat svůj pohled na dva odlišné přístupy práce s rizikem.

3 základné scenáre na Bitcoine. Do 14 dní na 17 000 USD?!
V tomto článku sa pozrieme na 3 základné scenáre, ktoré sledujem na Bitcoine. Začneme tým úplne základným a pomaly prejdeme na alternatívne scenáre.

Rozdíl mezi intradenním a swingovým tradingem
Dnes se podíváme na rozdíly mezi intradenním a swingovým tradingem. V tomto článku vám přiblížím hlavní charakteristiky obou přístupů, jejich výhody a nevýhody, a co byste měli zvážit než se pustíte do samotného obchodování.

Burzovní grafy: Ledy se pohnuly a volatilita začala růst
Ledy se pohnuly a volatilita začala růst. Dostaví se na americký akciový trh dlouho vyhlížená korekce?

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 21.7.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...