Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů


Proč (ne)jen kritizovat?
..přiznat si chyby je těžší než kritizovat, fabulovat a obviňovat ostatní, že si své vlastní zisky vymysleli..

Apple, Aplhabet a Facebook jsou od začátku roku ve ztrátě
Akcie technologických společností, které si získaly za posledních pár let na popularitě, nyní částečně stály za výprodeji na akciových trzích kvůli jejich obrovské kapitalizaci. Skupina technologických akcií FAANG v loňském roce neporazitelně rostla a pro investory tvořila základ jejich portfolia. Neexistoval snad ani jeden investor, který by nedržel akcie alespoň jedné ze společností, a vyplatilo se. Zdálo se, že rok 2018 zkopíruje vývoj toho předchozího a akciové tituly ve většině případů rostly dvouciferným tempem, Amazon a Netlix si své zisky dokonce dále drží. Kombinace geopolitických rizik a negativního sentimentu nakonec dopadla i na populární technologické akcie a tři tituly společností Apple, Alphabet a Facebook své letošní zisky dokázaly dokonce kompletně vymazat.

Multitimeframe analýza: 17.8.2021 EUR/GBP
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

JPY nejbezpečnější měnou
První dva obchodní dny nového roku nám v plné kráse ukázaly rizika, kterými se letos trhy budou nejvíce bavit. V první řadě jde o ekonomické ochlazení přicházející z Číny se souvisejícími propady akciových trhů, intervencí místní vlády a centrální banky a zprostředkovaně přes kurz čínského jüanu významný dopad na ostatní obchodovatelné měny.

Aktuální sentiment amerického akciového trhu aneb party v plném proudu
Zdá se, že na začátku letošního roku se investoři rozhodli, že budou mít na akciovém trhu party, kterou si (zatím) nenechají pokazit, tak totiž v kostce vnímám aktuální sentiment na americkém akciovém trhu. Nicméně jak rádi a pravdivě podotýkají škarohlídi a jak opakovaně dokazuje historie, každá party jednou skončí a čím divočejší party, tím horší kocovina.

Rozhovor s novým prezidentem XTB
První rozhovor s novým prezidentem XTB Omarem Arnaoutem o získávání nových klientů, konsolidaci trhu a regulacích.

Čekání na druhou vlnu
Zatímco Evropa žije v nejistotě, jestli se koronavirová epidemie vrátí podobně silně jako na jaře, ve Spojených státech už se čeká spíše na druhou vlnu masivní fiskální podpory. Tam již o druhotném zvýšení nemocných není pochyb. A v podobném vyčkávacím módu se obchoduje spousta měn i komodit.

Manuálne backtestovanie
Mnohí z vás sa často trápia s backtestovaním vlastných stratégií, či hľadaním ďalšieho edge. Na internete je možné nájsť množstvo software umožňujúcu túto činnosť, ja som sa však rozhodol pre vlastné riešenie. Vyvinúť vlastný backtestovací software, ktorý bude šitý na môj štýl obchodovania a dokáže verne simulovať dianie na trhu niekoľko rokov dozadu, tick po ticku, s jednoduchým používateľským rozhraním podobne ako MT4 avšak bez obmedzení na veľkosť historických dát. V článku sa vám pokúsim priblížiť hlavné funkcie a výhody mojej backtestovacej aplikácie.

SATS DJIA Live 10/2023
Jak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první říjnový pracovní den a prodám poslední říjnový pracovní den.

Komu pomohl Fed 50 bps?
Na měnovém zasedání minulý týden ve středu snížila americká centrální banka (Fed) hlavní úrokovou sazbu o půl procentního bodu.

Problémy Netflixu a Tesly?! | Investiční Memento #42
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 42. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Výsledková sezóna: Jak se daří výrobcům čipů a luxusním značkám?
Zhruba před týdnem a půl začaly mnohé významné světové společnosti zveřejňovat své hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Tentokrát jsou výsledkové zprávy obzvláště zajímavé, protože se zároveň výrazně mění očekávání snížení úrokových sazeb v USA, což má na mnohé, zejména dražší růstové akcie, zásadní negativní dopad. Podívejme se na nejzajímavější výsledky, které byly dosud zveřejněny.

Technická analýza: XAU/USD zůstává pod 1 480 USD
V pátek kurz zlata (XAU/USD) klesl na úroveň 1 460,00. Během dnešního rána zlato testovalo Fibo 23,60% na 1 462,89.

Buffett investorům: odprodej Applu, strach z AI a příležitosti v Kanadě
Na začátku měsíce se v Omaze opět konalo tradiční setkání akcionářů společnosti Berkshire Hathaway v čele s legendárním investorem Warrenem Buffettem. Tomuto setkání se také neformálně říká „Woodstock pro kapitalisty" a letos bylo plné Buffettových zajímavých názorů na svět a investování. Co Věštec z Omahy, jak se Buffettovi obvykle přezdívá, předpověděl tentokrát?

Praktické okénko – důležitost řízení obchodu a minimalizace rizika
Řízení otevřené obchodní pozice by mělo být zaměřené nejprve na redukci rizika a poté na maximalizaci zisku. V tomto článku si ukážeme, jak lze číst trh v okamžiku negativního cenového vývoje.

Výběr z nedělní přípravy: GBP/USD, AUD/CAD a EUR/NZD
V dnešním blogu technické analýzy jsem se zaměřil na možné trendové obchodní příležitosti. Každý z výše jmenovaných měnových párů se nachází na zajímavé cenové hladině. Jako obvykle nastavím mantinely a podmínky pro případný obchod.

USD/RUB: Není korekce přehnaná?
Ruský rubl se od začátku února stal premiantem měnových trhů. I přes silnou pozici amerického dolaru dokázal v rámci měnového páru USD/RUB posílit natolik, že k nákupu amerického dolaru již stačí pouze 51 rublů ve srovnání s 71 rubly na začátku února.

POZNEJ SEBE, NEBOJ SE A UBÍREJ
Mám rád lidi. Každý z nás má v sobě něco úžasného, a každý z nás je nějak zraněný. Pan Jekyll a pan Hyde. Vrcholy a údolí. Láska a strach. Musím říci, že na forexu je strach velmi dominantní myšlenka a emoce. Pozoruji to na mnoha lidech. A pro mou profesi tradera a trading trenéra se mi mnoho lidí otevírá do hloubky. A tam je obrovský strach.

Kdy splaskne bublina na nemovitostech?
V jak velké bublině se aktuálně trh nachází? Ve srovnání s předkrizovými lety 2007-08 by dnes ještě nemuselo být tak špatně. Před 10 lety totiž výnos z nájemného nepokryl ani úroky z hypotéky, které se pohybovaly mezi 5 a 6 % (viz graf). Volné prostředky se tehdy daly lépe zhodnotit nákupem bezpečných vládních dluhopisů a kupující nemovitostí v podstatě pouze spekulovali na další růst cen, což byl jasný znak rozpáleného bublinového trhu.