Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

3 dôležité obchodné príležitosti na najbližšie týždne
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrieme sa na tri menové páry a to NZD/USD, GBP/NZD a USD/JPY z weekly, daily a H4 timeframe. Už je za rohom október, čo je jeden z najvolatilnejších mesiacov a posledný kvartál v roku, tak sa pripravte na zaujímavé pohyby!

Jak obchoduje skutečný Wolf of Wall Street? | Investiční Memento
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo další vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Evropské akcie porostou
Za dočasné lze považovat dnešní šok, způsobený prohlášením prezidenta Trumpa o pozastavení cestování mezu USA a Evropou.

Zemní plyn jako menší bratr ropy
V jednom z minulých článků jsem se zde věnoval trhu s ropou a zvlášť pak jeho ovlivněním těžbou z břidlic v USA. Příběh zemního plynu se s tím ropným relativně silně rýmuje a skýtá mnoho příležitostí k obchodování.


Ako prestať robiť tie isté chyby stále dookola
Robia nás naše chyby múdrejšími? Sedliacky rozum nám vraví, že môžeme premeniť naše chyby v pozitívnu skúsenosť a vylepšiť našu výkonnosť. Každopádne, skôr to vyzerá tak, že sa ľudia často z chýb nepoučia a namiesto toho ich opakujú.

Potíže s platformou
Jako nováček jsem si myslel, že se zvládnutím technických součástí tradingu, dopracuji do bodu, ve kterém mě už v tomto směru nic nepřekvapí a že to bude jedna z věcí, na kterou se budu moci bez potíží spolehnout. Bohužel to tak není.

Nové TimeFramy? | Swingový TimeFrame výhled na týden 27.2. - 5.3. 2023
Každý týden sleduji instrumenty jako měnové páry a indexy, a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie. Co přinesl tento týden a jak jsem rozšířil statistiku mé tradingové tabulky?

Začínáte s tradingem? Přinášíme návod, jak správně využít testovací účet
Testovací účty jsou v dnešní době mezi investičními aplikacemi a brokery již normou. Ačkoliv jsou nyní využívány i dlouhodobými investory k otestování platformy, jejich stěžejní úkol je především na poli tradingu. V krátkodobém obchodování je méně prostoru pro chyby. Je tedy přirozené, že tradingový nováček při vstupu do neznámých vod volí méně rizikovou alternativu, kterou je při obchodování testovací účet, také označován jako tzv. demo účet. Právě na něm může každý zdarma a bez rizika vyzkoušet svou strategii. Nicméně i přesto, že na testovacích účtech nehrozí ztráta finančních prostředků, při nesprávném používání mohou začátečníka i zbrzdit v jeho obchodní kariéře. V tomto článku se podíváme na to, jak z testovacího účtu získat co možná nejvíce zkušeností, a zároveň jak se při tom vyhnout zásadním chybám.

Praktická ukázka: Skvěle, odprodeje opět v akci
Z toho nelze nemít radost, když se vám pořád dokola vyplácí jedno nevelké rozhodnutí, které jste udělali před mnoha lety. A toto rozhodnutí zachraňuje zas a dokola vaše výsledky. Je prostě skvělé, když vidíte, jak malá drobnost drží vaši strategii a vás osobně, stále v dobré kondici.

Praktická ukázka: První obchody v roce 2020
Tak už nám to začalo. Start nového obchodního roku. Někteří se těší více, protože mají s trhem nějaké tajemné úmysly, někteří se těší méně, protože stále nevědí, jestli dělají správnou věc. V každém případě jsem se zapojil i já a tak se můžeme podívat na to, jak těch prvních několik obchodů dopadlo.

Co dělat o prázdninách?
Prázdniny na trzích obecně jsou celkem často diskutovaným tématem, vidím, že na to téma běží anketa i zde na serveru FXstreet.cz. Červenec a srpen – často se mluví o prázdninovém efektu, nízké volatilitě i nízkých objemech obchodů. Pokud jsou vysoké teploty, tak to každého láká někam k vodě – pravda, dnes existují takové možnosti, že se dá obchodovat odkudkoli. Ale na druhou stranu - odpočinek je pro tradera důležitý a dovolená pročistí hlavu, člověk získá odstup a čas pro nové myšlenky. Nicméně AOSům je počasí celkem fuk a odpočinek nepotřebují.

Evoluce myšlenek a nápadů
Svět nás obklopuje miliony nejrůznějších věcí, udělátek, nápadů, myšlenek a já nevím čím vším ještě. A jen málo z toho vzniklo na čistém bílém papíře ve formě, ve které tu danou věc potkáme při svém každodenním putování životem. Je pozoruhodné, jak složité mohou být na první pohled jednoduché věci a až když se nad nimi zamyslíme, teprve jejich složitost a důvtipnost vidíme, pochopíme a oceníme.


Analýza DJ30, S&P 500, DAX, EUR/USD - Trump začal úřadovat, trhy rostou
První dny úřadování D. Trumpa vzaly trhy pozitivně. Daří se americkým akciovým indexům, ale překvapivě také DAXu. Jak dlouho to ale vydrží?

Výhľad na AUD/JPY, GBP/USD a OIL-WTI
V tomto výhľade by som rád poukázal na príležitosť ako zobchodovať následujúce inštrumenty a ako som niektoré aj zobchodoval.


Mapa 41/10
Tak další týden za námi. Na začátku se zase podíváme, s jakým úspěchem/neúspěchem zakončil minulý týden:

Co znamená výsledek britských voleb pro tamní ekonomiku a libru?
Politická nejistota vyvolána výsledkem britských parlamentních voleb se objevila na trzích jenom týden před zahájením oficiálních jednání o brexitu. Ve střednědobém horizontu může ztráta parlamentní většiny konzervativců a nucená koalice se severoirskou stranou zmírnit postoj země k brexitu, podpořit růst britské ekonomiky a posílit libru. V krátkodobém časovém úseku bude povolební politická nejistota spíše zdrojem volatility a slabší britské libry. Loňské referendum o brexitu vedlo k největšímu propadu ostrovní měny za posledních 40 let, kdy se libra obchoduje v režimu volně pohyblivého kurzu. Sterling v červnu loňského roku oslabil o 10 procent proti americkému dolaru a volatilita na libře dosáhla rekordních maxim, dokonce překonala úrovně z roku 2008, kdy vrcholila finanční krize. Na zvýšenou volatilitu měnového trhu reagovala po referendu o brexitu i britská centrální banka, a to snížením základní úrokové sazby na hodnotu 0,25 procenta a obnovením programu nákupu aktiv. Oslabení britské libry podpořilo růst inflace a domácnosti to pociťují. Vyšší cenová hladina snižuje hodnotu reálné mzdy (graf 2), a Briti proto méně utrácejí.

Volatilita pokračuje, index S&P 500 oslabil popáté za sebou
První květnový týden nevybočil z trendu, který americké akcie nastoupily v dubnu, a pro index S&P 500 skončil opět ztrátou, byť tentokrát mírnou (-0,20 %). Benchmark tak má za sebou nejdelší sérii týdenních poklesů od přelomu května a června 2011.