Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Ignorování možných dopadů koronaviru pokračuje, americké akcie vylepšily rekordy
Americký akciový index S&P 500 v týdnu posílil o 1,57 % a opět posunul historické maximum, a před pondělním svátkem se tak obchodníci mohou těšit ze zisků.
Kryptomenoví influenceri (1. časť)
Ak nám tento rok skutočne nastane opäť bullrun (pohalvingový rok), tak každý z nás bude chcieť mať tie najlepšie, najčerstvejšie a takisto aj najodbornejšie novinky zo sveta kryptomien. Aj keď je kryptomenový svet plný influencerov, bloggerov alebo „expertov,“ nie všetci z nich dokážu prinášať kvalitný obsah pre všetkých. Avšak tí, ktorí sa nachádzajú na našom zozname nižšie, tvoria obsah, o ktorý určite nebudete chcieť prísť.
Obrat trendu na NZD/CAD a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
Elliottovy vlny: Měnový pár NZD/CHF, kryptoměna Bitcoin a index Dow Jones
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/CHF, kryptoměnu Bitcoin a index Dow Jones. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
Američané už šetří
Po čtvrtečním relativně holubičím zasedání Evropské centrální banky zamířil měnový pár EUR/USD níže. Jedno euro se tak prodává pouze za 1,08 amerického dolaru, což je nejnižší kurz za poslední dva roky a blíží se lokálnímu minimu z akutní fáze pandemie 1,06, kdy kapitál prudce proudil do USA ve strachu se zastavením ekonomiky.
Burzovní grafy: Mírný pokles indexu S&P 500 potvrdil dosavadní rozpětí
Geopolitické tenze a hurikánová sezóna na jihovýchodě USA na jedné straně, na té druhé právě s přírodními katastrofami spojené posunutí dluhového stropu na prosinec. Obchodníci mají na co reagovat, akcie v Americe ale zůstávají bezpečně mezi důležitými cenovými úrovněmi.
Fear factor
Tento post jsem pripravil jako podekovani vsem blogerum a uspesnym traderu co sdili neocenitelne znalosti na svych webech a blogs.
Obchodování S&P 500 a EUR/USD
Americké akciové indexy v posledních dnech nechtějí (zatím) ani dolů, ke zdravějším tržním úrovním, ale ani nahoru na nová maxima. Těžko říci, na co přesně finanční trhy nyní čekají. Makrodata s nimi nijak výrazněji nehýbou, výsledky amerických korporací, geopolitika, centrální banky a Čína také ne.
Kde orientovať svoju pozornosť v nasledujúcich dňoch?
Ahojte trejderi dnes sa pozrieme na rôzne sektory a povieme si, kde by asi bolo najmúdrejšie orientovať svoju pozornosť.
Čína ve velkém prodává dolary
Zpomalení čínské ekonomiky a s tím související nedůvěra zahraničních investorů prudce zvyšuje odliv spekulativního kapitálu z Číny. Ten musí čínská centrální banka (PBoC) kompenzovat prodejem svých devizových rezerv, aby zabránila oslabení čínského jüanu (CNY). Za poslední rok tak čínské rezervy, které jsou zdaleka největší na světě, klesly o 440 mld. USD a tempo poklesu se v poslední době zvyšuje.
Americký dolar už meziročně ztrácí
Janet Yellenová při svém páteční projevu na sympóziu v Jackson Hole přišla s až nečekaně jestřábím komentářem. Šéfka americké centrální banky (Fed) vidí na základě vysokého růstu spotřebitelských výdajů a utaženého trhu práce „silné důvody pro zvýšení sazeb“. Byť načasování tohoto kroku nepřiblížila, reakce trhů byla jasná a úrokové futures aktuálně vidí pravděpodobnost zářijového zvýšení úrokových sazeb na 33 % ve srovnání s 21 % před projevem Yellenové.
Warren Buffett prodává Apple!
Velké americké fondy, které spravují více než 100 milionů dolarů, musí čtyřikrát ročně do 45 dnů po skončení čtvrtletí nahlásit regulačním orgánům změny ve svých portfoliích. V tomto čtvrtletí vyšlo toto datum na 14. 2., takže jsme se také například dozvěděli, jaké změny provedl ve svém portfoliu Warren Buffett.
Největší online investiční konference je tu!
I letos se můžete těšit na již tradiční Online investiční konferenci, kterou každoročně pořádá brokerská společnost XTB. Právě včera XTB oznámila, že konference se koná v sobotu 25. 11. od 13:00. V tomto článku si krátce shrneme vše podstatné, co o nadcházející konferenci víme.
Euro pro druhé pololetí
Po včerejším výplachu, který zkorigoval přílišný optimismus ohledně vyřešení nekonečné řecké otázky, se měnový pár EUR/USD vrátil blíže ke kurzu 1,1000, čemuž nezabránily ani velice dobré předstihové indexy PMI za červen. Euro si tak nadále udržuje meziroční ztrátu vůči dolaru na vysokých 18-19 %, což dává evropským producentům nezanedbatelnou výhodu na globálních trzích. I přesto z dlouhodobého hlediska nemůžeme hovořit o tom, že by euro bylo nějak extra levné.
Zlozvyky v tradingu a jak je „zlomit“?
Pokud se vám v tradingu dlouhodobě nedaří, mohou být jednou z příčin špatně naučené návyky. Možná vás překvapí, že mezi ně často patří i způsoby chování, které obchodníci považují za zdravé. Které to jsou se dozvíte v tomto článku.
Minimální mzda v Německu vs. EUR/USD?
Německá ekonomika šlape a v rámci Evropy se těší nejvyšší konkurenceschopnosti. Proto si může nově zformovaná vláda velké koalice pod vedením Angely Merkelové dovolit zavést minimální mzdu, která v Německu prozatím nebyla ukotvena v zákoně a jejíž výše by měla být 8,50 euro (235 Kč) za hodinu. Podle průzkumů pracuje 17 % Němců za nižší hodinovou sazbu, takže lze hovořit o menším zemětřesení na německém trhu práce, které ovlivní celou evropskou ekonomiku. Jak z toho vyjde euro?
Multitimeframe analýza: 13.10.2022 AUD/NZD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Mýtus jménem superpočítač
Abychom v jakékoliv činnosti lidského snažení mohli uspět, potřebujeme být dobře vybavení nejen intelektuálně, ale i technicky. Nejinak je tomu i v tradingu. Co je tedy pro úspěch v tom našem obchodování nutné, respektive dostatečné?