Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Technická analýza měnových párů USD/CHF, USDJPY a CAD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnových párů USD/CHF a USD/JPY se nachází na maximech. Indície dalšího vývoje ceny se nachází na grafech. Vizuálně nejhezčí Price Acton se nachází na denním grafu měnového páru AUD/CAD.
Není všechno zlato, co se třpytí
V předvánočním čase se zaměříme na vzácné kovy, kde můžeme vidět dva zcela protichůdné trendy. Zatímco zlato se stříbrem rostou na velmi silné úrovně, platina a palladium ztrácejí hodnotu. Některé historické poměry cen vzácných kovů tak jsou výrazně vychýlené.
Na co si dát pozor při obchodování proražení obchodního rozpětí (range)
Jedním ze scénářů a potenciálních nastavení pro trading, se kterými se obchodníci setkají, je proražení ceny z obchodního rozpětí (range). Je to pravděpodobně proto, že range je snadné zjistit a identifikovat. Rozhodnutí o tom, kdy vstoupit, je relativně snadné - když se cena dostane mimo range.
FOREX - Analýza tradera z pohledu lovení likvidity velkými hráči
Můj pohled na největší tržiště světa a krátká analýza hlavních měnových párů. Edit: když jsem to dopsal, tak koukám, že ta analýza zas tak krátká není. :-)
Jak zareaguje FED na krizi bankovního sektoru? Sledujte živě rozhodnutí o úrokových sazbách v USA!
Zasedání FEDu, americké centrální banky, přichází po týdnech ekonomických turbulencí, včetně vysoké inflace, silného růstu pracovních míst a pádu několika velkých bank. Povede poslední vývoj událostí k zastavení zvyšování úrokových sazeb, nebo bude předseda Jerome Powell dál pokračovat v utahování americké ekonomiky?
Může přijít americký „hike“ o 0,50 %?
Po zasedání americké centrální banky (Fed) minulou středu se trhy naladily do módu zvyšování úrokových sazeb. Konec kvantitativního uvolňování, stále vysoká inflace a jestřábí rétorika guvernéra Powella zvýšily pravděpodobnost pro rychlejší utahování měnové politiky v letošním roce.
Investiční pohled na Apple: Budou nové iPhony s AI stačit?
Apple je aktuálně největší společností na světě. S tržní kapitalizací přes 3,3 bilionu dolarů dlouhodobě patří k nejoblíbenějším společnostem nejen v rámci svých technologických produktů, ale i mezi akciovými investory. Září bývá pro příznivce této firmy tradičně očekávaným měsícem, jelikož Apple touto dobou tradičně představuje své produkty, na kterých do velké míry závisí úspěch tohoto technologického giganta. Ani tento rok tomu nebylo jinak a firma toto pondělí představila svou novou vlajkovou loď iPhone 16 i řadu dalších zařízení. Budou ale tyto novinky stačit, aby si Apple udržel svůj náskok před konkurencí, která mu už šlape na paty?
Dolar, ropa a politické krize
Při pohledu na americký dolar jako na bezpečný přístav v dnešní politické bouři musíme brát ohled také na jeden důležitý indikátor, kterým je cena ropy.
132 týdnů praktických ukázek: Bilance
Čas letí neúprosně a tak je tady další bilance mé strategie. Je to už 132 týdnů co se v tom, jak se hezky česky říká, patlám. Snad to přes všechno bude pro někoho zajímavé, alespoň v tom, jak se dá s jednou strategií jít časem.
Tři důvody pro medvědí trend EUR/USD
Dnes se v rámci fundamentální analýzy podíváme na měnový pár EUR/USD a jeho determinanty. Vycházet budeme z modelu z dílny investiční banky JP Morgan, která analyzuje eurodolar na základě tří hlavních indikátorů:
Jeden z předpokladů ziskového obchodování
Pro získání zlata z ložiska písku, křemene či nějaké horniny je nutné, aby tato surovina nějaké zlato obsahovala. A musí ho obsahovat dost na to, aby náklady na těžbu a extrakci nepřevýšily hodnotu získaného kovu (proto můžeme pro účely tohoto přirovnání nechat stranou transmutaci prvků metodami jaderné fyziky). Podobně nelze vyvinout ziskovou obchodní strategii, pokud už samotný proces vývoje ceny daného měnového páru v sobě neobsahuje dostatek implicitních ziskových příležitostí. To znamená, že musí být možné s dostatečnou mírou jistoty predikovat některou stránku jeho budoucího vývoje. Tato vlastnost je základním předpokladem pro nalezení úspěšné obchodní strategie.
Technická analýza měnových párů AUD/CAD, EUR/GBP a CHF/JPY
V tomto blogu se budu věnovat obchodním příležitostem na křížových měnových párech AUD/CAD, EUR/GBP a CHF/JPY. Najdete zde klasickou korekci trendu, pattern hlava ramena a také formující se příležitost uvnitř konsolidace.
Česká koruna pod taktovkou ČNB
Koruna v posledním týdnu korigovala svůj koronavirový propad a spolu s optimismem na trzích posílila z 27,80 na 26,95 korun za euro. Jedním z důvodů je stále ještě 1,00 % úrokové zhodnocení koruny, které mělo sloužit k zabránění totálnímu výprodeji korunových aktiv zahraničními investory.
Předpověď kurzu libry k dolaru pro rok 2021: Zvládne se libra dostat na úroveň před brexitem?
Britská libra (GBP) zatím v roce 2021 dosáhla mezi hlavními měnami vůči americkému dolaru (USD) nejvyšších zisků. V únoru dosáhla skoro tříletého maxima, když svou pozici upevnila o 3,1 procenta.
Je Alibaba největší Mungerovou chybou?
Blízký přítel a spolupracovník Warrena Buffetta je sám o sobě investiční legendou. Jako správný investor orientující se na podhodnocené společnosti Charlie Munger nestaví obrovská portfolia, ale zaměřuje se jen na několik hodnot. Jeho současné portfolio jich obsahuje pouze pět: Bank of America, Wells Fargo, Alibaba, U.S. Bancorp a již velmi malou hodnotu POSCO - mimochodem této akcie se z velké části zbavil v třetím letošním čtvrtletí. Jeho obrovskou investicí měla být sázka na akcie Alibaby. Nestalo se tak. Munger polovinu své pozice uzavřel, ale úplně nekapituloval - ještě mu 300 000 kusů zbývá.
Trumpův tweet šokoval trhy
Americký prezident si o víkendu zahrál na nervy všech, kteří věří v konec obchodní války Spojených států a Číny. S platností od pátku totiž nařídil zvýšit clo na cca dvě pětiny dováženého zboží z Číny z 10 na 25 %. Prý je potřeba na druhou světovou velmoc zatlačit, protože vyjednávání o nové obchodní dohodě pokračují moc pomalu.
Index S&P 500 napravil část ztrát a postupně se vrací k 6 000
Americký akciový index S&P 500 se vrátil k růstu. Všech pět obchodních dnů uzavřel v zisku a za celý týden přidal 1,68 %.
Burzovní grafy: Další (mírná) ztráta indexu S&P 500 situaci zatím nemění
Ani solidní čtvrteční a páteční růst nezabránily indexu S&P 500 v další týdenní ztrátě, tentokrát ale o mírných 0,33 %. Šlo o třetí týdenní pokles v řadě.
Proč by obchodníci neměli ignorovat postupy centrálních bank
V dnešní době již neexistuje moderní stát, který by neměl centrální banku, jež se svými zásahy snaží zajistit měnovou stabilitu dané země tak, aby se v co největší míře zabránilo neočekávaným a velkým výkyvům cen. Nestabilní měna může mít negativní vliv nejen na import a export zboží, ale také na samotný trading, jelikož pokud není měna stabilní a její kurz se rychle mění sem a tam, pak je pro podniky i obchodníky velmi obtížné, správně stanovovat hodnotu, což se může velmi negativně promítnout v konečné obchodní a účetní bilanci. A právě proto centrální banky zveřejňují důležité informace, které mají podnikům i obchodníkům pomoci v jejich budoucím oceňování.