Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Kanadský dolar černým koněm podzimu
Kanadský dolar si do letošního posledního čtvrtletí nese zajímavý potenciál výnosu a rizika. Fundamentálně by mu měly pomáhat vysoké ceny ropy i provázanost se silnou americkou ekonomikou. Zpomalení Číny nemusí Kanadu tolik trápit, na rozdíl od takové Austrálie. A sankce proti Rusku hrají do karet místním těžařům potaše, uranu, hliníku nebo i zlata, které se na světový trh dostává mnohem jednodušeji a za vyšší cenu, protože Kanada je oproti Rusku preferovaným dodavatelem těchto komodit.

Powell hraje první housle s očekáváními trhu, noty mu vydrží minimálně do zveřejnění Payrolls; pak nás čekají volby
V USA se kolem sazeb ze dne na den přestalo hrát s úvahou kolem toho, jak rychle budou klesat sazby. Pokud by mohl někdo vyučovat to, jak se pracuje s tržním očekáváním, je Jerome Powell horkým kandidátem na garanta takového předmětu.

Praktické okénko - Obchody, které se nestaly
Jestli si můžeme být v letních měsících něčím jistí tak tím, že trh prostě většinu obchodních levelů dotahovat nebude.

Čínský Evergrande & spol. - a je tu domino efekt
Když jsem psala první blog na téma čínský Evergrande a jeho dluhové problémy, nenapadlo mě, jak bohatý materiál na další blogy to bude. Od posledního blogu na toto téma ze 7. října 2021 se opět semlelo hned několik zajímavých věcí a vše nasvědčuje tomu, že celý problém nabírá na dynamice a obávaný domino efekt přichází, protože problém nemá jenom Evergrande, ale už i další čínští developeři.

NZD/JPY: Analýza více časových rámců (W1-H4)
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/JPY a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Černá díra na peníze – Iracionální eskalace
Nutkání mít neustále pravdu je destruktivní chování jak na finančních trzích, tak mnohdy i v běžném životě. V tomto článku se blíže podíváme na fenomén iracionální eskalace.

Praktická ukázka: Zase tady mám pěknou ztrátu
Kdo sleduje pravidelně moje praktické ukázky, tak ví, že v několika posledních týdnech se mnohokrát stalo, že došlo k průrazu čekajícího pokynu, který se nakonec neukázal být jako falešný a trh z něj dokázal udělat celkem přijatelný obchod. Když ale obchodujete statisticky, pravidelně a poctivě, tak se dřív nebo později stane, že to, co vypadá jako falešný průraz, skutečně falešným průrazem je. A to se stalo v minulém týdnu.

Víte, kdy investor prodělá nejvíce peněz? "Když si myslí, že…“
V tradingu se velmi často stává, že když si obchodník něco myslí, skončí to špatně. Lepší je v takových případech počítat do desíti a až poté začít obchodovat.


Ropa překvapivě zdražuje
Po delší době by mohly trhy tento týden přepnout do klidnějšího módu. Žádné významné zasedání centrální banky nebo bedlivě sledovaná makrodata nejsou v plánu, snad s výjimkou páteční listopadové inflace v eurozóně. Americké HDP nebo PCE inflace již budou spíše dozvukem dříve zveřejněných dat bez potenciálu zásadně ovlivnit tržní narativ.

Zajímavá situace z hlediska korelace v USD a DJIA (US30)
Na trzích se po dvou divočejších dnech vytvořila zajímavá situace z hlediska korelace :

Trading analýza EUR/USD, USD/JPY a ropy
Na amerických akciových trzích se dále rozevírá nesoulad mezi aktuálním oceněním a reálnými fundamenty. Tržní volatilita měřená indexem VIX je na 22letých minimech a dále níže už snad ani jít nemůže. Aktuální oddálení Donaldem Trumpem slibovaných státních infrastrukturních investic by snad již mohlo akciové indexy alespoň zastavit v dalších růstech.

Oplatí sa ešte obchodovať ropu?
Aj keď ceny ropy zďaleka nedosahujú historické maximá, zatiaľ ani tie minuloročné ale pre intraday tradera zostáva ropa veľmi zaujímavým inštrumentom, lebo volatilita na trhu s ropou je stále vysoká. Každý deň sú medializované správy, ktoré môžu ovplyvniť cenu ropy na svetových trhoch a tak skoro sa to asi nezmení…

Jak se chránit před globálními riziky?
Jak ekonomická, tak politická globální nejistota se v poslední době stupňuje a valí se na finanční trhy ze všech koutů světa – krach portugalské banky Espírito Santo, bankrot argentinské vlády či opětovné seskupování ruských vojenských jednotek u ukrajinských hranic. Stačí, aby přišla výrazně negativní událost typu černé labutě, a dosavadní klid se může obrátit vzhůru nohama.

SATS DJIA 04/2023
Jak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první dubnový pracovní den a prodám poslední dubnový pracovní den:

Pohled do budoucnosti – měnové trendy (3. díl)
V dnešním článku se budeme zabývat měnovými trendy a jejich vlivem na globální ekonomiku. Představují se faktory, jako je ekonomická výkonnost, politická stabilita a úrokové sazby, které ovlivňují hodnotu měn a směnné kurzy. Důraz je kladen na důkladné vysvětlení principu plovoucího směnného kurzu. Závěrem článku je zdůrazněno, jak důležité je porozumět a sledovat měnové trendy pro podniky, investory a běžné občany.

Elliottova vlnová teorie pro kryptoměnu Bitcoin a měnové páry AUD/CAD a USD/CAD
Pojďme se společně podívat na další obchodní příležitosti, které nám Elliottova vlnová teorie nabízí. Podíváme se na další možný vývoj pro kryptoměnu Bitcoin a měnové páry AUD/CAD a USD/CAD.

Kde je dno pro akcie Super Micro Computer?
Výsledková sezóna za třetí čtvrtletí 2024 vyvolala u investorů otázku, zda velcí technologičtí giganti neinvestují příliš mnoho peněz do umělé inteligence. Tyto investice firmy ospravedlňují tím, že je nejprve potřeba vybudovat infrastrukturu, a teprve poté řešit, jak na celém projektu vydělat. Téma umělé inteligence však dostalo další ránu, a to v podobě nového vývoje kolem kauzy Super Micro Computer. Může propad této společnosti „propíchnout“ bublinu umělé inteligence?

Jak budu obchodovat akciové indexy, ropu a měnový pár EUR/NZD
Americkým indexům se podařilo dostat opět více nahoru, než jsem očekával. Od včerejška již akciové trhy oslabují, když vyprchává optimismus z potenciální americko-čínské dohody o omezení či odstranění uvalených i zamýšlených celních opatření. Navíc Donald Trump aktuálně připravuje dekret k vyloučení čínských technologií z budování telekomunikačních sítí v USA.

Kde je stále inflace pod 1 %?
Ve světle bombastických inflačních čísel z dílny Českého statistického úřadu se pojďme podívat, proč musela Česká národní banka zvyšovat úrokové sazby dříve než ostatní centrální banky. A že pořád existují velké ekonomiky, kde růst spotřebitelských cen řešit nemusejí.