Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Čistá decentralizácia kryptomien je ilúzia
Hlavným pilierom krypto podporovateľov je argument, že kryptomeny ako také sú decentralizované siete, ktoré sa nedajú vypnúť alebo narušiť národnou či centrálnou autoritou. Táto paradygma má však jeden nedostatok...

INVESTIČNÍ GLOSA: Dva měsíce od euforie k agonii. Jak Trump vypekl s bitcoinem
Nástup Donalda Trumpa do Bílého domu mnozí spojovali s érou prosperity a zelených grafů na trzích – zdaleka nejvíce se k tomuto momentu upínali držitelé bitcoinu. Čekalo se, jestli USA přidají bitcoin do rezerv. Jenže Trump si zase našel vlastní cestu, která trhy poslala dolů.

Dolar na silných rezistencích: Které měny jeho posilování zdržují?
O fundamentu vytrvalého posilování amerického dolaru nemůže být pochyb. Dobrá kondice amerického průmyslu a zejména zlepšující se trh práce rozšiřuje optimismus mezi investory, kteří zároveň čekají zvýšení úrokových sazeb v režii amerického Fedu.

Deflační měny
Dnes se podíváme více do detailu na dvě až nápadně podobné měnové zóny. Obě jsou hlavními světovými vývozci průmyslového zboží s vysokou přidanou hodnotou, dosahují ohromných přebytků na běžném účtu, což se jim aktuálně daří také díky propadu cen komodit, které musejí ve velkém dovážet. Stejně tak sdílejí problém stárnoucí populace. A především je spojuje neschopnost centrálních bank i přes záporné sazby a kvantitativní uvolňování zvýšit inflaci směrem k cíli. Ano, bavíme se o eurozóně a Japonsku, jejichž ekonomiky se od evropské dluhové krize z let 2010 - 2012 podobají jako vejce vejci.

Tradingová stratégia pre trpezlivých ľudí
Považujem sa skôr za swingového/pozičného obchodníka, ktorý sa snaží vstúpiť iba do tých najlepších obchodných príležitostí. Väčšinou vidím iba protitrendové signály, no ak nájdem vstup do trendu, s malým stop-lossom a ešte sú aj swapy na mojej strane, tak tomu sa hovorí to pravé orechové.

Uspokojení z tradingu časem zmizí. Proč?
Trading je především o zvládání svých vlastních emocí. Existuje možnost, že jde trading dělat bez nich? To je hlavní téma dnešního článku.

Pasti číhající na obchodníka v tradingu
V každodenním obchodování na tradera čeká spousta psychologických nástrah, se kterými se musí umět vypořádat. Většinou se jedná o určité situace, které mohou vyvolat ve vás přehnanou a neuváženou reakci, přičemž následně zpravidla dochází ke ztrátě kapitálu. V tomto příspěvku se těmto situacím budeme blíže věnovat.

Burzovní grafy: Střednědobá konsolidace pokračuje, útok na historické rekordy se zatím nekoná
Americký akciový index S&P 500 za týden ztratil 1,19 % a v uplynulém týdnu neohrozil důležitou hladinu 2 100. Prakticky to znamená, že konsolidace v rámci rozpětí pokračuje.

Praktická ukázka: Vánoční týden
V minulých dnech jsem měl v hlavě otázku, jestli ve dvou závěrečných týdnech roku obchodovat nebo ne. Pragmaticky správné by bylo všechny obchody udělat, no otázkou také bylo, jestli budou podmínky pro to, aby vše dopadlo uspokojivým s výsledkem.

Výběr z nedělní přípravy: USD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy se zaměřím pouze na měnový pár USD/CHF. Popíši aktuální situaci z mého pohledu a nastavím podmínky pro případné obchody. Také opráším JVS S/R úrovně.

Wall street s Obamou jeho vítězství neslavila
Akciové indexy včera na Obamovo znovuzvolení reagovaly nejprve mírným růstem, v odpoledních hodinách však začaly výrazně ztrácet a v USA již indexy zakončily středeční seanci s více než dvouprocentní ztrátou.

Čína si znovu hraje s čísly
Nové statistiky z Číny nepřinesly nikterak optimistický obrázek. Nadměrné kapacity i obchodní válka se Spojenými státy si stále více vybírají svou daň na druhé největší světové ekonomice. Dopad na komoditní trhy a australský dolar je proto negativní, protože Čína je největším světovým konzumentem většiny průmyslových surovin, jako je uhlí, železná ruda nebo měď.

Ethereum: Týdenní bull run šílenství pokračuje!
Ethereum se během posledního týdne výrazně pohnulo. Jak to vypadá na grafech? Podíváme se spolu na nejbližší kritické hodnoty podpory a odporu. Bull run šílenství pokračuje.

XTB vs. PATRIA: Porovnání poplatků a nákladů na obchodování
Dnešní doba je plná příležitostí a není se co divit, že spousta začínajících investorů realizuje první nákupy akcií a ETF. Když začínáme budovat své portfolio, a ještě nikdy jsme neinvestovali, pravděpodobně se podíváme po investicích kotovaných v českých korunách. Rozhodli jsme se začít s 20 000 Kč a chceme nakoupit dvě akcie. Rozhodujeme se, přes jakého poskytovatele si akcie nakoupíme a najdeme informaci, že u XTB se do 100 000 EUR obratu neplatí za obchody žádné komise. Zní to lákavě, ale není náhodou poplatek započítán do spreadu? Když obchodujeme akcie pak je spread tržní záležitostí a broker do něj nepřidá poplatek za pozici, jediná možnost je konverze na měnu, v které se obchoduje akcie. My máme na účtu koruny, když chceme obchodovat české akcie, konverze se nás nebude týkat. Uvedeme si příklad nákladu pro první dvě investice po 10 000 Kč a uvedeme dostupné porovnání s jinou dostupnou službou v ČR.

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/AUD, akcie Meta a Cisco Systems
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/AUD, akcie Meta a Cisco Systems. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Aktuálne trhové signály: EUR/USD, EUR/CHF a USD/CAD
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na EUR/USD, EUR/CHF a USD/CAD cez denné časové rámce.

(Ne)trader
V minulém týdnu jsem měl zajímavé setkání s člověkem, který byl ve své duši trader, přesto to nevěděl. Je těžké říct, jestli by byl úspěšný nebo ne, ale to není podstatné. Podstatné bylo poslouchat ho a sledovat při našem rozhovoru.

Využití indexů ekonomického klimatu v tradingu
Představíme vám nejvýznamnější indexy ekonomického klimatu ve světě a podělíme se o to, jak s jejich pomocí obchodovat na finančních trzích.

Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 36. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA.

Ropa jako na horské dráze
Druhé pololetí bude pro nejdůležitější globální komoditu hodně volatilní. Panuje totiž vysoká nejistota ohledně zásobování trhu i otazník k vývoji poptávky. Tweety amerického prezidenta měnící přístup k sankcím na Írán stabilitě také nepřispívají. Pro dlouhodobé investory není tato doba příliš předvídatelná a trumfy v rukou drží tzv. insideři – saúdská vláda, ruské ropné společnosti a samotný Donald Trump. Na své si naopak přijdou intradenní obchodníci, scalpeři i obchodníci s opcemi, pro které je volatilita denní chleba.