Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Fed může zvolnit
Do roku 2022 jsme vstupovali s obavami, že zvýšená inflace nebude dočasného charakteru a americká centrální banka (Fed) bude muset reagovat prudkým zvýšením úrokových sazeb, které pošle do ztrát drtivou většinu investičních aktiv. Tyto obavy se naplnily zcela a svůj díl na tom nesla i invaze Ruska na Ukrajinu, kvůli které se zvýšily ceny potravin a energií. V USA se zvýšila hlavní úroková sazba z intervalu 0,00-0,25 % do 4,25-4,50 % během jediného roku, což je extrémní tempo utahování měnových podmínek.
Praktické okénko – Swingový trading opět v akci
Po kratší obchodní stagnaci ze začátku roku, se trading vrátil do svých zaběhlých kolejí a již můžeme obchodovat i swingové strategie.
Multitimeframe analýza: 29.9.2022 GBP/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Ako prestať robiť tie isté chyby stále dookola
Robia nás naše chyby múdrejšími? Sedliacky rozum nám vraví, že môžeme premeniť naše chyby v pozitívnu skúsenosť a vylepšiť našu výkonnosť. Každopádne, skôr to vyzerá tak, že sa ľudia často z chýb nepoučia a namiesto toho ich opakujú.
Praktická ukázka: Bez zpráv a analýz – úrokové sazby ECB
Opět přešel týden a tak jsem se podíval na to, co se odehrálo pod taktovkou naší strategie. Můj postoj k obchodování prostřednictvím zpráv a analýz je už myslím celkem známý a tak se bez průtahů podíváme na to, jak jsme si vedli.
Bitcoin prekonal 60 000 USD, toto ešte nie je koniec
Minulý týždeň bol na kryptomenovom trhu pomerne nudný. Na mysli tým máme ale hlavne novinky či rôzne oznámenia, ktorých sa neudialo ani zďaleka tak veľa, ako v iných týždňoch. Naopak ceny kryptomien určite potešili takmer všetkých fanúšikov, keďže väčšina z popredných kryptomien spravila za posledných 7 dní pekné zisky. Reč je pritom najmä o Bitcoine, Ethereu, Litecoine či Binance Coine, ktorým sa podarilo pripísať si na hodnote dvojciferné čísla (v percentách). Skvelo sa darilo aj altcoinom ako Theta, Terra či Chiliz, ktoré si pripísali až trojciferné zisky. Bitcoin do toho všetkého prekonal hranicu 60 000 dolárov a pripísal si opäť nové ATH. Tu však pravdepodobne ani zďaleka nekončíme.
Stanfordský väzenský experiment a Trading
Na prvý pohľad, možno nie úplne priamo súvisiaca téma s obchodovaním. Zdanie v tomto prípade klame úplne dokonale. Tak ako trhy, ktoré nás klamú denno-denne. Z pohľadu nášho myslenia určite. Paralela medzi činnosťou na trhoch a uvedeným neslávne, ale ortodoxne známym experimentom, po dočítaní tohto článku, sa prejaví v celej svojej sile.
Technická analýza: Bitcoin na 10 000 USD. Kam teď?
Dnes se podíváme na Bitcoin z pohledu let 2019 a 2020. Halving v roce 2020 táhne Bitcoin nahoru, přidali jsme již téměř 50 % na růstu. 10 000 USD ale nemusí bears pustit jen tak snadno.
Dosáhly akciové trhy svého vrcholu? | Investiční Memento #40
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 40. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
Trading nahodilosti
Článek je věnován problematice nahodilosti na finančních trzích a hledání konkurenční výhodu formou money managementu, který tento vliv omezuje. Myšlenka ochrany vůči nahodilosti je dále rozvinuta v experimentu s hodem mincí, který reprezentuje nahodilost zisků a ztrát.
Moje obchody na GBP/USD a AUD/JPY
Mnou v posledních dnech obchodně preferovaná libra zatím nepředvádí to, co od ní dva týdny očekávám. Měnový pár GBP/USD se v úterý ještě o něco posunul níže, až pod důležitou weekly support oblast. Následně však již tento pár do konce týdne posiloval. Nicméně jde jen o dorovnání poklesu pod druhé rameno formace hlava a ramena, nyní by již mělo následovat očekávané posílení.
Euro překvapivým vítězem nervózních trhů
Akciové trhy se během týdne stabilizovaly a prozatím se pozičně drží v korekci, nikoliv v medvědím trhu. I přesto investoři zůstávají optimističtí směrem k uvolňování měnové politiky v USA. Do konce roku se čeká pokles o celých 100 bps, měli bychom se tedy podle aktuálně nastavených očekávání dočkat alespoň jednoho snížení úroků o 50 bps.
Malé ztráty jsou klíč ke konzistenci
Dlouhodobé konzistence se v tradingu dosahuje řízením obchodů a money managementem. Jaké jsou hlavní překážky v této činnosti, se dočtete v tomto článku.
INVESTIČNÍ GLOSA: Apple ustoupil Trumpovi a představí iPhony dřív. Co to znamená pro cenu?
Kalifornského giganta Apple v pondělí čeká vrchol sezóny – firma představí novou vlajkovou loď mezi iPhony a další produkty. Co to znamená pro ceny akcií nejhodnotnější společnosti světa? A proč i takový gigant musel ustoupit předvolebnímu dění v USA?
Euro spadne, krize ještě není zažehnána
Příliš optimisticky si finanční trhy kreslí odchod dluhové krize z eurozóny a do kurzu eura nezapočítávají možné problémy, které se ještě mohou dostat na povrch. I přes slušný růst konkurenceschopnosti v problematickém jižním křídle a růst exportů, který stabilizuje místní ekonomiky, však poměr dluhu k HDP v Itálii, Španělsku či Portugalsku ještě nekulminoval a stále se zvyšuje.
Technická a fundamentální analýza: NIKKEI, S&P 500 a EUR/USD
Pojďme se podívat, které důležité fundamenty nás tento týden čekají i co se aktuálně děje na indexech NIKKEI, S&P 500 a páru eura s dolarem.
Který z dolarů tahá za kratší konec?
Už pomalu zapomínáme na dobu, kdy se australský, kanadský i americký dolar obchodovaly na stejné úrovni a USD byl z této trojice často tím levnějším. Jenže to se psaly roky 2010-2013, kdy komoditní boom dosahoval svého vrcholu, což byla dlouhodobě neudržitelná situace.
Americký trh práce šokoval
Bedlivě sledovaná data z trhu práce ve Spojených státech v pátek překonala očekávání analytiků na všech frontách a vůbec se nerýmovala s technickou recesí, kterou si největší světová ekonomika v uplynulých dvou čtvrtletích prošla. Pracovních míst se v červenci vytvořilo o 300 tisíc více, než bylo očekáváno, stejně tak mzdy přidaly o 0,3 % více a míra nezaměstnanosti klesla na 3,5 %, což znamená návrat na 53letá minima.
Emerging markets se konce QE nebojí
Uběhl již rok a půl od té doby, kdy tehdejší šéf americké centrální banky (Fed) Ben Bernanke ohlásil, že by Fed mohl ukončit svůj program kvantitativního uvolňování (QE).