Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů


Praktická ukázka: Dva týdny v poklesu
V minulém týdnu jsem se těšil na to, že po ztrátovém předchozím, zase nějakou kačku vydělám. Nevím, co přesně se na eurodolaru děje, ale neudrží žádný směr a tak se „plácá“ v módu, který se mi až tak moc nelíbí. Nicméně moje strategie počítá i s takovým vývojem, kdy trh nedokáže udržet směr a neustále se jen potácí, jak se hezky česky říká „od ničeho k ničemu“.

Mýtus jménem trading beze ztrát
Trading beze ztrát, to je to, co bychom všichni moc rádi měli. A potom bychom také chtěli hezkou princeznu (pro čtenářky samozřejmě prince), půlku království a žít a žít a žít. Jenže jak funguje život? Nic z toho neexistuje a nám tak nezbývá, než se s tím vyrovnat. A jak to v životě bývá, někdo to zvládne, někdo ne.


Technická analýza měnových párů GBP/USD, USD/CAD a EUR/NZD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Primárním cenovým patternem na měnových párech GBP/USD a USD/CAD je cenové pásmo. Ze svíčkových patternů je zajímavý "falešný" Pin bar na týdenním grafu měnového páru EUR/NZD.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY, EUR/GBP a AUD/NZD
Zahájení nového obchodního týdne se blíží. A zde jsou měnové páry, které mne zaujaly svou Price Action. Cena USD/JPY formuje silný pattern. EUR/GBP dokončuje Pullback a cena AUD/NZD se nachází na rozhodující S/R úrovni.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 11.5.2012
Pravidelná týdenní aktualizace....

FOMO a jak mu odolat
FOMO, tento rozšířený fenomén dokáže s psychikou tradera velmi silně zacvičit. V tomto článku si ukážeme metody, jak se z jeho sevření vymanit a tak dát tradingu jasný řád.

Bude ako nebolo
Krásny deň prajem všetkým účastníkom veľkej zmenárne! Priznám sa, že diskusia k prvému článku bola nad moje očakávania uspokojivá... Áno!

Krypto výhľad: Solana, Sushiswap a Haven Protocol
Kryptomeny sú jedni z najvolatilnejších trhov a posledné výpredaje o tom museli veľa traderov a investorov presvedčiť. Za posledné mesiace krypto trh stratil viac ako 2/3 svojej celkovej hodnoty a veľa signálov začína naznačovať, že sa blížime k potenciálnemu dnu. Ak už teda nakúpiť nejaké kryptomeny, ktoré by to boli? Poďme sa pozrieť na Solanu, Sushiswap a Haven protocol.

Seriál o klasifikaci akcií – díl 2: První porce masa s názvem GICS
V minulém díle jsme krátce prošli, k čemu je dobré vědět něco o klasifikaci akcií, v dnešním díle se už podíváme na „informační maso“ - první z dvou systémů klasifikace, a to Global Industry Classification Standard neboli zkráceně GICS. Ten v roce 1999 společně vyvinuli Morgan Stanley Capital International (MSCI) a S&P Dow Jones Indices.

EUR/USD má v rukou americká centrální banka
Eurodolar se dnes po několikatýdenní pauze vrací zpět nad 1,1000. Směrem vzhůru mu pomáhá pozitivní atmosféra na letošních rizikových evergreenech – brexitu a americko-čínské obchodní válce. Dle mého ale rozhodne o letošním finiši na měnových trzích Fed a příchozí data ze Spojených států, na základě kterých se představitelé americké centrální banky rozhodují.

Japonský index Nikkei 225: Co byste měli vědět
Nikkei 225 je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších akciových indexů na světě. Tento index, který sleduje výkonnost 225 největších a nejlikvidnějších japonských společností, je považován za hlavní ukazatel japonské ekonomiky a jejího akciového trhu.

Měny střední a východní Evropy obracejí trend
Spojené státy stahují v posledních týdnech kapitál z celého světa. Nízká místní nezaměstnanost a setrvačná jádrová inflace podporují slova představitelů americké centrální banky (Fed), že úrokové sazby zůstanou na aktuální úrovni 5,00 – 5,25 % ještě dlouho. Americké dluhopisové výnosy rostou a nabízejí za dnešních směnných kurzů zajímavější poměr ceny a rizika než české, polské nebo maďarské papíry.

Aké bude smerovanie exotických menových párov v roku 2022?
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa teda na exotické menové páry USD/TRY, USD/SGD a EUR/MXN z weekly timeframe.

Technická analýza lehké ropy a vybraných měnových párů
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na vybraných nástrojích. Lehká ropa našla pravděpodobně svou maximální cenu. Nebudou chybět ani zajímavé cenové formace na forexivých párech.

Britská libra na rozcestí
Kde jsou ty předkrizové časy, kdy se za libru daly pořídit dva americké dolary?! Britskou ekonomiku však zasáhla krize zvlášť tvrdě a její měna ztratila během roku 2008 přes 30 % své hodnoty. Od té doby se pár GBP/USD drží v úzkém rozpětí blízko hladiny 1,60 a další vývoj tohoto páru není úplně jednoznačný - byť se oproti roku 2008 zdá relativně nízko, v reálné ekonomice britského království najdeme spíše argumenty pro jeho další pokles.

Elliottovy vlny: Měnový pár AUD/USD, index DAX a pšenice
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/USD, index DAX a pšenici. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Leveraged buyout Twitteru
Jestli vás stejně jako mě zajímá transakce, na základě které má Elon Musk v plánu koupit Twitter, pak jste určitě narazili na pojem leveraged buyout, zkráceně LBO. O mechanismu LBO jsem věděla spíše základní věci, a tak jsem se pustila do podrobnějšího průzkumu. Překvapilo mě, jak smart forma financování akvizicí to je a jak poměrně nízké riziko může představovat pro toho, kdo nějakou společnost kupuje. V češtině mě napadlo přirovnání, které LBO dle mého názoru dobře vystihuje: za málo peněz, hodně muziky.

Měnový pár GBP/AUD: Analýza více časových rámců (W1 až H1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/AUD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.