Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Reakce finančních trhů na turbulentní ekonomiku způsobenou koronavirem?
Příští týden očekáváme mnoho události, které mohou zamávat trhy. Existuje mnoho souborů údajů, které byly dříve ignorovány, no až v březnu je začali analytici a obchodníci používat k posouzení dopadu koronaviru na ekonomiku a trhy. Konkrétně v březnu způsobily velké pohyby na trhu.

Učte se obchodování na trzích od těch nejlepších v rámci Online trading konference 2021
Nová doba definovaná globální pandemií proměnila i pořádání tradičně prezenčních konferencí a seminářů. Ve snaze omezit sociální kontakty na minimum se podobné oborové a vzdělávací akce přesouvají do online prostředí. Nejinak tomu bude u plánované investiční konference zaštítěné předním brokerem XTB, která se zaměří na vše, co potřebuje každý investor a trader vědět o obchodování na trzích v roce 2021. Koná se už 27. března a účast je na základě e-mailové registrace zdarma.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF a GBP/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory, odporu, zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.

Představuje růst ropy riziko pro inflaci?
Tento týden jsme se dozvěděli údaje o nominální inflaci v USA. Inflace podle očekávání mírně klesla na 2,4 % pro měsíc září. Není tedy důvod k obavám, že by toto číslo zásadně změnilo měnovou politiku Fedu na příštím zasedání. Trhy očekávají další snížení úrokových sazeb o 25 bazických bodů.

Jaké akcie se vyplatí nakupovat v roce 2024? 🤔📈
Nový formát vzdělávacích a analytických videí exkluzivně pro portál FXstreet.cz!

Možný vývoj na akcivém indexu US30 - DJIA.
Včera jsem se ve svém článku stručně zabýval úvahou o aktuální situaci v dolarovém indexu DXM10 kde jsem se velmi stručně zmínil i o akciových indexech. Dnes bych chtěl na tento článek navázat a věnovat se situaci v akciovém indexu US30 - DJIA. Jeho vliv na měnové páry a hlavně na JPY v posledních týdnech nabývá na síle.


Zlato znova na 1300 a stop hunty na EUR/AUD a NZD/JPY
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.


Praktická ukázka: Čekání na výsledek voleb
Vypadá to, jako by se můj AOS přidal k obchodníkům na trhu a pěkně si počkal na to, až se něco bude dít. Nic ukvapeného v pondělí a v úterý nedovolil, což se vzhledem k tomu, na co se čekalo, docela hodilo. No potom, ve středu ráno, to přišlo.

Burzovní grafy: Ledy se pohnuly a volatilita začala růst
Ledy se pohnuly a volatilita začala růst. Dostaví se na americký akciový trh dlouho vyhlížená korekce?

S&P 500 napravil část ztrát, k dominanci býků je ale daleko
Z propadu o 6 % v předchozím týdnu index S&P 500 díky zisku 2,03 % lehce ubral, i tak ale březen a celé první čtvrtletí zakončil ve ztrátě.

Studená válka o ropu. Bude stát 140 nebo 40 dolarů?
Jako studená válka by se dal v současnosti popsat stav trhu s ropou. Na jedné straně stojí USA, které se snaží zoufale srazit ropu na co nejnižší hodnoty v rámci svého boje s inflací. Nebojí se tak uvolnit své ropné zásoby, které jsou již na nejnižších hodnotách za posledních 40 let. Co se stane, až USD nebudou mít jak se říká “kde brát”? Na druhé straně pak stojí Rusko, které v rámci své odpovědi na západní sankce omezí svou ropnou produkci o 500 tisíc barelů denně s platností od března. To představuje přibližně 5 % ruské produkce a 0,5 % celosvětové denní produkce. Na vše se z povzdálí dívá kartel OPEC, který má cenu ropy ve svých rukou. Pojďme se ale blíže podívat na jednotlivé faktory, které budou letos ovlivňovat cenu ropy.


Na americký dolar přichází korekce
Více faktorů nám ukazuje, že dolarová hegemonie by si na chvíli mohla dát pauzu a byť nepřichází nějaká prudká změna trendu, je vidět, že dolaroví býci částečně vybírají tučně zisky z konce loňského roku.

Praktické okénko: Výběr likvidity nebo-li stop loss hunting
Trh naprosto přesně zasáhne váš stop loss a poté se vydá predikovaným směrem. Pokud máte tuto zkušenost, stali jste se obětí stop loss huntingu.

Intervence v Japonsku?
Japonská ekonomika se v posledních měsících dostala do deflace. Tento vývoj kontrastuje s ostatními částmi vyspělého světa, kde už inflace pomalu roste, protože efekt meziročního propadu cen komodit se postupně vyrovnává a ropa již působí jako akcelerátor cenového růstu.

Příležitosti na měnách emerging markets
Negativní vlna sentimentu spojená s druhou vlnou pandemie zasáhla silně i měny emerging markets, které proti euru i americkému dolaru v posledních dnech ztrácejí. To jsme poznali i na oslabení české koruny. Ta sice ve srovnání s ostatními rizikovými měnami často nebývá pod takovým prodejním tlakem, nyní ale rizika pro ekonomiku kvůli možnosti druhého „lock-downu“ významně vzrostla.

Praktická ukázka: Málem jsem neměl o čem psát
Jsem si jistý, že by nastalo velké zklamání, pokud bych jeden týden vynechal se svými výsledky. Mnoho fanoušků i „fanoušků“ by se začalo obávat, jestli je to první krok k tomu, že by třeba slunce mohlo vyjít na jiné světové straně, zkrátka že je tady konec starého dobrého světa… mimochodem, jsem rád, že všichni tady máme smysl pro nadsázku.

Jedna velká fundamentální divergence
Korelace některých měnových párů s komoditami je starou známou skutečností odrážející fakt, že daná země je z velké míry závislá na exportu dané suroviny. Proto se třeba kurz ruského rublu dlouhodobě pohybuje stejným směrem jako ceny ropy. A když se jejich cesty rozdělí, je dobré mít se na pozoru ohledně možných obchodních příležitostí.