Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Technická analýza indexu S&P 500 a hlavních měnových párů (AUD/USD, USD/JPY)
Krátkodobí spekulanti z řad retailu v současné době s oblibou prodávají americké indexy, přestože od října loňského roku velcí hráči vybudovali celkem slušný rostoucí kanál. Důvodem je primárně zvyšování úrokových sazeb a možný pokles cen na základě tohoto fundamentu. Statistika říká, že v historii při zvyšování sazeb skutečně indexy v šedesáti procentech klesaly. Na druhou stranu z toho vyplývá také možný růst ve zbylých čtyřiceti procentech případů zvyšování úrokových sazeb. Předpokládám, že tak vysoké procento růstu cen v historii akciových indexů i přes zvyšování úrokových sazeb je dané tím, že na vývoj ceny má vliv více než jeden faktor a záleží na aktuální situaci v daném období. Dnes se tedy podíváme na aktuální situaci z pohledu technické analýzy na americkém indexu S&P500 a dva hlavní měnové páry AUD/USD a USD/JPY.
Multitimeframe analýza: 22.8.2024 akcie Siemens
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
BTC/USD – Jsou investoři připraveni na růst nad 10 000 USD?
Bitcoin se v tomto týdnu zvedl od podpory na 9 100 USD a dostali jsme se na 9 600 USD. Je to znak toho, že investoři jsou připraveni na růst nad 10 000 USD?
Čtvrtý pokles indexu S&P 500 v řadě ještě (stále) neznamená drama, korekce ale již začala
Index S&P 500 v týdnu střídal růstové dny a těmi ztrátovými, zejména středeční pokles o více než 2 % ale zajistil medvědům další dílčí vítězství, červenou týdenní svíčku s hodnotou -0,63 % a také oficiální začátek korekce (pokles z vrcholu o 10 %). Od maxima ze začátku ledna je index vzdálený více než 8 %.
O pohodlnosti a tradingu
Včera jsem byl ještě jednou letos na kole. Byl to asi poslední pěkný víkend a tak jsem ho využil. Mnoho lidí jsem cestou nepotkával, no co mě ale překvapilo, byl poměr běžných cyklistů a elektrocyklistů.
EUR/NZD: Kombinovaná analýza denního grafu (D1)
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.
Aktuální sentiment amerického akciového trhu aneb party v plném proudu
Zdá se, že na začátku letošního roku se investoři rozhodli, že budou mít na akciovém trhu party, kterou si (zatím) nenechají pokazit, tak totiž v kostce vnímám aktuální sentiment na americkém akciovém trhu. Nicméně jak rádi a pravdivě podotýkají škarohlídi a jak opakovaně dokazuje historie, každá party jednou skončí a čím divočejší party, tím horší kocovina.
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY a AUD/USD
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na dolarové páry. USD/JPY se nachází v korekci růstového trendu a přesto, že je na denním grafu patrná reakce na support, pravděpodobně ještě není konec poklesu. Cena AUD/USD stále tvoří konsolidaci na střednědobé S/R úrovni. Blíží se breakout.
Ani ostřílení profesionálové se nepřestávají vzdělávat
Na začátku jakékoliv nové práce se každý nejprve vždy vzdělává, a to samé platí i pro trading. Otázkou zde však zůstává, nadejde někdy den, kdy je vzdělávání již u konce?
Britská libra testuje důležité úrovně na vícero měnových párech
Britská libra (GBP) po zveřejnění úterních dat indexu nákupních manažerů (PMI) ze sektoru výroby vystřelila nahoru vůči americkému dolaru (USD), čímž se ještě více vzdálila od důležité úrovně podpory 1,70.
Býčí gap na ropě je téměř vyplněn – co bude dál?
V minulém týdnu ropa silně oslabila a dostala se na nejnižší hodnoty od 3. 4. 2023. Příčinou tohoto poklesu byly narůstající obavy z recese a ekonomického zpomalení. Trhy jsou rovněž nervózní z toho, jak Fed přistoupí k úrokovým sazbám, o kterých bude rozhodovat již v prvním květnovém týdnu.
Dva silné dny býkům stačily na dílčí vítězství, index S&P 500 vzrostl o půl procenta
Americký akciový index S&P 500 má za sebou druhý ziskový týden v řadě, tentokrát díky růstu v druhé polovině týdne posílil o 0,55 %.
Praktické okénko - nová obchodní myšlenka
Trader nikdy nesmí usnout na vavřínech, protože ani trhy nikdy nespí a neustále se mění a vyvíjejí. V dnešním článku si popíšeme obchodní myšlenku, kterou nyní budu testovat, zlepšovat a nastavovat tak, abych ji mohl přidat do arzenálu obchodních strategií.
Našlo si EUR/USD dno? + ďalšie obchodné príležitosti
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Teraz mi pride zaujímavý EUR/USD, AUD/JPY a CHF/JPY, na ktoré sa pozrieme z daily timeframe. Tá šialená volatilita, ktorá prevládala počas korony pred mesiacom dozadu je v podstate preč. Teraz by sa mali chovať trhy racionálnejšie.
Ponziho schéma – co dělat, aby člověk nenaletěl
V minulém blogu jsem rozebírala, co vede k tomu, že lidé se znovu a znovu nechají oklamat a dají své peníze do „investic“, které jsou založené na podvodném Ponziho schématu. Dá se před podobnými „investicemi“ ochránit a nenaletět? Věřím, že z velké části ano. A co pro to můžete konkrétně udělat, je tématem dnešního blogu.
VIDEO: Evropu zaplaví čerstvá likvidita
Bank of England (BoE) a Evropská centrální banka (ECB) včera znovu rozvolnily měnovou politiku.
Praktické okénko - swing+intraday
Praktická ukázka exekuce a řízení swingového obchodu na měnovém páru EUR/USD (otevřená pozice) a intra denního obchodu na GBP/USD.
Trénujte svoj mozog: vybudujte si trpezlivú a disciplinovanú obchodnú myseľ z emočne reaktívneho mozgu (časť I.)
Je to obchodníkovou emocionálnou jazdou na horskej dráhe a je to mätúce. Máte iba jednu hlavu, ale máte dva veľmi odlišné mozgy - ľavú a pravú hemisféru. A pri obchodovaní s najväčšou pravdepodobnosťou fungujú proti sebe - na vašu škodu. Oba prinášajú obchodnej mysli úplne odlišné atribúty, kde jeden je oceňovaný a s ostatnými sa zaobchádza ako s nežiaducim príbuzným, ktorému sa nemôžete vyhnúť. V modernej spoločnosti je logika a dôvod ľavého mozgu uprednostňovaná a podporovaná, zatiaľ čo emočné a intuitívne centrá pravého mozgu sú zanedbávané a ignorované. Tu sa začínajú problémy, pretože obe fungujú ako jednotka, ktorá formuje svet, ktorý vidí obchodník.
Ktorý časový rámec je ten správny?
Timeframe, alebo inak časový rámec v cenových grafoch na finančných trhoch, je označenie pre časový horizont, v ktorom sú zobrazované ceny aktív pre konkrétne daný interval. Časový rámec môže byť nastavený na rôzne časové jednotky, ako napríklad minúty, hodiny, dni, týždne, alebo mesiace. Dlhšie timeframes, ako denný, týždenný alebo mesačný, sa všeobecne považujú za vhodné pre dlhodobých investorov a obchodníkov s dlhodobým investičným horizontom. Ja sa na tému „timeframe“ pozerám iným pohľadom a rozlišovanie medzi jednotlivými časovými rámcami nepovažujem za nevyhnutne dôležité pre trading a investovanie. Nemyslím si, že je výhodou obchodovať na základe „signálov“ z D1- denných grafoch oproti obchodovaniu a vstupom do trhu napríklad na M1- minútových grafoch. V tomto článku sa to pokúsim vysvetliť.