Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Bank of England predpovedá kryptomenám pád
Nie je žiadnym tajomstvom, že centrálne banky nemajú s kryptomenami ako takými veľmi pozitívny vzťah. To potvrdzujú takmer neustále svojimi komentármi a pravdepodobne čoskoro aj zvýšenými reguláciami. Okrem toho však ale pracujú taktiež na svojich vlastných digitálnych menách (CBDC), ktoré pochopiteľne budú mať za cieľ nielen priniesť konkurencie schopnosť vo finančnom svete, ale takisto aj postupne vytlačiť kryptomeny z trhu.

Nad švédskou korunou se zatahuje
Ke švédské koruně se v kontextu dluhové krize začali investoři stahovat jako k bezpečnému přístavu, protože byla z hlediska švédského vládního dluhu i potřeb financování považována za vysoce stabilní.

Praktická ukázka: Jako na houpačce
Je docela legrace vidět, jak si trh vždy dokáže pěkně pohrát s našimi náladami. My ale naštěstí máme proti tomu jednu zbraň. A tou je rozum. Pokud ten funguje, pomůže nám vyrovnávat se s věcmi podobnými, jako se staly minulý týden.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/USD, NZD/CAD a NZD/CHF
V dnešní blogu se podíváme na analýzy měnových páru EUR/USD, NZD/CAD a NZD/CHF z pohledu Elliottovy vlnové teorie v kombinaci s Fibonacciho úrovněmi. Tato teorie poprvé spatřila světlo světa v roce 1938. Teorie je založena na analýze vlnových cyklů, které se pravidelně opakují na trzích.

Krátkodobý tržní sentiment – jak na něm vydělat?
Pokud jste už někdy pročítali nejrůznější fundamentální analýzy a jejich závěry, pak jste v nich téměř jistě narazili i na nějaká ta doporučení, která se týkala obchodování s tržním sentimentem a bez něho. Jestli to slyšíte nyní poprvé, tak jste možná zaskočeni zjištěním, že i trh může mít své pocity. Samozřejmě, že samotné trhy pocity nemají, v tomto případě se má na mysli totiž převažující sentiment lidí, kteří do těchto trhů vstupují, tedy obchodníků. Pravdou nakonec, ať chceme nebo ne, je, že finanční trhy stojí na emocích, které chytří obchodníci dokáží využívat k vydělávání „rychlých“ peněz. A my se zde dnes proto společně podíváme na to, jak to někteří z nich dělají.

Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár USD/JPY a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Co se děje s tureckou lirou?
Volatilita na turecké liře (TRY) nezná mezí. Prezident Erdogan a jeho družina předvádí extrémní měnový hazard. Po propadu hodnoty o více než 55 % nyní lira prudce posílila a alespoň před Vánoci se její kurz relativně stabilizoval. Jak dlouho to ale vydrží?

Gapy ako ľahká cesta k ziskom? Záleží na akých trhoch
Na trhu je milión spôsobov ako sa dá obchodovať, no gapy sú jedni z tých známych a osvedčených stratégií. Obchod ale záleží aj od smeru trendu a viacero faktorov. Poďme sa pozrieť na rôzne príklady.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 11.5.2012
Pravidelná týdenní aktualizace....

CFD, investice a daně
Každý rok stojí nejeden tradingový obchodník před složitou otázkou, zda je povinen podat daňové přiznání k příjmům plynoucích z tradingu, či ho naopak podávat vůbec nemusí. Zdanění příjmů z tradingu je záležitostí, která často vyžaduje podat daňové přiznání ve všech případech, tedy i když jsou obchodníci celkově ve ztrátě, a proto není žádnou výjimkou, že obchodníci tuto svou povinnost často zanedbají. Kdo a kdy je povinen podávat daňové přiznání, či jak velké zdanění zisků je možné očekávat, tak na tyto otázky se budeme dnes snažit odpovědět zde v našem článku.

Aktuální analýza vybraných akcií
V minulém týdnu americké indexy růstem nijak nezazářily, přesto se však daly nalézt světlé výjimky, které potěšily nejednoho investora. V tomto přehledu se zaměříme právě na tyto instrumenty, které v minulém týdnu zaznamenaly největší růst.

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD, kryptoměna Ethereum a akcie Netflix
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD, kryptoměnu Ethereum a akcie Netflix. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Pozor na long EUR pozice
Jak včerejší zasedání Evropské centrální banky (ECB), tak dnešní dávka evropských makroekonomických dat nedaly euru potřebnou podporu. Společná evropská měna tak vůči dolaru odevzdala všechny letošní zisky a směřuje k vyváženějšímu kurzu okolo 1,2000. K obratu sentimentu na euru však bude potřeba hodně optimistických čísel z ekonomiky, další pokles měnového páru EUR/USD je proto pravděpodobný.

Evropskou a britskou centrální banku trápí podobný problém
Evropská centrální banka (ECB) a britská centrální banka (BoE) čelí osudu, který nelichotí ani jedné z nich. Jejich měny se přibližují paritě, od níž je dělí jen pár centů. Předchozí týden se obchodoval měnový pár EUR/GBP na úrovni 93 centů za 1 libru, což je s výjimkou loňského října nejvyšší úroveň za posledních 8 let. Jenom za poslední 3 měsíce posílila cena eura proti sterlingu o 10 procent. Nejblíž se přiblížilo euro k paritě se sterlingem na konci roku 2008, kdy se obchodoval měnový pár EUR/GBP na úrovni 98 centů.

Zisk nebo drawdown?
Od začátku našeho obchodování se potýkáme s nekonečným proudem emocí, které v nás trading a naše výsledky v něm vyvolávají. Je to souboj, který v podstatě nemůžeme vyhrát, protože člověk svoje emoce jen zřídka kdy může zcela ovládat. Co nám ale v tomto boji může alespoň trochu pomoci, jsou údaje, které jsme nasbírali v průběhu backtestování a současně i v našem živém obchodování.

INVESTIČNÍ GLOSA: Microsoft versus Apple. Odvěký souboj má na burze novou zápletku
Microsoft s Applem kralují burzám už několik dekád, s příchodem umělé inteligence ale jako by jejich odvěký souboj chytil druhý dech. Gatesova firma se zkraje roku vyšvihla na vrchol tabulky společností s největší tržní kapitalizací a Apple má zase o čem přemýšlet.

Býci oslavili Halloween stylově, index S&P 500 je na dalším rekordu
Americký akciový index se v pondělí přehoupl přes historické maximum z července a uzavřel na novém rekordu. V týdnu to pak ještě dvakrát zopakoval, v pátek po růstu o 0,97 %. Za celý týden posílil o 1,47 %.

Praktická ukázka: Klidný týden
Ačkoliv minulý týden začal na vlas stejně, jako týdny předcházející, tedy první obchod byl plná ztráta, z mého pohledu ho lze považovat za docela klidný. V podstatě se nestalo nic překotného jak v můj prospěch, tak ani v můj neprospěch. Prostě pohoda.

Definicía a príklady IPO
IPO je veľmi známy pojem medzi investormi, no bežní ľudia to nemusia poznať. Predtým ako si prečítate detailnejšie o investovaní do IPO, tak si najprv vysvetlime čo to vlastne je. IPO (initial public offering) je prvotná verejná ponuka akcii, čo znamená, že si tie akcie firmy môže kúpiť hocikto keďže už to nie je iba v rukách privátnych investorov. Ak by bol záujem, tak firma môže takisto spraviť SPO, čo by bola druhotná verejná ponuka akcií.

Rizikové měny pod tlakem výprodejů
Ochlazení tržního sentimentu a vyšší citlivost při vnímání rizika je v posledních dvou týdnech cítit napříč finančními trhy. Pád dvou bank v USA a problémy švýcarského giganta Credit Suisse nasměrovaly tok kapitálu do bezpečí.