Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Praktické okénko – 2x short na EUR/USD ve směru trendu
Dva shorty na jednom měnovém páru, které probíhaly zcela odlišně. V článku se podíváme na popis obchodní příležitosti a vývoj obou obchodů.
Aktuálne FX príležitosti: EUR/USD, GBP/JPY a NZD/CHF
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na EUR/USD, GBP/JPY a NZD/CHF cez denné grafy.
Býci vyhnali ceny akcií na další rekordy. Je pullback za dveřmi?
Americký akciový trh má za sebou další týden s novými historickými maximy. Index S&P 500 jej uzavřel silnější o 0,89 % nad hladinou 3 100 bodů.
Jak si vypěstovat zdravou tradingovou vášeň
Pro některé lidi je trading zábavnou činností a samotné obchodování jim přináší radost. U většiny obchodníků však časem dochází spíše k vytvoření si určité závislosti na sezení před monitorem či sledování tržního vývoje na svém telefonu. Závislost na tradingu dlouhodobě velmi negativně ovlivňuje výsledky obchodníka, a proto je důležité vybudovat si zdravou tradingovou vášeň. V tomto článku vám sdělím, jak na to.
Akcie MicroStrategy: Kupte si bitcoin na pořádnou páku
I mainstreamová veřejnost zaznamenala obrovský růst bitcoinu po zvolení Donalda Trumpa. Nyní se však pomalu, ale jistě dostává do popředí nová možnost spekulace na růst bitcoinu. Tou je nákup akcií společnosti MicroStrategy. Zatímco bitcoin posílil od prvního listopadu o více než 35 %, akcie MicroStrategy předvedly růst přes 100 %.
Čo je to FOMO a vlastnosti FOMO tradera
FOMO - Fear of Missing Out (strach z toho že vám niečo újde) - je relatívne čerstvým doplnkom angličtiny, ale je neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Skutočný fenomén modernej digitálnej doby, FOMO postihuje 69% mileniálov a môže mať tiež významný vplyv na obchodné praktiky.
Měnový pár AUD/NZD: Analýzy více časových rámců (D1 až M30 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/NZD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Příležitosti na měnách emerging markets
Negativní vlna sentimentu spojená s druhou vlnou pandemie zasáhla silně i měny emerging markets, které proti euru i americkému dolaru v posledních dnech ztrácejí. To jsme poznali i na oslabení české koruny. Ta sice ve srovnání s ostatními rizikovými měnami často nebývá pod takovým prodejním tlakem, nyní ale rizika pro ekonomiku kvůli možnosti druhého „lock-downu“ významně vzrostla.
Kde se zastaví koruna po intervencích?
Dnes si v rámci fundamentální analýzy pokusíme zodpovědět zásadní otázku, kterou si spekulanti na EUR/CZK pokládají. A to jaký kurz by měla mít koruna vůči euru, pokud by jej určoval trh a Česká národní banka (ČNB) by jej uměle neoslabovala. Po skončení intervencí můžeme čekat posílení koruny, ale jak silné?
Euro bojuje bez podpory centrální banky
Včerejší zasedání americké centrální banky (Fed) nepřineslo překvapení a úrokové sazby v USA se zvýšily do pásma 2,25-2,50 %. Tím se dostaly na rekordní téměř 3procentní rozdíl oproti sazbám v eurozóně, kde se centrální banka s utahováním měnové politiky teprve rozhoupává.
Inflace a silná koruna
Česká národní banka měla několik možností jak se vypořádat s inflací. Než se změnilo její vedení, rozhodování bylo zaměřeno na potlačení inflace pomocí úrokových sazeb, přičemž horizont vypořádání se s tímto problémem byl někde na úrovni konce tohoto roku. Potom však nastoupil nový guvernér a nová rada, a ti se společně vydali na jinou, nesprávnou cestu.
Najúčinnejšie sviečkové formácie
Spôsobov ako obchodovať na burze je naozaj nekonečno. Takisto je veľmi veľa sviečkových formácii a ten kto sa snaží ich obchodovať všetky alebo veľkú väčšinu má veľmi malú šancu na nejaké dlhodobé prežitie v trhu. Najlepšie je sa sústrediť iba na pár vecí, ktoré funguje naozaj dobre. V tomto článku by som vám rád ukázal 2 najúčinnejšie sviečkové formácie: Pin Bar a engulfing pattern.
INVESTIČNÍ GLOSA: Bitcoin vyhrál na třech frontách. Tady je důkaz, že může ještě růst
Tuzemští investoři do bitcoinu mohli v uplynulém týdnu slavit hned na třech frontách. Cena pokořila mýtickou hranici 100 tisíc dolarů, Donald Trump chce „krypto friendly“ regulátora a česká Sněmovna provedla daňovou optimalizaci pro kryptoměny. Přes to všechno zájem masy není takový jako v minulosti. Což otevírá možnost pro další růst.
Měnové války si dávají pauzu?
Po dlouho trvajícím závodu o nejslabší měnu vypadají hlavní aktéři měnových válek v čele s centrálními bankéři eurozóny a Japonska, že místo neustálé snahy o depreciační hru nulového součtu se postupně zaměřují více na podporu růstu skrz vyšší úvěrovou aktivitu doma*. To je dobrá zpráva pro globální ekonomiku.
Investoři vyhlížejí další zisky na koruně
Česká koruna se vůči euru obchoduje na podobné úrovni jako v polovině listopadu 2017. Technicky vzato si už půl roku vzala pauzu ve svém posilujícím trendu. Pro tuto stagnaci EUR/CZK je mnoho vysvětlení, stejně tak ale přibývá argumentů pro znovunastartování zisků koruny v druhé polovině roku.
EUR/HUF poroste kvůli maďarské inflaci
Maďarsko je zdaleka nejhorším bojovníkem proti inflaci v Evropské Unii. Ani s vlastní centrální bankou, která může nastavit úrokové sazby výrazně výše než třeba v Pobaltí nebo na Slovensku, se nedaří cenový růst zkrotit.
EUR/USD je pravdepodobne za krátkodobým vrcholom
Euro minulý týždeň odmietlo prelomiť nad silné technické úrovne v okolí 1,2500 čo signalizuje stagnáciu býkov na EUR/USD. Napriek stále rastúcemu trendu začíname vidieť známky vyčerpanosti ktoré sa môžu premeniť v strednodobý obrat trendu.
Praktická ukázka: Čtyři běžné obchody
Po čase se začne určité řešení opakovat mnohem častěji, než jiné. Tím se z něj stane taková dobrá rutina. Pokud je takovou rutinou obchod, který sice nepřinese mnoho, ale něco málo přeci, tak si myslím, že se na to dá docela dobře zvyknout a dá se s tím docela pěkně žít.