Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů


Obrat na EUR/USD
Eurodolar se odrazil od svého 20letého minima dosaženého v září a od té doby přidává 8 %. Stále více fundamentálních faktorů potvrzuje, že nedávný pohyb kurzu eura proti americkému dolaru by neměla být pouze korekce, ale nový obrat v trendu.

Silný buy signál na GBP/CHF a iné obchodné alerty
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Praktická ukázka: Tak ještě jeden ztrátový týden
Tedy vlastně, ačkoliv se jednalo o ztrátu, když se podíváte na konec článku, zjistíte, že to vlastně bylo jen nepatrné klopýtnutí. Tím spíš ve srovnání s uplynulými týdny, kdy se moje strategie moc nepředvedla. Tak snad tato drobnost je signálem, který naznačuje lepší zítřky.

Chystá sa ďalšia kríza?
Je veľmi zaujímavé sledovať, že v posledných asi štyroch rokoch stále niekto predpovedá príchod novej krízy, ktorá by veľkou silou zasiahla trhy. Vidíme, že týmto „predpovedateľom“ kríz sa zatiaľ nedarí a naskytujú sa nám dve otázky: kedy príde na ich slová a prečo stále nejakú krízu predpovedajú.

Praktické okénko – Pěkný zisk díky nenápadnému supportu
Netradiční pojetí obchodní přípravy, ale tradiční a ověřené řízení obchodu. Toto byla kombinace, která nakonec vedla k zisku.

Ropa překvapivě zdražuje
Po delší době by mohly trhy tento týden přepnout do klidnějšího módu. Žádné významné zasedání centrální banky nebo bedlivě sledovaná makrodata nejsou v plánu, snad s výjimkou páteční listopadové inflace v eurozóně. Americké HDP nebo PCE inflace již budou spíše dozvukem dříve zveřejněných dat bez potenciálu zásadně ovlivnit tržní narativ.

Povídání o trzích: Big tech, nákupy Jardy Brychty a prodeje Warrena Buffetta
Zhruba poslední čtyři týdny zveřejňují velké společnosti své hospodářské výsledky. Největší pozornost jako vždy přitahují technologické firmy a není tak divu, že se na ně zaměřili i analytici XTB v nejnovějším dílu série Povídání o trzích. Co si o současné situaci myslí Jaroslav Brychta, Tomáš Vranka a Marek Němky? Jaké firmy podle nich stojí za pozornost? Přikupovali sami některé z nich? V tomto článku přinášíme krátký souhrn témat, která v aktuální epizodě zazněly!

Praktická ukázka: Týden jaký se jinému nepodobal
To je na tradingu to pěkné. Vždy se objeví něco nového. Na druhou stranu, zapomeňte na to, že cokoliv v trhu se dá předem předpovídat. Jistě, existuje vyšší pravděpodobnost nějakých událostí a pohybů, ale jistota, to opravdu nikdy. Pokud tedy někdo tvrdí, že ví, co se stane, tak jednoduše kecá.

Praktické okénko – důležitost řízení obchodu a minimalizace rizika
Řízení otevřené obchodní pozice by mělo být zaměřené nejprve na redukci rizika a poté na maximalizaci zisku. V tomto článku si ukážeme, jak lze číst trh v okamžiku negativního cenového vývoje.

Neuveriteľné výnosy Bitcoinu
Jeden z aspektov, ktorý priťahuje ľudí ku kryptomenám, sú ich výnosy v tisícoch percentách v relatívne krátkom období. Ďalšie elementy ako technológia (blockchain), anonymita, rýchlosť platieb a nízko-nákladovosť pri platbách láka ľudí tiež. Nie veľa ľudí vie, ale prvotná cena Bitcoinu bola následujúca: 1309 Bitcoinov za 1$ v októbri 2009 a táto cena bola derivovaná z nákladov na elektrinu použitá počítačom na ťaženie kryptomeny, ale v tom čase nebola žiadna burza na ktorej by sa dal Bitcoin obchodovať.

Najväčší jednodňový pokles na Dow Jones (v bodoch)
Po veľmi dlhom uptrende bez viac ako 5% korekcie sme sa konečne dočkali rovno 13% korekcie behom 7 obchodných dní a z toho 11% iba behom 3 dní! Dow Jones len behom 3 dní stratil približne 3000 bodov čo je v priemere 1000 bodov denne a zrovna včera (5.2.) bol najväčší pokles v histórií a to až 1700 bodov.

Staňte sa lepším traderom vďaka použitiu emócii vo váš prospech
Hneď na začiatku by som chcel prebrať staré klišé – neobchodujte s emóciami. Pre začiatočníkov je toto nerealistické a nemali by sa o to pokúšať. Nie sme roboti a nemali by sme sa pokúšať chovať ako robot a potlačiť čo sa deje v našich hlavách. Ako obchodníci neprogramujeme naše obchodné kritéria a neodstraňujeme „samých seba“ z rozhodujúcich procesov obchodovania ako to robia kvantitatívni obchodníci vďaka algoritmom. Aj keď nie sme kvanti, stále potrebujeme tvrdé pravidlá aby nám pomáhali pri rozhodovaní a risk manažmente. Obchodný plán. To je prvý krok k zmenšeniu negatívnych emócií a zdôrazneniu tých pozitívnych.

Solídny signál na USD/JPY a iné obchodné signály
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Poďme sa pozrieť na tri menové páry a to USD/JPY, EUR/AUD a AUD/JPY a ukážeme si možné budúce pohyby.

Akciové indexy si nachvíľu oddýchnu
V tomto blogu zameranom na akciové indexy poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Burzovní grafy: Americké akcie zahájily květen solidním růstem
Americké akciové indexy v uplynulém týdnu zajímavě posílily. Pomáhají jim naděje na relativně brzké nastartování ekonomiky. Index S&P 500 za pět dnů přidal 3,50 %.

Analýza S&P 500 a EUR/USD
V týdnu měly americké akciové indexy tendenci většinou oslabovat a korigovat tak pomakrozprávový růst z minulého pátku (americká nezaměstnanost). Ve středu trhy příliš nepotěšil Donald Trump ve svém prvním prezidentském projevu. Ve čtvrtek to již vypadalo velmi nadějně, indexy se několik desítek minut řítily prudce dolů, aby nakonec opět, jak bývá poslední rok zvykem, mávnutím kouzelného proutku zcela bez důvodů prudce otočily a veškeré intradenní ztráty umazaly. V pátek oznámily 4Q výsledky důležité americké banky, které dopadly poměrně dobře. Indexy to však na nové maximum poslat nedokázalo.

Býci zabrali. Vystoupají akcie na nové rekordy, nebo bude pokračovat konsolidace?
Americké akcie v uplynulém týdnu ožily a index S&P 500 uzavřel silnější o 1,16 %. K historickému maximu tak trhu chybí necelé procento.