Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Bitcoin za 100 tisíc USD?! | Investiční Memento #81
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 81. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Trhy ožívají. Pozitivní zprávy ohledně cel podpořily růst
Pozitivní zprávy o clech mají trhy rády. Jenže jak dlouho jejich růst vydrží? Stěžejní je v tomto ohledu datum 2.4.2025. Proč? To si povíme v dnešní analýze.

Týchto 6 silných signálov odhaľuje budúce smerovanie finančných trhov (časť 1.)
Informačný vek nás každý deň bombarduje obrovským množstvom dát. Odborníci teraz odhadujú, že existuje 40-krát viac bajtov údajov, ako je hviezd v celom pozorovateľnom vesmíre. A rovnako ako vesmír, aj naša datasféra sa rýchlo rozširuje - a každých pár rokov sa v skutočnosti vytvorí viac nových údajov ako za všetky predchádzajúce roky ľudskej histórie dokopy.

Jaký je aktuální sentiment amerického akciového trhu aneb máme opravdu důvod k optimismu?
Věřím, že sentiment, tedy nálada investorů, má významný vliv na akciový trh. Potvrzuje se, že pozitivní sentiment na trhu zpravidla vede k růstu cen akcií, zatímco negativní sentiment vede k jejich poklesu. Pokud téma sentimentu trhu zajímá i vás, třeba pro vás bude zajímavý můj dnešní blog.

Ovládání psychologie - nejdůležitější součást úspěšného tradera
Uspět na finančních trzích, vyžaduje naučit se mnoha nelehkým dovednostem. Tvorba profitabilních strategií, schopnost zpracovávat kvalitní analýzy a umění „správně“ predikovat trendové vývoje, to vše jsou bezpochyby velmi důležité obchodní dovednosti. Ani jedna z nich však není tak důležitá, jako umění ovládnutí vlastní psychologie.

Zlato nebo ropa?
V tradiční středeční fundamentální analýze se podíváme na dlouhodobý vztah cen ropy a zlata a také se dozvíme, jaké důsledky z aktuálních cen můžeme vyvodit. Pro dnešek vezměme v úvahu, že ropa i zlato stejně jako ostatní komodity v průměru rostou zhruba o inflaci a po nějakém čase se vrací ke své reálné hodnotě. Proto poměr ceny zlata a ropy se za uplynulých 30 let vždy vracel ke svému průměru na úrovni zhruba 17 barelů ropy za 1 unci zlata.

Grayscale vlastní viac ako 500 000 BTC
V posledných dňoch nerastie výrazne iba cena Bitcoinu. Grayscale Investments, spoločnosť ponúkajúca rôzne produkty a služby spojené s kryptomenami, zažíva celý rok rast svojho AUM (assets under management – spravovaných aktív). Posledné týždne sú ale extra pozitívne z pohľadu tejto spoločnosti, keďže sa môže tešiť narastajúcemu záujmu o kryptomeny zo strany inštitucionálnych investorov. To spôsobuje, že Grayscale dokupuje stále viac a viac kryptomien do svojho portfólia, ktoré sa vďaka tomu už dostalo nad hranicu 10 miliárd dolárov. Obrovskú zásluhu na tom má ale najmä Bitcoin, ktorého časť v tomto portfóliu tvorí viac ako 85 %.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 24.11.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Proč bychom se neměli ve všem spoléhat na centrální banky v roce 2024?
Od posledního poklesu akcií v říjnu se zdá, že trhy žijí v euforii z toho, že snížení úrokových sazeb se blíží. Centrální banky se zdají být zachránci celé ekonomické situace. Boj s inflací se zdá být vyhrán a teď nás čekají jen světlé zítřky. Tato interpretace má však spoustu trhlin. Pojďme si uvést několik argumentů, proč nepodléhat současné euforické vlně na trzích.

Fenomén "informační demence" a její vliv na trading
Moderní člověk je každý den doslova bombardován informacemi, které ve svém životě nechce a nepotřebuje. Příliš mnoho informací tak vytváří neschopnost rozlišit realitu od fikce a nahrazuje hodnotu osobního prožitku za zprostředkovanou informaci, bez jakékoliv vnitřní hodnoty.

Příběh obyčejného obchodu a jeho swapu
V diskuzi pod mým posledním blogem se objevily zvláštní názory na téma že "swap může vysát účet". Tento dnešní blog není určen pro zkušené obchodníky.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/USD, EUR/CHF a CAD/CHF
V dnešním blogu se podívám na analýzu měnových párů EUR/USD, EUR/CHF a CAD/CHF, na kterých je poměrně podobná situace. Každý měnový pár nám, ale můžeme nabídnout jiný poměr mezi riskem a ziskem.

GBP/USD: Tiskne víc peněz Londýn nebo Washington?
Dnes se v rámci fundamentálního okénka podíváme na atraktivní měnový pár libry k dolaru, tzv. cable, který během léta slušně vyrostl. Co za tímto růstem stojí a jakých pohybů se na GBP/USD můžeme dočkat?

Proč jsme se rozhodli pro kariéru tradera?
Trading je činnost, ke které se mnozí z nás dostali teprve nedávno, ale existuje i velká spousta zkušených traderů, kterým trading slouží jako smysluplné uplatnění kapitálu.

Reakce komodit na další vakcínu
Poslední 2 týdny cena zlata oscilovala mezi hodnotou 1850 až 1900 dolarů za unci. Nyní zlato opět zažívá korekci a pokles. Může za to pomalu končící pandemie a oznámení farmaceutické společnosti AstraZeneca, která zveřejnila úspěšné výsledky své vakcíny.

Multitimeframe analýza: 9.2.2023 Zlato
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

INVESTIČNÍ GLOSA: ČNB chce kupovat bitcoiny. Reakce Bruselu ilustruje, proč z Evropy investoři prchají
Evropská centrální banka (ECB) dala Česku hodně rychle najevo, co si myslí o plánu guvernéra Aleše Michla nakupovat bitcoiny do devizových rezerv. Odmítavý postoj Christine Lagardeové by snad něco znamenal, kdyby Brusel určoval směr globálních financí. Jenže v době, kdy o bitcoinových rezervách uvažují i USA nebo Švýcarsko, je to především mimořádně smutné.

Straty – súčasť obchodovania
Mám za to, že motivačným faktorom je nielen písať o úspešných obchodoch či obdobiach, ale aj o tých neúspešných. Tak, ako som písal o úspešnom vstupe do predchádzajúceho týždňa (24.), sa zmienim a aj o nie príliš úspešnom vstupe do tohto (25.). Napriek dodržaniu risk manažmentu, nemôžem byť spokojný a verím, že moja priama sebakritika bude inšpiráciou vyhnutiu sa prípadných chýb iných obchodníkov.

Teorie aukce – Order Flow
V minulých článcích o teorii aukce jsem se zmínil o hlavních tržních veličinách, za které se obecně považuje čas, cena a objem objednávek. Právě objem objednávek je pro teorii aukce naprosto stěžejní. Objem můžeme analyzovat například v objemových profilech, jako indikátor nebo v mikro pohledu pomocí analýzy toků příkazů neboli Order Flow. Právě tomuto tématu je věnován dnešní článek.

2. týden prvního kola investiční soutěže
Máme za sebou 2. týden prvního kola investiční soutěže, která probíhá na tzv. “demo“ fiktivních účtech. Každý soutěžící odstartoval hru se stejným počátečním kapitálem 30 000 Kč.