Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Forexem hýbou vyšší úroky
Včerejší zdvojnásobení základní úrokové sazby Českou národní bankou (ČNB) z 0,75 % na 1,50 % posunulo korunu vůči euru téměř o procento výše na postpandemická maxima. Naše centrální banka dala jasně najevo, že má z rostoucích cen v ekonomice obavy. Česká koruna se tak může spolehnout na vysoké úroky, které ji nejspíše pomůžou k dalším ziskům.
Obrat trendu na AUD/CAD a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Momentálne vznikli zaujímavé obchodné príležitosti na troch menových pároch – AUD/CAD, USD/CAD a GPB/AUD. Pozrieme sa na ne z vysokých timeframeov a ukážem vám pravdepodobný budúci pohyb.
Môj ďalší krok
Investovanie alebo obchodovanie? Moja osobná preferencia umiestnenia financií a prostriedkov sa prikláňa k aktívnemu obchodovaniu na finančných trhoch. Tento spôsob zhodnotenia financií poskytuje množstvo výhod oproti investovaniu. Samozrejme, tieto výhody sú vykúpené vyššou mierou rizika a nástrah. Obchodovanie je rizikovejšie a časovo náročnejšie ako investovanie. V tomto článku si povieme, aké inštrumenty preferujem a aké trhy obchodujem.
Měnový pár EUR/GBP: Analýzy více časových rámců (W1-H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/GBP a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/CAD, kryptoměnu Bitcoin a dolarový index DXY
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/CAD, kryptoměnu Bitcoin a dolarový index DXY. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
Měnový pár GBP/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Volby a CZK
Každou chvíli se někde ve světě odehrávají nějaké volby. Některé více, některé méně důležité, ačkoliv pro samotné aktéry jsou to jedny z nejdůležitějších okamžiků v jejich životech. A tak se občas stává, že některé mají potenciál změnit nejen vládnoucí garnitury, ale také ovlivnit dění na světových trzích.
Analýza amerických indexů, měnového páru EUR/USD a ropy WTI
Série horších amerických dat z posledních dnů pokračuje, po včerejší překvapivě kontrakční hodnotě výrobního ISM indexu (pod 50) byla dne s o něco horší i velmi očekávaná data z amerického trhu práce za měsíc srpen. Zveřejněné hodnoty Nonfarm Payrolls (NFP report) i míry nezaměstnanosti zaostaly za odhady. Horší data z posledních dnů, a hlavně ta dnešní, indikují velmi malou pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb v září, což pomohlo k rychlému intradenímu růstu indexů, posílení zlata a mírnému oslabení dolaru.
Praktická ukázka: Cena se otočila, nebo je to jen korekce?
Navazuji na některé moje články, které se věnují obchodování bez sledování zpráv a tvorby analýz. Stále uvažuji nad tím, jak je možné předvídat, co se stane, kdy se to stane a jak se to projeví na našem obchodování. Jistě i já kalkuluji s určitou opakovatelností, ale ta je odvislá pouze na tom, když to hodně zjednoduším, kdy vyjde a kdy zajde slunce. A ačkoliv ani to není konstanta a musí se strategie trochu upravovat, stane se to vždy.
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/NZD, EUR/JPY a index NASDAQ
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový páry EUR/NZD, EUR/JPY a index NASDAQ. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich směřování.
VIDEO: Klidné trhy vyčkávají na dnešní data z Evropy
Včerejší obchodování se neslo opět spíše v klidnějším duchu, když jsme se z Evropy ani z USA nedočkali jediného zajímavějšího fundamentu.
Analýzy - S&P 500, EUR/USD a ropa
Swing konsolidace a býčí prapor na indexu S&P 500 z minulého týdne nakonec nevedly k posunu výše, ale k poklesu, který byl tradičně rychle vystřídán růstem a posunem k úrovním na dohled platných maxim.
Výsledková sezóna za námi: Je big tech stále nezastavitelný?
Výsledková sezóna je prakticky u konce a jako obvykle největší pozornost přitahovaly výsledky velkých technologických společností – Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon a Meta. Ať se nám to líbí nebo ne, big tech je žhavé téma posledních měsíců a díky aktuální publikaci výsledků jsme se mohli přesvědčit, zda je bombastický růst big techu v posledních měsících oprávněný nebo ne. V tomto článku přinášíme krátký souhrn toho nejzásadnějšího. Pokud se o aktuálním stavu big techu chcete dozvědět více, analytici XTB Tomáš Vranka společně s Jaroslavem Brychtou na toto téma natočili nový díl Povídání o trzích. Big tech bude také detailněji probrán i na nadcházející XTB Online investiční konferenci, která proběhne 25. 11. od 13:00.
Analýza od tradera: EUR/USD a ropa WTI
Měnový pár EUR/USD dále posiluje a obchoduje se nyní nejvýše za téměř dva roky. EUR/USD vůbec nejeví snahu svůj skoro 500 pipový růst od začátku června korigovat (alespoň o 100 pipů) a využívá jakékoliv zprávy či přesněji i jen pouhého náznaku o možném budoucí změně politiky ECB k dalšímu a dalšímu posílení. Jakékoliv snahy prezidenta ECB Maria Draghiho o zastavení posilování eura v posledních týdnech se absolutně míjí účinkem. Na reportovaná pozitivní data z USA naopak tento měnový pár vůbec nereaguje.
Trader a jeho zodpovědnost
Zodpovědnost… tolik tíživá, nemilá, odmítaná, nepříjemná. Každého napadnou ještě desítky jiných přívlastků, které by mohla dostat. Prolíná se celým naším životem a nevyhýbá se ani tradingu, ve kterém je toho tolik v sázce, jako například peníze, ego nebo budoucnost.
Fintokei sonda do smýšlení japonských obchodníků
Japonci tvoří podstatnou část klientely Fintokei. Z našich dat navíc vyplývá, že jejich styl obchodování se od evropského přístupu dost liší. Hlavní rozdíly jsme proto shrnuli v tomto krátkém článku.
USD/JPY stále pod tlakem
Japonský jen je i nadále atraktivní k nákupu a faktory působící v jeho prospěch postupem času nabírají na síle. A to i přesto, že od měnových turbulencí způsobených devalvací čínského jüanu v posledním srpnovém týdnu již na měnovém páru USD/JPY osciluje spíše okolo 120,00 než blízko původních 124,00.
Týdenní komentář tradera – EUR/USD, ropa WTI, EUR/CZK a USD/JPY
Přibližně třítýdenní růst eurodolaru (měnový pár EUR/USD) z oblasti pod 1,1600 se počátkem týdne zastavil až na úrovní 1,1960 +/-, čímž se uzavřel Gap v této oblasti z druhé poloviny září, který cenu také přitahoval. Současně se v této oblasti objevily i silné swing prodejní signály. Na plánovaném Profit-Targetu 1,1950 jsem počátkem týdne nakonec uzavřel všechny zbývající pozice.
OPEC je v zoufalé situaci
Tento týden nás zajisté čeká volatilní obchodování na trhu s ropou. Ve čtvrtek znovu po půl roce zasednou představitelé kartelu OPEC ve Vídni a diskuze o nastavení produkce ropy pro dalších 6-12 měsíců může skončit více alternativami.
Obchodujte sami proti sobě
To je tedy rada, viďte. Vím, že to může znít trochu schismaticky a možná i nesmyslně, ale vysvětlím. Rozhodně to není míněno způsobem, který by někoho mohl napadnout a to ve smyslu škodění sám sobě.