Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Proč se v tradingu vyhnout používání money managementu postavenému na strategii Martingale
Trading na finančních trzích, včetně Forexu, je komplexní disciplína, která vyžaduje pečlivé plánování, analýzu a správu rizik. Jednou z metod money managementu, která často přitahuje pozornost traderů, je strategie Martingale. Ačkoli se na první pohled může zdát atraktivní díky své jednoduchosti a potenciálním vysokým výnosům, ve skutečnosti s sebou nese významná rizika. V tomto článku se podíváme na důvody, proč byste se měli při obchodování raději této strategii vyhnout.

Revoluční změna
V poslední praktické ukázce jsem psal o tom, že při dosažení maximálního poklesu jsem se musel zamyslet nad svojí strategií a nad jejím nastavením. Také jsem následně psal o svém prvním nápadu, který jsem realizoval, ale nepoužil. A dnes se mrkneme na druhý avizovaný nápad, který už jsem použil.

Dunning-Krugerův efekt, démon ztrátového obchodníka
Lidská mysl je plná tajů, ve kterých je obvykle velmi složité se vyznat. Finanční trhy nám svojí agresivitou a nekompromisností pomáhají rozvíjet náš psychický potenciál, který bychom v běžném životě velmi složitě objevovali.

Prudký pád výnosů u krátkých bondů Španělska a Itálie pokračuje
Akciové trhy se včera dostaly pod mírný prodejní tlak poté, co z USA přišly výsledky ISM pro sektor služeb, které za sebou zanechaly poměrně smíšené dojmy.

Vakcína sestřelila cenu zlata
Měli jsme tu perný týden prezidentských voleb plný nejistot. Nyní jsou snad trhy se zvolením nejmocnějšího muže světa konečně smířeny a je čas abychom se posunuli na další události, které mohou v těchto dobách trh ovlivňovat nejvíce – řeč je samozřejmě o koronavirové pandemii, která se možná konečně blíží ke konci a s ní i potíže, které s sebou přinesla.

INVESTIČNÍ GLOSA: Chcete investovat do Trumpa? Poprvé máte na burze šanci
Na konci března byla na burze Nasdaq zakótována skupina Trump Media & Technology Group, čímž se z firmy stojící za sociální sítí Truth stala veřejně obchodovatelná společnost. Je to poprvé, co se na burze objevila skupina, která je součástí Trumpova impéria.

Nová mutace a dolar
Zprávy o nové africké mutaci koronaviru zaplavily od dnešního rána trhy. Propady cen evropských akcií i průmyslových komodit doplňuje pokles výnosů dluhopisů a tradiční posilování japonského jenu a švýcarského franku, zkrátka útěk od rizika do bezpečí dle učebnice.

Svetová výroba zlatých a strieborných mincí vs. tvorba peňazí a výhľad na zlato
Drahé kovy aj hotovosť slúžia ako aktíva bezpečného prístavu, ktoré sú určené na obmedzenie strát počas nepokojov na trhu. Zatiaľ čo vlády môžu tlačiť moderné meny (EUR, USD apod.), drahé kovy majú hodnotu vďaka ich nedostatku.

Jak dlouhá je cesta k cíli
Jsou v životě lidském okamžiky, kdy víc, než obvykle bilancujeme svoje úspěchy a to, co se nám povedlo. Je v naší povaze být spíše nespokojenými a vidět chyby, které nás stály lepší výsledky. Trading je místo, které neodpouští sebemenší chyby, a tak je to manéž jen pro opravdu silné osobnosti.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 31.3.2014
Týdenní analýza podle Elliottovy vlnové teorie...


Začátek konce QE?
Ve středu přijde na řadu zasedání americké centrální banky (Fed), které může být zlomové. Mělo by totiž dojít k oznámení o postupném útlumu kvantitativního uvolňování (QE), tzv. tapering. Nyní stále dochází k odkupům aktiv ze strany Fedu v objemu 120 mld. USD měsíčně, především amerických vládních dluhopisů. Jaký dopad bude mít tento začátek konce QE na trhy?


Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka: Zajímavé pohyby se vyskytly na ropě a zlatu
Toto pondělí vyšel druhý díl seriálu Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka. Jak již název napovídá, tento formát se zaměřuje především na obchodování s komoditami, které v posledních měsících získává na popularitě díky vysoké volatilitě těchto trhů. Co tedy můžeme od tohoto cyklu očekávat?

Zlato nebo ropa?
V tradiční středeční fundamentální analýze se podíváme na dlouhodobý vztah cen ropy a zlata a také se dozvíme, jaké důsledky z aktuálních cen můžeme vyvodit. Pro dnešek vezměme v úvahu, že ropa i zlato stejně jako ostatní komodity v průměru rostou zhruba o inflaci a po nějakém čase se vrací ke své reálné hodnotě. Proto poměr ceny zlata a ropy se za uplynulých 30 let vždy vracel ke svému průměru na úrovni zhruba 17 barelů ropy za 1 unci zlata.

Praktická ukázka: Infarktový závěr týdne
O tom, že trading je velkou zkouškou pro nervy obchodníka, o tom mluvím často. Také mluvím o tom, že obchody nesleduji a tím si svoje nervy ponechávám použitelné pro budoucí čas. Proč to tak dělám a jak je ten trading náročný, to lze vidět v grafu z minulého týdne.

Tesla představila vlastní autonomní taxi. Je projekt od AI společnosti podhodnocený?
Americká společnost Tesla, která je již léta známá jako největší světový výrobce elektromobilů, nyní posunula svou působnost o krok dál a představila nový plně autonomní taxík s názvem Cybercab. Vzhledem k tomu, že čelí klesajícím prodejům a rostoucí konkurenci, signalizuje tento odvážný krok její další expanzi do oblasti autonomních technologií a umělé inteligence (AI), která jí otevírá nové možnosti.

Burzovní grafy: Mírný pokles indexu S&P 500 jako začátek korekce nevypadá
Americký akciový index S&P 500 po osmi týdnech růstu mírně ztratil (0,21 %), drama se ale zatím nekoná. Spíše naopak.

Jak se neutopit v grafu
Všichni, kdo čtou moje příspěvky, tak vědí, že moje obchodování je jednoduché, bez zapojování nějakých kouzelných faktorů, respektive bez nejrůznějších „pojišťovadel“. Dokonce jsem v jednom ze svých článků o svém obchodování psal jako o bezdotykovém. To je samozřejmě dáno i tím, že používám AOS, ale nelze zapomenout, že můj graf je naprosto „čistý“. Současně se ale také přiznávám, že tomu tak nebývalo vždy a ve svých začátcích jsem se v tom patlal jako celá řada dalších. A proto vám zkusím povědět, jak jsem se od složitého dostal k jednoduchému.

Makroekonomické faktory - fiskální politika (6. díl)
V dnešním článku se budeme zabývat fiskální politikou. Od jejího fungování, přes vazby na ekonomické faktory až po rozdíly ve srovnání s měnovou politikou.