Sobota 18. května 2024 14:34
reklama
FTMO férovost
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei SwiftTrader

Stagflace

img

Fed přijímá těžké rozhodnutí

03.05.2024 Složitá situace, kdy ekonomika přestává růst a inflace stoupá, což se nazývá stagflace, donutila včera Federální rezervní systém k mimořádně opatrnému jednání – na konci zasedání ponechal sazby beze změny na 5,5 %, což trh obecně očekával. Co nicméně velmi překvapilo, byl fakt, že si předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell zachoval naději na snížení úrokových sazeb v letošním roce a zároveň připustil, že prudký růst inflace oslabil důvěru politiků v pokles cenových tlaků.
img

Týdenní zpráva o komoditách: Neústupná inflace a nepříznivé počasí

02.05.2024 Sektor komodit se již pět týdnů posouvá výš a Bloomberg Commodity Total Return Index je připraven uzavřít týden na nejvyšší hodnotě za posledních sedm měsíců. Drahé kovy a měkké komodity sice po týdnech výrazného posilování svůj vzestup zastavily, teď však převzaly štafetu obiloviny pod vedením pšenice, která zažila nejlepší týden od loňského června. Příčinou bylo nepříznivé počasí v klíčových pěstitelských regionech na severní polokouli.
img

Ranní shrnutí (02.05.2024)

02.05.2024 Dluhopisové trhy po včerejším Powellově projevu, který byl vnímán spíše jako holubičí, posílily při pohledu na hromadící se problémy s údaji o inflaci v USA.
img

GBP/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 29. dubna

29.04.2024 K otestování ceny 1,2501 došlo odpoledne v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup libry na konci týdne – zejména po zveřejnění další série amerických dat, které výrazně zhoršily náladu kupujících. Zpráva, že inflace v USA nadále prudce roste a nevykazuje žádné známky zpomalení, je pro ekonomiku špatnou zprávou. Známky stagflace, kdy ekonomika ztrácí dynamiku, zatímco inflace roste, budou nadále negativně působit na pozice dolaru, což by částečně mohlo pomoci libře k oživení. Dnes je britský ekonomický kalendář prázdný, takže obchodníci mohou působit vstříc vývoji nového vzestupného trendu a nakupovat při pullbacích. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
C:\fakepath\trading-26042024.jpg

Bitcoin po halvingu! Jaký bude vývoj? | Investiční Memento #73

26.04.2024 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 73. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
img

⏬US100 ztrácí téměř 1 %

25.04.2024 Po dnešním zveřejnění údajů o HDP za 1. čtvrtletí 2024 se propady na Wall Street zrychlují. Anualizovaná změna HDP činila pouhých 1,6 % oproti prognóze 2,5 %. Pro investory na akciovém trhu je však horším znamením zpráva o trvale vysoké inflaci. Deflátor HDP vzrostl na 3,1 % z 1,7 % na konci loňského roku, zatímco jádro PCE se odrazilo na 3,7 % z 2,0 %, což je výrazně nad očekáváním. To je nejhorší mix ze všech možných: ekonomické zpomalení a trvale vysoká inflace (vyšší než HDP = stagflace). Vzhledem k tomu jsme svědky prudkého poklesu ocenění snížení úrokových sazeb v USA. Pravděpodobnost pro září je 40 %, zatímco kumulativní pravděpodobnost je menší než 75 %. První zlevnění (a ne celé!) je naceněno na listopad, prosinec je oceněn s téměř 100% pravděpodobností.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF zlepšil odhad růstu světové ekonomiky

16.04.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes mírně zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky. Podle jeho jarní prognózy se globální hrubý domácí produkt (HDP) v letošním roce zvýší o 3,2 procenta, zatímco v lednu fond letošní růst odhadoval na 3,1 procenta.
img

Inflace a úroky v USA právě rozhodují i o bezpečnostní budoucnosti Česka. Americká centrální banka dnes naznačí, co se s nimi bude dít dále

20.03.2024 Americká ekonomika by letos měla „přistát“, jak se říká. V žargonu finančníků či makroekonomů to znamená, že by tamní inflace měla klesnout z výšin na zem. Otázkou za milion nyní stále je, zda půjde o přistání tvrdé, nebo naopak měkké. Dost dobře může podoba přistání ovlivnit i to, zda v následujících čtyřech letech usedne v Bílém domě Joe Biden, nebo Donald Trump. To, jak Amerika přistane, tak poznamená také bezpečnostní situaci v Česku, protože Trump, jak známo, se netají tím, že má dosti odlišný pohled než Biden na to, jak by Spojené státy měly dále postupovat stran války na Ukrajině.
img

Ochladnutí postoje k akciím může otestovat odolnost britské libry

13.03.2024 V tomto čtvrtletí si zatím vede GBP ze všech měn zemí G10 nejlépe, teď však bude její odolnost podrobena zkoušce. Většina dobrých zpráv už se do cen promítla a mzdové tlaky pomalu vrcholí. Britská libra vykazuje v poslední době značnou korelaci s náladami na akciových trzích a případný nárůst volatility může ohrozit i sílu této měny. Spekulativní dlouhé pozice jsou celkem napjaté a technické ukazatele napovídají, že se pár GBP/USD patrně blíží překoupení.
img

EUR/USD: Dolar si vytváří nárazník, který by mohl vést k jeho pádu

22.02.2024 Americký dolar od začátku roku vzrostl vůči hlavním světovým měnám o 2,6 %, což představuje jeho nejlepší výkon od roku 2015. Jestliže na konci roku 2023 byl dolar kvůli holubičímu obratu Federálního rezervního systému a očekávání snížení sazeb o 150 bazických bodů na 4 % téměř odepsán, nyní se nálada na trhu změnila. Silná ekonomika, pokračující spotřebitelské výdaje a akciové indexy blízko rekordních hodnot mají za následek změnu perspektivy. Nabízí se otázka: proč nepokračovat v prodejích EUR/USD?
img

2025: Zlato a ropa zvyšují kurzy

21.02.2024 Ceny zlata zůstávaly v úterý na asijských trzích v úzkém pásmu kvůli obavám z dlouhodobého zvyšování úrokových sazeb. Absence obchodních signálů byla také výsledkem svátku na americkém trhu.
img

Forex: Co přinese rok 2024 v Česku?

02.01.2024 Pojďme na startu nového roku začít optimisticky. V mnoha ohledech čeká tuzemskou ekonomiku příznivější makroekonomické prostředí. Ať již půjde o inflaci nebo hospodářský růst, v obou případech uvidíme odeznívání šoků, kvůli kterým se česká ekonomika v minulém roce propadla do stagflace. Podobný „normalizační“ scénář očekáváme také pro ČNB, která mírně snížila úrokové sazby již v prosinci a v tomto roce šlápne na plyn ještě výrazněji.
img

Je Čína na pokraji stagflace? 🔎

09.11.2023 Ekonomický výhled Číny je v současnosti pod tlakem způsobeným jejím slabým realitním sektorem, kde klesající ceny nemovitostí a poptávka signalizují širší ekonomické problémy. Vzhledem k tomu, že nemovitosti jsou významnou složkou bohatství domácností v Číně, pokles cen bytů způsobil, že se mnozí zdráhali utrácet, což přispívá k ekonomické výkonnosti. Navíc přísná pandemická opatření země měla dlouhodobý dopad na spotřebitelské a obchodní výdaje, přestože byla téměř před rokem zrušena. Kombinace těchto faktorů představuje riziko deflace, kdy ceny neustále klesají a ekonomická stagnace pokračuje, což potenciálně vytváří cyklus snižování výdajů a investic.
img

Bankéři ECB a BoE komentují současnou ekonomiku a měnovou politiku

08.11.2023 Dopoledne přineslo několik zajímavých projevů bankéřů ECB a BoE. Zde jsou nejzajímavější věty, které bankéři pronesli. Základním tónem bylo, že současné „jestřábí“ změny politiky znamenají „vyšší déle“:
img

Akcie: Vyšší cena kapitálu začíná bolet

19.10.2023 Boj proti inflaci zvýšil cenu kapitálu na úroveň, kdy se začaly otevírat trhliny ve světové ekonomice. Zároveň dochází k obratu amerického fiskálního cyklu, což může v kombinaci s vysokými úrokovými sazbami dostat ekonomiku do stavu lehké stagflace. To bude špatné pro cyklické akcie a v takovém případě ponesou nejvyšší riziko akcie spojené s AI. Vyšší cena kapitálu také jasně ukázala křehkost zelené transformace, a to bude patrně i největší katalyzátor snížení úrokových sazeb hned po oslabující ekonomice, protože k rychlé dekarbonizaci může dojít jen v prostředí nízkých úrokových sazeb.
img

Druhá fronta ropy?

18.10.2023 Doufej v nejlepší, ale připrav se na nejhorší. Pokud jde o konflikt v Izraeli, analytici z JPMorgan uvedli, že neměl žádný bezprostřední dopad na globální produkci ropy. Výrazný nárůst cen ropy se neočekává, pokud nedojde k eskalaci. Rozšíření konfliktu však může vést k narušení Hormuzského průlivu a k ohrožení dodávek, pokud by USA přísně vymáhaly omezení vývozu íránské ropy. To by mohlo vést k prudkému nárůstu cen ropy North Sea v rozmezí 100-120 dolarů za barel.
img

FX: Král dolar a dalekosáhlé důsledky

16.10.2023 Zdá se, že síla amerického dolaru pomalu uvadá, ale riziko stagflace v Evropě i ve Velké Británii, spolu s nepolevujícím oslabením čínské ekonomiky napovídá, že k poklesu této měny asi v dohledné době nedojde. Silný dolar sice pomáhá držet americkou inflaci na uzdě, pro domácí ekonomiku a investory s velkými zahraničními expozicemi to ale nemusí být dobrá zpráva. Na druhou stranu právě v této době mohou být zahraniční expozice cenově dostupnější a atraktivnější.
img

Cesta k býčímu trhu s dluhopisy je připravená, ale ještě nás čeká pár výzev

12.10.2023 V posledním letošním čtvrtletí dojde na obou stranách Atlantiku k prohloubení stagflace. Recese, která začala v Německu a Nizozemsku, se rozšíří do dalších evropských zemí a i ve Spojených státech výrazně zpomalí růst. Přesto zůstane inflace po zbytek tohoto roku i počátkem toho příštího vyšší, takže budou muset být centrální banky připravené kdykoli znovu zvýšit sazby.
C:\\fakepath\\Banky.jpg

MMF: V případě poklesu ekonomiky může mít problémy zhruba pět procent bank

10.10.2023 Přibližně pět procent bank na celém světě by mohlo mít problémy, pokud úrokové sazby centrálních bank zůstanou delší dobu vyšší, přestože se turbulence v tomto sektoru v posledních měsících zmírnily. Dalších 30 procent bank, včetně těch největších na světě, může mít problémy, pokud by světová ekonomika vstoupila do období nízkého růstu a vysoké inflace, tedy stagflace. Uvedl to ve své zprávě o globální finanční stabilitě Mezinárodní měnový fond (MMF).
img

10 citátů, které předpověděly současnou inflaci

10.10.2023 Inflace po covidovém rozhazování nebude jen přechodná, inflaci napomáhají zásahy centrálních bank a politiků do ekonomiky, a pokud uměle snižujeme sazby, narušujete hospodářský cyklus, čímž křivíme ekonomiku. To jsou hlavní myšlenky a předpovědi řečníků z minulých ročníků konference Vyšehradské fórum.
img

Ceny komodit rostou kvůli vysokým sazbám i omezené nabídce

09.10.2023 Posílení, které jsme předpovídali a k němuž ve 3. čtvrtletí u klíčových komodit došlo, bude podle všeho pokračovat i ve čtvrtletí závěrečném. Slábnoucí ekonomické vyhlídky nejen v Evropě a USA, ale do jisté míry i v Číně, totiž více než kompenzuje strach z nízké nabídky. Hlavně v energetice, kde kartel OPEC+ přiškrtil produkci ropy a palivových produktů tak úspěšně, že dosáhl kýženého růstu cen.
img

GBP/USD: Jestřábí BoE libře nepomohla, pravděpodobně bude následovat medvědí trend

25.09.2023 Téměř před rokem ztráta důvěry ve fiskální politiku dočasné vlády vedené Liz Trussovou téměř přivedla libru k paritě s americkým dolarem. Na konci září důvěra investorů v měnovou politiku Bank of England kolísala a kotace GBP/USD se tak dostaly na 6měsíční minimum. A to nemusí být limit. Commonwealth Bank of Australia předpovídá pokles libry na 1,2075 USD, zatímco Nomura předpovídá pokles na 1,18 USD.
C:\fakepath\forex-22092023.jpg

Dolar si užívá nadvládu

22.09.2023 Aktuálně nedokáže žádná z velkých majors měn americkému dolaru konkurovat.
img

Zlato si i přes silný protivítr udržuje stabilitu

20.09.2023 Pokud se trh nevyvíjí tak, jak investoři očekávají, je větší pravděpodobnost, že se bude pohybovat opačným směrem. Tak nepříznivé vnější prostředí pro zlato už dlouho nebylo. Silná americká ekonomika uprostřed stagflace v Evropě dává zelenou posílení amerického dolaru. Mezitím se zdá, že nárůst výnosu 10letých státních dluhopisů na 16letá maxima naznačují, že by XAU/USD měl klesnout. Drahý kov si však drží své místo, což udává býčí tón.
C:\fakepath\trader-18092023-63-zm.jpg

Roubini: Eurozóna i Británie musejí kvůli riziku stagflace ještě zvýšit sazby

18.09.2023 Centrální banky v eurozóně i v Británii musejí pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, aby odvrátily takzvanou stagflaci, tedy kombinaci stagnující ekonomiky a vysoké inflace. Podle agentury Bloomberg to řekl americký ekonom Nouriel Roubini, který je známý svými pesimistickými prognózami.
img

OPEC+ svými činy zvyšuje riziko stagflace

18.09.2023 Cena ropy Brent se přiblížila k 93 dolarům za barel, a dosáhla tak nového desetiměsíčního maxima. WTI se blíží 90 USD. Produkční omezení kartelu OPEC+ zvyšují napětí na trzích a vyvolávají otázky ohledně jeho skutečných záměrů. Náš cenový výhled tak musí odrážet skutečnost, že se OPEC+ podle všeho soustředí spíš na cenovou optimalizaci než na vytvoření vyváženého a stabilního trhu. Proto nelze vyloučit krátkodobé riziko, že se Brent vyšplhá nad 95 USD.
img

Proč mohou komodity v éře stagflace zazářit

08.09.2023 Náš nejnovější COT report se věnuje pozicím, které hedgeové fondy a další spekulanti drželi ve futures na komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterkem 29. srpna. Tedy v týdnu, kdy trhy začaly reagovat na údaje svědčící o tom, že se trh práce v USA rozvolňuje a důvěra spotřebitelů klesá. Tato reakce byla do značné míry pozitivní a je z ní patrná afinita k riziku. Za přístupem typu „špatné zprávy potěší“ stojí spekulace, že teď už musí Federální rezervní systém brzy ukončit svou kampaň agresivního zpřísňování. Ceny komodit vystřelily vzhůru a posílení je patrné ve všech sektorech, nejvíce u drahých kovů.
img

Americký pre-market 6. 9.: Akciové trhy čelí výzvám

06.09.2023 Futures na americké akciové indexy otevřely v červených číslech, s obavami ze zpomalení globálního ekonomického růstu a dalšího zvyšování úrokových sazeb ze strany Fedu.analytics64f85c39c523e.jpg
img

Denní shrnutí: Wall Street snižuje počáteční zisky, výprodej EURUSD

01.09.2023 Indexy v Číně včera zaznamenaly pokles, s poměrně slabou asijskou seancí v Japonsku a Koreji. Maloobchodní tržby v Hongkongu dosáhly 16,5 % oproti prognóze 18 % a dříve 19,6 %;
img

BREAKING: Zápis z jednání ECB ukazuje nejistotu bankéřů ohledně dalšího zvyšování sazeb!

31.08.2023 Jednoznačně holubičí zápis z jednání zpochybňuje zářijové zvýšení sazeb, a to i v případě výrazného překvapení v podobě vyšší inflace. Nicméně, jak je vidět, existuje velká šance, že zářijové projekce budou ukazovat na inflaci v rámci cíle ve sledovaném období, což nebude ospravedlňovat další snížení. Měnový pár EUR/USD již testuje blízkost úrovně 1,0850.
img

Proč mohou komodity v éře stagflace zazářit

28.08.2023 Hlavní investiční analytik společnosti Saxo ve své nedávné analýze nastínil, proč jsme upravili svůj výhled pro americkou ekonomiku na rok 2024. Dřív jsme očekávali, že recese nepřijde, dnes počítáme s mírnější formou stagflace, neboli „lehkou stagflací“, pro niž je charakteristický pomalý růst a úporná inflace. V minulosti přitahovaly v období stagflace zvýšenou pozornost určité komodity. Příčin je několik, ty nejdůležitější popisujeme v tomto článku, kde se zároveň podrobněji zabýváme tím, jak v tomto sektoru investovat.
img

Spojené státy čeká stagflace

17.08.2023 Tým SaxoStrats očekává, že v USA nastane stagflace. Mění tím svůj dřívější výhled, který zněl, že na tamním trhu recese nepřijde. Zároveň je dle něj pravděpodobnost 1:3, že Fed (ale i ECB) sníží úrokové sazby ještě před koncem letošního roku, a šance 2:3, že k tomu dojde v první polovině roku 2024. Změna výhledu na americký trh pramení nejen z růstu reálných sazeb, ale i výrazného nárůstu nákladů na spotřebu. Úrokové sazby jsou v téměř všech oblastech dvakrát vyšší, než je dlouhodobý průměr. Zároveň data mapující trh práce i útraty ukazují zpomalení, zatímco inflace kvůli mzdám a drahým energiím přetrvává. Nízký růst spolu se středně vysokou inflací tudíž znamená přicházející stagflaci.
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Analytici: Za propadem ceny zlata je posilování dolaru

16.08.2023 Za propadem ceny zlata v posledních týdnech je především posilování amerického dolaru v důsledku zvyšování úrokových sazeb v USA. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Zlato od začátku roku zlevnilo o tři procenta na dnešních 1907 USD, tedy asi 42.100 Kč, za unci, což odpovídá 31,1 gramu.
img

Globální recese se blíží. Přehled USD, EUR, GBP

26.07.2023 Údaje CFTC odrážejí výrazné zhoršení sentimentu vůči americkému dolaru. Celková krátká pozice na USD se během vykazovaného týdne zvýšila o 7,39 miliardy a dosáhla -19,88 miliardy, což představuje největší týdenní změnu od roku 2020 a nejvyšší medvědí bias od roku 2021.
img

Letní ekonomický výhled: Oživení globální ekonomiky očekávejme až v polovině roku 2024

18.07.2023 Pojišťovna Allianz Trade ve svém pravidelném ekonomickém výhledu nadále očekává oživení globální ekonomiky až v polovině příštího roku. Možnými riziky pro evropské státy by však mohla být chladná zima, která by opět vyhnala ceny energií nahoru, ale také například krachy dalších bank.
img

USD připraven odpovědět útokem

20.06.2023 Americký dolar se snaží získat zpět své počáteční ztráty a zatím se mu to daří. Nyní je jeho šance na zotavení vůči euru poměrně vysoká. Některé z jeho pokusů o pomstu selhaly, ale podle odborníků jde o dočasné zpomalení. Dolar postupně nabírá na síle a získává zpět maxima, která dříve přenechal euru.
C:\fakepath\eurusd-09052023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 9.5.2023

09.05.2023 Americké akcie včera po páteční růstové seanci uzavřely smíšeně. Investoři čekají na středeční zprávu o vývoji inflace ve Spojených státech za duben.
img

Čeká nás stagflace a ztracená dekáda?

24.04.2023 „Investoři spekulují o stagflaci a ztracené dekádě na amerických akciích po vzoru sedmdesátých let, ale obavy se zdají být přehnané, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\roubini-16012023.jpeg

Roubini predikuje stagflaci

16.01.2023 Nouriel Roubini byl hostem na francouzském YouTube kanálu Thinkerview. V rozhovoru trvajícím přes dvě hodiny se věnoval především abstraktním principům toho, proč lidé a politici nechtějí vidět rizika a nebezpečí současnosti. Pro investory byla nejzajímavější část, kdy Roubini mluvil o bezprostředním vývoji světové ekonomiky. Málokoho asi překvapí, že Roubini vidí budoucnost černě. Jak hodnotí současnou měnovou politiku amerického Fedu?
C:\fakepath\global economy.jpg

Průzkum Světového ekonomického fóra: Globální recese je letos pravděpodobná

16.01.2023 Dvě třetiny hlavních ekonomů ze soukromého a veřejného sektoru očekávají v letošním roce globální recesi. Ukázal to průzkum Světového ekonomického fóra (WEF). Přibližně 18 procent z nich přitom považuje recesi globální ekonomiky za velmi pravděpodobnou. To je více než dvojnásobek ve srovnání s předchozím průzkumem z loňského září.
img

Armageddon nečekejme, na investování je brzy

10.01.2023 Výkon světové ekonomiky v roce 2022 podle všeho poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2270 bilionům korun). V letošním roce jí ale hrozí recese.
C:\fakepath\trader-06012023-48-zm.jpg

Evropské akcie uzavřely na sedmiměsíčním maximu

06.01.2023 Evropské akcie uzavřely dnešní obchodování na sedmiměsíčním maximu. K jejich růstu přispěly ekonomické údaje z Evropy i Spojených států. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 si dnes připsal 1,16 procenta na 444,42 bodu. To představuje jeho nejvyšší závěrečnou úroveň od konce května. Za celý týden se index zvýšil o 4,6 procenta. Vykázal tak nejvýraznější týdenní nárůst za více než devět měsíců, napsala agentura Reuters.
img

Nejdůležitější ekonomické události týdne 02.01.2023 - 08.01.2023

02.01.2023 Poslední obchodní týden roku 2022 skončil. V neděli 1. ledna začal nový rok 2023. Investoři se stále snaží být optimističtí i přes stávající epidemiologickou situaci v různých regionech světa (kvůli koronaviru), turbulentní geopolitickou situaci a válku na Ukrajině, nejistotu a nerovnováhu na energetickém trhu, vysokou inflaci. Přestože investoři zakončili minulý rok 2022 negativně: světové akciové indexy byly na konci roku většinou nižší. Vítězem se stal dolar. Index DXY ke konci roku vzrostl o zhruba 15 %. Mohlo to být více, kdyby po listopadovém zasedání Federálního rezervního systému nezačal klesat. Tehdy se začaly objevovat pochybnosti, že by americká centrální banka mohla udržet stejně vysoké sazby zpřísňování měnové politiky, když úroková sazba (v červnu, červenci, září, listopadu) vzrostla o 0,75 %.
img

Zlato za 4 000 USD? Analytici se podělili o svůj výhled na příští rok

27.12.2022 Juerg Kiener, výkonný ředitel a investiční ředitel společnosti Swiss Asia Capital, uvedl, že ceny zlata by se mohly příští rok vystoupat až na 4 000 USD za unci, jelikož zvyšování úrokových sazeb a strach z recese drží trhy nestabilní. Podle něj je zlato jediným aktivem, která vlastní každá centrální banka.
C:\fakepath\ecb-19122022.jpg

ECB zase reaguje pozdě

19.12.2022 Příběhem minulého týdne nakonec nebylo zasedání americké centrální banky, nýbrž té evropské. ECB přišla s jestřábím výhledem a chystá se během tohoto cyklu poslat úrokové sazby až ke 4 % na jaře příštího roku. Přitom ještě v červnu při 8,6 % inflaci držela centrální banka ve Frankfurtu depozitní sazbu na -0,50 %, a to ve chvíli, kdy ostatní centrální banky v Americe i v Evropě prudce utahovaly měnovou politiku.
img

Čechy děsí inflace, cestou k ochraně peněz může být zlato a dluhopisy

07.12.2022 V souvislosti s obavami lidí z dramatického růstu cen se stále s dotazy ohledně investic do zlata. Někdo plánuje nakupovat mince, někdo slitky, někdo chce do zlata pravidelně spořit jako do stavebního spoření, ale všichni ho chtějí mít doma co nejdříve. Vnímají zlato jako pojistku proti inflaci. A mají pravdu. Cena zlata přepočtená na koruny za posledních dvacet let vyskočila na více než čtyřnásobek, zatímco spotřebitelské ceny se za tu dobu nezvýšily ani na dvojnásobek.
img

Dlouhá a mírnější recese? Trh práce říká, že jo!

07.12.2022 Jak čert kříže se však akcie bojí silného trhu práce. Oficiální data ukazují, že jsou „rock solid“, ale při bližším pohledu zjistíme, že statistika umí divy. Investoři musí neustále pracovat s mnoha scénáři, které mohou potenciálně nastat. Trhy mají nyní relativně jasno – ekonomika lehce přistane, trh práce zůstane silný a inflace postupně klesne.
img

Čeká nás delší období inflace, shodli se odborníci na konferenci XTB

30.11.2022 Hlavním tématem příštího roku budou pro investory vysoké úrokové sazby a vysoká inflace. Období vysoké inflace přitom může i přes snahu centrálních bank trvat kvůli rostoucím výdajům států delší dobu. Shodli se na tom účastníci online investiční konference společnosti XTB, která se uskutečnila v sobotu 26. listopadu. Zároveň ale podle řady z nich není nutné z pohledu investora příliš řešit, zda nastane ekonomická recese. Správný investiční horizont by měl být totiž dlouhodobý, navíc recese přináší dobré příležitosti k nákupu akcií.
img

Česku podle Nomury hrozí měnová krize podobně jako Turecku, jež má inflaci skoro 90 %. Jak se to přihodilo?

29.11.2022 Turecko je momentálně pro svět odstrašujícím příkladem nehodným následování, alespoň tedy co se jeho boje s inflací týče. Vážná měnová krize se tam vznáší ve vzduchu. Podle některých expertů však pravděpodobnost měnové krize v Česku je srovnatelná jako právě v Turecku. Šokující. Co za tím vězí?
img

Globální akciový výhled – Býci by se měli mít i nadále na pozoru

23.11.2022 Nejširší globální akciový index MSCI All Country World poklesl ze svého historického maxima ze dne 16. listopadu 2021 ke dnešku již o 20 %. Mnoho akciových býků se proto v tuto chvíli domnívá, že je nyní vhodný okamžik k větším akciovým nákupům. Já nicméně zůstávám spíše opatrný a vůbec bych se nedivil, pokud by v následujících měsících globální akciové trhy i nadále klesaly. Další pokles by se klidně mohl opět pohybovat kolem 15-20 %, takže celkový pokles globálních akciových trhů z historického maxima by mohl dosáhnout až 40 %. Tento svůj spíše negativní aktuální globální akciový výhled opírám o několik nepříznivých fundamentálních faktorů.
img

Sazby ČNB – 7,0 %

03.11.2022 „Česká národní banka nechala sazby opět beze změny. Ukazuje se, že ochota zvyšovat základní úrokovou míru kvůli vyšší inflaci se zcela vytratila. Bankéři jsou toho názoru, že současná výše sazeb je při inflaci sahající ke dvaceti procentům dostačující. ČNB tím prodlužuje dobu, po kterou tu s námi inflace bude. Zároveň ale nedochází k dalšímu prodražování úvěrů. Jak na to vše zareaguje hospodářství zejména v příštím roce je náročnou otázkou. Až si spotřebitelé zapnou opasek na poslední dírku, může dojít i k snížení HDP a zvýšení nezaměstnanosti při zachování vysoké inflace. Takzvaná stagflace klepe na dveře stále silněji.“
C:\fakepath\moodys rating 1710.jpg

Moody's snížila výhled ratingu bank šesti zemí EU, včetně České republiky

02.11.2022 Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila výhled ratingu bank šesti unijních zemí včetně České republiky ze stabilního na negativní. Poukázala přitom na dopady energetické krize a vysoké inflace, které oslabují evropské ekonomiky. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\global economy.jpg

Coface: Světový růst ekonomiky by měl příští rok klesnout pod dvě procenta

01.11.2022 Světový růst ekonomiky by měl příští rok klesnout pod dvě procenta, odhadla světová úvěrová pojišťovna Coface, která revidovala směrem dolů své prognózy růstu HDP a hodnocení jednotlivých zemí a sektorů. Vyplývá to ze čtvrtletní analýzy Coface Barometr. Světový růst byl pod dvěma procenty už v letech 2001, 2008, 2009 a 2020.
img

Nejdůležitější ekonomické události v týdnu 24.10.2022 – 30.10.2022

24.10.2022 Makrodata zveřejněná minulý týden ukázala, že inflace ve světě, včetně jeho ekonomicky nejrozvinutějších regionů, nadále roste. Podle předložených údajů tak roční spotřebitelská inflace ve Spojeném království dosáhla nového víceletého maxima 10,1 %, v eurozóně - 9,9 %, v Kanadě - 6,9 %. Index spotřebitelských cen CPI pro Spojené státy, zveřejněný o týden dříve, rovněž naznačoval vysokou míru inflace ve výši 8,2 % (v ročním vyjádření).
img

Dolar po jestřábím projevu Kashkariho posiluje 📈 Wall Street se propadá

06.10.2022 Šéf Fedu Minneaopolis Neel Kashkari dnes hovořil o americké měnové politice a inflačních vyhlídkách. Tón řeči byl jestřábí, indexové futures ztrácejí – dolar získává. Zde je to, co bychom se dnes mohli od Kashkari naučit:
C:\fakepath\trader-29092022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.09.2022 1) Koncern Volkswagen stanovil emisní cenu akcií automobilky Porsche na 82,50 eura za kus. To je na horní hranici dříve oznámeného cenového rozpětí, což se s ohledem na zájem investorů očekávalo. Primární veřejná nabídka (IPO) akcií Porsche je tak největší na frankfurtské burze od roku 1996, kdy tam vstoupil Deutsche Telecom. S akciemi se začíná obchodovat už dnes. Primární veřejná nabídka automobilku Porsche ohodnocuje na 75 miliard eur (1,85 bilionu Kč).
C:\fakepath\global economy.jpg

SB: Odklon od Ruska může u produkce energie trvat roky, hrozí stagflace

29.09.2022 Odklon od Ruska může u produkce energie ve světě trvat roky, varoval šéf Světové banky (SB) David Malpass. Tím se podle něj prodlužuje riziko stagflace čili období nízkého růstu a vysoké inflace. Malpass ve vystoupení na Stanfordově univerzitě ve středu také řekl, že v Evropě se zvyšuje pravděpodobnost recese, růst Číny prudce zpomaluje a výkon americké ekonomiky se v první polovině roku snížil. Tento vývoj bude mít podle něj vážné dopady na rozvojové země.
img

Libra ztratila sebevědomí

19.09.2022 Trhy se bojí stagflace, ale jestli někde je, tak je to Británie. Právě kombinace vysokých cen a extrémně pomalého a s největší pravděpodobností negativního růstu HDP může za propad GBP/USD na 37leté dno. Nemusíte svádět všechny výkyvy na silný americký dolar. V polovině září se libra propadla nejen vůči němu, ale po zveřejnění statistik maloobchodních tržeb i vůči euru.
C:\fakepath\SB2.jpg

Hlavní ekonom SB se obává období nízkého růstu a vysoké inflace

15.09.2022 Nový hlavní ekonom Světové banky (SB) Indermit Gill se obává všeobecné stagflace v globální ekonomice, tedy období nízkého hospodářského růstu doprovázeného vysokou inflací. Válka na Ukrajině a její dopady výrazně změnily výhled globální ekonomiky a SB již snížila své prognózy pro tři čtvrtiny zemí.
img

Inflace se začíná zadýchávat

12.09.2022 „Meziroční míra inflace konečně začala klesat, přesto se stále udržuje na velmi vysokých úrovních. Prudký růst cen vedl k omezování spotřeby, což se negativně odrazilo na tržbách obchodníků. Nadále hrozí, že v české ekonomice propukne stagflace, protože ekonomika může přejít do recese dřív, než se nám podaří porazit vysokou inflaci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\eurusd-07092022-3.png

Forex: Dolar výrazně zpevňuje, hospodářské problémy v Evropě srážejí euro i libru

07.09.2022 Dolar dnes na forexovém trhu výrazně zpevňuje a například vůči japonskému jenu je nejsilnější za 24 let. Mnohaletá maxima posouvá i k euru a zpevňuje také vůči britské libře. Hospodářské problémy v Evropě podle analytiků totiž kontrastují se silnou americkou ekonomikou.
img

Recese, politika a energetická krize jsou důvody, proč se GBP/USD dostává na nejnižší úroveň od roku 1985

05.09.2022 Jak rychle čas plyne! Zdá se, že je to nedávno kdy investoři řešili paritu mezi eurem a dolarem. Na začátku podzimu je na řadě nová parita s americkou měnou. Tentokrát se jedná o libru. Událost má velký význam, protože na rozdíl od EUR/USD pár GBP/USD nikdy ve své 200leté historii neklesl pod 1. V roce 1985 k tomu skoro došlo, ale dohoda v Plaza Accord zvrátila procesy probíhající v té době na forexovém trhu. Co se stane tentokrát?
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Inflace v Německu v srpnu po dvou měsících opět zrychlila na 7,9 procenta

30.08.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu zrychlilo na 7,9 procenta z červencového 7,5 procenta. Dnes o tom v předběžné zprávě informoval německý statistický úřad Destatis. Po dvou měsících, kdy v červnu a červenci inflace zpomalovala, tak růst spotřebitelských cen opět zrychlil. Podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie se inflace v srpnu zvýšila na 8,8 procenta z červencového 8,5 procenta.
C:\\fakepath\\nemecko.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v srpnu zhoršila, výhled je špatný

25.08.2022 Podnikatelská nálada v Německu v srpnu zůstala na nejslabší úrovni za poslední dva roky a proti červenci se ještě zhoršila. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo. Ten poznamenal, že výhled na nadcházející měsíce je pesimistický.
img

Rekordní ceny zemního plynu, hrozící příděly energie, stagflace a recese, Evropa uvízla mezi ekonomickou propastí a slepým bodem

19.08.2022 V CENTRU BOUŘE: Rekordní ceny zemního plynu, hrozící příděly energie, sucho, stagflace, recese. Evropa se ocitla mezi ekonomickým propastí a slepým bodem. Energetická krize je neřešitelná, ještě letos uvrhne kontinent do recese a její dopady se protáhnou až do roku 2023. Euro nese hlavní tíhu této investiční bouře, zatímco akcie jsou odolnější. Zisky rostou z nízkého základu a ocenění je již nyní levné. Slabší euro, stále nízké úrokové sazby a rostoucí fiskální výdaje jsou důležitou podporou.
img

Evropa druhý kvartál ustála, ale inflace dál roste a výnosy s ní

29.07.2022 Závěr týdne přináší sérii dat o inflaci a výkonu ekonomik eurozóny, kterou zastřeší statistiky za celý blok. HDP v druhém kvartálu pozitivně překvapilo ve Francii, Španělsku a Itálii, zatímco stagnující Německo za odhady mírně zaostalo. Celkově to vypadá na poměrně dobrý výkon, aspoň ve srovnání s tím, čeho jsme obávali v souvislosti s inflačním tlakem na spotřebu a dopadem cen energií. Bohužel výhled vyostření energetické krize se však stále upevňuje spolu s přibývajícími signály, že Rusko bude držet dodávky plynu na minimu.
img

Zlato se rozhodlo

20.07.2022 Stagflace, recese nebo měkké přistání? Co čeká americkou a globální ekonomiku v blízké budoucnosti? Pouze zodpovězením této otázky můžeme zjistit osud zlata. I když se na trzích stále častěji mluví o tom, že drahý kov ztratil své funkce bezpečného přístavu a nástroje pro zajištění inflace, dynamika aktiva nemůže záviset na jediném faktoru.
img

ECB na rozcestí. Výhled pro USD, EUR a GBP

18.07.2022 Na konci minulého týdne mírně vzrostl rizikový sentiment. Důvodem byla dobrá zpráva o maloobchodních tržbách v USA a zpráva University of Michigan, která ukázala, že 5letá a 10letá inflační očekávání klesla z 3,1 % na 2,8 %. Navzdory určité pozitivitě zůstává riziko recese vysoké, přičemž americká ekonomika ve 2. čtvrtletí klesla podle modelu Atlantského Fedu o 1,5 %.
img

Fidelity International: Jsou připravené „ingredience“ pro cenově-mzdovou spirálu?

13.07.2022 Vyvolávání přízraku stagflace 70. let minulého století je již delší dobu oblíbené, jak mezi investory, tak mezi politickými ekonomy. Příběh – dobře známý i těm, kteří v tomto období nepracovali (nebo se dokonce nenarodili) – vypráví o přetahování se mezi prací a kapitálem, aby na sebe zaměstnanci nenaložili hlavní tíhu cenového šoku z ropy, což vyústilo v cenově-mzdovou spirálu.
C:\fakepath\fxstreet-11072022.png

Co čekat na finančních trzích ve druhém pololetí?

11.07.2022 První pololetí letošního roku bylo ve znamení ruské invaze na Ukrajinu, která výrazně přiživila inflační tlaky. Centrální banky tak musejí prudce šlápnout na brzdu a ukončit léta trvající párty.
img

Euro zaznamenalo jen malou reakci na ECB minutes

07.07.2022 Obecně nic zajímavého, co by mělo nějaký dopad na trh. Mnohem více informací lze čerpat z nedávných komentářů členů rady ECB. Evropská centrální banka to má nyní dost těžké, protože Evropa se nachází na pokraji energetického kolapsu a zvýšení sazeb by jistě nepomohlo.
img

Rozbřesk: Technická stagflace je oč tu teď běží. Dlouhé úrokové sazby kolabují

01.07.2022 Propad dlouhých tržních úrokových sazeb zaznamenaný v posledních několika dnech je opravdu impresivní. Zatímco výnosy desetiletých amerických a německých vládních dluhopisů spadly za posledních 14 dní o nějakých 40-50 bazických bodů, tak v případě jejich českých protějšků propad činil více než 100 bazických bodů. Vzhledem k tomu, že ceny dluhopisů se pohybují reverzně k výnosům, tak to implikuje, že držitelé vládních dluhopisů si po dlouhém výprodeji konečně připsali výrazné kapitálové zisky. Jak k tomu došlo?
img

Technická stagflace - to je oč tu běží

01.07.2022 Propad dlouhých tržních úrokových sazeb zaznamenaný v posledních několika dnech je opravdu impresivní. Zatímco výnosy desetiletých amerických a německých vládních dluhopisů spadly za posledních 14 dní o nějakých 40-50 bazických bodů, tak v případě jejich českých protějšků propad činil více než 100 bazických bodů. Vzhledem k tomu, že ceny dluhopisů se pohybují reverzně k výnosům, tak to implikuje, že držitelé vládních dluhopisů si po dlouhém výprodeji konečně připsali výrazné kapitálové zisky.
img

Denní makroekonomické postřehy: Rostoucí pracovní nepokoje, protože mzdy stále zaostávají 28/06/2022

28.06.2022 MZDY: Po celostátních stávkách na železnici čeká Spojené království „nespokojené léto“. Situaci zhoršuje růst mezd, který výrazně zaostává za 9% inflací. Spojené království je sice globálním ukázkovým případem „stagflace“, ale USA a kontinent nejsou daleko za ním. Počet rozsáhlých stávek práce v USA vzrostl o 30 % oproti loňskému roku. Tato nespokojenost je však stále jen malým zlomkem nespokojenosti ze 70. let (viz graf) a pravděpodobně bude mít kratší trvání. Centrální banky jsou na koni, dlouhodobá inflační očekávání jsou dobře ukotvena, trhy práce se ochlazují. Pracovní síla se však změnila, což žene kupředu investiční příležitosti.
img

Dolar může zastavit svůj růst, zatímco kolaps krypto trhu bude pokračovat (očekávejte lokální růst v USD / JPY a XAU / USD)

28.06.2022 Devizový trh se nadále pohybuje v úzkém horizontálním kanálu poháněném mnoha faktory, které se navzájem vyvažují. Zabraňují vytvoření zřetelného trendu, ale protože dolar již zastavil svůj růst, euro tedy zdá se krátkodobě znatelně poroste. To je možné i v jiných měnových párech s dolarem.
img

Světová ekonomika na rozcestí: Zvolíme raději recesi, abychom zabránili stagflaci?

28.06.2022 Čtyři měsíce po zahájení bojů na Ukrajině lze jednoznačně říct: jde o konflikt, který patrně bude trvat dlouho, a již nyní narušil globální ekonomickou rovnováhu. V tomto složitém prostředí snížila společnost Coface ve svém pravidelném hodnocení „Coface Barometr“ hodnocení rizik 19 zemí, z toho 16 evropských – zejména Německa, Španělska, Francie a Velké Británie.
img

Očekávání ohledně rostoucích vstupních nákladů se začínají zmírňovat

23.06.2022 Analytici Fidelity International vidí neurčité náznaky, že tlaky na náklady firem mohou brzy polevit. Tlak na centrální banky ale přesto zůstane vysoký.
img

Fidelity International: Z centrálních bank se stávají nepřátelé – co dál?

21.06.2022 Na začátku roku 2022 jsme jako základní scénář předpokládali stagflaci, která potrvá přibližně 6 měsíců, než přenechá otěže buď mírnějšímu reflačnímu scénáři, nebo vážnějšímu poklesu. Po invazi na Ukrajinu jsme tuto krátkodobou pravděpodobnost stagflace zvýšili na 80 %, neboť jsme si uvědomili hluboce inflační povahu tohoto šoku, zejména pro Evropu.
img

Zlato se do konce roku udrží nad vodou

21.06.2022 Aktuální ceny zlata se udrží až do konce roku, protože obavy z recese a stagflace na finančních trzích převažují nad sentimentem.
img

Swingový výhled 24. týden 2022

21.06.2022 Máme za sebou týden, ve kterém se hlavní světové akciové indexy vykoupaly v krvavé lázni v reakci na rostoucí inflaci, která postupuje rychleji, než se předpokládalo. Hlavní part v tomto dramatu sehrály centrální banky. Podle očekávání USA, Velká Británie a překvapivě také Švýcarsko zvyšovaly úrokové sazby. Japonsko naopak jako jedna z mála zemí se rozhodlo ponechat nadále úrokovou sazbu na původní hodnotě – 0,10 %.
img

Ekonomický kalendář: Budou BoE a SNB následovat Fed?

16.06.2022 Trhy vstřebávají včerejší rozhodnutí Fedu zvýšit sazby o 75 bp až na 1,75 %. Guvernér Powell se na tiskové konferenci po zasedání Fedu snažil trhy ujistit, že očekává spíše soft landing než negativní scénář recese/stagflace. Přeprodané indexy výrazně rostly, nicméně rally se ukázala pouze jako dočasná. Dolarový index (USDIDX) korigoval z úrovní 20letých maxim. Fed mohl nasměrovat další centrální banky k výraznějšímu utahování měnové politiky. Už dnes o sazbách rozhodují švýcarská centrální banka a Bank of England.
img

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 15.–16. června 2022: nakupujte nad úrovní 1 812 USD (Murray 2/8 – přeprodaná)

15.06.2022 Pár XAU/USD získal býčí pozice v blízkosti úrovně 1 812, kde se nachází linie Murray 2/8. Zlato se solidně technicky odrazilo nad cenovou úroveň 1 805, která byla zaznamenána naposledy 16. května.
img

Vývoj na trzích 6. - 12.6.2022

13.06.2022 V průběhu minulého týdne dvě významné mezinárodní finanční instituce výrazně zhoršily prognózu vývoje světové ekonomiky. Čím dál více se tak postupně začíná realizovat můj základní globální makroekonomický scénář stagflace, tedy scénář slabého anemického ekonomického růstu a zároveň silně zvýšené inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank.
C:\fakepath\inflace-13062022.png

Ochránci proti inflaci

13.06.2022 Do čeho dnes investovat, aby výnos alespoň pokryl extrémní zvyšování cen? Lidová moudrost napovídá, že tradičním uchovatelem hodnoty jsou především zlato a nemovitosti.
C:\fakepath\mmf2.png

MMF příští měsíc zřejmě dál zhorší výhledu globálního růstu pro letošní rok

10.06.2022 Mezinárodní měnový fond zřejmě příští měsíc dál sníží výhled globálního ekonomického růstu pro letošní rok. Řekl to včera mluvčí MMF Gerry Rice. Své výhledy tento týden snížily také Světová banka a Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

OECD zhoršila výhled globálního růstu na letošní rok na tři procenta

08.06.2022 Válka na Ukrajině výrazně zhoršila výhled ekonomického růstu, světová ekonomika by se ale i tak měla vyhnout stagflaci. Uvedla to ve své dnešní zprávě Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Současně snížila výhled globálního růstu na letošní rok na tři procenta z prosincového odhadu 4,5 procenta. V případě České republiky OECD zhoršila výhled letošního růstu na 1,82 procenta z 2,96 procenta.
C:\fakepath\global economy.jpg

Světová banka zhoršila odhad letošního růstu globální ekonomiky

07.06.2022 Růst světové ekonomiky v letošním roce zpomalí téměř na polovinu - z loňských 5,7 procenta se sníží na 2,9 procenta. Předpověděla to dnes Světová banka (SB). Zhoršila tak svou lednovou prognózu, ve které počítala s růstem o 4,1 procenta. Za zhoršením výhledu podle banky stojí válka na Ukrajině, rostoucí inflace a zvyšující se úrokové sazby.
C:\fakepath\BRICS.jpeg

Rusko vyzvalo skupinu BRICS ke koordinovaným opatřením ke stabilizaci ekonomiky

07.06.2022 Rusko vyzvalo skupinu předních rozvíjejících se ekonomik BRICS ke koordinovaným opatřením s cílem stabilizovat hospodářskou situaci. Informovala o tom včera agentura Reuters. BRICS kromě Ruska zahrnuje Čínu, Indii, Brazílii a Jihoafrickou republiku. Rusko se nyní potýká s negativními hospodářskými důsledky sankcí, které na něj kvůli útoku na Ukrajinu uvalují západní země.
img

Komodity mohou být jediné obchody, které fungují

31.05.2022 S rostoucími obavami z období stagflace, vysoké inflace spojené se stále pomalejším růstem se Deutsche Bank podívala do 70. let, aby se dozvěděla, co by mohlo být funkční v tomto ekonomickém prostředí.
img

Nejdůležitější ekonomické události týdne 30.05.2022 – 05.06.2022

30.05.2022 Minulý pátek skončil poslední úplný obchodní týden v květnu. Příští obchodní týden (30. května až 3. června) bude přechodným týdnem mezi těmito dvěma měsíci. Jeho hlavní událostí snad bude páteční zveřejnění měsíční zprávy amerického ministerstva práce s údaji o stavu trhu práce v USA. Tato zpráva je jako obvykle zveřejňována první pátek v měsíci a je velmi zajímavá pro účastníky trhu z hlediska hodnocení vyhlídek měnové politiky Fedu, která má naopak obrovský dopad na dynamiku dolaru, americké akciové indexy a celý globální finanční trh jako celek.
img

Jak nepřijít o peníze, ideálně vydělat při stagflaci. Tedy v době citelného růstu cen i nezaměstnanosti naráz

24.05.2022 Inflace vrcholí, brzy se nadějeme její zvolnění. I tak nás čeká ekonomicky nesmírně těžký čas. Stagflace. Tedy ekonomický propad spojený se stále výrazným růstem hladiny spotřebitelských cen. To vše lze vyčíst z nejnovějšího, květnového šetření mezi více než třemi stovkami předních světových ekonomů a investorů, které každý měsíc provádí Bank of America.
img

Technický přehled páru USD/CAD: cena nejspíše klesne, ale pouze nepatrně

23.05.2022 Pár USD/CAD se v důsledku rostoucích cen ropy a slábnoucí poptávce po dolaru obchoduje nad úrovní supportu. Dalším faktorem jsou klesající výnosy amerických státních dluhopisů, což bylo ovlivněno rostoucími obavami z recese a stagflace.
img

Technický přehled páru GBP/USD: cena nejspíš nadále poroste

23.05.2022 Pár GBP/USD se obchoduje pod úrovní rezistence na 1,2575 kvůli rostoucím očekáváním agresivnějšího zvyšování sazeb ze strany Bank of England a kvůli slábnoucí poptávce po dolaru. Dalším faktorem jsou klesající výnosy amerických státních dluhopisů, což bylo ovlivněno rostoucími obavami z recese a stagflace.
img

💥Wall Street maže úvodní zisky❗

20.05.2022 Světové indexy na začátku seance prudce vzrostly díky optimistickým zprávám z Číny. PBoC se rozhodla výrazně snížit svou hypoteční referenční sazbu, aby oživila svou zpomalující ekonomiku. Jednalo se o druhé snížení v tomto roce. Zdá se, že zprávy z druhé největší ekonomiky nabídly investorům dočasnou úlevu a mnoho z nich se rozhodlo využít nižšího ocenění, a to i přes neuspokojivé prognózy maloobchodníků, včetně Walmartu a Targetu.
img

Akcie v zeleném. Krátkodobý nádech, nebo obrat trendu?

17.05.2022 Akciové trhy si v posledních dnech užívají příznivější období, kdy sice stále vidíme velké intradenní změny, ale klíčové indexy už nejsou pod stálým tlakem. Předchozí ztráty se jim díky tomu daří korigovat, a to je i případ dnešního obchodování. Jako vždy při takových příležitostech se nabízí otázka, zda vidíme jen další přechodné zlepšení, začátek formování dna, či dokonce trvalejší odraz vzhůru.
img

Shrnutí dění na trzích 9. - 15.5.2022

16.05.2022 Jmenování nového holubičího guvernéra Aleše Michla spustilo velké výprodeje na koruně, na které se ČNB rozhodla zareagovat devizovými intervenci na posílení koruny. Ve výsledku za celý minulý týden koruna oslabila vůči euru jenom mírně o 0,3 % na 24,74 EUR/CZK. Vůči dolaru koruna oslabila o 2,1 % na 23,83 USD/CZK. Euro vůči dolaru v minulém týdnu oslabilo o 1,3 % na 1,0410 EUR/USD.
img

Ranní komentář: Podle Powella porostou sazby o 50bp. i na dalších dvou zasedání Fedu, výnosy přesto klesly

13.05.2022 Akciové trhy se včera dokázaly mírně nadechnout a stabilizovat. Stabilizace pokračuje také během dnešního rána, kdy se futures na americké i evropské indexy dostaly do zelených čísel. K uklidnění možná částečně přispívá pád dluhopisových výnosů, i když ten paradoxně do značné míry souvisí s obavami ze stagflace.
img

Tržní vyhlídky - pozor na volatilitu, trendy na Forexu a akciích

10.05.2022 Vysoká míra nejistoty ovlivňuje náladu na trhu již několik měsíců a výhled na další dva týdny je spíše ve znamení zvířecích nálad. Nejistota může vyvolat cenovou změnu a volatilitu, investoři tak mohou vidět příležitosti ve chvíli, kdy se na forexovém a akciovém trhu projeví medvědí trendy.
img

Inflace vytvoří politické vakuum. Dokáže jej Bitcoin vyplnit? 

09.05.2022 Ceny rostou v době všudypřítomné nedůvěry ve vládu, že problém napraví. To nechává otevřené dveře k bitcoinu, konečnému protiinflačnímu zajištění.
img

GBP/USD. Bank of England se trápí pochybnostmi, libra zlevňuje

09.05.2022 Dolar opět ukázal svůj charakter na začátku obchodního týdne po výnosu státních dluhopisů. Index amerického dolaru opět testoval úroveň 104 a výnos 10letých státních dluhopisů dosáhl 3,199 %. Posílení americké měny zasáhlo všechny páry "hlavní skupiny". A pár GBP/USD zde nebyl výjimkou: libra dnes aktualizovala další cenové minimum a klesla do poloviny 22. čísla.
Související klíčová slova: Spořící účet v korunách | IAU | Vzestup zlata | Pád akciových trhů | Střední Evropa | Dramatické dopady | Vývoj bilance Fedu | Funkční období | Stimulační procesy | Výhled globálního růstu | Charu Chanana | Day-tradeři | Euro k americkému dolaru | Šéf Fedu | Gita Gopinathová | Tisková konference Bank of Canada | Úroková míra | Období stagflace | Propad ekonomiky | Globální dluhopisové trhy | Nákupy aktiv | Zavedení embarga | Brent | Zpomalení čínské ekonomiky | Bidenův plán | Ceny bytů | Společnost Siemens Energy | Opakování dluhové krize | Spoluzakladatel | Statut bezpečného přístavu | Průmyslová výroba | Obchodování na trzích | COCOA | Londýnské burzy | Vyhlídky dolaru | Růst v eurozóně | Hlavní trendy | Kalifornie | Dvoutýdenní repo sazby | Západní země | Tlak na nižší cenu výrobků | ChatGPT | Zisky dolaru | Investoři do evropských akcií | iShares | Rollback | Zásoby zemního plynu | Export | Zvyšování cen | Reálná úroková míra | Dlouhé pozice | Bezpečí investic | Trh s ropou | Dopad krize | Nákupy zlata centrálními bankami | Skokové oslabení koruny | Vývoj nezaměstnanosti | Valuace akcií | Války | Ceny v Japonsku | Nákupu státních dluhopisů | Obchodní deficit | Simple Moving Average (SMA) | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Jakub Seidler | Češi | Dolarový index DXY | Růst cen v době stagnace | Data z trhu práce | Mezinárodní ratingová agentura | Nízké sazby | Zátěžový test | Global macro | Federal Open Market Committee | TD Securities | OANDA Edward Moya | Hladomor | Konzervativní uložení finančních prostředků | Allianz | Trh nemovitostí | KfW | Rada guvernérů ECB | Nacenění kontraktu | Panevropský index | Náklady na financování | Globální růst | Sazby hypoték | Nejdůležitější ekonomické události | Dodávky plynu do Evropské Unie | Centrální banka ve Frankfurtu | Meta | Jana Steckerová | Příjmy a výdaje | Salman Ahmed | Just-in-time manufacturing | Krypto aktiva | Zdražovat | Kurz kryptoměny | Měnový pár EUR/CZK | DPH | Vývoj produkce | EUR | Globální hrubý domácí produkt | Spotřebitelské výdaje | Dalibor Trojek | Britský trh práce | Bundesbank | CBDC | Ján Čarný | Přijmout euro | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Nicola Sturgeonová | NYSE | Kvartální výsledky | Globální dluhopisový index | Standard & Poor's | PwC Petr Kříž | Papírenský průmysl | David Malpass | Správy peněz | Ředitelka | Komerční banka | Vývoj na trzích | Uložení finančních prostředků | Měnové krize | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Vstup do dlouhé pozice | Růst dolaru | Globální finanční krize | Itálie | Ekonomika | Analytici Bank of America | Marže obchodníků | Poměr výnosu | Ekonomické teorie | Organizace spojených národů (OSN) | Redukce | Stoxx | Prezident SB | Vývoz ropy a plynu | Evropské centrální banky | Evropské akciové trhy | PEPP | Vývoj ceny zlata | Quantitative Easing | Pinpoint Asset Management | Pěstování kakaa | Zásah centrálních bank | Akcionáři | JPG | Ceny uhlí v USD za tunu | Pokles evropské ekonomiky | Finanční aktiva | Millennium | Podnikatelské aktivity | Ztráty | Očekávání | Texas | Korelace | Jüan | Světová ekonomická krize | Otevřené pozice | Dolarový pár | Očekávaná devalvace | MXN | Zloba | Analytik Bank of America | Poslanci | Státy eurozóny | Nikl | Pokračování růstu | Vývoj amerického dolarového indexu | Poptávka po surovině | Kola kvantitativního uvolňování | Dominance amerického dolaru | Ceny kovového křemíku | Simple Moving Average | Shazování peněz z vrtulníku | Přední český ekonom | Hodnota indexu | Nejnovější údaje o inflaci | Bojkot | Futures zlata | Jan Sušánka | Chile | Světové trhy | Ekonom Štěpán Křeček | Bloomberg Dollar Spot Index | Euro forex | Kvantitativní utahování | Znehodnocování měn | Ruská centrální banka | Trh práce | Geopolitické napětí | EUR/JPY | Britská centrální banka | Podnikání společnosti | Makroekonomická data | Dollar Spot Index | Technologické tituly | ECB minutes | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | Volatilní | Ruské invaze na Ukrajinu | Akcie Salesforce | Potenciál | Pro investory | Německá společnost | Kontrakce | Měnový pár GBP/USD | Hypoteční trh | Swiss | Investice | Analýzy | DXY | Aktuální kurzy měn | Úvěrová pojišťovna | Spotřebitelský sektor | Geopolitické riziko | MACD | Mimořádné daně | Ztlumení inflace | Support | Allianz Trade | Americké společnosti | Jestřábí politika | Energetická krize | Inflace v lednu | Výnosy na dluhopisech | Finanční stabilita | Emise | Škoda Auto | Situace na Ukrajině | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Norwegian Cruise Line Holdings | Počáteční zisky | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Invaze na Ukrajinu | Schodek státního rozpočtu | Prognózy | Britská libra | Pád USD | Internetová společnost | PMI v eurozóně | Institute for Supply Management (ISM) | Intervence | Výkon ekonomiky | Ceny kakaa | Jaroslav Tupý | Broadcom | Hluboký propad ropy | Experti | Produkce energie | Série ztrát | Chování trhu | Výdaje | Futures kontrakt | Rekord | Raiffeisenbank | Rozvíjející se země | Průměrný výnos | Centrální banky světa | Návrh zákona | Ekonom Štěpán Pírko | Evropské měny | Hnojiva | Zlato a bitcoin | Bitcoiny | Dění na trzích | Moody's Investors Service | Největší světová ekonomika | Goldman Sachs | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Soft-landing | 100 miliard dolarů | Vanguard | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Šéf Fedu Jerome Powell | Volby | Švédská koruna | Další obchodní válka | Český průmysl | Riziko inflace | Postavení dolaru | Reality | Spotový trh | Dodávky a cenu plynu | COT report | Akcie společnosti | Zasedání centrálních bank | CSI 300 | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Vzácné kovy | Daniel Gladiš | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Chování | LOGeco | Virtuální mince | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Přímé intervence | Althea Spinozzi | Výnos | Poškodit ekonomiku | Vývoj spreadu | Balík rozpočtových opatření | Aktuální cena | Měnový systém | Delta | Úrokové sazby v eurozóně | SMA | Reálné zisky | BCPP | Slabá poptávka | Rozhodnutí o sazbách | Růst sazeb | Dopravci | Koš | Ceny akcií | Index DOW | ESG | Import | IHNED | Dlouholetý trend | Exchange | Miliardář Elon Musk | Státní dluh | Dedolarizace | Kurzové zhodnocení | Směřování měnové politiky | Kontrakty | INR | Šéfka ECB | Palladium | Propad cen | Benchmark | Investiční výhled | Peníze z vrtulníku | Obchodování s cennými papíry | Tlak na nižší cenu | Index DXY | Praxe | Coinmarketcap.com | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Rheinische Post | JPY | Spotřebitelské inflace | Polovodiče | Odhad HDP | Čistý příjem | Vnější prostředí | Pár USD/CAD | Nová data | Ekonomický sentiment | Rozhodování o obchodování | Vývoj inflace a mezd | Znehodnocení | Posilování dolaru | Globtrex.com | Rezistence | Palivové trhy | Tomáš Vlk | Americký akciový trh | Růst měnového páru | Akciové bubliny | Čínské centrální banky | Pandemie COVID-19 | Vstupní náklady | Zajištění proti riziku | Peníze | Russell 2000 | Bloomberg Barclays | Sladká investice | Ukazatel | Zpracovatelský sektor | Zveřejněné údaje | Švýcarská banka | České koruny | Zastropování cen energií | Title Transfer Facility | Saxo Bank | Coinmarketcap | Barel ropy | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Projekce | ČTK | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Green Deal | Pracovní trh | Trading | Bankovní rada ČNB | Investiční strategie | Vývoj | Asijské měny | Poptávka po ropě | Burzy | Odliv kapitálu | Michael James | Běžný účet platební bilance | Plaza Accord | Burzovní trhy | Inflační očekávání trhu | Bezpečný přístav | Strach | Varianta koronaviru | ZEW index | Stochastický | Americký Fed | Globální hospodářský růst | Hyperinflace | Globální akciové trhy | Ropa WTI | Akciový výhled | Bond | Příležitost vydělat na Bitcoinu | Britský FTSE 100 | Vývoj ceny ropy WTI | Drahá ropa | Akcie Coca-Coly | Brexit | SRI | Developeři | Bias | Státní rozvojová banka | Jana Mücková | Obchodování na finančních trzích | Analytický tým FXstreet.cz | Medvědí signál | Dolar dnes | Graf EURUSD | Indikátory | Valná hromada | Zastropování cen | Norwegian Cruise | Cash flow | Proražení | Inflace ve Spojených státech | USD/EUR | Ceny elektřiny | Britské podniky | Představitelé ECB | Posílení koruny | Americký prezident Joe Biden | Společnost Siemens | Pozice | Primární veřejná nabídka (IPO) | Dluhopisový index | Rizikové měny | Analytik Saxo Bank | Akcie | BofA Global Research | Globální pád akciových trhů | Na burze | Tržní volatilita | Hrozba stagflace | KOSPI | Durace | Devalvace amerického dolaru | AI | ASX 200 | P.A. | Vývoj tržní kapitalizace | Protiinflační tlaky | Cenový vývoj | Tomáš Raputa | Segment retail trhu | Fialova vláda | Rostoucí ceny energií | Kofola | Šok | Mezinárodní obchod | Zavedení eura | Vládní opatření | Juraj Karpiš | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Nový týden | Doktor Zkáza | Ekonomická aktivita | Regulace | Hospodářské problémy | Kotace | Brazílie | Druhá vlna | Měnový fond | I-Trader | Lukáš Kovanda | GBP/USD | Zvyšování sazeb Fedu | Měnový pár EUR/USD | Bezpečné přístavy | Válečné dluhopisy | Dlouhodobá předpověď | Oživení trhu | Tvrdá recese | Nervozita | Dnešní údaje | Skotská premiérka | Generace Z | 1 milion | Výrobní ceny | Zvýšení sazeb | Pro tradery | Růst měnového páru EUR/USD | Federální rezervní systém (FED) | Panevropský akciový index | Ochrana proti inflaci | Měnové páry | Uzavření vzdušného prostoru | Nákupní párty | Úrokové sazby | Světová finanční krize | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Vývoj tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Vývoj indexu spotřebitelské důvěry | EUR/CZK | Problémy v dodavatelských řetězcích | Sója | ČNB | Nominální hodnota | Poptávka centrálních bank | Růst akciových trhů | Euforie | Nejistoty | Stratégové | Fincentrum | Největší světové ekonomiky | Nejsilnější růst | Prudké navyšování zadluženosti | Měnová krize | Výnosy z amerických dluhopisů | Kurz eura k dolaru | Negativní sentiment | Bolševické revoluce | John Hardy | Recese americké ekonomiky | Pokles výnosů dluhopisů | Příležitosti pro nákup | Vývoj španělského akciového indexu | Makrodata | FANG | Investoři | Commodity index | Posílení | Obchodně vážený index | Oddlužení | Fidelity | Rozhodnutí centrálních bank | Vývoj meziroční inflace | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Evropská měna | Finanční ústavy | Inflační čísla | MSCI Emerging Markets | Venezuela | Analytik Raiffeisenbank | Zveřejnění zprávy | Vládní fond | SPD | Akcie energetických společností | ČSSD | Fundamenty | Bretton Woods | Investiční analytik | Vyšší hodnoty | Commonwealth Bank | Vývoj ceny cukru | Airbnb | Cenové výkyvy | Index amerického dolaru | Zápis z posledního zasedání | Inflační situace | Instagram | Invesco | Budoucí cena | Centrální banky USA | BP | Hold | SEC | Dluhopis | Investovat | Sestupný trend | Ekonomika Číny | NFP report | Kč/EUR | COVID-19 | Demokraté | Potravinové krize | TTF | Snižování úroků | Jednání ČNB | Úvěr | Contango | Zlatý standart | Oslabení USD | Německý DAX | CBO | Brusel | Investování do akcií | Analytik Purple Trading | Růstové akcie | Zajištění dodávek plynu | Finanční situace | Hospodářské dopady | Cena plynu | TIPS dluhopisy | Evropské ekonomiky | Náklady financování | Vývoj akciového indexu | Americké HDP | Agentura Reuters | Nálada na trhu | Obchodní ředitel | Vývoj ceny uhlí v USD | Rekordní růst | Paul Volcker | Vyšehradské fórum | Pokles vývozu | Aktuální prognózy | Zahraniční investoři | Největší švýcarská banka | Pokles cen komodit | Výhled ratingu | Zvýšení úrokové sazby | Moskevská burza | Zlato a dluhopisy | MOEX | Obchodování | Slabý ekonomický růst | Vzestupný trend | PwC | Narušení dodávek | Cena severomořské ropy | Nákupy dluhopisů | Pavel Ryba | Armageddon | Ochránci proti inflaci | Růst zadlužení | Daňový poplatník | Ruský rubl | Objem | SaxoStrats | České firmy | Investiční poradce | Deflace | Zdražování pohonných hmot | Nárůst cen ropy | Zadlužování | Politika amerického Fedu | Investiční banka | Dnes na forexovém trhu | Prezident | Analytici Fidelity International | Silný dolar | Recep Tayyip Erdogan | Buy and hold | Praha | Konzistentní zisky | Tržní úrokové sazby | Index výrobních cen | Commitment of Traders | 3M | Petrochemická společnost | Nordea | Pohyby dolaru | Čínské zboží | Sloučení | RMB | Výsledky | Ekonomické oživení | Ceny cukru | Rezervní měna | Inflační vývoj | Analytik finančních trhů | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Sentiment investorů | Situace na komoditních trzích | Bank of America | Zpráva | P/E | Ratingová agentura | Uhlí | Fundamentální analýza | Index relativní síly | Změny ve světové ekonomice | Průmyslová výroba v USA | Jak vydělat peníze | Petr Lajsek | Historie | Investiční příležitosti | Retracement | Inflace v Česku | Energetické podniky | Následky pandemie | Cenový index PCE | Fiskální programy | Dvojité dno | Snížení nákladů | Evropa | Decentralizace | OPEC+ | Mrazivé počasí | Nakupovat | BHS | Makroekonomický výhled | PAMP | NERV | Centrální banky | Data z USA | Trump | Hospodářské problémy v Evropě | Rady expertů | Oživení v Číně | Oanda | Vývoj indexu PMI | Deprese | Exekutivní příkaz | Pohonné hmoty | Podnikatelská nálada | Propuštění | Křehký finanční systém | Ministerstvo práce | Národní měny | Swingový výhled | Index pařížské burzy CAC 40 | Regulátor | Emerging markets | Nervozita na finančních trzích | Ask | Sazby | Šéf centrální banky | Ceteris paribus | Pfizer | Posílení amerického dolaru | Mexiko | Covid | Studie | Člen bankovní rady | Blízký východ | Holubice | Americký podnik | YCC | Earnings | Evropská ekonomika | Průraz | Tomáš Pfeiler | Šéf německé centrální banky | Nekonvenční měnové politiky | Polsko | Kolaps | Oživení evropské ekonomiky | Index MSCI All Country World | Zásoby ropy v USA | Cenová hladina | Bankéř | Divize | University of Michigan | Euro dnes | Výnosová křivka v USA | Plynový armageddon | Hypotéky | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Nejnižší výnosy | Korekce | Analytici Citi | Česká spořitelna | Australský dolar | LNG | HUF/EUR | Index londýnské burzy | Dopady na trhy | Ocenění | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Jednání FOMC | Centrální banka Japonska | Lednový efekt | Andrew Bailey | ANO | Dopady na ekonomiku | Bezpečné útočiště | Akcie včera | Open interest | Maloobchod | Německé hospodářství | Oslabení amerického dolaru | Kurz dolaru | Zpomalení inflace | Index Bloomberg Barclays | Rosněfť | Makroekonomický vývoj | Dolarové likvidity | Měnový trh | Dow Jonesův index | Turecko | Konec roku | Asociace | Stimulační opatření | Technické analýzy | Silnější dolar | Zahraniční dluh | Obchodování v Asii | Spořící účet | Vstupy | Akciové výnosy | Kvantitativní zpřísňování | GBPUSD | Cena futures | Marže prodávajících | Technologické společnosti | Spotřebitelská inflace | Christopher Dembik | Srí Lanka | Stříbro | BNP Paribas | USDCAD | Instituce | Přeprodané oblasti | Rozjezd turistické sezóny | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Bank of Japan | Pokles libry | Americké CPI | Dopady pandemie | Ruské dluhopisy | Býčí signál | Dobrá data | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Dopad pandemie | MetaTrader | Rostoucí trend | Údaje o inflaci | Prodeje dluhopisů | Na volné noze | Výdělky | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Účet v bance | Index cen výrobců | Zlotý | Pokles úrokových sazeb | Nedostatek mikročipů | Výsledky HDP | Zvýšená volatilita | Devalvace | Obchodníci s ropou | Trh | Retail | Komise | Války na Ukrajině | Erste Bank | Kanadská měna | Česmad Bohemia | Výkyvy | Reálné zisky nad inflací | High | Bohemian Empire | Donald Trump | Ropná krize | Snížení zadlužení | Ekonomické škody | Vývoz ropy | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Mluvčí MMF | Nákup dolaru | Vývoj ekonomiky | Americké dolary | Největší ekonomika světa | Akcie 3M | Pražské burzy | Čokolády | Odveta | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Markets | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | Dopad na trhy | MSCI All Country World | Globální recese | Dnešní výsledky | Koronavirové lockdowny v Číně | Spotové ceny ropy | Finančnictví | Posílení dolaru | IRS | Rating | Vývoj ceny uhlí | Posílení rublu | Zájem o dolar | Lucembursko | Investoři se strategií | Americké repo sazby | SNB | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Financování výdajů | Vládní dluhopisy | Evropské obchodování | Commission | Akcenta | Změny cen | Demokratické strany | Ztráta | Vyšší úroky | Long pozice | Siemens Energy | Riziko stagflace | Šokující předpovědi | Obchodní instrument | Kanada | Kurz dolarů | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Masivní propad | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Držitelé Bitcoinu | Index Nasdaq | Webináře zdarma | Unce zlata | Rizikovější aktiva | Vývoj ceny uhlí v USD za tunu | Spotřební zboží | Výpadky | QE | Objem obchodů | CFTC | FIAT | Makroekonomické zprávy | Swiss Life | Švýcarská centrální banka | Gazprom | Centrální banka | Caixin | Nahromaděný dluh | Cena | Dlouhodobý support | Životní prostředí | Heureka | Vydělat na Bitcoinu | Edelman | Dluhopisové emise | Asijské indexy | BoE Andrew Bailey | Index MOEX | Hospodářské dopady pandemie | Posilování japonského jenu | Navyšování zadluženosti | AUD/USD | Čistý zisk | Patrik Urban | Jádrová inflace | Nobelovy ceny | Kovy | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Daňový úřad | InstaForex | Vývoj německého akciového indexu DAX | Pokles dolaru | Značné riziko | Rozdělení ČEZ | Výnosy dluhopisů | Marže | Jan Vejmělek | Manažeři | Obchodní bilance Austrálie | Měnové báze | Konsenzus ekonomů | Fincentrum & Swiss Life Select | Překoupení | Intervenovat | CECEEUR | CFD | Michal Brožka | Guvernér ČNB | Požáry v Rusku | Škoda | Výhled globální ekonomiky | Reuters | Turecký prezident | Bidenova administrativa | Proočkovanost | Růst ekonomiky eurozóny | Chevron | Kompozitní index | Štěpán Pírko | Rostoucí náklady | Centrum | Ropa a Plyn | Akcie Applu | Akcenta Miroslav Novák | Akciový index Dow Jones | Měnový pár USD/JPY | Výrobní sektor | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Meziměsíční růst spotřebitelských cen v USA | Měny zemí | Rekordní maximum | Předseda | Rozvojová banka KfW | Utahování měnové politiky | Diamanty | Deficit veřejných financí | Diverzifikace | Výkonný ředitel | SMA 100 | Míra nezaměstnanosti v březnu | Finanční instrumenty | Singapurský dolar | Kapitál | Káva | Klesající trend | Makroekonomické ukazatele | Teorie parity kupní síly | Traders | Vývoj průmyslu | Změny HDP | Peso | Příkaz | ILO | Záporné sazby | ZEW | Peníze na financování | Rychlý růst | Ruský útok na Ukrajinu | Evropské banky | Ukrajinské krize | Libra | Mutace koronaviru | Opatření centrálních bank | Zvýšení základní úrokové sazby | Procyklické měny | Open | Růst ceny zlata | Skokové oslabení | Zvýšení základní sazby | Financovat | Schopnost financovat vládní deficit | Řecko | BRICS | Měsíční průzkum | Společnost Coface | Šíření nemoci | Výnosy 10letých dluhopisů | Bankéři z Fedu | Úroky | Refinitiv | Největší americká banka | Pandemická opatření | NIKL (NICKEL) | Cyklické akcie | Investiční banky | Klesající ceny nemovitostí | Vývoj české ekonomiky | Americké státní dluhopisy | Stoxx 600 | Akciové valuace | Energetické společnosti | Prudké zdražování | Silný trh | Dopad na finanční trh | Objem peněz | Trh s platinou | Oficiální úroková sazba | Ekonomická stagnace | Vlastnit akcie | S&P500 | Pojišťovna VIG | MUFG | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Ruská krize | Hypoteční sazby | Indonésie | Krátkodobé investice | Německá ekonomika | Naftogaz | VW | Agentura Bloomberg | Inflace v Německu | Ranní zpráva | Pokles | Obavy o bezpečnost | Platforma | Scotiabank | APAC | Globální inflace | Investiční portfolia | Společnost Twitter | Finance Group | MUFG Bank | TradingView | Investiční doporučení | Ekonomický cyklus | Světové indexy | Ziskovost | Situace na trhu | Fidelity International | Index ISM | Tržní očekávání | Řecká vláda | Válka měn | Americká ekonomika | Španělský IBEX 35 | Credit Suisse Group | Počet nezaměstnaných | Seminář | Technologický Nasdaq | Wall Street | Minimální marže | Obchodník | Cenové války | Panika | Data z reálné ekonomiky | EURAUD | Podíl Evropy | Tempo poklesu | Americký státní dluh | Zvyšování úrokových sazeb | BHS Timur Barotov | Index cen | Ekonomické aktivity | Čínská vláda | Index PX | Daně | Lídři | Spotová cena zlata | Investment Management | Pivot | Ceny v Česku | Pokles indexu | DoubleLine Capital | MSCI ACWI | Take-Profit | Pozitivní sentiment | Poradce XTB | Kartel OPEC+ | Rozpočtové politiky | Růst zisků | Zisky | CHN.cash | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Trhy | Hang Seng | EURIBOR | Globální ekonomika | Ruský HDP | Eskalace konfliktu | Signály | Korporátní dluhopisy | Anomálie | Menší úrok | Výnos desetiletých dluhopisů | Starbucks | Vysoké valuace | Ratingové agentury | Repo sazby | Cena zlata | Propad japonského jenu | Týdenní nárůst | USD/JPY | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Trinity Bank | Přecenění | Rusko-ukrajinský konflikt | Invaze ruských vojsk | Růst cen | Vyšší výnosy | MIB | Ranní zpráva pro tradery | Dluhový strop | Akcie Meta | Zdravotní pojištění | RSI | SPX500 | Asset management | MSCI World | BH Securities | Nákup libry | Dnes na trzích | Financování | ČSÚ | Zisky nad inflací | Česká národní banka | Odhad letošního růstu | Omezení dodávek | Stres | Americká lehká ropa | Dodávky ropy | Pokles ekonomiky | Růst úroků | Dividenda | Vývoj indexu PX | Republikáni | USDJPY | Uchování reálné kupní síly | Spalování fosilních paliv | Akcie Starbucks | Ekonom Nouriel Roubini | Investiční poradenství | Dominance USD | Kapitálový fond | Neel Kashkari | Odvětví | Fukušima | Saxo Group | Králem bude hotovost | Daň z mimořádných zisků | Burze | Obchodování na akciových trzích | Problémy v Evropě | DNO | Krypto trh | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Spotřebitel | Ekonomický poradce | Rubl k dolaru | Hospodářský růst | Odhodlání | Centrální bankéři | Akciový trh | AUDUSD | WTI | Přelom roku | Joe Biden | Stratég Saxo Bank | Bod | Miliardy korun | Index DAX | Polský zlotý | Zpřísnění finančních podmínek | Výhled Číny | Commonwealth Bank of Australia | RBNZ | Intervenovat ve prospěch koruny | Pokladniční poukázky | Reserve Bank of Australia | Data PMI | Kongres USA | Americká měna | Nord Stream | EMU | Saúdská Arábie | Americký miliardář | Silné stagflace | OCI | Sázet | Cena ropy | Recese světové ekonomiky | Oživení globální ekonomiky | Drobní investoři | Využití kapacit | Účet platební bilance | Zpřísňováním měnové politiky | Domácí měna | Goldman Sachs Group | Cenu plynu | Zlato a stříbro | Diskont | Japonská ekonomika | Sankce | Investiční aktiva | Alphabet | Zkušenosti | Pozice velkých spekulantů | Jurij Vitrenko | Siemens Healthineers | Allianz Trade Dalibor Trojek | Ekonomické recese | Statistiky | Peněžní zásoba | Velká finanční krize | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Čínský index | ECB Christine Lagardeová | Dluhopisové trhy | Lehman Brothers | Diverzifikovat | Dna | Spolkový statistický úřad | FX | Bilance aktiv | Global Markets | USD za tunu | Investiční skupina | Michal Stupavský | RUB | Měnové trhy | Nové letošní maximum | Kurz | Market | 256/2004 | Unicredit | Světová válka | Pokles výnosů | Michal Dvořák | Kaisa | Tradeři | UST | Zpomalení hospodářského růstu | Nové podmínky | Ceny pšenice | Vývoj ceny americké ropy | Víra v bezpečí investic | Halving | Mnichovský ekonomický institut | Česká republika | Fiskální impuls | Vývoj amerického akciového indexu | Šéf Světové banky | Akcie finančních společností | Joseph Trevisani | Sektor služeb | Investujte | Měď | Ekonomický institut | Proinflační | Rozvíjející se trhy | AUD | Politici | Finlord | Míra nejistoty | Commodity | Záporné reálné úrokové sazby | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Predikce | Íránská ropa | Prima | Výprodej ropy | Hospodářství | Španělsko | Marshallův plán | Uchování reálné kupní síly peněz | Inflační cíle | Zájem o dluhopisy | Konsolidace | Dolarové dluhopisy | Index dolaru | Produkce kartelu OPEC | Měnový pár | Pozice spekulantů | Stagflační trend | Intermediate | Globální akciový index | Vítězství nad inflací | Ekonomická krize | Cenové stability | Volatilita akciových trhů | Zasedání ECB | Dolar k rublu | Credit Suisse | Powellovy komentáře | Portfolia | Vývoj mezičtvrtletní změny HDP | cTrader | Conseq Investment Management | Vysoká cena | Koronavirové krize | Vývoz | Týdenní zpráva | Gate | Recese | Celosvětový růst | Vzácnost Bitcoinu | Globální indexy | Švýcarský frank | Báze | Čisté krátké pozice | Chuť riskovat | Erdogan | CZK/EUR | Stimul | Instrumenty | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Očekávaný růst | Začít investovat | Největší propad | Stavební povolení | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Guvernér BoE | Sazby Fedu | Ekonomický výzkum | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Štěpán Křeček | Americké burzy | Globální pandemie | Americké ekonomiky | Dr. Doom | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Frank | Měnové politiky centrální banky | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Alokace aktiv | Negativní nálada | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Růst cen zlata | Jak chránit úspory | Dnešní zpráva | Centrální banka USA | Čínské indexy | Bankovní asociace | Patria Finance | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Snížení produkce | Ceny potravin | Obrat trendu | Meziroční míra inflace | Měnový kurz | Základní sazby | Vysoké úrokové sazby | Průmyslové kovy | Buy the dip | Vyšší volatilita | Atlantik | Prezident Donald Trump | Záporné úrokové sazby | Multi-Asset obchodování | Rostoucí inflace | Zpráva Evropské komise | ČR | OSN | Edward Moya | Výkon amerického dolaru | Henry Hub | Výrazný pohyb | Předpovědi Saxo Bank | Euro posiluje | Ministr vnitra | Makroekonomické prostředí | PMI indexy | Předpovědi | Global Wealth Management | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Vyhlídky americké ekonomiky | Země eurozóny | Mince | Investiční stratég | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Střadatelé | Shrnutí obchodování | Pokles sazeb | Adidas | Ceny platiny | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Vládní bondy | Zdražování ropy | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | United Airlines | Náklady na úvěry | USD/RUB | Pomalé oživení | Zlato (XAU/USD) | Medvědí trend | Nařízení | Produkce cukrové třtiny | Wedbush | Polský zlotý a maďarský forint | Nemovitostní trh | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Kapitálové zboží | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Severomořská ropa Brent | Aktivní investování | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mileniálové | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Bazický bod | Bolest | Východní Asie | Makroekonomické strategie | Tempo růstu | Aerolinky | USD index | Americké dluhopisy | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Break-Even | Biliony | Divergence | Bankovní index | Financovat vládní deficit | Cena cukru | Nejvyšší růst | ETF | Akcie klesají | Akciové trhy | CPI v Itálii | Nakažlivější varianta koronaviru | Nasdaq-100 (US100) | Myšlenka | Moneta Money Bank | Varování | EUR/CHF | Družba | Snižování úroků v USA | APP | Ebury | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Long | Rally | Bankovní rada | Komoditní index | Pojišťovna | Růstové tituly | Výrazný propad | Cenové indexy | Nálady na trhu | Globální ekonomický výhled | Bear | Osobní příjmy | Pokles inflace | Aktiva | SXXP | Výprodej dluhopisů | Fundamentální analýzy | Širší index | Růst zaměstnanosti | Analytik Pavel Ryba | Index německých akcií DAX | České měny | Investiční kapitál | Výnosy z dluhopisů | Nezaměstnanost v Německu | UBS Global Wealth Management | Švýcarská banka UBS | Business | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Štěstí | SPOT | Zotavení z koronavirového šoku | Akumulace | Základní úrok | Pokles cen | Obchodování s komoditami | Čínská centrální banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Holubičí tón | Řízení výnosové křivky | Program kvantitativního uvolňování | Fiskální politiky | Hlavní úrokové sazby veurozóně | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Akcie Tesly | Čínské akcie | Producenti ropy | Ministryně financí | Mezinárodní sankce | Sentix | Trhy dnes | Energy Aspects | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Danske Bank | Schodek zahraničního obchodu | Vedení ECB | Trinity | Nájemní bydlení | Stratég | Špatné zprávy | Pokračování poklesu | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Řetězce | Období nejistoty | Sentiment | Zrychlení inflace | Měnová unie | Pojistky proti inflaci | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Breaking | Růst úrokových sazeb | Politika | Hospodářské recese | Commodity futures | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Ben Laidler | Komunikace | Stop-Lossy | Investiční ředitel | Nový kmen koronaviru | CFD na akcie | MAM | Strach z inflace | BHP | Oslabování eura | Forint | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Anton Siluanov | Zasedání FED | Cena pohonných hmot | Objemy obchodů | Zlatá horečka | Obchodování na devizovém trhu | Zdraví ekonomiky | EURHUF | Nálada | Geopolitická rizika | FAO | Indie | Letectví | Nákupy | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Měnové politiky | Výrazná inflace | Centrální bankéř | Vliv na trh | Riziko | Koncern Volkswagen | Česká vláda | Růst vývozu | Vývoj hlavní úrokové sazby | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Wealth Management | Dobrá zpráva | Nová mutace | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Investiční manažer | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | Index technologického trhu | Zerohedge | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Americký trh práce | Obchodní analýza | Deriváty | Ethereum | Investiční prostředí | Zpráva o trhu práce | Embargo | Indikátor Ichimoku | All Time High | Propouštění | Počet zaměstnaných | Tok kapitálu | Zaměstnanci | Jaromír Gec | Politika Fedu | Dolarová rally | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Cyrrus | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Největší ekonomika | Růst cen energií | Dlouhodobý trend | Fondy | Comfort Finance | Přeprodané zóny | Bílý dům | Komoditní trhy | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Reakce bitcoinu | Německé ekonomiky | USA inflace | Financial Times | USD za barel | Počet nakažených | Spread | Velkoobchodní cena plynu | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Významné riziko | Tradingové webináře | Retail Investor | Saldo zahraničního obchodu | Dřevo | Krize | Internetové ekonomiky | Obligace | Optimalizace | Stabilita | Zvýšení úroků | Zajišťování | Investing | Americká internetová společnost | Zotavení ekonomiky | Pasiva | Luxusní zboží | Risk Off | S&P 500 nebo Nasdaq | Situace na trzích | Omezení produkce | Světový trh s ropou | Zlatý důl | Informace z trhu | Pokles poptávky | Rekordní schodek | Oslabení dolaru | Kurz dollaru | Napadení Ukrajiny | Buy | Meziroční míra inflace v eurozóně | XTB | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Úročení vkladů | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | Boj proti inflaci | US30 | Graf indexu | Úroková sazba | Generální ředitel | Ceny aktiv | Devizové rezervy | České vlády | Měny emerging markets | Burza | Semináře | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Index MSCI | Americká inflace | Rozvoj | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | RBA | Americká administrativa | Výprodeje | Obchodování s CFD | Rostoucí mzdy | Druhá největší ekonomika světa | Teherán | Capital Economics | Dlouhá pozice | Španělský IBEX | Spotřeba domácností | Transakce | Ropa WTI a Brent | Marian Jurečka | Měny | Hladiny supportu | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Růst nezaměstnanosti | Zpráva COT | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | MNB | Hedgeový fond | Profitovat | Irsko | Energie | Analytici společnosti | Německá inflace | Inflace v březnu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | AUDJPY | USDX | BHS Štěpán Křeček | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Jasný signál | Společnosti z indexu | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | Případy opičích neštovic | Údaje o HDP | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Oslabení eura | Ropa dnes | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | Futures trading | MSCI | Produkce zlata | Pozice dolaru | Australská ekonomika | Thomson Reuters | USD | Index podnikatelské aktivity | Miliardy dolarů | Správci fondů | Růst aktivity | Návratnost | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Rozhodnutí centrální banky | Půlení | Data z Německa | Risk On | Překoupené oblasti | Nové prognózy | Patria.cz | Vyspělé ekonomiky | Stav ekonomiky | Primární veřejná nabídka | Prezident Putin | Nadnárodní firmy | Pravděpodobnost recese | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Odhad letošního růstu ekonomiky | Partneři | IPO | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Ochránce proti inflaci | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Aktuální spready | Křemík | GBP/EUR | Analytický tým | Signál | Peter Garnry | Írán | Zlepšení sentimentu | Zdražování | Index amerických akcií | Síla amerického dolaru | Dnešní obchodování | Výsledkové sezóny | ADP | Biliony dolarů | Dolarová cena zlata | Kupní síla | CPI v USA | Ceny americké ropy WTI | Ropy | Důvěra amerických spotřebitelů | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Řízení rizik | Míra úspor | Obiloviny | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Silný trend | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Silné deflační tlaky | Rezervní měny | LTV | Sázky | Zvýšení volatility | Ceny americké ropy | Historicky nejnižší | Ukončení války | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | BMW | Cena akcií | Volatilita trhů | Non-Farm Payrolls | ASX | Výkon německé ekonomiky | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Americké ministerstvo financí | Eura | Tisková konference | Obchodní signál | Zpomalení v Číně | Inflační cíl | ACT | Organizace | Obilí | Ceny pohonných hmot | Spekulativní technologické tituly | VIX | Růst | Dopad na finanční trhy | Arabské jaro | Polská centrální banka | Letošní maximum | Ředitel XTB | Energetické komodity | Příjmy | Kmen koronaviru | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | Proti trendu | Zajištění | Administrativa | Výnosy amerických státních dluhopisů | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Ekonomický rozvoj | Snížení inflace | Overweight | Index | Wall Street Journal | PCE index | Golden Gate CZ | Komoditní | Rychlý růst cen | Cenový index | MiFID II | Eva Zamrazilová | Bohatství | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Data z amerického trhu práce | Útlum ekonomiky | Ekonom Juraj Karpiš | Výsledková sezóna | Měnové politiky centrálních bank | Ceny nemovitostí | Hlavní investiční analytik | Konsolidační balíček | Bezpečná aktiva | Tuzemská měna | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Nové mutace | Metalurgie | Figúra | Pracovní místa | Standard & Poor's 500 | Křiž smrti | Akciové indexy | Reálné ekonomiky | Nižší daně | FinTech | Histogram | Kč/USD | Jestřábí komentáře | Bohatí lidé | Vakcinace | Inflace | Margin | SlateStone Wealth | GBP/JPY | Tiff Macklem | Bydlení | Dovoz | Qualcomm | Vývoj dolarového indexu | Výkon | Americké centrální banky | Vývoj ceny ropy Brent | Banka Goldman Sachs | Plány | Management | Odvětví cestovního ruchu | Patria | HUF | Nižší poptávka | KDU-ČSL | Správci aktiv | EURUSD | Zisk | Devalvace měny | Oficiální míra nezaměstnanosti | Inflace v České republice | Grayscale | Total | Nová bankovní rada | Politická nestabilita | Cestování | Ruské ropy | Hlavní události | Bank of England | Americký index | Tvorba pracovních míst | Produkce ropy | Maďarsko | Růst výrobních cen | Ruský prezident | WTI a Brent | Američtí centrální bankéři | Komoditní sektor | VIG | Očekávané zhodnocení | Více peněz | Investing.com | Elon Musk | ČSOB | Bohatí | Pesimismus | Spekulovat | Zvyšování nákladů | Dnešní makroekonomické ukazatele | CashFlow | Cenové tlaky | CZK | Útlum ekonomické aktivity | Širší index S&P 500 | S&P | Plynovody | Pověst | Kabinet | Investiční | Akciový boom | Vysoké sazby | Euler Hermes | Dluhopisové výnosy | Středoevropské měny | Ceny emisních povolenek | Rekordní nárůst | Inflace v USA | Jak vydělat | NFP | PMI pro sektor | OECD | Statistický úřad Eurostat | Bloomberg | Avast | Vít Hradil | Profesor Oldřich Rejnuš | Admirals | ExxonMobil | Unie | Ekonomický propad | Zasedání Evropské centrální banky | Analytička | Nasdaq Composite | Obchodování na burze | Zvednutí sazeb | Uhelné elektrárny | Aktuální kurzy | Životní náklady | Nikkei | Zasedání OPEC | Zasedání FOMC | Úrok | Nastavení úrokových sazeb | Posilování amerického dolaru | Dot plot | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Penzijní fondy | Pozitivní zprávy | Čínské úřady | Šéf SB | Další pokles | Ruské banky | Ekonomika USA | Rekordní maxima | Norsko | Americká centrální banka | Česká měna | Krátká pozice | Válka na Ukrajině | Vklady | Christine Lagardeová | Směnné kurzy měn | Institut Ifo | Omezení produkce v Číně | Přidaná hodnota | Prognóza Fedu | Vývoj měnového páru | Data o HDP | Vybírání zisků | Vyšší úrokové sazby | Vyhlídky světové ekonomiky | Americký prezident | Euro Stoxx 50 | Západní sankce | Evropská data | Roubini | Richard Bechník | HDP v USA | Ekonom BHS | Ekonomické ztráty | Tisková konference ECB | Ekonomiky | Portfolio | Odhad inflace | Události tohoto týdne | Nabídka | Sázka | Coca-Cola | Obavy z insolvence | Rekordní hodnoty | Kongres | TIM | Vysoké inflace | Francie | Investiční riziko | Američtí zákonodárci | Jaroslav Brychta | Globální ekonomiky | YTD | Zpřísňování měnové politiky | Konflikt mezi Izraelem | Eurostat | NICKEL | Dovoz ropy | Obchodní plán | GMT | Finanční instituce | Prognózy inflace | Vladimír Holovka | Růstový potenciál | Cestovní ruch | Apple | Prémie | CAC 40 | Oldřich Rejnuš | NAHB | Futures na S&P 500 | Kapitálové rezervy | Rok 2024 | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst inflace | Tržní kapitalizace | NASDAQ 100 | Nízké úrokové sazby | Commodity futures trading | West Texas Intermediate (WTI) | Směnné kurzy | Chamtivost | Ceny ropy | Boom | Ministr práce | Analytické služby | Obavy trhu | Arrows | Ekonomický vývoj | Pandemie nemoci | Boj s inflací | Meziroční inflace v eurozóně | Ocel | Horší data | Easing | Hodnotové akcie | Inflační překvapení | Spoření | Rostoucí ceny ropy | US500 | Svaz německého průmyslu | Hlavní úroková sazba | Ochota riskovat | Naše ekonomika | Souhrn finančních trhů | Průzkum | DAX | IEA | COT | Anglo American | Jün-nan | Nákladová inflace | Ceny zboží | Investment management | Deficit | EUR/PLN | Firmy | Zdravotní péče | Zahraniční obchod | Obchodní příležitost | Rozpočtová politika | Jednotná evropská měna | Oslabování dolaru | Investiční horizont | Oblasti forexu | Pandemie nemoci COVID-19 | Index STOXX Europe | Pomoc ekonomice | Janet Yellenová | Nástroj | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ekonomické dopady | EUR/GBP | Ekonomický růst | Představitelé Fedu | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Platební neschopnost | UBS | Vývoj meziroční inflace v eurozóně | KOL | André Kostolany | Dodavatelské řetězce | Zasedání Fedu | Profesor Josef Šíma | Zlepšení | Leasing | Utahování měnových podmínek | G10 | XAU/USD | CZ | Další růst | Dobré výsledky | Nová prognóza | Co se děje na finančních trzích | ADR | GBP | Prezidentka ECB | Zahraniční firmy | S&P Global | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Akcie v Asii | Evropská unie | Nasdaq | Obchodní týden | Vývoj měnového páru EUR/CZK | EBay | Podpora centrální banky | Dolary | Zpomalení ekonomického růstu | Propad | Federální rezervní systém | Pandemie COVID | Vliv na ceny | BREAKING | Třída aktiv | Cenový šok | Bilion | Reakce trhu | Růst cen ropy | Zprávy | Index Stoxx 600 | Obavy z recese | Byty | Vývoj meziroční inflace v Japonsku | Murray | Akcie v Evropě | mmBtu | Title Transfer Facility (TTF) | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | Přebytek obchodní bilance | Prognózy ČNB | Treasuries | Miliardy eur | Ceny Bitcoinu | Postavení na trhu | Silný růst | Dlužníci | Evropské akcie | Zájem investorů | USA | Růst světové ekonomiky | Ranní komentář | Fond | Commodity Futures Trading Commission | Federální rezervní banka | Momentum | Devizové kurzy | Vlastnictví | BofA | Swiss Life Select | Odhady analytiků | Vyhlídky | Předpověď | Tržní ceny | Vojenský konflikt | Koncern | NATO | West Texas Intermediate | Cena ropy brent | Globální ceny | Joachim Nagel | Index pařížské burzy | Hong Kong | Tapering | Snižování cen | Míra | Vyšší mzdy | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Oživení inflace | Rekordní ceny | Depozitní sazby | Rada guvernérů | Sazby centrálních bank | Opatření proti koronaviru | Budoucnost | Aramco | Hedgeové fondy | Money management | Digitální měny | Cena zlata dnes | Dopady války na Ukrajině | Důvěra investorů | Obchodní války | Rozpočtové deficity | Odhady trhu | Automobilový průmysl | Ekonom Vladimír Pikora | Zasedání Bank of Canada | Koruna | Cukr | ex | Ziskové marže | JDE | Organizace spojených národů | Finanční služby | Výrazný pokles | Raiffeisenbank a.s. | Banky | Monopoly | Růst spotřebitelských cen v USA | Projev Jeroma Powella | Poptávka po bezpečných aktivech | Vývoj USD | Americký výrobce | Automobilky | Opatření | Politika centrální banky | Tisknutí peněz | Pokles HDP | Finanční domy | Onemocnění | Peněžní prostředky | S&P/ASX 200 | Recese v Evropě | Sazby ČNB | Riziko recese | Hlavní měny | Index německých akcií | Dopady koronaviru | Kryptoměny bitcoin | Vysoké ceny energií | Pojišťovny | Údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Životní úroveň | Index nákupních manažerů ve výrobě | CTA | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Spotřební daně | Aktivita čínských továren | Investment | Globální dodavatelské řetězce | Výkonnost | Oslabení měny | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | xStation | Vývoj německého akciového indexu | Pandemie koronaviru | Finanční krize | Americká banka | Výsledky průzkumu | GBP/AUD | Exxon Mobil | Očekávání analytiků | Makro data | Úvěrové pojišťovny | Hlavní akciové indexy | Průzkumy | Nomura | Nárůst HDP | Bitcoin | Dluhové problémy | FAANG | Instrument | Snižování sazeb | Globální ceny ropy | Tempo růstu spotřebitelských cen | Britské libry | Zpomalování ekonomiky | Kontext | Zvýšení mezd | Euro vůči americkému dolaru | Intradenní strategie | Nárůst výnosů | Obchodování s akciemi | Bilance | Data z americké ekonomiky | Přehled | Index S&P 500 | Americké měny | Equity | Czech Fund | Izrael | Společnost XTB | Plyn | Cíl výnosu | Obchodní bilance | Ropa Brent | Graf | Hrubý domácí produkt | Rizika | Inflace v Evropě | Online investiční konference | Zhoršení nálady | Oslabení koruny | IBEX 35 | Vyšší ceny | Technické ukazatele | Spotové ceny | Ekonomické události | Ministerstvo financí USA | Eurodolar | Meziroční inflace v Japonsku | Short | Výnosové křivky | Vývoj úrokových sazeb | Zvyšování úroků | Čínský HDP | Pár EUR/USD | Sójové boby | Vydělat peníze | Trendové indikátory | CARA | Fed | Vepřové maso | Proinflační faktory | Měna euro | FXstreet.cz | Futures | Volatility | Česká koruna | Stavebnictví | Biden | Hospodaření | Výrobní náklady | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Kanadská ekonomika | London School of Economics | Sazby centrální banky | Výhled na příští rok | Komodita | CHF | Dlouhodobí investoři | Nemovitosti | Tuzemské banky | Index spotřebitelské důvěry | Země EU | Oživení světové ekonomiky | Beta | Kartel OPEC | Prezident Trump | Antiglobalizační tlaky | Nedostatek elektřiny v Číně | Ekonomická situace | Maloobchodní prodeje | Předpokládaný růst | Tým InstaForex | Kakao | UBS Global | Krypto | Úspory | USD/CHF | Mimořádná daň | Kov | Obchody | Těžba ropy | Akcie firem | Ekonomická důvěra | Napětí na Ukrajině | Rekordní minimum | Běžný účet | Britská měna | Andrew Kenningham | Ekonomické ukazatele | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | HDP USA | Sell | MWh | SPX | Spot | Drahý kov | Americká data | Zvýšení sazeb ČNB | Odhad růstu světové ekonomiky | Růst výnosů | Zvýšení úrokových sazeb | Změna trendu | Inflace v únoru | Velcí spekulanti | Snížení daní | Vysoká rizika | Technologické firmy | Haruhiko Kuroda | Prudké oslabení | Růst tržeb | Akciový index | Dluhopisoví investoři | CME | Záplavy v Austrálii | Oslabování amerického dolaru | Bavlna | Zvýšení těžby | Příliv kapitálu | Ekonomický výhled | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Rubl | Kroger | Společnosti | United Airlines Holdings | Arista Networks | Medián | Zestátnění | Finanční společnosti | Ruská invaze | Index CPI | Josef Šíma | Veřejný sektor | Velké banky | Index Nasdaq Composite | Index nákupních manažerů (PMI) | Kovový křemík | Ministerstvo hospodářství | Aleš Michl | S&P 500 | Vládní pomoc | Fixed income | xStation5 | Obchodování na měnovém trhu | Nejistota | Zpomalení růstu | Američtí investoři | Podpora | Capital Markets | Plný úvazek | Úrokové sazby centrálních bank | Velké objemy | Růst spotřebitelských cen | Propad cen komodit | Statistici | Prezident Joe Biden | Americká seance | Výnosy tuzemských dluhopisů | Ekonomické zpomalení | Dodání likvidity | Německá vláda | CL | Tuzemská inflace | MT4 | Historicky nejnižší výnosy | Jestřábí politika amerického Fedu | Státní dluhopisy | Nižší růst | Výkon světové ekonomiky | Šíření viru | BNP | HDP v eurozóně | Severomořská ropa | Podnikatelé | Antony Blinken | S&P Global Inc | Zpráva pro tradery | Zadlužení | Silný propad | Světová banka | Akcie technologických společností | Bollinger Bands | Růst cen v Česku | Trendová linie | Prodej dolaru | Zastavení růstu | Exxon | Moneta | ECB | Vývoj nominálního HDP USA | Býčí trh | Zemní plyn | Kurzový vývoj | Výkonná ředitelka | Los Angeles | Německo | Japonsko | Negativní dopad | TradeCentrum | Kapitálové zisky | Fluktuace | Rizikové investice | Energetický sektor | Nejvýraznější pokles | Hazard | Překoupenost | Útok na Ukrajinu | Dolar k japonskému jenu | Měny&Sazby | Růst valuací | EUR/HUF | Moody's | Maďarský forint | Elektromobily | Plány Fedu | Spotová cena | Standard & Poor’s 500 | Twitter | Norwegian Cruise Line | Finance | Krach | Pohonné hmoty v ČR | Novozélandský dolar | Nejnovější údaje | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Portugalsko | Konjunkturální průzkum | Steen Jakobsen | Blog | Bid | Investice do akcií | Standard Chartered | B2Gold | Očekávaná data | Walmart | Jan Frait | Virus | Směřování | Kurz koruny | Rusko a Ukrajina | Devizové trhy | Indexy v Číně | USD/CZK | Ceny kukuřice | Buy-and-Hold | Ruský plyn | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Pokles spotřebitelských cen | Prudký růst inflace | Nájemné | Grafy | Dluhové krize | Nvidia | Panické výprodeje | Peníze z vrtulníků | Světové měny | Bull | Rozpočet | FTSE | Akcie Twitteru | Ruská invaze na Ukrajinu | Japonská centrální banka | Vice | Daně z neočekávaných zisků | Akcie ve Spojených státech | Americký trh | Investiční Memento | NAFTA | Ceny komodit | Snižování úrokových sazeb | FOREX | Boris Tomčiak | IG | Mezinárodní investoři | Ministr zahraničí | Směnný kurz | Úvěrové podmínky | Aktivum | Úspěšně obchodovat | FXstreet.com | Dolarový index (USDIDX) | Prime | USDIDX | Štěpán Hájek | Klouzavý průměr SMA | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Nouriel Roubini | Český ekonom | Analytici | Index nákupních manažerů | Dobré zprávy | Ruská ropa | Růst české ekonomiky | Domácnosti | Protiruské sankce | Evropské indexy | Telecom | Alokace | Fundamentální ukazatele | Ceny zemního plynu | Americký dolar | Wedbush Securities | Euro vůči dolaru | Kupní síly peněz | Situace | Investiční rozhodnutí | Vysoká inflace | Rozvojová banka | Makro | Překoupenost dolaru | Vyšší úrok | Odhady ekonomů | Evropská centrální banka | Splácení dluhu | US100 | DOT | Guvernér | FXstreet | Jednání ECB | Počet žádostí o podporu | Platební bilance | Největší banky | Nálada na trzích | Tržby | Žlutý kov | Interpretace | Snížení sazeb | Růst cen nemovitostí | Destatis | Švédsko | Historická minima | Závislost | Kurz švýcarského franku | Miroslav Novák | Stagnace | Marketingová komunikace | Růst mezd | Finanční systém | Řetězec | Kofola ČeskoSlovensko | PX Pražské burzy | Futures kontrakty | Globální trh | Světové centrální banky | Index čínských akcií | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Statut | Ekonomický institut Ifo | Velký růst | BAT | Americká centrální banka (Fed) | Finanční prostředky | Tradingové webináře zdarma | Dealer | Eurozóna | Časový horizont | HG měď | Argentina | Česká ekonomika | Měkké komodity | Indexy PMI | Partners | Trade | Vývoj inflace | Inflační šok | Kurzy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | EUR/RUB | Porsche | Sláva | Vývoj měnového páru USD/RUB | Benchmarky | Slabší euro | Zpomalující růst | Obchodníci s měnami | Precedens | Fiatové měny | Nejnovější zprávy | Indikátor | HICP | Conference Board | Ekonomické údaje | Konsensus | Stagflační tendence | Inflační očekávání | Cena benzínu | Invaze | Výkyvy cen | Spekulace | Odpor | Tržní nálada | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ranní okénko | Solární panely | Situace na trhu práce | NBP | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Omikron | Futures na americké akciové indexy | Zinek | Velcí hráči | Euro STOXX | Firma | Omezení těžby | Dluhy | Krize v Evropě | Maloobchodní tržby | Měnová politika | Přehled kurzů | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Propad ropy | Conseq | Nastavení měnové politiky | Napadení Ukrajiny Ruskem | Splatnost | Indexy pohyb | Růst ceny | Trh práce v USA | ERA | Drahé kovy | Dluhopisy | Množství peněz | Saxo | NATGAS | Vrcholy | Vyšší sazby | Evropské akciové indexy | Americká ministryně financí | Ekonomické vyhlídky | Restrukturalizace | PMI ve výrobě | Maďarská centrální banka | Golden Gate | ISM | cTrader Purple Trading | Předkrizové úrovně | Americký index S&P 500 | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ekonomická nálada | Obchodníci | Webináře | Sazby beze změny | Globální trhy | Bankéři | Jefferies | Maloobchodní inflace | Výnosy státních dluhopisů | Analytika | Velké riziko | Ekonomická recese | Přicházející recese | Pšenice | Maďarská měna | Doporučení | Index londýnské burzy FTSE 100 | Růst výnosů dluhopisů | Dluhová krize | Inflace v ČR | Poptávka | Trader | Fitch | Banka Morgan Stanley | Co bude | PMI index | Capital | Bulharsko | Meziroční inflace | Expirace | Očekávání trhu | Čína | Solana | Amazon efekt | Obchodovat | Americké akciové trhy | Růst HDP | Forexu | Zvýšení produkce | Ceny bytů v České republice | Cizí měny | Zvýšení inflace | Soběstačnost | Honeywell | Bankovní rada České národní banky | Koncentrace | Participace | Parita | Majors | Výhledy | Nakupovat zlato | Reverzní formace | Cena severomořské ropy Brent | Finanční podmínky | Chladná zima | Počasí | Barclays | Úrokový diferenciál | HDP | Spotřebitelské ceny v Česku | FRED | Německý index DAX | Medvědi | Statistický úřad | EuroStoxx50 | Ruský ministr | MIFID | Evropské země | Průmysl a zahraniční obchod | RBI | Česká národní banka (ČNB) | Klouzavý průměr | Pákistán | Objem dovozu | Nárůst sazeb | Kukuřice | Payrolls | Prohloubení deficitu | Index relativní síly (RSI) | Diverzifikace portfolia | Mzdy | Poslanecká sněmovna | Globtrex | Protekcionismus | Podnikání | Obchodní válka | Video | Problémy | Relativní stabilita | Inovace | Spready | Erste | ROCE | Členské státy | Burzy celého světa | Low | Reálné příjmy | Investice do zlata | HDP v ČR | Klouzavý průměr EMA | Celková inflace | Devizový trh | Vývoj španělského akciového indexu IBEX 35 | Fiskální politika | Načasování | Bank of Canada | Hlavní indikátor | Globalizace | Snížení úrokových sazeb v USA | Averze vůči riziku | Měny považované za bezpečné | Manufacturing PMI | Ropa | Reserve Bank of New Zealand | Obnovení růstu | Monetární politika | Facebook | Kanadský dolar | Ceny nafty | Klid | Nezaměstnanost v ČR | Podnik | Deutsche Bank | Pandemická situace | Ekonom | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | xStation 5 | Index PMI | Bloomberg Commodity Index | Poptávka po zlatě | BMO Capital Markets | Akcie padají | NIESR | Optimismus | Restrikce | Rozhodování | SWIFT | Recese ekonomiky | Snížení spotřební daně | Cena niklu | Čínské vlády | Ekonomka | EMA | Kurzy měn | Růst ekonomiky | Hliník | Investiční ředitel společnosti | Dolar | Desetileté dluhopisy | Ministr práce a sociálních věcí | Jerome Powell | Akciový stratég | Debata | Hodnoty měny | Další posilování | Euro | Další vývoj Bitcoinu | Ole Hansen | Nepříznivé počasí | Yield | Údaje o nezaměstnanosti | Server CNBC | Zkapalněný zemní plyn | Bollingerova pásma | Cykly | Lockdowny | Americký ekonom Nouriel Roubini | Risk | Hedging | Indikátor důvěry | Fiskální stimuly | Ukončení kvantitativního uvolňování | Rada ČNB | Tým FXstreet.cz | Rozhodnutí Bank of England | JP Morgan | Dividendový výnos | Ceny pohonných hmot v ČR | Spotřebitelské ceny | Deutsche Post | High-yield | Ohlédnutí | Obchod | WEF | Slabé euro | Zlato | Impulzy | Čínská měna | Ekonomové | Etoro | BIS | Miliardy | EU | Schodek | Tržní hráči | Spojené státy | Turistické sezóny | Efekt sankcí | Negativní hospodářské dopady | Evropské méně | Inflace ve světě | Navýšení měnové báze | Odklon od Ruska | Obcházení západních sankcí | Purple Trading Petr Lajsek | Investoři a obchodníci | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Zpomalování inflace | Hlavní trend | PBOC | Rozpočtové schodky | USD/CAD | Výnosnost | Denní graf | CFA | Silicon Valley | Firemní dluhopisy | Salmán | Vládní deficit | Bilance Fedu | Nákup fyzického zlata | Banka JP Morgan | Přísnější Fed | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Bankovní sektor | Ceny benzínu | Vývoj cenové hladiny | Hlavní ekonomka | | Risk Reward Ratio | Objem HDP | Vyšší inflace | Vysoké ceny | Světové produkce | Purple Trading | Hospodářský cyklus | Agentura Moody's | Pandemie | Michael Hartnett | Produkce v Číně | JPMorgan | Hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Úsilí | Sentix index | Výprodej | MyFxBook | Markit | Prodat USD | Průměrná cena | Geopolitika | Poskytování úvěrů | BMO | Tomáš Holub | Martin Gürtler | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Úrokový spread | MSCI All-Country World | PMI ve službách | Úspěch | Práce | Průměrná míra inflace | Spekulanti | M2 | Jestřábí přístup | Začínající obchodníci | Ceny ropy Brent | Riziková aktiva | Úroveň supportu | Banky pro mezinárodní platby | Země platící eurem | Slovensko | Zákaz dovozu ruské ropy | Globální finanční trhy | NZDUSD | Směrnice EU | Bankrot | Míra inflace v eurozóně | Akcie evropských bank | Americký ekonom | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Čínský vicepremiér | Oslabování koruny | CZK/USD | Cíle | Býčí trend | Realitní sektor | Zkušenosti z Japonska | Nákup indexu S&P 500 | Ruská ekonomika | Aktuální situace | Nákup zlata | Měnový impuls | Doom | Výnosy | Inflační data | Bezpečnost | Burza dnes | Inflační výhled | Likvidní | Devalvaci měn | Protiinflační akce | Politická rozhodnutí | Pohyby na trzích | Vývoj ceny zlata v CZK | Americké akciové indexy | Lockdowny v Číně | Býčí scénář | Napětí na trzích | Orsted | Pandemie covidu-19 | Sušánka & partneři | Nejbližší rezistence | Nonfarm Payrolls | Nákupy centrálních bank | Britský FTSE | Stav trhu práce | Zvýšené geopolitické napětí | Volkswagen | Index londýnské burzy FTSE | Oslabení | Západní ekonomiky | Zásobníky | Holubičí Fed | Základní sazba | Ukazatel zdraví | Vyšší úroveň | Rostoucí ceny komodit | Prudký růst cen | Komodity | Ministerstvo financí | Hospodářské škody | Banka Jefferies | Směnný kurz dolaru | Na burze dnes | Globální trh s ropou | IBEX | Záporný úrok | CNY | Vypuknutí pandemie | Brazilský real | Výsledky hospodaření | Cílová cena | Komise v přenesené pravomoci | Dodání likvidity komerčním bankám | Tlak na růst inflace | Riziko deflace | TradingEconomics | Vývoj hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Konfederace | Odpovědnost | Federální rezervy | Banka | Vltava Fund | Zasedání centrální banky | Státní měny | Zasedání bankovní rady | Omezené dodávky | Americké firmy | Vývoj nominálního HDP | Klíčové centrální banky | Investor | Americké technologické společnosti | Růst těžby v USA | Japonský jen | Naše hospodářství | Energetické krize | Investiční společnosti | Růst firemních zisků | Ceny mědi | Objednávky | Poradenství | Hry | Šance | Pokles zlata | Automobilové součástky | Úrokové sazby ČNB | BlackRock | Protiinflační dluhopisy | Dánsko | Retail Investor Beat | UCITS | Velikost celkové bilance | Analytik | Prodat dluhopisy | Ruské obcházení západních sankcí | Podnikání na kapitálovém trhu | SABMiller | NZD | Americká centrální banka dnes | Hospodářský výhled | Žádosti o podporu | Narušené dodavatelské řetězce | Kupci | Německé dluhopisy | Měnové podmínky | Kalendář ekonomických dat | Mzda | Prodej podílů | Světové akciové indexy | Banky v eurozóně | Jamal | Británie | Investiční byty | Finlord Boris Tomčiak | Strukturální změny | Netflix | Zisk na akcii | Propady cen | Prohlášení | Kryptoměny | Miliardář | Cena plynu pro evropský trh | Nový Zéland | Obavy ze stagflace | Největší ekonomiky | Tesla | Pražská burza | CPI v eurozóně | Vývoj jádrové inflace | Rates | Sentiment trhu | Nominální růst HDP | Koronavirus | Halliburton | Posílení indexu | CAD | Výkonnost dolaru | WhatsApp | Larry Summers | Železná ruda | Currency | Riziko skutečné stagflace | Základní úroková sazba | Stav americké ekonomiky | CBOT | Podniky | Cena zemního plynu | Analýza | Agresivní zpřísňování měnové politiky | DoubleLine | Nákupy zlata | Ministr financí | Umění | Ukazatele | Krach na americkém realitním trhu | Hospodářské výsledky podniků | David Vagenknecht | Banka KfW | Hypoteční banka | Stagnace poptávky | Investiční kovy | Investiční činnost | Úrokové diferenciály | Index spotřebitelských cen | Koronavirové lockdowny | Devizové rezervy ČNB | Neomezené QE | Moving Average | Extrémně silný dolar | Hike | Stimuly | Američané | Banka UBS | Coface | Nárůst volatility | Společnost Meta | Makléřské společnosti | Nízká inflace | MSCI All-Country | Snížení úroků | Kompenzace | Zemědělství | Americká centrální banka FED | Petr Kříž | Zrychlení růstu | Zajištění proti inflaci | Mezinárodní finanční instituce | CNBC | Kontrakt | Inflační epizoda | Hospodářský vzestup | Dow Jones | Investování | Americký ministr zahraničí | Domácí poptávka | Amazon | Large speculators | Statistika | Motivace | Hlavní index německých akcií | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Vývoj ceny | Ekonomika nového Zélandu | Damoklův meč | Změny úrokových sazeb | Stephen Gallo | Nové peníze | Strukturální změny ve světové ekonomice | Strop úrokových sazeb | FOMC | FIXED | Dnešní videokomentář | Americké vládní dluhopisy | Hospodářský pokles | Průlom | Index technologického trhu Nasdaq | David Monoszon | Krátkodobý výhled | ONE | Platina | Hlavní ekonom | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Velké investice
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Stable Diffusion
STABLE FX PLATFORM
Stable labs
Stables
StabletradeFx
Stack Funds
Stacks
Stacks (STX)
Stádovitost chování
Stagecoach

Následující klíčová slova

Stagflační riziko
Stagflační tendence
Stagflační trend
Stagflační vývoj
Stagflační vývoj ekonomiky
Stagnace
Stagnace HDP
Stagnace mezd
Stagnace nákladů
Stagnace poptávky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít