Čtvrtek 23. května 2024 16:51
reklama
FTMO král
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
FTMO sleva
reklama
FTMO sleva

Růst české ekonomiky

img

ČNB snížila znovu sazby o 50bb, koruna pod 25 EUR/CZK

02.05.2024 Bankovní rada ČNB potřetí v řadě snížila úrokové sazby o 50bb, na čemž panoval mezi analytiky konsensus. Základní úroková sazba tak aktuálně činí 5,25 %. Pro tento krok se vyslovilo všech 7 členů bankovní rady. Inflace se vyvíjí velmi příznivě na začátku letošního roku, ale bankovní rada stále identifikuje proinflační rizika.
img

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 2. května 2024

02.05.2024 Bankovní rada na svém květnovém zasedání opět snížila úrokové sazby o půl procentního bodu: repo sazbu na úroveň 5,25 %.
C:\fakepath\trader-30042024-38-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.04.2024 1) Společnost Philip Morris ČR, která je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v Česku, vyplatí za loňský rok dividendu v hrubé výši 1 220 Kč na akcii. Rozhodla o tom úterní řádná valná hromada. Za předchozí rok akcionáři dostali 1 310 Kč na akcii. Tabákové firmě loni klesl meziročně čistý zisk o osm procent na 3,3 miliardy Kč a tržby bez spotřební daně a DPH se jí snížily o 1,8 % na 20,6 miliardy Kč.
C:\fakepath\EU2.jpg

Ekonomika EU po stagnaci vzrostla o 0,3 procenta

30.04.2024 Ekonomika Evropské unie po stagnaci na konci loňského roku vzrostla v letošním prvním čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 0,3 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Meziročně pak tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) zrychlilo z 0,2 na 0,5 procenta. Mezičtvrtletní růst české ekonomiky byl vyšší než průměr EU.
img

Česká ekonomika na cestě k růstu

30.04.2024 Dnes byl Českým statistickým úřadem zveřejněn úvodní odhad růstu HDP v prvním kvartále tohoto roku, podle něhož česká ekonomika mezičtvrtletně vzrostla o 0,5 %. Byla tak překonána naše i tržní prognóza (+0,4 %). V meziročním srovnání byl růst vyšší také o 0,4 %.
img

Česká ekonomika letos roste mírně nad očekávání. Lidé se zbavili strachu z drahých energií, inflace i konsolidačního balíčku, celoročně však ekonomiku budou táhnout dolů zásoby

30.04.2024 Dnes zveřejněné předběžné údaje k výkonu české ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí signalizují, že hospodářství rostlo mírně výrazněji, než se čekalo. Meziročně přidalo 0,4 procenta, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů vzestup o 0,3 procenta. Mezičtvrtletní pak růst činil 0,5 procenta, kdežto očekávání cílila nejčastěji na úroveň 0,4 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

MMF zhoršil odhad růstu ekonomiky ČR na 0,7 procenta

16.04.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky se v letošním roce zvýší o 0,7 procenta po loňském poklesu o 0,4 procenta. Předpověděl to dnes ve svém jarním výhledu pro světovou ekonomiku Mezinárodní měnový fond (MMF). Prognóza pro Českou republiku je výrazně pesimističtější než dřívější odhady MMF i než výhled českého ministerstva financí.
C:\fakepath\trader-08032024-54-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.03.2024 1) Meziroční růst spotřebitelských cen v Maďarsku v únoru zpomalil na 3,7 procenta z 3,8 procenta v předchozím měsíci. Inflace se tak nachází na nejnižší úrovni za téměř tři roky, vyplývá z dnešní zprávy maďarského statistického úřadu. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali, že inflace opět zrychlí a dostane se na čtyři procenta.
C:\fakepath\EU2.jpg

Ekonomika EU ve 4Q stagnovala

08.03.2024 Ekonomika Evropské unie ve čtvrtém čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci stagnovala, a vedla si tak hůře, než se čekalo. V další zpřesněné zprávě to dnes na základě sezonně přepočtených dat oznámil statistický úřad Eurostat. Dosud uváděl, že hrubý domácí produkt (HDP) evropské sedmadvacítky se mezičtvrtletně o 0,1 procenta zvýšil. Růst české ekonomiky činil 0,2 procenta.
img

Loňský rok si Česko za rámeček nedá. Českou ekonomiku loni stáhla pod nulu inflace a s ní související slabá spotřeba domácností, ke konci roku se situace mírně lepšila

01.03.2024 Český statistický úřad dnes totiž potvrdil předběžná čísla k výkonu české ekonomiky v posledním loňském čtvrtletí i v celém loňském roce; hospodářství se celoročně propadlo reálně o 0,4 procenta. Ve čtvrtém čtvrtletí samotném činil meziroční pokles 0,2 procenta. Česko se tedy loni technicky vyhnulo recesi, neboť mezičtvrtletně se hrubý domácí produkt propadl pouze v jediném čtvrtletí, a to třetím, takže nebyla splněná definiční podmínka poklesu alespoň ve dvou po sobě následujících kvartálech. To však nic nemění na tom, že Česko nadále podává slabý hospodářský výkon, který je v rámci EU citelně podprůměrný.
img

Koruna vůči euru za covidu a války reálně posílila o 20 %, podle stoupenců přijetí eura je však prý slabá. Všechny země, které platí eurem, mají trvale vyšší nezaměstnanost než Česko i proto, že společná měna znemožňuje kursové přizpůsobení ekonomiky

19.02.2024 Letošní oslabení české koruny vůči euru, o 2,8 procenta, je nejvýraznější mezi všemi měnami regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (takzvaný EMEA region), konstatuje agentura Bloomberg ve své páteční analýze kondice české měny. Přitom v blízké době není zvrácení tohoto trendu pravděpodobné, dodává agentura. Důvodem je prý to, že Česká národní banka bude pokračovat v uvolňování své měnové politiky v podobě snižování klíčových úrokových sazeb. K tomu ji přiměje snižující se inflace a zároveň jen dýchavičný ekonomický růst Česka.
C:\\fakepath\\cesko-inflace.jpg

Dopady inflace vnímá drtivá většina Čechů

18.02.2024 Dopady vysoké inflace pociťuje 85 procent Čechů, na 44 procent dopadly změny obsažené ve vládním konsolidačním balíčku. Lidé i nadále chtějí šetřit na potravinách a energiích a omezují návštěvy restaurací. Zároveň se ale proti loňsku zvýšil podíl lidí, kteří věří, že budou letos s financemi vycházet lépe než v předchozím roce. Je jich 37 procent, před rokem to bylo 31 procent, vyplývá z průzkumu agentury Ipsos pro Generali Investments CEE, jehož výsledky má ČTK k dispozici.
img

Bloomberg: Bolest koruny může trvat tak dlouho, dokud se do Česka nevrátí ekonomický růst. Její slábnutí je daní za výrazné reálné zhodnocování let 2020 až 2023

16.02.2024 Letošní oslabení české koruny vůči euru, o 2,8 procenta, je nejvýraznější mezi všemi měnami regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (takzvaný EMEA region), konstatuje agentura Bloomberg ve své dnešní analýze kondice české měny (viz níže). Přitom v blízké době není zvrácení tohoto trendu pravděpodobné, dodává agentura. Důvodem je prý to, že Česká národní banka bude pokračovat v uvolňování své měnové politiky v podobě snižování klíčových úrokových sazeb. K tomu ji přiměje snižující se inflace a zároveň jen dýchavičný ekonomický růst Česka.
img

Dobrá zpráva – plyn a elektřina prudce zlevňují

15.02.2024 Energetická krize v Evropě dále odeznívá s tím, jak pokračuje pokles cen plynu a elektřiny. Evropský plynový benchmark TTF od začátku roku odepsal více než 20 % na 25 EUR/MWh, viditelně však klesají i ceny delších forwardových kontraktů. Aktuálně se plyn na příští zimu 2024/2025 obchoduje již pod úrovní 30 EUR/MWh. K podobnému zlevnění dochází také u elektřiny – cena pro rok 2025 poklesla na 75 EUR/MWh, pro další rok pak na 70, resp. 65 EUR/MWh.
img

Česká ekonomika se minulý rok propadla

30.01.2024 „Je to černé na bílém – česká ekonomika se v loňském roce propadala. Potvrzuje to první odhad hrubého domácího produktu (HDP) od Českého statistického úřadu. Podle něj pokleslo české hospodářství za celý rok 2023 o 0,4 %. Jako jediná země EU se tak Česká republika stále nevrátila na úroveň z doby před pandemií covid, nicméně výsledky za poslední čtvrtletí roku 2023 naznačují první známky oživení, které by se mělo výrazněji projevit v letošním roce.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Průzkum PwC: Šéfové českých firem jsou optimističtější než před rokem

25.01.2024 Generální ředitelé nejvýznamnějších českých firem mají od letošního roku lepší očekávání, než měli před rokem. Více než polovina manažerů přesto předpokládá, že tuzemská ekonomika letos poklesne. Více optimističtí jsou ve střednědobém výhledu na nejbližší tři roky, kdy na pokles sází pětina ředitelů. Vyplývá to z průzkumu CEO Survey, který udělala poradenská firma PwC mezi 188 šéfy českých firem a který má ČTK k dispozici.
img

Ozvěny trhu: Nejhorší je za námi. Alespoň tedy z makroekonomického hlediska

05.01.2024 Počátkem týdne jsme vstoupili do roku 2024. Nejenom podle prognózy Komerční banky by to měl být rok, který z makroekonomického pohledu bude ve srovnání s tím loňským v mnoha ohledech lepší. Rok 2023 byl rokem plného dopadu předchozí energetické krize a vysoké inflace, což se opravdu výrazně podepsalo na propadu reálných mezd a spotřeby domácností. Při loňské dvouciferné inflaci loni česká ekonomika, měřeno reálným hrubým domácím produktem, klesala.
img

Stále stejně smutný příběh českého průmyslu

06.11.2023 „Pokles tuzemské průmyslové výroby se zrychlil. Průmyslová produkce v září meziročně klesla o 5,0 % ze srpnových 1,7 %. Aktuální data Českého statistického úřadu o vývoji české průmyslové výroby za říjen vypráví stejný smutný příběh jako v předchozích měsících. Český průmysl dusí upadající domácí i zahraniční poptávka, pokles objemu nových objednávek.
img

Česká ekonomika zapomíná, co je to růst

31.10.2023 Dnes zveřejnil Český statistický úřad úvodní odhad HDP za třetí čtvrtletí tohoto roku. Výsledek je výrazně horší, než očekávala naše i tržní prognóza. Mezičtvrtletně česká ekonomika poklesla o 0,3 % a v meziročním vyjádření o 0,6 %.
img

Zastaví se pád maloobchodních tržeb?

07.09.2023 „Červenec dlouho očekávaný zlom ve vývoji maloobchodních tržeb nepřinesl. Jejich pokles pokračoval již patnáctý měsíc v řadě. Tempo propadu se však neustále snižuje, změna trendu může tedy nastat velmi brzy. Meziročně se maloobchodní tržby v červenci snížily podle aktuálních dat statistiků o 1,8 %, přičemž v červnu byly meziročně nižší o 3,9 % a v květnu o 6,3 %. Trend brždění propadu je tedy zřejmý a vyhlídky na oživení domácí poptávky v následujících měsících začínají mít reálný obrys,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

HDP ČR, detailní údaje, 2Q 2023

29.08.2023 Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí vykázala mezikvartální růst HDP na úrovni 0,1 %, v meziročním vyjádření HDP klesl o 0,4 %.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Vývoj HDP podle analytiků směřuje k celoroční stagnaci

31.07.2023 Data o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) ve druhém čtvrtletí naznačují, že ekonomika bude za celý letošní rok stagnovat. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Podle dnešního rychlého odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ) ve druhém čtvrtletí HDP meziročně klesl o 0,6 procenta, mezičtvrtletně vzrostl o 0,1 procenta.
img

HDP ČR, předběžný odhad, 2Q 2023

31.07.2023 Česká ekonomika se v letošním druhém čtvrtletí vrátila k mezikvartálnímu růstu HDP poté, co HDP v loňském druhém pololetí klesal a v letošním prvním čtvrtletí mezikvartálně stagnoval.
img

Česká vláda se na snížení inflace podílí jen ze tří procent, srazí ji o čtyři desetinky, ekonomiku tím přitom ovšem připraví o 82 miliard

31.07.2023 V příštích měsících uslyšíme mnoho o tom, že inflace se snižuje i díky zásahům vlády. Tak si to "i" vyčísleme. Do jaké míry může vláda za snížení inflace?
img

Ranní okénko - Německé ekonomice se nedaří odrazit ode dna

28.07.2023 Zájem investorů se na konci týdne otáčí zpět do USA, kde mj. vychází Fedem více favorizovaný ukazatel inflace v podobě PCE indexu, doplněný o data o osobních příjmech a výdajích. Cenová hladina dle tohoto ukazatele patrně rostla podobným meziměsíčním tempem jako v případě CPI a to poblíž 0,2 %.
img

Nízká nezaměstnanost je koulí na noze oživení české ekonomiky

12.07.2023 „Nezaměstnanost v České republice další měsíc v řadě klesá – v červnu se snížila na 3,4 % z květnových 3,5 %. V rámci EU máme tak dlouhodobě nejnižší míru nezaměstnanosti. Pro českou ekonomiku to však vůbec není dobrá zpráva. Její kondice totiž není nijak valná. V prvním čtvrtletí byl růst české ekonomiky měřený HDP nulový a meziročně zaznamenal HDP poprvé od prvního čtvrtletí 2021 pokles, a to o 0,4 %. Situace, kdy HDP padá, nezaměstnanost se neustále snižuje a počet volných pracovních míst poptávaných zaměstnavateli roste, je koulí na noze oživení české ekonomiky a udržitelnosti její konkurenceschopnosti a podnikání českých firem.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Inflace v květnu zpomalila na 10,6 až 10,9 procenta, odhadují analytici

11.06.2023 Tempo růstu spotřebitelských cen i v květnu pokračovalo ve zpomalování. Meziroční inflace podle analytiků klesla na 10,6 až 10,9 procenta z dubnových 12,7 procenta. Za zvolněním inflace podle nich stálo zejména zlevnění pohonných hmot. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní informace o květnové inflaci v pondělí.
img

Ceny výstupů ve výrobě po dlouhé době klesají

01.06.2023 Index nákupních manažerů (PMI) pro výrobní sektor v květnu setrval na dubnové hodnotě odpovídající 42,8 bodům. Potvrzuje se, že hlavním problémem je aktuálně slabá poptávka. Nižší množství nových zakázek se pak projevuje i v prudkém poklesu výstupu, kdy absenci poptávky již nestačí zachraňovat dokončování rozpracované výroby. Negativní výhled průmyslu je pozitivní zprávou alespoň v otázce inflace, kdy k poklesu cen došlo nejen na straně vstupů, ale poprvé od roku 2020 i na straně výstupů. Slevy u výstupů přitom byly citelné s nejprudším poklesem od roku 2016.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Evropská komise zlepšila odhad růstu české ekonomiky, inflaci čeká výrazně vyšší

15.05.2023 Evropská komise (EK) dnes mírně zvýšila odhad letošního růstu české ekonomiky, který však i přes zlepšené vyhlídky výrazně zaostane za průměrem celé Evropské unie. Hrubý domácí produkt (HDP) by měl vzrůst o 0,2 procenta, uvedla komise v jarní makroekonomické prognóze. V únorové předpovědi odhadovala růst na 0,1 procenta. Výrazněji pak zlepšila očekávání pro příští rok, kdy počítá s růstem o 2,6 procenta, zatímco dříve odhadovala 1,9 procenta.
img

Autoprůmysl táhl v březnu export i průmyslovou výrobu

09.05.2023 „Růst vývozu automobilů opět pomohl českému exportu, a zahraniční obchod České republiky tak již potřetí za sebou skončil v přebytku. Podle aktuálních dat dosáhla v březnu bilance zahraničního obchodu přebytku 15,9 mld. Kč. V únoru byl přitom zahraniční obchod opět díky exportu aut v přebytku 14,3 mld. Kč. Nesmíme však zapomínat, že porovnáme s loňským obdobím, kdy byl autoprůmysl v hlubokém útlumu zejména vinou zpřetrhání dodavatelských řetězců a nedostatku čipů.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Týden nabitý centrálními bankami a důležitými ekonomickými daty

02.05.2023 Dnešní výsledek tuzemského HDP za Q1 23 by měl ukázat na konec technické recese. Česká ekonomika s přispěním mírného oživení spotřebitelské poptávky podle našeho odhadu mezičtvrtletně vzrostla o 0,2 %. PMI ze zpracovatelského průmyslu pravděpodobně zůstal i v dubnu výrazně pod 50 body, ovlivněn metodikou zachycení zkracujících se dodavatelských lhůt. ČNB na zítřejším zasedání podle nás ponechá úrokové sazby opět beze změny. Ve stejný den své rozhodnutí o výši úrokových sazeb vyřkne také americký Fed, od kterého je široce očekáváno poslední zvýšení pásma na konečných 5-5,25 %.
img

Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, duben 2023

24.04.2023 Důvěra v české ekonomice se v dubnu zlepšila, přičemž zlepšení bylo patrné jak mezi spotřebiteli, tak napříč všemi odvětvími na straně podnikatelů.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Česká ekonomika je v technické recesi, potvrdila čísla ČSÚ

31.03.2023 Česká ekonomika v loňském čtvrtém čtvrtletí klesla mezičtvrtletně o 0,4 procenta, dostala se tak do technické recese, potvrdila dnes zveřejněná data Českého statistického úřadu. Meziročně hrubý domácí produkt (HDP) vzrostl o 0,3 procenta, za celý loňský rok se zvýšil o 2,5 procenta. Tato čísla jsou o desetinu procentního bodu lepší, než ČSÚ uvedl na počátku března. Ve čtvrtém čtvrtletí i za celý loňský rok podle statistiků klesly reálné příjmy i výdaje českých domácností.
img

HDP ČR, zpřesněné údaje, 4Q 2022

03.03.2023 Zpřesněné údaje o výkonu HDP za loňské závěrečné čtvrtletí hlásí o něco výraznější mezičtvrtletní pokles české ekonomiky, než signalizoval předběžný odhad prezentovaný koncem ledna.
C:\fakepath\trader-31012023-29-zm.png

Forex: Koruna zpevnila k euru a stagnovala k dolaru

31.01.2023 Česká měna dnes mírně zpevnila k euru a stagnovala k dolaru. Koruna k 17:00 posílila oproti předchozímu závěru vůči euru o čtyři haléře na 23,81 EUR/CZK. K dolaru zůstala beze změny na 21,91 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

ČSÚ: Ekonomika ČR loni stoupla o 2,5 pct, v 4Q mezikvartálně dál klesla

31.01.2023 Česká ekonomika loni stoupla o 2,5 procenta. Předběžný odhad dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Růst zpomalil, předloni činil 3,5 procenta. Ve čtvrtém čtvrtletí meziroční růst hrubého domácího produktu (HDP) zpomalil na 0,4 procenta z 1,5 procenta ve třetím čtvrtletí a v porovnání s předchozím čtvrtletím klesl o 0,3 procenta. Je to druhý mezičtvrtletní pokles v řadě, ekonomika se tak dostala do technické recese. Ekonomové ji definují jako mezičtvrtletní pokles sezonně očištěného reálného čtvrtletního HDP v alespoň dvou po sobě jdoucích obdobích. Ve třetím čtvrtletí dosáhl mezikvartální pokles 0,2 procenta.
C:\fakepath\trader-20012023-53-zm.png

MMF: Česká ekonomika loni vzrostla o 2,5 procenta, letos o půl procenta klesne

20.01.2023 Růst české ekonomiky v loňském roce podle odhadů Mezinárodního měnového fondu (MMF) zpomalil na 2,5 procenta z předloňských 3,5 procenta. MMF to uvedl v dnešní tiskové zprávě ke konzultacím s Českou republikou. Zlepšil tak svůj odhad z listopadové zprávy, podle kterého měl loňský růst činit pouze 2,3 procenta. V letošním roce fond nadále počítá s poklesem české ekonomiky o zhruba půl procenta.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2022

30.12.2022 3. - Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Za Nekulu dosud resort dočasně vedl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nekula nemohl být v prosinci spolu s celou novou vládou jmenován kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
img

Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, prosinec 2022

27.12.2022 Důvěra v české ekonomice se v závěru letošního roku vrátila k meziměsíčnímu zhoršení, jehož tahounem byl slabší sentiment ve stavebnictví a v maloobchodu, zhoršení nálady hlásí také spotřebitelé.
C:\fakepath\trader-02122022-29-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.12.2022 1) Dnes ve 14:30 SEČ bude ve Spojených státech zveřejněn klíčový NFP report z tamního pracovního trhu za měsíc listopad. Je to nejdůležitější zpráva dnešního dne, na kterou tradeři čekají.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Růst HDP ve třetím čtvrtletí mírně překonal očekávání ČNB

02.12.2022 Meziroční růst české ekonomiky ve třetím čtvrtletí mírně překonal očekávání České národní banky (ČNB). Přispěl k tomu především vyšší čistý export, naopak spotřeba domácností a spotřeba vládních institucí zůstaly za prognózou centrální banky. Dnes o tom informoval ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla meziročně o 1,7 procenta, ČNB v listopadové prognóze čekala růst 1,5 procenta.
img

Češi se bojí utrácet, ale ne až tak, jak se čekalo. Takže i proto tuzemská ekonomika podává lepší než vyhlížený výkon

02.12.2022 Český statistický úřad dnes zpřesnil svůj předběžný odhad výkonu české ekonomiky v letošním třetím čtvrtletí. Ta podle něj meziročně rostla o 1,7 procenta, zatímco mezičtvrtletně ztratila 0,2 procenta. Jedná se tedy o dvojí zlepšení oproti předběžnému odhadu. Podle něj měla česká ekonomika vykazovat růst jen 1,6 procenta meziročně a propadat se mezičtvrtletně o 0,4 procenta. Pro drtivou většinu expertů oslovených agenturou Bloomberg je zlepšení oproti předběžnému odhadu příjemným překvapením, neboť i po zpřesnění čekali výsledky na úrovni předběžného odhadu – jak v případě meziročního, tak mezičtvrtletního údaje.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Meziroční růst ekonomiky ve druhém čtvrtletí byl v souladu s prognózou ČNB

30.08.2022 Meziroční růst české ekonomiky ve druhém čtvrtletí byl v podstatě v souladu s aktuální prognózou České národní banky (ČNB). Informoval o tom dnes ředitel odboru makroekonomických prognóz ČNB Karel Musil. Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 3,7 procenta. Mezičtvrtletně se ekonomická aktivita zvýšila o 0,5 procenta.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Růst německé ekonomiky se ve druhém čtvrtletí zastavil

29.07.2022 Hospodářský růst v Německu se ve druhém čtvrtletí zastavil. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil spolkový statistický úřad. Na vině je pandemie, problémy v dodavatelských řetězcích a od jara také dopady války na Ukrajině. V prvním čtvrtletí největší ekonomika v Evropě vykázala proti předchozím třem měsícům podle předběžných dat růst o 0,2 procenta, po zpřesnění údajů a po úpravě o nestejný počet pracovních dnů růst činil 0,8 procenta.
C:\fakepath\trader-31052022-20-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.05.2022 1) Meziroční růst české ekonomiky v prvním čtvrtletí byl o jeden procentní bod vyšší, než očekávala Česká národní banka v aktuální květnové prognóze. Za rozdílem je ve srovnání s odhady banky rychlejší růst tvorby hrubého kapitálu a dovozu zboží a služeb. Zároveň pokles vývozu byl proti odhadům nižší. Informoval o tom dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční růst české ekonomiky v prvním čtvrtletí podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu činil 4,8 procenta. Prognóza centrální banky pro první čtvrtletí počítala s růstem o 3,8 procenta.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Meziroční růst ekonomiky byl v 1. čtvrtletí vyšší, než očekávala ČNB

31.05.2022 Meziroční růst české ekonomiky v prvním čtvrtletí byl o jeden procentní bod vyšší, než očekávala Česká národní banka v aktuální květnové prognóze. Za rozdílem je ve srovnání s odhady banky rychlejší růst tvorby hrubého kapitálu a dovozu zboží a služeb. Zároveň pokles vývozu byl proti odhadům nižší. Informoval o tom dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční růst české ekonomiky v prvním čtvrtletí podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu činil 4,8 procenta. Prognóza centrální banky pro první čtvrtletí počítala s růstem o 3,8 procenta.
C:\fakepath\trader-16052022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.05.2022 1) Růst české ekonomiky letos bude činit jen 1,9 procenta, a bude tedy slabší než průměr Evropské unie. Uvedla to dnes ve své pravidelné makroekonomické prognóze Evropská komise, a výrazně tak snížila svůj únorový odhad, který činil 4,4 procenta. Růst v České republice bude podle komise brzdit nejistota a zvyšování cen.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

EK snížila výhled letošního růstu české ekonomiky na 1,9 ze 4,4 procenta

16.05.2022 Růst české ekonomiky letos bude činit jen 1,9 procenta, a bude tedy slabší než průměr Evropské unie. Uvedla to dnes ve své pravidelné makroekonomické prognóze Evropská komise, a výrazně tak snížila svůj únorový odhad, který činil 4,4 procenta. Růst v České republice bude podle komise brzdit nejistota a zvyšování cen.
C:\fakepath\EU staty.jpg

EK: Ekonomická nálada v EU se v dubnu zhoršila, v Česku ale vykázala zlepšení

02.05.2022 Ekonomická nálada v Evropské unii i v eurozóně se v dubnu opět zhoršila, ukázala dnešní zpráva Evropské komise (EK). Náladu podle ekonomů podkopává zejména válka na Ukrajině a související růst cen komodit. Index ekonomické nálady v EU se v dubnu meziměsíčně snížil o 1,7 bodu na 104,9 bodu, v České republice však o 1,5 bodu vzrostl a dostal se na 92,7 bodu.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Meziroční růst české ekonomiky v 1. čtvrtletí podle odhadů zrychlil

27.04.2022 Česká ekonomika v prvním čtvrtletí meziročně stoupla podle odhadů analytiků, které ČTK oslovila, v průměru o 4,3 procenta. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím ekonomové odhadují růst na 0,3 procenta. Poměrně dobrý meziroční růst ekonomiky je podle analytiků dán především srovnávací základnou, ve stejném období loni ekonomika klesla. Celkově se ekonomika ve čtvrtletí potýkala s vysokou inflací a přetrvávajícími problémy v dodavatelských řetězcích. Válka na Ukrajině se ve vývoji hrubého domácího produktu (HDP) projeví negativně až od druhého čtvrtletí, dodali ekonomové.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Bundesbank: Pokud válka eskaluje, klesne letos německá ekonomika o dvě procenta

22.04.2022 Pokud válka na Ukrajině eskaluje a vyústí v embargo na dovoz plynu, slabší poptávku a ve větší nejistotu, ocitne se německá ekonomika v recesi. Hrubý domácí produkt (HDP) by se tak v letošním roce snížil téměř o dvě procenta. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka (Bundesbank).
C:\fakepath\trader-19042022-29-zm.jpeg

Měnový fond zhoršil odhad růstu české ekonomiky na letošní rok na 2,3 procenta

19.04.2022 Růst české ekonomiky v letošním roce zpomalí na 2,3 procenta, zatímco loni dosáhl 3,3 procenta. Ve svém jarním výhledu to dnes předpověděl Mezinárodní měnový fond (MMF). V listopadu přitom pravidelná mise MMF v České republice letošní růst odhadla na 3,5 procenta. Globální ekonomika se letos potýká s negativními hospodářskými důsledky války na Ukrajině.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Koruna za pět let od konce intervencí ČNB posílila o zhruba 10 procent

06.04.2022 Koruna od doby před pěti lety, kdy Česká národní banka ukončila forexové intervence, posílila do dneška zhruba o deset procent na dnešních 24,45 koruny za euro. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online a vyjádření oslovených analytiků. Kurzový závazek ČNB s cílem držet korunu kolem 27 Kč/EUR zároveň vedl k výraznému nárůstu devizových rezerv ze zhruba 20 procent HDP na aktuálních více než 60 procent HDP. Nárůst rezerv vedl k účetní kumulované ztrátě centrální banky.
img

Rozbřesk: České a německé domácnosti již v únoru šlapaly na brzdu

06.04.2022 Nálada mezi českými domácnostmi před invazí nebyla nijak oslnivá - podle průzkumu ČSÚ zůstávala v únoru (před ruskou invazí) poblíž nejnižších úrovní za celé období pandemie. A březen pak zaznamenal další výrazný propad v náladě na úrovně nejnižší od roku 2012-2013, kdy bylo Česko zasaženo vleklou recesí spojenou s euro-krizí a strachem z deflace. Dnes je problém zcela opačný. Domácnosti se bojí dalšího nárůstu inflačních tlaků a poklesu reálné mzdy.
img

České domácnosti šlapou na brzdu

06.04.2022 Nálada mezi českými domácnostmi před invazí nebyla nijak oslnivá - podle průzkumu ČSÚ zůstávala v únoru (před ruskou invazí) poblíž nejnižších úrovní za celé období pandemie. A březen pak zaznamenal další výrazný propad v náladě na úrovně nejnižší od roku 2012-2013, kdy bylo Česko zasaženo vleklou recesí spojenou s euro-krizí a strachem z deflace.
C:\fakepath\trader-31032022-26-zm.jpg

Forex: Rada ČNB opět výrazně zvýšila sazby, prioritou je pro ní cenová stabilita

31.03.2022 Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila úrokové sazby o 0,5 procentního bodu. Šlo tak o páté nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou. Základní úrokovou sazbu rada dnešním rozhodnutím zvýšila na pět procent, což je nejvyšší hodnota od roku 2001. Podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka je rada přitom připravená pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb tak, aby ukotvila inflační očekávání. Opětovné brzké obnovení cenové stability je podle guvernéra naprostou prioritou ČNB, protože je nezbytnou podmínkou pro dlouhodobou prosperitu české ekonomiky.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Rusnok: Válka na Ukrajině sníží očekávaný růst ekonomiky ČR na polovinu

31.03.2022 Vypuknutí války na Ukrajině sníží očekávaný ekonomický růst ČR letos zhruba na polovinu. Zároveň inflace v ČR, která byla v únoru 11,1 procenta, v jarních měsících dále poroste a zůstane velmi vysoká po zbytek letošního roku. Na tiskové konferenci po dnešním jednání bankovní rady to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Únorová prognóza ČNB, která je stále platná, očekává letos růst české ekonomiky o tři procenta a průměrnou inflaci 8,5 procenta. Novou prognózu zveřejní ČNB na počátku května.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 3,3 procenta, potvrdil ČSÚ

31.03.2022 Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 3,3 procenta, ve čtvrtém čtvrtletí meziročně o 3,6 procenta, potvrdilo dnes zveřejněné další zpřesnění odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ). Proti předchozímu čtvrtletí hrubý domácí produkt (HDP) ve čtvrtém čtvrtletí stoupl o 0,8 procenta, v předchozím odhadu ČSÚ uváděl růst o 0,9 procenta.
img

Čeká nás stagflace a zamrzlý trh s byty, význam zlata poroste, říká Pavel Ryba

30.03.2022 Česko zřejmě čeká v dalším období zvyšování inflace, pokles hospodářského růstu, tedy takzvaná stagflace, a snížený zájem o nemovitosti v důsledku zvyšování úrokových sazeb. Trh s bydlením coby oblíbená oblast českých investorů tedy mírně zamrzne. Kvůli tomu dále poroste zájem o drahé kovy coby uchovatele hodnoty peněz, říká ve svém komentáři analytik Golden Gate CZ Pavel Ryba.
img

Ruská burza otevřela silným růstem. Rusnok očekává v ČR vysokou inflaci s nulovým růstem HDP

25.03.2022 Moskevská burza MOEX ve čtvrtek otevřela pro ruské rezidenty. Akcie na ní kótované v souhrnu silně posílily. Na burzu ovšem nemají přístup zahraniční investoři a shortování je zakázané. Zároveň také ruská vláda oznámila, že plánuje být na moskevské burze aktivní. Někteří investoři věří, že růst na burze je právě z těchto důvodů do určité míry umělý.
img

Rozbřesk: Guvernér Rusnok se bojí o hospodářský růst, koruna na lokálních maximech

21.03.2022 Guvernér Jiří Rusnok během víkendu načrtl velmi pochmurnou vizi pro českou ekonomiku v tomto roce. V ČT hovořil o tom, že v důsledku války na Ukrajině “...na konci roku budeme rádi za černou nulu“. I když zdůraznil, že se jedná o jeho soukromý názor a neopírá se o novou prognózu, jeho výroky poměrně jasně ukazují, jak vnímá rizika spojená s ruskou invazí na Ukrajinu. Inflace bude sice v první polovině roku výrazně vyšší, měla by ale tak jako tak začít klesat a hlavním problémem bude slabý růst české ekonomiky. Domácnosti zasažené inflací a poklesem reálných mezd budou opatrné a řada firem bude kvůli výpadkům subdodávek z Ukrajiny a Ruska řešit nové potíže ve výrobě (oceláři, automotive). Co to tedy znamená pro další politiku ČNB?
img

Guvernér Rusnok se bojí o hospodářský růst

21.03.2022 Guvernér Jiří Rusnok během víkendu načrtl velmi pochmurnou vizi pro českou ekonomiku v tomto roce. V ČT hovořil o tom, že v důsledku války na Ukrajině “...na konci roku budeme rádi za černou nulu“. I když zdůraznil, že se jedná o jeho soukromý názor a neopírá se o novou prognózu, jeho výroky poměrně jasně ukazují, jak vnímá rizika spojená s ruskou invazí na Ukrajinu. Inflace bude sice v první polovině roku výrazně vyšší, měla by ale tak jako tak začít klesat a hlavním problémem bude slabý růst české ekonomiky.
C:\fakepath\trader-03032022-23-zm.png

Forex: Oslabování koruny zpomalilo, k euru i dolaru dnes klesla o osm haléřů

03.03.2022 Oslabování koruny dnes zpomalilo. Zatímco v předchozích dnech ztrácela kvůli ruské invazi na Ukrajinu desítky haléřů, dnes k oběma hlavním světovým měnám klesla o osm haléřů. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 25,77 EUR/CZK. V průběhu dne ale byla i nad 25,80 EUR/CZK, což se stalo naposledy loni v červenci. Vůči dolaru dnes česká měna zavřela na 23,29 USD/CZK, to je nejslabší úroveň od loňského listopadu.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Meziroční růst ekonomiky ve 4. čtvrtletí byl mírně vyšší, než odhadovala ČNB

01.03.2022 Meziroční růst české ekonomky byl v loňském čtvrtém čtvrtletí o 0,1 procentního bodu vyšší, než očekávala Česká národní banka v aktuální zimní prognóze. Za rozdílem je ve srovnání s odhady banky především tvorba hrubého kapitálu, u které se hlavně projevoval výrazný příspěvek změny stavu zásob. Ten byl způsoben nuceným naskladňováním nedokončené výroby kvůli poruchám v dodavatelských řetězcích. Informoval o tom dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika ČR po propadu v roce 2020 loni stoupla o 3,3 pct, potvrdili statistici

01.03.2022 Česká ekonomika loni vzrostla meziročně o 3,3 procenta, potvrdil dnes zveřejněný zpřesněný odhad Českého statistického úřadu (ČSÚ). O rok dříve hrubý domácí produkt (HDP) klesl o 5,8 procenta, což byl nejvýraznější propad za dobu samostatné České republiky. V samotném čtvrtém čtvrtletí loňského roku meziroční růst HDP zrychlil na 3,6 procenta z revidovaných 3,5 procenta ve třetím kvartále. Mezičtvrtletně HDP vzrostl o 0,9 procenta.
img

Forex: Konflikt na Ukrajině vnáší na finanční trhy velkou míru nejistoty a obav

25.02.2022 Hlavním tématem dneška zůstává konflikt na Ukrajině, další kroky Ruska a odvetná opatření Západu. Včerejší vpád ruských vojsk na ukrajinské území dále akceleroval nárůst rizikové averze na finančních trzích. Pod výprodejním tlakem tak zůstávají rizikovější aktiva a rozvíjející se trhy. Výrazně rostou ceny komodit. Z makroekonomických dat bude dnes zveřejněn finální odhad německého HDP za čtvrté čtvrtletí, který potvrdí mezičtvrtletní pokles o 0,7 %. Důvodem byla především slabá spotřeba domácností, která doplatila na protiepidemické restrikce. Ty se však s ustupující pandemií uvolňují, což by se mělo pozitivně odrazit v únorové důvěře v ekonomiku eurozóny. V USA bude sledován lednový vývoj objednávek zboží dlouhodobé spotřeby a také osobních příjmů a výdajů.
img

Forex: Rizikovější aktiva pod výprodejovým tlakem

24.02.2022 Dnešní napadení Ukrajiny Ruskem vedlo k dalšímu odklonu investorů od rizikovějších aktiv. Americký dolar posílil proti euru v průběhu evropského obchodování o přibližně 1,5 %. Zhruba ve stejném rozsahu oslabila česká koruna, která se obchodovala v blízkosti 25,00 EUR/CZK. Ještě více proti euru ztratil maďarský forint a polský zlotý, a to více než 2 %.
C:\fakepath\top-10022022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.02.2022 1) Růst české ekonomiky letos proti loňsku na rozdíl od většiny ostatních zemí Evropské unie zrychlí. Vyplývá to z dnešní makroekonomické prognózy Evropské komise (EK), podle níž dosáhne letošní růst hrubého domácího produktu (HDP) 4,4 %. Loni podle komise české hospodářství vzrostlo o 3,3 %. Na příští rok Brusel očekává růst české ekonomiky o 3,9 %. To je stejně jako letos nad odhadovaným průměrem celé evropské sedmadvacítky.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Růst české ekonomiky letos zrychlí na 4,4 procenta, odhaduje Evropská komise

10.02.2022 Růst české ekonomiky letos proti loňsku na rozdíl od většiny ostatních zemí Evropské unie zrychlí. Vyplývá to z dnešní makroekonomické prognózy Evropské komise (EK), podle níž dosáhne letošní růst hrubého domácího produktu (HDP) 4,4 procenta. Loni podle komise české hospodářství vzrostlo o 3,3 procenta.
img

Šplháme z propasti. Češi, co nakupují v Polsku, už jakoby z ní byli venku

06.02.2022 Tuzemské hospodářství loni šplhalo z propasti, kam jej o rok dříve uvrhla pandemie, rychleji, než se čekalo. A už je na půlce cesty ven. Během letoška bude ven zcela, pokud se na Ukrajině nezačne válčit. Češi, kteří vyrážejí do Polska třeba za nákupem borůvek, už si ale mohou „venku z propasti“ připadat hned teď.
img

Česká ekonomika loni rostla více, než se čekalo

01.02.2022 Česká ekonomika v loňském roce podle předběžného dohadu vzrostla o 3,3 procenta. V zásadě tak spíše pozitivně nepřekvapila. Připomeňme totiž, že ministerstvo financí v lednu 2021 prognózovalo, že ekonomika přidá 3,1 procenta, zatímco Česká národní banka v prognóze zveřejněné začátkem únoru 2021 předvídala růst čítající pouze 2,2 procenta.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Spiegel: Německá vláda výrazně sníží výhled letošního hospodářského růstu

21.01.2022 Německá vláda výrazně sníží výhled letošního hospodářského růstu, píše s odkazem na své zdroje web časopisu Der Spiegel. Nově ho odhaduje na 3,6 procenta místo v říjnu uváděných 4,1 procenta. Stejnou informaci následně potvrdily zdroje z německého kabinetu i agentuře Reuters. Údaj by se měl objevit ve výroční hospodářské zprávě, kterou příští týden představí německý ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck.
img

Virtuální boom maloobchodu

13.01.2022 Maloobchodní tržby se v listopadu meziročně zvýšily o 11,7 %, neočištěné dokonce o 13,2 %. Na první pohled vypadají dnes zveřejněná čísla z maloobchodu jako velmi silná – svědčící o boomu nakupování v ČR, avšak na ten druhý tomu až tak není, protože nelze přehlížet velmi nízký srovnávací základ z předloňského listopadu, kdy na toto odvětví dolehl poměrně tvrdý lockdown.
C:\\fakepath\\ceskakoruna.jpg

Deloitte: Ekonomika letos stoupne o 4 pct a dostane se na úroveň před pandemií

11.01.2022 Růst české ekonomiky letos zrychlí na čtyři procenta z loňských 2,4 procenta. Na konci roku by se tak česká ekonomika mohla dostat na předpandemickou úroveň. Vyplývá to z analýzy ekonomického výhledu pro rok 2022, který sestavil ekonomický tým společnosti Deloitte.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

HDP ve 3. čtvrtletí stoupl víc, než se čekalo, ekonomika přesto zaostává

07.01.2022 Česká ekonomika loni ve třetím čtvrtletí podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziročně stoupla o 3,3 procenta a mezičtvrtletně o 1,6 procenta. Proti jeho předchozímu odhadu je sice hrubý domácí produkt (HDP) o něco vyšší, nicméně podle analytiků tuzemská ekonomika v dohánění úrovně před epidemií koronaviru zaostává. Důvodem je vývoj v průmyslu, na kterém z velké části stojí. V listopadu ale průmyslová výroba po třech měsících poklesu meziročně vzrostla a do plusu se dostal po pěti měsících i zahraniční obchod Česka. Růst stavebnictví zpomalil, informoval dnes ČSÚ.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Rok 2022 na tuzemských trzích: o něco silnější koruna a vyšší sazby

03.01.2022 I do roku 2022 vstupujeme v situaci dramatického zhoršování globální pandemické situace. Je pouze otázkou krátkého času, kdy se další covidová vlna objeví v tuzemsku. Do toho nadále čelíme potížím v subdodavatelském řetězci a rychlému růstu cen vstupů i koncových cen pro spotřebitele. Opomenout nemůžeme ani geopolitická rizika (Rusko vs Ukrajina, Německo po Merkelové, letošní francouzské prezidentské volby atd.).
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Ekonomika se příští rok dostane na úroveň před pandemií, bude vysoká inflace

26.12.2021 Růst české ekonomiky by měl příští rok zrychlit na 3,9 procenta z letošních 2,5 procenta. Ekonomika by se tak mohla dostat v příštím roce na předpandemickou úroveň. Zároveň by výrazně měla stoupnout inflace na průměrných 5,5 procenta z letos odhadovaných 3,8 procenta. Naopak nezaměstnanost mírně klesne. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí na základě prognóz 14 tuzemských odborných institucí a odhadů analytiků oslovených ČTK. Podle nich bude přitom inflace příští rok zřejmě největším problémem pro českou ekonomiku.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Podniky: Růst české ekonomiky v roce 2022 dosáhne čtyř procent

26.12.2021 Růst české ekonomiky v příštím roce dosáhne čtyř procent, mzdy reálně porostou. Vyplývá to z odhadů zaměstnavatelských svazů. Největší obavy mají české firmy z rychle rostoucích cen materiálu polotovarů a energie, nestabilních dodávek a vývoje pandemie.
img

HDP ČR, zpřesněné údaje, 3Q 2021

30.11.2021 Zpřesněné údaje o výkonu HDP za letošní třetí čtvrtletí hlásí o něco lepší výkon české ekonomiky, než co signalizoval předběžný odhad prezentovaný koncem října.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční růst ekonomiky ve třetím čtvrtletí byl vyšší, než odhadovala ČNB

30.11.2021 Meziroční růst české ekonomky byl ve třetím čtvrtletí o jeden procentní bod vyšší, než očekávala Česká národní banka v aktuální prognóze. Za rozdílem je ve srovnání s odhady banky rychlejší růst spotřeby domácností i vlády a přírůstek stavu zásob. Informoval o tom dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční růst české ekonomiky ve třetím čtvrtletí podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu činil 3,1 procenta. Prognóza centrální banky pro třetí čtvrtletí počítala s růstem o 2,1 procenta.
img

Česko povážlivě táhne dolů čipový hladomor a zdražující ropa. I tak ale růst tuzemské ekonomiky překonal očekávání

30.11.2021 Růst české ekonomiky ve třetím čtvrtletí překonal očekávání, když vykázal tempo 3,1 procenta. Vyplývá to ze zpřesněných údajů, které dnes zveřejnil ČSÚ. V předběžném odhadu uváděl úřad číslo 2,8 procenta. Svůj odhad tedy zpřesněním upravil poměrně výrazně nahoru. Stále se však nejedná o definitivní údaj. Každopádně žádných výrazných změn by již doznat neměl.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Evropská komise snížila odhad letošního růstu české ekonomiky na tři procenta

11.11.2021 České hospodářství po loňském rekordním propadu letos opět vzroste, tempo oživení ale bude pomalejší, než se dosud čekalo. Ve své ekonomické prognóze to dnes uvedla Evropské komise (EK), podle níž letos hrubý domácí produkt (HDP) České republiky vzroste o tři procenta. V předchozí prognóze v létě komise počítala s růstem 3,9 procenta. Na příští rok EK předpověď upravila pouze mírně. Místo původních 4,5 procenta nyní očekává růst o desetinu bodu slabší.
img

Ranní okénko - Report z amerického trhu práce

05.11.2021 Den dnes odstartoval německý statistický úřad zveřejněním údajů o výkonu průmyslové výroby za září, která meziročně poklesla o 1 %. Další v pořadí jsou tuzemské maloobchodní tržby, které budou se zpožděním zveřejněny i pro eurozónu jako celek. Z globálního ekonomického pohledu je dnes stěžejní měsíční statistika z amerického trhu práce. Tamní úrokové swapy, především ty s kratší splatností, v posledních dnech rostly na pozadí očekávání možná až dvojího zvýšení úrokových sazeb už během příštího roku, což je v rozporu s komunikací Fedu, který hlásí delší stabilitu sazeb. Fed akci odkládá z velké části právě kvůli tomu, aby neohrozil zlepšování situace na trhu práce.
img

Ranní okénko - Dnes bude na trzích klid

02.11.2021 Dnes se žádných významnějších ekonomických indikátorů nedočkáme, jedinou výjimkou bude zpřesněný výsledek říjnových indexů PMI z Německa a následně z celé eurozóny. Zde pozorujeme podobný příběh jako v Česku, když pod tlakem nedostatku výrobních vstupů postupně klesá jak výrobní, tak i objednávková dynamika, zatímco se svižně zvyšují ceny.
img

Index PMI svižně klesá

01.11.2021 Index nákupních manažerů z českého zpracovatelského sektoru v říjnu vykázal citelný pokles, když se oproti září propadl o téměř tři body a dosáhl hodnoty 55,1. Celkem se tak hodnocení podmínek zpracovatelů ocitlo nejníže od listopadu roku 2020. Nad hranicí 50 bodů, která odděluje útlum od expanze, se ovšem index drží již 14 měsíců v řadě.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB bude pokračovat v rychlém utahování měnové politiky

01.11.2021 Tento týden zasedá hned několik centrálních bank. Česká národní banka bude podle nás pokračovat ve svižném tempu zpřísňování své měnové politiky. Na čtvrtečním zasedání očekáváme zvýšení repo sazby o 50 bb, rizika jsou však vychýlena ve směru ještě většího vzestupu. Polská centrální banka o den dříve pravděpodobně také úrokové sazby zvedne. Naváže tak na říjnový obrat ve své dosud významně holubičí měnové politice.
img

Forex: Přes problémy v auto průmyslu, se evropské ekonomice dařilo

29.10.2021 Růst české ekonomiky v mezičtvrtletním vyjádření ve třetím čtvrtletí zrychlil z 1 % na 1,4 %. To je s ohledem na problémy v dodavatelských řetězcích, které velmi silně trápí především automobilový průmysl, nad očekávání dobrý výsledek. Naše prognóza byla významně pesimističtější, když očekávala stagnaci ekonomiky na úrovni předchozího čtvrtletí. V porovnání s tržním konsensem byl však výsledek tuzemského HDP mírně horší, odhady se však pohybovaly v neobvykle širokém intervalu od nulového až po velmi silný růst o 2,6 %.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Celoroční růst podle ekonomů nepřekoná tři procenta, ukazují dnešní data

29.10.2021 Dnešní první data o vývoji ekonomiky ve třetím čtvrtletí naznačují, že celoroční růst ekonomiky nepřekoná tři procenta, a bude tak nižší, než se ještě v polovině roku očekávalo. Předpandemické úrovně tak ekonomika dosáhne až v příštím roce, vyplývá z vyjádření ekonomů. Nicméně údaje za třetí čtvrtletí lze podle analytiků považovat za pozitivní vzhledem k problémům v automobilovém průmyslu a dodavatelských řetězcích.
img

Čipový a hořčíkový hladomor mohou srazit letošní růst české ekonomiky pod úroveň tří procent

29.10.2021 Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí podala výkon, jenž zaostal za většinou očekávání. Nedá se však říci, že by vzhledem k očekávání zcela „pohořela“. Podle prvního předběžného odhadu, jejž dnes zveřejnil ČSÚ, přidala meziročně 2,8 procenta. Mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg ve střední hodnotě svých odhadů počítali s růstem 3,2 procenta, někteří však předpokládali expanzi jen mírně nad úrovní jednoho procenta.
img

Forex: Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí stagnovala

29.10.2021 Dnešek přinese první odhady HDP za třetí čtvrtletí. Růst české ekonomiky se podle nás vlivem přetrvávajících problémů v automobilovém průmyslu zastavil, když očekáváme její mezičtvrtletní pokles o 0,1 %. V Německu dopady chybějících čipů tak silné nebyly a tamní ekonomika podle našeho odhadu vzrostla o 1,8 %. Podobným tempem se pak pravděpodobně zvyšoval také výstup ekonomiky celé eurozóny. Evropská inflace zřejmě v říjnu opět nabrala na tempu, když podle naší prognózy vzrostla z 3,4 % na 3,6 % y/y.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Meziroční růst české ekonomiky ve 3. čtvrtletí podle odhadů zpomalil

28.10.2021 Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí podle odhadů analytiků oslovených ČTK stoupla o 2,8 až 3,4 procenta. Mezičtvrtletně by měla vykázat růst mírně pod dvěma procenty. Za růstem ekonomiky je podle ekonomů především spotřeba domácností a oživení investiční aktivity firem. Naopak růst ekonomiky tlumil vývoj zahraničního obchodu a průmyslu kvůli omezeným dodávkám. Český statistický úřad zveřejní první předběžný odhad HDP za 3. čtvrtletí v pátek. Ve druhém čtvrtletí česká ekonomika meziročně stoupla o 8,1 procenta a mezičtvrtletně o jedno procento.
img

KOMENTÁŘ (HDP ČR, zpřesněné údaje, 2Q 2021):

30.09.2021 Zpřesněné údaje o výkonu české ekonomiky za letošní druhé čtvrtletí potvrzují mezičtvrtletní růst HDP o 1 %, v souladu s předchozím údajem, s tím jak se ekonomická aktivita oživila především díky rozvolnění omezení související s koronavirem v sektoru služeb a v maloobchodu.
img

Růst cen je nejrychlejší za 13 let

10.09.2021 „Do ekonomiky se pumpovaly peníze o sto šest. Ve stejné době se přitom pozastavovaly výrobní kapacity, což snížilo množství produktů na trhu. Prudké zdražování je logickým důsledkem těchto činů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

KOMENTÁŘ (HDP ČR, zpřesněné údaje, 2Q 2021)

31.08.2021 Zpřesněné údaje o výkonu HDP za letošní druhé čtvrtletí hlásí o něco lepší výkon české ekonomiky, než co signalizoval předběžný odhad prezentovaný koncem července.
img

Výkon české ekonomiky ve druhém čtvrtletí: Růst nic moc, inflace až moc

31.08.2021 Tuzemští statistici dnes zpřesnili odhad výkonu české ekonomiky v letošním druhém čtvrtletí. Příliš nenadchnul. Ač totiž někteří experti vyhlíželi až desetiprocentní růst, realita je méně růžová. I když se jedná o stále nejvýraznější meziroční růst ekonomiky v celé české historii, skákat radostí z něj nelze. Vydatnému růstu totiž nahrává znatelně ponížená srovnávací základna loňského druhého čtvrtletí. Právě proto, že byla ponížená extrémně, čekal se extrémní růst – extrémnější, než jaký přinesla realita.
img

Ranní glosa: Firmy stále více počítají se zvyšováním cen produkce

25.08.2021 Nálada v české ekonomice sice v posledních měsících trochu uvadá, avšak stále zůstává na vysoké úrovni, takže do jisté míry lze zhoršování považovat spíše za korekci odrážející nadsazená očekávání zejména ve službách.
img

Rozbřesk: Firmy stále více počítají s tím, že budou zdražovat

25.08.2021 Nálada v české ekonomice sice v posledních měsících trochu uvadá, avšak stále zůstává na vysoké úrovni, takže do jisté míry lze zhoršování považovat spíše za korekci odrážející nadsazená očekávání zejména ve službách. Postupně se na tržbách ukazuje, že firmy v cestovním ruchu stále pociťují nedostatek zahraničních návštěvníků, kteří ještě před pandemií utratili v ČR přes 160 mld. korun, zatímco loni to byla jen polovina. A letos to nejspíš nebude o mnoho lepší. Druhým důvodem poklesu optimismu je nepochybně situace v průmyslu, který se musí vypořádávat s vysokými cenami surovin, chybějícími dováženými komponenty, problematickou mezinárodní dopravou, která navíc velmi rychle zdražuje. Nehledě na přetrvávající nedostatek pracovníků, s nímž úspěšné obory bojují dlouhodobě.
img

Ministerstvo financí si pesimistickou prognózou připravuje půdu pro hájení hlubokého deficitu. Mělo by usilovněji zapracovat na strategii ozdravení veřejných financí, jinak Česku draze „ujede vlak“

24.08.2021 Ministerstvo financí je ve své dnes nově zveřejněné prognóze pesimističtější než tuzemské banky a další finanční instituce. Ty letos v průměru čekají růst české ekonomiky čítající 3,7 procenta a v příštím roce pak 4,5 procenta, jak plyne z červencového šetření České národní banky.
img

Ranní okénko - Americký růst zaměstnanosti přinesl zklamání

05.08.2021 Dnešní den zahájíme informací o vývoji tuzemských maloobchodních tržeb za měsíc červen. Pokračují normalizace ekonomického života podle nás i v červnu přinese citelný nárůst prodejů, který ovšem v meziročním srovnání již nebude těžit z tak nízké srovnávací základny, jako tomu bylo o měsíc dříve. Po květnových 16,5 % tak tentokrát čekáme dynamiku na úrovni 7,5 %, přičemž trh je v tomto odhadu s námi zhruba zajedno (7,3 %).
Související klíčová slova: Další snižování sazeb | Odhad vývoje ekonomiky | Vyjádření ekonomů | Propad ekonomiky | HDP Česká republika | Růst v eurozóně | Uvolněné měnové politiky | ČSA | Ceny termínových kontraktů | Ontario Teachers | Převzetí banky | Zvyšování cen | Zonky | Ozvěny trhu | Války | Plyn v Evropě | Vývoj | Jakub Seidler | Češi | Allwyn | Allianz | Daimler | Trh nemovitostí | Nákupu státních dluhopisů | Pesimismus | Česká ekonomika letos | Belviport Trading | TV Nova | Volatilní | Zdražovat | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Přijmout euro | Sazka Entertainment | Investiční firma | Nedostatek čipů | Vít Hradil | Prognóza MMF | Automobilový sektor | Žebříček nejbohatších | Itálie | Michal Stupavský, CFA | Stavební produkce | Texas | Údaj o HDP | Očekávání | Vyhlášení nouzového stavu | Bezpečný přístav | Poslanci | T-Mobile | Ministr vnitra | Signet Bank | Swiss Life | Cena severomořské ropy | Míra nezaměstnanosti v ČR | Obchodování na Energetické burze | Evropské země | Novo | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Tvorba fixního kapitálu | Schodek státního rozpočtu | Dalibor Šafařík | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ruské invaze na Ukrajinu | Oživení ekonomiky | Trh práce | Americký akciový trh | Evropská komise | Souhrnný indikátor | Diverzifikace | Philip Morris ČR | E15 | Swiss | Czech Media Invest | Investice | Brent | Rozvolnění | Stravenkové firmy | Potenciál | TPCA | Chování | Sev.en Energy | Akvizice | Lednová inflace | Společnost Seznam.cz | Česká měna dnes | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Škoda Auto | Dnešní napadení Ukrajiny | Ifo | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | Intervence | Výkon ekonomiky | E.ON | Jaroslav Tupý | Slabá koruna | ČD-Telematika | Experti | Rekord | Raiffeisenbank | Návrh zákona | Příchod recese | Hnojiva | Creditas | Důvěra v ekonomiku | Vývoj mezd | Reálné příjmy domácností | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Index ekonomické nálady | Evropské PMI | Nálada v průmyslu | Nezaměstnanost v Česku | Společnost Pfizer | Spotřebitelé | Předseda představenstva | PKN Orlen | Výhled ekonomiky | Analýza makroindikátorů | Strach | Český průmysl | PMI z Německa | Penzijní fondy | Řetězec Makro | Uzdravování | Tuzemské hospodářství | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Benchmark | Cena pšenice | Společnost E.ON | Opatrný optimismus | Klimatické změny | Kabinet | Citroën | Lagardeová | Průměrné mzdy | Cenné papíry | Výnos | Nová prognóza ČNB | Maloobchodní tržby | Soudní dvůr EU | Zpřesněné údaje | Delta | Americké ekonomiky | Prodeje aut | Silky | Vzdělávání | Snižování úroků | Výrobce letecké techniky | Slabá poptávka | Růst sazeb | Dopravci | Cena emisních povolenek | Šéfové | Aktuální očekávání | Reálné ekonomiky | Předběžný údaj o HDP | Nejrychlejší růst ekonomiky | Exchange | Patria Online | Státní dluh | Avast | Commodities | Ruský prezident | Kurz eura k dolaru | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Americký dolar dnes | Nárůst devizových rezerv | Očekávání ČNB | Plány | Mezinárodní investiční banka | Platební neschopnosti | Cestování | Kč/USD | SOTIO | Magnát | Premiéři zemí Evropské unie | Extrémní růst | Nejvýraznější růst | Tescan Orsay Holding | Růst hrubého domácího produktu | Zahraniční obchod České republiky | Odhad HDP | Streamovací služby | Jiřina Lužová | Výrobce pneumatik | IT skupina | Růst českého HDP | Německá společnost | ÚOHS | Znehodnocení | Eurohold | Peníze | Maďarsko | Swapy | Robert Habeck | Ukazatel | Rohlik Group | Nejbohatší | Bankovní rady ČNB | Vývoj měnové politiky | Tvorba pracovních míst | Snížení nákladů | O2 | Francie | Růst britské ekonomiky | SOLEK | Meziroční růst cen | Český miliardář | Kolibřík Energie | CNBC | Prognóza | Výrazný vzestup | Velké problémy | Česká zbrojovka | Výsledek inflace | Tuzemská ekonomika | Next Finance | Cenový růst | Nová makroekonomická prognóza | Americký Fed | Výkon | Igor Kim | Výsledek hospodaření | Finanční instituce | Americká softwarová společnost | Bankovní rada ČNB | Ekonom ING | Nastavení úrokových sazeb | Velké firmy | Mezinárodní agentura pro energii | Výrobní sektor | Minimální mzda | Dolar dnes | Valná hromada | Burzy | Německý ministr hospodářství | Ceny elektřiny | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Americký prezident Joe Biden | Průzkum | Dopady epidemie | Rockaway Capital | Ekonom BHS | Včerejší obchodování | Náhrady mezd | Šéfové českých firem | Nákup plynu | Posílení koruny | Česká pošta | Export | Macquarie | Zpomalení české ekonomiky | ING Jakub Seidler | West Texas Intermediate (WTI) | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Zastavení poklesu | Majitel | Mitsubishi UFJ | Výroční zprávy | Ruská společnost | Společnost innogy | Energetická společnost | Šok | Ceny ve výrobě | Zpřísňování měnové politiky | MPO | Prodejní ceny | Ekonom společnosti | Evropská inflace | Zpráva | Radovan Vítek | Představitelé Fedu | Unie | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Měnový fond | Události roku | Akcie O2 | Brokers | Tovární objednávky | UniCredit Bank | PPF Telecom Group | Kapitál | Tencent | Výrobce letadel | Údaje o vývoji HDP | Úvěrové aktivity | Zvýšení sazeb | Vládní výdaje | Investovat | Hrubý domácí produkt (HDP) | Snížení DPH | RWE | Aircraft Industries | Koruna | Odpojení Ruska | Der Spiegel | Reálná mzda | Výrobní ceny | Fincentrum | Ministr životního prostředí | Světová finanční krize | Světový obchod | Bydlení | IMG Bohemia | Lepší výsledky | EUR/CZK | Zájem investorů | Očekávání analytiků | Banka JPMorgan | Euforie | Tvrdý lockdown | Finančník | Nedostatek polovodičů | Spotřebitelské ceny v Česku | Investoři | Bohemia Energy | Technologické společnosti | Disney | České aerolinie (ČSA) | Dobré výsledky | Nejistoty | Očkování proti covidu | Investiční | Evropská měna | AMD | PwC ČR Jiří Moser | Reálné mzdy | Inflační čísla | Macquarie Asset Management | Asociace | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Zisk | Společnost Eurohold | Budoucnost | Banka Creditas | Evropský statistický úřad Eurostat | Sloučení | ČSSD | Plyn | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Údaje o průmyslové výrobě | Makroekonomická prognóza | Výnosové křivky | Ruské ropy | Automobilka Toyota | Společnost Smartwings | Hospodaření státu | Daniel Křetínský | Onemocnění | Zápis z posledního zasedání | Česká měna | Dvoutýdenní repo sazby | Americká společnost | Růst německé ekonomiky | Funkční období | KDU-ČSL | CRHC | Ekonomika Číny | EMEA | Kč/EUR | České koruny | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Míra zisku | Data z amerického trhu práce | Doporučení | TTF | Propad | Členské státy | Úpis nových akcií | Německý DAX | Brusel | Patria | EP | Prognóza Evropské komise | Společný podnik | Chřipka | Firma Belviport Trading | Úrok | Evropské ekonomiky | Alena Schillerová | Investiční společnost | Agentura Reuters | Obchodní ředitel | Sloe | Agrofert | Spotřebitelský sentiment | Inflace v Polsku | Pokles vývozu | Bohatý | Nejistota | Švýcarská banka | Gen Digital | Inflace v únoru | Akcionáři | Letiště Praha | Finanční ředitel | Automobilka Škoda | S&P | Svaz dovozců automobilů | Skupina PPF | Hospodářský vývoj | Rozhodnutí soudu | Den daňové svobody | Handelsblatt | Obchodování | Zvýšení daní | Petr Král | Americká centrální banka | Mzdový nárůst | Vesa | Narušení dodávek | Rekordní růst | Statistický úřad | Ztráta ČNB | Meta | Borgis | Lesy ČR | Biotechnologická společnost | MWh | Nákupy dluhopisů | Investiční činnosti | České dráhy | HCFB | JDE | Ropovod | Ceny zboží | Zahraniční investoři | České firmy | Zestátnění | Vít Endler | Nejlepší čínské akcie | Covid | Eurostat | Prezident | Finanční krize | Úřad Eurostat | Deflace | Daňový poplatník | Investiční aktivita | Moskevská burza | Země platící eurem | Růst inflace | MOEX | Apple | Německé firmy | Investiční banka | Energetická skupina | PwC | Praha | Hazardní hry | Tržní úrokové sazby | 4iG | 3M | Raman Haloučanka | Harmonizovaná inflace | Opatření | Zpřesněná data o HDP | L'Occitane | Americká banka | Dnešní data | Petrochemická společnost | Začít intervenovat | Odhad inflace | Firmy | RWE Gas | Ztráty | Budoucí vývoj | Šéfka ECB | Národní loterie | Makroekonomické ukazatele | Důvěra v tuzemské ekonomice | Polský zlotý | Penta Real Estate | Nástroj | Výsledky | HUF | Ekonomické oživení | Inflace v Česku | ČNB Petr Král | Další růst | Inflační tlaky | Státy Evropské unie | Siemens | TIM | Zvyšování daní | ČSOB Petr Dufek | Proinflační riziko | Colgate-Palmolive | Hypoteční trh | Finance Bank | Zhoršení ratingu | Pandemie nemoci COVID-19 | Plzeňský Prazdroj | BHS | Objem | Makroekonomický výhled | Greenpeace | Elektrické vozy | Equity | Ředitel ČEZ | Těžařská firma | Týden na finančních trzích | Patrik Tkáč | Škoda Transportation | Zákonodárci | Postavení na trhu | Aktivity v Rusku | Regulátor | Státní rozpočet | Výnosnost | Průmyslová výroba | Pfizer | Snížit emise | Ekonomika Francie | Ústup pandemie | Josep Borrell | Ceny v eurozóně | Slabší koruna | Pandemie nemoci | Škoda Group | Nižší růst | Zadlužení | Cena plynu | Rozpočtový rámec | Premiér Andrej Babiš | Deficit | EDF | Polsko | Ratingová agentura | ING | Zbrojovka | Zpomalení růstu ekonomiky | Forexové intervence | Cenová hladina | Centene | Česká republika | Naše ekonomika | Ekonomika Itálie | Francouzský statistický úřad | CME | Hypotéky | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Přijetí | Evropa | Nárůst cen ropy | Úspory | Burze | Vesa Equity | USD/PLN | Společnost Lumius | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Reálný HDP | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Národní rozpočtová rada | KB | Otevření obchodu | Dnešní makroekonomické ukazatele | Železničná spoločnosť Slovensko | Maloobchod | Logistika | Zpomalení inflace | Index Ventures | S&P Global Ratings | Vládní pomoc | Podnikatelé | Vstupy | Borealis | Obchodníci | Groupe Beneteau | ProCent | Rakousko | Instituce | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Bank of Japan | Cohn Robbins Holdings Corp. | USD/CZK | Odvětví české ekonomiky | Podnikatelská důvěra | LNG | Burza cenných papírů | Vladimír Dlouhý | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Czech Fund | Moneta | Výdělky | Divize | Začátek války na Ukrajině | Pozitivní vliv | Kurzový závazek | Obchodování s korunou | Evropská ekonomika | Moore Czech Republic | Natland | Výsledky HDP | DAX | Trh | Komise | Války na Ukrajině | Energetická skupina ČEZ | Výkyvy | Výrazný růst | Ptačí chřipka | Fed | Zahraniční obchod | Korekce | Průzkum PwC | Vývoj ekonomiky | Equa Bank | Společnost Allwyn Entertainment | WISE | Pražské burzy | Payrolls | Česká bankovní asociace | Vietnam | Nejnovější prognóza | Konkurenceschopnost | Oživení české ekonomiky | Stock | ANO | Kupní cena | VaR | Americký trh | Rating | Agentura S&P | Tescan Orsay | Hospodářský růst v Německu | Telenor | Trh dnes | Příležitosti | Data z USA | Obavy z růstu inflace | Daňové úlevy | Odhad růstu HDP | Nepříznivý signál | Eurokomisař | Repo operace | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Shortování | Kurz eura k americkému dolaru | Akcenta | Konsensus | Bankovní rada České národní banky | Cena benzínu | Nižší ceny ropy | PMI ve výrobě | Příjmy a výdaje | Pomoc Ukrajině | Celkový výsledek | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Dražší energie | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Meziroční růst HDP | Realitní magnát | Rizikovější aktiva | Conseq Funds investiční společnost | Představenstvo | Úrokový diferenciál | Evropská banka | Paušální daň | Výpadky | Těžební společnost | Telco | Nová prognóza Ministerstva financí | Gazprom | Centrální banka | Životní prostředí | Benxy | CVVM | LYNX | Akcie Advanced Micro Devices | GfK | Antivirus | Čistý zisk | Jádrová inflace | Firma Twitter | Vysoké inflace | Rizika | J&T Capital Partners | Společnosti | Růst světové ekonomiky | Zpomalení ekonomiky | Obchodovat | Dluhopisový trh | EUR/MWh | Zpomalení růstu ekonomiky USA | Spoluzakladatel | Opatření vlády | Nárůst objemů | Globální index | Březnová inflace | Mise MMF | Dluhy českých domácností | Klid | Guvernér | Valné hromady | ČNB Aleš Michl | Škoda | CZK | Reuters | Meziroční růst spotřebitelských cen | Chevron | Analýzy makroindikátorů | Primark | Předseda | Bankovní sektor | Osobní finance | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | J&T | Rok 2024 | Poskytování hypoték | Ropa | DPA | Boeing | Daniel Beneš | Ekonomiky | Záporné sazby | Energetický a průmyslový holding | Tržní hodnota dánské farmaceutické společnosti | Odhad letošního růstu | Zvýšení základní úrokové sazby | Vývoj úrokových sazeb | Centrální banky | Inflace v květnu | Životní úroveň | Britský statistický úřad | Pavel Sobíšek | ČEZ Daniel Beneš | Důvěra v průmyslu | Zvýšení základní sazby | Ropovod TAL | Financovat | Orbán | Hubnutí | Čínské měny | Ztráta | Rostoucí náklady | Hodnoty měny | Plán obnovy | Úroky | Přenos | Uniles | Krungsri Bank | Belviport | PPF Telecom | Cena | Boeing 737 Max | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | Předstihové ukazatele | Představitelé centrální banky | ERÚ | Firemní dluhopisy | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Ceny akcií | Skupiny PPF | Propad průmyslu | Generální ředitelé | Analytik Raiffeisenbank | Ruský trh | Společnost Rohlik Group | MUFG | Čínská ekonomika | Vyšší úroky | Pokles úroků | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Energetická krize | Filmová společnost | Finální odhad | ČNB | VW | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Guvernér ČNB Aleš Michl | Ranní zpráva | Pokles | Margin | Globální inflace | Slabost koruny | Šéf unijní diplomacie | Energetický regulátor | Americké společnosti | Jan Vejmělek | Jaderné elektrárny | Zemědělci | Podnikání | Restrikce | Mercedes | Tržní očekávání | Carlyle | Situace na trhu | Invaze | Americká ekonomika | HDP | Conseq Funds | Čepro | Negativní vývoj | Plynárenská společnost | COVID-19 | Data z reálné ekonomiky | Guvernér ČNB | Problémy | Tempo poklesu | Index cen | Výše úrokových sazeb | Čínská vláda | Index PX | Pracovní síly | Daně | Lídři | Hrubý domácí produkt České republiky | České HDP | Daně z příjmů | Konsorcium | Alexander Krüger | Prezident Vladimir Putin | Zisky | BNP Paribas | Předseda správní rady | Globální ekonomika | Intervence na devizovém trhu | Čínská měna | Pozitivní výsledek | Miliardy eur | Raiffeisenbank a.s. | Snížení spotřební daně | Vývoj HDP | Renfe | Toyota | Ratingové agentury | Společná měna | Cena zlata | Euro | Rizikové averze | Trinity Bank | F-35 | Růst cen | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Gamble | Africký mor prasat | Asset management | Repo sazby | IFO index | Financování | Gigafactory | ČSÚ | Vojtěch Benda | Investiční výdaje | Omezení dodávek | Americká lehká ropa | Otevření ekonomik | Pokles ekonomiky | Emisní povolenky | Czechoslovak Group | Expobank | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | ROCE | Měny regionu | Line | Zastavení dodávek | EGAP | Strojírenské firmy | Premiér Babiš | TA3 | Rada ČNB | Průměrná mzda | Dolarové sazby | Dnešní čísla | Práva ke značce | Nouzový stav | Omikron | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Oslabení české koruny | Největší americká banka | Internetová firma | WTI | Bod | Miliardy korun | Redukce | Raiffeisen Bank International | Silnější koruna | Pandemická situace | Tematické analýzy | PRIBOR | Raiffeisen Bank International (RBI) | Investiční fond | Futures pšenice | Únorová inflace | Společnost Philip Morris ČR | Vlády | Tempo růstu HDP | Trade | Ziskovost | EdF | Zadlužení firem | Bankéři | Sázet | Zahraniční firmy | Cena ropy | Porušení zákona | Plán firmy | Nižší výdaje | Šéfové firem | Marže | Amcor | Planeo Elektro | Ruský Gazprom | Německá ekonomika | Inflace v listopadu | Státy EU | Koruna zpevnila | Předběžné výsledky | Cenový vývoj | CETIN | Vedení společnosti | Signály | Martin Gürtler | Reinold Geiger | Statistiky | Podílník | Moskevská burza MOEX | Světová ekonomika | Investiční web | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Spolkový statistický úřad | Michal Stupavský | Purple Trading | Kurz | Market | Home Credit | Unicredit | Rozkolísaný | Thomas Schäfer | Tenza | Liberty Steel | BH Securities | Ekonomka Raiffeisenbank | Finanční situace | NortonLifeLock | Deficit státního rozpočtu | J&T Patrik Tkáč | Měď | Proinflační | Stock Spirits | Sberbank CZ Jiřina Lužová | Rozvíjející se trhy | Britské loterie | Globální finanční krize | Výsledky za Q1 | Červená čísla | Odvolací soud | Negativní zprávy | Predikce | Citigroup | Ekonomické krize | Uhlí | Dánské firmy | Problémy v bankovním sektoru | Hospodářství | MIB | Oslabení | Ranní glosa | Obchodní podmínky | Intermediate | Český statistický úřad (ČSÚ) | Prognóza České bankovní asociace | Ekonomická krize | Návrh PPF | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Analytik ČSOB | Růst důvěry | Stabilita úrokových sazeb | Vysoká cena | Koronavirové krize | Vývoz | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Gate | Recese | Akcenta Miroslav Novák | Švýcarský frank | Capital Partners | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Britská ekonomika | Digitalizace | Modrá pyramida | Společnost EDF | Nižší DPH | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Tencent Holding | Sekce měnové | Výrobce hraček | Petr Kellner | Koronavirové pandemie | Štěpán Křeček | Česká antivirová firma | Sazka Group | Frank | Skupina CZG | Ministři | Nízká cena ropy | Výrobce hraček a her | Kurz eura | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Joe Biden | Dnešní zpráva | Snížení úrokové sazby | Dlužníci | Goodyear | Automobilka Volkswagen | Britské národní loterie | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Dopady vysoké inflace | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Trading | Meziroční míra inflace | Finanční skupina | Společnost Allwyn | Měnový kurz | Základní sazby | Politická rozhodnutí | Rostoucí inflace | Zpráva Evropské komise | Výrobci elektřiny | Soud | Společnost ČEZ | Zlepšení nálady | Nákaza koronavirem | Cena elektřiny | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Martin Novák | Skupina Smartwings | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Státní distributor paliv | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Živnostníci | Hospodářské oživení | Střadatelé | Akcie a ETF | Hodnota sloučené společnosti | Finanční společnost | Sankce | Růst eurozóny | Seznam.cz | Beneteau | Pandemie covidu-19 | Míra inflace | Windfall tax | Dnešní napadení Ukrajiny Ruskem | Přebytek obchodu | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | Ekonomický výhled | Sazba hypoték | Inflace v Německu | Farmaceutické společnosti | Komerční banka | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Oživení poptávky | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Bolest | Firma Avast | Pyramida | SWDA | Makroekonomická data | Tempo růstu | Podnikatel | Prazdroj | Bankovnictví | Natland Group | Akciový trh | Francouzská ekonomika | Ministerstvo dopravy | Pohonné hmoty | Biliony | Letecká společnost | Úrokové sazby | ETF | Ceny pohonných hmot v Česku | Česká zbrojovka Group | Akciové trhy | Struktura HDP | Loterie | Kolínská automobilka | Moneta Money Bank | Europoslanci | Hospodářské soutěže | Družba | APP | Spojení | Long | Bankovní rada | Komoditní index | Výrazný propad | CPI Property | Fischer | První odhad | Osobní příjmy | Pražský městský soud | Aktiva | Pokles inflace | Časopis Forbes | Cenový strop | Evropský statistický úřad | Růst zaměstnanosti | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Očekávaný vývoj | Negativní vývoj ekonomiky | Tuzemský průmysl | Okénko trhu | Švýcarská banka UBS | Americké firmy | Camelot LS | Indikátory | Pokles cen | Investments | Veřejný dluh | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Řešení energetické krize | Peněžní trh | Nový stavební zákon | ČBA | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Long signál na akcie | Průmyslový sektor | CZG - Česká zbrojovka Group | Zdravotnictví | Podnikové investice | Long signál | Čínské akcie | Ministryně financí | Dnešní zprávy | Diskontní sazba | Ekonom Komerční banky | Německý statistický úřad | Smartwings | Omnipol | Bilance | Orlen Unipetrol | Investiční skupina PPF | Signet Bank AS | RTL | Trinity | Pokračování poklesu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Africký mor | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Životní minimum | Růst úrokových sazeb | Akcionáři Avastu | Největší ekonomika v Evropě | Politika | Konkurence | Česká národní banka | Zvyšování úrokových sazeb | PLN | L'Occitane International | Míra nezaměstnanosti | Ceny průmyslových výrobců | Novinky.cz | Indikátory důvěry | Výpadek čínské výroby | Kompenzace | Forint | Koronavirus | Karel Komárek | Rating České republiky | Německý průmysl | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Dnes zveřejněná data | Pomoc firmám | České aerolinie | Přerušení výroby | Cena pohonných hmot | WeDo | Členové bankovní rady | Klaus Zellmer | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Investor | Zátěžové testy | Generální ředitelé českých firem | Energetická krize v Evropě | Měnové politiky | Výrazná inflace | Obchodní řetězce | Automotive | Koncern Volkswagen | Snížení základní úrokové sazby | Ekonomika | Růst vývozu | Oxford Economics | Statistický klam | Převzetí banky Credit Suisse | Úzkost | Prognóza Ministerstva financí | Elektřina | Situace v průmyslu | Camelot LS Group | Dobrá zpráva | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | One Ticket | Zhodnocení | Jerome Powell | Míra inflace v Polsku | Jiří Šimáně | Výhled | Na devizovém trhu intervenovat | Vinci | Auta | Komerční banky | Allegro | Americký trh práce | Colt CZ Group SE | Pension Plan | Embargo | Energetické společnosti | GIC | Propouštění | Tradeři | Zaměstnanci | Turów | Čerpací stanice | Evropský trh | Lumius | Finanční trhy | Experimentální přípravek | Pandemická omezení | Oslabení čínské měny | Cyrrus | Dobrý výsledek | Expanze | Klesající úrokové sazby | X-Trade Brokers | Jiří Šmejc | Největší ekonomika | Fondy | Walt Disney | Investiční společnost CVC | Antivirové společnosti | Epidemie nemoci | OSVČ | ČEZ | Nadměrné výkyvy | Německé ekonomiky | Společnost PPF Telecom | Generální ředitel ČEZ | Významné riziko | Návrh rozpočtu | Saldo zahraničního obchodu | Dřevo | Krize | Zvýšení úroků | Průměrná úroková sazba | Investing | Posílení kurzu koruny | Německé tovární objednávky | Zotavení ekonomiky | G20 | Pokles poptávky | CEO | Pozitivní očekávání | Napadení Ukrajiny | Slabší kurz | Majoritní akcionář | Společnost Walt Disney | Prezidentské volby | Dna | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Výplata | Ukazatele | Stock Spirits Group | ODS | Sekyra Group | Ředitelka | Úroková sazba | Generální ředitel | HN | Společnost CVC | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Devizové rezervy | České vlády | Burza | Ekonomický kalendář | Investiční skupiny | Guvernér Rusnok | Rozvoj | Společnost Rohlik | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst cen komodit | Akcie Boeing | Asociace exportérů | Šance | Rozhovor | Spotřeba domácností | Transakce | Švýcarské banky | FAST | Cena transakce | Marian Jurečka | Měny | Premiér Fiala | CEE | Volby | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Innogy | Vzestup inflace | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Irsko | Energie | Trade Brokers | Mattel | Zpravodajství | Nákup EUR | Mezinárodní obchod | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Pohonné hmoty v Česku | BHS Štěpán Křeček | Dividendy | Měna | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Finanční sektor | Negativní důsledky koronaviru | Sazby | David Marek | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Experimentální přípravek na hubnutí | Renáta Kellnerová | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | Ruská vláda | Česká zbrojovka Group SE | GE Renewable Energy | CV90 | Konsolidace | Thomson Reuters | Oslabování české měny | USD | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Akcionáři Monety | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | EET | Německá automobilka | Nová vláda | Eni | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | EIA | Sberbank CZ | Člen bankovní rady | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rusko | Akcionář | Ekonomické aktivity | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Společnost S&P Global | Signál | Zdražování | Většinový podíl | Dnešní obchodování | Pozemky | Předstihové indikátory | Tržby obchodníků | Domácí měny | Britská vláda | ADP | Repo sazba | Přijetí eura | Kupní síla | Ministryně financí Alena Schillerová | Ropy | Soudní dvůr Evropské unie | Seznam.cz média | Míra úspor | Polská společnost | Druhá vlna pandemie | Výdaje | Evropská komise (EK) | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Petr Dufek | Společnost Seznam.cz média | Sázky | Ministr hospodářství | Forbes | Akcez | Zboží z Číny | Akcie dánské firmy | EP Commodities | Colt | Autoprůmysl | Historicky nejnižší | Radomír Jáč | Utažení měnové politiky | Negativní výhled | Tkáč | Wise | Non-Farm Payrolls | Evropský průmysl | Výkon německé ekonomiky | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Mimořádné zasedání | CPI Property Group | Eura | EBRD | Výsledek HDP | Komentář Radomíra Jáče | Nízká nezaměstnanost | Inflační cíl | Pavel Řežábek | Sulut Airways Indonesia | Organizace | Inflace v české ekonomice | Banky | Vrcholoví manažeři | Ceny pohonných hmot | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Úrokové swapy | Úrokové náklady | Stock Exchange | Růst | Německé hospodářství | Ceny surovin | Centrální bankéři | RegioJet | Polská centrální banka | Ceny v Česku | Jiří Moser | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | ČTK | Geiger | Zajištění | Automobilka Škoda Auto | Snížení inflace | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Vyšetřování | Šíření koronaviru | Růst průmyslové výroby | Index | Telenor Montenegro | Holdingové společnosti | Golden Gate CZ | Komoditní | Lockdown | Prodeje | Bohatství | Výrobce elektromobilů | Průmyslová produkce | Úročení | Meziroční růst | Farmaceutická společnost | Konsolidační balíček | Arca | ISM index | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Panika | Měnový pár | Očekávaný růst | Společnost Gazprom | Vakcinace | Dovoz | Německá automobilka Volkswagen | Výplaty dividend | Bankovní asociace | Škoda JS | Hypomonitor | Petr Kymlička | Spekulovat | Volatilní položky | První odhady HDP | Tescan | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Hlavní ekonom | Dodávání likvidity | Zahraniční obchod ČR | Vlna pandemie | Ministerstvo financí ČR | MUFG Bank | Bulharská finanční společnost | Měnový trh | Posílení | Ekonomický růst | Poradenská firma | Na burze | Posilování koruny | Hospodářský růst eurozóny | KKCG | Analýza | Jaroslav Haščák | Belviport Trading Limited | Tržní hodnota | Očkování | Inflace v České republice | Člen bankovní rady České národní banky | Vysoké úrokové sazby | Slábnutí koruny | Cenové tlaky | Pracovní místa | Český trh práce | David Vagenknecht | Petrus Advisers | Sodexo | Podpůrné programy | Dopad koronaviru na ekonomiku | Nadměrné výkyvy kurzu | Analytička | Více peněz | ČSOB | Dění na finančním trhu | Pivovar | Spekulativní investoři | NFP report | Nejúspěšnější odvětví české ekonomiky | Nejvýraznější propad | NFP | Home Credit & Finance Bank | Investing.com | Válka na Ukrajině | Obchodování na finančních trzích | IEA | Ekonomika USA | Christine Lagardeová | České hospodářství | Západní sankce | Vklady | Astrazeneca | Valná hromada ČEZ | Data o HDP | Úsporný tarif | Americký prezident | NKÚ | Budějovický Budvar | Boom | Advanced Micro Devices | Španělsko | Expanzivní fiskální politika | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | HDP Německa | Průmyslové objednávky | Ministr práce | Arca Investments | Závěr roku | Evernym | Insolvence | Kapitálové rezervy | Ekologické organizace | Prodej | Inflace | Colt CZ | Vývoj měnového páru | Objem intervencí | Sociální nepokoje | Žebříček nejbohatších Čechů | Americké centrální banky | Zasedání Fedu | Ekonomický vývoj | Skupina Home Credit | Program Antivirus | Alstom | Bloomberg | S&P Global | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Ekonomické dopady | Nabídka | EPH | Prognózy ČNB | Pomoc ekonomice | ZSSK | Depozitní sazby | Ceny ropy | UBS | Didier Pfleger | Automobilka | Zhoršování situace | Nová prognóza | Management | Pivovary Staropramen | Zprávy | Akciové burzy | Pokles tržeb | Averze k riziku | Spojené státy | Výrazný pokles | Byty | Silný růst | Mitsubishi UFJ Financial Group | Regulační úřad | Vyhlídky | CZ | Předpověď | Míra | Ipsos | West Texas Intermediate | Dopady koronaviru | Marka | Program nákupu aktiv | Správkyně Sberbank | Údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | HDP eurozóny | Licence Sberbank CZ | Spotřební daně | Výkonnost | Odhady trhu | Pandemie koronaviru | Zpřesněný odhad | Výsledky průzkumu | Aktuální ceny akcií | Mzda | Pokles HDP | Ruský finančník | Vysoké ceny energií | Epidemické situace | Česká vláda | Sázka | Index cen průmyslových výrobců | Trigger | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Sazby ČNB | ONE | Recese v Evropě | Snižování sazeb | Oslabení měny | Pochybení | Exxon Mobil | Aktivisté | Hospodářský růst v eurozóně | Přehled | Index S&P 500 | Posílení kurzu | Průzkumy | CVC Capital | Hospodaření státního rozpočtu | Intervence ČNB | Automobilky | Bilion | Toyota Motor | Emise skleníkových plynů | Srovnávací základna | Tempo růstu spotřebitelských cen | Zhoršení nálady | Kurz koruny k euru | Hrubý domácí produkt | Pojišťovny | Distribuce | Graf | Zotavení ekonomik | VHM | Ropa Brent | Zelené investice | Odvětví | Sulut Airways | Česká bankovní asociace (ČBA) | Ukončení intervencí | Patria Finance Tomáš Vlk | Česká koruna | Biden | Eurodolar | Banka UBS | Spotřebitelská nálada | Hospodaření | Zveřejněná data | Luhanské lidové republiky | Italská vláda | Futures | Stavebnictví | Inflace v eurozóně | Křetínský | Nemovitosti | Sazby centrální banky | Index spotřebitelské důvěry | Thierry Breton | Dopady války na Ukrajině | Andrej Babiš | Pokles ceny | Měsíční data | CVC | finGOOD | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | OECD | ČR | Renfe Operadora | Obchody | CEPS | Tuzemské banky | Oživení ekonomik | Ekonom UniCredit Bank | Ekonomika ČR | Pokles české ekonomiky | Snížení úroků | Oslabení koruny | Manažeři | Dění na Ukrajině | Ondřej Vlček | Mezinárodní skupina | Zastropování cen elektřiny | Realitní skupina CPI Property Group | Zvýšení úrokových sazeb | Změna trendu | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Přehled o dění na světových burzách | Zahraniční forex | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Země EU | Penále | Signál na akcie | Arbitráže | Cohn Robbins | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Drahota | Prognóza České národní banky (ČNB) | Automobilový průmysl | Royal Mail | Fiocchi Munizioni | Ruská invaze | Vývoj na trhu | Indikátory sentimentu | Index nákupních manažerů (PMI) | Další rozvoj | Český HDP | Aleš Michl | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Generali Investments | Německá energetická společnost | Prognóza ČNB | Podpora | Strategický partner | Poslanci Evropského parlamentu | Růst spotřebitelských cen | Ministři financí | PPF Telco | Volatility | Hermes International | OKD | Prezident Joe Biden | Skupina ČEZ | Tendr | First Republic | MT4 | X-Trade | HDP v eurozóně | RTL Hrvatska | Stav nouze | Šíření viru | Výkyvy kurzu koruny | Propouštění zaměstnanců | Finance | Exxon | ECB | Německá vláda | Markéta Šichtařová | Zemní plyn | Kurzový vývoj | Ministr průmyslu a obchodu | Německo | Francouzská společnost | Společnost PPF Telecom Group | Dopady pandemie na ekonomiku | 3M PRIBOR | Jiří Tyleček | Vlny koronaviru | Nejvýraznější pokles | Kellnerová | Maďarský forint | Německý Ifo index | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Twitter | Podíl českých potravin | Zdražování potravin | MJ | Ekonomické zpomalení | Jozef Síkela | Polská vláda | Makroekonomický kalendář | Zpomalování čínské ekonomiky | Virus | LIBOR | Arbitráž | Míra úspor domácností | Korunové sazby | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Marek Dospiva | Posílení domácí měny | Energetická společnost ČEZ | Dluhové krize | Sdružení automobilového průmyslu | NÚKIB | Vývoj na světových trzích | Rozpočet | Ruská invaze na Ukrajinu | Vice | Indonésie | Ceny komodit | Pražská burza cenných papírů | NAFTA | Základní úroková sazba | Cohn Robbins Holdings | Kurz koruny | Státní dluhopisy | Akcenta CZ | Elektromobily | Obchodní partner | Šíření koronavirové nákazy | Generali Investments CEE | Propad akcií | Evropské investiční banky | Ontario Teachers' Pension Plan | Vývoj kurzu koruny | Analytici | Index nákupních manažerů | Právo | Snižování úrokových sazeb | Starwisata Air | Domácnosti | Mitsubishi | Provozní zisk | Antigenní testování | Výrobci aut | USA | Přehled o dění | Americký dolar | Google | Rostoucí ceny plynu | Situace | Vysoká inflace | Makro | Důsledky koronaviru | Prime | Telecom | Licence Sberbank | Evropská centrální banka | Médea | Výhled české ekonomiky | Vybírat zisky | Unijní diplomacie | Nové zakázky | Guvernér Fedu | Tržby | INSEE | Vládní koalice | 737 MAX | Snížení sazeb | Švédsko | Ukončení činnosti | Koruna dnes | Fond | Závislost | CEO Survey | Nejrychlejší růst ekonomiky v historii | Miroslav Novák | Stagnace | Německá centrální banka | Proinflační rizika | Růst mezd | Mezinárodní instituce | DIA | Šmejc | Penta Investments Group | GEN | Letadlo | Rodinné rozpočty | Vánoce | Aircraft | Intervenovat na devizovém trhu | Začátek války | Ztráty zaměstnání | PX Pražské burzy | Antimonopolní úřad | Provozovatel loterií | Eurozóna | Časový horizont | Ministr zahraničí | Česká ekonomika | Tuzemská inflace | Epidemie nemoci covid-19 | Partners | Vývoj inflace | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Spiegel | Sláva | Oslabení kurzu | Rozvolnění protipandemických opatření | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Statistici | FOREX | Ekonomické sankce | Oslabení kurzu koruny | Indikátor | HICP | Vývoj německé ekonomiky | PwC ČR | Měnověpolitické zasedání | Inflační očekávání | Vesa Equity Investment | Největší evropská ekonomika | Aktuální prognóza | Budvar | Kurz české koruny | Odpor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ranní okénko | Situace na trhu práce | Ekonomiky eurozóny | Dluhy | Temelín | Krize v Evropě | Měnová politika | Analytik | Konsenzus | Voda | Dluhopisy | Chování spotřebitelů | Vyšší sazby | Toyota Motor Manufacturing | Restrukturalizace | Intervenovat | Golden Gate | ISM | Stavební zákon | BDI | Ekonomická nálada | Charter Communications | Air Bank | Sazby beze změny | Analytika | Pšenice | Bohemia Interactive | Inflace v ČR | Poptávka | Rozpočtový schodek | Co bude | Správkyně Sberbank CZ | Tempo inflace | Čína | Očekávání trhu | Růst HDP | MF ČR | Pozice | Firma | Program odkupu aktiv | Politici | Zákaz dovozu | Stavební výroba | Počasí | Jihokorejská společnost | Spotřebitelské ceny | Riziko | Jan Hamáček | RBI | Liberty Ostrava | Poslanecká sněmovna | Zpřísňováním měnové politiky | Akcie bank | Novo Nordisk | Ekonomická nálada v EU | Hospodářské vyhlídky | Daně z mimořádných zisků | Fiskální politika | Čínská internetová firma | MALL | Drahé kovy | Ministerstvo financí | Nezaměstnanost v ČR | Rozhodnutí bankovní rady | Deutsche Bank | Podnik | Nastavení měnové politiky | Fiocchi | Maďarská centrální banka | Index PMI | Etnetera | SWIFT | Ropovody | Petrus | Expobank CZ | Naše prognóza | Devizový trh | JP Morgan | Zlato | Průmysl a zahraniční obchod | Turistický ruch | Cena severomořské ropy Brent | Ekonomové | WP | JPMorgan Chase | Obchodní bilance | Silné inflační tlaky | Spekulace | SEC | Kapitálová rezerva | Důvěra v českou ekonomiku | Objem nakupovaných aktiv | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Celková inflace | Reálné příjmy | Společnost Allegro | Penta Investments Group Limited | ECB Christine Lagardeová | Advanced Micro Devices (AMD) | Zasedání amerického Fedu | Dolar | Konjukturální průzkum | Green:Code | Inskol | Průmysl a stavebnictví | Allwyn Entertainment | Pandemie | OMV | WISE Air | ANZ | JPMorgan | Napadení Ukrajiny Ruskem | Server CNBC | Výprodej | Konfederace | Mzdová dynamika | Průměrná cena | Reorganizační plán | PPF | Tomáš Holub | Fiskální stimuly | Indikátor důvěry | Zemní plyn (LNG) | Souhrnný čistý zisk | Nejvyšší kontrolní úřad | Mezinárodní banky | Zdanění | Růst ekonomiky | Finanční dopady koronaviru | Mezinárodní finanční instituce | Proticyklická kapitálová rezerva | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Stagflace | Makro Cash & Carry | Hlavní ekonomka | Kurs koruny k euru | EU | Conseq | Objem investic | Novinky | Pokles zásob | Nakupovat | Rozvolnění restrikcí | Ceny ve výrobě v USA | Rostoucí mzdy | Vysoké ceny | Nastavení sazeb | Soudní dvůr | Společná evropská měna | Výhled růstu české ekonomiky | Schodek | Leo Express | Oslabování koruny | Invaze Ruska na Ukrajinu | Paroplynové elektrárny | Úsilí | Panasonic | Známky oživení | Obnovení růstu | Nominální mzda | Ekonom | Zrušení superhrubé mzdy | Polská měna | Optimismus | Next Finance Markéta Šichtařová | Diverzifikace portfolia | Rozhodování | Hermes | Reakce koruny | Provoz britské národní loterie | Ekonomka | Odhad růstu ekonomiky | Procter & Gamble | Agentura DPA | Správa | Odhad letošního růstu HDP | Úspěch | Helena Horská | Slovensko | Stabilita | Výnosy státních dluhopisů | Ladislav Bartoníček | Schodek rozpočtu | Předkrizové úrovně | Dopady pandemie | Zpomalení růstu | Obchod | Ekonomika Evropské unie | Zkapalněný zemní plyn | Státní podpora | Cyrrus Vít Hradil | Banka | Volkswagen | Miliardy | Sev.en | Holding Agrofert | Cíle | Propad české ekonomiky | Výrobní inflace | Kurz koruny vůči euru | Zásobníky | Jaderná elektrárna | CFA | Bezpečnost | Druhá vlna | Výnosy | Komodity | Vyšší inflace | Nárůst rizikové averze | Americký ISM | Osobní výdaje | | Epidemie koronaviru | Zpracovatelský průmysl | Index spotřebitelských cen | Zlotý | Práce | Zákaz dovozu ruské ropy | Crowdfundingové platformy | Síkela | Ocelárny | Banky pro mezinárodní platby | Penta | Antivirové firmy | Riziko deflace | Zasedání bankovní rady | Aktuální situace | Invaze Ruska | INDO Defence | Vlastnictví | Staropramen | Energetické krize | Šíření nákazy | Státní veterinární správa | Objednávky | EC Investments | Příjmy domácností | Zbyněk Stanjura | Klesající inflace | Hry | Úrokové sazby ČNB | Devizové rezervy ČNB | BlackRock | Další pokles | Express | Investiční skupina | Žádosti o podporu | Odhady HDP | Lukoil | NERV | Emise | ČNB dnes | Německý automobilový průmysl | Zlepšení | Bloky | Doněcké lidové republiky | Protiepidemická opatření | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Deloitte | Obchodovat s akciemi | Kosmetická společnost | Camelot | Bilance zahraničního obchodu | Omezení cen plynu | Akcie | Sanofi | CVC Capital Partners | Meziroční inflace | Kurs koruny | Francouzský ministr financí | Přípravek na hubnutí | Výhled centrální banky | MF | Společnost Philip Morris | Ges Group | Obchodní příležitosti | Výkyvy kurzu | Podniky | Ministr financí | Hodnota dánské farmaceutické společnosti | Pražská burza | Daň z příjmu | Zastropování cen | Philip Morris | České Radiokomunikace | Nasdaq | Jan Frait | Evropská investiční banka | Výše devizových rezerv | Údaje o výkonu HDP | Návratnost | Odhady analytiků | Zrychlení růstu | Tomáš Vlk | Nízká inflace | Domácí poptávka | Amazon | CETIN Group | EK | Fingood | Zemědělství | Koncern | Aktuální predikce | Sektor služeb | Zpomalení hospodářského růstu | Německá inflace | Mediální společnosti | FOMC | Belgie | Důvěra v ekonomiku ČR | Černá labuť | Indikátor ekonomického sentimentu | CZG | Investment | Silky Zdeňka Porybného | Nálada v české ekonomice | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Prognóza České národní banky | Statistika | Výroba v Číně | Ředitelé českých firem | Soukromé banky | Kryptoměny | Ruská burza | Vláda v Berlíně | Výrobce elektromobilů Tesla | Zhoršený sentiment | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | ANSA | Stimuly | Uvolnit měnovou politiku | Británie | Miliardář | Prohlášení | Tesla | Vladimir Putin | Vývoj cen komodit | City | Akcie antivirové společnosti | Velkoobchodní ceny elektřiny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Růst ceny kávy
Růst ceny lithia
Růst ceny ropy
Růst ceny ropy Brent
Růst ceny sójových bobů
Růst ceny zlata
Růst cen zemního plynu
Růst cen zemního plynu v Evropě
Růst cen zkapalněného zemního plynu
Růst cen zlata

Následující klíčová slova

Růst českého HDP
Růst českého průmyslu
Růst české měny
Růst českých firem
Růst čínské ekonomiky
Růst čínského HDP
Růst čínského hrubého domácího produktu
Růst čínského průmyslu
Růst čínského vývozu
Růst čínského zpracovatelského průmyslu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít