Sobota 18. května 2024 13:33
reklama
Purple trading AI
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei SwiftTrader

Voda

C:\fakepath\akcie-16052024.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – jak vybrat správný sektor pro investování (2. díl)

16.05.2024 Článek poskytuje přehled různých odvětví a jejich charakteristik, včetně technologie, zdravotnictví, energetiky, financí, spotřebního zboží, materiálů a komodit, trhu s nemovitostmi, telekomunikací, pohostinství a veřejných služeb. Dále se zaměřuje na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují tato odvětví, včetně úrokových sazeb, inflace a geopolitických událostí. Nakonec uvádí příklady atraktivních odvětví a klíčové společnosti v nich. Celkově nabízí ucelený pohled na investiční možnosti a rizika v různých sektorech.
C:\fakepath\Fintokei-1M-FXstreet-720x480-04052024.jpg

Za letošní 4 měsíce si obchodníci z Fintokei odnesli už přes 1 300 000 €

04.05.2024 Během prvních 4 měsíců tohoto roku jsme stihli našim obchodníkům vyplatit rekordní sumy. Tento trend navíc nadále pokračuje. Kam míří nejvyšší payouty a co stojí za úspěchem našich traderů? O tom píšeme v dnešním článku.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Inflace v březnu zůstala na dvou procentech

10.04.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku činil v březnu dvě procenta, stejně jako tomu bylo v únoru. Oproti loňskému březnu si lidé museli připlatit zejména za bydlení, stravování a ubytování. Ceny klesly pouze u potravin a nealkoholických nápojů. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). V porovnání s únorem vzrostly ceny o 0,1 procenta, a to hlavně kvůli zdražení dálničních známek a paliv.
img

Inflace, ČR, březen 2024

10.04.2024 Meziroční inflace zůstala v březnu beze změny přesně na úrovni dvouprocentního inflačního cíle: v souladu s očekáváním finančního trhu.
img

Snižování sazeb je pro trh s nemovitostmi živá voda. Role kupců a prodávajících se na jaře obrátí

20.03.2024 Na trhu s nemovitostmi se po dvou letech začínají misky vah naklánět opět na stranu prodávajících. Zásadním způsobem jim hraje do karet snižování úrokových sazeb ze strany ČNB. Na trh míří investoři hledající stabilní výnos a snižování sazeb se postupně propíše i do cen a dostupnosti hypotečních úvěrů. Nemovitostí je na trhu relativně málo a s rostoucí poptávkou kupců budou mít prodávající výrazně silnější pozici než dříve.
img

Zájem o investice do zahraničních rekreačních nemovitostí roste. Výnos činí 7 až 11 %, někde i přes 20 procent

08.03.2024 Koupě rekreační nemovitosti v zahraničí není žádnou novinkou. Postupem času se ale stává mnohem dostupnější alternativou, a tak velká část zájemců o pořízení druhého bydlení dává namísto Česku přednost přímořským destinacím. K oblíbeným lokalitám nyní patří jižní Evropa, Blízký východ, Střední Amerika či dálná Asie. Kupující kromě vlastního rekreačního vyžití u moře láká rovněž možnost výhodné investice do realit v atraktivním prostředí s vysokou mírou zhodnocení. V Praze se v současnosti výnosnost pronájmů pohybuje mezi 3 až 5 %, kdežto v Chorvatsku a ve Španělsku je to mezi 7 a 11 % a například v Dubaji lze dle lokality dosáhnout i na roční výnos přes 20 %. Aktuální situaci na poli zahraničních nemovitosti, vč. propočtů výnosnosti, přibližují experti realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.
C:\fakepath\umela-inteligence-07032024.png

Magické slůvko "umělá inteligence" mění vše

07.03.2024 Mnoho analytiků přirovnává současnou situaci s umělou inteligencí k investiční internetové bublině z 90. let. Tehdy stačilo do názvu firmy dát ".com" a zaručený byl úspěch. Podobný trend můžeme sledovat dnes, kdy si firmy do názvu přidávají zkratku "AI". To je nejmarkantnější forma, ale existují i další indicie, že magické spojení slov "umělá inteligence" působí na akcie jako živá voda. V posledních dnech se o tom mohl přesvědčit výrobce počítačů a serverů Dell.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Inflace v lednu zpomalila na 2,3 pct, opozice je však kritická

15.02.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v lednu výrazně zpomalil na 2,3 procenta z prosincových 6,9 procenta. Inflace je tak nejnižší od března 2021, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle premiéra Petra Fialy (ODS) zpomalení inflace znamená konec zdražování, přispěly k němu i kroky vlády. Guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl snížení inflace do tolerančního pásma centrální banky uvítal, upozornil však na přetrvávající rizika, kvůli nimž zůstanou úrokové sazby vyšší, než bylo v minulosti obvyklé. Pokles inflace podle analytiků znamená, že ceny rostou pomaleji, nikoli však návrat na jejich dřívější úroveň. Například analytik společnosti Akcenta Miroslav Novák upozornil, že za roky 2022 a 2023 se cenová hladina zvedla o 27,3 procenta.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Inflace v prosinci zpomalila na 6,9 procenta, za celý rok činila 10,7 procenta

11.01.2024 Spotřebitelské ceny v prosinci meziročně stouply o 6,9 procenta. Tempo růstu tak zpomalilo z listopadových 7,3 procenta. Meziměsíčně se ceny snížily o 0,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Za celý loňský rok činila průměrná míra inflace 10,7 procenta. Bylo to o 4,4 procentního bodu méně než v roce 2022, kdy ovšem byla druhá nejvyšší inflace od vzniku samostatné ČR.
C:\fakepath\1704369728-praktick_oknko-04012024.jpg

Praktické okénko – Obchodní příprava pro hlavní měnové páry

04.01.2024 Začátek nového roku je především o obchodní přípravě. Proto se tomuto tématu budeme věnovat i v tomto článku.
img

Forex: ECB - stabilita sazeb a posun k neutrální rétorice

14.12.2023 Zatímco včera večer doručil Fed trhům holubičí překvapení, dnes bude v centru pozornosti ECB. Podobně jako na druhé straně Atlantiku nečekáme změnu úrokových sazeb, k posunu ale dojde v rétorice centrální banky. Předpokládáme, že ECB zvolí relativně neutrální tón, kdy na jedné straně de facto vyloučí další zvyšování úrokových sazeb, na druhé však trhům rozhodně neslíbí jejich brzký pokles. To, že cyklus utahování měnové politiky je již na svém vrcholu, dokládá pohled na poslední makro čísla v eurozóně.
img

Inflace sice brzdí, ale zůstává vysoko

11.12.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil inflaci za listopad. Spotřebitelské ceny meziměsíčně vzrostly o 0,1 % a meziročně o 7,3 %, což bylo o 1,2procentního bodu méně než v říjnu. To je dobrý výsledek.
img

NAPŘÍČ TRHY

15.11.2023 Pomalejší růst americké jádrové inflace se přes výrazný pokles amerických výnosů nakonec propsal až do střední Evropy. Americký dvouletý výnos poklesl o více než 20bps, zatímco desetiletý o 17bps a poprvé od poloviny září se podíval na delší “výlet” pod 4,50 %. Nízké americké výnosy a slabý dolar působí samozřejmě jako živá voda na všechny měny rozvíjejících se trhů včetně koruny. A to byl hlavní důvod, proč se ve včerejším obchodování české koruně podařilo dostat pod 24,50 EUR/CZK.
img

Síla amerického dolaru drtí rubl, přestože je Kongres rozhádaný jako málokdy. V Kremlu se z rozhádaného Kongresu ani moc neradují, mají totiž bolehlav právě ze slabého rublu

04.10.2023 Je to paradoxní. Americký Kongres se otřásá v základech, frakce Republikánské strany jsou rozhádané natolik, že se tomu diví dokonce i exprezident Trump, ratingová agentura Moody’s varuje, že Spojeným státům sníží hodnocení dluhu – poprvé od roku 1917. A dolar přesto posiluje, nejvíce za posledních skoro deset let. Zato v Kremlu, v němž – zvenčí viděno – je voda na rozdíl od Kongresu zcela stojatá, se evidentně „třepou“, kam až zase spadne rubl. Vždyť včera se přechodně propadl nad psychologicky a ideologicky důležitou hranici 100 za dolar.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace v červenci zpomalila na 8,8 pct z červnových 9,7 procenta

10.08.2023 Tempo meziroční inflace opět zpomalilo, spotřebitelské ceny v červenci stouply o 8,8 procenta, v červnu byly meziročně vyšší o 9,7 procenta. Kladný vliv na zpomalení inflace měly zejména potraviny, informoval dnes na webu Český statistický úřad (ČSÚ). V meziměsíčním srovnání spotřebitelské ceny stouply o 0,5 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Meziroční inflace v červnu činila 9,7 procenta, byla nejnižší od prosince 2021

13.07.2023 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v červnu zpomalil na 9,7 procenta z květnových 11,1 procenta. Nižší byla inflace naposledy v prosinci 2021. Pod deset procent se dostala poprvé od loňského ledna. Před tím se ale pod deseti procenty držela nepřetržitě od července roku 1998, a to většinou výrazně. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve srovnání s letošním květnem spotřebitelské ceny vzrostly o 0,3 procenta.
img

Inflace se po více jak roce dostala pod 10 %

13.07.2023 V souladu s našim i tržním očekáváním tuzemská inflace zamířila v červnu do jednociferných čísel a spotřebitelské ceny vzrostly meziročně o 9,7 %. Meziměsíčně došlo ke zvýšení cen o 0,3 %. Z meziročního pohledu je inflace nejnižší od prosince 2021, kdy ceny rostly o 6,6 %. V lednu 2022 se meziroční růst již přiblížil 10 %. Rychle klesající meziroční inflace je zapříčiněna zejména vyšší srovnávací základnou, inflační tlaky v rámci tuzemské ekonomiky ale zůstávají i nadále poměrně široké a hlavní nejistota tak panuje ohledně dlouhodobějšího návratu k 2% inflačnímu cíli ČNB. Nad cílem podle našeho odhadu setrvá inflace i v průběhu roku 2024.
C:\fakepath\etf-11062023-esg2.png

Seriál o ETF: ESG ETF - propaganda nebo zajímavý trend? (díl 14.)

26.06.2023 V sedmém díle našeho seriálu, který se věnoval druhům ETF, jsme zmiňovali ETFs, které se zaměřují na ESG investice, což jsou investice, které splňují Environmental, Social a Governance kritéria. Ať už ESG investování považujete za propagandu či naopak zajímavý trend, je nepochybné, že ESG investování nabývá dynamiku a že do této oblasti proudí a bude proudit nemalé množství peněz. Proto jsme se rozhodli věnovat ESG fondům speciální, poslední díl našeho seriálu o ETF.
img

Meziroční inflace dále klesá, v červnu dosáhne jednociferných čísel

12.06.2023 Tuzemské spotřebitelské ceny v květnu vzrostly meziročně o 11,1 %, meziměsíčně došlo ke zvýšení o 0,3 %. Náš odhad spolu s odhadem trhu byl mírně nižší s meziroční dynamikou těsně pod 11 %, nejedná se však o významnější odchylku, která by měla potenciál více rozhýbat trh.
img

Vladimír Pikora: Vládní balíček je lepší, než jsem čekal. Přesto je nedostatečný

15.05.2023 Ekonomickou událostí roku bylo čtvrteční představení vládního ozdravného balíčku. Už jsem si myslel, že se vláda umoudří a začne srozumitelně komunikovat, když přišla s myšlenkou, že představí balíček jako celek. Mýlil jsem se. Vláda balíček představovala dvě a půl hodiny, přičemž v přehršli vládních proklamací nešlo udržet pozornost. Detaily chyběly úplně. Vláda chtěla komunikovat profesionálně, ale dopadlo to jako obvykle.
img

Kdo zaplatí vládní konsolidační balíček?

13.05.2023 Vládní daňový balíček ještě ve spojení s představenými parametrickými změnami důchodového systému – protože o jeho reformu se věru nejedná – zaplatí hlavně „obyčejný člověk“. Nic moc jiného ale vlastně čekat nešlo. Vždyť vláda sama má ke svým výdajům k dispozici peníze z daní a odvodů občanů a firem. A dluh. Dluh, to jsou ale jen budoucí daně a odvody.
img

Invesco: Devět věcí, které nás duben naučil o globální ekonomice

27.04.2023 Duben utekl jako voda. Měsíc byl nabitý nově zveřejněnými daty, která nám poskytla vhled do toho, jak se daří světové ekonomice navzdory agresivně nastavené měnové politice a boji s inflací. Níže uvádíme devět věcí, které jsme se tento měsíc dozvěděli a které jsou pro investory důležité.
img

Jaké akcie jsou pro investory nejodolnější vůči recesi?

19.04.2023 Recese může být pro investory náročným obdobím, protože ekonomická nejistota a volatilita trhu mohou ztěžovat identifikaci bezpečných a výnosných investičních příležitostí. Některé akcie však prokazatelně odolávají hospodářským poklesům a mohou poskytnout určitou míru stability investičního portfolia.
img

Inflace v březnu poklesla, meziročně dosáhla 15 %

13.04.2023 Spotřebitelské ceny v březnu vzrostly meziročně o 15,0 %, meziměsíčně o 0,1 %. Stejně jako v únoru tak tempo klesalo u obou sledovaných metrik. Meziměsíčně inflace poklesla z lednových 6,0 % na 0,6 % v únoru a nyní do blízkosti stagnace v březnu. Meziroční dynamika z lednových 17,5 % a únorových 16,7 % poklesla na rovných 15 % i díky vyšší srovnávací základně z loňského roku, zejména v případě energií a pohonných hmot. Březnový výsledek dopadl v souladu s naším i tržním odhadem a reakce na trhu je tak pouze velmi vlažná.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Inflace v Česku v březnu zmírnila na 15 procent, je nejnižší od loňského dubna

13.04.2023 Spotřebitelské ceny v Česku stouply v březnu meziročně o 15 procent, tempo růstu zvolnilo z únorových 16,7 procenta. Inflace je tak nejnižší od loňského dubna. Vliv mělo zlevnění pohonných hmot, zmírnil růst cen zemního plynu. Téměř o čtvrtinu nadále zdražovaly potraviny. Čísla dnes na svém webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Vývoj inflace odpovídá očekávání analytiků. Meziměsíčně spotřebitelské ceny v březnu vzrostly o desetinu procenta.
img

Zrušení nejnižší sazby DPH státu „přihraje“ 24 miliard korun ročně, ale zvýší inflaci, neboť zdraží léky či vodu. Pokud už zvedat daně, pak je lepší vrátit se před zrušení superhrubé mzdy

11.04.2023 Chystané změny daně z přidané hodnoty jsou vlastně zvýšením daně, v rozporu s původními sliby vládních stran. Ministerstvo financí má pravdu v tom, že zamýšlené snížení počtu sazeb DPH, ze tří na dvě, představuje zjednodušení daňového systému. To je kýžené. Jenže způsob, jakým ke snížení počtu sazeb vláda hodlá dospět, bude v celkovém efektu daň lidem navyšovat.
img

Zrušení nejnižší sazby DPH státu „přihraje“ 24 miliard korun ročně, ale zvýší inflaci. Zdražilo by léky, vodu a pomohlo k vyšším ziskům obchodním řetězcům

11.04.2023 Chystané změny daně z přidané hodnoty jsou vlastně zvýšením daně, v rozporu s původními sliby vládních stran. Ministerstvo financí má pravdu v tom, že zamýšlené snížení počtu sazeb DPH, ze tří na dvě, představuje zjednodušení daňového systému. To je kýžené. Jenže způsob, jakým ke snížení počtu sazeb vláda hodlá dospět, bude v celkovém efektu daň lidem navyšovat.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD poskytne skupině zemí EU včetně Česka 1,1 miliardy eur na udržitelnost

27.03.2023 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) poskytne skupině členských zemí Evropské unie včetně České republiky 1,1 miliardy eur (26 miliard Kč). Chce jim pomoci zlepšit udržitelnost a minimalizovat dopady na životní prostředí, aby tak dosáhly svého plného zeleného potenciálu. Banka to uvedla ve svém dnešním sdělení.
img

Spotřebitelské ceny zmírnily svůj meziroční růst

13.03.2023 „Inflaci nám pomáhá krotit silný kurz koruny. Naopak nedostatečná konkurence na některých trzích umožňuje další zdražování. Lidem přitom výrazně klesají reálné příjmy a rovněž dochází ke znehodnocování životních úspor domácností,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

US vláda má bláznivý nápad: chce platit farmářům, aby šetřili vodou tím, že nebudou hospodařit

08.03.2023 Tom Brundy, pěstitel vojtěšky v kalifornském Imperial Valley, se domnívá, že zemědělci, kteří jsou závislí na klesajícím toku řeky Colorado, mohou udělat více pro úsporu vody a její efektivnější využití. Právě proto nainstaloval vodní senzory a monitory s cílem zabránění plýtvání na skoro 2/3 svých 3 000 akrů.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Meziroční inflace v Česku v lednu zrychlila na 17,5 procenta

10.02.2023 Spotřebitelské ceny v Česku v lednu meziročně stouply o 17,5 procenta. Tempo inflace zrychlilo, v prosinci byly ceny meziročně vyšší o 15,8 procenta. Vliv měly vzhledem ke konci úsporného tarifu pro domácnosti zejména ceny za energie, zdražilo také teplo, vodné a stočné i potraviny. Proti prosinci byly ceny pro spotřebitele v lednu vyšší o šest procent. Vyplývá to z údajů, které dnes na webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
img

Zrušení nejnižší sazby DPH může státu „přihrát“ přes 13 miliard korun a zvýší také inflaci. Zdražilo by léky, vodu a pomohlo k vyšším ziskům obchodním řetězcům

27.01.2023 Chystané změny daně z přidané hodnoty budou nejspíše maskovaným zvýšením daně, v rozporu se sliby vládních stran. Ministerstvo financí má pravdu v tom, že zamýšlené snížení počtu sazeb DPH, ze tří na dvě, představuje zjednodušení daňového systému. To je kýžené. Jenže způsob, jakým ke snížení počtu sazeb vláda hodlá dospět, bude v celkovém efektu daň lidem navyšovat.
img

Recese už tu byla? A kdy?

26.01.2023 Uteklo to jako voda a po čtvrt roce v Komerční bance opět přicházíme s aktualizovanou makroekonomickou prognózou. A jak už to bývá, máme pro Vás dvě zprávy. Ta horší je, že jsme pro letošní rok revidovali celkový očekávaný růst níže na 0,3 % z původně udávaných 0,5 %. Naopak očekávanou inflaci jsme posunuli výše na 12,9 %. Před třemi měsíci jsme přitom čekali 12,0 %.
img

Bude rok 2023 rokem vodíku?

12.01.2023 Vodík mnozí považují za řešení, které během nadcházející dekády umožní dekarbonizaci ekonomiky. Akcie, které mají co do činění s vodíkem, zahájily letošní rok výrazným posílením, za nímž stojí několik velkých průmyslových objednávek. To naznačuje, že by se mohl vodík v tomto roce konečně prosadit ve velkém. Obnovitelné zdroje je sice možné budovat rychleji než jaderné elektrárny a ve srovnání se spalováním zemního plynu jsou ekologičtější, nepředstavují ale stabilní zdroj energie.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace v ČR v prosinci zpomalila na 15,8 procenta, za celý rok činila 15,1 pct

11.01.2023 Spotřebitelské ceny v Česku v prosinci meziročně stouply o 15,8 procenta, tempo růstu tak zpomalilo z listopadových 16,2 procenta. V meziměsíčním srovnání ceny stagnovaly. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Za celý loňský rok byla průměrná míra inflace 15,1 procenta. Šlo o druhou nejvyšší hodnotu od vzniku samostatné ČR. Vyšší byla jen v roce 1993, kdy činila 20,8 procenta.
img

Chystané změny DPH zdraží vodu a léky a zvýší zisky obchodním řetězcům. Budou nejspíše maskovaným zvýšením daně občanům, v rozporu se sliby vládních stran

11.01.2023 Chystané změny daně z přidané hodnoty budou nejspíše maskovaným zvýšením daně. Ministerstvo financí má pravdu v tom, že zamýšlené snížení počtu sazeb DPH, ze tří na dvě, představuje zjednodušení daňového systému. To je kýžené. Jenže způsob, jakým ke snížení počtu sazeb vláda hodlá dospět, zřejmě bude v celkovém efektu daň lidem navyšovat.
img

Koruna je dnes rekordně silná. Podle mě však může být ještě silnější

04.01.2023 Jako nůž rozehřátým máslem dnes koruna prorazila psychologickou hladinu 24,00 koruny za euro a její posilování koruny se zastavilo až těsně nad 23,95 korun za euro. Takto silnou jsme přitom korunu viděli naposledy v roce 2011.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2022

30.12.2022 3. - Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Za Nekulu dosud resort dočasně vedl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nekula nemohl být v prosinci spolu s celou novou vládou jmenován kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
img

Kofola a Matonni 1873 společně vstupují do firmy na výrobu plastových lahví

20.12.2022 Nápojové společnosti Kofola a Mattoni 1873 společně vstupují do slovenské společnosti General Plastic, která vyrábí polotovary na výrobu plastových lahví. Transakci posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svých internetových stránkách. Kofola už dříve v tiskové zprávě o nákupu podílu informovala, uvedla, že v General Plastic bude vlastnit třetinový podíl, třetinu bude mít Mattoni 1873 a třetinu původní majitel, slovenská GP Alliance. Výši transakce společnosti nezveřejnily.
img

Invesco: Investice do vodíku

09.12.2022 Vodík bude hrát zásadní roli při přechodu na nízkoemisní hospodářství. Ačkoli se předpokládá, že větrné a solární energie budou v nadcházejících letech pokrývat většinu světové poptávky po elektřině, elektrifikace není vždy možná nebo není nejúčinnějším zdrojem energie. Vodík – a zejména zelený vodík – může být nejlepším řešením pro dekarbonizaci těžkých průmyslových odvětví, jako je lodní doprava a letectví, a také může poskytovat čistší zdroj tepla. Vodík je sice ve srovnání s jinými technologiemi čisté energie v raném stádiu vývoje, ale vzhledem k tomu, že již byly vyčleněny značné investice, mohl by zaznamenat jeden z nejsilnějších růstů.
img

U břehů Ománu byl zasažen ropný tanker a cena ropy roste

22.11.2022 Agentura AP uvedla, že loď vlastní nepřímo izraelský miliardář Idan Ofer. Naštěstí při útoku nebyl nikdo zraněn, kdo to ale zavinil se zatím neví. V reakci na tuto zprávu a také na vyřazení ropovodu Družba z provozu se začala zvyšovat cena ropy, Brent se vyšplhal na hodnotu vyšší než 94 USD za barel.
img

Inflace překvapila prudkým poklesem, vliv hrají vládní opatření

10.11.2022 Říjnová čísla o inflaci potvrdila nástřel Ministerstva Financí v rámci listopadové makroekonomické predikce a vlivem vládních opatření došlo k výraznému poklesu. Meziměsíčně cenová hladina klesala poprvé od konce roku 2020, a to hned o 1,4 %. Meziroční dynamika tak poklesla o téměř 3 procentní body na 15,1 % z 18 % zveřejněných v září. S tlumícím vlivem vládních opatření jsme v prognóze počítali, a proto byl náš odhad nižší než tržní, překvapením je ale finální síla dopadu. Bez zahrnutí úsporného tarifu a odpuštění poplatku na podporu obnovitelných zdrojů energie by meziroční míra inflace zrychlila do oblasti okolo 18,5 %.
img

Inflace zrychlila kvůli dražším energiím

11.10.2022 Tuzemská inflace se v září překvapivě zvýšila, jak v meziměsíčním tak i meziročním vyjádření. Meziroční růst spotřebitelských cen zrychlil ze 17,2 % na 18,0 %, což bylo nad očekáváním trhu (stagnace na 17,2 %) i naší prognózou (mírný pokles na 17,0 %). Ve srovnání s prognózou ČNB ze srpna byla však inflace, s ohledem na předchozí překvapení v opačném směru, stále nižší (centrální banka čekala 20,4 %).
img

Inflace zrychlila kvůli dražším energiím

11.10.2022 Tuzemská inflace se v září překvapivě zvýšila, jak v meziměsíčním tak i meziročním vyjádření. Meziroční růst spotřebitelských cen zrychlil ze 17,2 % na 18,0 %, což bylo nad očekáváním trhu (stagnace na 17,2 %) i naší prognózou (mírný pokles na 17,0 %).
img

Fidelity International: Jak být biodiverzifikovaný

06.09.2022 Lepší pozdě než vůbec, svět se probouzí s naléhavou hrozbou pro biodiverzitu a přírodní kapitál. Investoři hrají klíčovou roli v boji za zachování životně důležitých ekosystémů a mohou se tak chopit obrovské příležitosti.
C:\fakepath\sila-men-05092022-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (srpen 2022)

05.09.2022 Druhý prázdninový měsíc americký dolar opět ukázal svojí sílu, když poslal výkonnost všech hlavních světových měn do červených čísel. K posílení dolaru nejspíše přispělo i oznámení americké centrální banky (FED) o zářijovém zvyšování úrokových sazeb. Síle amerického dolaru nejlépe odolával dolar kanadský, který ztratil „pouze“ 2,46 %. Pod 3% ztrátu se dokázalo dostat ještě euro. Naopak nejslabší měnou se stal japonský jen, který odepsal vůči americkému dolaru 6,01 %. Výrazného oslabení se dočkala také britská libra, a to 5,7 %. Jak si vedly samotné měnové páry a ostatní hlavní finanční trhy? Tak na to se podíváme v tomto článku.
img

Globální sucho dělá z vody ‚‚modré zlato‘‘

31.08.2022 SUCHO: Téměř 60 % území USA je nyní postiženo suchem, což je nejvíce za posledních deset let a dvojnásobek průměru. Třetina země se potýká se závažným, výjimečným nebo extrémním suchem (viz graf). Podobně 64 % Spojeného království a Evropy je pod výstrahou nebo varováním před suchem a Čína zažívá nejhorší vlnu veder a sucha za posledních šest desetiletí. Investiční dopady jsou zde rozsáhlé, od krátkodobého růstu cen potravin až po dlouhodobější zaměření na ceny a využívání vody. Odhaduje se, že méně než 0,5 % světové vody tvoří sladká voda, a proto ji někteří nazývají ‚‚modrým zlatem‘‘.
img

Akcie týdne -Uranium Energy Corporation (25.08.2022)

25.08.2022 Energetické vydírání ze strany Ruska nutí další a další země k diverzifikaci zdrojů energie a návratu k jaderné energii. Německo, USA a dokonce i Japonsko mění své energetické plány, což zvýhodňuje producenty uranu, jako je Uranium Energy Corporation (UEC.US). Akcie společnosti včera posílily o více než 16 % po jednom přelomovém oznámení ze země, která nedávno utrpěla jednu z nejhorších jaderných katastrof v historii.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace dosáhla v červenci 17,5 procenta, vzrostla potřinácté za sebou

10.08.2022 Meziroční inflace v červenci potřinácté v řadě zrychlila. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v červenci o 17,5 procenta, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v červnu. Nejvíce zdražily energie a potraviny. Ve srovnání s červnem stouply ceny o 1,3 procenta, což byl nejmírnější meziměsíční nárůst od letošního února. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
img

Silná data z trhu práce akcie oslabily, ztráty ale sbírají zpět. Po výsledcích se daří Lyft nebo Beyond Meat

05.08.2022 Zámořské trhy startují páteční seanci propadem, který je již tradičně způsoben silnými daty z reálné ekonomiky. Tentokrát to jsou čísla z trhu práce, kde přibylo 528 tisíc nových pracovních míst, což je více než dvojnásobek očekávaného.
C:\fakepath\PT-CFD-akcie-clanek-uber1-FXstreet-18072022.jpg

TOP 3 nejobchodovanější CFD akcie týdne u Purple Trading

18.07.2022 Informace jsou jednou z nejcennějších komodit. Nikdo vám s naprostou jistotou neřekne, kam která akcie zamíří. Někdy však jen stačí vědět, kde a v jaký okamžik investoři zaujímají nejvíce pozic a pokusit se využít daného volume a případné volatility. Přinášíme vám souhrn 3 nejobchodovanějších akcií v Purple Trading za minulý týden. Co stojí za jejich popularitou a jaký je výhled do budoucna? To vše se dočtete v dnešním článku.
img

Kde na akciových trzích lze momentálně využít volatility?

18.07.2022 Zatímco dlouhodobé investory do fyzických akcií volatilita příliš nezajímá, obchodníci s CFD akciemi z ní dokážou vytěžit mnohdy potenciálně velmi pěkné zisky. Akciové trhy jsou však rozsáhlé a může se stát, že nám mezi prsty proklouzne nějaký zajímavý titul. Tento článek se postará o to, aby k tomu nedošlo.
img

TOP 3 nejobchodovanější CFD akcie týdne

15.07.2022 Informace jsou jednou z nejcennějších komodit. Nikdo vám s naprostou jistotou neřekne, kam která akcie zamíří. Někdy však jen stačí vědět, kde a v jaký okamžik investoři zaujímají nejvíce pozic a pokusit se využít daného volume a případné volatility. Přinášíme vám souhrn 3 nejobchodovanějších akcií v Purple Trading za minulý týden. Co stojí za jejich popularitou a jaký je výhled do budoucna? To vše se dočtete v dnešním článku.
img

Žijete od výplaty k výplatě, a přesto si chcete dávat peníze stranou? Stačí se zbavit zlozvyků a můžete mít rázem navíc více než 3000 korun

14.07.2022 Každý by měl mít finanční rezervu nejen na větší výdaje v budoucnu, ale třeba i na přilepšení k důchodu nebo na dobrou školu pro děti. Otázkou je, kde na to vzít peníze, když člověk netrpělivě čeká na každou výplatu. Odpověď nemusí být složitá. Pokud se člověku podaří omezit zlozvyky nebo zbytečné výdaje, například alkohol nebo cigarety, rázem mu v rozpočtu zbude v průměru více než 3000 korun měsíčně. Vyplývá to ze struktury aktuálního spotřebního koše, který zveřejňuje Český statistický úřad.
img

Inflace mírně zvolnila meziměsíční tempo, meziročně překonala 17 %

13.07.2022 Růst spotřebitelských cen dosáhl v květnu meziročně 17,2 % (v květnu 16,0 %). Překvapení se nekonalo, neboť medián tržního odhadu počítal s 17,1 %. Meziměsíční dynamika zvolnila z předchozích 1,8 % na 1,6 %. Nejedná se přitom o vrchol meziročního tempa inflace. Ten by měl přijít v červenci, kdy očekáváné zvýšení cen dodavatelů energií vyústí v další svižný nárůst minimálně nad 18 %. Po zbytek roku pak inflace pravděpodobně nezamíří pod 16 %.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Meziroční inflace dosáhla v červnu 17,2 pct, vzrostla podvanácté za sebou

13.07.2022 Spotřebitelské ceny v Česku v červnu meziročně stouply o 17,2 procenta. V květnu to bylo o 16 procent, růst tak zrychlil již podvanácté za sebou. Nejvíce k tomu přispělo zdražování potravin. Inflace je nadále nejvyšší do prosince 1993. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Výsledek mírně překonal očekávání analytiků, kteří předpovídali inflaci 17 procent.
img

V Německu omezují sprchování teplou vodou, snižují teplotu vytápění, zavírají plavecké bazény. Energetická situace je více než dramatická, píší Financial Times

08.07.2022 Plynová krize v Německu se z průmyslu začíná šířit také do domácností, kanceláří či volnočasových center, informují dnešní Financial Times. Lidé v zemi už podle listu čelí realitě přidělování teplé vody, resp. možnosti ji mít k dispozici pouze v předem učených částech dne, dále dochází ke snižování teploty centrálního vytápění, zhasínání pouličních světel nebo zavírání plaveckých bazénů.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Míra inflace v Polsku vystoupila na 12,4 procenta, maximum od roku 1997

13.05.2022 Míra inflace v Polsku v dubnu vystoupila na 12,4 procenta a je na maximu od konce roku 1997. V březnu činila 11 procent. Ve své konečné zprávě to dnes oznámil polský statistický úřad. Výsledek mírně překonal odhady analytiků i rychlý odhad statistiků. Na inflaci má i nadále vliv růst cen energií a také některých surovin, částečně v důsledku války na Ukrajině, s kterou Polsko sousedí.
img

Za inflaci mohou „autisté“. Návody, které píší centrálním bankéřům, jsou odtržené od politické a sociální reality

11.05.2022 Česko má nejvyšší inflaci za skoro třicet let, poprvé od prosince 1993 přesahuje čtrnáct procent. A bude hůř. Blbě jsou na tom i jinde. Třeba v Estonsku je inflace takřka devatenáctiprocentní. Takže neobstojí tvrzení, že s eurem by byla inflace v ČR nutně nižší.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Inflace v dubnu stoupla na 14,2 procenta a poroste dál až k 15 procentům

10.05.2022 Meziroční inflace v dubnu stoupla na 14,2 procenta z březnových 12,7 procenta a dostala se na nejvyšší úroveň od prosince 1993. Vliv na to měly zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle ekonomů inflace v dalších měsících dále poroste a pravděpodobně překoná i patnáctiprocentní hranici a na dvojciferných úrovních zůstane po zbytek roku. Takto dramatický růst cen přitom bude podle nich vyžadovat ještě další zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou (ČNB). Analytici v této souvislosti také upozornili, že při takto vysoké inflaci je potřeba více než kdy jindy důvěryhodná a konzistentní politika ČNB.
img

Česko zasáhla práva inflační smršť, inflace je nejvyšší od roku 1993. Pádivá inflace poškodí i střední třídu, třeba jízdné na vlak zdraží o 20 %, důchodcům ale o 140 %

10.05.2022 Dubnová míra inflace v ČR opět všem vyrazila dech. Jak v meziměsíčním pohledu, tak meziročně překonala veškerá očekávání. Meziročně činí 14,2 procenta, takže je nejvýraznější od prosince roku 1993. Závratná je na dubnové poměry také meziměsíční dynamika inflace.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Meziroční inflace 14,2 procenta v Česku je nejvyšší za téměř 30 let

10.05.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku je nejvyšší od prosince 1993. Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta z březnových 12,7 procenta. Vliv na to měly zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici čekali pomalejší růst mírně nad 13 procenty. Meziměsíční růst spotřebitelských cen o 1,8 procenta byl dán zejména dražším bydlením a potravinami.
img

Ozvěny trhu: Vrchol úrokových sazeb na dohled

05.05.2022 Bankovní rada ČNB dnes na svém jednání k měnové politice prodiskutuje inflační vyhlídky postavené na nové makroekonomické prognóze. Půjde o první předpověď z dílny centrálních bankéřů, která bude již plně reflektovat válku na Ukrajině a její dopady. Ty jsou zjevně stagflační.
C:\fakepath\trader-12042022.jpg

Proč se v tradingu nezlepšuji? – článek o tom, jak řídit svůj vývoj

12.04.2022 Aby něco nového přišlo, musí nejprve to staré odejít.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace v březnu podle odhadů ekonomů překonala hranici 12 procent

08.04.2022 Meziroční inflace v březnu stoupla z únorových 11,1 procenta nad hranici 12 procent. Ekonomové, které ČTK oslovila, v průměru očekávají inflaci kolem 12,8 procenta. Důvodem je především zdražování pohonných hmot v souvislosti s válkou na Ukrajině. Nadále také podle odhadů analytiků pokračovalo zdražování energií a potravin. Vrcholu by měla inflace podle dosavadních odhadů dosáhnout v květnu, kdy by se měla pohybovat nad 13 procenty. Někteří ekonomové nicméně inflaci nad 13 procenty čekají již za březen. Český statistický úřad zveřejní data o vývoji inflace v pondělí 11. dubna.
img

Válka na Ukrajině zasáhla i firmu Mattoni, zastavila export do Ruska

15.03.2022 Válka, kterou rozpoutalo Rusko na Ukrajině, zasáhla i výrobce minerálních vod Mattoni 1873. Firma ukončila svůj export do Ruska a naopak dodávkami vody podporuje uprchlická střediska, řekla novinářům mluvčí Mattoni 1873 Andrea Brožová. Společnost současně čelí růstu cen zejména paliv a energií. Aktuálně ale zdražování nechystá.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace v únoru podle odhadů překonala hranici deseti procent

08.03.2022 Meziroční inflace v únoru stoupla na 10,3 až 10,6 procenta z lednových 9,9 procenta. Růst cen přitom pokračuje v téměř všech složkách spotřebního koše, přičemž se to týká především pohonných hmot, potravin a nákladů na bydlení včetně energií. Vyplývá to z odhadů analytiků, které oslovila ČTK. Inflace by přitom podle ekonomů v nejbližších měsících měla nadále růst a podle některých může překonat i hranici 11 procent. Nad desetiprocentní hranicí byla inflace naposledy v červenci 1998. Data zveřejní Český statistický úřad ve čtvrtek 10. února.
img

Akciové trhy v průběhu ruské invaze

02.03.2022 Ruské akcie na londýnské burze krvácejí a nejistota dosáhla maxima. Evropské sankce za poslední dny dosáhly dosud nepoznané úrovně. Investoři s čistě akciovým portfoliem by podle nás měli využít strategie diverzifikované alokace prostředků, aby lépe rozložili svá rizika, a v rámci akcií navýšit investice do sektoru komodit, kybernetického zabezpečení, obrany, logistiky a megafirem. V dnešních aktualitách z akciových trhů se podíváme na historickou změnu postojů k vojenské a energetické bezpečnosti v Německu a na to, jak se tato změna odrazí na akciích firem podnikajících v obraně a energetice, ať už jde o zelenou energii, LNG či výrobce tepelných čerpadel vzduch-voda. Také se budeme věnovat evropským bankám a zemím, které mohou nejvíc tratit na odstřihnutí Ruska od SWIFTu.
C:\fakepath\velci-investori-06022022-1.png

TOP 3 největší investoři světa – BlackRock, Vanguard a State Street

07.02.2022 Každý investor sní o tom, že jednoho dne bude vlastnit takové portfolio akcií, ve kterém bude téměř nemožné prodělat peníze. Pokud je toto i vaším snem, můžete se inspirovat těmito třemi giganty, kteří vlastní podíl téměř ve všech akciových společnostech, na které si vzpomenete.
C:\fakepath\krypto-30012022.png

Už jsem na to přišel

30.01.2022 Tak nějak pořád přemýšlím o těch kryptoměnách. Tedy ne vlastně pořád, protože mám na práci důležitější věci, jako například vnoučky, ale když už o nich někde vyskočí nějaká zpráva, zamýšlím se nad nimi o pár minut déle, než by si zasluhovaly.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace stoupla v prosinci podle odhadů na 6,6 procenta

10.01.2022 Meziroční inflace v prosinci zřejmě stoupla na průměrných 6,6 procenta z šesti procent v listopadu. Tomu odpovídá průměrná míra inflace za celý loňský rok 3,8 procenta, tedy nejvyšší od roku 2008. Vyplývá to z odhadů analytiků, které ČTK oslovila. Tahounem růstu byly podle nich v prosinci ceny potravin a bydlení, růst byl ale podle ekonomů znatelný napříč téměř celým spotřebním košem. Český statistický úřad zveřejní údaje o inflaci ve středu 12. ledna.
img

Akcie Coca-Cola na historickém maximu. Jde o příležitost v době inflace?

04.01.2022 Akcie Coca-Cola mají čerstvě po jednom důležitém milníku, který spočívá v dokončené akvizici s Bodyarmor. Firma tak rozšířila portfolio svých produktů. Společnost mimo jiné zase zvedla dividendu, čímž si drží značnou část investorů. Coca-Cola akcie také patří mezi tituly, které jsou odolné proti inflaci (tzv. inflation-proof stocks). Ta totiž firmám doslova požírá marže díky rostoucím nákladům, ale výrobci potravinových a nápojových produktů bývají často ušetřeni a za chvíli si řekneme proč.
C:\fakepath\1640690380-Stanoven_cl_pro_rok_2022-28122021.jpg

Stanovení cílů pro rok 2022

28.12.2021 Stanovení si konečných a dílčích cílů je nedílnou součástí naší životní cesty. Tento, mnohdy nevědomý proces, umožňuje člověku se orientovat v jeho vlastním životě a nabízí mu možnost jak svůj život řídit a jak své životní kroky a události zpětně hodnotit.
img

Zdražování vody v ČR příští rok nabere na tempu, nejen v Praze, některá města zvažují zastropování její ceny. Důraz na šetření vodou lze čekat spíše od žen než od mužů

13.12.2021 Příští rok si lidé v Česku výrazněji připlatí kromě elektřiny či plynu také za vodu. Její cenový růst se bude pohybovat v pásmu od pěti do deseti procent. Třeba Pražanům vzrostou ceny vodného a stočného o šest procent, jak dnes schválil radní metropole. Důvodem je obecná inflace, která prodražuje položky, bez nichž se vodohospodáři prostě neobejdou.
img

Zdražování vody v ČR příští rok nabere na tempu, některá města zvažují zastropování její ceny. Důraz na šetření vodou lze čekat spíše od žen než od mužů

23.11.2021 Příští rok si lidé v Česku výrazněji připlatí kromě elektřiny či plynu také za vodu. Její cenový růst se bude pohybovat v pásmu od pěti do deseti procent. Třeba Pražské vodovody a kanalizace odhadují zdražení vodného a stočného v metropoli o šest procent. Důvodem je obecná inflace, která prodražuje položky, bez nichž se vodohospodáři prostě neobejdou.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace se v říjnu podle odhadů přiblížila k šesti procentům

07.11.2021 Meziroční inflace v říjnu výrazně stoupla na průměrných 5,7 procenta ze zářijových 4,9 procenta. Vyplývá to z odhadů analytiků oslovených ČTK. Nejvíce k růstu cen přitom nadále podle ekonomů přispívají položky související s bydlením. Znatelný je i růst cen pohonných hmot. Ve srovnání s předchozím měsícem odhadují ekonomové růst spotřebitelských cen zhruba o jedno procento. Údaje o říjnové inflaci zveřejní Český statistický úřad ve středu 10. listopadu.
img

Česko zažívá inflační šok, inflace může stoupnout až na 5 %. Srpnová inflace vyrazila dech všem, koruna zpevňuje na nejsilnější úroveň od propuknutí pandemie

10.09.2021 Srpnová inflace vyráží dech. Poprvé od listopadu 2008 překonává v meziročním vyjádření hranici čtyř procent. S velkým přehledem tak překonává všechny expertní odhady a předpoklady, včetně toho České národní banky.
C:\fakepath\akcie-26072021-7.jpg

Ako vyberať akcie do dlhodobého portfólia a prečo práve Conformis?

26.07.2021 Dnes sa pozrieme bližšie na jednu zaujímavú medicínsko-technologickú firmu, prečo ju mám v portfóliu, čo sa v nej udialo za posledného pol roka, ktorá svetoznáma investičná spoločnosť nedávno nakúpila jej akcie a ako pristupujem k tvorbe akciového portfólia. Hovorím o spoločnosti Conformis a verím, že o nej ešte budete počuť.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Zasedání ECB se ponese v holubičím tónu

19.07.2021 Do zasedání americké centrální banky zbývá týden a půl, a tak tlaky a spekulace týkající se zpřísňování měnové politiky Fedu budou sílit. Vzhledem k vývoji na trhu práce a k přechodnému charakteru faktorů, které inflaci tlačí nahoru, však konkrétní oznámení ještě nečekáme. Americký kongres se před zahájením srpnových prázdnin bude snažit protlačit co nejvíce z balíčku prezidenta Bidena. K jeho konečnému schválení však ještě povede složitá cesta. Data z trhu nemovitostí potvrdí neutuchající chuť Američanů nakupovat. V eurozóně budou zveřejněným číslům vévodit předstihové indikátory. Spotřebitelská důvěra zřejmě v červenci dále mírně dále vzrostla, stejně tak i PMI ve službách. Čtvrteční zasedání Evropské centrální banky se pak ponese v holubičím tónu. ECB se bude snažit trhy přesvědčit, že je stále nezbytné být trpělivý a další kroky neuspěchat.
img

Forex: Pouze česká koruna dokázala z tohoto týdne něco vytěžit

16.07.2021 Tento týden se nesl ve znamení inflačních dat. Ve směru nahoru překvapila inflace především ve Spojených státech, kde vyskočila na meziročních 5,4 %, přičemž ceny průmyslových výrobců dosáhly úrovně 7,3 %. Že se inflace vyvíjí rychleji, potvrdili i samotní američtí centrální bankéři. Ve svém pololetním hodnocení před Sněmovnou reprezentantů to zmínil prezident Fedu J. Powell. Přesto je však podle něho příliš brzy na to, začít od agresivní podpory ekonomiky v podobě nákupů aktiv ustupovat. Inflační vzestup vyhodnotil jako dočasný. I tak ale z tohoto týdne těžil především americký dolar. Ten vůči euru zpevnil o 0,7 %. Společná evropská měna se tak v závěru týdne pohybovala na úrovni 1,180 USD/EUR. V pátek pak byly ve Spojených státech zveřejněny maloobchodní tržby za červen. Ty překvapily vyšším než očekávaným růstem (+0,6 % m/m), zatímco trh počítal s jich propadem, což byla další voda na mlýn amerického dolaru. Prostor pro posilování bude společná evropská měna hledat zřejmě jen obtížně i v následujících dnech.
img

Akcie Shell: Pomůžou společnosti investice do alternativní energie?

16.07.2021 V dnešním článku se zaměříme na akcie Shell. Ropný průmysl dlouhodobě skomírá díky relativně levné ropě. Společnost je do jisté míry na cenách ropy závislá. Zřejmě i z tohoto důvodu se rozhodla zaměřit i na obnovitelné zdroje energie.
img

Inflace v Česku je stále vysoká. Výrazně zdražuje benzín, lihoviny i voda

13.07.2021 Červnová inflace činila v meziročním vyjádření 2,8 procenta, takže je výraznější než předpoklad ČNB z její aktuální prognózy, čítající 2,7 procenta. Inflace je nadále poměrně výrazná, poblíž horní, tříprocentní meze tolerančního pásma inflačního cílování, primárně z důvodu více než pětinového nárůstu cen pohonných hmot. V jejich případě se ovšem projevuje hlavně dramaticky ponížená loňská základna meziročního srovnání. Její ponížení způsobil loni na jaře pandemický prudký propad cen ropy na světových trzích. Kromě růstu cen pohonných hmot se letos v červnu v citelné meziroční inflaci v ČR odrazil také vzestup cen alkoholu a tabáku, jehož zdražování pohání zejména zvyšování spotřební daně. Výrazně do inflace promluvil také nárůst cen vodného a stočného. Voda zdražuje paradoxně proto, že její spotřeba byla loni kvůli pandemii ponížená, takže vodárenské společnosti musí výpadek v tržbách dorovnávat zdražením, aby měly na nutné investice. Obecně je výraznější zdražování v oblasti služeb než zboží, což souvisí se snahou podnikatelů ve službách dohnat po otevření ekonomiky pandemické manko. Potraviny obecně spíše zlevňují, meziměsíčně však v červnu citelně zdražily brambory a vejce, v obou případech o zhruba desetinu.
img

Izrael prodá Jordánsku 50 miliard litrů vody

09.07.2021 „Nedostatek pitné vody komplikuje životy lidí ve více regionech na světě. V budoucnu se může stát příčinou masové migrace. Z těchto důvodů je vhodné podporovat rozvoj technologií na odsolování mořské vody,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Zájem investorů míří k techům, když výnosy dál klesly

28.06.2021 Evropské akciové indexy zůstávají dole a odpoledne dokonce navyšují ztráty. Stoxx Europe 600 je navýšil skoro na půl procenta, DAX zůstává níž asi o 0,2 pct. Mezitím ale nabral na hloubce propad dluhopisových výnosů. 10Y splatnost v USA je dole o 4 a v Německu o 3 bazické body. A to je voda na mlýn sázce na růstové akcie, tedy hlavně techy.
img

Investorům z Česka se otevírá možnost podílet se na výstavbě vodních elektráren v Gruzii

28.06.2021 Výroba elektrické energie z obnovitelných zdrojů je v posledních letech na vzestupu. Investorům z Česka se prostřednictvím fondu kvalifikovaných investorů Georgia Energy SICAV otevřela možnost podílet se na výstavbě vodních elektráren v Gruzii, která má díky kvalitní infrastruktuře a velkému množství vodních toků v této oblasti obrovský potenciál. V první fázi vzniknou elektrárny s instalovaným výkonem 40 MW, očekávaný výnos pro investory je 6–8 % ročně.
C:\fakepath\investice-voda-21062021-1.png

Investování do vody aneb Colorado na suchu

21.06.2021 To, co mě přimělo napsat daný článek, byl rozhovor o investorovi, který vlastnil akcie vodních práv v jihozápadním Coloradu. Současné sucho v povodí řeky Colorado patří do čtvrté kategorie. To je označení, které by mělo nastat každých 50 až 100 let. V mých očích zajímavě kritická situace a zároveň mi při tom probíhal hlavou odraz na finančních trzích, proto jsem si udělal malý průzkum, se kterým se s vámi podělím. Podle Becky Ballingerové, která je asistentkou státního klimatologa v Coloradu, přesto povodí řeky Colorado zažilo za posledních 20 let 2000 až 2018 to byly tři sucha a čtvrté sucho je nyní v roce 2021. Ballingerová řekla, že sucha, která pozorujeme, jsou stále mnohem závažnější kvůli teplotní složce. Jsou teplejší. Investor, který držel akcie vodních práv měl velké dilema, zda si má nadále držet tato práva na vodu, která měla každá hodnotu asi 5 000 dolarů. Bylo jich celkem 25 přesně za 125 000 dolarů, nebo by je měla prodat? Byla to těžká otázka.
img

Voda bude zdražovat i dále, až o deset procent. Šetrnější spotřebou a dalšími „vychytávkami“ lze ušetřit tisíce ročně

11.06.2021 Letos v lednu v některých oblastech ČR lidem voda, resp. tedy vodné a stočné, zdražila až takřka o deset procent. V podobném rozsahu zdraží i v příštím roce. Důvodem je pandemie, která hlavně turisticky exponovaným místům bere odběratele, a také již déle přetrvávající nutnost investovat do zastaralých vodovodních řadů.
C:\fakepath\obrazek-10062021.png

Mění se vlastně někdy trh?

10.06.2021 Je to jako moře v Chorvatsku. Jeden i druhý den vypadá stejně, avšak pokud v noci zafouká, to příjemné osvěžení se změní v naprosto nesnesitelný zážitek provázený drkotáním zubů a vytěsňováním chuti jít si zaplavat. A co že se to stalo? Promíchala se voda a tak se na nás z hlubin valilo něco, co s pěknou dovolenou nemá téměř nic společného.
img

Pandemie zdražuje kola i auta, zdražovat budou hospodští i kadeřnictví. Čechy po otevření ekonomiky čeká drahota, na kterou nejsou zvyklí

16.05.2021 Rok pandemie celkově přinesl poměrně značné zdražení. To však nemusí být nic proti tomu, co nás čeká v nadcházející době.
img

Rozbřesk: Výprodej před dnešní americkou inflací akceleruje

12.05.2021 Po šesti měsících pozvolného poklesu se česká inflace vrátila za horní hranici tolerančního pásma ČNB. V dubnu totiž spotřebitelské ceny poměrně rychle vzrostly (meziměsíčně o 0,5 %), a to především díky dalšímu zdražení cigaret a alkoholu.
img

Čistá energie vydělala investorům víc jak sto procent. Má smysl do ní vložit peníze i nyní?

07.05.2021 Kdo v loňském roce investoval své peníze do akcií firem z odvětví čisté energetiky, může si gratulovat. Za posledních 12 měsíců si akcie zařazené do indexu SP Global Clean Energy připsaly v průměru zisky téměř 130 procent. Zdaleka tak překonaly širší akciový index největších amerických firem S&P 500, který vzrostl „jen“ o 50 procent. Vyplatí se i nadále vložit do „čisté energie“ investiční prostředky?
C:\fakepath\167767860-56a1a7ae3df78cf7726cb5bb.jpg

Zlato a dolar jdou proti sobě

26.04.2021 Strach z inflace nabírá poslední dobou na obrátkách a americký dolar proti hlavním měnám ztrácí. Komodity od průmyslových, přes ty zemědělské až ke vzácným kovům si připisují desítky procent. To by standardně byla živá voda pro zlatou rally. Jak je tedy možné, že žlutý kov od léta minulého roku ztratil ze svých maxim 14 %?
img

📉Paládium klesá o 6 % ❗

29.03.2021 Cena paládia dnes klesá o téměř 6 % na týdenní minimum $2510 za unci. Reaguje na zprávy ruského Nornickelu, největšího producenta paládia na světě, o plném obnovení těžby drahého kovu mezi květnem a červnem. Společnosti se podařilo zastavit zaplavování dolu na Sibiři v blízkosti města Norilsk a pokračuje s čerpáním vody na povrch. Už 24. února byla společnost nucena částečně zastavit těžbu v dolech po zjištění, že do jednoho z nich proniká v podzemí voda.
img

Rozbřesk: Velké trable slabého zlotého

26.03.2021 Polský zlotý je slabý a to tak, že velmi. Zlotý nejenže trvale znehodnocuje proti hlavní měnám jako jsou euro a dolar, ale ztrácí i proti svým regionálním konkurentům. Proti koruně je například polská měna na nejslabších úrovních za posledních deset let. Jak k tomu došlo, když polská ekonomika je fundamentálně zdravá, a navíc si průběžně užívá štědrého finančního polštáře v podobě dotací z fondů EU?
img

Rozbřesk: Velké trable slabého zlotého

26.03.2021 Polský zlotý je slabý a to tak, že velmi. Zlotý nejenže trvale znehodnocuje proti hlavní měnám jako jsou euro a dolar,...
img

Home office stojí pracujícího Čecha průměrně skoro 1400 korun měsíčně. Na dojíždění ušetří jen část pracovníků

09.03.2021 V současné době se intenzivně diskutuje větší zapojení Čechů do home officu, tedy do práce z domova. V Česku může být na práci z domova převedena zhruba třetina všech pracovních míst, z tohoto počtu je však home office nyní uplatněn jen zhruba na polovině. Existuje tedy značná rezerva pro přechod dalších pracovníků na práci z domova, což by snížilo celkovou mobilitu obyvatelstva, a přispělo tak ke stlačení intenzity šíření nákazy onemocněním covid-19.
C:\fakepath\trading-18022021-1.jpg

78 týdnů praktických ukázek: Bilance

18.02.2021 Dalších 13 týdnů uplynulo jako voda, a tak tady máme další bilanci, tentokrát za 78 týdnů, tedy za rok a půl. Nebyl to jednoduchý čtvrt rok, ale mrkneme se na to.
img

Inflace na začátku roku ustoupila pomaleji, než se očekáválo

12.02.2021 Spotřebitelské ceny v lednu dále zbrzdily z 2,3 % na 2,2 % meziročně a skončily výrazně nad naším (1,8 %) i tržním (1,7 %) očekáváním. I ČNB ve své aktuální prognóze předpovídala lednovou inflaci na 1,7 %. Inflace sice pokračuje ve zpomalování, a to již 6. měsíc v řadě, ale velmi pomalu. V meziměsíčním vyjádření se dostavilo očekáváné zdražení spotřebitelských cen, které bylo ovšem citelnější (o 1,3 %) než se očekávalo (o 0,9 %).
img

Budete moct vydělávat i v budoucnu?

29.01.2021 Kvůli omezením zavedeným proti šíření COVID-19 a s tím, jak se postupem času vyvíjí internet, si začínáme uvědomovat, které profese by se mohly stát nahraditelnými.
img

Na rozdíl od spotřebitelských cen ty produkční nepřekvapily

19.01.2021 Zatímco spotřebitelské ceny v závěru loňského roku trhy překvapily výrazně nižší meziroční dynamikou, u cen průmyslových výrobců se žádné překvapení nekonalo. Během prosince zaznamenaly v souladu s očekáváním meziměsíční vzestup o 0,2 %, oproti prosinci 2019 se ceny vůbec nezměnily, když v listopadu zaznamenaly minimální snížení o 0,1 % y/y.
Související klíčová slova: Přehled různých odvětví | Akcie společnosti Uber | Beta koeficient | Invesco S&P Global Water ETF | Vliv pandemií | Význam inovací a výzkumu | Zajímavý trend | Význam inovací | Návratnost investice | Střední Evropa | Report finančních trhů | Prodejní reakce | PHO | Funkční období | Solidní čtvrtletní výsledky | Cyklická vs. necyklická odvětví | Očkování v USA | Jordánsko | Orientace Dellu | Jednatel společnosti | Aladdin | Odhad vývoje ekonomiky | Poměr P/B | Brent | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Exprezident Trump | Velikonoce | Trh ETF | Navýšení dividend | Rybolov | Globální diverzifikace | Nákupní gap | Kalifornie | Maso | Evropské firmy | iShares | ČSA | Obchodovat na burze | Nvidia akcie | Filip Louženský | Odhady ČNB | Ontario Teachers | Export | Lidské činnosti | Trh s ropou | Dobrý ESG rating | MSCI ESG Rating | Nejobchodovanější CFD akcie | Dluhová služba | Ozvěny trhu | Babcock | Války | Míra inflace v únoru | Lithium | Vanguard growth ETF | Růst cen zemního plynu | Sektor pro investování | ROE (Return on Equity) | Jakub Seidler | Češi | Allwyn | Fundamentální analýza akciových trhů | Data z trhu práce | Daniel Mahovský | Podrobný pohled | Zátěžový test | Golar LNG | VK | Sebevzdělávání | Alternativní zdroje energie | Zájem o investice | Indikace RSI | Náklady na financování | Thales | Uber | Společnost Invesco | Cenový výběžek | Ondřej Hartman | Meta | NextDecade | Belviport Trading | TV Nova | Příjmy a výdaje | Zdražovat | Analýza akcie | Tematicky zaměřené ETF | DPH | General Dynamics | EUR | Ceny nájmů | FDA | Babcock International | Ztrátový obchod | Grab | Vývoj akcií Dell od začátku roku 2024 | Pohyby trhu | Vliv demografických změn | Dluhové závazky | Spotřební koš | Sazka Entertainment | Brokeři | Investiční firma | ETF investiční portfolio | Kryptoměna | Dovozní ceny | Příležitost k nákupu | Repsol | Konec zdražování | Riziko na obchod | Přemýšlení | Ředitelka | IT společnost | Komerční banka | SaxoSelect | Graf komodity Ropa WTI | Měnové krize | Úspěšný obchodník | Měnový report | UEC.US | Carlsberg | S&P 500 ESG ETF USD | Ekonomika | ETF zaměřené na ESG investování | Žebříček nejbohatších | Trading Coach | Itálie | Volume | Flex LNG | Ztráty | Stoxx | Škola forexu | Možnost obchodovat | Evropské centrální banky | PEPP | Vývoj ceny zlata | Vliv sezónnosti na odvětví | Kritéria a rating ESG | Price-to-Book Ratio | Hlavní finanční trhy | Akcie firmy | Akcionáři | Vliv směnných kurzů | Hodnoty COT reportu | ETF zaměřený na ESG | Sempra Energy | Zdražování vody v ČR | Očekávání | Nejobchodovanější CFD | Rating ESG | Korelace | Dassault Aviation | Vliv klimatických změn | Howmet Aerospace | Urbanizace | Morgan Stanley Capital International | Severomořský Brent | Názory lidí | Rolls-Royce Holdings | Poslanci | S&P 500 ESG | T-Mobile | Awilco | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Význam firemní kultury | Dobrý výnos | Signet Bank | Ukazatel EBITDA | Investování do vody | Oživení ekonomik | Supportní zóna | Hrajeme si na burze | Co je volatilita | Stanovování cílů | Pohyb koruny | Světové ceny potravin | Unilever | Obchodování na Energetické burze | Přímé investice | Ruská centrální banka | Valuo | Trh práce | Dow Jones Consumer Goods Index | Geopolitické napětí | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Dalibor Šafařík | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ark | Volatilní | Ruské invaze na Ukrajinu | Odchod investorů | Potenciál | Vášeň | Pro investory | Německá společnost | Stravenkové firmy | Nákupní signál | Makroekonomické predikce | Souhrnný indikátor | Evropská komise | P/B | Hypoteční trh | Čistá energie | Investice | Společnost Equinor | Analýzy | Daně z mimořádných zisků | Oživení ekonomiky | Aktuální kurzy měn | Spotřebitelský sektor | One Ticket | Americký kongres | Support | ESG rizika | Sev.en Energy | Americké společnosti | Inflace v lednu | Akvizice | Lednová inflace | Přesnost | Společnost Seznam.cz | Nebankovní služby | iShares S&P 500 ESG ETF USD | Emise | Škoda Auto | Situace na Ukrajině | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Webinář | Programátor | Nálada v eurozóně | Invaze na Ukrajinu | Schodek státního rozpočtu | Prognózy | Britská libra | Intervence | Předseda představenstva | E.ON | Ark Investment | Experti | Produkce energie | Fibonacciho posloupnosti | Fond kvalifikovaných investorů | Výdaje | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Průměrný výnos | NDXT | Magické slůvko | Hnojiva | Creditas | Cena akcie | Centralizace světové ekonomiky | Goldman Sachs | Úrokové sazby v USA | Pokles zisku | Slábnoucí euro | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | PKN Orlen | Administrativa prezidenta | Vanguard | Nejvyšší inflace | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Obchodní řetězce | Stolní počítače | Výrobci elektřiny | Volby | Výhled ekonomiky | Živá voda | Colorado | Trpělivost | Reality | Konkurenti | Price Action | Forexový trh | Akcie společnosti | Investiční portfolio | Slábnutí rublu | Rostoucí výnosy | Ziskové obchody | Společnost E.ON | Lagardeová | Důvěra v ekonomiku | Nejvyšší soud | Chování | Průměrné mzdy | Prodejní ceny | Exprezident | Cenné papíry | Výnos | Nibe Industrier | Delta | IPO akcie | Agresivní strategie | SMA | Vzdělávání | Denník | Dopravci | Koš | Reddit | IT skupina | Zkrocení inflace | Ceny akcií | ESG | IHNED | Přehnaná reakce trhu | ČD-Telematika | Poplatek | Commodities | iShares MSCI KLD 400 Social ETF | Kontrakty | Cathie Wood | Virtuální měna | Propad cen | Chemické společnosti | AA | Mezinárodní investiční banka | Praxe | Platební neschopnosti | JPY | Sloe | Spotřebitelské inflace | GP Alliance | Tescan Orsay Holding | TransDigm Group | EET | Pár USD/CAD | Růst hrubého domácího produktu | Tržby společnosti | justETF | Uranium Energy Corp (UEC.US) | Jiřina Lužová | Rezistence | ÚOHS | Pandemie COVID-19 | Bankovní rady ČNB | Akciové odvětví | Měnové riziko | Výhled do budoucna | Meziroční růst cen | Peníze | Ukazatel | Robert Habeck | Axiory | Realitní služby | Marika Čupa | Saxo Bank | Český miliardář | Naučte se obchodovat | Americká ropa | Nestlé | Barel ropy | Obavy z inflace | Projekce | ČTK | Prognóza | Služby | Seriál o ETF | Investiční příležitost | Seriál o investování do akcií | Green Deal | Modrá pyramida | Trading | Bankovní rada ČNB | Investiční strategie | Vývoj | Burzy | Zastavení poklesu | Strach | Graf akcie Coca-Cola | Ropa WTI | INVISIO | Tipy na zajímavé akcie | Lockheed Martin | Vakcíny proti koronaviru | Milionář | Akcie Novavax | SRI | Stavební spořitelny | Analytický tým FXstreet.cz | Indikátory | Valná hromada | Zastropování cen | Cash flow | USD/EUR | Prodělat peníze | Ceny elektřiny | ProTrader | Posílení koruny | Pozice | Noviny | Broker | Akcie | Mitsubishi Electric | Nákup plynu | Invesco Water Resources | Ruská společnost | Na burze | Velká krize | Česká pošta | Změna klimatu | AI | CFD na komodity | Cenový vývoj | Tomáš Raputa | Hrubá marže | Money-Management | Kofola | Šok | Vládní opatření | Matonni | Energetická společnost | Ekonomika Indie | Výhodné investice | Měsíční futures report | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | TABAK | Čísla o inflaci | Price-to-Earnings | Investiční impéria | Vyšší náklady | Čtvrtletní výsledky | Ekonomická aktivita | Regulace | Cenové pohyby | Brazílie | Analýza akciových trhů | Měnový fond | I-Trader | Lukáš Kovanda | Výhody a rizika | GBP/USD | Měnový pár EUR/USD | Litva | UniCredit Bank | Nervozita | Akcie Airbus | 1 milion | Výrobní ceny | Tým Admiral Markets | Zvýšení sazeb | Pro tradery | Skokové posílení | Dvojitý vrchol | Dovednosti | Vesa | Olimex Global Water | Měnové páry | Mitsubishi UFJ | Úrokové sazby | Aircraft Industries | Investice do vodíku | EUR/CZK | Akcie KO | Obchodní deník | Sója | ČNB | Euforie | Nejistoty | Výkonnost společnosti | Ruská aktiva | Price-to-Earnings Ratio | Polymetal | Finančník | Investoři | Air | Posílení | Fidelity | Evropská měna | Rychlé výplaty | Inflační čísla | Skupiny PPF | Return on Equity | Analytik Raiffeisenbank | Program SwiftTrader | SPD | Akcie energetických společností | Fundamenty | Investiční analytik | Den obchodování | Vakcíny na koronavirus | Daniel Křetínský | Vzorce chování | Akcie Gazpromu | Obchodní příprava | ESG metodologie | Invesco | BP | SEC | CRHC | Investovat | Nasdaq Health Care Index (IXHC) | NFP report | Kč/EUR | Investice do vody | COVID-19 | Úsporný balíček | Belviport Trading Limited | Slevy | Kultura | Pivovar | Zhoršení ratingu | ETFs | Úvěr | Emoce | Investování do akcií | Růstové akcie | Finanční situace | Den daňové svobody | Investiční skupina PPF | Babcock International Group | Chřipka | Beyond Meat | Agentura Reuters | Obchodní ředitel | Nové příležitosti | Nobelovy ceny za ekonomii | Depozitní sazba ECB | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Konflikty | Politika ČNB | Automobilka Škoda | Skupina PPF | Rizika a příležitosti | Obchodování | Obchodování spreadů | Recyklace | Aktuální obchodní příležitosti | Techy | Simon Property Group | Odolné proti inflaci | Online kurz | Objem | Statista | České firmy | Klesající svíčky | Informace o forexu | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | HCFB | Zdražování pohonných hmot | Restaurace Novodvorka | Velmi volatilní | Nárůst cen ropy | Zadlužování | Cenový růst | Investiční banka | Prezident | Tržní hospodářství | Silný dolar | Ropovod | Praha | Hospodářské cykly | Konzistentní zisky | ESG oblasti | Indexy sledující výkonnost ESG | Petrochemická společnost | Knihy o forexu | RWE Gas | Zrušení nejnižší sazby DPH | Analýza akcií | Hedgers | Národní loterie | Sloučení | Poměrové ukazatele | Výsledky | Riziko pro investory | Solární energie | Škoda Transportation | Ceny cukru | Pokles cen elektřiny | Investovat do fondů | Veřejné služby | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Zpráva | P/E | Ratingová agentura | Uhlí | Fundamentální analýza | Zvyšování daní | Zajímavé akcie a ETF | Investiční příležitosti | Inflace v Česku | Mauricius | Peníze investorů | ROE | Carrier Global | Novinky | Socially Responsible Investing | Evropa | Obchodovat CFD | SAE | Vanguard S&P 500 | Nakupovat | KB | Global Water ETF | BHS | Akcie Coca-Cola (KO) | Obchodníci ve Fintokei | Vesa Equity | Greenpeace | L3Harris Technologies | NERV | Technická analýza akcií | Centrální banky | Trump | Index Ventures | Klima | Výrobce počítačové techniky Dell | Pohonné hmoty | Zákonodárci | Energetická situace | LEN | Očkování | Aktivity v Rusku | Raytheon Technologies Corp | Cohn Robbins Holdings Corp. | Emerging markets | Investiční platforma | Sazby | iShares S&P 500 ESG ETF | Pfizer | The Guardian | Snížit emise | Covid | ZS | MSCI KLD 400 | Blízký východ | Earnings | Slabší koruna | Škoda Group | Průraz | KO | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Rezistentní zóny | Stárnutí populace | Equinor | Cenová hladina | Bankéř | Dlouhodobé obchodování | Divize | Rozhodnutí soudu | Hypotéky | Školení | Nájmy | Odhad růstu HDP | Paušální daň | Přijetí | Finanční operace | Korekce | Česká spořitelna | LNG | HUF/EUR | Ocenění | Populismus | Akcie a recese | Ukrajina | Daikin Industries | Potravinářský průmysl | Johnson & Johnson | Národní rozpočtová rada | Třetí vlna | Andrew Bailey | ANO | Poptávka po nemovitostech | Chemring Group | Obchodní strategie | Maloobchod | Všechny indikátory | Zpomalení inflace | ROI (Return On Investment) | Turecko | Asociace | Dezinflace | Česká antivirová firma | Technické analýzy | Vstupy | GBPUSD | Stav hospodářství | Technologické společnosti | Wise | Macrotrends.net | Provozní výnosy | Spotřebitelská inflace | Stříbro | Instituce | Elektrické vozy | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Investice do fondu | Podnikatelská důvěra | Technologický rozvoj | Investice do realit | Poměr P/E | Dopady pandemie | Burza cenných papírů | Ballard Power Systems | Vladimír Dlouhý | Vývoj ceny zlata v USD | Telekomunikační společnosti | EBRD | Quote | MetaTrader | Údaje o inflaci | Výdělky | Penny stocks | Společnosti vyrábějící vakcíny | Vysoké standardy | Indikátor RSI | JAR | Polymetal International | VTP Brno | Trh | Obchodovat na finančních trzích | Komise | Vydělávání peněz | Pád rublu | Crown | Války na Ukrajině | Výkyvy | High | Ptačí chřipka | Donald Trump | DRFG | Moje strategie | Tržní prostředí | Hnutí ANO | Vývoj ekonomiky | Avon Protection | WISE | Pražské burzy | Česká bankovní asociace | Tržní reakce | Investiční společnost | Markets | Prezident Emmanuel Macron | Vietnam | Konkurenceschopnost | ESG ETF | Yahoo | Airbus SE | Investování v digitálním světě | Posílení dolaru | Stock | ESG investice | Portu | Kupní cena | Obchodní systém | Profesionální trading | Rating | Obchodování se CFD | Obchodovat dlouhodobě | Hypomonitor | Cena paládia | Domácí měny | Tescan Orsay | Intervenovat proti vlastní měně | Frustrace | Microsoft | Maxim Manturov | Příležitosti | Dopad na cenu | IMI | Invest | Polská ekonomika | Akcenta | Demokratické strany | Kasina | Ztráta | Relativní výkon | Compound | Obchodování akcií | Kanada | Pomoc Ukrajině | Národní ekonomická rada vlády | Drahé energie | Důvěra | Programování | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Realitní magnát | Představenstvo | Spotřební zboží | Evropská banka | Svíčkový graf | Společnost State Street | Automobilka Škoda Auto | QE | Vanguard total stock market ETF | Telco | Neutrální indikace | Gazprom | Centrální banka | Bodyarmor | Cena | Životní prostředí | LYNX | AUD/USD | Čistý zisk | Patrik Urban | Jádrová inflace | Nobelovy ceny | Silky | iShares MSCI KLD 400 Social | Margin call | Zpomalení ekonomiky | OKD | Investiční platforma Portu | Vyšší daň | ESG principy | Výnosy dluhopisů | Marže | Atakování maxim | CAR | Jan Vejmělek | Fibonacci | EK | Jarda Tupý | Úspěšný trader | API | Inflace v červenci | MindMed | Intervenovat | Roční návratnost | Vanguard high dividend yield ETF | Investice do fondů | CFD | Michal Brožka | Guvernér ČNB | Běžný investor | Škoda | Cox | Reuters | Zlepšení nálady | Kompozitní index | Měnová politika americké centrální banky | Rostoucí náklady | EP | Centrum | Volatilní trh | Depozitní sazba | Fundamentální zprávy | Renault | Akcenta Miroslav Novák | Implikace | Předseda | Zemědělci | Utahování měnové politiky | MSCI USA Investable Market Index | Deficit veřejných financí | Diverzifikace | Výkonný ředitel | Palantir | Akcie CFMS | Kapitál | Káva | J&T | Ruské akcie | FX trh | Dodatečný výnos | Depreciace | Největší investoři | Boeing | Akcie společností spotřebního zboží | Hydroelektrárny | Korporace | Rychlý růst | Libra | Eva Miklášová | Cenový pokles | Zvýšení základní úrokové sazby | Výplaty traderům | Splnění druhého kola | Python | Stanovení cílů | Psychologie tradingu | ČEZ Daniel Beneš | Jaderná energie | Zvýšení základní sazby | Volume profile | Financovat | Příprava | Full time | Amcor | Úroky | Formace dvojitý vrchol | Plodiny | TLAC | Uniles | Krungsri Bank | Belviport | Výkon S&P 500 ESG Indexu | Globální poptávka | Investiční banky | ERÚ | Zahájení obchodování | Energetické společnosti | Rumunsko | Inspirace | Ekonomická stagnace | Martin Klass | Správa | Borgis | Ruský trh | Společnost Rohlik Group | MUFG | Čínská ekonomika | Ceny | Novodvorka | Prudký pokles | Technologie | Indonésie | Krátkodobé investice | Akciový graf | Obchodovat s akciemi | VW | Akcie Microsoft | PoC | Jiří Rusnok | Exportní průmysl | Pokles | Platforma | FX Street | ESG trend | UEC | Uranium Energy Corp | Investiční portfolia | Finance Group | MUFG Bank | Investiční doporučení | Inflace v listopadu | Ekonomický cyklus | KKCG | Jednatel | Ziskovost | Fidelity International | Carlyle | Americká ekonomika | RRR | Seminář | Ropovod TAL | Technologický Nasdaq | Investiční zaměření | Obchodník | Čepro | Akcie týdne | Překřížení dvou klouzavých průměrů | Svět ETF | Přehnaná reakce | Prodeje | Zvyšování úrokových sazeb | Index PX | Daně | Lídři | Ceny v Česku | Solidní výnosy | Výzkum a vývoj | Take-Profit | Akcie Shell | Konsorcium | Rozpočtové politiky | Workshop | Zisky | Trhy | Pohled na trading | Intervence na devizovém trhu | Signály | Míra inflace v ČR | Banky a stavební spořitelny | Trendový vývoj | Manuál | Cena zlata | Pullback | Zvýšení ceny | USD/JPY | Základní zdravotnické potřeby | Trinity Bank | Přecenění | Breakout | F-35 | NEL | Růst cen | MIB | Premiér Boris Johnson | Cenový pohyb | RSI | Africký mor prasat | Rheinmetall | Přísná měnová politika | BH Securities | Kyjev | Cenové formace | Český statistický úřad (ČSÚ) | Financování | ČSÚ | BioNTech | Systém obchodování | Česká národní banka | AWK | S&P 500 ESG ETF | Omezení dodávek | Katastrofy | Nápojové společnosti | Dividenda | USDJPY | Americké vlády | Czechoslovak Group | KSU | Analytik České spořitelny | ETF od společnosti BlackRock | MSCI USA | Investiční poradenství | Expobank | Pokles inflace podle analytiků | Odvětví | Line | EGAP | UMA | Strojírenské firmy | Tilray | Recenze | Saxo Group | TA3 | Expense ratio | Burze | Freedom Finance | Mali | Korelace měn | Dnešní čísla | Práva ke značce | Chování velkých hráčů | Colt CZ Group | Loterie | Hospodářský růst | Skupina Kofola | Prezident Fedu | Odhodlání | Centrální bankéři | Akciový trh | Africký mor | WTI | ETF fondy | Stratég Saxo Bank | Bod | Miliardy korun | Index DAX | Polský zlotý | Silnější koruna | Jiří Polanský | Paládium | Nord Stream | Generální ředitel ČEZ | Cena ropy | Cestovní průmysl | Černé zlato | Agentura AP | Drobní investoři | Coca-Cola Company | Výrobce počítačové techniky | Státy EU | Sankce | Vstup do obchodu | Alphabet | Vedení společnosti | Zkušenosti | Odpovědné investování | Emmanuel Macron | Evropské vlády | Zisk na akcii (EPS) | Sandvik | Jens Klatt | Green:Code | Ekonomické recese | Statistiky | Výrazné cenové pohyby | Zbyněk Stanjura | Diverzifikovat | Dna | FX | Investiční skupina | Ochrana klimatu | Kurz | Market | Home Credit | Nezaměstnanost mladých | Unicredit | Udržitelné investice | Znovuotevření Číny | Prazdroj | Tradeři | UST | Raiffesen Bank International | Liberty Steel | Správce aktiv | Makroekonomické faktory | Česká republika | NortonLifeLock | Měď | Proinflační | Barel WTI | MSCI KLD 400 Social ETF | AUD | Politici | London Breakout | Obor podnikání | Breakout Trader | Norský fond | Predikce | Fibo | Avio | Hospodářství | EV | Společnosti zaměřené na zelené energie | Konsolidace | Měnový pár | NASDAQ-100 Technology Sector Index (NDXT) | Oblast investování | Kapitalizácia | Zisková marže | Ekonomická krize | Zasedání ECB | ESG rating | Cigarety | Portfolia | Důvěra v českou ekonomiku | Investované peníze | Koronavirové krize | Vývoz | Akcie týdne u Purple Trading | Týdenní zpráva | Rostoucí úrokové sazby | Recese | Michal Uma | Švýcarský frank | Capital Partners | CZK/EUR | Instrumenty | Očekávaný růst | Konfluence více faktorů | Digitalizace | Equity křivky | Společnost EDF | Nižší DPH | Stavební povolení | Silný americký dolar | Sekce měnové | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Silný support | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Americké ekonomiky | Frank | Ministři | Prudký propad | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Negativní nálada | NASDAQ omex us water | Goodyear | Bankovní asociace | Britské národní loterie | Změna sazeb | Patria Finance | Ceny energií | Unipetrol | Ceny potravin | Geopolitické události | Meziroční míra inflace | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Základní sazby | Úspěchy | MQL4 | Prezident Donald Trump | Technology Sector Index | Rostoucí inflace | Ruský finančník | ČR | Technologický sektor | OSN | Soud | Ovlivňování | Společnost ČEZ | Obchodní rozhodnutí | Cena elektřiny | Ministr vnitra | Předpovědi | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Státní distributor paliv | Nord Stream 1 | Benzín | Leonardo | Rostoucí ceny | Trend | Živnostníci | Akcie a ETF | Dění na trhu | Produkty obchodované s finanční pákou | Hodnota sloučené společnosti | Automobil | Akcie na burze | Chamtivost a strach | Míra inflace | Windfall tax | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Medvědí trend | Finanční ukazatele | Dividend Yield | Zřízení účtu | Nařízení | Sazba hypoték | Farmaceutické společnosti | Indexy | Zvyšování sazeb | Tradingový program | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Gold | Akciová společnost | Průmysl | Firma Avast | Americký akciový index S&P 500 | CFMS | Pyramida | Tempo růstu | Podnikatel | Snížení daně | Bankovnictví | Natland Group | Aerolinky | Výrobce počítačů a serverů | Nadhodnocení | Ministerstvo dopravy | Divergence | Cena cukru | Zdražování energií | ETF | Talent | Ceny pohonných hmot v Česku | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Myšlenka | Moneta Money Bank | Europoslanci | Varování | Payout | Stabilní zisky | Hospodářské soutěže | Družba | Propaganda | Spojení | Long | Rally | Bankovní rada | Telekomunikace | Vysoké výnosy | Macron | Vývoj akcií Dell od začátku roku | CPI Property | Výsledek obchodování | ETF zaměřený na ESG investování | Osobní příjmy | Pokles inflace | Aktiva | Pražský městský soud | Fundamentální analýzy | Časopis Forbes | Cenový strop | XYL | Prudce zlevňující ropa | NextEra Energy | České měny | Investiční možnosti | Výnosy z dluhopisů | Negativní vývoj ekonomiky | Business | CFWAX | Vladimír Pikora | Podíl na trhu | Štěstí | Camelot LS | Arizona | Základní úrok | Pokles cen | Plug Power | Obchodování s komoditami | Investments | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Řešení energetické krize | ČBA | Fiskální politiky | Zdravotnictví | NZD/USD | Akciový výprodej | Technologický pokrok | Společnost BP | Ekonom Komerční banky | Čistá zisková marže | Smartwings | Pochybnosti | Omnipol | Intradenní trader | Orlen Unipetrol | Signet Bank AS | RTL | Trinity | Stratég | Majetek | Ekonomika eurozóny | Nemovitosti v zahraničí | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Řetězce | Relativní výkon hlavních měnových párů | Životní minimum | Dnešní statistiky | Princip obchodování | Elbit Systems | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Politika | Konkurence | PLN | Kapitalizace | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Obchodování volatility | Novavax | Yahoo Finance | MAM | ESG investování | Novinky.cz | Strach z inflace | BHP | Dodržování pravidel | Poplatky | Nike | Forint | Karel Komárek | Velká Británie | PLN/EUR | Technology Sector Index (NDXT) | Graf komodity Zlato | Pomoc firmám | Zasedání FED | Investování do nemovitostí | Obchodování na devizovém trhu | Klaus Zellmer | Investování do ETF | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | Aktivita ve službách | Geopolitická rizika | Indie | Letectví | Měnové politiky | Centrální bankéř | Riziko | Index volatility VIX | Koncern Volkswagen | Co je ESG investování | Výkonnost indexu S&P 500 | Matonni 1873 | Ekonomická data | Elektřina | Komodity ropa WTI | Camelot LS Group | Dobrá zpráva | Petr Mašláň | Pandemický program | Proticyklické kapitálové rezervy | Zhodnocení | Míra inflace v Polsku | Jiří Šimáně | Ceny zlata | Výhled | Camelot | AAA | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Splnění druhého kola výzvy | Americký trh práce | Obchodní účet | Colt CZ Group SE | Deriváty | Embargo | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Trendové čáry | Vlastní bydlení | PayPal | Bankovní krize | Technical analysis | Čerpací stanice | Evropský trh | Lumius | Finanční trhy | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Jiří Šmejc | Růst cen energií | General Motors | Fondy | Comfort Finance | Komoditní trhy | OSVČ | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Portfolio manageři | Financial Times | USD za barel | Vývoj ceny akcie | Swing | Čistá ztráta | Meta Platforms | Dřevo | Krize | Bernstein | Price-to-earnings ratio | Pokles ceny akcií | Stabilita | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Investing | Portál FXstreet.cz | Vysoké ceny ropy | AOS | Index CRB | CEO | Napadení Ukrajiny | Buy | Graf akcie | Majoritní akcionář | XTB | Rally na ropě | Dollar | Míra inflace v dubnu | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Úročení vkladů | Vývoj ceny ropy | Americké výnosy | ODS | Úroková sazba | Generální ředitel | Devizové rezervy | České vlády | Burza | Semináře | Trend ESG | Ceny dluhopisů | Investiční skupiny | První ETF | Americká inflace | Rozvoj | Společnost Rohlik | Obchodovat komodity | Asociace exportérů | Americká administrativa | Rozhovor | Spotřeba domácností | Transakce | Cena transakce | Marian Jurečka | Měny | Premiér Fiala | Graf komodity Stříbro | Snížení úrokových sazeb | Investiční analytika | Sezónnost | Innogy | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Energie | Zpravodajství | Dow Jones Utility Average | Inflace v březnu | Pohonné hmoty v Česku | BAE Systems | BHS Štěpán Křeček | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Dodávky plynu | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Společnost S&P Global | Renáta Kellnerová | MSCI | CV90 | USD | Inflation-proof stocks | Miliardy dolarů | Inside | Vanguard Information Technology ETF | Návratnost | Finanční trh | Skupina Mattoni | Ondrášovka | Vývoj zlatých rezerv | Regionální měny | Překoupené oblasti | Výrobce počítačů | Čekající pokyny | Patria.cz | Sberbank | Stav ekonomiky | EIA | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Graf akciového indexu | Denní graf měnového páru | Akcionář | Vládní populismus | Miliardy USD | Provozní marže | Poradce | Vicepremiér | KBW | Zkušenost | Mistrovství světa ve fotbale | GBP/EUR | Analytický tým | Signál | Peter Garnry | Írán | Zdražování | S/R zóny | Síla amerického dolaru | Většinový podíl | Měny rozvíjejících se trhů | Předstihové indikátory | Poslední den obchodování | State Street | Britská vláda | EPS | Výkonnost společností | Kupní síla | Úbytek | Dlouhodobý klouzavý průměr | Ropy | Malé zisky | Úspěšné obchodování | Řízení rizik | SICAV | Výnosy firmy | Obiloviny | Akcie Coca-Cola | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Společnost | Důchody | Trading na forexu | PinBar | Sázky | Ministr hospodářství | Forbes | Akcez | Obchodujte | Colt | Zmírnění rizik | Radomír Jáč | Utažení měnové politiky | Georgia Energy SICAV | Vysoká volatilita | BMW | Obchodování na forexu | Cena akcií | Denní graf komodity | Volatilita trhů | Rockwool | Rozšíření | Volatilita | Mimořádné zasedání | Ropný trh | Slovník pojmů | Akcie Amazon | CPI Property Group | Umělé inteligence | Eura | Sulut Airways Indonesia | Organizace | Invesco Ltd. | Gap | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | VIX | Úrokové náklady | Růst | Kansas City Southern | Intradenní obchodníci | Ceny surovin | Juniorská škola tradingu | RegioJet | Silné momentum | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Pohyby cen | INDO Defence | Obratová formace | Hospodářské výsledky | Cameco | Zajištění | Propad cen ropy | Snížení inflace | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Index | Pipy | Komoditní | Praktické tipy | Dubaj | Lockdown | Akcie Alibaba | MiFID II | Bohatství | Meziroční růst | Úročení | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Arca | Výkon S&P 500 ESG | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Valuace | Vodní indexy | Akciové indexy | Reálné ekonomiky | Mladší generace | Magnát | MoneyExpo | Kč/USD | Rijád | Trh s nemovitostmi | Měny v regionu | Spotřeba kávy | Protistrana | Společný podnik | VIP zóna | Tištění peněz | Inflace | Current Ratio | Posilování koruny | Margin | Technická analýza | Deficit zahraničního obchodu | Bydlení | Dovoz | Výrobce počítačů a serverů Dell | Americké centrální banky | Extrémní růst | Finance Bank | Plány | Americká ropa WTI | Podmínky na trhu | Management | Patria | HUF | KDU-ČSL | Správci aktiv | Pivovary Staropramen | EURUSD | Resistence | Zisk | Inflace v České republice | Globální krize | Total | Dnešní statistika | Poradenská společnost | Politická nestabilita | Cestování | Ruské ropy | Bank of England | Home office | Výrazný růst | Škoda JS | Teekay | Těžařská firma | Sodexo | O2 | Podílový fond | Patenty | Maďarsko | Petrus Advisers | Vývoj zlatých rezerv Turecka | Vzdělávat se | Američtí centrální bankéři | Komoditní sektor | NKÚ | StopLoss | Více peněz | Události roku | Split | Výrobce pneumatik | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | ČSOB | Pesimismus | Spekulovat | Cenové tlaky | CZK | Makléři | Igor Kim | S&P | Plynovody | Zajímavé zisky | Kabinet | Investiční | Cenové úrovně | Dluhopisové výnosy | Největší investoři světa | Výsledek inflace | Legislativa | Radovan Vítek | NFP | Breakout strategie | Bloomberg | Avast | Freedom Finance Europe | Payouty | Graf komodity | Akcie společnosti Moderna | ExxonMobil | Obrovský potenciál | Ukazatel Běžné likvidity | Unie | Uranium Energy | Zasedání Evropské centrální banky | Analytička | Reálné obchody | Lepší výsledky | Obchodování na burze | První obchody | State Street Global Advisors | Aktuální kurzy | NextEra | Rohlik Group | Nejbohatší | Cesta je cíl | Firma Belviport Trading | České hospodářství | Free float | Úrok | Valná hromada ČEZ | Posilování amerického dolaru | Penzijní fondy | Pozitivní zprávy | Vzdělání | Progres | Ruské banky | Vládní balíček | Americká centrální banka | Česká měna | Válka na Ukrajině | Výroba elektrické energie | Gen Digital | Nejistota na trzích | Christine Lagardeová | Americká společnost | Hazardní hry | Vyšší úrokové sazby | Společnost Shell | Ekonom BHS | Daniel Beneš | Dnešní data | Investovaný kapitál | Zisky společnosti | Hodnocení brokerů | Ekonomiky | Agrofert | Portfolio | Odhad inflace | Nabídka | Sázka | Coca-Cola | Kongres | TIM | Vysoké inflace | Francie | Energetický a průmyslový holding | Akciový index S&P 500 | Klíčové společnosti | Američtí zákonodárci | Royal Dutch Shell | Current ratio | Zpřísňování měnové politiky | Ředitel ČEZ | Obchodní plán | Didi | Finanční instituce | Obchodovanie | Raytheon | Britský premiér | Ropné společnosti | Cestovní ruch | Budějovický Budvar | Apple | Home Credit & Finance Bank | Kapitálové rezervy | Rok 2024 | Úsporný tarif | Růst inflace | Tržní kapitalizace | Minimální mzda | Obnovitelné zdroje | Nízké úrokové sazby | Alena Schillerová | Státní rozpočet | Směnné kurzy | Chamtivost | Ceny ropy | Berlín | Supporty a rezistence | Institucionální objednávky | Ministr práce | Jak se stát lepším investorem | Moderna | Geopolitická situace | Ekonomický vývoj | Boj s inflací | Ocel | Sociální nepokoje | Rostoucí ceny ropy | Velké firmy | Arca Investments | Průzkum | DAX | COT | General Plastic | ETS | Vládní daňový balíček | Forex Pro | Zdražování vody | Ceny zboží | Deficit | Firmy | Udržitelnost | Natland | Zdravotní péče | Majitel | Rozpočtová politika | Pravidelné investování | RWE | MPO | Nástroj | Conformis | IXHC | Prodej | Colt CZ | Automobilka | EPH | Ruské společnosti | Cohn Robbins | Zasedání Fedu | Zlepšení | IT společnosti | Didier Pfleger | VaR | CZ | Další růst | Nová prognóza | GBP | Výkonnost indexu | Prezidentka ECB | Listopadová inflace | Technický signál | Wolt | S&P Global | Macrotrends | Vývoj akcií | Nasdaq | Obchodní týden | Admiral Markets | EDF | Dolary | Equity křivka | Propad | Spekulant | Pandemie COVID | Reakce trhu | Růst cen ropy | Pokračování trendu | Forwardy | Zprávy | CCI | Fundamentální analýza akcie | Averze k riziku | Miliardy eur | Silný růst | Dlužníci | Boris Johnson | Žebříček nejbohatších Čechů | Island | Zájem investorů | Airbus | USA | Fond | Kathy Lien | Momentum | Broker Trust | Kupující | Mitsubishi UFJ Financial Group | Základní úrokové sazby ČNB | Alstom | Regulační úřad | Odhady analytiků | Lyft | Vyhlídky | Snížení DPH | Papertrading | Předpověď | Koncern | Práce z domova | Virgin Galactic | Antivirus | Program nákupu aktiv | Cena akcií společnosti | Míra | Trigger | Slabý dolar | Licence Sberbank CZ | Správkyně Sberbank | Budoucnost | Orientace Dellu na umělou inteligenci | TopForex | Money management | Suroviny | Dopady války na Ukrajině | Výrobce letadel | Automobilový průmysl | Koruna | Cukr | Shell | Zdroje energie | Alibaba | JDE | Aktuální ceny akcií | Výrazný pokles | Raiffeisenbank a.s. | Banky | Česká bankovní asociace (ČBA) | Solidní růst | Převodník měn | Gruzie | Automobilky | Zlevňující ropa | Opatření | Ipsos | Backtest | Opce | PEPSICO | Onemocnění | Praktické okénko | Moje obchody | Sazby ČNB | Visa | Marka | Vysoké ceny energií | Pojišťovny | Řízení rizika | Údaje | Vysoký výnos | Vakcína | Očekávání investorů | Spotřební daně | Chorvatsko | Investment | Výkonnost | xStation | Asie | Pandemie koronaviru | Aktivisté | Rakousko | Exxon Mobil | SMA 200 | Plyn z Ruska | Očekávání analytiků | Podíl nezaměstnaných | Bernstein Bank | Průzkumy | Daně z příjmů | Nomura | CAPEX | Northrop Grumman | Hodnoty COT | Instrument | Snižování sazeb | Tempo růstu spotřebitelských cen | Poptávka po úvěrech | Pochybení | Celková investice | Obchodování s akciemi | Emise skleníkových plynů | Bilance | Přehled | Index S&P 500 | Equity | Izrael | Obnovitelné zdroje energie | Návrh PPF | Výsledky společnosti | Společnost XTB | Plyn | Graf | Zdravotnické potřeby | Rizika | Oslabení koruny | Distribuce | Výkonnost indexů | Andrej Babiš | Ultra Electronics Holdings | Zelené investice | Snížení spotřeby | Eurodolar | Short | Vývoj úrokových sazeb | Pár EUR/USD | Sulut Airways | Správkyně Sberbank CZ | Hospodářské výsledky společnosti | V4 | CARA | Fed | Vepřové maso | Proinflační faktory | FXstreet.cz | Futures | Volatility | Česká koruna | Stavebnictví | IMG Bohemia | Pin Bar | Hospodaření | Výrobní náklady | Index volatility | Leonardo SpA | SEBA | Výraznější pokles | Komodita | CHF | Křetínský | Stock market | Společnost DoorDash | Banka State Street | Nemovitosti | Měsíční report finančních trhů | Penále | Země EU | Beta | Arbitráže | Pokles ceny | Borealis | Gavin Newsom | Indikace | Bankovní tradeři | Provozní zisk před odpisy | Ziskové výsledky | Kakao | Výrobce počítačů Dell | Úspory | USD/CHF | Kov | Obchody | Ekonomické cykly | PLUG | Backtestovat | Reálný účet | Zdroj příjmů | Sell | MWh | Dění na Ukrajině | PSA | Náhoda | Inflace v Polsku | Mezinárodní skupina | Realitní skupina CPI Property Group | Zastropování cen elektřiny | Kristina Hooper | Volby v USA | Růst EBITDA | Zvýšení úrokových sazeb | Inflace v únoru | Vysoká rizika | Royal Mail | Jakub Matis | Začátečník | Fiocchi Munizioni | České dráhy | Růst tržeb | Akciový index | Francouzská společnost | CME | Bavlna | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Rubl | ProCent | Společnosti | Propouštění zaměstnanců | First Trust Water ETF | Medián | Píle | Zestátnění | Prognóza ČNB | Znalost | Ruská invaze | Další rozvoj | Velké peníze | Investiční nástroje | Aleš Michl | S&P 500 | xStation5 | Generali Investments | Prosincová inflace | Německá energetická společnost | Nejistota | Zpomalení růstu | Pin Bary | Podpora | Poslanci Evropského parlamentu | Calvert Global Water | Růst spotřebitelských cen | Pokles cen ropy | Vonovia | Statistici | PPF Telco | Skupina ČEZ | ING | Plzeňský Prazdroj | Skluz | Tendr | Zdražování potravin | CL | První obchod | Tuzemská inflace | MT4 | Seriál o dividendovém investování | RTL Hrvatska | Podnikatelé | Zadlužení | Akcie technologických společností | Skalper | Exxon | Moneta | ECB | Zemní plyn | Profesionální obchodník | Výkonná ředitelka | Ministr průmyslu a obchodu | Německo | Portfólia | Japonsko | Negativní dopad | Vládní koalice | MSCI KLD 400 Social | Intraday | Energetický sektor | Komodity zlato | Kellnerová | Inflace v říjnu | BAL | Václav Pech | Měny&Sazby | Celkové riziko | Maersk | Dobrá nálada | Maďarský forint | Elektromobily | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Červnová inflace | Vzdělávací webináře | Twitter | Finance | Investování na Forexu | Novozélandský dolar | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | MJ | Jozef Síkela | Samou | Jak se stát forexovým obchodníkem | Jan Frait | Komodity ropa | Marathon | Mattoni | LIBOR | Kurz koruny | Arbitráž | Zamyšlení | Viceprezident | Nájemné | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Energetická společnost ČEZ | Grafy | Nvidia | DSTI | NÚKIB | Rozpočet | Ruská invaze na Ukrajinu | P/E Ratio | Vice | Americký trh | NAFTA | Ceny komodit | Pražská burza cenných papírů | Snižování úrokových sazeb | FOREX | Cohn Robbins Holdings | Úvěrové podmínky | Aktivum | Úspěšně obchodovat | Základní pojmy | Společnost Lumius | Prime | Klouzavý průměr SMA | Kostarika | Základy obchodování | Cenový graf | Nižší zisky | Evropské investiční banky | Ontario Teachers' Pension Plan | Rostoucí ceny plynu | Mitsubishi | Analytici | Obchodujeme | Právo | Starwisata Air | Dobré zprávy | Ekonomické vzdělání | Růst české ekonomiky | Domácnosti | Provozní zisk | Aleš Hála | Emoce okolo ESG | Alokace | Ceny zemního plynu | Americký dolar | Začínající trader | Google | Situace | Generali Investments CEE | Investiční rozhodnutí | Vysoká inflace | Makro | Vyšší úrok | Licence Sberbank | SwiftTrader | Vyplácet dividendy | Guvernér | FXstreet | Akcie O2 | Nové zakázky | Dodržovat obchodní plán | CFD akcie | Cheniere Energy | Největší banky | Tržby | Žlutý kov | Blue chips | Tradingové kariéry | Růst cen nemovitostí | Historická minima | Ukončení činnosti | Global Advisors | Vysoká poptávka | Závislost | SMA 20 | Miroslav Novák | Stagnace | Pension Plan | Marketingová komunikace | Proinflační rizika | Růst mezd | Finanční systém | DIA | Roční výnos | PX Pražské burzy | Šmejc | Futures kontrakty | GEN | Aircraft | Intervenovat na devizovém trhu | Nákup akcií | Americká centrální banka (Fed) | Výběr brokera | Finanční prostředky | Antimonopolní úřad | Provozovatel loterií | Eurozóna | Česká ekonomika | Indexy PMI | EdF | Partners | Trade | Vývoj inflace | Inflační šok | Kurzy | Zahraniční forex | FLOWX | Vanguard High Dividend Yield | Oslabení kurzu | Oslabení kurzu koruny | Indikátor | Reálné peníze | Akcioví investoři | Stabilita sazeb | Obchodní pozice | Inflační očekávání | Environmental, Social a Governance | COST | Vesa Equity Investment | Pokles akcií | Zvýšení cenové hladiny | Invaze | S&P 500 ETF | Přístup do VIP zóny | Výkyvy cen | Vládní politika | Budvar | Spekulace | Poslanec | NBP | Globální ETS | Velcí hráči | Firma | Dluhy | Temelín | Maloobchodní tržby | Měnová politika | Přehled kurzů | Nastavení měnové politiky | Splatnost | Být trpělivý | Růst ceny | Hodnota akcií | Drahé kovy | Dluhopisy | Množství peněz | Bankovní trader | Saxo | Prostor pro další růst | Restrukturalizace | PMI ve výrobě | Obchodování forexu | Podílové fondy | ESG společnosti | Měsíční report | Zelené energie | Air Bank | Obchodníci | Webináře | Dlouhodobý investor | Globální trhy | Bankéři | Jefferies | Petrus | Analytika | Bývalý prezident | Prodávající | Prostor pro pokles | Doporučení | Společnost Allwyn Entertainment | Japonští obchodníci | Inflace v ČR | Forex pro začátečníky | Co je forex | Poptávka | Trader | Fitch | Francouzský prezident | ESG kritéria | Konfluence | Psychologie | Tempo inflace | Nasdaq Health Care Index | Meziroční inflace | Očekávání trhu | Čína | Nominální růst | Obchodovat | Expobank CZ | Růst HDP | Dluhopisový trh | Gamble | Forexu | Arabica | Zvýšení inflace | Uzavření trhů | Tisková zpráva | Bankovní rada České národní banky | ETF a investování | Uniper | EBITDA | Evropská investiční banka | Profit-Target | Počasí | HDP | Spotřebitelské ceny v Česku | FRED | Medvědi | ROI | Odhad růstu ekonomiky | Statistický úřad | ETF zaměřené na ESG | MIFID | Klouzavý průměr | Vyšší daně | Výrobní aktivity | JPMorgan Chase | Diverzifikace portfolia | Mzdy | Emisní povolenky | Jaderné elektrárny | Podnikání | Pozitivní výsledky | Video | Problémy | Inovace | Změny klimatu | VET | Rolls-Royce | Erste | Technology | ROCE | Výhled růstu české ekonomiky | Know-how | Low | Indexy sledující výkonnost ESG segmentu | Odolnost vůči recesi | Celková inflace | Obchodování zpráv | Devizový trh | Načasování | Bank of Canada | Nejvyšší kontrolní úřad | Graf akciového indexu S&P 500 | Silné inflační tlaky | Ropa | Omyl | Facebook | Mzdová dynamika | Kanadský dolar | Ceny zeleniny | Solidní výsledky | Podnik | Vládní konsolidační balíček | Ekonom | Fiocchi | Demo účet | xStation 5 | Index PMI | Byznys | Etnetera | Škola tradingu | Poptávka po zlatě | CETIN | Polská měna | Mnoho ziskových obchodů | Restrikce | Throwback | Rozhodování | SWIFT | Snížení spotřební daně | Souhrnný čistý zisk | Využití vodíku | Fidelity Water Sustainability | Nákupní korekce | Kurzy měn | Zdanění | Hliník | Dolar | Binární opce | Akciový stratég | Gigafactory | Debata | Euro | Negativní vývoj | Průzkum společnosti | WISE Air | Regulační rizika | Yield | Federální rezervní banky | Zkapalněný zemní plyn | Cykly | Akcie ve zdravotnictví | Nálada na globálních trzích | Risk | Indikátor důvěry | Rada ČNB | Tým FXstreet.cz | Forex asistent | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Mezinárodní banky | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Invesco Water Resources ETF | Spotřebitelské ceny | Deutsche Post | Obchod | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Miloš Mikolanda | Ekonomové | Etoro | Zemní plyn (LNG) | WP | Michal Lukáč | Miliardy | Měnová politika ČNB | EU | ROIC | Schodek | Spojené státy | Raytheon Technologies | Objem investic | Holding Agrofert | Sev.en | Ekonomie | USD/CAD | Výnosnost | Denní graf | Firemní dluhopisy | Johnson Controls | Společná evropská měna | Meziroční růst spotřebitelských cen | Přísná regulace | Bankovní sektor | Negativní zprávy | Sberbank CZ Jiřina Lužová | Ticker | | Ján Hájek | Ruský Gazprom | Vyšší inflace | Vysoké ceny | Výkon hlavních měnových párů | Vývoj akcií Dell | Purple Trading | Ropný průmysl | Allwyn Entertainment | Hospodářský cyklus | Britské loterie | Pandemie | Míra nezaměstnanosti v EU | OMV | JPMorgan | Pips | Výprodej | MyFxBook | Průměrná cena | Reorganizační plán | Peter Svátek | Martin Gürtler | Materiály | Poradci | PMI ve službách | Úspěch | Práce | Greenwashing | Průměrná míra inflace | Spekulanti | Vývoj úrokových sazeb v USA | M2 | Provoz britské národní loterie | Složení portfolia | Union Bank | Akcie State Street | Banky pro mezinárodní platby | Slovensko | Síkela | Manažerka | Nadnárodní korporace | Banka Creditas | AMZN | Likvidita | Začínáme na burze | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Oslabování koruny | CZK/USD | Paroplynové elektrárny | Cíle | Prognóza ECB | Realitní sektor | Společnost General Plastic | Panasonic | Obchodní systémy | Georgia Energy | Zrušení superhrubé mzdy | Kongsberg Gruppen | Poptávky po ropě | VIAC | Výnosy | Bezpečnost | Home Depot | Nová prognóza ECB | Likvidní | Zvýšení daně | Holding | Schodek rozpočtu | Akcie Dell | Denison Mines | Jak investovat | Orsted | Nejbližší rezistence | Pocity | Export do Ruska | Volkswagen | Obchodní podmínky | IWC | Devizy | Oslabení | Peníze navíc | Zásobníky | Odvolací soud | Prudký růst cen | Komodity | Akcie ČEZ | Ministerstvo financí | Ballard Power | Biodiverzita | Turów | Portfolio akcií | CNY | Vývoj trhu | Náměstek ředitele | Seznam.cz | Comfort Finance Group | Hluboké znalosti | Obchodní styl | Česká inflace | Výkonnost ESG | Šíření nákazy | Ocelárny | Penta | Hlavní měnové páry | TradingEconomics | Avio SpA | Profi obchodní systémy | Konfederace | Jak obchodovat | Investovat peníze | Odliv vkladů | Banka | Zasedání bankovní rady | Akcie společnosti Twitter | Intradenní obchodník | Investor | Vanguard S&P 500 ETF | Staropramen | Japonský jen | Průměrný Čech | Energetické krize | Rychlost | Státní veterinární správa | Investiční společnosti | Ceny mědi | Kola výzvy | Objednávky | Největší obchod | Poradenství | Hry | UNH | Šance | Úrokové sazby ČNB | BlackRock | Zvýšení DPH | Můj trading | UCITS | Analytik | Cyklus utahování měnové politiky | Ceny v dopravě | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní příležitosti | MSCI USA IMI | NZD | MF | Životní styl | Společnost Seznam.cz média | Robusta | Fintokei | Kupci | Mzda | Přístup k obchodování | Umělá inteligence | Británie | Výplaty dividend | ČNB dnes | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Zisk na akcii | Prohlášení | Deloitte | GM | Miliardář | Forex trading | Tescan | Omezení cen plynu | Carrier | DoorDash | Tesla | Pražská burza | Oblast ESG | Plynová krize | Target | Dostatek likvidity | Koronavirus | CAD | Ropný tanker | Tradingové výzvy | Výhody | Základní úroková sazba | Fibonaci | Podniky | Analýza | Ges Group | Nákupy zlata | Chování spotřebitelů | Technická analýza akcie Coca-Cola | Ministr financí | Finanční polštář | Umění | Nový tradingový program | Ukazatele | Implikovaná volatilita | Tornádo | České Radiokomunikace | Akcie společnosti Palantir | David Vagenknecht | Procter & Gamble | Absence kupců | Index spotřebitelských cen | Ekologie | Zakladatel fondu | Hike | ZIL | City | Nákup nových počítačů | Ústecký kraj | Evraz | Daň z příjmu | Forexo | Seznam.cz média | Makléř | Vyšetřování | Silky Zdeňka Porybného | Státní podpora | Snížení úroků | QinetiQ Group | Kompenzace | Return On Investment | Zemědělství | Dobrý obchod | Zrychlení růstu | Demografické změny | Zajištění proti inflaci | Portu.cz | Kontrakt | Dynamické prostředí | Dow Jones | Investování | Obchodované akcie | VIP seminář | Amazon | Statistika | Motivace | Vývoj ceny | Daňový balíček | Stochastic | Ropovody | EP Commodities | CEE | Měsíční měnový report | Důvěra v ekonomiku ČR | Průlom | PPF | Vývoj na trhu | Němečtí zákonodárci | ONE | Průměrná sazba hypoték | Hlavní ekonom | Velké investice
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Vnímat grafy
Vnitřní dialog
Vnitřní hodnota
Vnitřní Mongolsko
Vnitřní motivace
Vnitřní prostředí
Vnitřní svíčka
VNQ
VOA
V-obrat

Následující klíčová slova

Vodafone
Vodafone Group
Vodík
Vodíkový pohon
Vodítka k rozhodování
Vodňanská drůbež
Vodní indexy
Vodochody
Vojenská pomoc
Vojenská pomoc Ukrajině
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít