Čtvrtek 23. května 2024 16:46
reklama
FTMO férovost
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
FTMO sleva
reklama
CapXmaster srovnani

Druhá vlna pandemie

C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

EK: Letošní růst české ekonomiky bude vyšší, příští rok ale zaostane za odhady

12.05.2021 Růst české ekonomiky bude po loňském rekordním propadu v letošním roce mírně lepší, než se dosud očekávalo. Počítá s tím dnešní prognóza Evropské komise (EK), podle níž hrubý domácí produkt (HDP) vykáže růst o 3,4 procenta, zatímco předpověď z února uváděla vzestup o 3,2 procenta. Naopak výrazně pomalejší růst očekává komise v Česku v příštím roce, kdy původně předpovídala pět procent. V nové prognóze už počítá s růstem o 4,4 procenta.
img

Rozbřesk: Eurozóna v druhé recesi. A dolar sílí...na vlně rychlého oživení

03.05.2021 HDP v eurozóně spadlo do druhé pandemické recese. Poklesy ale nejsou tak výrazné, jak ukazovaly na základě měsíčních statistik naše (nowcast) modely. HDP v eurozóně spadlo o 0,6 % mezikvartálně, zejména kvůli výraznému poklesu německého hospodářství.
img

Ranní okénko - V Německu se očekává zlepšování sentimentu

16.03.2021 Z Německa dnes dorazí březnové vydání ostře sledovaného indexu ZEW. Trh si od něj slibuje zlepšení v obou měřených aspektech. Hodnocení současné situace by se mělo po klesání, které jsme sledovali prakticky již od října, konečně zvednout, konkrétně pak z únorových -67,2 na -62 bodů. I přesto ovšem zůstane na hony vzdáleno jak pětiletému průměru (26,2), tak i předpandemické úrovni (-15,7). Naproti tomu výhled do budoucnosti by se nárůstem ze 71,2 na 74 bodů měl přiblížit pětiletému maximu (77,4), které dosáhl v září. Tehdejší optimismus ovšem záhy zchladila druhá vlna pandemie a vyhlížené oživení se tak odložilo. Doufejme, že tentokrát bude euforie mít delšího trvání. Podobný vývoj jako v Německu lze očekávat i pro celou eurozónu, kde byl index očekávání jen mírně slabší s 69,6 body, a i zde vlivem pokračujícího procesu vakcinace lze předpokládat další růst.
img

Druhá vlna pandemie bere práci citelně rychleji ženám než mužům. Prohlubuje se propast mezi pohlavími i mezi odvětvími ekonomiky

05.03.2021 Míra nezaměstnanosti v únoru setrvala na úrovni 4,3 procenta je tak nejnižší v Evropské unii. Tento jistě příznivý výsledek však nelze přeceňovat. Hlubší pohled napoví, že příkopy mezi jednotlivými částmi společnosti se rozevírají.
img

Průmysl se loni propadl nejvíce od roku 2009, letos však poroste o desetinu. Hlubšímu propadu loni zabránila mírnější druhá vlna pandemie i oslabení koruny

08.02.2021 Tuzemská průmyslová výroba se loni propadla o osm procent, nejvýrazněji od roku 2009, kdy vrcholila světová finanční krize (tehdy se průmysl propadl o 13,6 procenta). K propadu nejvíce přispěl pokles výroby aut a strojů. Některá odvětví naopak vykázala mírný růst objemu průmyslové výroby, a to navzdory pandemii. Jednalo se zejména o dřevozpracující a navazující papírenský průmysl. Zde se projevila kůrovcová kalamita, jež zemi zasáhla zejména v roce 2018 a která vede k tomu, že je enormní poptávka po zpracování nuceně káceného dříví na pilách. Pandemická situace pomohla k růstu také farmaceutickému průmyslu.
img

Rozbřesk: Proč si český HDP vedl lépe než během první vlny pandemie? Koruna pod 26,00 EURCZK

02.02.2021 České HDP za čtvrtý kvartál dnes pravděpodobně ukáže na další pokles ekonomiky. Podobně jako na eurozónu i na Česko dopadla ke konci roku naplno druhá vlna pandemie (náš nowcast ukazuje na pokles HDP v Česku o 0,5-1 % a o něco lepší výsledek eurozóny). Přes daleko ostřejší průběh pandemie (počty nakažených i zemřelých) je však jasné, že podzimní vlna způsobila ekonomice mírnější škody než ta jarní, kdy například česká ekonomika mezikvartálně poklesla o necelá 4 %. Proč?
img

Covid dusí slovenskou ekonomiku

28.01.2021 Dnešní data o ekonomickém sentimentu na Slovensku ukázala, že si druhá vlna pandemie vybírá svoji daň na ekonomické aktivitě. Sentiment se propadl meziměsíčně o 4,8 bodu na 80,6 bodu, což je nejnižší úroveň od loňského června a hluboko pod předkrizovou úrovní 97,2 bodu. Na druhou stranu je stále nad jarními úrovněmi okolo 60 bodů. Oslabení sentimentu je patrné napříč všemi sektory ekonomiky, avšak největšímu propadu došlo v rámci odvětví služeb, na která tvrdě dopadla poslední omezení vyhlášená vládou Co nám to říká o ekonomické situaci na Slovensku? V posledním čtvrtletí loňského roku pravděpodobně došlo k mírnému poklesu ekonomické aktivity a možná dojde k dalšímu poklesu aktivity na začátku letošního roku. Tento pokles by měl být však mírný, neboť se podařilo udržet v chodu průmysl, spotřebitelé i firmy se do značné míry naučili fungovat pod omezeními, vláda znovu zapnula podpůrné programy na podporu postižených odvětví a firem a v neposlední řadě nejsou přijatá opatření efektivně tak tvrdá, jako byla na jaře.
img

Rozbřesk: Loňský německý HDP zřejmě překvapí pozitivně, start do 2021 ale bude slabší

25.01.2021 V tomto týdnu uvidíme první odhady HDP za konec roku 2020 v Německu a dalších velkých evropských zemích. Bude tak o něco víc jasno v tom, jak druhá vlna pandemie dopadá na ekonomický výkon. Předpokládáme, že největší propad 4-5 % mezikvartálně zaznamená Francie, kde byla druhá vlna již v průběhu podzimu nejsilnější.
img

MF ČR - prognóza vývoje české ekonomiky - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

20.01.2021 Ministerstvo financí ve své čerstvé prognóze vývoje české ekonomiky zlepšilo odhad výkonu HDP za rok 2020, zároveň snížilo výhled růstu pro letošní rok. Ministerstvo nyní za celý rok 2020 očekává celoroční pokles české ekonomiky o 6,1 %, když předchozí prognóza z loňského září pracovala s poklesem o 6,6 %. Prognóza z dílny ministerstva předpokládá, že v závěrečném čtvrtletí vykázal HDP poměrně mírný mezičtvrtletní pokles s tím, jak se omezení a uzavírky spojené s druhou vlnou pandemie vyhnuly průmyslu a zahraničnímu obchodu. Letos by se česká ekonomika měla vrátit k celoročnímu růstu, jenž by měl činit 3,1 %, zatímco zářijová prognóza počítala s růstem HDP o 3,9 %.
img

Rozbřesk: Trhy čekají na první ochutnávku lednových čísel a inauguraci Bidena

18.01.2021 V tomto týdnu dostaneme první signály, jak světová ekonomika vstoupila do roku 2021. První lednové odhady podnikatelských nálad PMI by měly ukázat na přetrvávající solidní náladu v průmyslu a pokračující “trable” v sektoru služeb. Zvlášť v Německu, kde druhá vlna pandemie zesílila až ke konci roku 2020 a tvrdé uzavírky ekonomiky následovaly později než jinde v Evropě, budou čísla z odvětví služeb nejzajímavější.
img

Rozbřesk: Maloobchod versus průmys, aneb jak moc propadla ekonomika ke konci roku 2020

13.01.2021 Listopadový maloobchod by měl dnes odhalit, jak moc zasáhla Česko ke konci uplynulého roku druhá vlna pandemie. Je pravděpodobné, že služby v čele s obchodem zažily další špatný měsíc a vládní nařízení znovu dopadla především na kamenné prodejny nepotravinového zboží a služeb.
img

Stavebnictví se stále hluboce propadá. Hrozí další zdražování bytů, investiční činnost vlády zaostává za sliby

08.01.2021 Stavebnictví se podle nejnovějších, listopadových dat meziročně citelně propadlo, o 8,4 procenta, jen nepatrněji mírněji než v říjnu. Koronavirová krize se ve stavebnictví projevuje například v porovnání s průmyslem zpožděně a setrvačněji. Stavební výroba se navíc potýká s nedostatkem vhodné zahraniční pracovní síly, která z velké části zůstává kvůli pandemické situaci ve své domovině.
img

Průmyslová výroba ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.01.2021 Průmyslová výroba si v listopadu udržela mírný meziroční růst, pokud celkový výsledek očistíme o vliv počtu pracovních dní. Pokračuje také růst nových zakázek a tržeb, listopadový růst byl nicméně slabší než v říjnu. Přesto ale lze konstatovat, že se tuzemskému průmyslu daří s tím, jak druhá vlna pandemie nemá přímý dopad na průmyslovou výrobu a také zahraniční obchod funguje v zásadě bez omezení. Pro domácí výrobce je důležité, že průmyslu se dobře daří napříč Evropou, zejména pak v Německu, s nímž je tuzemský průmysl úzce provázán.
img

Průmysl dál roste, maloobchod je slabší, inflace zpomaluje

07.01.2021 Průmyslová výroba: Vývoj indexu nákupních manažerů ukazuje na pokračující expanzi výrobního sektoru. Firmy rovněž uvádějí rostoucí objemy zakázek. Limitem jsou výrobní kapacity. Produkce aut se v listopadu vrátila do meziročního záporu a bude pravděpodobně silnější expanzi tlumit. V říjnu průmysl meziměsíčně přidal 3,0 % a v září 3,6 %. V listopadu čekáme výrazné zpomalení na 0,6 % (sezóně očištěno). Po očištění o kalendářní vlivy by to znamenalo zrychlení meziročního růstu průmyslu na 3,1 % a bez očištění pak 0,7 %. Nejistota odhadů zůstává v průběhu pandemických vln vysoká. Nicméně vývoj předstihových indikátorů v ČR i v zahraničí ukazuje, že by expanze výroby mohla navzdory horšící se aktuální pandemické situaci nadále pokračovat. Za celý rok 2020 by pokles průmyslu mohl dosáhnout zhruba 7 %. Naše prognóza z října počítala s celoročním poklesem průmyslu kolem 10 %, ale je zjevné, že výrobě se v průběhu druhé vlny pandemie dařilo citelně lépe a to především díky zahraniční poptávce. Pro letošní rok naše prognóza počítá s růstem průmyslové výroby o cca 9 %.
img

Zahraniční obchod ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

06.01.2021 Zahraniční obchod vykázal za loňský listopad výrazný přebytek, který byl nicméně blízko očekávání finančního trhu. Listopadový obchodní přebytek 32,2 miliardy korun znamená vůči stejnému měsíci předchozího roku zlepšení o 20 miliard, tahounem zlepšení byly především vyšší exporty motorových vozidel. Exportérům se daří s tím, jak druhá vlna pandemie nemá negativní dopad na průmyslovou výrobu a mezinárodní obchod. Zároveň lze konstatovat, že odvětví výroby motorových vozidel je tahounem růstu jak tuzemské průmyslové výroby, tak růstu exportů a zlepšování salda zahraničního obchodu.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, ČR- komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

04.01.2021 Růst aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI v prosinci prudce zrychlil a byl nejsilnější od dubna 2018. Průzkum hlásí zrychlení růstu výroby i nových zakázek, ve zpracovatelském sektoru se zvýšil optimismus ohledně výhledu na příštích dvanáct měsíců.
img

Rozbřesk: Rok, na který hned tak nezapomeneme

31.12.2020 Ještě v lednu a v únoru to vypadalo, že nás čeká další vcelku nudný rok ve znamení cyklického zpomalení, avšak už březnový začátek pandemie po návratu zimních dovolenkářů začal zásadně měnit veškerá očekávání. Po letech, kdy jsme z povzdálí sledovali epidemie SARS a MERS, jsme měli překvapivě možnost zažít takovou zkušenost na vlastní kůži, a to hned několikrát.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Forex: Koruna letos oslabila k euru o tři procenta, k dolaru posílila

30.12.2020 Česká koruna oslabila v roce 2020 k euru o tři procenta na 26,20 Kč/EUR. Vůči dolaru naopak posílila o téměř šest procent na 21,32 Kč/USD. ČTK to řekl analytik obchodníka s měnami Purple Trading Štěpín Hájek. Vývoj během roku reagoval na pandemickou situaci.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika se příští rok vrátí k růstu, inflace klesne

27.12.2020 Česká ekonomika by se měla po letošním poklesu o 7,1 procenta vrátit příští rok k růstu, a to o 3,3 procenta. Inflace by měla klesnout z letošních více než tří procent ke dvěma procentům. Naopak nezaměstnanost by měla růst. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí na základě prognóz 14 tuzemských odborných institucí a odhadů analytiků oslovených ČTK.
img

Forex: Závěr týdne ve znamení blížících se Vánoc, až na Poláky

18.12.2020 Na globálních finančních trzích se v závěru tohoto týdne prosazovala předvánoční nálada. Významnější dopad již na obchodníky nemělo ani dnešní zveřejnění německého Ifo indexu podnikatelské důvěry. Mírně se vylepšila složka očekávání, subindex hodnotící současnou situaci skončil výrazně nad tržním očekávání a potvrdil, že druhá vlna pandemie covid se německého průmyslu v podstatě netýká. Euro dnes nicméně lehce korigovalo své zisky z předchozích dnů. Zatímco ještě ráno euro atakovalo 1,2270, odpoledne mířilo pod 1,2240 EUR/USD.
C:\fakepath\london3.jpg

Důvěra britských spotřebitelů stoupla nejvíce za osm let

18.12.2020 Důvěra britských spotřebitelů v prosinci stoupla nejvíce za osm let. Povzbudilo ji zahájení očkovací kampaně proti nemoci covid-19 v zemi. Ukázaly to výsledky průzkumu, které dnes zveřejnila společnost GfK. Index spotřebitelské důvěry se podle ní v tomto měsíci zvýšil na minus 26 z listopadových minus 33 bodů.
img

Rozhodnutí bankovní rady ČNB - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

17.12.2020 Bankovní rada ČNB ponechala úrokové sazby beze změny, repo sazba tedy zůstává na úrovni 0,25 %, což je plně v souladu s očekáváním finančního trhu.
img

Rozbřesk: Koruna před jednáním ČNB rychle posiluje

17.12.2020 Americká centrální banka dále vystužila obranu ekonomiky před dopady pandemie, a to podmíněným závazkem nakupovat do své bilance dluhopisy v řádu 120 mld. USD měsíčně. Fed hodlá tuto expanzi provádět do té doby, dokud se mu nepodaří dosáhnout plné zaměstnanosti a cenové stability. Šéf Fedu J. Powell sice na tiskovce odmítl specifikovat přesná čísla (míry nezaměstnanosti a inflace), které by měly být signálem k ukončení této expanzivní politiky, avšak dá se odhadovat, že míra nezaměstnanosti v USA bude muset klesat k číslu 4 (%) a naopak inflace (PCE index) bude muset delší dobu převyšovat číslo 2 (%).
img

Forex: Fed může naznačit, kdy omezí nákupy aktiv

16.12.2020 Americká centrální banka dnes ponechá úrokové sazby i parametry programu QE beze změny. Mohla by ale naznačit, za jakých podmínek začne nákupy omezovat. Na amerických listopadových maloobchodních tržbách se podepíše Covid. Ve srovnání s minulým měsícem tak čekáme jejich pokles. Ten se nevyhne ani evropským indikátorům PMI. Trpět bude především oblast služeb, zhoršuje se ale i nálada v průmyslu.
img

Ranní okénko - Americký průmysl během pandemie patrně mírně snížil tempo

15.12.2020 Dnešní ekonomický kalendář nabídne údaje z ekonomiky USA. Z tuzemska ani z eurozóny žádná důležitá data nedorazí. Koronavirová situace se opět ubírá nepříznivým směrem, Česko tak od pátku přejde do 4. stupně protiepidemického systému spojeného se zpřísněním restriktivních opatření.
img

Forex: Podpoří zasedání ČNB korunu?

14.12.2020 Minulý týden dorazila z tuzemska řada klíčových ekonomických dat. Inflace spotřebitelských cen v listopadu dále snížila tempo růstu na meziročních 2,7 % a skončila tak mírně pod odhadem trhu (2,8 %) i ČNB (2,9 %). Maloobchodní tržby pozitivně překvapily, i když na nich již byla patrná druhá vlna pandemie. Průmyslová výroba si po zohlednění všech sezónních faktorů meziročně polepšila o 1,3 %. Na vývoj koruny to však zásadní vliv nemělo. Začátkem týdne byla obchodována poblíž hranice EUR/CZK 26,50. Posléze posílila k EUR/CZK 26,35 a během týdne si tak připsala zisk o zhruba půl procenta. České měně prospěl pokles rizikové averze na finančních trzích. K tomu přispěla také dohoda mezi lídry EU na záchranném fiskálním balíčku, která před tím byla blokována Polskem a Maďarskem. Zisky minulý týden zaznamenaly i ostatní měny regionu – polský zlotý a maďarský forint.
img

Ranní okénko - Od ČNB změny úrokových sazeb neočekáváme

14.12.2020 V předvánočním týdnu zasedne k jednacímu stolu bankovní rada ČNB a také Fedu. Ani v jednom případě neočekáváme změnu nastavení úrokových sazeb. Ekonomickým datům budou dominovat přední ukazatele za prosinec v čele s PMI indikátory. Opět by se měl potvrdit rozdílný vývoj v průmyslu a odvětví služeb.
img

Akcie na pražské burze během týdne oslabily o 0,4 procenta

11.12.2020 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne po sérii růstů oslabily, index PX klesl o 0,4 procenta na 968,5 bodu. Vyplývá to z výsledků pražské burzy. Největší růst zaznamenaly akcie výrobce antivirových programů Avast. Naopak největší pokles postihl akcie likérky Stock Spirits. Předchozí týden akcie stouply o 0,4 procenta.
img

Průmyslová výroba ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.12.2020 Průmyslu se daří, neboť druhá vlna pandemie nevedla k přímým omezením ani ve výrobě, ani v zahraničním obchodu.
img

Stavebnictví se propadá stále hlouběji. Hrozí další zdražování bytů, investiční činnost vlády zaostává za sliby

08.12.2020 Stavebnictví se podle nejnovějších, říjnových dat meziročně citelně propadlo, o 10,5 procenta, což však není nic nečekaného. Koronavirová krize se ve stavebnictví projevuje například v porovnání s průmyslem zpožděně a setrvačněji. Stavební výroba se navíc potýká s nedostatkem vhodné zahraniční pracovní síly, která z velké části zůstává kvůli pandemické situaci ve své domovině.
img

Analýza makroindikátorů: S oživením ekonomiky zrychlil i růst průměrné mzdy

04.12.2020 Průměrná měsíční mzda v České republice vzrostla podle dnes zveřejněných dat ČSÚ ve třetím čtvrtletí meziročně o 5,1 % a dosáhla výše 35 402 Kč. Po zohlednění zhruba tříprocentní inflace v daném čtvrtletí mzdy v reálném vyjádření vzrostly v průměru o 1,7 % po předchozím poklesu o 2,4 %. Trh počítal s horším výsledkem, když očekával zhruba meziroční stagnaci reálných mezd. Lépe si mzdy vedly také ve srovnání s naší prognózou, která očekávala jejich pokles v reálném vyjádření o 1,2 %.
img

S oživením ekonomiky zrychlil i růst průměrné mzdy

04.12.2020 Průměrná měsíční mzda v České republice vzrostla podle dnes zveřejněných dat ČSÚ ve třetím čtvrtletí meziročně o 5,1 % a dosahovala výše 35 402 Kč. Po zohlednění aktuálně zhruba tříprocentní inflace mzdy v reálném vyjádření vzrostly v průměru o 1,7 %, po předchozím poklesu o 2,4 %. Trh počítal s horším výsledkem, když očekával zhruba meziroční stagnaci reálných mezd. Lépe si mzdy vedly také ve srovnání s naší prognózou, která očekávala jejich pokles v reálném vyjádření o 1,2 %.
img

Rozbřesk: Česko druhou vlnou pandemie prochází s většími náklady než Německo

04.12.2020 Procházíme další fází rozvolnění vládních nařízení. Otevřely restaurace a hospody a soudě podle včerejší vycházky Prahou se do nich řada lidí skutečně těšila. Rozvolnění přichází sice ve chvíli, kdy je druhá vlna pandemie zjevně za vrcholem a má tendenci odeznívat. Na druhou stranu ve chvíli, kdy se na rozdíl od jara vir na většině území dál šíří komunitně a nefunguje efektivní trasování. I vládní systém PES ostatně ukazuje, že do třetího stupně pohotovosti umožňujícího otevřít například restaurace a ubytovací zařízení jsme se dostali jen těsně. Jakékoliv výraznější uvolnění sociálních kontaktů může tak velice jednoduše zadělat na třetí vlnu pandemie.
img

Rozbřesk: Česko rozvolňuje

03.12.2020 Dneškem se ČR téměř vrací do dřívějších kolejí a otevírá obchody, hospody, restaurace, fitness centra a další zařízení, která byla od října omezena či zcela uzavřena v rámci boje s druhou vlnou pandemie. Částečný lockdown byl tentokrát kratší než ten jarní, ale i tak za sebou zanechal hluboký propad v tržbách některých obchodníků, ke dnu opět srazil výnosy cestovních kanceláří a vůbec firem působících v oblasti cestovního ruchu a osobních služeb. Zkrátka všude tam, kam ještě zcela nepronikla e-commerce, ať už proto, že na to zákazníci nebo firmy příliš neslyší nebo to zkrátka ani nejde.
img

Státní rozpočet směřuje podle očekávání k lepšímu výsledku

01.12.2020 Státní rozpočet hospodařil ke konci listopadu s deficitem 341,5 mld. Kč. Oproti předchozímu měsíci se hospodaření zhoršilo o 67,5 mld. Kč, což je největší letošní meziměsíční nárůst. Zatímco příjmová strana postupně snižuje své tempo meziročního propadu (-2,8 % y/y), výdajová strana naopak pod tlakem druhé vlny koronaviru opět zvyšuje svou dynamiku (19,1 % y/y).
img

Hluboký nádech před dalším ponorem

01.12.2020 Zpřesněný odhad hrubého domácího produktu za třetí kvartál přinesl výraznější revizi směrem nahoru. Mezičtvrtletní růst české ekonomiky byl tak zvýšen z 6,2 % na 6,9 %. V meziročním srovnání činí pokles HDP dle zpřesněných údajů -5,0 % namísto -5,8 %, které statistický úřad původně odhadoval. Oproti druhému kvartálu se tak meziroční pokles ekonomiky zmírnil z -10,9 % na -5,0 %.
img

Česká ekonomika se v posledních měsících roku hluboce propadne. Ve třetím čtvrtletí k jejímu vzepětí pomohlo zahraničí a dluh

01.12.2020 Česká ekonomika v třetím letošním čtvrtletí podala nad očekávání dobrý výkon, což je ještě zřetelnější poté, co dnes Český statistický úřad zveřejnil zpřesněný odhad vývoje hrubého domácího produktu. V porovnání s druhým čtvrtletím si polepšila o 6,9 procenta, zatímco předběžný odhad hovořil o růstu jen 6,2 procenta. Analytici v souhrnu počítali s růstem spíše jen v okruhu úrovně pěti procent, jak vyplývá z šetření mezi nimi, provedeném v druhé půli října. Rovněž meziroční propad ekonomiky byl podle dnes zpřesněných údajů v měsících červenci až září ještě výrazněji mělčí, než se čekalo. Výkon ekonomiky totiž ve třetím kvartále klesl meziročně pouze o pět procent, tedy nikoli o 5,8 procenta, jak zněl prvotní odhad. Analytici přitom před tímto prvotním odhadem, tedy v druhé půli října, předpokládali propad kolem úrovně sedmi procent.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika podle analytiků v posledním čtvrtletí opět klesne

01.12.2020 Obnovení mezičtvrtletního růstu ekonomiky ve 3. čtvrtletí bylo dočasné a nástup druhé vlny epidemie povede v posledním čtvrtletí opět k ekonomickému poklesu. Ten by ale měla být tak výrazný jako ve druhém čtvrtletí. Vyplývá to z vyjádření ekonomů oslovených ČTK. Na vývoji ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí tak bude záviset i celoroční výsledek hrubého domácího produktu (HDP), jehož pokles zatím ekonomové odhadují na sedm až osm procent.
img

Forex: Listopadová PMI potvrdí dopad druhé vlny pandemie na sentiment v průmyslu

01.12.2020 Finální odhad tuzemského HDP podle nás potvrdí mezičtvrtletní oživení, ale i meziroční propad ekonomiky v letošním třetím čtvrtletí. Obdobný obrázek nabídnou i další evropské ekonomiky. Pro trhy však budou zajímavější předstihové ukazatele PMI napříč jednotlivými státy, které naznačí, jak dopadla druhá vlna pandemie zejména na zpracovatelský sektor. V pozdějších hodinách Eurostat zveřejní statistiku spotřebitelské inflace za listopad pro celou eurozónu. Nicméně již německá čísla naznačila, že na deflačních tendencích se nic nemění. V odpoledních hodinách Ministerstvo financí vydá listopadovou zprávu o státním rozpočtu, který nepřestává překvapovat svou odolností vůči druhé vlně pandemie. Den pak zakončí sada předstihových ukazatelů z USA, které by, stejně jako v Evropě, měly ukázat zhoršení důvěry napříč ekonomikou.
img

Druhá vlna silně omezila maloobchod, výroba však jede dál

30.11.2020 Tržby v maloobchodě vlivem druhé vlny pandemie a opatřením proti jejímu šíření pravděpodobně v říjnu klesly a za listopad lze pak zřejmě čekat ještě hlubší propad. Od průmyslové výroby naopak v říjnu čekáme pokračující meziměsíční expanzi. Růst spotřebitelských cen by měl dál zvolna brzdit, ačkoliv druhá vlna pandemie má opět potenciál s cenami zahýbat. ČNB v současné situaci bude pouze vyčkávat na další vývoj a komentovat současnost.
img

Rozbřesk: Podzimní vlna pandemie na řadu odvětví dopadne stejně tvrdě jako jarní

26.11.2020 Pomalu ale jistě se rozšiřuje představa, že druhá vlna pandemie nebude pro českou ekonomiku takovou ranou jako ta první. Posledním příspěvkem na toto téma byl odhad Aleše Michla a Adama Tomáše z ČNB, který se argumentačně opírá o rostoucí spotřebu elektřiny (ve čtvrtém kvartále, více na https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/cnblog/Prvni-odhad-dopadu-pandemie-COVID-19-na-ekonomiku-CR/ ). To však není úplně pravda – česká ekonomika jako celek na tom sice je lépe, ale nejvíce postižená odvětví pravděpodobně propadnou podobně silně jako na jaře.
img

Rozbřesk: Průmysl brzdí pád evropské ekonomiky, Yellenová americkou ministryní financí?

24.11.2020 Ještě chvíli bude trvat, než se druhá vlna pandemie v EU propíše do tvrdých dat, nicméně první signály podzimního útlumu už přinášejí předběžné indexy nákupních manažerů v eurozóně. Celkový PMI tam v listopadu propadl na šestiměsíční minimum (z 50 bodů na 45,1) v důsledku silného zhoršení situace ve službách. Jde o v podstatě pochopitelnou a vlastně i nepřekvapivou reakci na restriktivní opatření zavedená v řadě zemí v reakci na druhou vlnu koronaviru. Na rozdíl od jara však tentokrát dostaly zásah „jen“ služby, neboť průmysl se dál držel nad hranicí padesáti a oproti předchozím výsledkům jeho PMI korigoval víceméně jen drobně. Listopad sice přinesl i zpomalení trendu nových zakázek, nicméně ty i nadále pokračovaly v růstu.
C:\fakepath\top-23112020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.11.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo v plusu. Pod nulou uzavřely jenom japonské akcie. Cenné papíry aerolinek v Hongkongu a Singapuru klesly vlivem tlaku po zpoždění vzniku leteckého koridoru mezi těmito městy kvůli rostoucímu počtu nakažených v Hongkongu.
img

Rozbřesk: Týden napoví o dopadu druhé vlny pandemie na ekonomiky. Ke slovu znovu brexit?

23.11.2020 Do Vánoc zbývá již jen pár týdnů a konec roku pravděpodobně bude ve znamení dvou větších témat – druhá vlna pandemie a brexit. To vše za předpokladu, že nás ještě něčím v nejbližších týdnech nepřekvapí Donald Trump.
img

Levné energie drží ceny německých průmyslových výrobců v deflaci

20.11.2020 Před necelou hodinou zveřejněné ceny německých průmyslových výrobců za říjen vykázaly očekávaný meziroční pokles. Dnešní ekonomický kalendář dále nabídne pouze listopadový výsledek spotřebitelské poptávky v eurozóně. Česká vláda schválila prodloužení nouzového stavu do 12. prosince.
C:\fakepath\euro3.jpg

Inflace v EU opět mírně vzrostla, v eurozóně znovu klesla

18.11.2020 Spotřebitelské ceny v zemích Evropské unie pokračovaly v říjnu v mírném růstu, který v meziročním srovnání činil 0,3 procenta. Ve státech platících eurem ale ceny meziročně znovu klesly o 0,3 procenta, což podobně jako v celé sedmadvacítce odpovídá zářijovým statistikám. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Inflace v eurozóně se tak v době koronavirových omezení ekonomiky drží na nejnižších hodnotách za poslední čtyři roky.
img

Češi lační po hypotékách, banky jsou jejich zájmem zavaleny jako nikdy v minulosti. Hypotéky přitom ještě zlevní

18.11.2020 Největší tuzemská banka dle velikosti bilanční sumy, ČSOB, začátkem října zlevnila své hypotéky, načež na ní navázaly další banky, včetně České spořitelny a Raiffeisenbank. Další vlna zlevňování hypoték je tím pádem tu.
img

Rozbřesk: Po nadějném září se v říjnu evropský trh s automobily znovu propadl

18.11.2020 Tuzemský automobilový průmysl se rychle vzpamatoval z první vlny pandemie a jeho produkce se poměrně svižně začala vracet k loňským úrovním. V září ji, alespoň co do objemu výroby překonal, byť počty vyrobených aut ještě stále zaostávaly. Přesto i v tomto posledním případě už vypadaly výsledky v posledních měsících o poznání lépe než na jaře. Ve srovnání s prvními devíti měsíci loňského roku se tak vyrobilo o zhruba 260 tisíc osobních vozů méně. Jak se dařilo automobilovému průmyslu jako největšímu tuzemskému výrobci a exportérovi v posledním měsíci, zatím ještě nevíme, ale už dnes se můžeme podívat, jak dopadly registrace nových vozů v EU v říjnu. Tedy v měsíci, kdy se naplno rozběhla druhá vlna pandemie nejenom v ČR, ale i v řadě dalších evropských zemích.
img

Česko letos zatím vyvezlo o 130 miliard korun méně aut než loni, export elektroniky nebo potravin ale navzdory covidu meziročně stoupá

17.11.2020 Meziroční propad tuzemského exportu činí za uplynulá tři čtvrtletí letošního roku 9,4 procenta. Pokud bychom takový propad vyhlíželi letos v lednu, budeme za katastrofisty. Pokud bychom jej vyhlíželi letos v dubnu, pak budeme celkem za optimisty.
img

Ceny výrobců - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

16.11.2020 Ceny průmyslových výrobců se v říjnu vrátily k meziročnímu růstu a připomínají tak, že inflační tlaky v české ekonomice stále přetrvávají. Pokles ekonomické aktivity, k němuž přispěje i druhá vlna pandemie, by měl v následujících čtvrtletích vést k odeznívání inflačních tlaků v českém průmyslu a ekonomice obecně, říjnová statistika ale ukazuje, že řada klíčových odvětvích zpracovatelského průmyslu vykazuje meziroční růst výrobních cen v oblastí tří či dokonce čtyř procent.
img

Rozbřesk: Druhá vlna pandemie, RCEP a brexit v centru pozornosti v tomto týdnu

16.11.2020 Na první pohled nás na trzích může čekat sice klidnější týden, ale to, že nejsou na pořadu dne výrazná čísla, možná v “dnešní době” až tak moc neznamená. Trhy bude dál hýbat především další vývoj pandemie COVID 19, a ta se žádným kalendářem očekávaných událostí neřídí.
img

Oživení regionálních ekonomik ve třetím čtvrtletí spláchne druhá vlna pandemie

13.11.2020  Dnes byly zveřejněny výsledky HDP v Polsku, Maďarsku i na Slovensku. Jednalo se o data za třetí čtvrtletí, kdy byla již rozvolněna restriktivní opatření a regionální ekonomiky doháněly své koronavirové ztráty. Data za třetí čtvrtletí tak ve všech zmíněných zemích ukázala solidní mezičtvrtletní růsty. Své meziroční ztráty se ale žádné zemi smazat nepodařilo. Nejlépe v tomto ohledu dopadla Polská ekonomika, kde propad HDP v meziročním srovnání činil -1,6 %. Ve srovnání s druhým čtvrtletím pak ekonomika vzrostla o 7,7 %. Velmi pozitivně překvapilo i Slovensko, které svůj meziroční pokles zredukovalo z -12,1 % ve druhém kvartále na -2,4 % ve čtvrtletí třetím. Ve srovnání se druhým čtvrtletím letošního roku pak ekonomika přidala 11,7 %. Maďarská ekonomika meziročně ve třetím kvartále propadla o 4,6 %, ve srovnání s krizovým druhým čtvrtletím však rostla o 11,3 %. Česká ekonomika, jejíž výsledky byly zveřejněny se čtrnáctidenním předstihem, tak v meziročním srovnání předvedla nejslabší výsledek (-5,8 %). Za normálních okolností by nás výsledek HDP za Q3 v regionu potěšil. Vzhledem k rekordním počtům nově nakažených v Polsku i v Maďarsku je však jasné, že se jedná už o staré zprávy. Znovu zavedená restriktivní opatření ve čtvrtém čtvrtletí meziroční pokles HDP v zemích regionu zřejmě opět prohloubí. Oživení se tak pravděpodobně vrátí, spolu s rozvolňováním restrikcí, až v příštím roce.
C:\fakepath\Ropa8.png

Mezinárodní agentura pro energii snížila výhled poptávky po ropě

12.11.2020 Mezinárodní agentura pro energii (IEA) snížila výhled poptávky po ropě na letošní rok a předpověděla, že i když se podaří schválit vakcíny proti novému koronaviru, poptávku po ropě to do poloviny příštího roku zásadně neovlivní. Agentura to dnes uvedla ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu. Příští rok se poptávka zvýší, i tak ale zůstane pod úrovní roku 2019.
img

Forex: Lagardová vystoupí na fóru ECB

11.11.2020 Tak takhle prázdný kalendář už tu dlouho nebyl. Jedinou událostí dne bude vystoupení prezidentky ECB Lagardové na fóru ECB. Vzhledem k inflaci v záporu a dalšímu šíření koronaviru bude její vystoupení zřejmě holubičí a naznačí potřebu přijetí dalších opatření. Absence jakýchkoli makroekonomických událostí tak přitáhne pozornost zpět k evergreenům. Tedy ke koronaviru, brexitu či povolebnímu dění v Americe. Na finančních trzích tak lze očekávat spíše zklidnění, případně korekci zisků, které si euro i česká měna v minulých dnech připsaly.
img

Padají ceny elektřiny či potravin, brambory jsou nejlevnější za čtyři roky. Inflace přestává být postrachem

10.11.2020 Míra inflace v měsíci říjnu podle očekávání klesla na 2,9 procenta v meziročním vyjádření, a to ze zářijové úrovně 3,2 procenta. Poprvé od letošního května se tak míra inflace dostává pod úroveň tří procent, a tím pádem tedy do tolerančního pásma inflačního cílování České národní banky. V následujících měsících už by se míra inflace měla pohybovat výhradně v tomto pásmu.
img

Rozbřesk: Vakcína v USA na dohled? Riziková aktiva včetně PLN a HUF v euforii

10.11.2020 Světové finanční trhy se vezou na vlně optimismu a nadějně začínají vyhlížet i domácí „covidová“ čísla, ačkoliv u nich nelze zcela odhlédnout od citelného poklesu v počtech testovaných. Solidně vyznívají i čísla z reálné ekonomiky, nicméně ta jsou zatížena tradičním zpožděním, a tak se vlastně teprve oficiálně dozvídáme to, co se dělo v ekonomice v průběhu září. Jedním z posledních jsou výsledky tržeb odvětví služeb, které byly zveřejněny včera. Vyčíst z nich lze třeba následující…
img

Rozbřesk: Vakcína v USA na dohled? Riziková aktiva včetně zlotého a forintu v euforii

10.11.2020 Světové finanční trhy se vezou na vlně optimismu a nadějně začínají vyhlížet i domácí „covidová“ čísla, ačkoliv u nich...
img

Růst cen v Česku zmírňuje, zejména díky zlevnění elektřiny a plynu

08.11.2020 Míra inflace v měsíci říjnu klesla podle našeho předpokladu na 2,9 procenta v meziročním vyjádření, a to ze zářijové úrovně 3,2 procenta.
img

Ve stavebnictví si koronavirus bude vybírat daň déle. Staví se méně, což se výhledově projeví dalším růstem cen nemovitostí a nájmů

06.11.2020 Stavebnictví se v září citelně propadlo, o 8,2 procenta, což však není nic nečekaného. Koronavirová krize se ve stavebnictví projevuje například v porovnání s průmyslem zpožděně. Stavební výroba se navíc potýká s nedostatkem vhodné zahraniční pracovní síly, která z velké části zůstává kvůli pandemické situaci ve své domovině.
img

Ranní komentář: V USA se rozjíždí druhá vlna pandemie, akcie začínají klesat

06.11.2020 Povolební party na akciových indexech pokračovala i včera. Americké indexy přidaly 2 %, přičemž nejvíce se dařilo opět technologiím. Solidní zisky si připsaly také indexy v Evropě a další riziková aktiva. V prudkém růstu pak pokračuje i Bitcoin, který už překonal hranici 15 tis. dolarů.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EK: Ekonomika EU klesne o 7,4 procenta, oživení bude pomalejší

05.11.2020 Propad ekonomiky Evropské unie, tvrdě zasažené opatřeními proti šíření nového koronaviru, bude proti dosavadním odhadům letos mírnější. I tak ale dosáhne rekordních 7,4 procenta. Naproti tomu oživení v příštím roce bude po druhé vlně pandemie ve srovnání s předchozími odhady výrazně pomalejší a růst dosáhne jen 4,1 procenta. Ve své podzimní makroekonomické předpovědi to dnes uvedla Evropská komise (EK).
img

Výsledek amerických voleb znamená, že ropa nijak dramaticky zdražovat nebude. Pohonné hmoty v ČR ovšem v příštím týdnu mírně zdraží

05.11.2020 Pohonné hmoty po týdnech zdražování nabraly opačný směr. V uplynulých sedmi dnech zlevnil jak benzín, tak nafta. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem snížila o devět haléřů na litr a činí 27,94 koruny za litr. Nafta nyní stojí 27,13 haléře za litr, tedy o osm haléřů méně než před týdnem.
img

Rozbřesk: Šance Bidena rostou. Co to znamená pro trhy a korunu? Dnes ČNB

05.11.2020 Americké volební drama pokračuje. Korespondenční hlasy během včerejška výrazně posílily šance Joea Bidena. I když šance Donalda Trumpa jde na první pohled ke dnu, výsledek zatím není jednoznačný. Zbývá dopočítat čtyři státy a Joe Biden potřebuje získat ještě alespoň jeden “skalp”. Vede přitom pouze v Nevadě, kde je jeho náskok velice těsný. Pravděpodobně vydrží a nové korespondenční hlasy ho mohou ještě posílit v Pensylvánii nebo v Georgii. Po včerejším sčítacím veletoči však raději zůstáváme opatrní. Navíc bude trvat, než případné vítězství Joea Bidena armáda právníků Donalda Trumpa uzná.
img

Výsledky za 3Q pozitivně překvapily 

04.11.2020 Ve Spojených státech již reportovaly své výsledky za 3Q dvě třetiny společností z indexu S&P 500. Analytici na Wall Street očekávaly, že 3Q bude pro řadu společností ještě složitý, což se však nepotvrdilo a očekávání byla v mnoha případech pozitivně překonána. Americkou ekonomiku sice během letních měsíců zasáhla druhá vlna pandemie, a míra nezaměstnanosti byla poblíž dvou cifer, ale podnikatelská aktivita podpořila ekonomiku, která za 3Q rostla o více, jak 30 %, což se odrazilo na výsledcích.
C:\fakepath\top-04112020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.11.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo převážně v zelených číslech. Trhy čekaly, jakým výsledkem skončí americké volby, především hlasování o prezidentovi. Průběžné výsledky ukazovaly na těsný souboj Donalda Trumpa a Joea Bidena.
img

Tuzemská nezaměstnanost mírně poklesla

04.11.2020 Česká nezaměstnanost v měsíci říjnu klesla o jednu desetinu procentního bodu a aktuálně tak činí 3,7 %. Naplnil se tak náš předpoklad, podle kterého nárůstu počtu nezaměstnaných v provozech postižených ekonomickými restrikcemi brání vládní podpůrné programy, a naopak mnohé fungující podniky dohánějí předchozí výpadky produkce, k čemuž potřebují nové pracovníky. To vyplývalo již z průběžných indikátorů výrobní aktivity, které signalizovaly rostoucí poptávku v některých odvětvích.
img

Další vlna zlevňování hypoték je tu, vyplatí se počkat. Moratorium skončilo a banky nekrvácí

03.11.2020 Největší tuzemská banka dle velikosti bilanční sumy, ČSOB, začátkem října zlevnila své hypotéky, načež na ní navázaly další banky, včetně České spořitelny a Raiffeisenbank. Další vlna zlevňování hypoték je tím pádem tu.
img

Druhá kovidová vlna prozatím ponechala státní rozpočet téměř nedotčený

02.11.2020 Státní rozpočet hospodařil v prvních deseti měsících tohoto roku s deficitem 274,0 mld. Kč. Celkové příjmy státního rozpočtu postupně snižují tempo svého poklesu a v říjnu dosáhly 3,5 % y/y, z červnového vrcholu 5,9 %. Postupně se snižuje deficit z předchozích měsíců v podobě nižšího výběru DPH, které zůstává spolu s pojistným na sociální zabezpečení největším zklamáním ve srovnání se schváleným plánem státního rozpočtu letos v červnu. Na druhou stranu zůstává vyšší výběr v případě přímých daní. Ve spojení s nedaňovými příjmy je tak státní rozpočet bohatší o 30,5 mld. Kč, než s čím počítalo Ministerstvo financí. Za tím stojí dosavadní příznivější vývoj ekonomiky, nicméně druhá vlna pandemie pravděpodobně tento polštář výrazně umaže.
img

Výsledky za 3Q pozitivně překvapily 

02.11.2020 Ve Spojených státech již reportovaly své výsledky za 3Q dvě třetiny společností z indexu S&P 500. Analytici na Wall Street očekávaly, že 3Q bude pro řadu společností ještě složitý, což se však nepotvrdilo a očekávání byla v mnoha případech pozitivně překonána. Americkou ekonomiku sice během letních měsíců zasáhla druhá vlna pandemie, a míra nezaměstnanosti byla poblíž dvou cifer, ale podnikatelská aktivita podpořila ekonomiku, která za 3Q rostla o více, jak 30 %, což se odrazilo na výsledcích.
img

Eurozóna - předběžný bleskový odhad HDP - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

30.10.2020 Ekonomika eurozóny dle předběžných údajů v letošním třetím čtvrtletí mezikvartálně výrazně vzrostla: HDP si připsal 12,7 %, což byl mnohem výraznější mezičtvrtletní růst, než čekal trh.
img

HDP Česká republika, 3Q 2020 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

30.10.2020 Česká ekonomika vykázala ve třetím čtvrtletí mezičtvrtletní nárůst HDP, ten ale zdaleka nepostačuje ke kompenzaci prudkého poklesu, jenž HDP vykázal v souvislosti s koronavirem v letošním druhém čtvrtletí.
img

Česká ekonomika podala ve třetím čtvrtletí nad očekávání dobrý výkon, úder ale může přijít teď. První vlnu pandemie ovšem ČR zvládla dobře jak epidemiologicky, tak ekonomicky

30.10.2020 Česká ekonomika v třetím letošním čtvrtletí podala nad očekávání dobrý výkon. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. V porovnání s druhým čtvrtletím si polepšila o 6,2 procenta, zatímco analytici v souhrnu počítali s růstem spíše jen v okruhu úrovně pěti procent. Rovněž meziroční propad ekonomiky byl v měsících červenci až září mělčí, než se čekalo. Výkon ekonomiky totiž ve třetím kvartále klesl meziročně o 5,8 procenta, zatímco analytici předpokládali propad kolem úrovně sedmi procent.
img

Pražská burza dnes klesla nejvýrazněji za čtvrt roku

29.10.2020 Index PX pražské burzy dnes oslabil o 1,88 procenta na 848,85 bodu. Byl to nejvýraznější pokles od konce července. Nedařilo se téměř všem hlavním titulům v čele s bankovními emisemi. Vyplývá to z internetových stránek burzy.
img

Zasedání ECB - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

29.10.2020 ECB na dnešním zasedání ponechala nastavení své politiky beze změny, zároveň ale jasně avizovala, že spolu s novou prognózou vývoje ekonomiky přijdou v prosinci i posuny v nastavení měnově-politických nástrojů.
img

Karanténní uzavírky ve Francii a Německu sráží cenu ropy. Druhá vlna pandemie nakonec řidičům v ČR může výrazně zlevnit jak benzín, tak naftu

29.10.2020 Pohonné hmoty přidaly na tempu svého zdražování. V uplynulých sedmi dnech zdražil jak benzín, tak nafta. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o šest haléřů na litr a činí 28,03 koruny za litr. Benzín je tak nejdražší od poloviny srpna. Nafta nyní stojí 27,21 haléře za litr, tedy dokonce o deset haléřů více než před týdnem. Rychlejší růst ceny nafty souvisí s nástupem topné sezóny a růstem poptávky po topné naftě.
img

Rozbřesk: ČR před prodloužením nouzového stavu, eurodolar to schytal

29.10.2020 Do zasedání bankovní rady ČNB zbývá ještě týden, během kterého se toho ještě hodně stane. Nepůjde jen o předběžný odhad HDP, který zítra ukáže, jak se ekonomice dařilo vymanit se v průběhu třetího čtvrtletí z recese, ale dozvíme se rovněž, jak jsou na tom v Evropě i další země. Mělo by být rovněž jasno, na jak dlouho se prodlouží nouzový stav, jaká omezující opatření zůstanou v platnosti, či zda k nim nový ministr zdravotnictví nepřidá nějaká další. S ohledem na vývoj nákazy zatím nic nenasvědčuje tomu, že by vše mělo skončit 3. listopadu, jak se původně plánovalo.
img

🔻 DE30 klesá vďaka obavám z uzatvorenia

28.10.2020 Nádej na uvoľnenie opatrení proti COVID-19 sa už postupne vytráca. Druhá vlna pandémie pustoší celú Európu a núti vlády uvažovať o nepopulárnych krokoch. Nemecká kancelárka Angela Merkelová práve navrhla mesačné zatvorenie barov a reštaurácií, ale Francúzsko by mohlo zájsť oveľa ďalej - Macron by počas večerného prejavu mohol vyhlásiť mesačné uzatvorenie krajiny. To jasne poškodzuje indexy, keďže DE30 klesá pod podporu na úrovni 11870 bodov a obchoduje sa na najnižšej úrovni od júna. V prípade zavedenia prudších obmedzení by index mohol klesnúť až k úrovni 11000-11335 bodov.
img

Lockdown verze 2.0

27.10.2020 České hospodářství opět klesá: Druhá epidemická vlna stáhne českou ekonomiku na konci roku níž a v důsledku toho bude i růst v příštím roce slabší. Dosažení předkrizové úrovně HDP se odkládá do roku 2023.
img

Forex: Druhá vlna pandemie se již odráží ve zhoršené důvěře v ekonomiku

26.10.2020 S příchodem druhé vlny koronavirové pandemie začalo být zřejmé, že oživení ekonomiky v druhé polovině letošního roku nebude tak silné, jak indikoval dosavadní vývoj měsíčních ukazatelů z reálné ekonomiky. Nárůst ekonomické aktivity ve třetím čtvrtletí totiž ve čtvrtletí čtvrtém zřejmě opět vystřídá její pokles. Dopady znovu zavedených vládních opatření se již nyní odrážejí v horším ekonomické sentimentu. Důvěra v českou ekonomiku se podle říjnových výsledků konjunkturálního šetření ČSÚ výrazně snížila. K poklesu důvěry došlo především u spotřebitelů, kteří české ekonomice věří nejméně za posledního půl roku. Nižší důvěru spotřebitelé vykazovali již jen v dubnu.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Většina ekonomik zaznamenala během Q3 20 rychlé oživení, to je však minulostí

26.10.2020 Předběžná data HDP za Q3 20 z USA i eurozóny tento týden potvrdí silné ekonomické oživení. Nicméně další šíření infekce koronaviru ohrožuje pokračování hospodářského vzestupu i během Q4 20. V kombinaci se slabším inflačním výhledem si to na obou stranách Atlantického oceánu vyžádá další stimuly ze strany hospodářské politiky. Z geopolitiky budeme sledovat pokračující jednání ohledně brexitu, Číňané pak odhalí svůj nový pětiletý plán.
img

Podnikatelská aktivita v Evropě znovu klesá 

23.10.2020 Druhá vlna pandemie nyní zužuje Evropu a zatím nesignalizuje známky zpomalení. Mimo Českou republiku byly včera evidovány rekordní nárůsty také v Německu, Polsku nebo Nizozemsku. To se začíná projevovat na podnikatelské aktivitě a očekávání manažerů, jak se bude vyvíjet jejich byznys v následujících týdnech. Předstihové ukazatele PMI za klíčový sektor služeb opět klesají a další restrikce mohou výrazně ovlivnit ekonomickou aktivitu v Evropě.
C:\fakepath\koruna.png

Proč koruna neoslabuje?

22.10.2020 Křivka nově nakažených v Česku jde stále prudce nahoru, velká část služeb a maloobchodu se uzavírá a druhá vlna pandemie způsobí mnohem pomalejší oživení ve tvaru W a také výrazně hlubší deficity státního rozpočtu pro letošní i příští rok. Česká měna se ale stále drží v blízkosti 27,20 koruny za euro. Na těchto úrovních se obchodovala i před měsícem, i když se od té doby vyhlídky ekonomiky i nákazy změnily výrazně k horšímu. Můžeme čekat nevyhnutelné oslabení s příležitostí na short koruny?
img

Zájem Čechů o hypotéky láme rekordy, lidé si půjčují o několik miliard více než běžně. Může za to citelné zlevňování hypoték a vládní podpora ekonomiky na dluh

21.10.2020 Hypotéky v ČR zažily rekordní září v historii. Na hypotékách si lidé v ČR napůjčovali 22,5 miliardy korun. Přitom zářijový průměr let 2016 až 2019 činí 18,1 miliardy korun. Lidé si tedy půjčovali ještě o 4,4 miliardy korun více než v uplynulých letech prosperity. Celkově je letošní září pátým nejúspěšnějším měsícem v historii. Rekord drží listopad 2016, kdy si lidé napůjčovali na hypotékách 29,7 miliardy korun.
img

Rozbřesk: Korunu čekají těžké týdny, druhá vlna pandemie sílí napříč Evropou

20.10.2020 Druhá vlna bude korunu v nejbližších týdnech dál dusit. A nijak jí nepomůže ani skutečnost, že nákaza zesiluje i v ostatních evropských zemích a pravděpodobně bude sílit globální nejistota před americkými prezidentskými volbami.
img

Rozbřesk: Tento týden rozhodne o dalším osudu pandemie v Česku

19.10.2020 Druhá vlna pandemie zatím v Česku podle posledních čísel nepolevuje - máme za sebou rekordní sobotu i neděli. A o dalším osudu vládních karanténních opatření rozhodnou pandemická čísla z tohoto týdne. I když však přírůstky nově nakažených poleví a Česko se vyhne úplnému uzavření ekonomiky (lockdownu) sázky na uvolnění opatření již 2. listopadu jsou nerealistické.
img

Od července do září se státní dluh ČR snížil o 85 miliard korun, klesl tak ze své rekordní úrovně. Jde však spíše jen o výsledek časování vlastních emisí i splatnosti jednotlivých druhů vládních dluhopisů

16.10.2020 Ve třetím letošním čtvrtletí se letos poprvé zastavil trend nárůstu státního dluhu, který nabral na razanci v letošním druhém čtvrtletí. Ke konci letošního třetího čtvrtletí byl státní dluh meziročně vyšší o 386,7 miliardy, když dosahoval úrovně 2,072 bilionu korun. Za letošní rok pak nárůst představuje dokonce 431,7 miliardy korun, neboť v posledním loňském čtvrtletí se dluh ještě dařilo snižovat.
C:\fakepath\top-16102020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.10.2020 1) Asijské akcie zakončily týden smíšeně, ztrácely trhy v Japonsku i Jižní Koreji. Investoři (nejen) v Asii nadále čekají na to, zda a v jaké podobě bude v USA dojednána další fiskální podpora ekonomiky. Rizikem pro oživení ekonomiky je druhá vlna pandemie covidu-19 a opětovné zavádění restriktivních opatření.
img

Rozbřesk: Nová tvrdá opatření zastaví v Česku post-pandemické oživení

14.10.2020 V Česku máme za sebou další den, kdy počet nově nakažených zlomil hranici 8000. To podtrhuje vážnost situace, na druhé straně to již není nic překvapivého. Exponenciální nákaza má svou logiku a je pravděpodobné, že denní přírůstky nakažených v nejbližších dnech dál porostou a překonají hranici 10 tisíc (za předpokladu funkčního testování).
img

Druhá vlna pandemie může zlevnit nemovitosti, zejména v méně atraktivních místech. Lidé teď mohou úřady žádat o posečkání s platbou daně

13.10.2020 Závažná druhá vlna pandemie připraví českou ekonomiku až takřka o bilion korun, veřejnou kasu pak o minimálně o další desítky miliard. Měla by ale i svá pozitiva, i když jak pro koho. Třeba by zlevnila některé nemovitosti.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Inflace bude podle analytiků nadále klesat

12.10.2020 Meziroční inflace bude v následujících měsících nadále klesat a na konci roku by se mohla dostat i pod tříprocentní hranici. Vyplývá z reakcí analytiků, které dnes ČTK oslovila. Zářijový pokles inflace ekonomy překvapil a upozornili na to, že je i pod odhady ČNB. Centrální banka podle ekonomů v případě měnové politiky, tedy nastavení úrokových sazeb, zvolí spíše vyčkávací taktiku. Zatím nejsou jasné dopady druhé vlny pandemie koronaviru a následných opatření. Podle některých ekonomů se v inflaci už výrazněji vliv pandemie koronaviru projevuje.
img

Veřejná doprava v Česku kvůli koronaviru „krvácí“ jako nikdy v historii. Jak dlouho a za jakých podmínek ji držet při životě?

11.10.2020 Jak může pandemie koronaviru dlouhodobě změnit hromadnou dopravu v Česku? Ta krvácí jako málokteré jiné odvětví. Nejhorší by ale bylo subvencemi držet při životě něco, co beztak nemá šanci přežít.
C:\fakepath\Koruna.jpg

Bloomberg: Koruna je barometrem toho, jak vláda zvládá pandemii

09.10.2020 Je-li česká koruna barometrem toho, jak vláda zvládá nárůst nakažených koronavirem, výsledek není pro miliardáře v čele české vlády povzbudivý, napsala dnes agentura Bloomberg. Z měn rozvojových trhů podala od počátku října, kdy začaly počty infikovaných v Evropě stoupat, druhý nejhorší výkon po turecké liře. Podle čtyř desítek analytiků dotazovaných agenturou Reuters však koruna do roka zpevní nejvíce z měn v regionu střední a východní Evropy.
img

Největší česká banka od dneška zlevňuje hypotéky. Koronavirus činí bydlení na úvěr dostupnější

05.10.2020 Největší tuzemská banka dle velikosti bilanční sumy, ČSOB, ode dneška zlevňuje své hypotéky. Společně s ní jde s úroky dolů také Hypoteční banka, která pod křídla ČSOB patří. Obě banky snožují úrok na jedno-, tří-, i pětileté fixaci na 2,09 procenta. Doba zlevňujících hypoték tedy ještě neskončila.
img

Poprvé za poslední téměř dva roky aktivita v českém průmyslu roste

01.10.2020 Český PMI se poprvé od listopadu 2018 vrátil nad hodnotu 50 bodů, což znamená, že provozní podmínky ve výrobě se zlepšují.
C:\fakepath\top-30092020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.09.2020 1) Republikánský prezident Donald Trump a jeho demokratický soupeř Joe Biden se v první debatě kandidátů před americkými prezidentskými volbami přeli o obsazení nejvyššího soudu, o přístupu k pandemii covidu-19, násilí kolem demonstrací v amerických městech, klimatické změně či o regulérnosti voleb.
img

Rozbřesk: Turecko a Maďarsko stále v jednom forexovém košíku, favoritem po debatě Biden?

30.09.2020 Nehledě na včerejší zisky se středoevropským měnám v měsíci září nedařilo. Proti euru ztratily v posledním měsíci okolo tří procent. Mezi viníky výprodeje regionálních měn hledejme nejen vágně definovaný “nárůst globální averze vůči riziku”, ale také specificky domácí, resp. regionální faktory jako jsou nezvládnutá druhá vlna pandemie (ČR a Maďarsko) či přelévající se finanční nákaza z jiných forexových emerging markets.
img

Ekonomická nálada v eurozóně - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

29.09.2020 Důvěra v ekonomice eurozóny se dle měsíčního průzkumu Evropské komise v září zlepšila a na svém šestiměsíčním maximu překonala očekávání finančního trhu.
img

Rozbřesk: Akciové trhy se snaží oklepat z druhé vlny pandemie

29.09.2020 Druhá vlna pandemie je realitou na čím dál větším počtu míst v Evropě – rychlé přírůstky případů vidí zejména Francie, Španělsko a Belgie. Ovšem i v relativně klidném Německu nervozita roste – Angela Merkelová včera na uzavřeném jednání ministerstva mluvila o tom, že do Vánoc mohou Němci vidět až 19 tisíc nových případů denně.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Evropské akcie posílily, investoři skupovali akcie bank

29.09.2020 Evropské akcie zahájily týden výrazným růstem. Investoři nakupovali zejména akcie bank, které v minulém týdnu výrazně klesly. Trhy ale reagovaly i na známky dalšího zotavování čínské ekonomiky. Panevropský index STOXX 600 zpevnil o 2,22 procenta na 363,39 bodu, což je nejvíce od poloviny června. Minulý týden index uzavřel poklesem o 3,6 procenta.
img

Co druhá vlna udělá s ekonomikou. Může zlevnit zejména méně atraktivní nemovitosti

27.09.2020 Závažná druhá vlna pandemie připraví českou ekonomiku až takřka o bilion korun, veřejnou kasu pak o minimálně o další desítky miliard. Měla by ale i své pozitiv, i když jak pro koho. Třeba by zlevnila některé nemovitosti.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Ojetiny | Čekací doba | Kanadský PMI | Vyjádření ekonomů | Maďarská inflace | Propad ekonomiky | HDP Česká republika | Euro k americkému dolaru | Klid před bouří | Opětovný pokles | Dlouhé pozice | Protiinflační tlaky | Analytický tým FXstreet.cz | Ozvěny trhu | Války | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Jakub Seidler | Data z trhu práce | Allianz | Daimler | Panevropský index | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Volatilní | Zdražovat | Měnový pár EUR/CZK | DPH | EUR | Ošetřovné | FDA | Spotřebitelské výdaje | Spotřební koš | Standard & Poor's | Vít Hradil | Hlavní úrokové sazby | Automobilový sektor | Surová ropa | Posilování japonského jenu | Itálie | Stoxx | Epidemická situace | PEPP | Daňové povinnosti | Program nákupů dluhopisů | Rozpočet EU | Očekávání | Korelace | Vyhlášení nouzového stavu | Jüan | Poslanci | Galapagos | Evropské země | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Schodek státního rozpočtu | Nové zprávy | Oživení ekonomiky | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Philip Morris ČR | Investice | Brent | Britská centrální banka | Spotřebitelské úvěry | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | Potenciál | Support | Pokles hospodářství | Olívia Lacenová | Dění na světových burzách | Tomáš Kolomazník | ADP report | Ifo | Japonské akcie | Nálada v eurozóně | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Intervence | Výkon ekonomiky | E.ON | Slabá koruna | Odklad splátek | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Návrh zákona | Evropské měny | Nákupy aktiv | Creditas | Béžová kniha | IHS | Asijské trhy | Obchodní seance | Rekordní deficit | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Evropské PMI | General Electric | Zisky čínských průmyslových podniků | Nálada v průmyslu | Spotřebitelé | Goldman Sachs | Analýza makroindikátorů | Strach | ČNB úrokové sazby | Wolters Kluwer | Akcie společnosti | Aktuální vývoj | Lagardeová | Nejvyšší soud | Průměrné mzdy | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Maloobchodní tržby | Oživení regionálních ekonomik | Kurzotvorné informace | Standard & Poor's 500 | PBOC | Asijské akcie | Akcie těžařů | Delta | Americké ekonomiky | Prodeje aut | Likvidita na trhu | Vzdělávání | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Růst sazeb | Dopravci | Rozhodnutí o sazbách | IDEA | Index DOW | Import | Makléři | Reálné ekonomiky | Exchange | Patria Online | Státní dluh | Avast | Kurz eura k dolaru | Trh s nemovitostmi | ATH | Americký maloobchod | Depreciace | Propad cen | Otřesy na finančních trzích | Očekávání ČNB | Cestování | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Dopady krize | JPY | Coca-Cola | Kč/USD | Nasdaq Composite | Středoevropské měny | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Uber Technologies | Kontrakce | Total | Peníze | Rezistence | Maďarsko | Swapy | Pandemie COVID-19 | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | CISCO | Francie | Pozitivní zprávy | Průmyslové zakázky | Největší ztráty | Ropné společnosti | CNBC | Prognóza | FTSE 100 | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Barel ropy | Zlepšování sentimentu | Nikkei | Vakcíny proti koronaviru | Ropa WTI | Výsledek hospodaření | Moderna | Bankovní rada ČNB | Ekonomické dopady pandemie | Ekonom ING | Nastavení úrokových sazeb | Velké firmy | Mezinárodní agentura pro energii | Výrobní sektor | Posilování eura | Brexit | ZEW index | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Výhled poptávky | Čeští centrální bankéři | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Průzkum | BCM BeginCapitalMarkets | Ekonom BHS | Odliv kapitálu | Včerejší obchodování | TRY | Posílení koruny | Sazby hypoték | Export | Účinné vakcíny | Vývoj indexu volatility VIX | ING Jakub Seidler | Cena ropy brent | Vládní opatření | Šok | Zpřísňování měnové politiky | Výsledek jednání ČNB | Vysoký přebytek | Zpráva | Akcie Avastu | Trh s ropou | Unie | Ekonomická aktivita | Regulace | Noviny | Měnový fond | Exekuce | Ahold Delhaize | Britská banka Barclays | UniCredit Bank | Zasedání FOMC | Průmyslová výroba v Německu | BeginCapitalMarkets | Cestovní ruch | Čtvrtletní výsledky | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Investovat | Hrubý domácí produkt (HDP) | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | RWE | Skupina OPEC+ | Caterpillar | High | Koruna | 1 milion | Výrobní ceny | Fincentrum | Nejsilnější růst | Světová finanční krize | Bydlení | EUR/CZK | Zprávy z finančních trhů | Zájem investorů | Konec roku | Bitcoin | Euforie | Posilování české koruny | Růst hodnoty zlata | Spotřebitelské ceny v Česku | Investoři | Očekávané hospodářské výsledky | Technologické společnosti | Disney | Americké spotřebitelské úvěry | Nejistoty | Situace kolem koronaviru | Německá průmyslová produkce | Nejnovější výsledky | Investiční | Evropská měna | Makléř Fio banky | Zisk | Budoucnost | Banka Creditas | Evropský statistický úřad Eurostat | Plyn | Globální akciové trhy | Výnosové křivky | Bank of England | Airbnb | Hospodaření státu | Nárůst HDP | Onemocnění | AT&T | Česká měna | Objem exportu | Kurz české měny | Kč/EUR | České koruny | ex | Data z amerického trhu práce | Doporučení | Propad | Zasedání Evropské centrální banky | Demokraté | Patria | Uber | UnitedHealth Group | Prognóza Evropské komise | DJIA | Offshore | Úrok | Evropské ekonomiky | Alena Schillerová | Videokonference | Steen Jakobsen | Agentura Reuters | Akcie Nike | Evropské akcie | Očekávání investorů | Platební bilance ČR | Nvidia Corp | Vítězství Joe Bidena | Nejistota | Josef Dudek | Akcionáři | Státní pomoc | Nejprudší pokles | S&P | Hospodářský vývoj | Hospodářské dopady | Obchodování | Americká centrální banka | Statistický úřad | Nákupy dluhopisů | Thyssenkrupp | ZEW | JDE | Zahraniční investoři | CFRA | Covid | Eurostat | Prezident | Finanční krize | Deflace | Hypoteční banka | Index britských akcií FTSE 100 | Investiční aktivita | Turecká lira | Obchodování na Wall Street | Cílování inflace | Apple | Larry Kudlow | Pokles cen ropy | Praha | Tržní úrokové sazby | Aphria | 3M | Evropská dluhová krize | Růst akcií | Prognóza Fedu | Dnešní data | České banky | Objem vládních stimulů | Firmy | Ztráty | Podíl nezaměstnaných | Enormní zájem | Makroekonomické ukazatele | Polský zlotý | FXstreet.cz | Státní dluh ČR | Odhady ČNB | Nástroj | Kurz dolaru | Výsledky | HUF | Ekonomické oživení | Dnes ČNB | Další růst | Inflační tlaky | Bank of America | Silný dolar | ČSOB Petr Dufek | Barrick Gold | Stimulační opatření | Hypoteční trh | OPEC+ | Jan Švejnar | Pandemie nemoci COVID-19 | BHS | Objem | Druhá kovidová vlna | Podnikatelská nálada | Výroba počítačů | Státní rozpočet | Průmyslová výroba | Pfizer | Ekonomika Německa | Studie | Slabší koruna | Pandemie nemoci | Zadlužení | Deficit | Polsko | Nejlevnější hypotéky | ING | TopForex | Cenová hladina | Česká republika | Hypotéky | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Evropa | Nárůst cen ropy | Česká spořitelna | Úspory | Jackson Hole | HUF/EUR | Burze | USD/PLN | OPEC | Výroba v eurozóně | Frustrace | Reálný HDP | Saxo | Johnson & Johnson | Inflace zpomaluje | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Earnings | Český maloobchod | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | Kurzarbeit | Prohloubení schodku | Silnější dolar | Podnikatelé | Mexiko | Euro dnes | Vstupy | Obchodníci | Akcie Komerční banky | Rakousko | Stříbro | Turecko | Restriktivní opatření | USD/CZK | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Americké akcie | Výprodej na Wall Street | Czech Fund | Moneta | Kongres | Dění v USA | Vývoj měnového páru USD/JPY | Akcie Amazonu | Las Vegas | Negativní dopad | Výsledky HDP | DAX | Trh | Komise | CL | Vládní podpory | Výkyvy | Fed | Dobrá nálada | Zahraniční obchod | Korekce | Tuzemští obchodníci | Vývoj ekonomiky | Americké dolary | Equa Bank | čnBlog | Pražské burzy | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | Averze vůči riziku | Oživení české ekonomiky | Stock | Koronavirová pandemie | Microsoft | Ceny v eurozóně | Vládní dluhopisy | Odhad růstu HDP | Forwardy | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Akcenta | Konsensus | Pokles sentimentu | Finanční rezervy | Bankovní rada České národní banky | Cena benzínu | Kurz dolarů | Celkový výsledek | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Důvěra | Euromoney | Pravděpodobnost | Markets | Unce zlata | Objem dovozu | Rizikovější aktiva | Pokles úrokových sazeb | Výpadky | FIAT | Podpůrná opatření | Centrální banka | Hypotéky v ČR | Andrew Bailey | QE | LYNX | GfK | Antivirus | Donald Trump | Jádrová inflace | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Rizika | Útlum ekonomické aktivity | Dluhopisový trh | Zprávy o vakcíně | Měnové zasedání bankovní rady | Republikánský prezident | Bankovní tituly | Opatření vlády | Zvýšení těžby ropy | Link | Merck | Index frankfurtské burzy | Klid | Situace kolem šíření koronaviru | Guvernér | Silný kurz dolaru | Markit | Škoda | CZK | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | Pokles sazeb hypoték | Chevron | Kompozitní index | Výstupy | Souhrnný index | Předseda | Bankovní sektor | Zdražování bytů | Tištění peněz | EBITDA | J&T | Poskytování hypoték | Ropa | Boeing | Adyen | HDP v USA | Ekonomiky | Nálada spotřebitelů | Záporné sazby | Fiskální stimul | Libra | Koronavirová krize | Odhad letošního růstu | CFD | Centrální banky | Tripadvisor | Tuzemská nezaměstnanost | Britský statistický úřad | Financovat | Ztráta | Řecko | Dividenda | Rostoucí náklady | Cena elektřiny se na pražské burze | Jednání o brexitu | Bankéři z Fedu | Úroky | Refinitiv | Přenos | Americký průmysl | Cena | Předstihové ukazatele | ASML Holding NV | Letecká doprava | Růst ekonomiky eurozóny | Izrael | Zájem o hypotéky | E-shopy | S&P500 | Analytik Raiffeisenbank | Čínská ekonomika | Proroctví | Ceny | Koronakrize | Finální odhad | ČNB | Globální trh | VW | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Pokles | E-mini | Růst cen nemovitostí | Ropa typu Brent | Vývoj akciového indexu | Polská ekonomika | Biogen | Dividendový výnos | Jan Vejmělek | Hedge | Podnikání | Restrikce | HDP | NVDA | COVID-19 | Guvernér ČNB | Problémy | Tempo poklesu | Podnikatelé a firmy | mBank | Index cen | Index PX | Pracovní síly | Daně | České HDP | Zprávy z trhů | Žádosti o podporu v USA | Americké statistiky z pracovního trhu | Momentum | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Valdis Dombrovskis | Zisky | FCA | Facebook | BNP Paribas | Globální ekonomika | Atraktivní nemovitosti | Čínská měna | Swap | Miliardy eur | Raiffeisenbank a.s. | Analytik J&T Banky | Cisco Systems | Koronavirová situace | Americké akciové trhy | Toyota | Pfizer/BioNTech | Společná měna | Cena zlata | Světové obchodní organizace | HSBC | Rozpočtové politiky | Organizace zemí vyvážejících ropu | Euro | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Trinity Bank | Růst cen | Zdravotní pojištění | Nadějné zprávy | Repo sazby | IFO index | Financování | Debata | ČSÚ | Investiční výdaje | Nemovitý majetek | Historické maximum | Pokles ekonomiky | Zprávy z USA | Globální poptávka | Erste | ROCE | Měny regionu | Automobilový sektor v ČR | ASX 200 | Průměrná hodnota | Rada ČNB | Obchodování na akciových trzích | Boj s koronavirem | Nouzový stav | Turistika | Prezident Fedu | WTI | LVMH | Francouzská obchodní bilance | Miliardy korun | Fiskální balíček | Shares | Silnější koruna | Pandemická situace | Nálada na globálních trzích | Data PMI | Pfizer a BioNTech | EMU | Denní graf | Ziskovost | Bankéři | Sázet | Cena ropy | Nižší výdaje | Využití kapacit | Účet platební bilance | Prezident USA | Domácí měna | Josef Košťál | Cenový vývoj | Alphabet | Zkušenosti | Delta Airlines | Signály | Lira | Infineon | IHS Markit | Statistiky | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Vývoji vakcín | SAP | Oslabuje dolar | FX | Propad HDP | Technologický Nasdaq | Světové finanční trhy | Purple Trading | Kurz | Market | Unicredit | Měsíční mzda | Akcie na pražské burze | Zveřejněná domácí data | BH Securities | Býčí vyhlídky | Finanční situace | Deficit státního rozpočtu | Merkelová | Počty nových případů | Ekonomický poradce | Měď | Proinflační | Stock Spirits | Výroba v Německu | Rozvíjející se trhy | Stratég Saxo Bank | Ekonomické uzavírky | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Nedostatek zakázek | Pomoc podnikům | Domácí data | Predikce | Tomáš Raputa | Citigroup | Stát New York | Hospodářství | Riziková aktiva | Apple Inc. | Nárůst nezaměstnanosti | Zasedání ECB | Portfolia | Fresenius Medical | Analytik ČSOB | Růst důvěry | NN Group | Deutsche Lufthansa | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Energetické firmy | Týdenní zpráva | Vánoční svátky | Inditex | Recese | Index strachu | Akcenta Miroslav Novák | Likvidita | ASML | Renault | CZK/EUR | Stimul | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Největší propad | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Koronavirové pandemie | Ekonomické prognózy | František Táborský | Štěpán Křeček | Nálada na akciových trzích | Sam Stovall | Negativní nálada | Největší česká banka | Kurz eura | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Joe Biden | Dow Jones | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Ceny potravin | Trading | Burza dnes | Prezident Donald Trump | Kancléřka Angela Merkelová | Technologický sektor | Soud | Zlepšení nálady | Výkon amerického dolaru | Cena elektřiny | Předpovědi | Zlevňování hypoték | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Benzín | Trend | Palivové dříví | Hospodářské oživení | Střadatelé | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | Pokles sazeb | Adidas | Dow Jones Industrial | Automobil | Las Vegas Sands | Dnešní kurz | Summit EU | Míra inflace | Fundamentální data | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | Nařízení | Sazba hypoték | Nemovitostní trh | Inflace v Německu | Komerční banka | KOSPI | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Nová auta | Oživení poptávky | Hypoindex | Severomořská ropa Brent | Dnešní ekonomický kalendář | Mezinárodní měnový fond | Gold | Ekonomické zotavování | Průmysl | Investovat do zlata | Objem zakázek | Tempo růstu | Bankovnictví | Nadhodnocení | Pohonné hmoty | Ekonomický poradce Bílého domu | Divergence | Biliony | Silné euro | Úrokové sazby | ETF | Nové dluhopisy | Akciové trhy | UnitedHealth | Ceny drahých kovů | Ekonomické výhledy | WHO | Rally | Reálná ekonomika | Bankovní rada | KBC | Smíšené obchodování | Pojišťovna | Macron | SARS | Míra nejistoty | Zadlužení Německa | Intesa Sanpaolo | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Aktiva | Použití finanční páky | Evropský statistický úřad | Růst zaměstnanosti | České měny | Očekávaný vývoj | Tuzemský průmysl | Business | Podíl na trhu | Indikátory | Pokles cen | Bezrealitky.cz | SP500 | Technologická společnost | Peněžní trh | Nový stavební zákon | Fiskální politiky | Akcie Tesly | Čínské akcie | Ministryně financí | Diskontní sazba | Empire State Index | Smartwings | Bilance | Výsledek voleb | Trinity | Obchodní přebytek | Stratég | Majetek | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Fio banka | Období nejistoty | Sentiment | Největší pokles | Politika | Česká národní banka | Letecké společnosti | Zvyšování úrokových sazeb | PLN | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Prudké výkyvy | Novavax | SAB Finance | Deutsche Telekom | Nike | Forint | Koronavirus | Německý průmysl | PLN/EUR | Další vývoj | Zasedání FED | Pokles průmyslové výroby | Cena pohonných hmot | Členové bankovní rady | Zlatá horečka | Kovidová vlna | Americké statistiky | Nálada podnikatelů | Nálada | J&T Banka | Měnové politiky | Hlavní rizika | Index volatility VIX | Snížení základní úrokové sazby | Setkání lídrů | Živobytí | Ekonomika | Růst vývozu | Historická maxima | Elektřina | Situace v průmyslu | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Commerzbank | Změny úrokových sazeb | Zhodnocení | Jerome Powell | Investice do zlata | Ceny zlata | Výhled | Prodejní cena | Jednání o státním rozpočtu | Auta | Komerční banky | Worldometers | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Energetické společnosti | Propouštění | Zaměstnanci | Evropský trh | Finanční trhy | Expanze | Další vlna koronaviru | Walt Disney | Bílý dům | OSVČ | ČEZ | Průmyslová výroba ČR | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | New York | Saldo zahraničního obchodu | Krize | Investing | Euro včera | Portál FXstreet.cz | Zotavení ekonomiky | Situace na trzích | Omezení produkce | Oslabení dolaru | Jakub Kraľovanský | USD/JPY | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Výplata | Americké výnosy | Ukazatele | Úroková sazba | Devizové rezervy | České vlády | Protikoronavirová opatření | Burza | Ekonomický kalendář | Guvernér Rusnok | Americká inflace | Rozvoj | Reinvestice | Šance | Měny | CEE | Volby | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Přeshraniční obchod | Růst cen potravin | Zaměstnanost | Energie | Mezinárodní obchod | Michal Brožka | Ekonomika EU | PMI ve zpracovatelském průmyslu | DE30 | USDX | BHS Štěpán Křeček | Dividendy | Měna | Pokles ekonomické aktivity | Finanční sektor | Sazby | Silný pokles | Historie | Uvolnění měnové politiky | Ruská vláda | Karanténní opatření | Thomson Reuters | USD | Ekonomické zotavení | Jednání ČNB | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Fundamenty | Měnové podmínky | Eni | Sberbank | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | EIA | Odhad letošního růstu ekonomiky | Partneři | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Ekonomické aktivity | Poradce | Výhled veřejných financí | Makroekonomické události | Zkušenost | Signál | Zdražování | Měny rozvíjejících se trhů | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Britská vláda | EPS | ADP | Repo sazba | Biliony dolarů | Jednání o brexitové dohodě | Ministryně financí Alena Schillerová | Ropy | Rozdílové smlouvy | Nové žádosti o podporu | Dow Jonesův akciový index | Bankrot | Očekávané Earnings | Výdaje | Evropská komise (EK) | Korelační koeficient | Porušení pravidel | Ekonomický dopad | Petr Dufek | Sázky | Milan Vaníček | Autoprůmysl | Historicky nejnižší | Radomír Jáč | Lehman Brothers | Evropský průmysl | Upozornění na rizika | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | United Technologies | Tisková konference | Eura | Komentář Radomíra Jáče | Nízká nezaměstnanost | Inflační cíl | Cena komodity | Nizozemsko | Organizace | Průmyslová výroba v ČR | Inflace v české ekonomice | Banky | Cenový odskok | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Úrokové swapy | VIX | Stock Exchange | Růst | Turecká ekonomika | Centrální bankéři | Polská centrální banka | Ceny v Česku | Ekonomická nálada v eurozóně | Příjmy | Hospodářské výsledky | ČTK | Zajištění | Propad poptávky | Šíření koronaviru | Růst průmyslové výroby | Index | Komoditní | Merck KGaA | Lockdown | Wirecard | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Ceny nemovitostí | All Time High | Měnový pár | Vakcinace | Dovoz | Daňové změny | Světové trhy | Daňový balíček | Spekulovat | První odhady HDP | Hlavní ekonom | Finanční úřad | Zahraniční obchod ČR | Wall Street | Vlna pandemie | Posílení | Halliburton | Technická analýza | Viceguvernér ČNB | Posilování koruny | Vývoj dolarového indexu | Analýza | Statistiky z pracovního trhu | Očkování | Pedro Sánchez | Inflace v České republice | Měny v regionu | Smíšený signál | Akciové indexy | Podpůrné programy | Vybírání zisků | Američtí politici | Nová prognóza Fedu | Analytička | ČSOB | Kurz liry | Investing.com | Obchodování na finančních trzích | IEA | Ekonomika USA | Christine Lagardeová | České hospodářství | Astrazeneca | Američtí zákonodárci | Španělsko | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | GBP | Cestovní kanceláře | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Kapitálové rezervy | Dobrá čísla | EUR/PLN | Rozpočtová politika | Oslabování dolaru | Symposium v Jackson Hole | Airbus | Inflace | Vývoj měnového páru | Americké centrální banky | Tržní podíl | Zasedání Fedu | Ekonomický vývoj | Program Antivirus | Fiskální rok | Bloomberg | Průběh krize | Makro zprávy | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Ekonomické dopady | Nabídka | Statistiky z trhu práce | Onemocnění COVID-19 | Evropské trhy | Ceny stříbra | Hlavní ekonom ING | Index Stoxx 600 | Dow Jones index | Prognózy ČNB | Ceny ropy | Inflační výhled | Nová prognóza | Růst cen ropy | Zprávy | BCM | Dolary | Pokles tržeb | Averze k riziku | Spojené státy | Výrazný pokles | Výhled vývoje ekonomiky | Vyhlídky | CZ | Předpověď | Práce z domova | Snižování cen | Angela Merkelová | Míra | Ipsos | EURCZK | Panevropský index STOXX 600 | Údaje | Politika centrální banky | Výsledky firem | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Vakcína | HDP eurozóny | Spotřební daně | Výkonnost | Opatření proti koronaviru | Záporné úrokové sazby | Pandemie koronaviru | Zpřesněný odhad | Výsledky průzkumu | Vyšší poptávka | Američané | American Airlines | Mzda | Pokles HDP | Epidemické situace | Shell | Česká vláda | Sázka | DMA | Index cen průmyslových výrobců | Trigger | Sazby ČNB | ONE | Snižování sazeb | Vlna koronaviru | Obchodní války | Měnový pár EUR/PLN | Exxon Mobil | Přehled | Alibaba | Americké měny | Index S&P 500 | Průzkumy | Hospodaření státního rozpočtu | Automobilky | Nejlepší akcie | Tržby v maloobchodě | Hrubý domácí produkt | Distribuce | Graf | Vir | Odliv dividend | Ropa Brent | Short | Pár EUR/USD | Ceny na čerpacích stanicích | Česká koruna | Biden | Eurodolar | Omezení pohybu | Hospodaření | Index volatility | Vepřové maso | Zveřejněná data | Futures | Stavebnictví | Inflace v eurozóně | Finanční ztráty | Nemovitosti | Index spotřebitelské důvěry | Výhled na příští rok | Ekonomická situace | Oživení světové ekonomiky | Jihokorejský KOSPI | Beta | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | OECD | ČR | Trader 2.0 | Dnešní fundamenty | Obchody | NASDAQ 100 | Apache | Tuzemské banky | Běžný účet | Pokles české ekonomiky | Oslabení koruny | PSA | Vývoj indexu volatility | Drahý kov | Americká data | Vyplácení dividend | Boris Johnson | Volby v USA | Wells Fargo | Přehled o dění na světových burzách | Snížení daní | Zahraniční forex | Technologické firmy | Akciový index | Německý HDP | Země EU | Hrozby pro finanční stabilitu | Pozornost | Rubl | Hospodářské výsledky firem | Automobilový průmysl | Aktivita v českém průmyslu | Vývoj na trhu | Indikátory sentimentu | Veřejný sektor | Electronic Arts | Český HDP | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Generali Investments | Prognóza ČNB | Podpora | Velké banky | Polský premiér | Růst spotřebitelských cen | Devizové intervence | Volatility | Dílčí index | Opatření proti šíření koronaviru | Podpory ekonomiky | MT4 | ECB dnes | Akciové indexy v USA | HDP v eurozóně | Šíření nového koronaviru | Makléř | Světová banka | Finance | Exxon | ECB | E-commerce | Surové ropy | Německo | Japonsko | Zvýšení deficitu státního rozpočtu | Výhled poptávky po ropě | Vlny koronaviru | Nejvýraznější pokles | Inflace v říjnu | Maďarský forint | Německý Ifo index | Severomořská ropa | Visa | Twitter | Norwegian Cruise Line | Pohonné hmoty v ČR | Novozélandský dolar | Zasedání americké centrální banky | Kurzy.cz | Konjunkturální průzkum | Walmart | Hlavní akciové indexy | Makroekonomický kalendář | Bankovky | Rozhodnutí ČNB | JPMorgan Chase & Co | Podhodnocené akcie | Kartel OPEC | Korunové sazby | Sdružení automobilového průmyslu | EUR/HUF | Nvidia | Rozpočet | Akcie ve Spojených státech | Market update | FTSE | NAFTA | Základní úroková sazba | Směnný kurz | Kurz koruny | Vivendi | Šíření koronavirové nákazy | Generali Investments CEE | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Emerging markets | Analytici | Index nákupních manažerů | Snižování úrokových sazeb | Dobré zprávy | Růst české ekonomiky | Domácnosti | Evropské indexy | USA | Veřejné investice | Přehled o dění | Royal Dutch Shell | Americký dolar | Google | Euro vůči dolaru | Situace | Důvěra v eurozóně | Makro | Analytik J&T | Evropská centrální banka | Čeští spotřebitelé | DOT | Růst cen v Česku | Nové zakázky | Guvernér Fedu | Platební bilance | Tržby | Žlutý kov | Skupina OPEC | Snížení sazeb | Koruna dnes | Fond | Miroslav Novák | Stagnace | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Růst mezd | Nárůst nakažených koronavirem | Finanční systém | Vánoce | Ztráty zaměstnání | Black Friday | Eurozóna | Časový horizont | Česká ekonomika | Tuzemská inflace | FXstreet | Vývoj inflace | Kurzy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Oslabení kurzu | Slabší euro | Infineon Technologies | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Statistici | FOREX | Oslabení kurzu koruny | Indikátor | Andrej Rády | Měnověpolitické zasedání | Inflační očekávání | Prezidentské volby v USA | Ranní okénko | Situace na trhu práce | NBP | Ekonomiky eurozóny | Měnová politika | Analytik | Silnější kurz | Dluhopisy | Americká centrální banka dnes | ISM | Stavební zákon | Ekonomická nálada | Air Bank | Sazby beze změny | Nákupy vládních dluhopisů | Pozornost trhu | TLTRO | Dluhová krize | Poptávka | Trader | Francouzský prezident | Co bude | Zasedání Bank of England | Bulharsko | Čína | Očekávání trhu | Růst HDP | MF ČR | Rozkolísanost trhu | Peking | Vládní plánovaná pomoc | Zvýšení inflace | Soběstačnost | Vakcína proti koronaviru | Pozice | Firma | Politici | Vysoká rizika | Stavební výroba | Počasí | Rizikový apetit | Spotřebitelské ceny | Riziko | Medvědi | RBI | Fiskální balík | SPX | Poslanecká sněmovna | MPSV | Větší pokles | Důvěra britských spotřebitelů | Akcie bank | Microsoft Corp | Fiskální politika | Velcí hráči | Ruská ekonomika | Drahé kovy | Ministerstvo financí | Rozhodnutí bankovní rady | Deutsche Bank | Podnik | Odliv zahraničního kapitálu | Dodavatelské řetězce | Podnikatelská aktivita | Nastavení měnové politiky | Maďarská centrální banka | Index PMI | Turecké liry | Globální trhy | Inflace spotřebitelských cen | Naše prognóza | Devizový trh | Druhá vlna COVID-19 | Česká nezaměstnanost | Japonský Nikkei | Ranní komentář | Zlato | Průmysl a zahraniční obchod | Turistický ruch | Ekonomové | JPMorgan Chase | Obchodní bilance | Rostoucí počty nakažených | Zpomalování inflace | Ceny nafty | Spekulace | Důležitý support | Důvěra v českou ekonomiku | Celková inflace | Český běžný účet | Verizon Communications | Dolar | Akcie ČEZ | Air Liquide | CERGE-EI | Úrokový swap | Efekt oslabující koruny | Pandemie | JPMorgan | Likvidita trhu | Cena stříbra | Výprodej | Byznys | Výsledek hrubého domácího produktu | Průměrná cena | Poskytování úvěrů | Risk | Indikátor důvěry | Stav americké ekonomiky | Fincentrum Hypoindex | Růst ekonomiky | Ceny pohonných hmot v ČR | Průmyslníci | Akcie bankovní skupiny Erste | Battery Day | Výsledky HDP eurozóny | Ole Hansen | Stagflace | EU | Index pražské burzy | Nižší úrokové sazby | Zastavení pádu eura | Společná evropská měna | Důvěra v Německu | Schodek | Krátkodobý dluh | Oslabování koruny | Akciové futures | Úsilí | Retail | Ekonom | Zrušení superhrubé mzdy | Optimismus | Barclays | Poptávky po ropě | Měnový impuls | Procter & Gamble | PMI ve službách | Spekulanti | Slovensko | Stabilita | Výnosy státních dluhopisů | PFNonwovens | Předkrizové úrovně | Dopady pandemie | Zpomalení růstu | Obchod | MasterCard | Lufthansa | Banka | Volkswagen | Miliardy | Propad české ekonomiky | Prodeje existujících domů | Poptávka po ropě | AXA | Obchodní dohody | Druhá vlna | Výnosy | Komodity | Vyšší inflace | Ticker | MIC | | Likvidní | Zpracovatelský průmysl | Zprávy z Německa | Šířením nového typu koronaviru | Práce | Šéfka Fedu | FOMO | American Express | Fio | Cenné papíry Monety | Zasedání centrální banky | Ústup rizik | Zasedání bankovní rady | Koš | Aktuální situace | Ekonomické dopady pandemie koronaviru | Šíření nákazy | Úrokové sazby ČNB | Crédit Agricole | Růst průměrné mzdy | Další pokles | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Debata prezidentských kandidátů | Žádosti o podporu | Propad cen nemovitostí | Odhady HDP | NERV | Emise | Enel | ČNB dnes | Zlepšení | Mimořádná situace | Protiepidemická opatření | Deloitte | Akcie | Sanofi | Japonský jen | Meziroční inflace | Kurs koruny | MF | Podniky | Analytický tým | ING Groep NV | Investiční činnost | Býčí trend | Běžný účet platební bilance ČR | Pražská burza | Philip Morris | Nasdaq | Údaje o výkonu HDP | Návratnost | Epidemie SARS | Výsledek amerických voleb | Zrychlení růstu | Geopolitické napětí | Tropická bouře | Propad indexu | Domácí poptávka | Amazon | EK | Výroba aut | Zemědělství | Sektor služeb | Zpomalení hospodářského růstu | FOMC | Société Générale | Belgie | Index technologického trhu Nasdaq | Statistika | Průměrná sazba hypoték | Výraznější pokles | Kryptoměny | Zvyšování úroků | Tým FXstreet.cz | Úvěr | Mzdy | WKL | Stimuly | Uvolnit měnovou politiku | Americká centrální banka FED | Zhoršení epidemické situace | Netflix | Británie | Tesla | Prohlášení | Vývoj jádrové inflace | Podmínky ve výrobě
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Druhá největší ekonomika světa
Druhá největší kryptoměna
Druhá největší světová ekonomika
Druhá rezistence
Druhá vlna
Druhá vlna covidu-19
Druhá vlna COVID-19
Druhá vlna koronavirové epidemie
Druhá vlna koronaviru
Druhá vlna krize

Následující klíčová slova

Druh cyklu
Druh derivátových obchodů
Druhé odložení Brexitu
Druhé pravidlo FX
Druh kognitivního výzkumu
Druh obchodníků
Druh obchodování
Druh pochybností
Druh stresu
Druhy akcií
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít