Pátek 24. května 2024 05:49
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
FTMO sleva
reklama
FTMO sleva

Lehman Brothers

img

Agentura Fitch zhoršuje ratingový výhled Číně, poprvé v historii. Má Západ sázet na pád Číny?

10.04.2024 Agentura Fitch dnes přelomově zhoršuje ratingový výhled Číně. Děje se tak vůbec poprvé od 90. let, kdy ji začala ratingově hodnotit. Dosud se rating Číny v očích Fitche vždy jen zlepšoval.
img

Invesco: Šílenství měnové politiky – Budou strategie centrálních bank úspěšné?

14.03.2024 Současná měnověpolitická "sezóna" začala v roce 2022, kdy centrální bankéři v západních vyspělých ekonomikách začali zvyšovat sazby, aby bojovali proti inflaci; trvalo jim několik let, než se dostali tam, kde jsou dnes. Zda bylo jejich úsilí úspěšné, nám pravděpodobně napoví několik příštích měsíců a další období. Dobrou zprávou je, že vítězem může být každý. Centrální banky mezi sebou nesoutěží. Stačí, aby splnily své cíle. Pro většinu z nich to znamená pouze porazit příliš vysokou inflaci. Zdá se, že všechny jsou na dobré cestě k tomuto cíli, i když každá z nich má vzhledem k individuálním charakteristikám a faktorům ovlivňujícím jednotlivé ekonomiky, svou vlastní strategii úspěchu.
img

Proč zůstanou peníze drahé? Tři „déčka“, která budou formovat trhy v této dekádě

29.02.2024 Zatímco ČNB již úrokové sazby začala snižovat, hlavní centrální banky v čele s Fedem a ECB zatím vyčkávají na správný moment. Tento cyklus uvolňování měnové politiky bude ale jiný než v minulosti. Za prvé, cesta sazeb dolů bude pozvolnější než směrem nahoru, což je dáno obavou centrálních bank z proinflačních rizik po bezprecedentním inflačním požáru.
img

V Číně dnes nastal „okamžik Lehman“; krachuje tamní, světově nejzadluženější developer. Bankrot může způsobit finanční krizi Číny a trvalejší úpadek její ekonomiky, druhé největší na světě

29.01.2024 Soud v Hong Kongu dnes poslal do likvidace čínského realitního obra, společnost Evergrande. Pro celou Čínu může jít o okamžik srovnatelný s tím, co pro Západ značil bankrot investiční banky Lehman Brothers roku 2008. Pád Evergrande, stejně jako pád Lehmanů před 16 lety, je dosud nejprůkaznějším dokladem neudržitelného ekonomického růstu živeného dluhem. Dneškem se tedy investoři po celém světě definitivně dozvídají – a mají na to štempl hongkongského soudu –, že vzestup čínské ekonomiky byl zejména v posledních letech nezdravý a ve své podstatě iluzorní. Vyhnaný dluhem.
C:\fakepath\japonsko-15012024.jpg

INVESTIČNÍ GLOSA: Tokio drtí zbytek světa. Japonský index si jde pro all-time high

15.01.2024 Mnozí investoři kvůli minulým propadům, vysoké zadluženosti a stárnoucí populaci japonské trhy v posledních letech ignorují. Akciový index Nikkei 225 je ale v takřka životní formě a brzy může prolomit all-time high ze sametového roku 1989. Signály tokijské renesance tu byly už loni, kdy index porazil i S&P 500.
img

NAPŘÍČ TRHY

18.10.2023 Na včerejším diskusním fóru ČNB ve Zlíně zazněly zajímavé komentáře hned od třech členů bankovní rady – guvernéra Aleše Michla, viceguvernéra Jana Fraita a Jana Kubíčka. Nejčastěji skloňovaným tématem byla normalizace měnové politiky v tuzemsku, ke které se nejvíce rozhovořil J. Kubíček ve své prezentaci „Měnová politika a návrat k normálu“. Hlavní otázku, kterou si kladl sám J. Kubíček hned na úvod, byla definice „normálu“ ve vztahu k měnové politice.
C:\fakepath\Lehman-Brothers-15092023-1.jpg

Bankrot Lehman Brothers před 15 lety šokoval svět a krize se začala šířit jako epidemie

15.09.2023 Dnes je tomu přesně 15 let, kdy došlo k vyhlášení bankrotu americké investiční banky Lehman Brothers. Její pád byl symbolem finanční krize. Bylo pondělí 15. září 2008 a nad ránem požádala banka Lehman Brothers o ochranu před věřiteli. A největší bankrot v amerických dějinách spustil lavinu po celém světě. V dnešním článku si připomeneme tuto historickou událost, shrneme si všechny důležité údaje kolem Lehman Brothers a zároveň se podíváme na největší burzovní krachy v historii.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Světová krize roku 2008 naplno začala pádem amerických hypotečních agentur

06.09.2023 Poslední celosvětová hospodářská krize sice vypukla naplno 7. září 2008, když americká vláda převzala polostátní hypoteční agentury Fannie Mae a Freddie Mac, problémy se ale objevily dříve. Již na konci roku 2006 se totiž začal otřásat hypoteční trh v USA, jehož kolaps postupně přerostl v globální krizi. S plnou silou krize udeřila v půlce září 2008, kdy investiční banka Lehman Brothers oznámila, že zažádá o ochranu před věřiteli. Následoval největší bankrot v dějinách USA.
C:\fakepath\trader-05092023-1.jpeg

Září: Nejztrátovější čas na finančních trzích. Mýtus nebo pravda?

05.09.2023 Asi každý investor nebo trader už někdy slyšel o „zářijovém efektu“. Tedy o tom, že tento měsíc z pohledu sezónnosti nepřináší finančním trhům nic dobrého a je spíš předzvěstí červených čísel. Podobných „mýtů” je samozřejmě celá řada, a ne vždy jsou pravdivé. Pojďme se tedy podívat, jak to se zářím opravdu je.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Média: Manipulaci s úroky za globální krize koordinovaly centrální banky a vlády

22.05.2023 Manipulace s mezibankovními úrokovými sazbami v době vrcholící finanční krize v roce 2008 byla podle médií hlubší, než se dosud uvádělo. Britský list The Times dnes na základě čerstvých důkazů zveřejnil nové poznatky, které ukazují, že manipulaci s klíčovými sazbami LIBOR a EURIBOR koordinovaly vlády a centrální banky západních zemí, aby na trhu uměle obnovily klid.
img

Můžeme očekávat další paniku v evropských bankách?

23.03.2023 Bankrot Silicon Valley Bank, konec několikaleté agónie Credit Suisse převzetím bankou UBS a obavy o stabilitu nejen amerického, ale i evropského bankovního systému, je souhrnem událostí posledních 2 týdnů. Navíc jsme se dočkali výrazných slev na finančních trzích v reakci na nárůst rizikové averze. Je emotivní reakce investorů založená na fundamentech a obavách o kondici bankovního sektoru oprávněná?
img

EURUSD se obchoduje růstem díky zlepšujícímu se globálnímu rizikovému sentimentu a rozhodnosti ECB

21.03.2023 Trhy se chovají, jako by bankovní krize skončila. S nadšením uvítali akvizici Credit Suisse konkurenční UBS a záchranu velkých věřitelů First Republic Bank. Bezpečná aktiva v podobě japonského jenu a zlata upadla v nemilost, evropské měny naopak šly nahoru. EUR/USD se přiblížil 1,08. Rizikový sentiment se zlepšuje, tak proč se skrývat v bezpečných aktivech? Historie však naznačuje, že je snadné dělat chyby.
img

Zlato v důsledku krize překonalo hranici 2000 dolarů. Srazit ho může rozhodnutí FEDu i odkup Credit Suisse

21.03.2023 V pondělí se cena zlata přehoupla přes magických 2 000 dolarů za unci. Stojí za tím hrozba finanční krize vyvolaná krachem tří amerických bank včetně Sillicon Valley s kapitalizací přes 200 miliard dolarů i nejistá situace druhé největší švýcarské banky Credit Suisse. Tváří v tvář hrozící krizi a nejistotě se investoři po celém světě začali uchylovat právě k bezpečné investici v podobě zlata. Jeho hodnota by nicméně mohla v dohledné době zase klesnout – roli v tom může hrát jak avizovaný odkup Credit Suisse konkurenční společností UBS, tak skutečnost, že bude americká centrální banka pokračovat v navyšování úrokových sazeb.
img

Krize bankovního sektoru nekončí. Objevily se nové, nečekané problémy

20.03.2023 Finanční trhy žijí kolapsem amerických bank a následnou záchranou švýcarské Credit Suisse. Ten, kdo si myslel, že ve chvíli, kdy švýcarskou banku se 167letou historií převezme větší konkurent UBS, se situace na trhu zlepší, se zmýlil. Na trhu dále vládne strach. To se zrcadlí v poklesu cen akcií bankovního sektoru.
img

Credit Suisse je jen „špička ledovce“, varuje člen vedení největší banky v USA. Strach z pádu švýcarské banky oslabuje korunu i akcie bank v ČR, radovat se ale mohou řidiči

15.03.2023 Pojištění proti krachu Credit Suisse dnes odpoledne zdražilo na krizové úrovně. Odpovídá ceně pojištění třeba americké banky Morgan Stanley v září 2008, po krachu Lehman Brothers. Tímto krachem tehdy odstartovala nejkritičtější fáze světové finanční krize let 2008 a 2009. Cenu pojištění proti pádu Credit Suisse nyní zhusta vyhánějí banky, které s ní uskutečňovaly obchody a transakce, a nyní si ve strachu a shonu pojištění kupují.
img

Už zase padají americké banky. Máme se připravit na další globální krizi?

14.03.2023 Když jsem chodil do školy, pídil jsem se po tom, co je zdrojem krize. Teorie na to byly různé, vždy ale fungovaly jen za určitých podmínek, které nebylo pokaždé snadné naplnit. A pak tam byla teorie cyklu takzvané Rakouské školy, která zjednodušeně říkala, že za to může vždy stejný faktor, a tím je centrální banka. Jako studentovi se mi tato teorie nelíbila, protože hodit vše na centrální bankéře mi přišlo až moc zjednodušující. Dnes dávám této teorii za pravdu.
img

Lekce od profesora Tinbergena

14.03.2023 Nyní už je celkem zřejmé, že ti, kteří sledovali rychlý růst měnově-politických sazeb v posledních měsících a kvartálech s jistým mrazením v zádech či očekáváním, že "někde něco praskne", se dočkali. Překotný posun celé výnosové křivky směrem vzhůru, si vyžádal oběti v podobě dvou padlých bank. Zemětřesení je přitom cítit nejen v americkém bankovním sektoru, ale například i v Evropě či Japonsku, kde se bankovní tituly ocitají pod výprodejním tlakem.
C:\fakepath\trader-13032023-38-zm.jpg

EK sleduje situaci po krachu SVB, v EU byla banka přítomna jen omezeně

13.03.2023 Evropská komise sleduje situaci po krachu americké Silicon Valley Bank (SVB). Banka však byla v EU přítomna jen ve velmi omezené míře. Uvedl to dnes mluvčí Evropské komise. Situaci monitorují také úřady ve Švýcarsku a Norsku. Norský státní investiční fond agentuře Reuters řekl, že investoval do SVB a doufá, že se mu podaří část investic získat zpět. Páteční krach SVB byl největším bankrotem americké banky od finanční krize v roce 2008.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB: V ČR nepůsobí banky s podobným modelem jako padlé v USA

13.03.2023 V českém bankovním sektoru nepůsobí banky s podobným obchodním modelem, jako měly americké Sillicon Valley Bank (SVB) a Signature Bank, které se dostaly do problémů. Na dotaz ČTK to dnes uvedla viceguvernérka České národní banky (ČNB) Eva Zamrazilová. České banky jsou podle ní dobře kapitálově vybavené. Páteční krach SVB byl největším pádem americké banky od roku 2008, následně úřady uzavřely i Signature Bank.
img

Forex: Eurodolar se obchoduje nad úrovní 1,0700

13.03.2023 Pád dvou regionálních bank v USA a s tím související strach z globální finanční nákazy způsobil největší pohyby krátkodobých úrokových sazeb od doby pádu Lehman Brothers v roce 2008. Stoprocentní garance nepojištěných depozit ze strany Fedu tento strach sice potlačuje, ale zároveň znamená vynucené uvolnění měnové politiky. Není divu, že dolar výrazně oslabil a měnový pár EUR/USD se již obchoduje nad úrovní 1,0700. V tuto chvíli již není realistické očekávat, že by Fed mohl zvýšit sazby za deset dní o 50 bazických bodů a to přesto, že zítřejší americká (únorová) inflace bude vysoká. Nadcházející hodiny rozhodnou o tom, zdali bude stále ve hře zvýšeni o 25 bazických bodů.
C:\fakepath\ecb-19122022.jpg

ECB zase reaguje pozdě

19.12.2022 Příběhem minulého týdne nakonec nebylo zasedání americké centrální banky, nýbrž té evropské. ECB přišla s jestřábím výhledem a chystá se během tohoto cyklu poslat úrokové sazby až ke 4 % na jaře příštího roku. Přitom ještě v červnu při 8,6 % inflaci držela centrální banka ve Frankfurtu depozitní sazbu na -0,50 %, a to ve chvíli, kdy ostatní centrální banky v Americe i v Evropě prudce utahovaly měnovou politiku.
C:\fakepath\Vládimir-Vavra-19122022-1.png

FXstreet.cz přináší rozhovor s traderem z WOOD & Company Vladimírem Vávrou

19.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s velmi zkušeným traderem Vladimírem Vávrou ze společnosti WOOD & Company. Vladimír Vávra je senior trader odpovědný ve WOOD & Company za obchodování na akciových trzích a má dvacetiletou zkušenost. Na starosti má institucionální a velké privátní klienty. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak začínal, co obnáší jeho práce, jak obchoduje a také co ke svému tradingu používá za analýzy. Hlavním tématem rozhovoru je však aktuální situace na finančních trzích. Dozvíte se, jak se budou vyvíjet trhy v dalším období, co čekat od akcií a zároveň Vladimír prozradil své tipy na konkrétní akciové tituly.
img

Na Bitcoinu sledujeme medvědí divergenci s NASDAQ 📉

11.11.2022 Kryptoměny na konci týdne nedokážou držet krok s býky na akciových trzích. Navzdory zvýšené ochotě riskovat na světových trzích bitcoin ztrácí. Důvodem jsou vnitřní problémy odvětví a systémové riziko, které představuje kolaps burzy FTX a fondu Alameda Research. K ohroženým se dnes přidala i společnost BlockFi, která zmrazila výběry:
img

Analýza Fidelity International: Dluhopisy jsou zpátky

11.11.2022 Je to již 14 let, co Fed a další centrální banky v reakci na globální finanční krizi zahájily éru velmi nízkých úrokových sazeb a výnosů z dluhopisů. Tato éra skončila a v důsledku toho byly trhy nástrojů s pevným výnosem v uplynulém roce pod obrovským tlakem dvojího efektu rostoucích základních výnosů a širších úvěrových spreadů.
img

FTX na pokraji bankrotu💥Co čeká kryptoměnový průmysl dál❓

10.11.2022 Kryptoměny čelí vyhlídce na další vlnu bankrotů. Narůstající problémy FTX, jedné z největších kryptoměnových burz, způsobily masivní perturbace na celém trhu a vedly téměř ke krachu jmění Sama Bankmana-Frieda. Nejprve burze přispěchal na pomoc její stávající konkurent, společnost Binance. Nakonec však ani Binance FTX nezachránila. Můžeme se dohadovat, že důvodem je rozsah finanční díry, jejíž hodnota se v současnosti pohybuje kolem 8 miliard dolarů, a hrozící vyšetřování ministerstva spravedlnosti. Bezpečnostní zranitelnost společnosti Alameda Research, významného investičního fondu spojeného s FTX, přiměla Binance k zahájení prodeje burzovních tokenů FTX. Domino efekt vyvolal masivní poklesy hlavních kryptoměnových projektů a mnohé nasvědčuje tomu, že to nemusí být konec. Obstojí toto odvětví ve zkoušce časem?
img

Jak dlouho bude držet BoE napětí pod pokličkou?

12.10.2022 Trhy opět zmítá nervozita spojená s výrazným napětím na britském trhu s dluhopisy. I proto musela Bank of England během včerejší seance na trhu intenzivně intervenovat. Výrazně expanzivní rozpočet předložený britskou premiérkou Liz Trussovou po tlaku vlastních poslanců sice prošel určitými změnami, zatím však jen kosmetickými (ústup od plánu zrušit daňové pásmo pro nejvyšší příjmové skupiny). Celkově tak trhy stále nevěří, že by daňové škrty dokázaly ”samy od sebe” zaplatit, zvlášť když je doprovází masivní plošné kompenzace drahých energií ze státní kasy.
img

Jsou banky jako chobotnice? Ne, odpovídají noví nobelisté

12.10.2022 Přiznejme si to, bankéři nepatří zrovna k těm nejoblíbenějším lidským bytostem. Ne nadarmo byla nejen Dikobrazu 50. let postava bankéře – bachratého muže s cylindrem a hůlkou – zosobněním zlého, ba krvežíznivého kapitalismu. Imperialistického Wall Streetu. Ale netřeba zacházet tak daleko do minulosti. Za finanční krize let 2008 a 2009 rezonovala zas a znova ona slovní hříčka – „banksters“. Novodobí gangsteři s klotovými rukávy si přivlastňují zisky, ale jakmile padnou do ztráty, zespolečenští ji. Časopis Rolling Stone dokonce roku 2009 připodobnil investiční banku Goldman Sachs – jeden ze symbolů Wall Streetu i krize samotné – k „obrovské vyděračské chobotnici přisáté ke tváři lidství a nelítostně strkající svá chapadla všude tam, kde jsou cítit peníze.“
img

Rozbřesk: Britské penzijní dny mají podle guvernéra Bank of England čas do pátku

12.10.2022 Trhy opět zmítá nervozita spojená s výrazným napětím na britském trhu s dluhopisy. I proto musela Bank of England během včerejší seance na trhu intenzivně intervenovat. Výrazně expanzivní rozpočet předložený britskou premiérkou Liz Trussovou po tlaku vlastních poslanců sice prošel určitými změnami, zatím však jen kosmetickými (ústup od plánu zrušit daňové pásmo pro nejvyšší příjmové skupiny).
img

Nobelovka za ekonomii pro Bernankeho

11.10.2022 Helicopter Ben alias bývalý šéf Fedu a architekt nekonvenčního režimu měnové politiky, kdy centrální banka manipuluje se svojí bilancí, Ben Bernanke, dostává letošní Nobelovu cenu za ekonomii. Bernanke ocenění obdržel spolu s Douglasem Diamondem a Philipem Dybvigem za “výzkum bank a finančních krizí”. Není pochyb o tom, že Bernanke je vynikajícím teoretickým ekonomem a globální ekonomika měla během finanční krize v roce 2008 velké štěstí, že právě on seděl na místě šéfa Fedu.
img

Rozbřesk: Nobelovka za ekonomii pro vrtulníka Bena

11.10.2022 Helicopter Ben alias bývalý šéf Fedu a architekt nekonvenčního režimu měnové politiky, kdy centrální banka manipuluje se svojí bilancí, Ben Bernanke, dostává letošní Nobelovu cenu za ekonomii. Bernanke ocenění obdržel spolu s Douglasem Diamondem a Philipem Dybvigem za “výzkum bank a finančních krizí”.
C:\fakepath\nobelovka3.jpg

Laureáti Nobelovy ceny ukázali na křehkost bank a potřebu regulace

10.10.2022 Výzkum ekonomů, kteří dnes byli oceněni Nobelovou cenou, ukázal na význam bank v ekonomice, na jejich křehkost a na potřebu regulace, která banky nutí k větší opatrnosti. Jejich práce se pak projevila v praxi za finanční krize před 15 lety, kdy jeden z nynějších nobelistů Ben Bernanke jako šéf americké centrální banky usiloval o záchranu velkých finančních ústavů za každou cenu. Vyplývá to z vyjádření ekonomů pro ČTK.
img

Nobelovu cenu za ekonomii získává poprvé i někdejší šéf americké centrální banky. Za výzkum bankovních krizí a též toho, proč je dobré mít fond pojištění vkladů

10.10.2022 Nobelovu cenu za ekonomii si letos rozdělí hned tři ekonomové, vesměs Američané. Získává ji Ben Bernanke, bývalý šéf americké centrální banky, a také Douglas Diamond a Philip Dybvig. Všichni tři ve svých akademických pracích demonstrovali, proč a jak předcházet rozsáhlému kolapsu bankovního systému. Bernanke pak měl příležitost takovému kolapsu předcházet i přímo v praxi. Centrální bance USA totiž šéfoval v době finanční krize let 2008 a 2009, jejíž vrcholnou fázi odstartoval pád investiční banky Lehman Brothers. Bernanke se poté stal z titulu své funkce ústřední postavou v procesu záchrany dalších bank a finančních institucí. Pomohl tak zabránit tomu, aby tehdejší krize přerostla do podoby Velké hospodářské 30. let, již v roli akademika studoval zevrubněji než prakticky jakákoli jiný ekonom své generace. Bernanke je historicky prvním šéfem americké centrální baanky, který získává Nobelovu cenu.
img

Akcie týdne - Credit Suisse (06.10.2022)

06.10.2022 Rostoucí nervozita na akciích Credit Suisse kvůli restrukturalizaci probíhající od konce července a zhoršující se finanční výsledky mohou naznačovat, že investoři se obávají opakování černého scénáře, který nastal u Lehman Brothers.
C:\fakepath\PT-proti-proudu-clanek-FXstreet-230820227.jpg

Shortujeme akcie - kdy se cesta proti proudu vyplácí

23.08.2022 Shorting je jednou z obchodních technik, která svou podstatou budí rozporuplné reakce u veřejnosti, avšak která má obrovský ziskový potenciál. Pojďte se s námi podívat na 3 nejznámější investory v historii, kteří si díky shortování přišli na mnohdy pohádkové bohatství a zároveň do základů otřásli světem financí.
img

Investoři za sebou mají rudý půlrok. Nastal čas nakupovat?

26.07.2022 Nejhorší za poslední půlstoletí. Takové bylo z hlediska výkonosti akciových trhů letošní první pololetí. Na vině je především druhý letošní kvartál, který udělal na burzách skutečně vítr. Za celé toto čtvrtletí jsme neviděli, že by se akcie vydaly alespoň na několik dnů, či snad týdnů výrazněji směrem vzhůru. Kam by se mohly akcie vydat nyní? Historie dává šanci na odraz vzhůru.
img

Rozbřesk: Akcie zažily dobrý týden, sázky na “měkké přistání” se však zdají být předčasné

27.06.2022 Riziková aktiva v čele s akciemi zažila relativně dobrý týden. V pátek šly americké akciové trhy vzhůru o více než 3 % (necelých 6,5 % za týden) a to nehledě na slabší čísla, negativní vývoj na Ukrajině (postup ruských vojsk) a další nárůst cen plynu a elektřiny na evropských trzích (za poslední týden). Hlavním důvodem radosti akcií byl v uplynulém týdnu pokles výnosů na dluhopisových trzích spojený se sázkami na opatrnější růst úrokových sazeb. Americké dvouleté výnosy poklesly za posledních čtrnáct dní z 3,70 % o více než 40 bps, eurové ještě výrazněji - z okolí 2 % na 1,50 %. Stačí to k trvalé úlevě? Pravděpodobně těžko.
img

Akcie zažily dobrý týden

27.06.2022 Riziková aktiva v čele s akciemi zažila relativně dobrý týden. V pátek šly americké akciové trhy vzhůru o více než 3 % (necelých 6,5 % za týden) a to nehledě na slabší čísla, negativní vývoj na Ukrajině (postup ruských vojsk) a další nárůst cen plynu a elektřiny na evropských trzích (za poslední týden).
img

Jak nepřijít o peníze, ideálně vydělat při stagflaci. Tedy v době citelného růstu cen i nezaměstnanosti naráz

24.05.2022 Inflace vrcholí, brzy se nadějeme její zvolnění. I tak nás čeká ekonomicky nesmírně těžký čas. Stagflace. Tedy ekonomický propad spojený se stále výrazným růstem hladiny spotřebitelských cen. To vše lze vyčíst z nejnovějšího, květnového šetření mezi více než třemi stovkami předních světových ekonomů a investorů, které každý měsíc provádí Bank of America.
img

Kryptoměny opět přitahují pozornost regulátorů

12.05.2022 Bitcoin opět sklouzl pod psychologickou úroveň 30 000 $ a snaží se udržet klíčovou podporu. Mezitím rostou obavy investorů a kontroverze ohledně regulace trhu s kryptoměnami. Trend De-Fi neboli decentralizované finance, který byl v tomto býčím trhu populární, vytvořil sofistikované digitální nástroje, které nebyly k dispozici během předchozích bublin s kryptoměnami a které budou regulační orgány sledovat:
img

Pád Terra / Luna ochromil investory

11.05.2022 Jen v průběhu noci kryptoměna Terra/Luna klesla o dalších 75 %. Jedná se o jeden z nejpozoruhodnějších pádů v historii kryptoměn a největší pád mezi TOP kryptoměnami. Projekt klesl z téměř 80 $ na 5 $ za 5 dní. Trh s kryptoměnami pozorně sleduje nejnovější zprávy o projektu, jehož kolaps je přirovnáván k bankrotu Lehman Brothers v roce 2008.
img

Rýže může zabránit potravinové krizi

28.03.2022 Krize se v průběhu let často vyvíjejí. Existuje jedna událost, která vyniká jako ohnisko v době kdy začala skutečně panika. V případě globální finanční krize to byl pád Lehman Brothers banky. Když se jedná o potravinovou krizi v 2007-2008 to spustilo uvalení zákazu vyvážení rýže ve Vietnamu.
img

Fidelity International: Důsledkem konfliktu jsou stagflační tlaky a vyšší pravděpodobnost globální recese

04.03.2022 Oli Shakir-Khalil, investiční ředitel, Emerging Market Debt, Fidelity International: Události na Ukrajině otřásly světem a my myslíme na ty, kteří jsou postiženi probíhající humanitární krizí. Jaké jsou potenciální trvalé ekonomické, finanční a tržní dopady konfliktu a jejich důsledky pro trhy a portfolia dluhopisů rozvíjejících se trhů, případně co ale nedávný vývoj znamená pro globální ekonomiku a trhy s pevným výnosem? Dnes se budeme bavit o bezprostředních i potenciálně trvalých dopadech konfliktu ve sféře ekonomické, finanční i tržní nebo o důsledcích pro dluhopisové trhy a naše portfolia dluhopisů na rozvíjejících se trzích.
img

Největší čínský developer dostal rating platební neschopnosti

17.12.2021 Krize na realitním trhu v Číně nadále nabírá na síle. Poté co se propadly akcie a bondy čínského developera, klesly v úterý také akcie společnost Shimao Group, což je nová rána. Společnost China Evergrande Group, největší developerská společnost v oboru, byla dnes oficiálně zařazena do ratingu neschopnosti splácet agenturou S&P Global. Oznámení bylo zveřejněno v pátek bezprostředně poté, co vyšlo najevo, že nadhodnocená firma zmeškala splátku dluhopisů.
C:\fakepath\akcie-09122021.jpg

Čínský Evergrande – Krůček od krachu

09.12.2021 Čínské drama s hlavní postavou Evergrande má další dynamické pokračování. Poté, co v listopadu Evergrande stihl splatit své splatné pohledávky a finanční svět si oddychl, tento týden nastal dramatický zvrat. Evergrande nezaplatil dlužné úroky z dluhopisů a americká ratingová agentura Fitch Ratings mu snížila rating na hodnotu RD - Restricted default. Co tomu přecházelo?
img

Evergrande je opět na pokraji bankrotu

07.12.2021 Akciové indexy NASDAQ a S&P500 v pondělí mírně vzrostly, ale zatím zůstávají v rámci korekce. Index Dow Jones však za poslední tři dny vzrostl poměrně výrazně. Obecně lze říci, že americký akciový trh příliš nerozhodily slabé Non-farms, které vyšly v pátek, ani zprávy týkající se čínského developera Evergrande, který v sobotu oznámil, že má nové problémy s likviditou při splácení úroků za 260 mil. USD.
C:\fakepath\cnb-04112021.jpg

Analytici: Rekordní růst sazeb ukazuje, že ČNB bere inflaci vážně

04.11.2021 Rozhodnutí České národní banky o nejvyšším růstu úrokových sazeb od roku 1997 ukazuje, že centrální banka bere enormní růst inflace vážně. Shodli se na tom dnes analytici oslovení ČTK. Připomněli, že základní sazba ČNB bude s platností od pátku nejvyšší od prosince 2008. Tehdy ČNB snižovala základní sazbu v důsledku světové finanční krize, která kulminovala po pádu investiční banky Lehman Brothers v září 2008. ČNB dnes zvedla sazby o 1,25 bodu na 2,75 procenta
img

Česká národní banka šokuje Česko i svět, nečekaně razantně zvyšuje základní úrokovou sazbu. Hypotéky prudce zdraží, v průměru až nad čtyři procenta

04.11.2021 Česká národní banka šokuje Česko i svět. Česká národní banka se dnes rozhodla zcela nečekaně razantním způsobem navýšit základní úrokovou sazbu. Na dnešním zasedání bankovní rada ČNB rozhodla o zvýšení základního úroku o 1,25 procentního bodu. A to ze stávající úrovně 1,5 procenta.
C:\fakepath\dolary.jpg

Kvantitativní uvolňování je alternativní nástroj měnové politiky

04.11.2021 Výběr informací o takzvaném kvantitativním uvolňování měnové politiky (americká centrální banka - Fed - oznámila, že začíná omezovat svá rozsáhlá opatření na podporu ekonomiky, tedy takzvané kvantitativní uvolňování):
img

Rozbřesk: Inflace v eurozóně nejvýš za 13 let, trhy překvapil konec šéfa Bundesbanky

21.10.2021 Včera zveřejněná data Eurostatu potvrdila, že vyšší inflace netrápí pouze ČR, ale i většinu zemí EU. V celé unii se meziroční inflace vyšplhala na 3,6 %. V eurozóně s inflačním cílem stejným jako u nás se inflace zvýšila na 3,4 %. Vyšší inflaci krátce zažívala eurozóna naposledy v létě roku 2008, tedy těsně před pádem banky Lehman Brothers.
img

Ranní glosa: Inflace v eurozóně na třináctiletém maximu

21.10.2021 Včera zveřejněná data Eurostatu potvrdila, že vyšší inflace netrápí pouze ČR, ale i většinu zemí EU. V celé unii se meziroční inflace vyšplhala na 3,6 %. V eurozóně s inflačním cílem stejným jako u nás se inflace zvýšila na 3,4 %. Vyšší inflaci krátce zažívala eurozóna naposledy v létě roku 2008, tedy těsně před pádem banky Lehman Brothers. Dlužno dodat, že jde o harmonizovanou inflaci, která nepočítá s růstem cen nemovitostí, a tak vychází příznivěji než národní inflace počítající s realitním trhem jako u nás. V případě ČR, která hlásí inflaci těsně pod pěti procenty, dosahuje harmonizovaná inflace jen 4 % a země je tak co do výše inflace až na 11 místě v Unii, dokonce i za Německem.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Ručička vah se v září otočila, oproti srpnu si nejlépe vedly komoditní fondy, naopak největší pokles zažily akciové fondy

12.10.2021 Největší meziměsíční propad zaznamenaly v září akciové fondy, v důsledku paniky spojené s čínskou firmou Evergrande odepsaly -3,91 %. Pokles zažily také dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu, a sice na hodnotu -1,24 %, respektive -0,63 %. Dařilo se naopak nemovitostním fondům, které si připsaly zhodnocení 0,11 %. S nejlepším výsledkem zakončily měsíc září fondy komoditní, které v porovnání se srpnovým nezdarem získaly 3,89 %.
img

Vláda má problém, Česká národní banka jí zdražuje dluh na víceletá maxima a hrozí dluhová spirála. ČNB má problém také – je nejrozpolcenější minimálně od 90. let

03.10.2021 V pátek před tímto víkendem zdražil dluh české vlády nejvýše od listopadu 2018. Úrok na desetiletém vládním dluhopisu vystoupal dle údajů agentury Bloomberg až na 2,143 procenta. Naposledy byl výše 5. listopadu 2018. Potíž je v tom, že v roce 2018 – a vlastně kdykoli v minulosti – byla absolutní výše vládního dluhu ČR o dost nižší než dnes. Česko si dnes v EU půjčuje společně s Polskem, Maďarskem a Rumunskem vůbec nejdráže.
img

Evergrande tíží trhy, co čekat?

29.09.2021 Společnost Evergrande, druhý největší čínský developer s více než 1300 projekty ve 280 městech, upadla do velkých finančních problémů. Mimo vlastního developmentu společnost také řadu nemovitostí přímo spravuje, přesně řečeno se jedná o více než 2800 projektů v 310 městech. „Akcie Evergrande kótované na burze v Hongkongu výrazně propadaly. Obavy v předchozím týdnu stáhly dolů i evropské akcie. Hlavní index německé burzy DAX jenom za pondělí ztratil 2,3 % a francouzský CAC 40 klesl o 1,7 %. Spolu s evropskými trhy oslabily následně také hlavní akciové indexy ve Spojených státech, které odepsaly kolem 2 %. Index Nasdaq Composite uzavřel nejníže zhruba za měsíc. Ve zbytku týdne se ale trhy uklidnily. Například Index S&P 500 nakonec za týden přidal 0,51 %,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB ve čtvrtek zvedne klíčovou sazbu o výrazných 50 bb na 1,25 %

27.09.2021 ČNB ve světle aktuální vysoké inflace a hrozbě jejího přelití do inflačních očekávání zvýší ve čtvrtek svou klíčovou sazbu o výrazných 50 bb. Takovýto vzestup byl naposledy zaznamenán v roce 1998. Další akceleraci inflace zřejmě uvidíme v zářijových datech z eurozóny. Z hlediska sentiment indikátorů předpokládáme jejich zářijové zlepšení. Z globálního kalendáře bude ve světle zpomalování tamního hospodářského růstu a zhoršování pandemické situace sledován čínský PMI, který bude publikován ve čtvrtek.
img

Rozbřesk: Čínská realitní nákaza děsí trhy

21.09.2021 Globální akciové trhy včera zasáhl masivní výprodej, který odstartovaly obavy o kondici čínské ekonomiky. Ty byly ještě několik týdnu nazpět spojeny s šířením delta varianty koronaviru, nyní se však pozornost trhů upíná k problémům realitního giganta Evergrande. Druhý největší čínský developer se dostal na pokraj bankrotu, jehož negativní dopady by mohly tvrdě zasáhnout nejen domácí realitní sektor, ale zprostředkovaně také navazující části čínské ekonomiky a finanční trhy.
img

Ranní glosa: Čínská realitní nákaza děsí trhy

21.09.2021 Globální akciové trhy včera zasáhl masivní výprodej, který odstartovaly obavy o kondici čínské ekonomiky. Ty byly ještě několik týdnu nazpět spojeny s šířením delta varianty koronaviru, nyní se však pozornost trhů upíná k problémům realitního giganta Evergrande.
img

Jaká je budoucnost pro Evergrande?

20.09.2021 Akcie Evergrande dnes v Hongkongu ztratily více než desetinu ceny a dostaly se na nejnižší úrovně za posledních 11 let. Investoři pochybují, že společnost s dluhem ve výši $305 mld. bude schopná zaplatit ve čtvrtek úroky z dluhopisů ve výši $85,5 mil. Podobné ztráty zaznamenaly také další developerské firmy kótované v Hongkongu - New World Development a Henderson Land.
img

⛩Je Evergrande čínským Lehman Brothers?

20.09.2021 Evergrande je druhým největším čínským developerem v objemech prodejů. Má téměř 200 tisíc zaměstnanců a pracovně je s touto společností spjato téměř 4 miliony lidí. Více než 70 tisíc investorů drží dluhové cenné papíry společnosti, a to včetně několika stovek bank (i evropských) a dalších finančních ústavů. Ve výstavbě má Evergrande 1 - 1,5 mil. bytů a stará se o 2 800 čtvrtí ve více než 300 městech. Společnost navíc podniká v sektorech zdravotnictví, spotřebního zboží, zábavy a také elektromobilů.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká centrální banka zatím bude velmi opatrná

20.09.2021 Americká centrální banka bude jen opatrně naznačovat blížící se začátek utažení měnové politiky. Předstihové indikátory v eurozóně ukážou na zpomalující expanzi výroby i služeb. Volby do Spolkového sněmu Německa mohou přinést větší volatilitu na evropský trh. V Číně se bedlivě sleduje vývoj potíží společnosti Evergrande. Maďarská centrální banka pravděpodobně tento týden opět zvýší úrokové sazby. Čeští centrální bankéři by opět mohli verbálně signalizovat ochotu urychlit tempo zvyšování úrokových sazeb.
C:\fakepath\investice-23062021-1.png

Stínové bankovnictví

23.06.2021 Proč byste se měli zajímat o stínové bankovnictví? Kryptoměny jsou stínové bankovnictví. Investice do podílového fondu peněžního trhu je stínové bankovnictví, půjčky, půjčování na platformách pro peer to peer je stínové bankovnictví. Existuje mnoho různých typů. Ve skutečnosti stínové bankovnictví tvoří polovinu globálního finančního systému.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Možný náznak úvah Fedu o budoucím konci nákupu aktiv

14.06.2021 Zasedání Fedu opět ukáže, že úvahy o brzkém konci ultrauvolněné měnové politiky jsou předčasné. Přesto by již mohly zaznít slabé signály o začátku debaty na toto téma. Maloobchod v USA v květnu pravděpodobně klesl v případě tržeb za zboží a vzrostl ve službách. Průmyslová výroba v eurozóně za duben i v USA za květen ukáže pokračování expanze. V ČR bychom před začátkem mediální karantény mohli slyšet další hlasy z ČNB o nastavení měnové politiky.
img

Forex: Finanční trh bude dnes hlavně vstřebávat včerejší data

11.06.2021 Spotřebitelská důvěra by dle Michiganského indexu mohla v červnu opět vzrůst. Finanční trh bude ale ještě vstřebávat růst inflace v USA nad odhady. V regionu záznam z minulého zasedání polské centrální banky ukáže, jak vážně její vedení zvažuje zvýšení úrokových sazeb.
img

Forex: Inflace v ČR pod odhady, v USA nad odhady

10.06.2021 Inflace v USA překvapila v květnu vyšším růstem, než se čekalo, když meziměsíčně ceny povyrostly o 0,6 % a meziroční tempo růstu cen zrychlilo na 5,0 % z předchozích 4,2 %. Tak vysoko byla naposledy před pádem banky Lehman Brothers v roce 2008. Dolar po zveřejnění dat mírně oslabil na 1,2190 EUR/USD, zatímco dluhopisové výnosy jen nepatrně zkorigovaly pokles posledních dnů. Akciové trhy v USA i Evropě mírně rostly.
C:\fakepath\top-03052021-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.05.2021 1) Na trzích v Hongkongu, Jižní Koreji i v Austrálii investoři s napětím sledují vývoj pandemie covidu-19 v Indii, která o víkendu překonala vlastní rekord v denním počtu nakažených a je nyní hlavním světovým ohniskem nákazy. Burzy v Číně a Japonsku zůstaly dnes zavřené kvůli svátkům.
C:\fakepath\euro2.jpg

Hodnota hotovosti v oběhu v eurozóně stále roste

23.03.2021 Bankovky a mince jsou v eurozóně stále živé a dobře se jim daří, navzdory růstu počtu platebních karet a bezkontaktních plateb, který současná pandemie nemoci covid-19 ještě zrychlila. Přestože podíl hotovosti na denních transakcích v eurozóně klesá, hodnota hotovosti v oběhu se za poslední desetiletí téměř zdvojnásobila. Vyplývá to ze zprávy Evropské centrální banky (ECB).
img

Rozbřesk: Koruna míří k 26,00 EURCZK, Yellenová za tlačením peněz do ekonomiky

19.02.2021 Automobilový průmysl – vlajková loď české ekonomiky a největší tuzemský obor generující přímo či nepřímo zhruba 10 % HDP – má za sebou velmi těžký rok. Propad evropského trhu, s nímž se vypořádával, byl sice podobný období, který zažil v časech po pádu banky Lehman Brothers, avšak tentokrát se odehrál nikoliv v průběhu pěti let, ale v podstatě jednoho, a ještě ne zdaleka celého. Už na podzim se tato část ekonomiky začala rychle oživovat a výroba osobních aut se opět přibližovala k předkrizovým úrovním výroby. Trend výroby začal být znovu velmi slibný a už v prosinci výsledky automobilek o 10 % překonaly předloňskou úroveň. Tím to ovšem prozatím i skončilo, protože podle včera zveřejněných výsledků byl totiž v lednu počet vyrobených aut nejnižší za posledních sedm let. Dlužno dodat, že automobilovému průmyslu se v úvodu roku nedařilo ani v Německu, kde se produkce propadla dokonce o 23 %, a to už se tam poměřovala s docela nízkým srovnávacím základem.
img

Rozbřesk: Bitcoin poprvé zlomil hranici 50 tisíc dolarů a ECB mluví o jeho regulaci

17.02.2021 Cena bitcoinu poprvé v historii vystřelila nad 50 tisíc dolarů a tržní kapitalizace této největší kryptoměny přesáhla 900 miliard dolarů. Během prvních dvou měsíců v tomto roce se tak cena bitcoinu zvládla skoro zdvojnásobit. To se zdá téměř neuvěřitelné.
img

Rozbřesk: Dluh zemí eurozóny překonal 97 % HDP

22.01.2021 Pandemie koronaviru se výrazně podepsala na hospodaření zemí EU a vedla k dalšímu zadlužování. Není to vlastně nic překvapivého, nicméně teprve včera se trhy měly možnost seznámit s kompletními výsledky za třetí kvartál zveřejněnými Eurostatem. Na průběžných číslech je jasně vidět, jak silně se na hospodaření jednotlivých států podepsala jarní vlna i podzimní oživení. Ještě na začátku roku se schodek rozpočtů zemí eurozóny pohyboval pod hranicí tří procent, nicméně už ve druhém kvartále se zečtyřnásobil. S oživením ve třetím čtvrtletí přišlo i relativní zlepšení a zmenšení schodku na necelých 6 %. Tyto deficity se automaticky propisují i do vývoje dluhu, který se v případě eurozóny dostal na konci třetího kvartálu nad úroveň 93 % HDP.
img

Rozbřesk: Trh s auty. Co padalo po Lehmanech 5 let, zvládl covid za jediný rok

19.01.2021 Pro evropský trh s osobními automobily byl rok 2020 naprosto výjimečným. Z pohledu počtu registrovaných vozů v EU sice nebyl úplně nejslabší (tím byl rok 2013), avšak rychlost pádu celého trhu byla dosud nevídaná. Zatímco po pádu Lehman Brothers trh padal pět let, až se dostal pod hranici 10 mil. prodaných vozů, v době pandemie na to stačil ani ne rok, jak potvrzují dnes ráno zveřejněné výsledky.
img

Rozbřesk: Maloobchod versus průmys, aneb jak moc propadla ekonomika ke konci roku 2020

13.01.2021 Listopadový maloobchod by měl dnes odhalit, jak moc zasáhla Česko ke konci uplynulého roku druhá vlna pandemie. Je pravděpodobné, že služby v čele s obchodem zažily další špatný měsíc a vládní nařízení znovu dopadla především na kamenné prodejny nepotravinového zboží a služeb.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Bitcoin výrazně oslabil, v Británii varují před ztrátou všeho

11.01.2021 Cena digitální měny bitcoin dnes výrazně klesla. Z více než 41.000 dolarů (884.700 Kč), kde byla na konci minulého týdne, se dostala až pod 34.000 USD. Britský Úřad pro finanční etiku (FCA) později varoval, aby lidé, kteří investují do kryptoměn, byli připraveni na výrazné ztráty a také na eventualitu, že mohou přijít i o všechno. Bitcoin a další kryptoměny, na rozdíl třeba od akcií, nejsou v Británii a dalších zemích pojištěny.
img

Výkonnost globálních finančních trhů byla i přes pandemii fenomenální

08.01.2021 Pokud odhlédneme od pozitivních zpráv z konce roku ohledně vakcín proti koronaviru, fundamentální zprávy ovlivňující globální finanční trhy byly v loňském roce vesměs extrémně negativní. Měli bychom zmínit zejména následující:
img

Rozbřesk: Rok, na který hned tak nezapomeneme

31.12.2020 Ještě v lednu a v únoru to vypadalo, že nás čeká další vcelku nudný rok ve znamení cyklického zpomalení, avšak už březnový začátek pandemie po návratu zimních dovolenkářů začal zásadně měnit veškerá očekávání. Po letech, kdy jsme z povzdálí sledovali epidemie SARS a MERS, jsme měli překvapivě možnost zažít takovou zkušenost na vlastní kůži, a to hned několikrát.
img

Kudy vede cesta k příležitostem desetiletí

18.12.2020 Abychom včas identifikovali trendy a viděli na jejich horizontu příležitosti, musíme se nejprve podívat nazpátek. Hypoteční a následná finanční krize, která propukla ve Spojených státech amerických v září 2008 pádem investiční banky Lehman Brothers, zasáhla celý svět. Téměř v troskách se ocitl bankovní systém nejen v USA, ale o přežití bojovaly také významné bankovní domy v Evropě. Do problémů se dostaly i takové renomované peněžní ústavy jako Deutsche Bank, Erste, Banca Monte Dei Paschi Di Siena, Unicredit, ale například i Royal Bank of Scotland se sídlem na Britských ostrovech.
C:\fakepath\OBR2.JPG

Týchto 6 silných signálov odhaľuje budúce smerovanie finančných trhov (časť 1.)

24.11.2020 Informačný vek nás každý deň bombarduje obrovským množstvom dát. Odborníci teraz odhadujú, že existuje 40-krát viac bajtov údajov, ako je hviezd v celom pozorovateľnom vesmíre. A rovnako ako vesmír, aj naša datasféra sa rýchlo rozširuje - a každých pár rokov sa v skutočnosti vytvorí viac nových údajov ako za všetky predchádzajúce roky ľudskej histórie dokopy.
img

Koronakrize nahrává růst cen nemovitostí. Po růstu přijde pád. Proč?

09.10.2020 Restrikce spojené s pandemií COVID-19 sice negativně zasáhly celou řadu odvětví, ale paradoxně nahrávají ve prospěch růstu cen nemovitostí. Při poslední finanční krizi z roku 2008 po pádu banky Lehman Brothers přitom realitní trh reagoval propadem a globálně si odepsal více než 10 procent ze své hodnoty.
img

Rozbřesk: Proč nejhorší poválečný propad ekonomiky zrychluje růst cen nemovitostí?

06.10.2020 Se startem pandemie COVID-19 mnozí v obavách vzhlíželi k realitnímu trhu. Není divu – nemovitosti jsou největší třídou aktiv na světě a domácnosti v nich mají uložen největší objem úspor. Při poslední finanční krizi po pádu investiční banky Lehman Brothers přitom realitní trh ztratil globálně více než deset procent a dlouho brzdil domácnosti v návratu do “nového normálu”.
C:\fakepath\index.png

Fear and Greed Index: Jak funguje a jak ho číst

21.08.2020 S nástrojem Fear and Greed Index přišla americká televizní stanice CNN. Jde o kombinovaný indikátor, který se s pomocí několika faktorů snaží identifikovat, jestli na trhu převládá strach, anebo naopak chamtivost. Jednoduchá a snadno stravitelná metrika je oblíbená u běžných investorů, kteří neumí nebo se obávají tradičních způsobů analýzy akciového trhu.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonská ekonomika zaznamenala kvůli pandemii rekordní propad

17.08.2020 Japonská ekonomika ve druhém čtvrtletí zaznamenala kvůli dopadům šíření nového koronaviru rekordní propad. Hrubý domácí produkt (HDP) se v přepočtu na celý rok snížil o 27,8 procenta, což je nejhlubší propad od roku 1980, kdy se tato data začala v nynější podobě sledovat. Oznámila to dnes japonská vláda. Šíření koronaviru paralyzovalo export i spotřebu.
C:\fakepath\euro.jpg

Budúcnosť eura - nová svetová mena číslo 1?

27.07.2020 V súvislosti s bojom proti kríze spôsobenej ekonomickým útlmom v čase pandémie prišla Európska Komisia s myšlienkou získať peniaze na kapitálových trhoch a pomôcť tak európskym firmám, čo najrýchlejšie sa zotaviť. Aj pomocou nasledovných opatrení chce povzbudiť investície do ekonomiky a umožniť bankám financovať zotavujúcu sa ekonomiku vo väčšej miere. Aký to môže mať dlhodobý vplyv na euro?
img

Koronavirus hotovost „nezabil“. Právě naopak, vyvolal v Češích takovou sháňku po „cashi“, jaká tu nebyla skoro dvanáct let

20.07.2020 V době vrcholící koronavirové krize mnozí upozorňovali, že virus může „zabít“ hotovost. Do popředí se dostala otázka její hygieničnosti. Třeba virus lidské chřipky přežívá na bankovkách až 17 dní a zůstává po celou tuto dobu infekční (studie zde). Mnozí lidé se proto obávali, že koronavirem, který je vysoce nakažlivý (viz), se lze nakazit právě i manipulací s fyzickými penězi.
C:\fakepath\usa3.jpg

V USA začíná výsledková sezona, zřejmě nejhorší od finanční krize

12.07.2020 Ve Spojených státech příští týden začíná výsledková sezona, která zřejmě ukáže nejvýraznější propad zisku za posledních 12 let, respektive od globální finanční krize. Hlavní akciové indexy od letošního minima, kde se kvůli šíření koronaviru ocitly v březnu, většinu ztrát už smazaly a podle analytiků je možné, že investoři i výrazný propad zisku přejdou bez povšimnutí, pokud firmy ve svém výhledu ukážou optimismus ohledně pokračujícího oživení.
img

Rozbřesk: Díky vládním opatřením se nezaměstnanost drží v Evropě stále nízko

03.07.2020 Recese, která v Evropě odstartovala už v prvním čtvrtletí, se zatím na trhu práce na první pohled nijak dramaticky nepodepsala. Alespoň to lze na první pohled vyčíst z vývoje míry nezaměstnanosti, která na konci května dosáhla 6,7 %. V eurozóně se sice dostala ještě o něco výše (na 7,4 %), avšak ani tam nelze hovořit o jejím dramatickém nárůstu. Už vůbec není její vývoj srovnatelný s tím, co se odehrávalo po pádu banky Lehman Brothers nebo po roce 2012, kdy bylo bez práce víc než 12 % lidí. Přesto nejsou aktuální (květnové) údaje důvodem k uspokojení z mírného průběhu recese.
img

30 nejlepších filmů, seriálů a dokumentů s investiční tématikou

22.05.2020 Vzdělávání je klíčem k úspěchu na kapitálových trzích. Žádný investor se nikdy nedostane do stádia, kdy by se již nemohl naučit nic nového. Filmů z investičního prostředí existuje obrovské množství. Kinematografické umění je jednou z možností, jak si investoři mohou zábavnou metodou osvojit nové vědomosti z jiného než ryze akademického hlediska.
img

Rozbřesk: EU řeší, zda půjčovat nebo rozdávat

24.04.2020 V Evropě i u nás se začínají stále více rozvolňovat restriktivní opatření a členské země EU diskutují nad podobou unijní podpory strádající ekonomice. Ve vzduchu poletují biliónová čísla, avšak to podstatné, zda půjde o půjčky nebo jen o rozdávání peněz jasné vůbec není.
img

Rozbřesk: Produkce aut v dubnu -90 %, výplach na ropě pokračuje

22.04.2020 Nových dat, která by ilustrovala vývoj české ekonomiky po nástupu korona-krize či nouzového stavu, je zatím poskrovnu, nicméně první střípky obrázku „nové“ ekonomiky se už pomalu a jistě začínají skládat. Mezi prvními tvrdými daty vynikají především čísla ze tří tuzemských automobilek, které v průběhu března zastavily výrobu vlastně největšího tuzemského průmyslu, který přímo i nepřímo generuje zhruba 10 % HDP. Odstávky přitom začaly ke konci druhé dekády března a ve dvou ze tří finalistů ještě ani neskončily.
img

Rozbřesk: Schodek rozpočtu může být ještě vyšší, je správné, že si stát tvoří zásoby hotovosti

20.04.2020 Nový návrh státního rozpočtu počítá s deficitem 300 miliard korun, ale ani to s vysokou pravděpodobností nebude konečná. Jenom výpadky daňových příjmů pravděpodobně dosáhnou stovek miliard korun a nová opatření také nebudou zadarmo. Na druhou stranu, je pochopitelné, že ministerstvo financí v tuto chvíli podobně jako většina hráčů na trhu jednoduše neví, jak velký bude celkový účet za pandemickou krizi. Je tedy dobře, že na trhu shání peníze “do zásoby”. Jen uplynulý týden ministerstvo na trzích sehnalo skoro 90 miliard korun a díky zrychlenému prodeji dluhopisů si tak od začátku roku půjčilo již přes čtvrt bilionu korun.
img

Čeká ČNB velký propad cen nemovitostí?

09.04.2020 Centrální banky většinou mluví jasně. Jasná jsou čísla predikcí, jasná je motivace. S motivací či s přijímaným kroky sice nemusíme souhlasit, skoro vždy je však jasná linie proč (=predikce) → co (=konkrétní kroky). Víme, proč FED v březnu 2020 bez zaváhání vytáhl rukověť krizového manažera z let 2008 (=aby nezkolaboval celý finanční trh), víme, proč jsou sazby na nule. Víme, proč FED dělá dolarové swapy s každou centrální bankou, která za něco stojí (aby dolar v nynější sháňce po dolarové hotovosti neposílil nad všechny meze). Víme, proč po kolapsu Lehman Brothers zachránil AIG a všechny další velké finanční instituce. Chápeme i „peníze z vrtulníku“.
img

Rozbřesk: Jak zamává epidemie českým trhem práce - dnes částečně napovídají březnová data

08.04.2020 Dnes se i Česko dozvídá velice důležitou první zprávu o dopadu koronaviru do ekonomiky - březnová čísla z trhu práce. Ta potvrdila náš předpoklad, že by (narozdíl od USA) zatím nemělo dojít k masivnímu nárůstu nezaměstnaných. Březnová nezaměstnanost byla potvrzena na únorové úrovni 3,0 %. Za prvé proto, že eventuální výpovědi jsou v Česku spojeny s dvouměsíční výpovědní lhůtou. A za druhé, situace na trhu práce byla extrémně napjatá a Česko patřilo k zemím s největším počtem neobsazených pracovních míst.
img

Svět vyvedený z rovnováhy

02.04.2020 Koronavirus COVID-19 je katalyzátorem, který odhaluje křehkost našeho finančního systému a globální ekonomiky. Globální býčí trh let 2009 až 2020, trvající nejdéle v celé historii, právě zhynul na koronavirus.
img

Rozbřesk: Aktivita v průmyslu jako pohled z útesu a Saúdové drtí trh s ropou

02.04.2020 Včerejší den byl doslova nabytý domácími ekonomickými událostmi. Ranní indexy nákupních manažerů v průmyslu (PMI) ukázaly, v jak se tuzemské firmy cítily těsně po zavedení nouzového režimu. Index propadl na 41,3 (z předchozích 46,5), což na první pohled nevypadalo až tak strašně. Zvlášť když si vzpomeneme na situaci po pádu banky Lehman Brothers, kdy se PMI dotklo dokonce třicítky. Na druhou stranu šlo teprve o začátek současné koronavirové krize, kdy teprve automobilky začaly oznamovat krátkodobé odstávky, které už některé z nich začaly prodlužovat.
img

Pražská burza zažívá nejhorší měsíce od krize 2008

01.04.2020 Pražská burza je opět v nejistotě. Březen je druhým nejhorším měsícem v novodobé historii. Jde o nejhlubší meziměsíční propad od října roku 2008, ale také o investiční příležitost.
img

Graf dne: Spotový VIX nad šedesáti je novou normou

30.03.2020 Index strachu, jak se také indexu volatility VIX přezdívá, se i přes určitou stabilizaci na finančních trzích drží na extrémních úrovních. Spotový index VIX uzavřel v pátek nad hodnotou 60 už desátou seanci v řadě. Páteční zavírací hodnota 65,54 byla dokonce nejvyšší za poslední týden. Podobná šňůra byla naposledy k vidění na konci roku 2008 po pádu investiční banky Lehman Brothers. V období od 16. 3. – 19.3. se index dokonce několikrát ocitl na úrovní 80. Futures na index VIX se dají obchodovat v platformě xStation5 pod názvem VOLX. Aktuální (dubnový) futures se v době psaní tohoto příspěvku pohybuje kolem hodnoty 52.
img

Rozbřesk: ČNB znovu a nejspíše ne naposledy snižuje sazby

27.03.2020 ČNB už podruhé během posledních dvou týdnů snížila svoji hlavní úrokovou sazbu, tentokrát o tři čtvrtiny procentního bodu na 1 %. Repo sazba se tedy vrací na úroveň, kde byla naposledy v létě 2018, nicméně je pravděpodobné, že na této úrovni dlouho nezůstane. Bankovní rada se totiž rozhodovala na základě aktualizované prognózy předpokládající útlum ekonomiky v rozsahu, který zde byl po roce 2008.
img

Rozbřesk: ČNB znovu a nejspíše ne naposledy snižuje sazby

27.03.2020 ČNB už podruhé během posledních dvou týdnů snížila svoji hlavní úrokovou sazbu, tentokrát o tři čtvrtiny procentního b...
img

Rozbřesk: Koronakrize a svižné hospodářské oživení v nedohlednu

25.03.2020 Zatímco napříč světem pokračují jednotlivé státy v přijímání tvrdých karanténních opatření, situace v ohniscích koronavirové nákazy zůstává vážná. Jak v případě Itálie, tak zejména Španělska nadále strmě roste křivka počtu nově nakažených i mrtvých. Data z druhé strany Atlantiku naznačují, že se novým epicentrem pandemie stávají také Spojené státy. Virus navíc stále není pod kontrolou ani v Číně, odkud se rozšířil do zbytku světa. Optimistické scénáře ohledně sníženého post-koronavirového oživení, které kalkulovaly s relativně rychlým odezněním nákazy, tak dostávají významné trhliny.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

G20 se dohodla na přípravě společné koronavirové strategie

23.03.2020 Ministři financí skupiny největších ekonomik světa G20 se dohodli na přípravě společné strategie, která pomůže překonat krizi způsobenou šířením koronaviru. Uvedl to na twitteru francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Dnešní jednání ministrů financí a centrálních bankéřů se uskutečnilo prostřednictvím videokonference a skupina už předem oznámila, že po skončení jednání nevydá žádné prohlášení.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.3.2020

23.03.2020 Podle některých odhadů by HDP eurozóny mohlo v případě tříměsíčního přetrvání karantén a uzavřených hranic poklesnout v roce 2020 asi o 4%. Stejný, tedy 4% pokles, předpovídají mnozí i pro USA. Největší propad zaznamená ekonomika ve druhém kvartále, kdy se naplno projeví dopad současných tvrdých opatření. Očekává se, že americké hospodářství může předvést svůj nejhorší kvartální pokles v moderní historii. Sestupné tendence nastanou i v případě firemních zisků. Např. Goldman Sachs očekává, že korporátní zisky v roce 2020 propadnou o 33%. Dominantním scénáře většiny prognóz zatím zůstává silné hospodářské oživení v roce 2021.
C:\fakepath\cr-19032020-lv.jpg

Česko se muselo vypořádat s dopady finančních krizí či záplav

19.03.2020 Výběr krizí a katastrof, které v posledních 30 letech dopadly na českou ekonomiku.
img

Mýty o vysokofrekvenčním obchodování

17.03.2020 Predikce vývoje finančního trhu zahrnují výhledy budoucího vývoje cenových ukazatelů a struktury trhu. Obvykle se zvažují historické ceny, objem obchodů nebo jiných idikátorů, jako jsou finanční výkazy, úrokové sazby a ceny komodit, aby resultovaly v to, co se nazývá cílová proměnná. Přesné předpovědi mohou společnostem pomoci naplánovat své dodávky tak, aby vyhovovaly požadavkům zákazníků, vyhýbaly se ztrátám a relizovaly ziskové investice.
Související klíčová slova: ERA | Největší burzovní krachy | South Sea Company | Investiční soutěže | Irská ekonomika | Vyjádření ekonomů | Propad ekonomiky | Burzovní krachy | Výnosy dluhopisů | Tradingový terminál | Realitní trh | Marshallův plán | Finanční ústav | Investoři do evropských akcií | Výplach | Ziskový potenciál | Euro k americkému dolaru | Index BIST 100 | MSCI Europe | Dlouhé pozice | Popularita kryptoměn | Světové akcie | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoj nezaměstnanosti | Světová hospodářská krize | Ekvilibria | Ozvěny trhu | Války | Charles Hoskinson | Floored | Vývoj | Sell in May and go away | Francouzská banka BNP | Státní dluhopis | DAX | Obchodní platformy | Rychlé zisky | Data z trhu práce | Regulace finančních trhů | Australská centrální banka | Trh nemovitostí | Panevropský index | Pesimismus | Globální růst | Velký propad | Frekvence obchodování | Pokračování růstu | Specifikace kontraktu | Odhady výsledků | Hospodaření firmy | Obchodní nástroje | Zdražovat | DPH | EUR | Volatilní | Spotřebitelské výdaje | Makléřská společnost | Bundesbank | Úrokové sazby ve Spojených státech | Pumpování likvidity | ČSOB Asset Management | Standard & Poor's | Nákup na páku | Lubomír Lízal | Levné peníze | Světové burzy | Blockchainové infrastruktury | DE Shaw | Půjčování cenných papírů | Brokeři | Hlavní úrokové sazby | Garanční systém | OTP | JP Morgan Chase | Australský dolar | Obchodování v praxi | Itálie | Michal Stupavský, CFA | Horentní sumy | Stoxx | Stavební produkce | Vývoj ceny zlata | PMI v eurozóně | Výkonný ředitel | Alfread Winslow | Finanční aktiva | Program nákupů dluhopisů | Očekávání | Kulminace inflačních tlaků | Valeant Pharmaceuticals | Korelace | Nástroj manipulace | Jüan | První krize | Akcie Colt | Dot-com horečka | Politico | Bezpečný přístav | Další finanční krize | Evropské centrální banky | Úrokové sazby v eurozóně | Tony Christoforou | Nikl | Dow Jones Newswire | Wall Street Warriors | Chuej Kcha Jüan | Swiss Life | Současná cena mědi | Swingy | Průkopník day tradingu | Inflační riziko | EUR USD | Strategie pro měny | Volby ve Španělsku | Akcie Societé Generale | Ruská centrální banka | Více peněz | EUR/JPY | Index finančního sektoru | Alternativní investice | Goldenburg Group | Zasedání ČNB | Veřejné finance | EURJPY | Schodek státního rozpočtu | Příležitost k nákupu | Oživení ekonomiky | Trh práce | Americký akciový trh | Dělení hedge fondů | Evropská komise | Dopady energetické krize | WeCHat | Diverzifikace | Pro investory | Stav běžného účtu | Skupina G7 | Swiss | Crypto | Investice | Strategii pro měny | Britská centrální banka | Uranové akcie | Firemní zisky | DXY | Fond Viking | Rozvolnění | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Vypořádání kontraktu | Úspěch v investování | Support | Globální dluhopisové trhy | Chování | Povinné pojištění vkladů | Finanční produkty | Čistý příjem | Akvizice | Japonské firmy | Finanční stabilita | Barclays Capital | Přesnost | Brent | Two Sigma | ADP report | Ifo | Webinář | Hlavní americký akciový index | Japonské akcie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | NYSE | Kupování nemovitostí za účelem investice | Intervence | OpinionWay | Měnový pár GBP/USD | Klesly akcie | Experti | Sociální sítě | Futures kontrakt | Banka BNP | Rekord | Nižší sazby | Krach americké banky | Raiffeisenbank | Biotechnologické akcie | Bitcoiny | Rozvíjející se země | Průměrný výnos | Bankovní skupina | Veřejně obchodované fondy | Kurz EURUSD | Svět hedge fondů | Stop-Loss | Psychické rozpoložení | David McCormick | Russell 2000 | Evropské měny | Výrobní sektor | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Creditas | Dění na trzích | The Wall Street Code | Dnes na pražské burze | Béžová kniha | Největší světová ekonomika | Společnost Apple | Ceny rýže | IHS | Uvolňování měnové politiky | Jihoafrický rand | Oslabování dolaru | The Economist | Rozpočtová politika | Americké investiční banky | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Záchranný fond | Posílení | EUR/USD | Bruno Le Maire | Investiční příležitost | Evropské PMI | General Electric | GBP | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | JPMorgan Asset Management | Předseda představenstva | Šéf Fedu Jerome Powell | Reality | Die Welt | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Cena kryptoměny ethereum | Strach | Ekonomický vývoj | Vývoj dolarového indexu | Alan B. Lancz & Associates | Cena bitcoinu | Penzijní fondy | Euroval | Současná cena | Obchodování na burzách | Konkurenti | Price Action | Akcie společnosti | Chování trhu | Benchmark | Pád burzy | Lagardeová | Výraznější impuls | Bernie Sanders | Cenné papíry | Globální pandemie koronaviru | Graf EURUSD | Stabilita koruny | Výnos | FinTech | Maloobchodní tržby | FTX | RBS | Freddie Mac | Soukromá spotřeba | IHNED | Vítězství Německa | Delta | Brazilská měna real | Hospodaření | Struktura zastropování cen | Vzdělávání | Denník | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Ekonomika USA | LYNX Trading | Růst sazeb | Akcie Erste | ESG | Index DOW | Import | Bankrot Řecka | Cyklické odvětví | Restricted Default | Odchod z EU | Federální rezervní systém (FED) | Vklady | Exchange | Alcoa | Waves | Forexový trh | Splátky dluhů | Státní dluh | MAE | Nadprůměrné cash flow | Euro graf | Zasedání centrálních bank | Vyšší úrokové sazby | Širší index S&P 500 | CAC 40 | Cenové tlaky | Prodeje aut | Americké ekonomiky | Směřování měnové politiky | Graf zlata | Kontrakty | Too Big to Fail | Fond pojištění vkladů | Nákupní příležitosti | Globální ekonomiky | Reálné ekonomiky | Středoevropské měny | Největší světové ekonomiky | Standard & Poor's 500 | Dohled nad bankami | Online obchodování | AUDUSD | Plány | Akcie na vlastní účet | Praxe | Platební neschopnosti | Obchodování na finančních trzích | Cestování | Zdravý rozum | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Rodinná firma | JPY | Manipulace s úrokovými sazbami | Kč/USD | Globální krize | Americká investiční banka | Depreciace | Instituty | GBP/JPY | Herní plán | Banka Goldman Sachs | Odhad HDP | Bitcoinové futures | Investiční analytik | Posilování dolaru | TerraUSD | Společnost Crédit Agricole | Praní špinavých peněz | FTT | Český akciový trh | Dluhopisový král | Trh s nemovitostmi | Garance | Cenový skok | Projekce | Znehodnocení | Arbolet | Saxo Capital Markets | Růst měnového páru | Peníze | Rezistence | Maďarsko | Pandemie COVID-19 | Boom | Ukazatel | Boj s inflací | Snížení nákladů | Maloobchod v USA | Francie | Historický milník | Swapy | FedEx | Makléři | AUDCHF | Zastropování cen energií | Kabinet | Nejprudší jednodenní pokles | Americké centrální banky | Globální finanční systém | Marika Čupa | Hlavní centrální banky | Jaroslav Brychta | Medvědí trh | Nasdaq Composite | Základní úrokové sazby ČNB | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Finanční instituce | Rozdávání peněz | Válka | FBI | Nejbohatší | Jak se stát lepším investorem | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Bob Prince | Investiční strategie | Downside | Barel ropy | Nikkei | Přebytek ropy | Palladium | Britský akciový index FTSE 100 | Americký Fed | Americké ministerstvo spravedlnosti | Ropa WTI | Měnové zajištění | Akcie Societé | Výkon | Pákový efekt | TerraUSD (UST) | Data z amerického trhu práce | Bankovní rada ČNB | Short-selling | Internetové a technologické akcie | Vývoj geopolitické situace | Ekonomický propad | Předsudky | Tiff Macklem | Bankovní domy | Brexit | Eurostoxx 50 | Devalvace měny | Zvýšené riziko | Dluhové problémy | S&P Global | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Evropské burzy | CSI300 | Obchodní příležitost | EURUSD | Billions | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Ceny elektřiny | Býčí divergence | Akciový výhled | Dlouhodobé pozice | Myšlení | Odhady trhu | Nastavení úrokových sazeb | Portfolio | Odliv kapitálu | Bond | Broker | Akciové trhy čeká propad | WGC | Nabídka | Vývoj ceny palladia | Cash flow | Posílení koruny | Union générale | Citadel Investment Group | Nárůst nově nakažených | Velká krize | Export | Jak na obchodování | Největší burzovní krach | Americká ropa WTI | Čeští centrální bankéři | Ropné společnosti | KLB Legal | Ekonom BHS | Společnost Evergrande | EUR/GBP | Futures | Hedge Fund | Nízké úrokové sazby | Elliott Management | Kapitálové strategie | Průzkum | Tržní volatilita | Státní investiční fond | Dodd-Frank | Určení trendu | Šok | Hodnocení současné situace | Riziková averze | Souhrn finančních trhů | Hongkong | Dluhové trhy | Zavedení eura | Warren Buffett a Charlie Munger | Trh s ropou | Unie | Představitelé Fedu | Ekonomická aktivita | Regulace | GBP/CHF | Kofola | Michael Burry | TRY | Bridgewater | Noviny | Ceny stříbra | Nomura Holdings | Exekuce | Vývoj indexu volatility VIX | Zpráva | Management | Roger | Brokers | Cenné kovy | Země G20 | Akcie v Evropě | Burza v Londýně | Zájem o akcie internetových firem | Daňové škrty | Zvyšování sazeb Fedu | Zasedání FOMC | Roční růst | Fitch Ratings | Fannie Mae a Freddie Mac | Kapitál | MT5 Supreme Edition | Daniel Och | Prémie | Spike | P.A. | Majitel | Kapitálový trh | Saxo PrivatBank | Ceny ropy | Oživení trhu | Zpomalení ekonomického růstu | Jak hedge fondy fungují? | Výhled hospodaření | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Depozitní sazby | Vládní výdaje | Hodnota hotovosti v oběhu | Investovat | Dovednosti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Měnový pár EUR/USD | Finanční armageddon | Nervozita | EUR/AUD | Dovozní cla | Normalizace měnové politiky | Obchodní týden | MT5 | Akciový analytik | Hospodářská stagnace | Dopady koronaviru | Pro tradery | Treasuries | Bankroty | 1 milion | Špatné úvěry | Tokeny | Fincentrum | Světová finanční krize | Světový obchod | Vývoj meziroční inflace | ČSOB Finanční trhy | Spoření | Bydlení | Černé pondělí | China Evergrande | Komoditní fondy | EUR/CZK | Zájem investorů | Commodity Futures Trading Commission | Euforie | Cenové gapy | Makrodata | Riziko recese | Cena ropy brent | Investoři | Obchodní deník | Dobré výsledky | Akciová burza | Tether (USDT) | Koruna | Finanční služby | Hedgeové fondy | Pioneer Investments | Nejistoty | Oddlužení | Fidelity | Posílení libry | Situace kolem koronaviru | BaFin | Ztrátová investice | Sázka | Negativní sentiment | Investiční | Evropská měna | Britské banky | Krize 2008 | Moore Capital | Prezident ECB | Média | Futures euro | Index PPI | Důvěra investorů | MSCI Emerging Markets | Tranše | Jádrový index | Nárůst ceny | Snižování sazeb | Beta | Zisk | Budoucnost | Hlavní kryptoměna | Bruce Kovner | Obchodování s akciemi | Komoditní měny | Otevřené podílové fondy | Bitcoin futures | Globální akciové trhy | Otevřený podílový fond | Situace na finančních trzích | Tržní ceny | Bank of England | World Gold Council | Finanční výkazy | Gary Gensler | Outsider | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Finanční domy | Ekonomika Hongkongu | Obchodní války | Hospodaření státu | Analytické pokrytí | WSJ | Xetra | Odvětví kryptoměn | Česká měna | Kurzy měn | BP | Nomura | Bohatí | Hold | Pád banky | Úvěrové krize | Rekordní růst sazeb | Makrokalendář | Sestupný trend | Temasek | Čínské banky | Alameda | Čínský Evergrande | České koruny | xStation | Významné fondy | Akcie producentů mědi | Analýzy | Vývoj válečného konfliktu | Doporučení | Poměr zlata a stříbra | XTB Jiří Tyleček | Získané peníze | Poradenská společnost | Zasedání Evropské centrální banky | Propad | Částečné zestátnění | Bitcoin | Invesco | Morningstar | Demokraté | Nemovitosti | Německý DAX | Portu Marek Malina | Hlavní události | Brusel | Den D | Goldenburg | Krátkodobé strategie | Vliv na ceny | Patria | Finanční krize 2008 | Peníze nikdy nespí | Plyn | Akcie a dluhopisy | DJIA | Short selling | Evropský statistický úřad Eurostat | Úrok | Renaissance Technologies | Alena Schillerová | Beyond Meat | Implikace | Videokonference | Investiční společnost | Porovnání vývoje | Agentura Reuters | Půjčka | Evropské akcie | Zdanění mimořádných zisků | Pokles vývozu | Měnový trh | Martin Chovanec | Bohatý | Loonie | First Republic Bank | Tržní kapitalizace | Inflace v eurozóně | Švýcarská banka | Jan Kubíček | Huawei | WIG20 | CAD/JPY | Akcionáři | Emoce | Dluhopisové výnosy | Warren Buffett | S&P | Ziskovosti společnosti | Vzdělání | Wall Street: Peníze nikdy nespí | Handelsblatt | Obchodování | Sektorové alokace | Zvýšení daní | Výrazné ztráty | Legislativa | Taube Hodson Stonex Partners | Americká centrální banka | Společnost Berkshire Hathaway | Roman Koděra | Turecká centrální banka | Tisková konference ECB | Rekordní růst | Eurobondy | High | ex | Meta | Pokles ceny | Nákupy dluhopisů | Reshoring | Kroky centrálních bank | ZEW | Dvojciferné zhodnocení | London School of Economics | Devalvace | Nakupovat státní dluhopisy | GCI | Americké úrokové sazby | Ztrátové pozice | Zahraniční investoři | Zasedání OPEC | Fenomén | Britská měna | Armageddon | Covid | Největší švýcarská banka | Eurostat | Prezident | Rostoucí trend | Finanční krize | Oanda | Úřad pro finanční služby | Ruský rubl | Deflace | Daňový poplatník | Hypoteční bublina | Ministerstvo spravedlnosti | Země platící eurem | Růst inflace | Výroční zpráva | Andrej Babiš | Turecká lira | Obchodování na Wall Street | Soros Fund Management | Německé firmy | Investiční banka | Pozornost finančních trhů | FINMA | Buy and hold | Berkshire Hathaway | Zahraniční investice | Credit Suisse dnes | Valeant | Evropská dluhová krize | Obchodování se CFD | První hedge fond | G10 | Americká banka | Portfolio fund | České banky | Zestátnění společnosti ČEZ | Firmy | Graf vývoje | Offshore | Euro měna | Zadlužování | Nordea | Jak na akcie | Inflace v únoru | Index cen domů | Medvědí divergence | Akcie banky Lehman Brothers | Investiční kovy | Investment management | Pokračování expanze | America Psycho | Kryptoměnové burzy | FXstreet.cz | Nástroj | Index euro | Výsledky | HUF | Ekonomické oživení | Boris Johnson | Příležitost akcie | Fundamentální zprávy | Inflace v Česku | Dluhopisové fondy | Supreme Edition | Růst výnosů | Valuace sektoru | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Budoucí vývoj | Cena ropy WTI | Bank of America | Úroda | TIM | Fundamentální analýza | René Remšík | Broker Consulting Index | Zvyšování daní | Silný dolar | Manažeři hedgeových fondů | Země EU | Retracement | Technický pohled | Vývoj zlata | ČSOB Petr Dufek | Nejistota | JDE | Barrick Gold | Maloobchodní prodeje | Globální ekonomická recese | Stimulační opatření | Cena cibule | Hypoteční trh | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | BHS | Objem | Kanada | Pokles cen ropy | Halifax | Gold/Silver Ratio | Federální rezervní systém | Týden na finančních trzích | Deprese | Podnikatelé | Dostatek likvidních aktiv | Vývoj EUR/USD | Podnikatelská nálada | Výhody obchodování | Seth Klarman | Zestátnění | Wells Fargo | Stablecoiny | Příležitosti k obchodování | US dollar | Regulátor | Investorské prezentace | Shortovat | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Barack Obama | Devizové kurzy | Světové krize | Alternativa oficiálních měn | Ask | Průmyslová výroba | Polský zlotý | Přebytek peněz | NFP data | Aussie | The Guardian | Mluvčí EK | Desetileté dluhopisy v USA | AFP | Studie | Fond Elliott Associates | Slabší koruna | Golem Finance | Floor | Premiér Andrej Babiš | Deficit | S&P 500 Index | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Ratingová agentura | Investice do fondů | Reakce trhu | FRA | TopForex | Cenová hladina | Bankéř | Zmírňování opatření | Fibonacci retracement | CME | Hypotéky | Řízení rizika | Současná situace | Lukáš Kovanda | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Asociace pro kapitálové trhy | Úspory | Česká spořitelna | Jackson Hole | Tvrdý brexit | Janus Capital | HUF/EUR | Burze | Bohatí lidé | OPEC | Argentinské peso | Výroba v eurozóně | Jednání FOMC | Zadlužení | Egypt | Johnson & Johnson | Equity | Poměr cen zlata a stříbra | Bid | Douglas Diamond | Bezpečné útočiště | ING | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Makroekonomické ukazatele | Oslabení amerického dolaru | Mnozí investoři | Earnings | Trump | Směnný kurz eura | FactSet | Dolarové likvidity | Další růst | FTSEurofirst | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Stablecoin | Vládní pomoc | Prohloubení schodku | Představitel Fedu | Silnější dolar | Zahraniční dluh | Virtuální mince | Světové měny | Euro dnes | Vstupy | Obchodní strategie | Chorvatsko | Zahraniční spekulativní kapitál | GBPUSD | ProCent | Akcie Komerční banky | Rakousko | Stříbro | USDCAD | Instituce | ForexFactory.com | Turecko | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Investice do fondu | Chamtivost | Podnikatelská důvěra | Kukuřice | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Šéf burzy | Internet věcí | Splácení zahraničního dluhu | James Simons | Dobrá data | Americké akcie | Index WIG20 | Semafor | BBC | Zakládání dalších nových podniků | Czech Fund | UBS Group | MetaTrader | Ex-dividend | | GBPCHF | Denní rozpětí | Divize | Chartered Financial Analyst | Vývoj měnového páru USD/JPY | Forward | Startup společnosti | Evropská ekonomika | Natland | Kov | Rizikovost investice | Asijské indexy | USDMXN | Trh | Komise | CME Group | CL | Erste Bank | Výkyvy | Apple | Měnová autorita | Pandemie nemoci | Fed | Bull | Vývoj německého akciového indexu | Trading | USD/NOK | Produkce základních surovin | Snížení zadlužení | Investování s LYNX | Arabské jaro | Bailout | EURNZD | Lídři EU | Korekce | Spotřebitelská důvěra v USA | Steen Jakobsen | Buffett | Money management | Vývoj ekonomiky | Americké dolary | Největší ekonomika světa | Kurz forintu | Pražské burzy | Vývoj cen ropy | Konkrétní akcie | Americké produkce | Boháč | Zveřejnění výsledků | Výběry | Krize eurozóny | Sázení | Decentralizované finance | Negativní dopad | Dopad na trhy | USDT | Top trade | Globální recese | Přebytek peněz na trhu | NYMEX | Rozpad eurozóny | Posílení dolaru | David Kuboň | Moneta | ANO | Stock | Katastrofální dopady | Banking On Bitcoin | Energy broker | Tvorby rezerv | VaR | Trumpova administrativa | Rating | Dezinflace | Společnost XTB | Agentura S&P | SNB | Dolarový účet | Microsoft | Příležitosti | Vývoj meziroční inflace v eurozóně | Vládní dluhopisy | Daňové úlevy | Bitcoin a další kryptoměny | Kryptoměnový průmysl | Commission | Bitstamp | Shortování | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Sell | Americký trh | Demokratické strany | Světová měna | Dividendový výnos | Michal Valentík | Větší regulace | Long pozice | International Business Machines (IBM) | Obchodování akcií | Akcie CME | LYNX webinář | EUR GBP | Známý investor | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Kraken | Pravděpodobnost | Markets | Vývoj eura | Tvůrce trhu | Index Nasdaq | Největší burzovní krach v dějinách | Unce zlata | Problémy hedge fondu | Rizikovější aktiva | Coinbase | Agentura AP | Výpadky | Objem obchodů | Ekonomická recese | Komodita | CFTC | Tomáš Pfeiler | Pokles eura | Konsensus | Alokace | AA | Centrální banka | Hang Seng | Francouzská banka | Andrew Bailey | Životní prostředí | Krach na newyorské burze | Potíže s likviditou | Udržení likvidity | Fondy peněžního trhu | QE | Měnové otázky | LYNX | Klouzavý průměr | Ovlivňování inflace | Donald Trump | Čistý zisk | Senior trader | Jádrová inflace | Rumunsko | Horší data | Margin call | Rizika | Český kapitálový trh | Vlk z Wall Street | Společnosti | Fundamentální faktory | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Obchodovat | Dluhopisový trh | Pád libry | Dostatečné zkušenosti | Fond Lone Pine | Role ECB | Bankovní tituly | GfK | Snížení ratingu | Tulipánové horečky | Obchodování s bitcoinem | Nízká volatilita | Sequoia Capital | Obchodníci | Guvernér | Americká výnosová křivka | Sázka na nejistotu | Požáry v Rusku | AEX index | Škoda | CZK | Nejobchodovanější měnový pár | Reuters | Lone Pine | Londýnská burza | Index energetického sektoru | Swiss Life Select | Japonský index | Hillary Clintonová | Chevron | Venture investic | Zvažované investice | Jesse Livermore | Nejrozšířenější kryptoměna | Kompozitní index | Chartered Financial Analyst (CFA) | Členské země EU | Guvernér Michl | Pokles akcií | Výstupy | Akciový index Dow Jones | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Rolování | Euronext | Primární emise | Předseda | Analytik skupiny | Osobní finance | Růstový potenciál | Český hrubý domácí produkt | Vývoj německého akciového indexu DAX | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Rozpočtové deficity | Jak vydělat na burze | The China Hustle | EBITDA | Online zprávy | Dopady vysokých úrokových sazeb | Traders | Rok 2024 | VTB Capital | ING Bank | Ropa | Averze vůči riziku | Saxo | DPA | Evropská unie | Boeing | Dow Jones a S&P 500 | Ekonomiky | PROP Trading | Shanghai Composite | Payrolls | Majors | Rychlý růst | Evropské banky | Libra | Koronavirová krize | xPartners | Zvýšení základní úrokové sazby | Vývoj úrokových sazeb | CFD | Chasing Madoff | Centrální banky | Zásoby hotovosti | Poskytování hypoték | SaxoBank | Kč/GBP | Open | Životní úroveň | Chicago Mercantile Exchange | Kaisa Group Holdings | VisualCapitalist | Velké riziko | Klid | Západní firmy | Důvěra v průmyslu | Financovat | Brexit referendum | Příprava | Ztráta | Quants | Řecko | BRICS | Finanční instrumenty | Dividenda | Aktuální cena | Centrální banky světa | Nejlepší investice | Barbaři za branou | Deglobalizace | CFD obchodování | Bankéři z Fedu | Úroky | Refinitiv | Přenos | Plodiny | Uvolněná měnová politika | Akce centrálních bank | Barclays Wealth and Investment Management | Úvěry do realit | Portu | Miliardy švýcarských franků | Cena | Růst produktivity | Kurzy EUR | Investiční banky | Měnové kurzy | Vývoj české ekonomiky | Burzovní grafy | Kypr | Ministerstvo financí | Vývoj USD | Prudké zdražování | Býčí trh | Letecká doprava | Koronavirus 2020 | Akcie dnes | Fed Funds Rate | Problémy Credit Suisse | Firemní dluhopisy | Andy Verity | Ceny akcií | Summit EU | Podílové fondy | Nálada na trhu | S&P500 | Royal Bank of Scotland | Epidemie | Největší pády | Čínská ekonomika | Proroctví | Ceny | Koronakrize | Akcie padají | Energetická krize | MetaTrader 5 | Top pick | ČNB | Zajímavé příležitosti | Rozhodnutí americké centrální banky | VW | Nobelovy ceny | Pokles likvidity | Směrovost | Investujeme | Ekonomické fórum | Agentura Bloomberg | Medvěd z Wall Street | Bilance Fedu | Pokles | Operace Twist | Ochrana proti inflaci | All-time high | Ohlédnutí | E-mini | Výběr zisků | Margin | Globální inflace | Globální investoři | Český PX index | Westpac | Vývoj akciového indexu | Rating AAA | Největší švýcarské banky | Druhá největší světová ekonomika | Investiční portfolia | Uhrazení závazků | Finance Group | Největší rizika | Petr Krpata | Turecká ekonomika | Finančnictví | Jan Vejmělek | Švýcarská centrální banka | Hedge | Utahování měnových podmínek | Výnosnost | Poplatek | Podnikání | Zájem o akcie | Úrokový diferenciál | Restrikce | Investování na burze | PBOC | Tržní očekávání | Vyšší daně | Libor Ostatek | Situace na trhu | Invaze | Americká ekonomika | HDP | Credit Suisse Group | Guvernér ČNB | Archegos | Obchodník | Zadluženost | Swingové obchodování | Portfolio manažer | Akcie týdne | Negativní vývoj | Růst akcií | COVID-19 | Tokio | Přísná regulace finančních trhů | Výplaty dividend | Kapitálové požadavky | Regulátoři | Problémy | ISIN | ROE | Dodd-Frank legislativa | Index cen | Obchodování indexů | Banka Credit Suisse | Produkce ropy | Index PX | Čínská vláda | Daně | Investor George Soros | Lídři | Investment Management | Pivot | Kryptoměna | Bankovní sektor | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Momentum | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | TED Spread | CBOE | Obchodování na burze | Vývoj ceny ropy WTI | AUD/CHF | Zisky | Dislokovaný trh | FCA | Konglomerát | Světová produkce mědi | Současné ceny | Platformy pro obchodování | Facebook | BNP Paribas | I-Trader | EURIBOR | Signature Bank | Předseda správní rady | Globální ekonomika | Nižší úrokové sazby | Černé úterý | ONE | Big Short | Swap | USD/TRY | Miliardy eur | Aktuální valuace | Raiffeisenbank a.s. | Michal Skořepa | Členské země eurozóny | Americké akciové trhy | Ratingové agentury | Investování do Bitcoinu | Cena zlata | HSBC | EURSEK | Pullback | Rozpočtové politiky | Euro | Rizikové averze | Americké hospodářství | Akcie v obranném sektoru | Trinity Bank | Fincentrum & Swiss Life Select | Breakout | Akciové fondy | Pojištění vkladů | Index FTSEurofirst 300 | Růst cen | Půjčky v kryptoměnách | Ministři financí eurozóny | Cena pojištění proti krachu | Bezpečná aktiva | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Co je to shortování | Asset management | IFO index | Financování | Úroková sazba v USA | Debata | ČSÚ | Bankman-Fried | Ursula von der Leyenová | B2Gold | Měna euro | Historická minima | Analytik Portu | Stres | Historické maximum | Shortujeme akcie | Překoupení | Pokles ekonomiky | Růst úroků | Kapitálové trhy | USDJPY | Investiční poradenství | Expobank | Erste | ROCE | GE Capital | Hlavní index německé burzy | Kanadský dolar | Steve Carell | VŠE v Praze | Hodnota amerického dolaru | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Martin Kodýdek | Bear Sterns | FT | Jedno euro | Rada ČNB | Obchodování na akciových trzích | Recesia | DNO | Čínská komunistická strana | Dnešní čísla | Short pozice | Omikron | Becoming Warren Buffett | Automatizace obchodování | Spotřebitel | Ekonomická data z USA | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Největší americká banka | Taktický long | Nejvýdělečnější fond | Posílení eura | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | HAS | Inflace v Maďarsku | WTI | ETF fondy | High frequency trading | Obratové formace | Bod | Miliardy korun | Precedens | Boiler Room | Pandemická situace | GLOBEX | Hladomor | PRIBOR | Paládium | Obchodování forex | Fear and Greed Index | Protocol | Pokladniční poukázky | Nálada na globálních trzích | Reserve Bank of Australia | Predikce vývoje | Americká měna | New Deal | Akcie Colt CZ | EMU | Denní graf | Saúdská Arábie | Získávání zákazníků | Omezení těžby | Ziskovost | Dopad krize | Bankéři | Sázet | LES | Cena ropy | Černý pátek | Akciové obchody | Drobní investoři | Značné riziko | Marže | Světová obchodní organizace (WTO) | Využití kapacit | Účet platební bilance | Prezident USA | Domácí měna | Německá ekonomika | Zlato a stříbro | Josef Košťál | Tisková konference Fedu | Svatý grál | Centrální banka ve Frankfurtu | Váš trading | Chování EUR/USD | Kurz USD | Zprostředkovatelé | Investiční soutěž | Alphabet | Ingredience | Předvolební průzkumy | Systémové riziko | Ondra Dohnal | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Elektronické obchodování | Zkušenosti | Největší banky | Signály | Vývoj akcií banky Lehman Brothers | Nálada na burze | Globální trh | Intradenní obchodník | Lira | Krach banky Union générale | NYBOT | Plán restrukturalizace | Bank of Canada | Stabilnější měny | IHS Markit | Statistiky | Liz Trussová | xStation 5 | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Zahraniční investice v Číně | Uvolnění kurzu rublu | Investiční web | Dluhopisové trhy | Standard Life Investments | Den před krizí | FX | Ben Bernanke | Propad HDP | Technologický Nasdaq | Michal Stupavský | Naše akcie | RUB | Krize eura | Kurz | Market | Klidný trh | Politické riziko | Unicredit | Světová válka | Nobelova cena | Pokles výnosů | Akcie na pražské burze | Kaisa | UST | Ceny pšenice | The Times | Investovat peníze | Výnos do splatnosti | Finanční situace | Merkelová | Investujte | NewYorská burza | Měď | Ekonomický institut | Co je to hedge fond | Platforma | Rozvíjející se trhy | AUD | Globální finanční krize | Červená čísla | Bankovní unie | Binance | Exchange Traded Funds | Enron: The Smartest Guys in the Room | Kryptoměnová komunita | Breakout Trader | Vysokofrekvenční obchodování | Negativní zprávy | Predikce | Washington Post | Částečný úvazek | Fibo | Íránská ropa | Tomáš Raputa | Pokles cen akcií | Nejlidnatější země světa | Úřad práce | Citigroup | Trade | Index VIX | Hospodářství | MIB | Oslabení | Inflační výhled | Forex tipy | Členské země | Otřes na světových burzách | Bonusy | Russell 3000 | Riziková aktiva | Referendum | Data ze Spojených států | Důvody propadu zisku | Euro Stoxx 600 | Zlataky.cz | Pohyby na trzích | Ekonomické krize | Vládní a firemní dluhopisy | Ranní glosa | Krach SVB | Uhlí | Hodnota indexu | Smoot-Hawleyův zákon | Ekonomická krize | Investiční fond | Cenové stability | Centrální banky USA | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Federal Funds Rate | Conseq Investment Management | Koronavirové krize | Prodeje akcií | Taro Aso | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Akcie Credit Suisse | Recese | Vývoj situace v Číně | Index strachu | Začínající tradeři | Likvidita | Švýcarský frank | Báze | Nejzadluženější developer | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Stimul | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Markit | Baterie | Hospodářské noviny | Burzovní indexy | Největší propad | Stavební povolení | Zbohatnutí | Přehřátí ekonomiky | Koronavirové pandemie | Ekonomický výzkum | Štěpán Křeček | Americké burzy | Internetové firmy | Globální pandemie | Daňové reformy | Nálada na akciových trzích | Dnešní ekonomický kalendář | Frank | ERM | Terra | Začínající investoři | Balance | Kapitálové výdaje | Negativní nálada | Kurz eura | David Cameron | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Snížení úrokové sazby | Swapová křivka | Investopedia | Založit obchodní učet | Vystoupení z EU | Nikkei225 | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Makléřské firmy | Americké indexy | Washington | Globální HDP | Ceny potravin | Obrat trendu | Index důvěry | Měnový kurz | Inovace | Břidlicové ropy | Základní sazby | Japonský premiér | NEST | Vyšší volatilita | USDCHF | Tečka kom | CySEC | Multi-Asset obchodování | Kancléřka Angela Merkelová | Advance | Technologický sektor | OSN | Soud | Akcie ropných koncernů | Společnost ČEZ | Komunita | Hang Seng (CHNComp) | Henry Hub | Nákaza koronavirem | Blockchain | Agentura Fitch | PMI indexy | Předpovědi | Global Wealth Management | Vlna výprodejů | Bondy | Martin Novák | Mince | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Inverzní výnosová křivka | Maloobchodní tržby v USA | Americké volby | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Centrální banky vs. inflace | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Střadatelé | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | Sankce | Chamtivost a strach | Obchodní pokyny | Pandemie covidu-19 | Míra inflace | Fyzické zlato | Rollover | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | United Airlines | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Koronavirus dopady | Uvolnění limitů | Ekonomický výhled | Zlaťáky | Nařízení | Prospekt | TradingView | Kniha Makléř | Ropné akcie | Proces učení | Sazba hypoték | Akcie Erste Bank | Nemovitostní trh | Inflace v Německu | Americký Senát | Komerční banka | BTC | Cena pojištění | Fed index | Indexy | Citi | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Negativní data z americké ekonomiky | Odborníci | Hospodářské krize | Daňové změny | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Gold | Protiinflační akce | Průmysl | Očekávané výsledky | Bridgewater Associates | Market Profile | Napjatá situace | Rekordní propad | Makroekonomická data | Tempo růstu | Úvěrový rating | Bilance ECB | Bankovnictví | Trim Broker | Evergrande Group | Aerolinky | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Biliony | Divergence | Silné euro | Úrokové sazby | ETF | Rovnovážné hodnoty | Federální obchodní komise | Investujte do akcií | Akciové trhy | Pozice | Měnový výbor Fedu | Měnový výbor | Zhoršení výhledu | Hodnota hotovosti | Myšlenka | Philip Dybvig | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Millennium | Objem obchodování | Long | WHO | Pavel Kohout | Velkoobchodní tržby | Rally | Bankovní rada | KBC | Recese v USA | Komoditní index | Pojišťovna | Vzestup peněz | Výrazný propad | SARS | Finanční armagedon | Bear | Světové ekonomické krize | Japonská ekonomika | USDC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Aktiva | Pokles inflace | Fundamentální analýzy | České měny | Akcie Deutsche Bank | Výnosy z dluhopisů | Švýcarská banka UBS | Volume | Business | Dow Jones | GBPJPY | Americké firmy | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Investování do akcií | Hospodaření firem | Pokles cen | Největší banky v USA | Citadel | Algoritmus | Obchodování s komoditami | Jak obchodovat forex | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | SP500 | Kurz rublu | Krach banky | Finanční regulátor | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky amerických společností | Kupování nemovitostí | Fiskální politiky | Hlavní úrokové sazby veurozóně | Tradingový portál | Zdravotnictví | MSCI World Index | Počet akcií | NZD/USD | Čínské akcie | Economic | Ministryně financí | BlockFi | Technologický pokrok | Brazílie | Ratingová agentura Fitch | Politika centrálních bank | Viceguvernérka České národní banky | Pochybnosti | Výsledek voleb | LYNX WhatsApp | BNY Mellon | Bývalý šéf americké centrální banky | Trinity | Česká inflace | Stratég | Splasknutí bubliny | Zisky firem | Majetek | Ekonomika eurozóny | Big tech | Alokace aktiv | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Ztráty | Řetězce | Období nejistoty | Sentiment | Zrychlení inflace | Bitcoin a kryptoměny | Investovat do ETF | Měnová unie | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Buy | Team Spirit | Citibank Praha | Největší pokles | Politika | Profesionální investoři | Konkurence | Vladimír Vávra | Commodity futures | Zvyšování úrokových sazeb | Čínský jüan | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Západoevropské trhy | Burza Binance | Investiční ředitel | Tier 1 | Americké futures | Výhled pro akcie | MAM | BHP | Pravidla hry | Poplatky | Kompenzace | Forint | GDP | Koronavirus | Akciový trh | Satoshi Nakamoto | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Další vývoj | Citibank | Banky na Wall Street | FIXED | Indexy S&P | George Soros | Obchodování na devizovém trhu | Garanční systém finančního trhu | Optimismus investorů | EURHUF | Nálada | FAO | Indie | ForexFactory | Měnové páry | Technologické akcie | Obchodní spor | Měnové politiky | Vnímání | Vliv na trh | Index volatility VIX | Snížení základní úrokové sazby | Investiční příležitosti | Federal Trading Commision | Výprodej akcií | Výkonnost indexu S&P 500 | Pojištění proti krachu Credit Suisse | Ekonomika | Vývoj hlavní úrokové sazby | Gold & Company | Pohyb ceny | Česká národní banka | Oxford Economics | Internetová bublina | Výnosová křivka | Ekonomická data | Historická maxima | WTO | Výrobní index PMI | Dobrá zpráva | PhillipCapital UK | Karanténa | SYRIZA | Zhodnocení peněz | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Katastrofy | Fitch rating | Úrokové sazby ECB | Investice do zlata | Ceny zlata | Evropské akciové trhy | Vysoké zhodnocení | Výhled | Londýnské banky | Timeframe | Investor | České akcie | Prodejní cena | ESM | Těžaři ropy | Kurz libry | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Dnešní zprávy | Obchodní účet | Akciový index DAX | Deriváty | Ethereum | Investiční prostředí | Filadelfský Fed | Economist | University of Leicester | Zlevnění potravin | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Vyhlášení bankrotu | Propouštění | Index Hang Seng | Bilance | Tradeři | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Kolaps cen | Finanční trhy | Mispricing na trzích | Miliardáři | Nízké ceny ropy | Oživení globální ekonomiky | Burzovní společnost | Fahmi Quadir | Cyrrus | Komunistická strana | Expanze | X-Trade Brokers | eBook | Největší ekonomika | LookIntoBitcoin | Způsob investování | Makroekonomické analýzy | General Motors | AUD/USD | Fondy | Cryptocurrency | Komise pro cenné papíry | Pracovní trh | Comfort Finance | Pád rovnovážné hodnoty | Bílý dům | Komoditní trhy | Situace v Číně | ČEZ | Austrálie | Tether | HDP Číny | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | Obavy investorů | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Americká vláda | New York | LTRO | St. Louis | Swing | Britská společnost | Index BUX | AIG | Krize | Obligace | Pád akcií | Vlády | Pokles ceny akcií | Fundamenty britské měny | Zajišťování | Investing | Skotská ekonomika | Portál FXstreet.cz | Luxusní zboží | Risk Off | Riziko likvidity | Situace na trzích | BUX | EURCHF | G20 | Brazilské devizové rezervy | Index německé burzy DAX | CEO | Investiční bankovnictví | Oslabení dolaru | Navyšování cen | Těžař | The Corporation | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Comfort Finance Group | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Vývoj ceny ropy | Varšavská burza | Odliv prostředků | Big Tech | Americké výnosy | Bleakley Advisory Group | Mezibankovní | Graf indexu | Ředitelka | Úroková sazba | Generální ředitel | Devizové rezervy | České vlády | Japonský ministr financí | FX trh | Burza | Ekonomický kalendář | Investiční doporučení | MarketWatch | Britské referendum | Doba splatnosti | Poradenství | Zachování neutrality | Index MSCI | Americká inflace | Rozvoj | Růst cen komodit | RBA | Cenová bublina | Federální společnost pro pojištění vkladů | Steve Mandel | Reinvestice | Capital Economics | Rozhovor | Pracovní den | Transakce | Švýcarské banky | Březnová data | Slabší dolar | Měny | Produktivita práce | Dna | Filadelfský Fed index | Volby | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Čínské firmy | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Hedgeový fond | Irsko | Spotový VIX | Energie | Trade Brokers | Kryptohorečka | Roklen | Podkladové aktivum | DMA obchodovaní | Zpravodajství | Mezinárodní obchod | Michal Brožka | AUDJPY | Šance | USDX | EUR/CHF | BHS Štěpán Křeček | Dividendy | Měna | Skupina investorů | Jasný signál | Finanční sektor | Daňové příjmy | Americká burza | Sazby | David Marek | Historie | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | MSCI | Burzovní index | Karanténní opatření | Patria Direct | Konsolidace | Thomson Reuters | USD | Fundamenty | Státní fond | W1 | Miliardy dolarů | Buyout | Inside | Burzovní trhy | US dolar | Finanční trh | Růst poptávky | Investiční bankéř | Opatření na podporu ekonomiky | Algoritmické obchodování | Americké vlády | Nová vláda | Daň z nadměrných zisků | Reakce investorů | Risk On | EFSF | Investování do zlata | Patria.cz | Jiří Makovský | Carry trades | Sberbank | Stav ekonomiky | Shortování britské libry | Milník | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Kaisa Group | EIA | Sberbank CZ | Partneři | IPO | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Rusko | Vysoké riziko | Iracionální | The Ascent of Money | Miliardy USD | Poradce | Eskalace konfliktu | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Obchodní den | Pád Lehman Brothers | Initial Public Offering | Makroekonomické události | Zkušenost | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Elektrovozy | Zdražování | S/R zóny | Většinový podíl | Dnešní obchodování | Riskování | Předstihové indikátory | Domácí měny | State Street | Vývoj cen akcií | EPS | ADP | BIST 100 | Hodnota zlata | Repo sazba | Biliony dolarů | Steven A. Cohen | Ministryně financí Alena Schillerová | Ocenění | Ropy | Úspěšné obchodování | EURRON | CHNComp | Dividendové výnosy | Vztah opcí put a call | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Záchranný balíček | Očekávané Earnings | Výdaje | Ekonomický dopad | Společnost | Petr Dufek | Úvěrová aktivita | NZD | Currency | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Forbes | Obchodujte | Ocenění akcií | Potenciální výnosy | Obchodované fondy | Colt | Zvýšení volatility | Autoprůmysl | Swiss National Bank | Radomír Jáč | Ruská vláda | Utažení měnové politiky | Baupost | Vysoká volatilita | Jerome Powell | Fibo retracement | Jestřábí Fed | BMW | Cena akcií | Volatilita trhů | Mark Carney | Investování | Non-Farm Payrolls | Loňský pokles ekonomiky | Rozšíření | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Bankrot | Země OPEC | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Akcie Amazon | Globální finanční architektura | Investiční poradce | Umělé inteligence | Investiční rady | Britské měny | Kvantitativní strategie | Eura | CEE | Investujte na Forexu | Cena komodity | Inflační cíl | Bankovní systém | Organizace | Ondřej Hartman | Banky | Obilí | DIW | Invesco Ltd. | Gap | USD/CNY | Leverage | Ken Veksler | VIX | Filip Kalčák | Růst | Problémy s likviditou | Centrální bankéři | Zkušení investoři | Polská centrální banka | Investiční tipy | Výhled pro zlato | Příjmy | Největší ekonomiky | Pohyby cen | Kryptoměnový trh | Hospodářské výsledky | ČTK | Záměna | Emitent | Zajištění | Výnosy amerických státních dluhopisů | Internetové bubliny | Hedge fond | Bezprecedentní volatilita | BOSSA | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Index | Paul Singer | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Komoditní | Lockdown | Implikovaná volatilita | MiFID II | Token | Prodeje | Čínský trh | Eva Zamrazilová | Měnové stimulace | Bohatství | Obchodování na devizových trzích | Průmyslová produkce | Útlum ekonomiky | Banka Lehman Brothers | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Hlavní investiční analytik | Grexit | Valuace | Panika | Návratnost investice | Měnový pár | Měnové podmínky | Ovlivňování | Protesty v Hong Kongu | Tržby ve službách | Vyšetřování | Štempl | Federální úřad pro vyšetřování | Dovoz | Šíření koronaviru | Návrat k normálu | Odliv prostředků z trhu | První investoři | Modelové portfolio | EURPLN | Broker Consulting Martin Novák | Fond Two Sigma | Vysoké ceny akcií | Infografika | Objem hotovosti | Nearshoring | Machine learning | Propady akciových trhů | American International Group (AIG) | Trading Places | Slábnutí inflačních tlaků | Američtí regulátoři | Země eurozóny | Zisk na akcii | Prodávat své akcie | Wall Street | Necyklické aktivum | Negativní data | Technická analýza | Standard Life | EUR/RON | Vývoj na trhu | Investiční bublina | Na burze | Ekonomický cyklus | Obchod s akciemi | Olívia Lacenová | Repo sazba ČNB | Problémy Evergrande | Hedžovat | Nesoulad | Evergrande dnes | Abbott Labs | Vývoj cen zlata | Bank Term Funding Program | Černý čtvrtek | Rizikovost | Krize v Řecku | Znehodnocování měn | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Obchodování pro klienty | Dluhopis | RDSA | Úroky na hypotékách | Kola kvantitativního uvolňování | Enron | Zprostředkování obchodování | Šinzó Abe | Bezpečné přístavy | Tulipánová horečka | Broker Consulting Index podílových fondů | Včerejší seance | Automatické systémy | Výše zdanění | Burzovní průvodce | Monetární politika centrálních bank | IMF | Stablecoins | WFT zdanění | Index spotřebitelských cen | Obavy z krize | Propady hospodářského růstu | Paulson & Co. | Jakub Petruška | Protistrana | E-book o investování | Občané | Měny v regionu | Posilování koruny | Tržní hodnota | Analytička | Nafouknutá bublina | Špatné počasí | Vstup na burzu | NFP report | Hýbat trhy | Podílový fond | NFP | Velké fondy | Newyorské komoditní burzy | ČSOB | O2 | SPAC | Nákup euro | Fannie Mae | Služby pro institucionální investory | Domácí investiční společnosti | Závratné zbohatnutí | Světový finanční systém | České hospodářství | Olej | Válka na Ukrajině | Norsko | Progres | Richard Bechník | Balkánské země | Akciové indexy | Investing.com | Průmyslové objednávky | Americký prezident | Christine Lagardeová | Světová krize | Euro Stoxx 50 | Evropská burza | Britské akcie | Kapitálové rezervy | EUR/PLN | Banka UBS | Americký index | Rekordní minima | Prezidentský kandidát | Nárůst rizikové averze | Bank of United States | Commodity futures trading | Obavy trhu | Analytické služby | Cena mědi | Obchodní napětí | Inflace | Indikátory v eurozóně | Vývoj měnového páru | Bloomberg | Berlín | Výkonnost indexu | Svět kryptoměn | Bankovní holdingy | Tržní podíl | IEA | Investiční riziko | Zdravotní péče | Sebenaplňující se proroctví | Easing | Bankrotové ochrany | Průběh krize | Silicon Valley Bank (SVB) | Janet Yellenová | Canary Wharf | UBS | Psychika | P/E | Ekonomické dopady | Colt CZ | Nová prognóza | Prodej | Vývoj akcií | Hodnota indexu Nasdaq | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | Prezidentka ECB | CEE Equities | Zprávy | Automobilka | Admiral Markets | Laureáti Nobelovy ceny | Japonská vláda | FTSEurofirst 300 | Farmaceutický sektor | Guru | Meziroční inflace v eurozóně | Španělsko | Dolary | Krach burzy | Evropské trhy | Averze k riziku | Dow Jones index | Vyhlídky | CZ | Byty | Výhled vývoje ekonomiky | Ceny Bitcoinu | Silný růst | Míra | Broker Trust | Mitsubishi UFJ Financial Group | Úvěrování | Regulační úřad | Angela Merkelová | EURCZK | Akcie českých bank | Obchodování na trzích | Rekordní ceny | Tapering | Digitální měny | American Airlines | Pasivní investice | Krize v Perském zálivu | Makroekonomie | Cukr | Akciové tituly | Předpověď | Finanční výsledky | Instrument | Hodnota akcií společnosti | MF Global | DMA | Frankfurtský DAX | Nákupní příkazy | Trigger | Sazby ČNB | Oldřich Dědek | Měnový pár EUR/PLN | Výkonnost | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | HDP eurozóny | Australská měna | Světové ceny ropy | Alibaba | Pandemie koronaviru | Index podílových fondů | Poměr Gold/Silver | Exxon Mobil | Asie | Technologické společnosti | Průzkumy | Rating Číny | Institucionální trading | Prasknutí bubliny | Převodník měn | Automobilky | Pojišťovny | Vývoj burzovního indexu | Britské libry | Federální úřad pro vyšetřování (FBI) | Pochybení | Carry trade | Inflace v Evropě | Americké měny | Index S&P 500 | Hráči na trhu | Graf | Ropa Brent | Guvernéři centrálních bank | Forex kalendář | Hrubý domácí produkt | Výkonnost indexů | Přehled | Riziko | Bossa.cz | Eurodolar | Distribuce | Short | Pár EUR/USD | Omezení pohybu | Bitcoin dnes | AUD/JPY | Nejhlubší fáze | Výnosové křivky | Nový úděl | Zveřejněná data | Stavebnictví | The Wolf of Wall Street | Index volatility | Porovnání vývoje výnosu | Euroskupina | Investiční výzkum | Fukušima | Quants: The Alchemists Of Wall Street | Disciplína | Makro data | Prodej akcií | Indikace | Pivot Point | Tým InstaForex | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | UBS Global | Česká koruna | Eileen Murray | CEE region | OECD | Odvaha | Data z americké ekonomiky | ČR | Obchody | Citadel LLC | Frontier trh | CHF | NASDAQ 100 | CEPS | Iris Pangová | Tuzemské banky | Aukce | Běžný účet | HDP USA | Pokles české ekonomiky | Martin Rasmussen | Index AEX | Oslabení koruny | Index Nikkei | Prezident Trump | Seznam Zprávy | Spot | Vývoj indexu volatility | Drahý kov | Americká data | Rozpočtový deficit | PX index | Zvýšení úrokových sazeb | USA Donald Trump | Technologické firmy | Akciový index | Exchange Traded Fund | UBS Group AG | Makléř | Forexové trhy | Euro k dolaru | Alameda Research | Světové ekonomické fórum | Pozornost | Rubl | Obchodujte přes LYNX | Akumulace | Automobilový průmysl | Nákupní příležitost | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Ruská invaze | Index CPI | Napětí na trzích | Kroger | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | Aleš Michl | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | xStation5 | Generali Investments | IronFX | Norinchukin Research Institute | Natixis | Podpora | Andreas Halvorsen | Velké banky | Ministři financí | Devizové intervence | Capital Markets | Vývoj akcií Valeant | Volatility | Záplavy v Austrálii | Akcie banky | Broker Consulting | Close | First Republic | MT4 | Focus | Zahraniční forex | Manažeři fondů | Value at Risk | Akciové indexy v USA | Nejziskovější | Dot-com | Prodej akcie | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Velké americké banky | Agency business | Amundi | Šíření nového koronaviru | Manažeři | Silný propad | CNBC | Finance | Exxon | Stínové bankovnictví v Číně | Shimao Group | Americké trhy | Britské státní dluhopisy | Profesionální obchodník | Barbarians at the Gate | Nejvýraznější propad | Výkonná ředitelka | Obchodování na páku | Německo | Money Never Sleeps | Japonsko | Fixed income | Správy majetku | Francouzská společnost | Goldenburg Group Ltd | Riksbank | Kenneth Griffin | Jiří Tyleček | Nejvýraznější pokles | Vývoj dolaru | Hazard | Obchodovat forex | Středoevropské burzy | EURAUD | Opatření | Kvantitativní utěsňování | LYNX Idea Center | Globální akcie | Růst valuací | Opce | Maďarský forint | EURCAD | Německý Ifo index | Severomořská ropa | Standard & Poor’s 500 | Visa | Twitter | Velké zisky | Baker Hughes | Krach | Novozélandský dolar | OKX | Zasedání americké centrální banky | Energetický sektor | Hotovost | Historie hedge fondů | Portugalsko | Blog | X-Trade | Aktivita v průmyslu | Konjunkturální průzkum | Investice do akcií | Index Hang Seng (CHNComp) | Due diligence | Hlavní akciové indexy | Aktivní obchodování | Makroekonomický kalendář | Bankovky | Virus | Nezaplacený dluh | LIBOR | David Einhor | Kartel OPEC | Arbitráž | Maturity | Credit Suisse Group AG | Partnerství | Devizové trhy | SAC/Point 72 | Spotřebitelské ceny | Investiční služby | Smart money | Grafy | Dluhové krize | EUR/HUF | Nvidia | Panické výprodeje | Daňoví poplatníci | Basilejský výbor | Rozpočet | Ruská invaze na Ukrajinu | Investiční plány | Japonská centrální banka | Merrill Lynch | Vice | Pokles spotřebitelských cen | PEPSICO | Další růst úrokových sazeb | Ceny komodit | FTSE | CARA | Mezinárodní investoři | Sázka na růst | Směnný kurz | Úvěrové podmínky | BNP | Kurz koruny | Aktivum | Státní dluhopisy | XTB | Finanční svět | Šíření koronavirové nákazy | Propad akcií | Zpomalení globální ekonomiky | Colosseum | Analytici | Burzovně obchodované fondy | Index nákupních manažerů | Snižování úrokových sazeb | Dobré zprávy | Domácnosti | Evropské indexy | Zmanipulovat úrokové sazby | Aleš Hála | Elliott | Fundamentální ukazatele | Terminál Bloomberg | Návratnosti investice | Finanční architektura | Royal Dutch Shell | Americký dolar | Google | Euro vůči dolaru | Přímé zahraniční investice | Situace | Důvěra v eurozóně | Zprávy z ekonomiky | Mario Draghi | Vysoká inflace | Makro | UBS Global Wealth Management | Prime | Spekulativní kapitál | Komoditní burzy | Mitsubishi | Měkké přistání | Evropská centrální banka | US100 | DOT | Vybírat zisky | Režim bankrotové ochrany | Nové zakázky | Platební bilance | CFD akcie | Burza v Istanbulu | Tržby | Žlutý kov | Blue chips | Institucionální investoři | Vládní koalice | Snížení sazeb | Fortune | IG | Švédsko | Ukončení činnosti | Dealogic | Investiční rozhodnutí | Koruna dnes | Fond | Sam Bankman-Fried | Závislost | Akcie Evergrande dnes | Instinkt | Život Warrena Buffetta | Stagnace | Francouzský CAC 40 | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Startup | Marketingová komunikace | Růst mezd | Finanční systém | Řetězec | ECB | Futures kontrakty | Ekonomika Německo | Sazba ČNB | Slušné zisky | Světové centrální banky | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Vánoce | První fáze | Německá kancléřka | BAT | Domácí akcie | Americká centrální banka (Fed) | Hlavní ekonom | Finanční prostředky | Eurozóna | Benjamin Graham | Ministr zahraničí | Dodavatelské řetězce | Česká ekonomika | FXstreet | Partners | Vývoj inflace | Hedge fondy | Propad cen komodit | Kurzy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Euro STOXX | Benchmarky | Analytik Trinity Bank | Nejnovější zprávy | Indikátor | HICP | Conference Board | Obchodní pozice | Ceny palladia | SPAD | CPI index | Inflační očekávání | Intervenovat | Statistici | Odpor | FOREX | NBP | Sazby ECB | Velikost pozice | Ekonomiky eurozóny | Dluhy | Nedostatek financí | Měnová politika | Krach FTX | Analytik | Konsenzus | Freeport-McMoRan | Splatnost | Růst ceny | Největší burzovní krachy v historii | Hodnota akcií | Dluhopisy | Bankovky a mince | Vyšší sazby | Burzy celého světa | Arnold Gold | Americká ministryně financí | Ekonomické vyhlídky | Zajištění hodnoty držených aktiv | Restrukturalizace | Cena aktiva | Začátky obchodní kariéry | ISM | Americký index S&P 500 | George Bush | Thajský bat | Spekulativní investice | Sazby beze změny | Dominance amerického dolaru | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Analytika | Pozornost trhu | Burzovní krach | Pšenice | Maďarská měna | Akciové dividendy | TLTRO | Americké banky | Dluhová krize | Inflace v ČR | Hodnotové investování | Poptávka | Trader | Fitch | Francouzský prezident | Co bude | Investiční produkty | Zasedání Bank of England | Krypto | Psychologie | Bulharsko | Charlie Munger | Krize bankovního sektoru | Tempo inflace | Meritokracie | Čína | Makroekonomické data | Očekávání trhu | EURGBP | Růst HDP | G7 | Uptrend | Sillicon Valley | Rozkolísanost trhu | Peking | Cizí měny | Baupost Group | Firma | Hlavní akciové indexy v USA | Ozbrojené složky | Meta Platforms | Program odkupu aktiv | Vítězství Německa nad Francií | Domino efekt | Reporty | Politici | Středoevropský region | Počasí | New York Times | Portfolio dluhopisů | FRED | Německý index DAX | Direct market access | Medvědi | Výrobní aktivity | Konkurenční společnosti | Slabé euro | Emerging markets | Burzovní makléř | Větší pokles | Video | Index FTSE 100 | Spready | Akcie bank | Nadprůměrný zisk | SPX | GBP USD | USA | Mispricing | Chytrý Honza | Fear and Greed | Fiskální politika | Výhled na EUR/USD | Fond Renaissance Technologies | Velcí hráči | Hospodářská krize | Drahé kovy | Kde investovat | Ulrich Körner | Cardano | Hedging | Rozhodnutí bankovní rady | Vysoká rizika | Akcie ropných firem | Deutsche Bank | Spojené státy | Kurzový zisk | Obchodní válka | Nastavení měnové politiky | Maďarská centrální banka | Index PMI | Lídři Evropské unie | Geopolitické vlivy | SWIFT | Western Union | Utěsňování centrálních bank | Produkce mědi | BCC | Zvýšení základního úroku | Pin Bar | Globální trhy | Hospodaření banky | Úvěrové produkty | Bavlna | Expobank CZ | Yield | Guggenheim Partners | Magazín Fortune | Hospodářský výhled | Devizový trh | Zestátnění společnosti | Řecké akcie | Norský státní investiční fond | Bill Gross | Finanční podmínky | JP Morgan | Japonský Nikkei | Janet Yellen | SPD | Výjimečná situace | Zlato | Alipay | MIFID | Ekonomové | BIS | WP | Čínské akciové trhy | Německý ústavní soud | JPMorgan Chase | HCOB | Desetileté dluhopisy | Regulační orgány | Obchodní bilance | KBC Asset Management | Samsung | Inflace ve světě | Nový šéf Fedu | Terra (LUNA) | US akcie | Energetická situace | Peter Boockvar | Spekulace | Ekonomie | SEC | Indonésie | Rostoucí úrokové sazby | Načasování | Solidní výsledky | Silicon Valley | Akcie Netflix | ECB Christine Lagardeová | Vývoj indexu S&P 500 | Bankovní sektor v ČR | Akcie Evergrande | Zasedání amerického Fedu | Podílové listy | Přísná regulace | Skupina G20 | Dolar | Švýcarská vláda | Bloomberg Terminal | Zvýšených cen vstupů | Akcie Facebook | Promořenosti populace | Verizon | Čínské vlády | Světová obchodní organizace | Úrokový swap | Forexu | Tulipány | Globalizace | Definitivní obrat trendu | List The Times | Nový virus | Pandemie | ANZ | JPMorgan | Pips | Likvidita trhu | China Merchants Bank | Výprodej | Byznys | EuroStoxx50 | Bank of America Merrill Lynch | Index DAX | Jihomořská bublina | Poskytování úvěrů | Největší pohyby | Risk | Bank of New York Mellon | Akcie ČEZ | Vývoj kolem brexitu | J.P. Morgan | Úvěrová krize | Zdanění | Růst ekonomiky | Navýšení úrokových sazeb | Tisknout peníze | Low | Zmírnění obav | Měnové trhy | Stagflace | EU | Úřad pro finanční etiku (FCA) | Technologický index | Conseq | USD/JPY | Pimco Total Return Fund | Velké evropské banky | Paříž | Vysoká likvidita | Malý prostor | Vývoj běžného účtu platební bilance | Obchodujeme | Nákup eura | Britské dluhopisy | M2 | Velké londýnské banky | NZDUSD | Betting on Zero | Josef Beneš | Vysoké ceny | Odvětví | Fundamentální základ | Společná evropská měna | Akcie evropských bank | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Schodek | Inside Job | Ekonomický růst Číny | CZK/USD | Trhy v USA | Úsilí | Monetární politika | Retail | Ekonom | KfW | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | Zrušení superhrubé mzdy | Průmyslníci | Růst daní | Polská měna | Direct market | Optimismus | Barclays | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Specifika kontraktu | Ekonomka | Investment Banking | Kolaps Lehman Brothers | Ukazatele | Banka First Republic | CoinDesk | Úspěch | Spekulanti | OTC | Rizikový sentiment | Funding currency | Stabilita | Commitment of Traders | Schodek rozpočtu | Předkrizové úrovně | Dopady pandemie | Oscilátory | Obchod | Japonský trh | Akcie internetových firem | Newyorská burza (NYSE) | Trh s kryptoměnami | MasterCard | Ekonomické aktivity | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | SVB | Banka | Generovat cash-flow | Miliardy | Atraktivní příležitosti | Cíle | Výrobní inflace | Světové trhy | Prodeje existujících domů | Obchodní dohody | CFA | Investiční glosa | Bezpečnost | Druhá vlna | Výnosy | Dlouhodobé trendy | Další kryptoměny | Komodity | Hedge Fund Research | Rozmach kryptoměn | Vyšší inflace | Index euro stoxx 50 | Modernizace přenosových sítí | Odkup akcií | Investice v Číně | Ticker | Solus Alternative Asset Management | Osobní výdaje | MIC | IBEX | | Pimco | Úřad pro finanční etiku | Akcie pražské burzy | Likvidní | Dluh zemí eurozóny | Zpracovatelský průmysl | Halliburton | Reklasifikace | Šířením nového typu koronaviru | Práce | Šéfka Fedu | Brazilský real | Americké akciové indexy | Analytici Capital Economics | Nick Beecroft | Vývoj trhu | Celý svět | Private equity | Podíl Číny | Růst cen průmyslových výrobců | Analýza | Americký ekonom | TradingEconomics | Obchodní nastavení | Jak obchodovat | CFIG | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Globální finanční trhy | Investovat jako Warren Buffett | Intervence centrální banky | Zasedání centrální banky | Výzkum ekonomů | Cenové války | Hodnota dluhopisu | Zasedání bankovní rady | Aktuální situace | Individuální akcie | Nižší kurz | Abbott | Oblast pro investování | Appaloosa | Očkování | Železná ruda | CAD | Investiční cíle | Finančníci | Elizabeth Warrenová | Vysoké úrokové sazby | Energetické krize | Šíření nákazy | Elliott Associates | Pravidla Evropské unie | Put | Objednávky | Energetická situace v Evropě | Session | Hry | Nákupy zlata | Úrokové sazby ČNB | Osobní příjem | Greenlight Capital | BlackRock | Vysoká zadluženost | Crédit Agricole | Dánsko | Prodat dluhopisy | Krypto průmysl | DAX 30 | VOLX | Nákup dluhopisů | Sequoia | Dow Jonesův burzovní index | Obchody s cennými papíry | American International Group | Wood & Company | HFT | Konkurent | Ekonomický růst | Reposazba | Největší vítězství | Cena kávy | Žádosti o podporu | Propad cen nemovitostí | Mojmír Hampl | Panika na finančních trzích | Komise v přenesené pravomoci | Wealth Management | Nadnárodní společnosti | NERV | Ekonomka ING | Emise | FDX | Zvýšení ratingu | Američané | Posílení rublu | ČNB dnes | Michal Lukáč | Tržní cena | Podnikání na kapitálovém trhu | Zlepšení | xPuls | Zhoršování pandemické situace | Protiepidemická opatření | Deloitte | Obchodovat s akciemi | Záporné úrokové sazby | Evropský kalendář | Index německé burzy | Marek Malina | Bilance zahraničního obchodu | Vývoj akcií Valeant Pharmaceuticals | Zahájení prodeje | Zajímavý rozhovor | Akcie | Francouzská banka BNP Paribas | Japonský jen | Meziroční inflace | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Rates | Využití hedge fondů | Francouzský ministr financí | Investiční divize | MF | InstaForex | Kontrakt | Fibonacci | Pojištění proti krachu | Obchodní příležitosti | Kurz GBP | CBOT | Podniky | Daily Observation | Vývoj ceny ropy Brent | Och Ziff | Ministr financí | Názory analytiků | Vyšší výnosy | Omezení pohybu obyvatelstva | Analytický tým | 5G | Světové akciové indexy | Jak vydělat | Nejvyšší propad | Federal Open Market Committee | Asijské akciové trhy | Maďarský index BUX | Takeši Minami | Instrumenty | Rogue Trader | Pražská burza | Zastropování cen | Měnový pár EUR/HUF | Graf dne | Colosseum.cz | Následky krize | Akciový index Nikkei | Decline | Nasdaq | Dekarbonizace | Evropská investiční banka | Nonfarm Payrolls | Ray Dalio | Návratnost | Epidemie SARS | Snížení nákladů na státní dluh | Maďarský index | Geopolitické napětí | MiFIR | The Big Short | Zboží každodenní spotřeby | Německý rozpočet | Inflace v USA | Diverzifikace bohatství | Islámský stát | Banka BNP Paribas | Hike | Německé dluhopisy | Propad indexu | Quicksilver | Glengarry Glen Ross | Dramatický dopad | Amazon | Zero Hedge | Krachy velkých krypto burz | Manažer fondu | EK | Průmyslové podniky | Údaje o inflaci | Zemědělství | Štěstí | Technologické bubliny | Zpomalení hospodářského růstu | FOMC | Société Générale | Holubice | Analytik České spořitelny | Belgie | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | Volby v Německu | Černá labuť | Fundamentální pohled | Průlom | AAA | Ceny hypoték | Index technologického trhu Nasdaq | Investment | Platina | Výhled recesních scénářů | Ratingový výhled | Akcie v bankovním sektoru | Vývoj ceny | SPAC v ČR | Masivní investice | Průměrná sazba hypoték | Vývoj amerického dolarového indexu | Fidelity International | Spotřebitelský indikátor | Globální obchod | Ropné měny | Rozšíření krize | Gordon Gekko | Výhled pro akcie ČEZu | Makléřské společnosti | Algoritmický stablecoin | Zásah centrálních bank | Kodak | Kryptoměny | Sjednocení Německa | Zvyšování úroků | Tým FXstreet.cz | Hypoteční trh v USA | Šílenství měnové politiky | Downgrade | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Stimuly | Uvolnit měnovou politiku | Americká centrální banka FED | Analytik XTB | Admiral Markets Forex Kalendář | Netflix | Británie | Burzovní zpravodajství | CSCE | Prohlášení | Tesla | Umění | Měsíční výkonnost indexu S&P 500 | Akcionáři ČS | City | Stínové bankovnictví | COT
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Legitimatebitcoin
Legitimatebitcoin.com
LEGITIMATEFXPRO.COM
Legitimita a akceptace
Legitimita vlády
LEGIT-TRADING
LEGIT-TRADING.ORG
Lego
Lehká ropa WTI
Lehký kov

Následující klíčová slova

Lehman efekt
Lehman moment
Le Journal du Dimanche
Lej Ťün
Lékařské konopí
Lék na COVID-19
Lék na koronavir
Lék na krizi
Lék na onemocnění covid-19
Lék od Mercku
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít