Sobota 18. května 2024 13:26
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost

Pozornost trhu

img

Ranní okénko - Platební bilance ČR láme rekordy, dnešek bude patřit ekonomice USA

15.05.2024 Dnešní den přinese klíčové informace zejména pro hodnocení vývoje americké ekonomiky. Hlavní událostí dne bude zveřejnění inflace v USA za duben, která by měla dle očekávání trhu mírně zpomalit z březnových 3,5 % na 3,4 %. Meziměsíční tempo růstu cen by pak mělo zůstat stejné, tedy 0,4 %, zpomalit by ovšem měla jádrová inflace z 0,4 % na 0,3 % (m/m). V meziročním srovnání by jádrová inflace měla zůstat na vyšších úrovních, očekává se ale mírné zpomalení z 3,8 % v březnu na 3,6 % v dubnu. Další informaci přinesou maloobchodní tržby, které napoví sílu domácí poptávky v USA. Očekává se, že růst tržeb pokračoval i v dubnu, ale tempo by mělo zpomalit z březnových 0,7 % na 0,4 %. V neposlední řadě se dozvíme také výsledek newyorského indexu Empire Manufacturing, který přiblíží výkonnost zpracovatelského sektoru. Obchodní aktivita pravděpodobně poklesla i v dubnu, což by znamenalo již šestý propad v řadě, trh ovšem očekává zmírnění tempa z -14,3 na -10 bodů v květnu.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 13. května. Austan Goolsbee: Důležitá je dlouhodobá, ne krátkodobá inflace.

14.05.2024 Vlnová analýza páru EUR/USD v grafu 4H zůstává beze změny. Momentálně pozorujeme konstrukci předpokládané vlny 3 v 3 nebo C segmentu klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně je, kotace budou ještě nějakou dobu klesat, protože tvorba první vlny tohoto segmentu skončila poblíž úrovně 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového úseku by tedy měla skončit pod ní.
img

Údaje z Německa nevyděsily euro

09.05.2024 Býky páru EUR/USD trochu zklamal nečekaný březnový pokles německých průmyslových objednávek o 0,4 % m/m, ale úplně je neodradil. Nenaplnil prognózy agentury Bloomberg, protože odborníci očekávali jeho růst, a stal se důkazem přetrvávající slabosti německé ekonomiky. Poté, co kurz páru EUR/USD klesl, ale měnový pár všechny ztráty vyrovnal.
C:\fakepath\trader-08052024-40-zm.jpg

Forex: Dolar mírně posiluje vůči euru, těží z optimismu ohledně americké ekonomiky

08.05.2024 Americký dolar dnes mírně posiluje vůči euru, výraznější růst pak vykazuje vůči japonskému jenu. Investoři nadále předpokládají, že hospodářský vývoj ve Spojených státech bude příznivější než v jiných zemích, takže americká centrální banka (Fed) nebude muset tolik spěchat se snižováním úrokových sazeb, Jednotná evropská měna euro kolem 17:30 SELČ vůči dolaru ztrácela zhruba desetinu procenta a pohybovala se v blízkosti 1,0745 EUR/USD.
img

Ekonomický kalendář: projevy bankéřů v centru pozornosti 📃

06.05.2024 V první části dne se pozornost trhu zaměří především na zveřejnění zpráv o PMI ve službách z členských zemí EU. V 10:00 pak bude zveřejněna zpráva PMI za celou eurozónu. Odhady hovoří o hodnotě 52,9 bodu oproti březnovým 51,5 bodu. Později během dne se pozornost investorů přesune na projevy centrálních bankéřů, včetně Barkinové a Williamse z Fedu a Lagardeové z ECB.
img

Ekonomický kalendář: Finální PMI z eurozóny, údaje z amerického trhu práce a výsledky společnosti Apple

02.05.2024 Dnes se pozornost trhů v ranních hodinách krátce přesune do Evropy, kde se trhy dozvědí konečné hodnoty PMI z hlavních ekonomik a eurozóny. Zejména potenciálně vyšší než prognózovaný údaj z Německa pravděpodobně zlepší sentiment na eurodolaru, který se po včerejším Powellově projevu, který trhy přijaly spíše holubičím tónem (zužování QT od června, stále neotevřené dveře pro případné zvýšení sazeb), vrátil nad 1,07. V následujících hodinách se pozornost rychle přesune do Spojených států, kde budeme čekat na žádosti o podporu spolu s indexy produktivity a objednávkami z amerických továren, které mohou vnést více světla do celkového stavu ekonomiky. Dříve, ve 14:30, se investoři dozvědí také údaje ze zprávy Challenger, která ukáže počet dubnových propuštění. Po skončení dnešní americké obchodní seance se Wall Street zaměří na akcie společnosti Apple, protože výrobce chytrých telefonů oznámí finanční výsledky.
img

Ranní shrnutí (01.05.2024)

01.05.2024 Po včerejší slabé seanci na Wall Street, která byla poznamenána poklesem technologických společností a téměř 2% výprodejem indexu Nasdaq100, uzavřely trhy APAC seanci se smíšeným sentimentem. Index Nikkei ztratil 0,3 %, korejský KOSPI zaznamenal malý 0,17% zisk a čínský Hang Seng uzavřel beze změny. Australský ASX klesl o více než 1,2 %. Evropská seance je dnes z důvodu státního svátku z větší části uzavřena
img

Index SP 500 našel podporu na klouzavém průměru

30.04.2024 Peněžní index SP 500 se snaží zaznamenat další zelenou svíčku v řadě, protože býci si pravděpodobně oddechli po nedávných silných technologických výsledcích a absenci výrazného vzestupného překvapení ve zprávě o PCE z minulého týdne. Americký index 500 se zřejmě chystá otestovat 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA), protože pozornost trhu se pevně upíná ke středečnímu zasedání Fedu.
img

Graf dne - TNOTE (29.04.2024)

29.04.2024 Ve středu se uskuteční třetí letošní zasedání bankovní rady americké centrální banky (Fed) týkající se úrokových sazeb. Investoři neočekávají žádné změny úrokových sazeb. Pozornost trhu se však bude soustředit spíše na projev předsedy Fedu Jeroma Powella a výhled na zbytek roku.
img

Zlato klesá, neboť napětí na Blízkém východě polevuje

24.04.2024 Žlutý kov nadále klesá, kvůli čemuž jsou investoři sklíčení a přehodnocují své obchodní strategie. Někteří analytici jsou však přesvědčeni, že se drahý kov odrazí ode dna, a považují jeho pokles za přirozený krok před další rally. Optimismus odborníků investory povzbuzuje, i když někteří hráči na trhu zůstávají ohledně krátkodobých vyhlídek zlata skeptičtí.
img

HK.cash po údajích z Číny klesá o téměř 1 %

16.04.2024 Konflikt na Blízkém východě a poklesy na Wall Street poněkud odvedly pozornost trhů od tématu čínských indexů, které opět zpochybňují růstový trend. Údaje z Číny dnes investoři přijali negativně. Index Hang Seng v hotovostní seanci klesl o více než 2 % a futures kontrakty aktuálně zaznamenávají pokles o téměř 1,2 %. Ačkoli údaje o HDP překvapily pozitivně a investice v městských oblastech rostly rychleji, než se očekávalo, průmyslová výroba a maloobchodní tržby se ukázaly být výrazným zklamáním. Trh na tyto údaje reagoval negativně, protože oba ukazatele se zdají být rozhodující z hlediska síly spotřebitelů a poptávky po čínských výrobcích.
img

Ekonomický kalendář: Rychlý odhad CPI v eurozóně, údaje o ADP a ISM ve službách v USA

03.04.2024 Dnešní makroekonomický program je nabitý, i když během evropské seance bude pravděpodobně jediným významným údajem předběžný březnový údaj o indexu spotřebitelských cen z Evropy, kde trh očekává další pokles. Dnešní komentáře Holzmanna z ECB naznačují, že pokles může ještě zrychlit. Dále se pozornost trhu zaměří na zprávy ze zasedání OPEC, kde trh neočekává žádné radikální pohyby před červnem.
img

Na prahu inflace: jak Dow Jones a S&P reagují již třetí seanci v řadě

27.03.2024 V úterý americké akciové trhy v očekávání důležitých ekonomických zpráv během krátkého svátečního týdne klesly, což pro indexy Dow Jones a Standard & Poor's 500 představovalo třetí pokles v řadě. Investoři vyčkávají a analyzují možné změny v politice Federálního rezervního systému.
img

ZLATO: Technická analýza situace

25.03.2024 Býci opět zaznamenali nové maximum, a vytyčili tak nový historický vrchol (2 222,42). Během stejného období minulý týden se jim však podařilo uzavřít pouze dlouhým horním stínem, čímž ztratili podporu denního krátkodobého trendu (2 184,02). Vzhledem k současné situaci musí nyní býčí hráči vynaložit značné úsilí, aby své pozice získali zpět.
img

Ekonomický kalendář: druhý den rozhodnutí centrálních bank, BoE a CBRT 📃

21.03.2024 Dnešek je z hlediska makroekonomických publikací pravděpodobně nejintenzivnějším dnem tohoto týdne. Zajímavá zveřejnění jsou naplánována jak na první část dne pro země starého kontinentu, tak na druhou část dne pro USA.
img

Klíčové body z tiskové konference Jerome Powella po rozhodnutí FOMC! 🗽

20.03.2024 Fed ponechal úrokové sazby beze změny v rozmezí 5,25-5,50 %, v souladu s očekáváním trhu. Politické prohlášení neobsahovalo žádné zásadní změny oproti lednové verzi. Nové ekonomické projekce se ukázaly být spíše jestřábí - prognóza HDP byla zvýšena, prognóza jádrové inflace byla zvýšena a nové dot-ploty se ukázaly být také jestřábí. Zatímco medián projekcí pro letošní rok zůstává 4,60 %, tedy 3 snížení oproti současným úrovním, pouze 1 člen FOMC očekává 4 a více snížení, to je ve srovnání s 5 členy v prosincových projekcích. Medián pro rok 2025 byl zvýšen z 3,60 % na 3,90 %, což naznačuje 3 snížení, nikoliv 4 jako dříve. Nicméně navzdory jestřábím projekcím byla reakce trhu holubičí, USD klesl a indexy posílily. Pozornost trhu se nyní obrací k Powellovi, který se pokusí rozhodnutí podrobněji vysvětlit.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí FOMC v centru pozornosti trhu

20.03.2024 Dnešní makroekonomický kalendář je poměrně slabý, ačkoli mezi 21:00 a 23:00 se očekává výrazná volatilita na amerických akciových a dluhopisových trzích. Okno volatility otevře rozhodnutí Fedu, kde je téměř jisté, že sazby zůstanou beze změny, ale pozornost trhu se zaměří na bodový graf bankéřů Federálního rezervního systému a komentáře Jeroma Powella. Z holubičích překvapení se zdá, že trh může slyšet o něco více o postupném omezování programu QT a horizontu prvního snížení v polovině roku.
img

Denní shrnutí: Rozhodnutí BoJ neprospělo jenu na devizovém trhu

19.03.2024 Bank of Japan se poprvé po 17 letech rozhodla zvýšit úrokové sazby. Tento krok přichází po výrazném zvýšení mezd v návaznosti na jednání s velkými korporacemi, což posílilo přesvědčení BoJ, že vyšší mzdy budou stimulovat spotřebu a inflaci.
img

Graf dne - AUDUSD (19.03.2024)

19.03.2024 Ačkoli se pozornost trhů během asijsko-pacifické seance soustředila především na Bank of Japan, nebyla to jediná centrální banka, která dnes oznámila nějaké rozhodnutí. Reserve Bank of Australia již potřetí v řadě ponechala úrokové sazby beze změny na úrovni 4,35 %. Z prohlášení RBA odstranila formulaci, která říkala, že další zvýšení sazeb nelze vyloučit, a místo toho ji nahradila větou, že bankovní rada nic nevylučuje ani nevylučuje. Banka poznamenala, že cesta sazeb k cíli CPI zůstává nejistá, zatímco guvernér Bullock varoval, že inflační válka ještě není vyhraná, ale bylo dosaženo pokroku.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ceny ropy se dnes dál zvyšují

18.03.2024 Cena severomořské ropy Brent dnes poprvé od loňského listopadu překročila 86 dolarů za barel, později ale o část zisků přišla. Ceny podle analytiků v poslední době tlačí vzhůru útoky ukrajinských sil na energetickou infrastrukturu v Rusku. Za celý minulý týden Brent zdražil asi o čtyři procenta.
img

Graf dne - JP225 (14.03.2024)

14.03.2024 Velká pozornost trhů se v poslední době soustředí na Japonsko, protože se objevuje stále více signálů naznačujících, že Bank of Japan brzy opustí záporné úrokové sazby. Odbory informují o největším zvýšení mezd v letošních mzdových jednáních za posledních deset let. To je důležité, protože vyšší mzdy podporují inflaci a Japonsko se již několik let potýká s inflací, která je nižší než cílová. Po pandemii sice inflace vyskočila nad cíl, ale panují obavy, zda se tento nadcílový růst cen udrží. Výsledky mzdových jednání takovou možnost výrazně posilují a očekává se, že BoJ brzy zvýší sazby. Trhy začaly počítat se zvýšením sazeb již na zasedání příští týden, přičemž silnější JPY vytváří tlak na domácí akcie. Normalizace politiky by také naznačila zrušení nákupů ETF. Jelikož však Bank of Japan v současné době vlastní přibližně 7 % místního akciového trhu, je velmi nepravděpodobné, že by tyto podíly začala brzy nebo rychle prodávat, protože by to mělo na domácí akcie masivní negativní dopad.
img

EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza 14. března

14.03.2024 Býčím hráčům se podařilo zavřít během včerejška nad horní hranicí denního cloudu (1,0932). Pokud týdenní svíčka dokáže překonat hranici týdenního cloudu Ichimoku (1,0954), pak budou dobré podmínky k dalšímu růstu. Dalšími cílovými benchmarky jsou maximum 1,1140 a denní cíl 1,1121–1,1169. V případě dalšího neúspěchu může trh využít nejbližší supporty kombinující úrovně různých časových rámců (1,0932 – 1,0910 – 1,0876 – 1,0852).
img

EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza situace

11.03.2024 Uplynulý týden pomohl býčím hráčům vymanit se z omezující zóny rezistence 1,0849 – 1,0862 – 1,0876 (týdenní úrovně + měsíční krátkodobý trend). Trh otestoval horní hranice cloudů Ichimoku v denním (1,0932) a týdenním (1,0939) časovém rámci. Býčí průraz oproti cloudům a spolehlivá konsolidace umožní zvážit nové plány, přičemž nejbližšími cíli růstu jsou maximum 1,1140 a denní cíl 1,1121–1,1169. Pokud se euru nepodaří překonat cloud Ichimoku, trh se vrátí do zóny atrakce a vlivu 1,0849 – 62 – 76, která teď bude sloužit jako support.
img

Forex: Zasedání ECB změny nepřineslo, pozornost trhů se přesune k trhu práce v USA

08.03.2024 Finanční trhy se dnes budou soustředit na únorové „payrolls“ v USA. Vysoký přírůstek počtu pracovních míst v lednu (353 tis.), který dosáhl bezmála dvojnásobku tržního konsenzu, byl podle nás i trhu spíše jednorázovým výkyvem. V únoru bylo podle našeho odhadu vytvořeno 200 tis. nových pracovních míst. V eurozóně přinese dnešní zpřesněný odhad HDP za Q4 23 i jeho strukturu, v rámci které se podle nás kompenzovaly kladné příspěvky čistého vývozu a domácí poptávky se záporným příspěvkem zásob. Ekonomika eurozóny tak ve výsledku mezičtvrtletně stagnovala.
img

ECB dnes představí novou prognózu, sazby ale nezmění

07.03.2024 Dnešní zasedání Evropské centrální banky bude jedno z dalších v řadě, kdy zůstanou úrokové sazby beze změny na 4,0 %. Pozornost trhů tak bude znovu směřovat primárně na doprovodnou komunikaci centrální banky, včetně tiskové konference Christine Lagarde. Rada guvernérů bude mít navíc k dispozici novou makro prognózu, která může otevřít dveře budoucímu snižování sazeb.
img

Klíčové události 15. února: fundamentální analýza pro začátečníky

15.02.2024 Ve čtvrtek nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale některé z nich jsou důležité. Podle našeho názoru jsou dnes hlavním bodem dne údaje z Velké Británie, které budou zveřejněny dopoledne. Spojené království vydá zprávy o HDP za 4. čtvrtletí a průmyslové produkci. Půjde o první odhad za čtvrté čtvrtletí, který by se tedy mohl odlišovat od prognózy (-0,1 %). Obecně vzato je momentálně velmi těžké očekávat od britské ekonomiky pozitivní hodnotu, takže si nemyslíme, že by britská libra z této zprávy výrazně profitovala. Co se týká průmyslové produkce, hráči na trhu očekávají za prosinec pokles o 0,2–0,4 %. I tentokrát lze v této zprávě jen těžko očekávat pozitiva.
img

EUR/USD a GBP/USD: technická analýza na 13. února

13.02.2024 Situace se nijak nevyvíjí. Pár zůstává v korekční zóně pod rezistencemi kolem 1,0795 (týdenní střednědobý trend) – 1,0811 (denní krátkodobý trend). Prolomení úrovní supportu na měsíčním (1,0745) a týdenním (1,0713) časovém rámci by dnes mohlo medvědům otevřít nové vyhlídky a zachovat jejich pozice. Bezpečné proražení nad vyznačené cíle by mohlo vést ke změně současné situace.
img

Maxima indexu S&P 500: naděje v nadcházející zasedání Fedu a zisky tech firem

30.01.2024 Americké akciové indexy vykázaly v pondělí růst. Investoři se připravovali na náročný týden, kdy očekávali velké množství finančních zpráv společností s velkou tržní kapitalizací, nové ekonomické údaje a zasedání Fedu věnované měnové politice. Všechny tři hlavní americké akciové indexy vykázaly růst, přičemž nejvíc vzrostl hi-tech index Nasdaq (.IXIC). Index S&P 500 (.SPX) dosáhl nové rekordní zavírací úrovně. Po 3,3% růstu hlavního indexu v prvním měsíci roku 2024 revidoval BlackRock své hodnocení amerických akcií směrem nahoru.
img

Ranní okénko - Trh ustupuje ze sázek na brzké snižování sazeb

18.01.2024 Dnešek nenabízí významnější ekonomická data, a kromě dílčích čísel z amerického nemovitostního trhu tak bude pozornost trhu směřovat jen k zápiskům z posledního zasedání Evropské centrální banky. Na tiskové konferenci po zasedání prezidentka ECB Lagarde zmínila, že neprobíhala konkrétní diskuze o uvolňování měnové politiky, i přesto nelze vyloučit komentáře některých členů k očekáváním trhu ohledně snižování sazeb. V době zasedání trh přisuzoval více jak 50% pravděpodobnost březnovému snížení sazeb, aktuálně trh šance na březnové snížení vidí jen okolo 20 % a první snížení investoři očekávají nejdříve v dubnu. Do konce roku ale i nadále počítají s relativně prudkým tempem, kdy ke konci prosince by vůči současným úrovním měly sazby poklesnout o 125-150 bazických bodů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 11. ledna

11.01.2024 Prohlášení členů ECB Luise de Guindose a Isabel Schnabelové měla na euro pozitivní vliv, protože i když upozorňují na rizika v ekonomice, ke snížení úrokových sazeb v prvním čtvrtletí letošního roku nemusí dojít. Údaje o francouzské průmyslové produkci a italských maloobchodních tržbách trh příliš neovlivnily.
img

Akciové indexy na vzestupu: jak inflační trendy a zprávy o kryptoměnách ovlivňují dynamiku trhu

11.01.2024 Americké akciové trhy vykázaly silný růst, který se odráží na růstu hlavních indexů. Dow Jones Industrial Average vzrostl o 0,45 % na 37 695,73 bodů, index S&P 500 o 0,57 % na 4 783,45 bodů a index Nasdaq Composite o 0,75 % na 14 969,65 bodů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 10. ledna (americká seance)

10.01.2024 Údaje z Francie a Itálie neměly na rovnováhu sil velký vliv. Pozornost trhu se teď zaměří na zprávy z USA, zvlášť na změnu velkoobchodních zásob. Tržní sentiment ovlivní i projev člena FOMC Johna Williamse, ale jelikož dolar reaguje na výroky představitelů Fedu různě, předpovědět jeho dynamiku bude poměrně těžké. Před jakýmkoli rozhodnutím nejprve naslouchejte.
img

Ekonomický kalendář: V centru pozornosti jsou údaje o mzdách mimo zemědělský sektor v USA 📣

05.01.2024 Dnešní kalendář je opět naplněn několika významnými publikacemi. V první části dne se investoři dozvědí údaje o inflaci z eurozóny. Očekávání ukazují na 3,5 % y/y, což je mírně nižší hodnota ve srovnání s 3,6 % y/y v listopadu.
img

Ekonomický kalendář: JOLTS, ISM a zápis z FOMC v centru pozornosti trhu

03.01.2024 Dnešní makroekonomický kalendář pro Evropu je velmi slabý a pozornost trhů se dnes bude soustředit na Spojené státy. Nedávná převážně slabá série údajů z americké ekonomiky bude dnes pokračovat údaji ISM ze zpracovatelského průmyslu a údaji o nově otevřených pracovních místech v USA (JOLTS). Oba tyto údaje budou zveřejněny současně, v 16:00, a mohly by vést k vyšší volatilitě na americkém dolaru a akciových trzích. Včera, po zveřejnění slabších konečných výrobních indexů PMI, Wall Street ukázala, že pomalu slabší makrodata již investory netěší a mohla by být varovným signálem odložených účinků zpřísňování politiky Fedu.
img

US Open: Wall Street začíná nový rok korekcí

02.01.2024 Nový rok na Wall Street začíná opravou. Kontrakty na hlavních indexech zaznamenávají ztráty a dolar se odráží od klíčové podpory. US500 klesla o 0,80 % na 4775 bodů, zatímco US100 klesla o 1,60 % na 16700 bodů. Výnosy 10letých amerických dluhopisů také výrazně rostou na 3,94 %.
img

Ekonomický kalendář: Spotřebitelské nálady v eurozóně a USA

20.12.2023 Dnešní makrokalendář je poměrně chudý, nejsou naplánovány žádné příliš významné publikace. Po německých údajích o inflaci PPI a CPI ze Spojeného království se trhy ujistily, že inflace bude i nadále klesat, a oba údaje přinesly značné překvapení, a to rozsahem poklesu. Nyní trhy čekají zejména na čtení spotřebitelského sentimentu z ekonomik eurozóny a USA, obě v 16:00. Ty vrhnou více světla na to, zda spotřebitelské nálady nakonec budou cenou za výrazný pokles inflace.
img

Ekonomický kalendář: další rozhodovací den centrálních bank 🔎

14.12.2023 Dnešní makrokalendář je plný důležitých událostí. Investoři se dozvědí o nejnovějších rozhodnutích centrálních bank, včetně ECB z eurozóny, BoE ze Spojeného království, Norges Bank z Norska a SNB ze Švýcarska. U všech těchto bank se očekává, že úrokové sazby zůstanou beze změny. Pozornost trhu se však zaměří na projevy bankéřů a hledání potvrzení holubičího postoje podobného včerejšímu Fedu. Po včerejším rozhodnutí nicméně dnešní události pravděpodobně nebudou mít zásadní dopad na globální trhy, ale lokální ekonomická volatilita může být patrná.
C:\fakepath\trader-13122023-47-zm.jpg

Forex: Kurz dolaru před koncem zasedání Fedu zůstává téměř beze změny

13.12.2023 Kurz amerického dolaru ke koši předních světových měn zůstává téměř beze změny. Investoři čekají na dnešní konec dvoudenního zasedání měnového výboru centrální banky USA (Fed). Banka by mohla naznačit, kdy začne snižovat svoji hlavní úrokovou sazbu.
img

BREAKING: USD po přečtení PPI klesá

13.12.2023 Zpráva o inflaci PPI v USA za listopad byla zveřejněna dnes ve 14:30. Očekávalo se, že zpráva ukáže zpomalení růstu celkových i hlavních cen výrobců. Je však třeba říci, že se jednalo o druhořadé zveřejnění dat, vzhledem k tomu, že zpráva o inflaci CPI byla zveřejněna již včera.
img

💲 USD klesá před zveřejnění CPI

12.12.2023 Zpráva CPI v USA za listopad, naplánovaná na 14:30, je klíčovou tržní zprávou dne. Důležitost zveřejnění je dále podpořena skutečností, že přichází jen den před oznámením rozhodnutí FOMC o sazbách (středa, 20:00). Přestože zpráva nemusí mít příliš velký dopad na rozhodnutí z tohoto týdne, může pomoci utvářet očekávání ohledně načasování prvního snížení sazeb v roce 2024.
img

Ekonomický kalendář: Všechny oči se upírají na zprávu o NFP v USA

08.12.2023 Po smíšené asijské seanci, ale skvělé včerejší seanci na Wall Street, otevřely evropské akciové trhy v poslední den týdne výše v očekávání americké zprávy NFP (14:30). Pravděpodobný údaj nižší, než se předpokládalo, by utvrdil trh v přesvědčení, že Fed v příštím roce změkne a sníží sazby rychleji a více, než naznačuje současná komunikační linie, což by oslabilo dolar. Mezitím Wall Street očekává vyšší než předchozí údaj o změně zaměstnanosti v nezemědělském sektoru USA. Makroúdaje zveřejněné dříve během asijské seance se týkaly především Japonska, kde revize HDP přinesla pokles o 0,7 % M/M oproti 0,5% poklesu v prvním čtení. Tržby z průmyslové výroby na Novém Zélandu poklesly o 2,7 % R/R oproti 2,9% růstu v předchozím měsíci.
img

Makrografy, mohla by inflace opět překvapit?

24.11.2023 V posledních týdnech se pozornost trhu soustředila na stabilizaci cen a ukončení zvyšování úrokových sazeb. Wall Street se po hlubší korekci na začátku října nyní posunula k téměř euforickým nárůstům, přičemž indexy jsou jen o pár procent mimo svá historická maxima. Tento pozitivní sentiment podporuje stabilizující se trh práce v USA a klesající inflace. Když k tomu přidáme oživující se průmyslový sektor, trhy to v současné době vnímají jako dokonalý recept, jak se vyhnout recesi a zároveň dostat inflaci k cíli. Jsou však data skutečně tak optimistická a snižuje se riziko oživení inflace? Podívejme se na některé grafy americké inflace pro více podrobností.
C:\fakepath\trader-07112023-49-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesly o zhruba tři procenta, jsou nejnižší za dva a půl měsíce

07.11.2023 Ceny ropy dnes sestoupily na nejnižší úrovně za dva a půl měsíce, nejistota ohledně vývoje poptávky převážila nad omezenými dodávkami suroviny na trh. Severomořská ropa Brent kolem 18:30 SEČ vykazovala pokles o zhruba tři procenta a dostala se pod 83 USD za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ztrácela také zhruba tři procenta a blížila se k 78 USD za barel.
img

Denní shrnutí: Na Wall Street dominují býci, US2000 roste o 2 %

02.11.2023 Hlavní evropské akciové indexy dnes rostly, DAX, FTSE a CAC40 si připsaly téměř 1,5 %, zatímco výsledky společnosti Hugo Boss podpořily náladu kolem luxusních firem, které dnes zaznamenaly výrazné oživení.
img

Microsoft po zveřejnění zisků získává 3 %.

25.10.2023 Microsoft (MSFT.US) se dnes v premarketu obchoduje přibližně o 3 % výše. Tento růst přichází po zveřejnění výsledků za fiskální Q1 2024 (kalendářní Q3 2023) po skončení včerejší seance na Wall Street. Společnosti se podařilo vykázat lepší než očekávané výsledky v každém ze tří hlavních segmentů.
img

Microsoft po zveřejnění výsledků posiluje o 3 %

25.10.2023 Společnost Microsoft (MSFT.US) se dnes v předobchodní fázi obchoduje přibližně o 3 % výše. K růstu dochází po zveřejnění výsledkové zprávy za 1. fiskální čtvrtletí 2024 (3. kalendářní čtvrtletí 2023) včera po skončení seance na Wall Street. Společnosti se podařilo vykázat lepší než očekávané výsledky v každém ze tří hlavních segmentů.
img

Graf dne - Bitcoin (20.10.2023) 🚀

20.10.2023 Zatímco se pozornost trhu soustředí na kroky Fedu a rostoucí geopolitické napětí, hlavní kryptoměna, bitcoin, nabírá na síle a blíží se ke klíčové hranici.
img

Forex: Eurodolar

18.10.2023 Americké domácnosti stále utrácí, jako by se blížil konec světa. Aspoň v tomto duchu promluvily včera zveřejněné údaje za maloobchod v září. Tržby reálně vzrostly meziměsíčně o 0,3 %, což implikuje, že by osobní spotřeba mohla ve třetím čtvrtletí růst o velmi silná 4 %, přičemž růst samotného HDP může být ještě rychlejší (mezikvartálně anualizovaně). Na excelentní data (což se mimo jiné týkalo i průmyslové výroby) reagovaly výnosy amerických dluhopisů, které pochopitelně poskočily výše. Zajímavé přitom je, že eurodolar reagoval na růst amerických sazeb přesně opačně, než by se dalo čekat, a posunul se výše. Pomineme-li dění okolo Izraele (a pásma Gazy) a cen ropy, jež opět rostou, tak hlavní pozornost trhu by dnes měla poutat komunikace přicházející ze strany Fedu (zahrnující i večer Béžovou knihu).
img

Klesající americká ekonomika, silné firemní zisky a slabé maloobchodní tržby v USA mohou vyvíjet tlak na dolar

17.10.2023 Přestože se napětí na trhu poněkud zmírnilo, investoři tváří v tvář nejistotě nadále hledají nové obchodní příležitosti.
img

Trh neočekává další zvýšení sazeb Fedu

10.10.2023 Izraelský konflikt, který může v nadcházejících dnech eskalovat a proměnit se v plnohodnotnou válku, v současnosti přitahuje veškerou pozornost trhu. Izrael již vyhlásil válku Palestině a Afghánistán a Libanon jsou připraveny do konfliktu vstoupit. Na Blízkém východě se bohužel odehrává nová vojenská konfrontace. A co znamená Blízký východ pro globální ekonomiku? Ropu! Jak jsem již zmínil (a nejsem jediný), ceny ropy by mohly v blízké budoucnosti prudce stoupnout a dnes již všechny její třídy zdražily o 5-6 %. Čím bude situace na Blízkém východě vyhrocenější, tím vyšší budou šance na další zvyšování nákladů na energetické zdroje.
img

Ether padá, ale bitcoin zůstává stabilní

09.10.2023 Začátkem minulého týdne se cena bitcoinu vyšplhala nad 28 000 amerických dolarů, ale rychle se propadla až na úroveň kolem 27 000 dolarů, než se znovu vyhoupla na úroveň, kde se nyní obchoduje kolem 27 600 dolarů.
img

Graf dne - USDIDX (06.10.2023)

06.10.2023 Vzestupná dynamika amerického dolaru slábne a v současné době zastavila svůj růstový trend přesně na úrovni 50 % Fibonacciho retracementu z nedávných maxim dosažených v září 2022. Říjen sezónně přeje rizikovějším aktivům, což ovlivňuje i odliv kapitálu z bezpečnějších aktiv, jako je dolar. Před rokem jsme ve stejném období, zhruba na konci září, zažili lokální vrchol po výrazných nárůstech způsobených náhlým zpřísněním měnové politiky Fedu a zhoršením vyhlídek. Letos jsme v podobném období zaznamenali podobný sentiment na trzích. Nyní vstupujeme do dalšího měsíce s tím, že dolar již zahájil drobnou korekci.
C:\fakepath\trader-18092023-46-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se kvůli obavám o dodávky zvyšují, Brent je pod 95 dolary

18.09.2023 Ceny ropy se na začátku týdne zvyšují. Investoři se zaměřili na hrozbu nedostatečných dodávek na trh ve čtvrtém čtvrtletí, vzhledem k tomu, že Saúdská Arábie a Rusko prodloužily dobrovolné omezení dodávek.
img

US Open: Wall Street otevírá výše, Tesla roste o 6.8%!

11.09.2023 Začátek důležitého týdne přináší po slabším předchozím týdnu mírné oživení indexů v USA i v Evropě. Dolar zpomalil své zisky a index USDIDX je téměř o 0,50 % nižší. Výnosy 10letých dluhopisů rostou o 0,80 % a jsou kotovány poblíž svých maxim z konce října 2022 a konce srpna 2023. Index US500 získává na začátku seance 0,40 % a US100 0,55 %.
img

Forex: Pozornost trhu směřuje do Jackson Hole

25.08.2023 Stěžejní událostí bude večerní vystoupení J. Powella a Ch. Lagardeové na sympoziu centrálních bankéřů v Jackson Hole. Ta by mohla poodhalit, zda zvyšování úrokových sazeb v USA stále zůstává ve hře a kolik utažení měnových podmínek lze ještě očekávat od ECB. Německý IFO index ve složce hodnotící současnou situaci vykáže zřejmě další zhoršení, ve výhledu na dalších šest měsíců budou ale němečtí průmyslníci optimističtější.
img

Forex: PMI udržela eurodolar pod 1,0900

24.08.2023 Mizerná podnikatelská nálada v eurozóně (indexy PMI) udržela eurodolar pod úrovní 1,0900. Pohyb nakonec nebyl tak dramatický, neboť indexy PMI se rovněž zhoršily i v USA a úrokové sazby propadly na obou stranách Atlantiku. Pozornost trhu se již bude pomalu přesouvat do Jackson Hole, kde dnes odpoledne začne sympozium amerických bankéřů (šéf Fedu ovšem promluví až zítra). Mezitím může eurodolar vyhodnotit týdenní data z amerického trhu práce.
C:\fakepath\trader-08082023-33-zm.png

Forex: Koruna dnes oslabila k euru na 24,28 EUR/CZK, ztrácela i vůči dolaru

08.08.2023 Koruna dnes oslabila k oběma hlavním světovým měnám. K euru oproti pondělnímu závěru ztratila tři haléře na 24,28 EUR/CZK, vůči dolaru přišla o 13 haléřů a v 17:00 podle serveru Patria Online uzavřela v kurzu 22,17 USD/CZK.
img

Forex: Úrokové sazby ČNB zůstanou i dnes beze změny

03.08.2023 Na korunovém trhu dnes bude v centru pozornosti zasedání ČNB. Od té je široce očekáváno, že ponechá úrokové sazby opět beze změny. Jejich první snížení čekáme až v únoru příštího roku. Na programu je dnes také zasedání anglické centrální banky (BoE). Ta by měla podle nás zvýšit úrokové sazby o 25 bb. Z hlediska nově zveřejněných dat budou finanční trhy sledovat především ta z USA. Zde budou zveřejněny tovární objednávky za červen, červencový ISM z oblasti služeb, a také pravidelné týdenní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
C:\fakepath\CNB1.jpg

Bankovní rada ČNB projedná úrokové sazby, představí ekonomickou prognózu

03.08.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes projedná další nastavení úrokových sazeb. Analytici předpokládají, že se centrální banka i tentokrát přikloní ke stabilitě a základní úrokovou sazbu znovu ponechá na sedmi procentech, která uplatňuje od loňského června. ČNB dnes také představí svou novou makroekonomickou prognózu, kterou analytici považují za významnější než samotné rozhodnutí o sazbách.
img

Forex: Silná čísla z amerického trhu práce

02.08.2023 Počet nově vytvořených pracovních míst byl podle ADP reportu v USA výrazně vyšší, než se čekalo. V tamním soukromém sektoru vzniklo v červenci 324 tis. nových pracovních míst oproti očekávaným 190 tis. Ve srovnání s červnem (497 tis.) se ale i tak počet nově vytvořených pracovních míst snížil. Pozornost trhů teď bude směřovat především na páteční oficiální čísla z nezemědělského sektoru. V souladu s dnešními daty očekáváme, že non-farm payrolls ukáží na zpomalení růstu zaměstnanosti, avšak pouze v mírném rozsahu. Čekáme, že počet nově vytvořených pracovních míst se v nezemědělském sektoru snížil z červnových 209 tis. na 190 tis. v červenci. To by sice byl nejnižší údaj od prosince 2020, s ohledem na úroveň zaměstnanosti by se však stále jednalo o poměrně vysoké číslo. Míra nezaměstnanosti by v důsledku toho měla klesnout z 3,6 % na 3,5 %. Zdrojem nových pracovních míst by měl nadále zůstat hlavně sektor služeb.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Analytici očekávají ponechání základní úrokové sazby ČNB na sedmi procentech

30.07.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) na čtvrtečním jednání ponechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Důležitější než rozhodování o sazbách bude podle nich nová prognóza a doprovodný komentář guvernéra Aleše Michla na tiskové konferenci. Centrální banka naposledy upravovala sazby před více než rokem, kdy je zvýšila o 1,25 procentního bodu na současnou úroveň.
img

🔴US100 před rozhodnutím Fedu klesá o 0,6 %

26.07.2023 Nejdůležitější světové centrální banky tento týden oznámí svá měnověpolitická rozhodnutí a Fed tak učiní dnes večer jako první! Americká centrální banka oznámí své rozhodnutí dnes v 20:00 SEČ, zítra bude následovat ECB a v pátek Bank of Japan. Pokud jde o Fed, situace vypadá poměrně jasně - trh si je téměř stoprocentně jistý, že dojde ke zvýšení sazeb o 25 bb. Jak již bylo řečeno, pozornost trhů se soustředí na změny v prohlášení a také na Powellovu tiskovku, protože ty mohou naznačit, jaký bude další krok.
img

Výsledky Meta Platforms se blíží 🕤 Zvýší reklama a umělá inteligence finanční výsledky?

26.07.2023 Společnost Meta Plaforms (META.US, dříve Facebook), gigant v oblasti sociálních médií, oznámí výsledky za 2. čtvrtletí po dnešní seanci na Wall Street. Vzhledem k tomu, že všechny aplikace společnosti mají téměř 3,78 miliardy uživatelů, může být její zpráva klíčová pro mnoho společností, které své příjmy získávají především z digitální reklamy. Včerejší výsledky společnosti Alphabet (GOOGL.US) naznačují, že Meta může překvapit růstem v souvislosti s oživením v reklamním sektoru. Trh bude věnovat pozornost nákladům a investicím společnosti, především těm, které se týkají umělé inteligence a konceptu "Metaverse" prosazovaného Markem Zuckerbergem.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská nálada v eurozóně dále pomalu roste

21.07.2023 Dnes je ekonomický kalendář spíše víkendový a na pořadu dne nejsou žádná významná makroekonomická data. Pozornost trhu se tak bude soustředit na pokračující výsledkovou sezónu a pomalu se již bude posouvat k příštímu týdnu, ve kterém zasedá jak Fed, tak Evropská centrální banka. Od obou institucí je očekáván 25bodový hike, který je takřka jistý. Zásadnější tak bude výhled, který ukáže, zdali se centrální banky již dostaly do cíle cyklu utahování sazeb, nebo zda plánují pokračovat ve zvyšování. Jak u Fedu tak u ECB očekáváme, že již půjde o poslední hike, v obou případech jsou ale rizika vychýlena tím směrem, že by v letošním roce mohlo dojít ještě k jednomu navýšení sazeb.
img

💲⏬Dolar klesá před údaji o tržbách

18.07.2023 Kurz EUR/USD nadále roste, a to zejména v důsledku oslabení amerického dolaru po zveřejnění údajů o inflaci v minulém týdnu. EUR/USD dosáhl nejvyšších úrovní od doby před válkou na Ukrajině a testuje velmi důležité úrovně odporu. Dnes se pozornost trhu zaměří na zveřejnění maloobchodních tržeb a průmyslové výroby z USA. Očekávání ukazují na poměrně solidní zprávu:
img

Let americké ekonomiky zatím pokračuje bez mezipřistání

29.06.2023 Výroční konference ECB poutala i včera pozornost trhů, přičemž to byl paradoxně šéf americké centrální banky J. Powell, který vzbudil největší rozruch. Ten totiž v jedné z odpovědí uvedl, že nechce odepisovat scénář, že by Fed zvýšil úrokové sazby na následujících dvou zasedání po sobě (tzn. v červenci na 5,50 %, v září na 5,75 %).
img

Ekonomický kalendář: Powell a Lagarderová budou mít dnes projev!

28.06.2023 Očekává se, že hlavní evropské indexy dnešní seanci otevřou beze změny. Aktuálně kontrakty CFD pro DAX naznačují otevření o 0,15 % vyšší nad 16 000 body. Makroekonomický kalendář na dnešek je poměrně lehký a neobsahuje žádné významné publikace. Několik zemí v Evropě zveřejní data CPI a PPI, například Itálie a Slovensko. Očekává se, že v Itálii dojde v červnu k poklesu inflace CPI na 6,8 % z dřívějších 7,6 %.
img

BREAKING: EUR roste, ECB zvýšila sazby o 25 bps

15.06.2023 Evropská centrální banka dnes ve 14:15 oznámila své nejnovější rozhodnutí o měnové politice. Trh očekával, že ECB provede druhé zvýšení sazeb o 25 bazických bodů v řadě, a žádné překvapení se nekonalo – základní sazba byla zvýšena z 3,25 na 3,50 % a dosáhla tak nejvyšší úrovně od poloviny roku 2001. Nový soubor ekonomických projekcí ukázal revize prognóz inflace směrem nahoru, zejména jádrové inflace, a také malou revizi prognóz HDP na roky 2023 a 2024 směrem dolů. ECB také uvedla, že v červenci ukončí reinvestice v rámci programu APP.
img

Ranní okénko - ECB s vysokou pravděpodobností dnes znova zvýší základní úrokovou sazbu o 25bb

15.06.2023 Po včerejším zasedání americké centrální banky se pozornost trhů přesouvá k ECB. Je více než pravděpodobné, že evropská centrální banka opět zvýší základní úrokovou sazbu o 25bb, a to přestože meziroční míra inflace v eurozóně v květnu zpomalila na 6,1 % ze 7 % v dubnu. To je ale stále velmi daleko od 2% inflačního cíle ECB, která tak bude chtít vyslat jasný signál, že její hlavní prioritou je pokles inflace a návrat k cenové stabilitě. Dále ECB zveřejní svou aktualizovanou prognózu o dalším směřování ekonomiky eurozóny, která pravděpodobně nabídne korekci v případě inflace a zlepšení u ekonomického růstu. To znamená, že se již může blížit konec dalšího zpřísňování monetární politiky ECB.
img

Fundamentální analýza pro začátečníky na 14. června 2023

14.06.2023 Ve středu bude zveřejněno mnoho makroekonomických zpráv. Eurozóna zveřejnění statistiky průmyslové výroby za duben, které vyjdou pravděpodobně hůř, než se očekávalo. Spojené království zveřejní údaje o HDP a průmyslové výrobě. HDP jen stěží přitáhne pozornost trhu, protože půjde o měsíční zprávu. Průmyslová výroba by mohla vyvolat silnou reakci trhu. Jelikož Spojené království zveřejní mnoho údajů, mohly by společně ovlivňovat britskou libru.
img

BREAKING: EUR spadlo po růstu sazeb o 25 bps!

04.05.2023 Evropská centrální banka dnes ve 14:15 oznámila své rozhodnutí o měnové politice. Podle očekávání se ECB rozhodla zpomalit tempo zvyšování sazeb z 50 na 25 bazických bodů. Hlavní sazba se zvýšila z 3,00 na 3,25 %. Sazba refinancování vzrostla z 3,50 na 3,75 %. Sazby ECB nebyly takto vysoko od konce roku 2008!
img

📉 DE30 klesá o viac ako 2,2 %

24.03.2023 Riziko eskalácie problémov bankového sektora dnes vyvíjalo tlak na pokles európskych indexov. Investori dúfali, že riziko sa stabilizuje po prevzatí Credit Suisse bankou UBS (UBSG.CH). To sa však nestalo a odkúpenie držiteľov dlhopisov AT1 vytvorilo potenciálne nebezpečný precedens. Pozornosť trhu sa teraz sústreďuje na akcie Deutsche Bank (DB.DE), ktoré dnes klesli o viac ako 12 %. Jej ocenenie poslalo nadol to, že swapy na úverové zlyhanie (CDS) sa vyšplhali na najvyššie úrovne od roku 2020. To naznačuje, že špekulatívny trh je čoraz viac presvedčený, že problémy inštitúcií sa budú zhoršovať. Včerajšie komentáre Janet Yellenovej, ktorá uviedla, že regulačné orgány sú pripravené podporiť banky dodatočnou likviditou, udržateľne nezlepšili náladu na trhu. Namiesto toho sa investori presvedčili, že kríza ešte neskončila. Ratingová agentúra Moody's navyše včera naznačila, že problémy amerických bánk možno zďaleka neskončia.
img

Forex: Poptávka po rizikových aktivech pomohla eurodolaru

22.03.2023 Ministryně financí USA Yellenová včera přislíbila, že stát přijde v případě potřeby na pomoc menším bankám, což evidentně dále stabilizovalo situaci a vyšší poptávka po rizikových aktivech pomohla eurodolaru výše. Dnes se však pozornost trhu již zcela koncentruje na večerní zasedání Fedu. S ohledem na jisté zklidnění situace sázíme na to, že Fed svůj anti-inflační boj zcela nevzdá a zvedne sazby o 25bps.
C:\fakepath\trader-21032023-34-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli zmírnění obav o zdraví bank rostou

21.03.2023 Ceny ropy pokračují v oživení z nejnižší hodnoty za 15 měsíců, kam se propadly předchozí den. Záchrana švýcarské banky Credit Suisse zmírnila obavy z bankovní krize, která by mohla poškodit hospodářský růst a snížit poptávku po pohonných hmotách.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.03.2023

20.03.2023 Během minulého týdne americké burzy posilovaly. S&P 500 poklesl o 1,4 %. Volatilita během minulého týdne vzrostla nad hranici 27 bodů. Evropské akcie odepsaly 3,8 %. Na starém kontinentě se v závěru týdne šířila nervozita s ohledem na situaci kolem Credit Suisse. Americké akcie držel nad vodou pokles dluhopisových výnosů a s ním spojený měně agresivní výhled Fedu. Domníváme se, že trh nakonec výhled úroků opět přecení. Korekci na amerických akciích tak vnímáme jako silně pravděpodobnou.
img

Co sledovat příští týden? (24.02.2023)

24.02.2023 Zápis z FOMC je již za námi a nyní se pozornost trhů přesouvá na zápis z ECB, který je naplánován na čtvrtek. Investoři však budou také sledovat údaje z průzkumů ze Spojených států, konkrétně index Conference Board a ISM, a také bleskové údaje o CPI z Evropy. Nezapomeňte příští týden sledovat US500, DE30 a EUR/USD!
img

AUDUSD klesá kvůli slabým datům

22.02.2023 Australský dolar je dnes nejméně výkonnou měnou skupiny G10, kterou táhnou dolů neuspokojivá makrodata. Australský sezónně očištěný index cen mezd vzrostl ve 4. čtvrtletí meziročně o 3,3 % po vzestupně revidovaném růstu o 3,2 % ve 3. čtvrtletí a pod odhady analytiků, kteří očekávali růst o 3,5 %. Jednalo se o nejvyšší hodnotu od 4. čtvrtletí 2012, a to v souvislosti s dalším zlepšením podnikatelských podmínek v důsledku pandemie COVID. Mzdy v soukromém sektoru zrychlily na 3,6 %, což je nejvyšší hodnota od 3. čtvrtletí 2012; zatímco mzdy ve veřejném sektoru zrychlily na 2,5 %, což je nejvyšší hodnota od 2. čtvrtletí 2019.
img

Akcie týdne - C3.ai (16.02.2023)

16.02.2023 Akcie C3.ai od začátku roku vyskočily o více než 120 % a mnozí investoři se ptají, zda se jedná o investiční bublinu, nebo je to stále příležitost k nákupu?
img

Kazachstán zvyšuje své zlaté rezervy

15.02.2023 Jako největší prodejce zlata v roce 2022 zahájila Národní banka Kazachstánu (NBK) letošní rok navýšením svých investic do drahého kovu. Hlavní analytik Světové rady pro zlato (WCG) Krishan Gopaul uvedl, že banka minulý měsíc nakoupila 3,9 tun zlata. Jedná se o první zvýšení jejích zlatých rezerv od října. Oficiální zlaté rezervy v současnosti odpovídají 355,6 tunám.
img

ČNB ponechává sazby beze změny, možnost FX intervencí zůstává otevřená

02.02.2023 Česká národní banka podle očekávání analytiků i finančního trhu ponechala na dnešním zasedání úrokové sazby beze změny. Dvoutýdenní repo sazba tak nadále činí 7,00 %. Se stabilitou sazeb ČNB v tlumení inflace více spoléhá na relativně silný kurz koruny. Není tak překvapující, že oznámení z dnešního rozhodnutí obsahuje opět větu o případných intervencích na devizovém trhu, pokud by koruna vykazovala nadměrnou volatilitu. S rozhodnutím v souladu s očekáváními se teď pozornost trhu poutá na tiskovou konferenci, která začíná v 15:45.
img

🔼 US100 posiluje o 0,6 % před údaji o HDP USA

26.01.2023 Futures na americké indexy se dnes obchodují mírně výše, přičemž pozornost trhu se přesouvá na zveřejnění zprávy o HDP za 4. čtvrtletí v USA, které je naplánováno na 14:30. Trh očekává, že anualizované tempo růstu ve 4. čtvrtletí 2022 zpomalí z 3,2 na 2,6 % a jádrová PCE inflace ve 4. čtvrtletí 2022 klesne z 4,7 na 4,0 % mezičtvrtletně. Kromě zveřejnění amerického HDP za 4. čtvrtletí budou ve 14:30 zveřejněny také prosincové objednávky zboží dlouhodobé spotřeby a týdenní tisk žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Pozornost dnes bude upřena především na údaje o růstu HDP, protože zítra ve 14:30 bude zveřejněn měsíční údaj PCE za prosinec, který je aktuálnější než čtvrtletní údaj a přitahuje větší pozornost. Dnešní zpráva o HDP v kombinaci se zítřejšími údaji o PCE může být klíčová pro určení postupu Fedu na zasedání příští středu. Trhy a ekonomové se zatím přiklánějí ke zvýšení sazeb o 25 bb.
img

Forex: Americký rezidenční trh zůstává v zajetí slábnoucího trendu

19.01.2023 Již uspokojená kvůli pandemii zadržená poptávka a zdražení financování se negativně projevuje na americkém trhu rezidenčního bydlení. To potvrdí dnešní statistiky počtu zahájených staveb. Mitigantem je ale trh práce, což opětovně zdokumentují pravidelné týdenní statistiky o počtu nových uchazečů o zaměstnání. Pozornost trhu dnes bude mířit i na vystoupení centrálních bankéřů z ECB a Fedu.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská centrální banka navzdory tlakům nezměnila měnovou politiku

18.01.2023 Měnový výbor japonské centrální banky na svém dnešním zasedání ponechal dosavadní politiku mimořádně nízkých úrokových sazeb beze změny. Nepodlehl tedy tlakům trhu, aby učinil víc a navázal na svůj prosincový krok. Tehdy umožnil, aby se výnosy klíčových státních dluhopisů se splatností deset let mohly pohybovat v širším rozpětí. Japonský jen a výnosy japonských dluhopisů v reakci na dnešní rozhodnutí centrální banky klesly.
img

US500 maže počáteční ztráty po skončení konference Powella. Trhy se zaměřují na data o inflaci

10.01.2023 Futures navázané na hlavní indexy na Wall Street se odrazily od denních minim , zatímco dolar smazal část počátečních zisků po zveřejnění připraveného vystoupení předsedkyně FEDu Powelové na sympoziu švédské Riksbank o nezávislosti centrální banky, které pořádala Riksbank.
img

Graf dne - USDCAD (23.12.2022)

23.12.2022 Na Páru USD/CAD můžeme dnes kolem 14:30 zaznamenat zvýšenou volatilitu, protože bude zveřejněno několik zajímavých dat z kanadské i americké ekonomiky. Pozornost trhu se zaměří především na Fedem preferovaný ukazatel inflace – data PCE, která by mohla vést k úpravě výhledu sazeb. Poslední optimistická americká data podněcují obavy, že americká centrální banka ještě zpřísní svou měnovou politiku. Navíc osobní údaje o příjmech a výdajích poskytnou více podrobností o stavu amerických spotřebitelů před klíčovou vánoční sezónou. Kanadští obchodníci se pak zaměří na měsíční report HDP.
img

Mírné zvyšování sazeb centrálních bank - globální zpomalení

16.12.2022 Klesající inflace a relativně mírné zvyšování úrokových sazeb ze strany Bank of England (BoE), Federálního rezervního ...
img

Mírné zvyšování sazeb centrálních bank - globální zpomalení

16.12.2022 Klesající inflace a relativně mírné zvyšování úrokových sazeb ze strany Bank of England (BoE), Federálního rezervního ...
img

Obchodní signál pro zlato (XAU/USD) na 7.–8. prosince 2022: prodávejte při pullbacku na úrovni 1 784 USD nebo pod úrovní 1 765 USD (Murray +1/8 – 21 SMA)

07.12.2022 Zlato (XAU/USD) se zkraje evropské seance obchoduje na úrovni 1 773 nad vzestupným trendovým kanálem a pod 21 SMA na úrovni 1 784. V posledních hodinách pozorujeme konsolidaci, protože investoři čekají na zprávu o precedentu ze Spojených států, a jsou tedy opatrnější.
img

BREAKING: USDCAD po kanadských údajích o pracovních místech vyskočil nad 1,35

02.12.2022 Zpráva o kanadském trhu práce za listopad byla zveřejněna dnes ve 14:30 současně se zprávou o pracovních místech ze Spojených států. Zatímco pozornost trhu byla zaměřena na data NFP, kanadská zpráva byla také docela zajímavá. Zatímco údaje o celkové zaměstnanosti ukázaly malý nárůst, který byl mírně nad očekáváním, je třeba poznamenat, že to byl další měsíc silného růstu pracovních míst na plný úvazek, který dokázal více než vyrovnat pokles zaměstnanosti na částečný úvazek o 40,6 tisíc. To je vítaný vývoj, protože práce na plný úvazek jsou více žádoucí. Míra nezaměstnanosti klesla z 5,2 na 5,1 %.
C:\fakepath\trader-30112022-57-zm.jpeg

Komodity: Ropa zdražuje, přispívají k tomu mj. náznaky omezení nabídky a slabší dolar

30.11.2022 Ropa dnes zdražuje. Přispívají k tomu náznaky omezené nabídky, slabší dolar a optimismus ohledně možného oživení čínské poptávky. Vyšším ziskům brání pravděpodobnost, že skupina OPEC+ na svém nadcházejícím zasedání ponechá produkci nejspíše beze změny, napsala s odvoláním na obeznámený zdroj agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-28112022-47-zm.jpg

Komodity: Cena ropy Brent klesla nejníže od začátku ledna, později se vrátila k růstu

28.11.2022 Ceny ropy se dnes propadly na nejnižší úrovně od začátku roku, zejména kvůli tomu, že protesty proti koronavirovým opatřením v Číně prohloubily obavy o poptávku po pohonných hmotách. Později ceny zamířily vzhůru po spekulacích o dalším snížení těžby skupinou OPEC+. Severomořská ropa Brent ráno sestoupila až na 80,61 dolaru za barel, nejníže od 4. ledna. Kolem 19:00 SEČ však vykazovala nárůst o 0,2 procenta a blížila se k 84 USD za barel.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa kvůli obavám o poptávku zlevňuje, Brent klesl nejníže od začátku ledna

28.11.2022 Ceny ropy se dnes propadly na nejnižší úrovně od začátku letošního roku. Protesty proti koronavirovým opatřením v Číně totiž prohloubily obavy o poptávku po pohonných hmotách. Severomořská ropa Brent sestoupila až na 80,61 dolaru za barel, nejníže od 4. ledna. Kolem 15:15 SEČ vykazovala pokles téměř o tři procenta a pohybovala se nad 81 USD za barel.
img

Co sledovat příští týden? (11.11.2022)

11.11.2022 Americké volby v polovině volebního období jsou za námi a pozornost trhu se přesouvá zpět k makroekonomickým údajům. Příští týden budou obchodníkům nabídnuty špičkové údaje ze Spojeného království, Číny, Spojených států a Kanady a všechny tyto údaje mají potenciál vyvolat na trzích skokové zvýšení volatility. Nezapomeňte příští týden sledovat USD/CAD, EUR/GBP a CHNComp!
img

Sazby zpomalí a vše bude lepší? Investoři znovu hledají naději u Fedu

25.10.2022 Podobně jako letos už několikrát se pozornost trhů stáčí k centrálním bankám v naději, že by mohly přece jen postupovat mírněji. V Evropě se dá čekat přibývání evidence o recesi, v zámoří se investoři upínají k drobným náznakům ochlazování trhu práce. ECB jedná ve čtvrtek, Fed naváže příští týden. Ani v jednom případě se podle nás nedá čekat, že by bankéři slevili ze zvýšení sazeb o 75 bazických bodů, ale klíčový je výhled, a právě v něm se mohou objevit náznaky pomalejšího utahování politiky.
img

Moho nejistoty pro GBP

18.10.2022 GBPUSD se stahuje zpět pod hranici 1,13, jelikož výhled pro Spojené království zůstává nejistý. Premiérka Liz Trussová se za své chyby omluvila s tím, že byly z velké části opraveny. Tím opraveny myslela nahrazení státního kancléře a odstoupení od mnoha svých plánů na snížení daní. Poškození reputace však již bylo způsobeno, a přestože Trussová neplánuje rezignovat, většina členů její strany si to přeje. Podle průzkumu YouGov si 55 % členů Konzervativní strany přeje, aby Trussová rezignovala, zatímco pouze 38 % se domnívá, že by měla ve funkci zůstat. Navíc 55 % uvedlo, že by hlasovali pro Rishiho Sunaka, pokud by dostali další šanci rozhodnout se mezi Sunakem a Trussovou. Zajímavé je, že průzkum ukázal, že 63 % členů Tory vidí bývalého premiéra Borise Johnsona jako dobrou náhradu za Liz Trussovou. To jen dokazuje, že zatímco snížení daní bylo prozatím zrušeno nebo odloženo, politická nejistota může nadále přetrvávat nad GBP.
img

Na GBP nás čeká hodně nejistoty

18.10.2022 GBPUSD se stahuje zpět pod hranici 1,13, protože výhled pro Spojené království zůstává nejistý. Premiérka Liz Trussová se za své chyby omluvila s tím, že ty byly z velké části napraveny. Poškození reputace však již bylo způsobeno, a přestože Truss neplánuje rezignovat, většina členů její strany si to přeje. Podle průzkumu YouGov si 55 % členů konzervativní strany přeje, aby Trussová rezignovala, zatímco pouze 38 % se domnívá, že by měla ve funkci zůstat. Navíc 55 % uvedlo, že by hlasovali pro Rishi Sunaka, pokud by dostali další šanci rozhodnout se mezi Sunakem a Trussem. Zajímavé je, že průzkum ukázal, že 63 % členů Tory vidí bývalého premiéra Borise Johnsona jako dobrou náhradu za Liz Trussovou. To jen dokazuje, že zatímco snížení daní bylo prozatím zrušeno nebo odloženo, politická nejistota může nadále přetrvávat ohledně GBP.
img

📉US500 před FOMC minutes klesá

12.10.2022 Čerstvé údaje o inflaci PPI v USA ovlivnily sentiment trhu a pozornost investorů se nyní přesouvá k FOMC Minutes, které budou zveřejněny ve 20:00. Hodnoty PPI byly smíšené a v podstatě spouští mnoho nejistoty před zítřejší zprávou CPI. Riziková aktiva byla po údajích PPI mírně zasažena, což před dnešními minutami ještě více znervóznilo. Stojí za připomenutí, že Fed na svém zářijovém zasedání zvýšil sazbu federálních fondů o 75 bazických bodů na rozpětí 3–3,25 %, což je třetí nárůst o tři čtvrtě procentního bodu v řadě a vytlačení výpůjčních nákladů na nejvyšší úroveň od roku 2008 a dnes budou investoři hledáme náznaky, zda lze v listopadu očekávat další podobný krok.
img

Blížící se inflace a britská pokerová partie

12.10.2022 Středeční dopoledne se pro hlavní evropské akciové indexy mění na pozitivní, ačkoli úvod byl ještě směrem dolů. Na programu je dnes americké PPI, které bude určitým předskokanem sledovanější spotřebitelské inflace. Naznačí cenové tlaky z nákladové strany za září. Poté přidá Fed zápis ze svého posledního zasedání, takže zřejmě přibude další evidence jeho odhodlanosti jít se sazbami ještě podstatně výš. To však těžko překvapí.
img

💲Dolar posiluje před zveřejněním PCE

30.09.2022 Dnes ve 14:30 budou investorům doručeny údaje o inflaci PCE, což je preferovaný zdroj dat amerického Federálního rezervního systému. Dnešní údaje samozřejmě příliš nezmění plány Fedu na letošní rok. Pokud však data pozitivně překvapí, mohou podněcovat na pivot Fedu.
img

Britská libra pokračuje v pádu

21.09.2022 Pár GBP/USD na začátku seance krátce klesl na úroveň 1,1300 poté, co nedávná data odhalila, že rozpočtový deficit Spojeného království v srpnu překonal odhady analytiků, přičemž rostoucí inflace zatěžovala úroky narůstající u vládních dluhopisů. Dolar mezitím nadále posiluje, protože částečná mobilizace v Rusku utlumila poptávku po rizikovějších měnách. Dnes se pozornost trhu zaměří na vysoce očekávané rozhodnutí FOMC. Fed se chystá zvýšit sazby o 75 bps potřetí v řadě a jakékoli další jestřábí komentáře od Powella mohou vyvinout další tlak na GBP. Mezitím si ekonomové nejsou jisti, zda Bank of England ve čtvrtek zvýší svou základní úrokovou sazbu o 50 nebo 75 bazických bodů, protože slabá libra a nový energetický balíček britské vlády zatemňují výhled sazeb.
Související klíčová slova: DKNG.US | Uchování kapitálu | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Vlna omikronu | Středoevropské devizové trhy | Střední Evropa | CIPS | Hodnocení současné situace | Funkční období | Futures na zlato | Prodejce luxusního zboží | Pšenice na burze | Uvolněné měnové politiky | Rychlé zhodnocení | Euro k americkému dolaru | Šéf Fedu | Hirojuki Kikukawa | Maďarská inflace | Akcie Meta Platforms | Propad ekonomiky | Cenový kanál | Nákupy aktiv | Brent | DraftKings (DKNG.US) | Průmyslová výroba | Vyhlídky dolaru | Růst v eurozóně | Situace okolo koronaviru | První rezistence | Cena platiny | Spotřebitelská nálada v USA | Tlak na USD | Kalifornie | ChatGPT | Zisky dolaru | Ceny ve výrobní sféře | Platební bilance ČR | Export | Automobilový sektor | PPI v USA | Fundamentální analýza pro začátečníky | Nejvyšší přebytek | Výrobce robotických vysavačů iRobot | Války | DraftKings | Italské dluhopisy | Výnosy dvouletých dluhopisů | Jakub Seidler | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | Australská centrální banka | Rada guvernérů ECB | COVID-19 omikron | Pandemie v Evropě | PMI z výroby | QCOM | Globální růst | Uber | Meta | Přebytky zásob | Jana Steckerová | Zdražovat | Světové trhy | DPH | EUR | Kryptoaktiva | Euro dolar | Activision Blizzard (ATVI.US) | Měnové výbory | Dluh Itálie | Standard & Poor's | Kryptoměna | Vývoj událostí | Příležitost k nákupu | Zpracování kovů | Dluh USA | Komerční banka | COMEX | Vývoj na trzích | Oživení cen | Růst čínského HDP | Měnové krize | Počty nových případů | Pokles cen energií | NEST | Ekonomika | Redukce | Růst dolaru | Tuzemská nezaměstnanost | Wood & Company Vladimír Vávra | XOM | Itálie | Velké problémy | Devon Energy | Euro proti dolaru | DPA | Snížit úrokové sazby | Evropské akciové trhy | Ztráty | Pokles nákladů | Stoxx | Průmyslové ceny | Epidemická situace | Take Profit | Evropské centrální banky | DKNG | PEPP | První den obchodování | Akcionáři | CI.US | Sentiment amerických spotřebitelů | Výrobce robotických vysavačů | Podnikatelské aktivity | Údaj o HDP | Domácí akcie | Německé průmyslové objednávky | Očekávání | Vlastní vývoj | Texas | Náklady na dluh | Dlouhodobější výhled | Korelace | Jüan | Zrychlení inflace v eurozóně | Ukončení zvyšování úrokových sazeb | Poslanci | Pinterest (PINS.US) | T-Mobile | KER.FR | Kurzová volatilita | Unilever | Index aktivity v sektoru služeb | Šéf Fedu Powell | Ruská centrální banka | Trh práce | Výpadek příjmů | Kroky Bank of England | Výsledky Alphabet | AUD/NZD | Geopolitické napětí | EUR/JPY | Zasedání ČNB | Makroekonomická data | Zmírnění obav | EURJPY | Akcie opatrně | ECB minutes | Volatilní | Ruské invaze na Ukrajinu | Potenciál | Stimulační balíček | Pro investory | Kontrakce | DeFi | Souhrnný indikátor | Evropská komise | Rozpočtová pravidla | Guvernér Michl | Short Interest | Investice | Analýzy | Oživení ekonomiky | Aktuální kurzy měn | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | MACD | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Energetická krize | Zóny supportu | Index aktivity | Přesnost | Maloobchodní tržby v USA | Česká měna dnes | Norges Bank | Cyklus zvyšování sazeb | Emise | Jak číst grafy | ADP report | Růst amerického dolaru | Doba splatnosti | Akcie na pražské burze | Podnikatelská nálada v eurozóně | Ifo | Nálada v eurozóně | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | PMI v eurozóně | Intervence | Šéf Ifo | Jaroslav Tupý | GME.US | SMCI.US | Výdaje | Zpráva z akciového trhu | Rekord | Výhled poptávky | Raiffeisenbank | Bitcoinového ETF | Libanon | Evropské měny | Superpočítač | FTSE MIB | Zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu | Bitcoiny | Grains Index | Měsíční předpovědi | Hongkong | Goldman Sachs | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Akcie Deutsche Bank | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | General Electric | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Indikátor MACD | Von der Leyenová | Pokles světové ekonomiky | Unemployment Rate | Vanda Insights | Šéf Fedu Jerome Powell | Volby | Výhled ekonomiky | Švédská koruna | Strach z koronaviru | Colorado | Český průmysl | Neckline | Cena bitcoinu | Riziko inflace | Reality | Akcie společnosti | Zasedání centrálních bank | Bridgewater | Těžaři z Číny | Stochastický oscilátor | Měnová opatření | CSI 300 | Desetileté výnosy | Vzácné kovy | Lagardeová | Chování | iRobot | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Měnové zasedání | Cenné papíry | Hashrate | Výnos | P/S | Nová prognóza ČNB | Prodeje domů v USA | Digitální reklamy | Pokles ceny ropy | Soukromá spotřeba | Tisk peněz | Asijské akcie | Delta | Zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby | Schválení ETF | TNOTE | SMA | Výroba v Německu | Investoři dnes | Rozhodnutí o sazbách | Šéfové | Ceny akcií | Akcie Erste | Index DOW | Import | Zvýšení sazeb Fedu | Dovoz do Číny | Americké příjmy | Základní pravidla | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Hlavní rizika | Propad cen | Microsoft (MSFT.US) | Benchmark | Jednání OPEC+ | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Kancléřka Merkelová | Společná měna | Praxe | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Metaverse | Člen bankovní rady ČNB | Nasdaq100 | Sentiment na trhu | JPY | Schválení bitcoinového ETF | Spotřebitelské inflace | Polovodiče | Odhad HDP | Čistý příjem | Renminbi | Nová data | Tržby společnosti | Ekonomický sentiment | Česká nezaměstnanost | Posilování dolaru | Vlna pandemie | Rezistence | Výroba v eurozóně | Počet nakažených koronavirem | Americký akciový trh | Bankovní rady ČNB | Výhled do budoucna | Peníze | Ukazatel | Levná ropa | Opětovný pokles | Zveřejněné údaje | Švýcarská banka | České koruny | Americká lehká ropa WTI | Dosáhnout zisku | Saxo Bank | Barel ropy | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Projekce | ČTK | Prognóza | FTSE 100 | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Trading | Hlavní události tohoto týdne | Bankovní rada ČNB | Investiční strategie | Vývoj | Poptávka po ropě | Měnová politika Fedu | Burzy | Analýza fundamentálních událostí | Čerpání peněz | Přebytek ropy | Odliv kapitálu | Běžný účet platební bilance | Bezpečný přístav | Strach | ZEW index | Stochastický | AMC (AMC.US) | Americký Fed | Centrální banky USA (Fed) | Globální akciové trhy | Ropa WTI | LVMH | Nejnovější statistika | Lockheed Martin | Index asijsko-pacifických akcií | Britský FTSE 100 | Vývoj ceny ropy WTI | Brexit | Signál na EURUSD | US 500 | Dolar dnes | Graf EURUSD | Indikátory | Pokles eura | Pozornost investorů | Proražení | Inflace ve Spojených státech | USD/EUR | Posílení koruny | Trendové pohyby | Člen ECB | Speciální dluhopisy | Pozice | Finanční rizika | Akcie | Na burze | Investorský sentiment | KOSPI | AI | Cenový vývoj | Obchodní tipy | Politické riziko | Dodávání likvidity | Šok | Mezinárodní obchod | Tovární objednávky | Daimler | Vládní opatření | TABAK | Charles Hoskinson | Evropská inflace | Evropský datový kalendář | Akcie Avastu | Nový týden | Ekonomická aktivita | Regulace | Skupina drobných investorů | Kotace | Brazílie | Druhá vlna | Lukáš Kovanda | MetaTrader 5 | GBP/USD | MT5 | Měnový pár EUR/USD | UniCredit Bank | Oživení trhu | Nervozita | Dnešní údaje | Výrobní ceny | Zvýšení sazeb | Panevropský akciový index | Pravidla systému obchodování | Snížení základní úrokové sazby | Úrokové sazby | Riot Platforms | EUR/CZK | Problémy v dodavatelských řetězcích | ČNB | Poptávka centrálních bank | Euforie | Nejistoty | Stratégové | Největší světové ekonomiky | Těžaři bitcoinu | Marek Mora | Jádrový index | Karina Kubelková | Marc Chandler | Korporátní daň | Makrodata | Záchranný fond | Kontrakty na ropu | Investoři | FedWatch | První odhad | Commodity index | Posílení | Foxconn | Rozhodnutí centrálních bank | Evropská měna | AMD | Inflační čísla | Bitcoin ETF | Index PPI | Stav devizových rezerv | Evropské PMI | Zveřejnění zprávy | Hlavní kryptoměna | SPD | Glapinski | Fundamenty | Den obchodování | Propad zaměstnanosti | Část zisků | Index amerického dolaru | Vývoj sazeb | Zápis z posledního zasedání | Instagram | Centrální banky USA | BP | Americký HDP | SEC | Rozhodnutí americké centrální banky | Makrokalendář | Sestupný trend | Výhledy růstu | Kč/EUR | COVID-19 | Den D | Turecká lira | Demokraté | JMP Securities | Aleš Sosnovský | Korunový trh | Jednání ČNB | ING Jakub Seidler | Německý DAX | Finanční ředitel | Finanční situace | Objem dluhopisů | SoFi | Evropské ekonomiky | Vývoj akciového indexu | Americké HDP | Francouzský index | Agentura Reuters | Nálada na trhu | Oznámení | Hyundai | Spotřebitelský sentiment | Bohatý | Cena ropy na světových trzích | Zahraniční investoři | Zvýšení úrokové sazby | Obchodování | Vzestupný trend | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Kering (KER.FR) | Cena severomořské ropy | Nákupy dluhopisů | Ruský rubl | Objem | Burza v Hongkongu | Deflace | Tovární objednávky v USA | Výroční zpráva | Výroba v Číně | TLTRO III | Zemědělské komodity | Německé firmy | Investiční banka | Dnes na forexovém trhu | Prezident | PLTR | Nissan Securities | Silný dolar | Tržní úrokové sazby | Sazby v USA | Fulbright Securities | Vyjádření Trinity Bank | Čínské zboží | Index cen domů | Omezení dodávek ropy | Výsledky | Investiční aktivita | WHEAT | Inflační vývoj | Britský finanční regulátor | DailyFX | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Umělá inteligence (AI) | Bank of America | Cena ropy WTI | Intel | Zpráva | Ratingová agentura | Uhlí | Fundamentální analýza | Historie | Retracement | Rystad Energy | MasterCard | Novinky | Tvrdý brexit | Evropa | OPEC+ | Nakupovat | KB | Výhled centrální banky | Centrální banky | Data z USA | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Trump | Oanda | Klima | Deprese | Pohonné hmoty | TSMC | Podnikatelská nálada | Propuštění | Očkování | Ministerstvo práce | Národní měny | Regulátor | Emerging markets | Dlouhodobý výhled | Společnost Grayscale | Sazby | AMC | Pfizer | Posílení amerického dolaru | Covid | Studie | Člen bankovní rady | Blízký východ | CME FedWatch | Převzetí Credit Suisse | YCC | Evropská ekonomika | Slabší koruna | Gucci | Průraz | Tomáš Pfeiler | Zprávy z trhů | Rozpočtový rámec | Kolaps | Aktivita v sektoru služeb | Zítřejší kalendář | Baker Hughes | Zásoby ropy v USA | Bankéř | Divize | Vládní podpory | Vodafone Group | University of Michigan | Kering | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Stratég firmy | Přijetí | Lídři EU | Korekce | Analytici Citi | Časový plán | Bailout | Jackson Hole | Australský dolar | Nový výhled | HUF/EUR | Ocenění | USD/PLN | OPEC | Pablo Hernández de Cos | Ukrajina | Jednání FOMC | Johnson & Johnson | Třetí vlna | BYD | ANO | Dopady na ekonomiku | Bezpečné útočiště | Akcie včera | Obchodní strategie | Maloobchod | Oslabení amerického dolaru | Kurz dolaru | Mnozí investoři | Zpomalení inflace | FactSet | Dolarové likvidity | Měnový trh | Dow Jonesův index | Turecko | Konec roku | Asociace | Příznivé údaje | Ceny v České republice | UPS | Stimulační opatření | Technické analýzy | Silnější dolar | Vstupy | Rystad | GBPUSD | Technologické společnosti | Spotřebitelská inflace | Stříbro | BNP Paribas | USDCAD | Opatření vlád | Americký dolarový index | Klíčové události | Instituce | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Pokles libry | Americké objednávky | MSFT.US | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Silný býčí signál | Býčí signál | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | EU50 | MetaTrader | Rostoucí trend | Údaje o inflaci | Dění v USA | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Trendové linie | Index cen výrobců | Zlotý | Pokles úrokových sazeb | Výsledky HDP | Americké ceny výrobců | Zvýšená volatilita | Trh | Retail | Nárůst zásob | Snížení těžby | Komise | Pokerová partie | Války na Ukrajině | Měnová autorita | Donald Trump | Upozornění | Nové trhy | Vývoj ekonomiky | Pražské burzy | Výrobce elektromobilů | Zveřejnění výsledků | Tržní reakce | Markets | Uvolňování karanténních opatření | Zprávy z Fedu | Odhadovaná cena | Český hrubý domácí produkt | Posílení dolaru | Americké zásoby ropy | Základní pravidla systému obchodování | Prodeje nových aut | Rating | Agentura S&P | Domácí měny | SNB | Ekonomická důvěra v eurozóně | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Evropské obchodování | Společnost Tesla | Členové Fedu | Polská ekonomika | Defi | Ztráta | Long pozice | Kanada | Kurz dolarů | Záznam z posledního jednání ČNB | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Unce zlata | Futures na DAX | Rizikovější aktiva | Hlavy států | Tržní odhad | Výpadky | QE | Objem obchodů | CFTC | Podpůrná opatření | Makroekonomické zprávy | Akcie výrobce robotických vysavačů | Japonská měnová autorita | Centrální banka | Makrozprávy | Cena | Meta Platforms Inc | Asijské indexy | ABN AMRO Bank | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | AUD/USD | Čistý zisk | Jádrová inflace | CVX | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | InstaForex | US2000 | Výstupy | Konflikt na Blízkém východě | Azure | HDP EU | Výnosy dluhopisů | Marže | Výsledky společnosti Apple | Jan Vejmělek | Fibonacci | Průzkum ČSÚ | EK | Dobré zprávy z USA | Březnová inflace | API | Dominik Rusinko | Intervenovat | Intelligent Cloud | CFD | Analytik Cyrrusu | Trading Economics | Reuters | Český maloobchod | Zlepšení nálady | Hlavní indexy | Chevron | Historické maximum | Rostoucí náklady | Index US500 | Depozitní sazba | Ropa a Plyn | Souhrnný index | Overbalance | Uvalení cel | Předseda | City Index | Utahování měnové politiky | Palantir | Růstový impuls | Prodeje aut | Hospodářské noviny | Kapitál | Klesající trend | Makroekonomické ukazatele | J&T | Dopad na volatilitu | Depreciace | Boeing | Postoj k riziku | Globální ekonomický růst | PINS | ZEW | Kurz EURUSD | Libra | Koronavirová krize | GameStop | Opatření centrálních bank | Zvýšení základní úrokové sazby | Close | Bloomberg Grains Index | Open | Dynamika trhu | Financovat | Jednání o brexitu | AMD.US | Úřad pro energetické informace | SoFi Technologies | Výnosy 10letých dluhopisů | Obchodování páru EUR/USD | Úroky | Americký průmysl | Vyšší časové rámce | IFO index | Ranní nadhoz | Silné oživení | Nabídka a poptávka | Přístup k inflaci | Stoxx 600 | Předstihové ukazatele | Energetické společnosti | Akcie dnes | Fiona Cincottaová | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Správa | S&P500 | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Hypoteční sazby | Finální odhad | TSLA.US | Německá ekonomika | Cigna | VW | Agentura Bloomberg | Inflace v Německu | Ranní zpráva | Pokles | Analýza makroekonomických zpráv | Koronavirová situace | APAC | Kalendář tento týden | Poptávka v Číně | Ochranné příkazy | Investiční doporučení | Hedge | Inflace v listopadu | Situace na trhu | Hlavní americké indexy | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Španělský IBEX 35 | NVDA | WBD | Empire State Index | Technologický Nasdaq | Akcie spoločnosti | Wall Street | Obchodník | Akcie týdne | Panika | Remdesivir | Prodeje | Zvyšování úrokových sazeb | Index cen | Vývoj měn | Ekonomické aktivity | Neshody OPEC | Čínská vláda | Index PX | Daně | Lídři | Pivot | Souprava | Graf US500 | Pozitivní sentiment | Konsorcium | Zisky | Současné ceny | Trhy | Hang Seng | Signature Bank | Globální ekonomika | Signály | Pozitivní výsledek | Summit G20 | Referendum | Pozitivní sentiment na trzích | Vývoj HDP | Repo sazba | Toyota | Repo sazby | Cena zlata | HSBC | Pullback | CBRT | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Týdenní nárůst | USD/JPY | Výroční konference | Předstihové ukazatele v Evropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Růst cen | Finanční ústav | MIB | Akcie Meta | RSI | Africký mor prasat | Riot | Financování | ČSÚ | Česká národní banka | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Omezení dodávek | Stres | Akcie AMC | Americká lehká ropa | Dodávky ropy | Global Payments (GPN.US) | Oscilátor | USDJPY | Zprávy z USA | Investiční poradenství | Odvětví | ČSOB Dominik Rusinko | Pokles reálných mezd | Philadelphia Fed index | FT | Burze | Obchodování na akciových trzích | Distillate inventories | Dnešní čísla | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Ostatní kryptoměny | Index CAC 40 | Oil inventories | Hospodářský růst | Aktualizované údaje | Makléřská firma | Posílení eura | Odhodlání | Indikátor ekonomického sentimentu | Centrální bankéři | Akciový trh | Africký mor | AUDUSD | Akcie Gamestop | WTI | Joe Biden | Bod | Polský zlotý | Zpráva amerického ministerstva práce | RBNZ | Reserve Bank of Australia | Únorová inflace | Americké statistiky | Americká měna | Mobilizace v Rusku | Saúdská Arábie | OCI | Sázet | Organizace pro výživu a zemědělství | Cena ropy | Americká vláda | Devon Energy (DVN.US) | TSM.US | Využití kapacit | Účet platební bilance | Zpřísňováním měnové politiky | Domácí měna | Zlato a stříbro | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Sankce | Viry | Reakce eura | Šíření nákazy COVID-19 | Alphabet | Struktura | Index US 500 | Tržby v Německu | Vedení společnosti | Zkušenosti | Zasedání měnového výboru | Lira | Zisk na akcii (EPS) | Rafinérie | Statistiky | Liz Trussová | Světová ekonomika | SAP | Dluhopisové trhy | Lehman Brothers | Dna | FX | Historický vrchol | Světové finanční trhy | Mobilizace | Taiwan Semiconductor | Kurz | Market | Americký PMI | 256/2004 | Unicredit | Pokles výnosů | Hugo Boss | Tradeři | UST | Zpomalení hospodářského růstu | Ceny pšenice | Kurz EUR | Medvědí scénář | Halving | Úspěšný týden | NortonLifeLock | Sektor služeb | Proinflační | Rozvíjející se trhy | AUD | Míra nejistoty | Ekonomické uzavírky | Ministři financí eurozóny | Německá průmyslová výroba | Domácí data | Fibo | Citigroup | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Španělsko | EV | Konsolidace | Měnový pár | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Intermediate | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | Důvěra v českou ekonomiku | Fork | Koronavirové krize | Vývoz | Energetické firmy | Týdenní zpráva | Rostoucí úrokové sazby | Recese | Švýcarský frank | Německý ZEW index | Bannockburn Global Forex | CZK/EUR | Stimul | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Situace na Blízkém východě | Burzovní indexy | Největší propad | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Koronavirové pandemie | Šíření koronaviru | Růstový trend | Sazby Fedu | František Táborský | Americké burzy | Americké ekonomiky | Frank | Ministři | Změna politiky | Balance | Kapitálové výdaje | Kurz eura | Pivot Pointy | Americké ministerstvo práce | Růst cen zlata | Dnešní zpráva | Údaje z USA | Centrální banka USA | Goodyear | Čínské indexy | Bankovní asociace | Polská průmyslová produkce | Kurz eurodolaru | Ceny energií | Cena Brentu | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Cigna Corporation | Politická nejistota | Obrat trendu | XTB Research | Trh s bitcoiny | Meziroční míra inflace | FOMC minutes | Měnový kurz | Břidlicové ropy | Japonský premiér | Vysoké úrokové sazby | Úspěchy | GPN.US | Prezident Donald Trump | Záporné úrokové sazby | Silná poptávka | Zvýšení cen ropy | Rostoucí inflace | Bitcoinové deriváty | Olaf Scholz | ČR | Soud | Investice do infrastruktury | Ovlivňování | Obchodní rozhodnutí | Výkon amerického dolaru | Blockchain | PMI indexy | Společnost Microsoft | Předpovědi | Údaje z Číny | Bondy | Mince | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Shrnutí obchodování | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Data z Ameriky | Qualcomm (QCOM.US) | Kroky Fedu | Míra inflace | Fundamentální data | Abdalazíz bin Salmán | Vládní bondy | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | United Airlines | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Zlato (XAU/USD) | Obchodní model | ChainLink | Nařízení | Krishan Gopaul | Wedbush | BTC | Fed index | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Global Forex | Severomořská ropa Brent | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Průmysl | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Tempo růstu | Bilance ECB | Bankovnictví | ECB měnové podmínky | Asijské obchodování | Americké dluhopisy | Biliony | ETF | Akciové trhy | Červnový kontrakt | Hlavní evropské indexy | Nasdaq-100 (US100) | Moneta Money Bank | Varování | Počty nových žádostí o podporu | APP | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Long | Rally | Bankovní rada | Komoditní index | Cenové indexy | Nálady na trhu | Spokojenost | Dlouhodobý úspěch | Osobní příjmy | Pokles inflace | Aktiva | SXXP | Použití finanční páky | Prodejní tlak | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | AUDNZD | Discovery | Průmyslníci | Indexy na Wall Street | Ceny ropy dnes | Jednoduchý klouzavý průměr | Okénko trhu | Business | GBPJPY | Staking | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Štěstí | Arizona | Pokles cen | Další regulace | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | SP500 | YouGov | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Finanční regulátor | Vývoj kurzu | Astrazeneca | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Akcie Tesly | NZD/USD | Čínské akcie | Pivoty | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | Sentix | Trhy dnes | Snížení cen | Pochybnosti | Největší švýcarské banky | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Prodeje automobilů | Vlnová analýza | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Řetězce | Automatizace | Fio banka | Sentiment | Zrychlení inflace | Dnešní statistiky | Global Allocation Fund | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Breaking | Růst úrokových sazeb | Výsledek zasedání | Největší pokles | Politika | Vladimír Vávra | Čínský jüan | PLN | Vyjádření analytiků | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Marija Zacharovová | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Dnešní seance | SAB Finance | Indikátory důvěry | Forint | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Finanční zdraví | Další vývoj | Zasedání FED | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Dnešní kalendář | Úrokový výnos | Nesoulad | Optimismus investorů | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Nákupy | Technologické akcie | Měnové politiky | Iliad | Riziko | Index volatility VIX | První zvýšení sazeb | Zklidnění situace | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Situace v průmyslu | Těžaři kryptoměn | Fiskální strana | Warner Bros | Karanténa | Pandemický program | Test na koronavirus | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Ministr energetiky | Prolomení supportu | Výhled | Cigna Corporation (CI.US) | Index technologického trhu | ESM | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Obchodní analýza | Deriváty | Ethereum | Embargo | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Propouštění | Index Hang Seng | Počet zaměstnaných | Zaměstnanci | Bankovní krize | Jaromír Gec | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Nízké ceny ropy | Zlaté rezervy | Skeptický Fed | Oživení cen ropy | Cyrrus | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | General Motors | Dlouhodobý trend | Fondy | Walt Disney | Antivirové společnosti | Bílý dům | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | USA inflace | Růst průmyslové produkce | Financial Times | GOOGL.US | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | New York | Tradingové webináře | MSFT | Saldo zahraničního obchodu | Meta Platforms | Krize | Zvýšení úroků | Investing | Těžaři kryptoměn v Kazachstánu | Dolarové páry | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | Ceny plynu a elektřiny | G20 | Norská centrální banka | CEO | Oslabení dolaru | Meziroční míra inflace v eurozóně | Slabší kurz | XTB | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Horší data z Německa | Dolarový index | Indikátor CCI | Deeskalace | Vývoj ceny ropy | Americké výnosy | Akcie Tesla | Úroková sazba | Generální ředitel | Devizové rezervy | Japonský ministr financí | Sázky na pokles | Burza | Semináře | Ekonomický kalendář | Guvernér Rusnok | Akcie společnosti Apple | Americká inflace | Rozvoj | Růst cen komodit | RBA | Reinvestice | Rozhovor | Španělský IBEX | Wall Street výsledky | Spotřeba domácností | Švýcarské banky | Transakce | Slabší dolar | Měny | Obchodní jednání | Růst podnikatelské aktivity | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Sezónnost | Růst cen potravin | Zaměstnanost | MNB | Hedgeový fond | Profitovat | Irsko | Energie | Důležité zprávy | Instant Trading EU | Vlnová analýza páru EUR/USD | Program QE | Značný pokles | DE30 | USDX | Fed dnes | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Jasný signál | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | HoReCa | Finanční sektor | Oslabení eura | David Marek | Ropa dnes | Ichimoku | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | Sympozium | MSCI | Karanténní opatření | Ukončení nákupu aktiv | Thomson Reuters | USD | Index podnikatelské aktivity | Akcia | Spotřebitelská poptávka | Miliardy dolarů | Inside | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Ministr obchodu | Rozhodnutí centrální banky | Data z Německa | Regionální měny | Překoupené oblasti | Výnosy desetiletých dluhopisů | Patria.cz | Globální ekonomický kalendář | Sentiment na trzích | ABN Amro | Prezident Putin | EIA | Generativní umělá inteligence | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | Partneři | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Miliardy USD | Provozní marže | Poradce | Reálné úrokové sazby | GBP/EUR | Signál | Írán | Zlepšení sentimentu | Afrika | Dnešní obchodování | Předstihové indikátory | Greg Anderson | Britská vláda | EPS | Zvyšování těžby | ADP | Náklady na zajištění | Biliony dolarů | Číst grafy | CPI v USA | Short squeeze | Rozdílové smlouvy | Ropy | Nové žádosti o podporu | Americké trhy | CHNComp | Obiloviny | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Koruna posílila | Rafinerie | Společnost | List The Wall Street Journal | Sázky | Volatilní položky | Milan Vaníček | Zvýšení volatility | QE ECB | Očekávaná inflace | Zisky dluhopisů | Fibo retracement | Cena akcií | Volatilita trhů | Non-Farm Payrolls | ASX | Špatná data | Rozšíření | Global Payments | Dopad koronaviru | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Ropný trh | United Technologies | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Britské měny | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Obchodní signál | Organizace | Akcie Erste Group | Tchaj-wan | Deník The Wall Street Journal | Ceny pohonných hmot | Services | VIX | Růst | Dopad na finanční trhy | Polská centrální banka | Příjmy | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | Výsledková sezóna v USA | Zajištění | Výnosy amerických státních dluhopisů | Propad cen ropy | Snížení inflace | Saúdskoarabský ministr energetiky | Overweight | Index | Wall Street Journal | Komoditní | Lockdown | Wirecard | Cenový index | MiFID II | Čínský trh | Eva Zamrazilová | Regulační orgány | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Data z amerického trhu práce | Kontrakty CFD | Výsledková sezóna | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Merge | Tuzemská měna | ISM index | GameStop (GME.US) | Standard & Poor's 500 | Akciové indexy | Reálné ekonomiky | Hugo | Jak trh reaguje | Histogram | Kč/USD | Jestřábí komentáře | Měny v regionu | Tištění peněz | Vakcinace | Inflace | Růst společnosti | Posilování koruny | Tržní hodnota | Technická analýza | GBP/JPY | Bydlení | Dovoz | Qualcomm | Vývoj dolarového indexu | AEX | Americké centrální banky | Rebranding | Včerejší seance | Svět kryptoměn | Vývoj ceny ropy Brent | Plány | Americká ropa WTI | Management | Inside Bar | Patria | HUF | EURUSD | Zisk | App Store | Grayscale | Kolísání cen | Ruské ropy | Hlavní události | Bank of England | Americký index | Leona Liuová | ATVI | Produkce ropy | Maďarsko | Ruský prezident | Američtí centrální bankéři | Výrobce chytrých telefonů | VIG | Garance | Zápis ze zasedání Fedu | Investing.com | Elon Musk | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | ČSOB | Patria Online | Zvyšování nákladů | Dnešní makroekonomické ukazatele | NVDA.US | Swapy | Cenové tlaky | Americký dolar dnes | CZK | Širší index S&P 500 | S&P | Investiční | Hospodářský vývoj | Dluhopisové výnosy | Středoevropské měny | Index cen průmyslových výrobců | AAPL | Inflace v USA | NFP | OECD | Raketový útok | Sýrie | Bloomberg | Avast | Vít Hradil | Admirals | Meme akcie | Unie | Zasedání Evropské centrální banky | Analytička | Nasdaq Composite | Banka HSBC | Next Finance | Aktuální kurzy | Nikkei | Nové zprávy | Asijská seance | Data z ekonomiky | Zasedání OPEC | Zasedání FOMC | Nastavení úrokových sazeb | Dot plot | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | CISCO | Pozitivní zprávy | Další pokles | PMI ze sektoru služeb | QCOM.US | Údaje ISM | Index Nikkei | Norsko | Americká centrální banka | Česká měna | Obchodní napětí | Průmyslová výroba v Německu | Analýza transakcí | Christine Lagardeová | Institut Ifo | Vývoj měnového páru | Vybírání zisků | Vyšší úrokové sazby | Americký prezident | Euro Stoxx 50 | Evropská data | Tesla (TSLA.US) | Oživování ekonomiky | Dnešní data | Firemní zisky | Ekonomiky | Dovoz do Číny v říjnu | Portfolio | Odhad inflace | Události tohoto týdne | Nabídka | Kongres | TIM | Francie | Akciový index S&P 500 | Mezinárodní agentura pro energii | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Globální ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Eurostat | Analýza páru EUR/USD | Dovoz ropy | Obchodní plán | GMT | Finanční instituce | Výsledková sezona za druhý kvartál | Průmyslové objednávky | Prognózy inflace | Britský premiér | Dění na finančních trzích | Ropné společnosti | Válka | Apple | Prémie | CAC 40 | Akciové zisky | Futures na S&P 500 | Australské akcie | Pozitivní zpráva | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst inflace | NASDAQ 100 | Stephen Massocca | Nízké úrokové sazby | Švédská centrální banka | Státní rozpočet | West Texas Intermediate (WTI) | Ceny ropy | Ekonom ING | Pozornost finančních trhů | Globální obchod | Americká průmyslová produkce | Ekonomický vývoj | Eli Lilly | Boj s inflací | AMC.US | Horší data | Videokonference | Nárůst nově nakažených | US500 | Hlavní úroková sazba | Inflace v květnu | Souhrn finančních trhů | Ursula von der Leyenová | Průzkum | American Airlines | DAX | IEA | TRY | Prodej dluhopisů | Deficit | EUR/PLN | Firmy | Zahraniční obchod | Jednotná evropská měna | Oslabování dolaru | Země G20 | Nástroj | Hrubý domácí produkt (HDP) | Americký maloobchod | EUR/GBP | Snižování nákupu aktiv | Ekonomický růst | Představitelé Fedu | JOLTS | Prodej | Statistiky z trhu práce | Skupina OPEC+ | UBS | Bund | WGC | KOL | Dodavatelské řetězce | Zasedání Fedu | Zlepšení | G10 | Heiken Ashi | XAU/USD | Další růst | Dobré výsledky | Nová prognóza | GBP | Prezidentka ECB | Posilování eura | S&P Global | Evropská unie | Nasdaq | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Admiral Markets | EBay | Dolary | Propad | Federální rezervní systém | Pandemie COVID | BREAKING | Evropské trhy | Reakce trhu | Cenový index výdajů | Zprávy | Index Stoxx 600 | CCI | Murray | Akcie v Evropě | Kurz EUR/USD | Hard fork | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Averze k riziku | PLTR.US | Prognózy ČNB | Miliardy eur | Měnový pár EUR/PLN | Silný růst | Boris Johnson | Disney | Hospodářský výsledek | Vojtěch Benda | Evropské akcie | Zájem investorů | Airbus | USA | Vládní dluh | Fond | Momentum | Základní úrokové sazby ČNB | BofA | Odhady analytiků | Lyft | Vyhlídky | Předpověď | Tržní ceny | Vojenský konflikt | NATO | West Texas Intermediate | Cena ropy brent | Program nákupu aktiv | Hong Kong | Snižování cen | Pokles tržeb | Míra | Vyšší mzdy | Oživení inflace | Depozitní sazby | Rada guvernérů | RIOT | Budoucnost | Money management | FinGO | Růst amerického HDP | Důvěra investorů | Obchodní války | DVN.US | Automobilový průmysl | Ekonomická data z USA | Koruna | Zpřesněný odhad | Alibaba | JDE | Finanční výsledky | Výrazný pokles | Raiffeisenbank a.s. | Banky | Vyšší poptávka | Automobilky | Opatření | Pokles HDP | Finanční domy | PEPSICO | DJIA | Sazby ČNB | Visa | United Parcel Service | Dopady koronaviru | Pokračující pokles | Vysoké ceny energií | Oldřich Dědek | Údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Evropské sdružení výrobců automobilů | Hurikán Laura | Vysoký výnos | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Akcie GameStop (GME.US) | KKR | xStation | Pandemie koronaviru | Hospodářský růst v eurozóně | Finanční krize | GME | Výsledky průzkumu | Rakousko | Exxon Mobil | Global forex | Příjmy z reklamy | Očekávání analytiků | Podíl nezaměstnaných | Makro data | Hlavní akciové indexy | Průzkumy | Období volatility | Bitcoin | FAANG | Snižování sazeb | Tempo růstu spotřebitelských cen | Britské libry | Parlamentní volby | Jiří Tyleček | Zvýšení mezd | Euro vůči americkému dolaru | Bilance | Data z americké ekonomiky | Přehled | Index S&P 500 | Americké měny | Czech Fund | Izrael | Výsledky společnosti | Společnost XTB | Plyn | Hodnocení akcií | Obchodní bilance | Ropa Brent | Graf | Hrubý domácí produkt | Rizika | Patrick Harker | Strategic Income Opportunities | Oslabení koruny | IBEX 35 | Hráči na trhu | Andrej Babiš | Oživení americké ekonomiky | Schlumberger | Snížení spotřeby | Eurodolar | Short | Výnosové křivky | Vývoj úrokových sazeb | Zvyšování úroků | Vandana Hariová | Čínský HDP | Pár EUR/USD | Hospodářské výsledky společnosti | Německý akciový index | Zpráva o inflaci | CARA | Fed | Měna euro | Makléř Wood & Company | Pokles jüanu | Růst zlata | Futures | Volatility | Česká koruna | Stavebnictví | Biden | Spotřebitelská nálada | Hospodaření | Zveřejněná data | Finanční ztráty | Inflace v eurozóně | Index volatility | USD/SEK | Výraznější pokles | Reuters analytik | CHF | BlackRock Global Allocation Fund | Nemovitosti | Tuzemské banky | Index spotřebitelské důvěry | Růst eura | Kartel OPEC | Pokles ceny | Ceny ropy WTI | Prezident Trump | Turecká centrální banka | Pivot Point | Ekonomická situace | DAX (DE30) | Maloobchodní prodeje | Tým InstaForex | Krypto | Futures trhy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Úspory | USD/CHF | Kov | Obavy z koronaviru | Úřad pro energetické informace (EIA) | Obchody | James Bullard | Ekonomická důvěra | Napětí na Ukrajině | Běžný účet | EUR/USD a GBP/USD | Britská měna | Aukce | HDP USA | MWh | Index AEX | Obchodování s českou korunou | Dění na Ukrajině | SPX | Drahý kov | Americká data | GDPNow | Wells Fargo | Rozpočtový deficit | Růst výnosů | Zvýšení úrokových sazeb | Větší pozice | Snížení daní | Haruhiko Kuroda | Růst tržeb | Akciový index | Francouzská společnost | CME | OpenAI | Bavlna | Ekonomický výhled | Euro k dolaru | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Rubl | ProCent | Equal weight | Společnosti | Platforms | Navýšení sazeb | Medián | Prognóza ČNB | Devizové intervence | Index CPI | Grayscale Investments | Index Nasdaq Composite | Jednání OPEC | Aleš Michl | Korekce na akciích | Průmysl v eurozóně | Prodeje domů | S&P 500 | Craig Erlam | xStation5 | Ekonomický a strategický výzkum | Obchodní konflikt | Nejistota | Zpomalení růstu | Podpora | Capital Markets | Dolar vůči jenu | Plný úvazek | Velké objemy | Růst spotřebitelských cen | Ministři financí | ING | Americká seance | Ekonomické zpomalení | Opatření proti šíření koronaviru | Německá vláda | ECB dnes | CL | Tuzemská inflace | Gasoline inventories | First Republic | MT4 | Globální akcie | Akciové indexy v USA | Státní dluhopisy | Nižší růst | Šíření viru | HDP v eurozóně | Vision Pro | Severomořská ropa | Stav nouze | Activision | Podnikatelé | Šíření nového koronaviru | Threads | Zadlužení | Obchodování na zámořských trzích | Provozovatel burz | Exxon | ECB | EXANTE | Tržní sentiment | Snižování inflace | Kurzový vývoj | Německo | Japonsko | Negativní dopad | Vládní koalice | MetaTrader 4 | Akcie v USA | Cardano | Riksbank | Čínský koronavirus | Výhled poptávky po ropě | Energetický sektor | Zájem o rizikovější aktiva | Vývoj dolaru | Dolar k japonskému jenu | Ranní zpráva z akciového trhu | Měny&Sazby | Kurzový závazek | EUR/HUF | Dobrá nálada | Moody's | Maďarský forint | Plány Fedu | Německý Ifo index | Spotová cena | Twitter | Finance | Analytik ČSOB | Francouzský index CAC 40 | ABN | Nejnovější údaje | Zasedání americké centrální banky | Konjunkturální průzkum | Instant Trading EU Ltd. | Zahraniční investice | Aktivita v průmyslu | MJ | Walmart | Makroekonomický kalendář | Těžařská společnost | Bankovky | Hamás | Jan Frait | Virus | Směřování | Tržní situace | Kurz koruny | Vodafone | Zásoby benzinu | Investiční fond | Devizové trhy | Partnerství | Maloobchod v květnu | USD/CZK | Korunové sazby | Tržby v maloobchodě | Nájemné | Grafy | Sdružení automobilového průmyslu | Nvidia | Alphabet (GOOGL.US) | Analytici Morgan Stanley | Rozpočet | FTSE | Japonská centrální banka | Erste Group | Kazachstán | Vice | Akcie ve Spojených státech | Americký trh | Ceny komodit | Snižování úrokových sazeb | FOREX | Indikátory ekonomického sentimentu | Směnný kurz | Cenový cíl | Aktivum | Dolarový index (USDIDX) | Federal Reserve | USDIDX | Výroba automobilů | Analytici | Index nákupních manažerů | Dostupná data | Dobré zprávy | Domácnosti | Provozní zisk | Evropské indexy | Etherea | Americký dolar | Coinbase | Wedbush Securities | Google | Euro vůči dolaru | Situace | Důvěra v eurozóně | CME Group | Měnověpolitické zasedání | Zprávy z ekonomiky | Německá kancléřka | Investiční rozhodnutí | Mario Draghi | Vysoká inflace | Makro | Analytik J&T | Microsoft Corp | Měkké přistání | Evropská centrální banka | US100 | DOT | Guvernér | Vybírat zisky | Skupina OPEC | Jednání ECB | Nové zakázky | Počet žádostí o podporu | Platební bilance | Dow Jones Industrial Average | Tržby | Žlutý kov | ATVI.US | Blue chips | Supporty | Snížení sazeb | Švédsko | Historická minima | Koruna dnes | TSM | Závislost | EUR/MWh | Stagnace | Německá centrální banka | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Marketingová komunikace | Proinflační rizika | Růst mezd | Luboš Růžička | Český HDP | Růst americké ekonomiky | Finanční systém | Zastavení výroby | Ceny v průmyslu | Futures kontrakty | Slušné zisky | Světové centrální banky | Silnější euro | Otevírání ekonomiky | Intervenovat na devizovém trhu | Abbott Laboratories | Americká centrální banka (Fed) | TSLA | Eurozóna | Česká ekonomika | Indexy PMI | Epidemiologická situace | ADX | Trade | Vývoj inflace | Hedge fondy | Kurzy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zahraniční forex | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Benchmarky | Slabší euro | Hodnota HDP | Forrester | Precedens | Indikátor | HICP | Conference Board | Ekonomické údaje | John Kicklighter | Konsensus | Inflační očekávání | Pokles akcií | Restriktivní politika | Invaze | Kurz české koruny | Spekulace | Odpor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ranní okénko | Těžaři | Ztráty dolaru | Situace na trhu práce | NBP | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Omikron | Nálada v USA | Euro STOXX | Firma | Omezení těžby | Dluhy | Maloobchodní tržby | Měnová politika | Přehled kurzů | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Propad ropy | Nastavení měnové politiky | Kathleen Brooksová | Splatnost | Indexy pohyb | Trh práce v USA | ERA | Drahé kovy | Dluhopisy | Týdenní pokles | Saxo | Bankovky a mince | NATGAS | Pravidla obchodního systému | Evropské akciové indexy | Americká ministryně financí | Forward | BlackRock Strategic Income Opportunities | Restrukturalizace | PMI ve výrobě | Maďarská centrální banka | ISM | Měsíční report | Turecké liry | Předkrizové úrovně | Americký index S&P 500 | Obchodníci | Webináře | Sazby beze změny | Globální trhy | Bankéři | Jefferies | Financial Conduct Authority | Výnosy státních dluhopisů | Analytika | Philadelphia Fed | Index inflace | Nálada spotřebitelů | UK100 | Pšenice | Doporučení | TLTRO | DISH | Americké banky | Premiérka Liz Trussová | Izraelský konflikt | Poptávka | Banka Morgan Stanley | Neshody OPEC+ | Co bude | Obavy o poptávku | Meziroční inflace | Očekávání trhu | Čína | Solana | Index výdajů | CIA | Obchodovat | Americké akciové trhy | Nvidia (NVDA.US) | Pivotní body | Analytik J&T Banky | EURGBP | Růst HDP | Dluhopisový trh | G7 | Gamble | Konečná sazba | Čínské akciové trhy | Zvýšení produkce | Peking | Investoři i analytici | Uzavření trhů | Bankovní rada České národní banky | Hlavní akciové indexy v USA | Participace | Hodnocení rizik | Kalendář událostí | Reporty | Cena severomořské ropy Brent | Stavební výroba | Počasí | Francouzská centrální banka | Úrokový diferenciál | New York Times | HDP | Americký regulátor | Medvědi | Statistický úřad | Odhad růstu ekonomiky | SVB a Signature | RBI | MIFID | Klouzavý průměr | Investiční výdaje | Fiskální balík | Kukuřice | Pokles zásob | JPMorgan Chase | Zveřejnění zpráv | Payrolls | Konkurenční společnosti | Mzdy | Podnikání | Zasedání amerického Fedu | Větší pokles | Video | Problémy | Futures na ropu | Erste | Bezpečné dluhopisy | Projevy centrálních bankéřů | Měny regionu | Technology | ROCE | Palantir Technologies | Warner Bros Discovery | Celková inflace | Devizový trh | Tweety | Fiskální politika | Načasování | Bank of Canada | GOOGL | Ether | Celkový výsledek | Litecoin | Manufacturing PMI | Ropa | Letecká doprava | SVB | Americká cla | Facebook | Klid | Deutsche Bank | Podnik | Analytické společnosti | Ekonom | Evropská spotřebitelská důvěra | Bývalý šéf | Datový kalendář | xStation 5 | Index PMI | Byznys | Bloomberg Commodity Index | BMO Capital Markets | Polská měna | Blizzard | Analytik XTB | Agentura DPA | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Krize na ropném trhu | Čínské vlády | FED sazby | Ekonomka | EMA | Kurzy měn | Růst ekonomiky | Dolar | Desetileté dluhopisy | Fibonacciho retracement | Jerome Powell | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Zájem o riziková aktiva | Debata | Hodnoty měny | Euro | ANZ | Reputace | Generativní AI | Futures na bitcoin | Ole Hansen | Fundamentální pozadí | Naše prognóza | Federální rezervní banky | Westpac | Lockdowny | Obchodování s emisemi | Indikátor důvěry | Ukončení kvantitativního uvolňování | Rada ČNB | Christine Lagarde | Spotřebitelské ceny | Obchod | Slabé euro | Zlato | Růst akcií | Odklon od rizikových aktiv | Čínská měna | Ekonomové | Fibonacciho úrovně | Etoro | Miliardy | Boj s koronavirem | HCOB | Protesty v Číně | EU | Schodek | Tržní hráči | Spojené státy | Úrovně supportu | Evropské méně | Akcie Evergrande | USD/CAD | Výkon dolaru | Denní graf | CFA | Salmán | Pozitivní komentáře | Akcie bankovní skupiny Erste | Obchodní aktivita | Společná evropská měna | Index PCE | Bankovní sektor | Nové obchodní příležitosti | Negativní zprávy | Ceny benzínu | Hlavní ekonomka | | Vyšší inflace | Vysoké ceny | Extrémní volatilita | Verizon | Purple Trading | Hospodářský cyklus | Short pozice | Agentura Moody's | Trhy v USA | Pandemie | JPMorgan | Úsilí | Sentix index | Výprodej | Markit | Oblasti umělé inteligence | Zpracovatelský průmysl | Geopolitika | Měnové zasedání bankovní rady | BMO | Evropský kalendář | Tomáš Holub | Částečný úvazek | Martin Gürtler | Sentix indikátor | PMI ve službách | Úspěch | Práce | Spekulanti | Helena Horská | Nárůst počtu nově nakažených | HashRate | Activision Blizzard | Jestřábí přístup | Začínající obchodníci | Ceny ropy Brent | Riziková aktiva | Technologický index | Slovensko | Stabilní výnosy | Eva Čerešňáková | Míra inflace v eurozóně | AMZN | Likvidita | CZK/USD | Cíle | Býčí trend | Vývoj cen na světových komoditních trzích | Nejistoty na trzích | Poptávka po dolaru | Příznivé faktory | Summit EU | Zrušení superhrubé mzdy | Poptávky po ropě | Pražský PX | Aktuální situace | VIAC | Výnosy | Bezpečnost | Dnešní ekonomický kalendář | Nissan | Maloobchodní prodej | Odhady růstu | Schodek rozpočtu | Afghánistán | Americké akciové indexy | Napětí na trzích | Lufthansa | Wood & Company | Nonfarm Payrolls | Obchodní podmínky | Členské země | Oslabení | Transakce založené na kryptoměnách | Odvolací soud | Základní sazba | HDP report | Pracovní síly | Ekonomické zprávy | Měnový výbor | Komodity | Ministerstvo financí | Americký ISM | Rušení cel | Směnný kurz dolaru | IBEX | Rizikový apetit | Epidemie koronaviru | Aktualizovaná prognóza | CNY | Nové údaje | Vývoj trhu | More Personal Computing | Česká inflace | Časové rámce | Šíření nákazy | Komise v přenesené pravomoci | Ichimoku Kinko Hyo | Express | American Express | Dubnová inflace | Výsledkové zprávy | Austan Goolsbee | Fio | Odpovědnost | Banka | Zasedání centrální banky | Zasedání bankovní rady | Dnešní události | Americké ministerstvo zahraničí | Investor | Společnost Unilever | Inflace v Kanadě | Next Finance Vladimír Pikora | Japonský jen | IRBT | Objednávky | Klesající inflace | Poradenství | Hry | Šance | Pokles zlata | Úrokové sazby ČNB | BlackRock | KER | SMCI | Dánsko | Analytik | Nová stimulační opatření | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní příležitosti | NZD | Americká centrální banka dnes | MF | Obchodování eura | Evropské dluhopisy | Žádosti o podporu | Evropský průmysl | Kupci | Panevropský akciový index STOXX 600 | Akcie antivirové společnosti | Měnové podmínky | Mzda | Vánoční rally | Světové akciové indexy | Umělá inteligence | Británie | ČNB dnes | Netflix | Průmyslový index Dow Jones | Varování před riziky | PINS.US | Zisk na akcii | Prohlášení | Deloitte | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | GM | Nový Zéland | Nákup aktiv | Tesla | Riziková prémie | Pražská burza | CPI v eurozóně | Vývoj jádrové inflace | Sentiment trhu | Problémy amerických bank | Koronavirus | Halliburton | CAD | Železná ruda | Výhody | Základní úroková sazba | Stav americké ekonomiky | CBOT | Podniky | Realistická očekávání | Analýza | Chování spotřebitelů | Ministr financí | Ukazatele | Slabší makrodata | Těžební kapacity | Gasoline | David Vagenknecht | Procter & Gamble | Velké ztráty | Prezident Federální rezervní banky | Aktuálně trh | Futures na americké indexy | Index spotřebitelských cen | Významné události | Podnikatelské klima | Hike | Stimuly | City | Američané | Omicron | Graf dne | Makléř | Impeachment | Účinnosti vakcín | Cena práce | Světové akciové trhy | Společnost Meta | Předsedkyně Evropské komise | Objem zakázek | Nízká inflace | Americké desetileté výnosy | Guvernér NBP | Snížení úroků | NewYorská burza | Rostoucí společnosti | Ústup pandemie | Zemědělství | Americká centrální banka FED | Zrychlení růstu | Omezování nákupů aktiv | Kontrakt | 1D | Dow Jones | Domácí poptávka | Akciový index PX | Amazon | Statistika | Vývoj ceny | Změny úrokových sazeb | FOMC | Société Générale | Míra inflace v USA | Černá labuť | Průlom | Firemní výsledky | Index technologického trhu Nasdaq | Americké tovární objednávky | ONE | Hlavní ekonom
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Pozitivní zprávy
Poznámky o tržních podmínkách
Poznej svého klienta
Pozornost
Pozornost devizového trhu
Pozornost finančních trhů
Pozornost forexového trhu
Pozornost investorů
Pozornost obchodníků
Pozornost tradera

Následující klíčová slova

Pozorování
Pozorování trhu
Požadavky na kapitál
Požadavky na obchodování
Požadovaný risk management
Požadovaný zisk
Požáry v Austrálii
Požáry v Rusku
Požár zásobníku ropy
PPE
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít