Sobota 18. května 2024 12:22
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace
reklama
Fintokei ProTrader

Ruský plyn

img

Gazprom s obtížemi vyplňuje ztrátu evropského trhu dodávkami do Číny

14.05.2024 Ruský plynárenský gigant Gazprom by se dlouho mohl potýkat se špatnými hospodářskými výsledky. Kdysi nejziskovější ruská společnost vlastněná Kremlem se potýká se ztrátou evropského trhu, kterou se snaží vykompenzovat domácím trhem a vývozem do Číny. Firma nedávno oznámila roční čistou ztrátu sedm miliard dolarů (161 miliard Kč). Červená čísla vykázala poprvé od roku 1999. Problémy Gazpromu odrážejí výrazný dopad evropských sankcí na ruský plynárenský průmysl a také omezení vyplývající ze sílícího partnerství Moskvy s Čínou, píše agentura Reuters.
img

Putinův režim letos na ropě a plynu zkasíruje vysokých bezmála 3000 miliard korun, o 500 miliard více než loni, a to navzdory sankcím. Vděčí za to i teroristům z Hamásu

08.05.2024 Režim ruského prezidenta Vladimira Putina bude v tomto roce pořádně kasírovat na prodeji ropy a plynu, a to navzdory západním sankcím. Ruský rozpočet letos může počítat s meziročně o zhruba 20 procent vyššími příjmy z ropy a plynu, v přepočtu se jedná o přibližně 2,9 bilionu korun, plyne z výpočtů Bloombergu. Zmíněných zhruba dvacet procent tedy odpovídá nějakým 500 miliardám korun.
img

Miliardář Křetínský kupuje pětinu největší německé ocelárny Thyssenkrupp, podíl zřejmě navýší na polovinu. Thyssenkrupp čelí vážným potížím kvůli zelené agendě a drahým energiím, na nichž ale Křetínský rekordně vydělává

26.04.2024 Český miliardář Daniel Křetínský kupuje prostřednictvím své firmy EP Corporate Group 20 procent německé ocelárny Thyssenkrupp, jež v Duisburgu provozuje největší ocelářský závod Evropy. Drtí ji však drahé energie a zelené regulace, kvůli nimž plánuje výraznou redukci stavů zaměstnanců po tisících. A kvůli nimž se stává i kořistí právě třeba pro Křetínského, jehož energetický byznys z drahých energií profituje jako žádný jiný podnik či firma české historie. Svůj podíl v Thyssenkrupp Křetínský zřejmě navýší na 50 procent; nyní o tom jedná.
img

Největší německá ocelárna, Thyssenkrupp, plánuje masivní propouštění a snižování stavů po tisících. Na ikonický podnik dolehla zelená agenda

12.04.2024 Thyssenkrupp, největší výrobce oceli v Německu, chystá masivní propouštění a snižování stavů. Dotknout se má tisíců zaměstnanců jejího největšího závodu, jenž se nachází v Duisburgu. Plánované opatření souvisí se zásadní restrukturalizací výroby v podniku, který je jednou z „vlajkových lodí“ německého průmyslnictví a jehož kořeny sahají do roku 1811. Restrukturalizace má vést ke snížení výrobní kapacity v Thyssenkrupp o 22 procent, jak podnik uvedl včera večer.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

EU by měla uzákonit plán na ukončení dodávek plynu z Ruska

01.03.2024 Evropská unie by měla do roku 2027 zakotvit svůj plán na ukončení dodávek ruského plynu do zákona, uvedla Litva v dokumentu, který projednají unijní ministři energetiky. Informovala o tom včera agentura Reuters. Od invaze Moskvy na Ukrajinu v roce 2022 se dovoz plynu z Ruska do Evropy prudce snížil, což neplatí pro dovoz ruského zkapalněného zemního plynu (LNG). Evropská komise (EK) navrhla, aby sedmadvacítka do roku 2027 ukončila svou závislost na ruských fosilních palivech.
C:\fakepath\komodity-28022024-uvod.jpg

Komodity – kompletní průvodce komoditním trhem

28.02.2024 Investování a obchodování na komoditním trhu je zajímavý a specifický typ tradingu a investice, který se v mnoha ohledech podobá obchodování a investování do akcií. V tomto článku si představíme svět komodit a najdete zde kompletní průvodce světem komoditního trhu.
img

Dva roky války na Ukrajině. Jak se změnil svět?

23.02.2024 Přesně před dvěma lety, 24. února 2022, zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Po dvou letech války se současná situace na východě země zdá být v západních zemích na denním pořádku, i když pro Ukrajinu je to stále těžký boj o vlastní území, stejně jako v posledních několika měsících. Co se ve světě změnilo od 24. února 2022? Jaký je současný stav finančního trhu, zejména trhu s komoditami? Je svět stále ochoten pomoci Ukrajině? Jak by mohla změna moci v USA ovlivnit vojenskou pomoc Ukrajině?
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

EU nechce prodlužovat smlouvu o tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu

15.02.2024 Evropská unie nemá zájem o prodloužení smlouvy o tranzitu ruského zemního plynu přes území Ukrajiny dál do Evropy. Řekla to dnes komisařka EU pro energetiku Kadri Simsonová, podle níž unie nic takového nepotřebuje. Současná smlouva vyprší na konci letošního roku. Ukrajina už v lednu popřela informace, že je připravena jednat o prodloužení smlouvy.
img

Dovoz ruského plynu do Česka prudce stoupl, říká UniCredit Bank. Z „ruského směru“ do Česka míří nejvíce plynu za čtyři roky, může ale aspoň zčásti jít o dovoz ne-ruského plynu ze zásobníků na Ukrajině

07.02.2024 Podíl ruského plynu na importu do České republiky v poslední době prudce vzrostl; letos v lednu činil asi 62 procent, uvádí UniCredit Bank na základě dat Českého statistického úřadu. V listopadu 2023 to podle téže banky bylo 26 procent, v prosinci pak 2023 pak 58 procent.
img

Podíl ruského plynu dováženého do ČR podle ekonoma v lednu činil 62 %

07.02.2024 Podíl ruského plynu na importu do České republiky v poslední době prudce vzrostl. Letos v lednu činil asi 62 procent, po většinu loňského roku byl téměř na nule. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ), uvedl dnes ekonom UniCredit Bank Jiří Pour. Podle něj ČR za ruský plyn v lednu zaplatila přes tři miliardy korun. Podíl plynu z Ruska začal stoupat loni na podzim. Podle ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) je nárůst ruského dovozu důsledkem aktuálního vývoje na trzích, stále však platí, že ČR je na plynu z Ruska nezávislá.
img

Ukrajina popřela, že je ochotna prodloužit smlouvu o tranzitu ruského plynu

25.01.2024 Ukrajina popřela, že je připravena jednat o prodloužení klíčové smlouvy o tranzitu ruského plynu přes své území, jejíž platnost vyprší na konci letošního roku. Informovala o tom agentura Bloomberg. Slovenský premiér Robert Fico přitom ve středu po setkání se svým ukrajinským protějškem Denysem Šmyhalem uvedl, že tranzit plynu přes Ukrajinu do Evropy by mohl pokračovat.
img

Gazprom loni dodal do Evropy meziročně o 56 procent méně plynu

02.01.2024 Ruská plynárenská společnost Gazprom loni dodala do Evropy 28,3 miliardy kubíků plynu, což je meziročně o 55,6 procenta méně. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se opírá o své vlastní výpočty. Vývoz plynu z Ruska do Evropy, která bývala pro Gazprom hlavním trhem, se prudce snížil kvůli politickým dopadům konfliktu na Ukrajině. Rusko pak začalo více surovin vyvážet do Číny nebo do Indie.
C:\fakepath\cesko-2023.png

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023

31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:
img

Arbitráž začala posuzovat nárok ČEZ vůči Gazpromu, jde o více než miliardu Kč

21.12.2023 Energetická skupina ČEZ zahájila ostrou fázi arbitráže vůči ruskému Gazpromu, od kterého žádá za krácení dodávek plynu náhradu škody za více než miliardu korun. Tříčlennému arbitrážnímu tribunálu se sídlem v Ženevě, který se uplatňovaným nárokem začal zabývat, zaslala česká firma v minulých dnech své odůvodnění žaloby včetně znaleckých posudků. ČTK to dnes sdělil mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.
img

Za dobu Fialovy vlády zlevnil benzín reálně už o 20 %. Zlevňují jej ovšem pokračující mimořádně vysoké dodávky z Ruska a Ficův lobbing v Bruselu

21.12.2023 Vláda premiéra Petra Fialy bývá ve veřejné diskusi často spojována s drahými pohonnými hmotami, resp. hlavně s tím, že jejich zdražování dostatečně nebránila. Jenže jde do značné míry o zcela scestnou diskusi. Například benzín totiž za dobu úřadování Fialova kabinetu zlevnil reálně už takřka o 20 %. Jak to?
img

Benzín v Česku je nejlevnější za dva roky, Ficova vláda totiž v Bruselu dojednala, že Slovensko může do Česka dále dovážet paliva z ruské ropy. Pohonné hmoty ale mohou zdražit kvůli krizi v Rudém moři

21.12.2023 Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují, průměrná cena benzinu klesla pod 36 korun, levnější byl naposledy v lednu 2022. Aktuálně se u čerpacích stanic litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 prodává v průměru za 35,95 koruny za litr, před týdnem byl o 51 haléřů dražší. Nafta je nejlevnější od srpna, v uplynulém týdnu zlevnila o 39 haléřů, za litr teď řidiči dají průměrně 36,29 Kč.
img

Česko i letos válčícímu Rusku stále platí vysoké desítky miliard korun za ropu, naftu, ocel, plyn a další položky

19.12.2023 Evropská unie prodlouží dobu, po niž ještě povoluje dovoz ruské oceli, o čtyři roky. Ocel z Ruska se tak bude moci do zemí EU dovážet až do října 2028. Bez ruské oceli by v Česku měly vážné potíže například Škoda Auto nebo nošovická Hyundai; ty ruskou ocel upotřebí třeba v základní karosérii svých vozidel. Nepřímo se tak ovšem nadále financuje – a financovat tedy o čtyři roky dále bude – Putinova válka na Ukrajině.
img

Dovoz plynu „z ruského směru“ do Česka byl včera nejvyšší od roku 2019. Úřady veřejnosti dluží jasnou odpověď, jaký objem ruského plynu tedy Česko dováží, mohou to být až stovky milionů kubíků

12.12.2023 Průtok plynu předávací stanicí Lanžhot, tedy ze Slovenska do Česka, dosáhl včera hodnoty 176,2 milionu kilowatthodin, vyplývá z dat společnost NET4GAS (viz tabulka níže a také graf Bloombergu pod ní). Jedná se o nejvyšší denní průtok touto hraniční stanicí od 29. prosince 2019. Jde tak samozřejmě i o nejvyšší průtok od loňského září, kdy několik explozí na plynovodech Nord Stream 1 a Nord Stream 2 definitivně znemožnilo přepravu plynu z Ruska přes Německo nakonec až také právě do Česka. Tento ruský plyn ovšem neproudil do Česka přes Lanžhot, nýbrž přes Krušné hory.
img

„Už ani kubík ruského plynu“ neplatí, do Česka ho tečou až stovky milionů kubíků. Veřejnost o tom moc neví a žije převážně v mýlce, že Česko žádný ruský plyn neodebírá

05.12.2023 Až takřka třetina plynu, který do Česka letos v listopadu proudil, je z Ruska. V Česku přitom svoji pouť vesměs nebo převážně končil a dále neputoval. Navíc přeprava plynu do Česka z „ruského směru“ nadále stoupá. V pátek 1. prosince dosáhl průtok plynu předávací stanicí Lanžhot – tedy ze Slovenska do Česka – největšího denního objemu od roku 2019. To vše lze vyčíst z dat společnosti NET4GAS, výhradního přepravce plynu na území ČR.
img

Až takřka třetina plynu, který do Česka v listopadu proudil, je z Ruska. V Česku přitom svoji pouť převážně končil, dál neputoval

03.12.2023 V listopadu Česko dovezlo zhruba 6508 gigawatthodin zemního plynu. To zhruba odpovídá 616,9 milionu metrů krychlových suroviny. Vyplývá to z údajů k průtoku plynu předávacími stanicemi, jak je vykazuje společnost NET4GAS, výhradní přepravce plynu na území ČR.
img

Průtok plynu „z ruského směru“ do Česka byl včera nejvyšší od roku 2019. Úřady veřejnosti dluží jasnou odpověď, jaký objem ruského plynu tedy Česko dováží – v listopadu to totiž zřejmě bylo nejvíce od zničení plynovodů Nord Stream

02.12.2023 Průtok plynu předávací stanicí Lanžhot, tedy ze Slovenska do Česka, dosáhl včera hodnoty 152,4 milionu kilowatthodin, vyplývá z dat společnost NET4GAS (viz tabulka níže). Jedná se o nejvyšší denní průtok touto hraniční stanicí od 29. prosince 2019. Jde tak samozřejmě i o nejvyšší průtok od loňského září, kdy několik explozí na plynovodech Nord Stream 1 a Nord Stream 2 definitivně znemožnilo přepravu plynu z Ruska přes Německo nakonec až také právě do Česka. Tento ruský plyn ovšem neproudil do Česka přes Lanžhot, nýbrž přes Krušné hory.
img

Ministr průmyslu Síkela v reakci na debatu na sociálních sítích potvrdil, že Česko obnovilo dovoz plynu z Ruska. V rostoucí míře dováží z Ruska také ropu

26.11.2023 Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela včera zjevně v reakci na debatu na sociálních sítích potvrdil, že Česko obnovilo dovoz plynu z Ruska. Potvrdil tak informace z účtu ekonoma Lukáše Kovandy, uveřejněné krátce předtím včera na sociální sítí X.
img

Analytici: Kapacity LNG jsou důležité pro energetickou bezpečnost; otázkou je cena

24.11.2023 Dlouhodobý pronájem kapacity terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) v Německu je důležitý krok k zabezpečení přístupu státu ke klíčové energetické surovině, hodnotí investici analytici. Podle nich zajištění dodávek energií zvýší jistotu pro domácí průmysl i domácnosti. Finanční výhodnost investice ale zůstává neznámou. Vyplývá to z vyjádření analytiků pro ČTK.
img

Ruská společnost Gazprom poskytne Maďarsku a Číně na zimu další plyn

23.10.2023 Ruská plynárenská společnost Gazprom ještě letos poskytne Maďarsku a Číně další plyn. Podle agentury TASS to řekl generální ředitel podniku Alexej Miller. Ruský prezident Vladimir Putin minulý týden jednal v Číně s lídry obou zemí a součástí ruské delegace byl i Miller. Maďarsko má s Gazpromem od roku 2021 uzavřené dlouhodobé smlouvy o dodávkách suroviny.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Bulharsko zpoplatnilo transit ruského plynu, Maďarsko a Srbsko protestují

18.10.2023 Bulharsko zpoplatnilo transit ruského plynu, účtuje 10,2 eura za megawatthodinu plynu. Maďarsko a Srbsko dnes označily páteční krok Sofie za "nepřátelský", informovala agentura Reuters. Rozhodnutím Bulharska plyn podle agentury Bloomberg zdražil o 20 procent ve srovnání s evropskou referenční cenou plynu na virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku.
img

Bloomberg: Pád Gazpromu otupuje klíčový nástroj Putinovy moci

13.10.2023 Ruský prezident Vladimir Putin přecenil své možnosti, když se pokusil využít ruský státní plynárenský gigant Gazprom k tomu, aby dostal Evropu na kolena. A nyní jsou jeho snahy o posílení Gazpromu vydány na milost a nemilost Číně, napsala agentura Bloomberg.
img

Evropa podle ruského Gazpromu nemá dost plynu a může čelit potížím

03.10.2023 Evropa nemá dostatek zemního plynu a může čelit problémům. Uvedl to dnes podle agentury Reuters ruský plynárenský gigant Gazprom. Velkoobchodní ceny plynu v Evropě se přitom v posledních dnech díky teplému počasí a růstu dodávek z Norska snižují a zásobníky plynu v Evropské unii jsou téměř plné.
img

Gazprom v pololetí vykázal pokles produkce plynu o téměř 25 procent

28.09.2023 Ruskému plynárenskému gigantu Gazprom v letošním prvním pololetí klesla produkce plynu meziročně o téměř 25 procent na 179,45 miliardy krychlových metrů. Oznámila to dnes podle agentury Reuters firma, která se v poslední době potýká s prudkým poklesem vývozu do Evropy.
img

Ruský Gazprom je za druhé čtvrtletí kvůli poklesu vývozu do Evropy ve ztrátě

30.08.2023 Ruský plynárenský gigant Gazprom se v letošním druhém čtvrtletí propadl do ztráty 18,6 miliardy rublů (zhruba 4,3 miliardy Kč) po zisku 1,03 bilionu rublů (téměř 240 miliard Kč) před rokem. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Výsledky podniku zasáhl prudký pokles vývozu do Evropy.
img

Česká vláda se chystá utratit desítky miliard korun za plynovody, které ale už žádný plyn nepřepravují. Aneb vezme českým důchodcům, aby dala těm kanadským?

24.08.2023 Český stát má zájem o pořízení plynovodní sítě v zemi. Na čtyři tisíce kilometrů daných plynovodů nyní vlastní firma Net4Gas. Potíž je v tom, že její plynovody nyní už prakticky žádný plyn tranzitně nevedou. Jsou to z hlediska tranzitu v podstatě vyprázdněné roury. Takže vysoce zadlužená firma Net4Gas se tudíž dostává do finanční tísně. Což rmoutí zejména její konečné majitele: německou pojišťovací skupinu Allianz a kanadský penzijní fond OMERS. Fialova vláda nyní Allianzu i kanadským důchodcům může vytáhnout pořádný trn z paty. Na účet českého daňového poplatníka a svým způsobem i na účet českého důchodce, ovšem.
img

Reuters: Rusko do Evropy dodalo přes plynovody 12 miliard kubíků plynu

30.06.2023 Vývoz plynu od ruské plynárenské společnosti Gazprom do Evropy prostřednictvím plynovodů v prvním pololetí dosáhl zhruba 12,1 miliardy krychlových metrů, zatímco v celém loňském roce činil 62 miliard krychlových metrů. Informovala o tom dnes agentura Reuters, která se odvolává na své výpočty vycházející z údajů o dodávkách přes Ukrajinu a prostřednictvím plynovodu TurkStream. V samotném červnu se export podle těchto údajů meziměsíčně zvýšil o 3,6 procenta na 66,8 milionu krychlových metrů denně.
C:\fakepath\trader-12062023-33-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.06.2023 1) Spotřebitelské ceny v květnu meziročně vzrostly o 11,1 procenta, inflace tak zpomalila z dubnových 12,7 procenta. Meziměsíčně se ceny zvýšily o 0,3 procenta, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Meziroční inflace byla o 0,5 procentního bodu nižší, než v jarní prognóze odhadovala Česká národní banka (ČNB).
img

Analytici: Pokles významu Ruska v energetickém systému prospěje Kataru či USA

26.04.2023 Role Ruska jako globálního hráče na energetickém trhu se bude snižovat. Na trhu se zkapalněným zemním plynem (LNG) z toho bude těžit řada zemí, například Spojené státy nebo Katar, informoval s odkazem na analytiky server televize CNBC. Sankce, které západní státy uvalily na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu, odčerpaly z ruského sektoru LNG většinu zahraničních investic.
img

Reuters: Ruská Gazprombank rozšířila spolupráci s bankami v Indii

17.04.2023 Ruský finanční ústav Gazprombank rozšířil spolupráci s bankami v Indii, díky čemuž usnadní růst obchodu v národních měnách mezi oběma zeměmi. Agentuře Reuters to řekla místopředsedkyně správní rady Gazprombank Jelena Borisenková. Rusko se v letošním roce stalo největším dodavatelem ropy na indický trh. Spojené státy a Británie na Gazprombank loni v odvetě za invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalily sankce, Evropská unie nikoliv.
C:\fakepath\Kretinsky.jpeg

Křetínského EPH odmítá obviňování holdingu z vazeb na ruskou ekonomiku

23.03.2023 Ukrajina dala na svůj seznam "mezinárodních sponzorů války" německý obchodní koncern Metro AG, který nadále působí v Rusku. Upozornil na to polský server Onet, který zároveň zdůraznil, že "klíčovým podílníkem v koncernu je český oligarcha Daniel Křetínský" s vazbami na ropný, plynárenský a bankovní sektor ruské ekonomiky. Mluvčí Energetického a průmyslového holdingu (EPH) většinově vlastněného Křetínským na dotaz ČTK sdělil, že společnosti ovládané EPH napojení na ruskou ekonomiku nemají a že podobné tvrzení je "nepravdivé, neférové a urážející".
img

Si Ťin-pching v Moskvě Putinovi do náruče úplně nepadl. Čína nehodlá od Ruska kupovat tolik plynu, kolik by si Kreml přál

22.03.2023 Čínský prezident Si Ťin-pching se při své právě skončené třídenní státní návštěvě Ruska snažil dávat světu zřetelně najevo, že je se svým hostitelem zajedno v celé řadě věcí. V tom pro Kreml opravdu důležitém byl však zdrženlivý. Nekývnul třeba na nabídku svého protějšku Vladimira Putina, aby Čína odebírala mnohem více plynu.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Šéf Exxonu kritizoval energetickou politiku EU, zašla podle něj příliš daleko

08.03.2023 Generální ředitel americké ropné společnosti ExxonMobil Darren Woods kritizoval energetickou politiku Evropské unie. Podle něj zašla až příliš daleko a represivní opatření proti fosilním palivům v Evropě teď velké energetické společnosti nutí, aby přehodnotily své plány a případně investovaly jinde. Woods to řekl na každoroční konferenci CERAWeek, která se v těchto dnech koná v Houstonu.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Analýza: EU díky obnovitelným energiím ušetřila miliardy eur za dovoz plynu

22.02.2023 Evropská unie byla díky většímu využívání energie z větru a slunce schopna ušetřit po začátku invaze Ruska na Ukrajinu 12 miliard eur (asi 285 miliard Kč) za dovoz plynu. Podle agentury DPA to vyplývá z dnes zveřejněné analýzy think-tanku Ember Climate.
img

Konec éry drahého plynu?

08.02.2023 Ještě před několika měsíci média doporučovala nakoupit teplé svetry na nadcházející zimu kvůli extrémním cenám energií a plynu. Zima s cenou plynu 300 eur za megawatthodinu by nebyla levná a nejspíš ani teplá. Tyto obavy však již dávno pominuly a nyní si klademe otázku: Je to konec éry extrémně drahého plynu a vysokých účtů za energie? Je to naopak začátek větších problémů, kterým čelí Evropa a další země závislé na plynu?
img

Velké čínské otevření: divoká makro karta roku 2023

20.01.2023 Zatímco v Evropě jsme si již odvykli považovat covid-19 za hlavního hybatele makro dění, v Číně dochází teprve v těchto týdnech k překotnému otevření druhé největší ekonomiky světa. Po téměř třech letech izolace totiž komunistická strana kapitulovala na politiku nulové tolerance a uvolnila většinu proti-pandemických opatření. A vzhledem k velikosti čínské ekonomiky je možné, že půjde o jednu ze zásadních makro událostí tohoto roku, jejíž dopady pocítí i zbytek globální ekonomiky.
img

Ruský Gazprom pokračuje ve snižování dodávek plynu do Evropy přes Ukrajinu

19.01.2023 Ruská plynárenská společnost Gazprom pokračuje ve snižování dodávek zemního plynu do Evropy přes Ukrajinu. Firma oznámila, že dnes budou tyto dodávky činit 25,1 milionu krychlových metrů. Již v úterý je zredukovala na 32,6 milionu krychlových metrů, tedy o zhruba osm procent proti předchozím několika dnům, napsala agentura Reuters. Od 6. do 16. ledna se dodávky pohybovaly mezi 35,4 a 35,5 milionu krychlových metrů denně. Po většinu loňského druhého pololetí přitom přesahovaly 40 milionů krychlových metrů denně.
C:\fakepath\zemni plyn5.jpg

Plyn pro evropský trh dál zlevňuje, dopoledne se dostal k 70 eurům za MWh

02.01.2023 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh první obchodní den letošního roku pokračuje v poklesu. Dopoledne vykazoval klíčový termínový kontrakt na plyn pokles o více než sedm procent, a cena se tak dostala k 70 eurům (1692 Kč) za megawatthodinu (MWh). Plyn je nyní nejlevnější od druhé poloviny loňského února, tedy od doby, než začala válka na Ukrajině. K nízkým cenám teď přispívá hlavně teplé počasí a s tím související nižší poptávka.
img

Rozbřesk: Proč může být čínské otevření problémem pro Evropu?

20.12.2022 V komunistické Číně se v posledních týdnech hnuly ledy. Pod tlakem rostoucího počtu nově nakažených, negativních dopadů do ekonomiky a nezvykle silných občanských protestů se úřady rozhodly rozvolnit politiku nulové tolerance vůči covidu. Vše tak nasvědčuje tomu, že se Čína vydá západní cestou minimálních restrikcí a naučí se „žít s covidem“. Pro evropskou ekonomiku však může být tento krok – zvláště pokud proběhne překotně – spojený minimálně s dvěma negativními riziky.
img

Proč může být čínské otevření problémem pro Evropu?

20.12.2022 V komunistické Číně se v posledních týdnech hnuly ledy. Pod tlakem rostoucího počtu nově nakažených, negativních dopadů do ekonomiky a nezvykle silných občanských protestů se úřady rozhodly rozvolnit politiku nulové tolerance vůči covidu. Vše tak nasvědčuje tomu, že se Čína vydá západní cestou minimálních restrikcí a naučí se „žít s covidem“. Pro evropskou ekonomiku však může být tento krok – zvláště pokud proběhne překotně – spojený minimálně s dvěma negativními riziky.
img

Rozbřesk: Evropa i v listopadu snížila spotřebu plynu o čtvrtinu

06.12.2022 Evropa se ve snaze omezit závislost na ruských energiích opravdu snaží. Tedy, abychom byli přesnější, extrémní nárůst cen energií v čele právě s plynem, nutí evropské spotřebitele výrazně šetřit. Přesně to totiž naznačují předběžná čísla o spotřebě plynu v EU za listopad, která oproti pětiletému průměru ukazují na pokles spotřeby asi o čtvrtinu. Tedy podobně jako v říjnu, a to navzdory tomu, že listopad již z hlediska počasí nebyl tak příznivý.
img

Evropa dále snižuje spotřebu plynu

06.12.2022 Evropa se ve snaze omezit závislost na ruských energiích opravdu snaží. Tedy, abychom byli přesnější, extrémní nárůst cen energií v čele právě s plynem, nutí evropské spotřebitele výrazně šetřit. Přesně to totiž naznačují předběžná čísla o spotřebě plynu v EU za listopad, která oproti pětiletému průměru ukazují na pokles spotřeby asi o čtvrtinu.
img

💥NATGAS se propadá téměř o 5 %

30.11.2022 NATGAS se během dnešní seance chová zvláštním způsobem. Dočasná poptávka po elektřině, teple a průmyslovém využití je dnes v USA poměrně vysoká. K tomu všemu jsme svědky rekordních denních exportů LNG ze Spojených států do Evropy, což ukazuje, že stále existuje prostor pro další růst exportu a snižování lokální nabídky.
img

Gazprom hrozí, že vypne Evropě další plyn. Ratingová agentura Standard & Poor’s zase varuje Českou národní banku

22.11.2022 Evropa energetickou krizi zatím zvládá. To však neznamená, že zejména některé její země – včetně Česka – nečeká v příštím roce ekonomický otřes. Oba závěry lze vyvodit z dnešního dění na mezinárodních trzích.
img

Finanční trhy: Pro trvalejší oslabení dolaru je nutné rozvolnění ze strany Fedu

04.11.2022 Pokud v nadcházejícím čtvrtletí nedojde k náhlému obnovení toku zemního plynu z Ruska, čeká Evropskou unii a euro, ale i měny jejích satelitů, tedy libru a švédskou korunu, ekonomická zima. I když se to ECB a další centrální banky, s nezanedbatelnou výjimkou Bank of Japan (BoJ), snažily dohnat a ve 3. čtvrtletí zpřísňovaly, zůstává Fed i nadále centrální bankou, která „vládne všem“. A dokud nezačne Federální rezervní systém znovu rozvolňovat, nemůžeme si být jistí, že je americký dolar konečně připraven oslabit.
img

Šéf IEA: Svět zasáhla první skutečně globální energetická krize

25.10.2022 Svět zasáhla první skutečně globální energetická krize. Na konferenci v Singapuru to dnes prohlásil výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol. Napjatá je podle něj především situace na trhu se zkapalněným zemním plynem (LNG), poukázal ale i na velké producenty ropy, kteří snižují těžbu. Svět se podle něj i přes cenové stropy neobejde bez ruské ropy.
img

Turecko chce být distribučním centrem ruského plynu pro Evropu, řekl Erdogan

14.10.2022 Turecko se chce stát distribučním centrem ruského plynu, který by proudil do Evropy. Ruské a turecké úřady dostaly zadání, aby na záměru spolupracovaly. Při návratu ze summitu v Kazachstánu to řekl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který ve čtvrtek jednal v Astaně s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Informovala o tom dnes agentura AP.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Itálie dnes nedostane plyn z Ruska, tranzit přes Rakousko není možný, uvedla ENI

02.10.2022 Itálie dnes nedostane žádný plyn z Ruska. Uvedla to italská energetická společnost ENI s odkazem na informaci od ruské společnosti Gazprom. Podle ruské firmy totiž není možné zaručit tranzit přes Rakousko kvůli regulačním změnám. Před válkou Itálie pokrývala dovozem z Ruska na 40 procent své spotřeby plynu.
C:\\fakepath\\xtb-29092022-3.png

Reportáž z vysílání XTB: Energetická krize 2022

29.09.2022 V úterý 22. 9. 2022 od 18:00 pořádala společnost XTB online konferenci na aktuálně velmi skloňované téma „Energetická krize 2022“. Pozvanými řečníky byli: Lukáš Kovanda (hlavní ekonom Trinity Bank), Tomáš Prouza (prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR) a Jaroslav Šura (ekonom a investor). Konferencí provázel hlavní analytik XTB Česká republika Jiří Tyleček.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena zemního plynu v USA obnovila růst, je blízko mnohaletého maxima

14.09.2022 Cena zemního plynu ve Spojených státech kvůli hrozbě stávky na železnici obnovila růst a pohybuje se blízko mnohaletého maxima nad devíti dolary za milion britských termálních jednotek (mmBtu), na kterém se ocitla v srpnu. Ukazují to záznamy komoditní burzy NYMEX v New Yorku. Před dvěma lety stál plyn v USA zhruba 1,50 USD/mmBtu.
img

Scholz: Německo bude mít do konce příštího roku náhradní kapacitu za ruský plyn

14.09.2022 Německo bude mít do konce příštího roku díky nově budovaným terminálům na zkapalněný zemní plyn (LNG) dostatečnou dovozní kapacitu, aby plně nahradilo dodávky ruského plynu. Na fóru zaměstnavatelů to dnes v Berlíně prohlásil spolkový kancléř Olaf Scholz. Řekl také, že jeho vláda hledá možnosti, jak ceny energií spotřebitelům snížit.
img

Plán EU na boj s drahými energiemi

12.09.2022 Evropská unie má plán, jak bojovat s drahými energiemi. Shoda ovšem panuje jen v obecné rovině, v detailech zatím evropský plán hodně “drhne”. Ministři pro energetiku se shodli na tom, že omezí spotřebu elektřiny ve spotřebních špičkách, uvalí mimořádné daně na ne-plynové výrobce energie, zavede strop na ceny plynu a zajistí dostatek likvidity producentům energií, pro které je při vysoké volatilitě velmi obtížné uzavírat obchody na burze. Nejvíce otazníků visí nad zastropováním cen plynu a nad mimořádným zdaněním energetických společností.
img

Rozbřesk: Evropský plán na boj s drahými energiemi zatím přináší víc otázek než odpovědí

12.09.2022 Evropská unie má plán, jak bojovat s drahými energiemi. Shoda ovšem panuje jen v obecné rovině, v detailech zatím evropský plán hodně “drhne”. Ministři pro energetiku se shodli na tom, že omezí spotřebu elektřiny ve spotřebních špičkách, uvalí mimořádné daně na ne-plynové výrobce energie, zavede strop na ceny plynu a zajistí dostatek likvidity producentům energií, pro které je při vysoké volatilitě velmi obtížné uzavírat obchody na burze. Nejvíce otazníků visí nad zastropováním cen plynu a nad mimořádným zdaněním energetických společností.
img

Pražané už mají dvě třetiny plynu z Norska, ruské dodávky se daří z podstatné míry nahrazovat. Dodávky plynu do Česka klesly po odstavení Nord Streamu 1 o necelých 40 procent

08.09.2022 Česko po odstavení plynovodu Nord Stream 1 rozhodně nezůstává bez dodávek plynu. Do Česka sice po vypnutí klíčového evropského potrubí, spojujícího Rusko s Německem, neteče žádný ruský plyn. Zato se však zvyšuje podíl plynu z jiných zemí. „Podle našich odhadů je teď kolem 65 procent zemního plynu spotřebovávaného v Praze původem z Norska,“ uvedl například včera na svém twitterovém účtu Martin Pacovský, předseda představenstva Pražské plynárenské. Ta je třetím největším dodavatelem plynu v ČR podle počtu odběrných míst.
img

Dodávky plynu z Německa do Česka klesly v prvním týdnu po odstavení Nord Streamu 1 o takřka 40 procent. Do Česka nyní z Německa proudí hlavně norský plyn

07.09.2022 Do Česka v uplynulých sedmi dnech netekl žádný z Ruska. Důvodem je odstavení plynovodu Nord Stream 1. Přesto se dodávky plynu z německé do české plynovodní sítě ztenčily jen o necelých 40 procent. Důvodem je fakt, že do Česka přes Německo nadále proudí plyn z jiných zemí, než je Rusko. Zejména se jedná o Norsko.
C:\fakepath\gazprom.jpg

Gazprom se dohodl s čínskou CNPC na platbách za plyn v rublech a jüanech

06.09.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom podepsala s čínskou energetickou firmou China National Petroleum Corporation (CNPC) smlouvu, podle které se budou dodávky ruského plynu do Číny prostřednictvím plynovodu Síla Sibiře hradit v ruských rublech a čínských jüanech místo v amerických dolarech. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Podle šéfa Gazpromu Alexeje Millera je tato změna výhodná pro obě strany.
img

Největší americká banka chystá přesun zaměstnanců z Frankfurtu do Londýna, bojí se zimních blackoutů v Německu. Stabilní dodávky ruského plynu v EU má teď jen Maďarsko

06.09.2022 Největší americká banka JP Morgan se chystá přesunout své zaměstnance z Frankfurtu do Londýna. Obává se, že Německo se bude přes zimu potýkat s blackouty, před nimiž chce chránit je i svůj byznys. Plány banky jsou součástí souboru nouzových opatření, která hodlá uplatnit, zhorší-li se v Německu dále energetická situace.
img

Vypnutí Nord Streamu 1, „ruská odveta“, srazilo do mínusu i americké akcie. Svět se bojí těžké evropské energetické krize s globálními důsledky, cena plynu v EU příští týden prý poletí nahoru

04.09.2022 Americké akcie včera začaly obchodování růstem, nakonec je ale skolila zpráva Gazpromu, že neobnoví dodávky plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval. Takový vývoj naznačuje, že svět se obává závažné evropské energetické krize, která může mít důsledky i mimo starý kontinent.
img

Rusko nechá Nord Stream 1 vypnutý, Siemens naznačuje, je za tím politický motiv. Co se bude dít dále?

03.09.2022 Skutečnost, že Gazprom neobnoví dodávky plynu do EU plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval, není úplně nečekaná. Z pohybů ceny plynu v EU v uplynulých dnech bylo možné vyčíst, že trh přikládá zhruba třicetiprocentní pravděpodobnost tomu, že ke zprovoznění potrubí nedojde, jak dle plánu mělo, tedy zítra. EU je tak i proto na nastalou situaci alespoň částečně připravena.
img

Ukrajinský Naftogaz by podle svého šéfa mohl napřesrok zásobovat Evropu plynem

02.09.2022 Ukrajinská státní plynárenská společnost Naftogaz usilovně pracuje na zvyšování produkce zemního plynu a mohla by dodávat evropským státům plyn pro topnou sezonu v příštím roce. Agentuře Reuters to řekl generální ředitel Naftogazu Jurij Vitrenko. Někteří odborníci z odvětví jsou nicméně k jeho plánům skeptičtí.
img

Závěr týdne je zelený díky datům i energiím

02.09.2022 Akcie i dluhopisy na hlavních trzích si v samotném závěru týdne připisují velmi pěkné zisky. Hlavní americké akciové indexy rostou přes procento a v Evropě vidíme na DAXu růst až přes 3 pct. Velmi dobře se daří i dluhopisům, především těm s kratší splatností. Výnosy v USA padají o 8, v Německu o 9 bazických bodů na 2Y splatnosti. Eurodolar během dneška vytrvale stoupá a nachází se na 1,0025.
img

Je čas zastropovat cenu ruského plynu, řekla šéfka EK

02.09.2022 Evropská unie by měla zastropovat cenu plynu přepravovaného potrubím z Ruska, aby zmírnila dopady manipulace trhem ze strany ruského prezidenta Vladimira Putina. Během cesty do Německa to dnes prohlásila předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv na její slova reagoval oznámením, že Moskva v tom případě přestane plyn do unie dodávat. Šéfka unijní exekutivy zároveň vyzvala k úsporám energií, konkrétní plán by měla představit v polovině září.
img

Ranné zhrnutie (31.08.2022)

31.08.2022 Akciové indexy včera nedokázali udržať ranné zisky a ukončili seansu nižšie. S&P 500 klesol o 1,10 %, Dow Jones sa posunul o 0,96 % nižšie a Nasdaq klesol o 1,12 %. Russell 2000 klesol o 1,45 %.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Gazprom zastavil vývoz plynu do Polska, Bulharska, Nizozemska a dalších zemí

31.08.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (ruská společnost Gazprom od čtvrtka zcela zastaví dodávky plynu francouzské společnosti Engie; firma podle ní plně neuhradila červencové dodávky):
C:\fakepath\elektrina.png

Na rekordu uzavřela cena elektřiny pro Německo i plyn pro evropský trh

25.08.2022 Evropské ceny elektřiny stoupají na nové rekordy. Tlak na velkoobchodní energetické trhy, které se již potýkají s výrazně nižšími dodávkami ruského plynu, umocňuje nedostatečná produkce jaderné energie ve Francii. Na rekordu včera uzavřel i plyn pro evropský trh.
img

S nákupem nemovitosti počkejte. Může být levněji

08.08.2022 Hypotéky v Česku prudce zdražují. Podle nejnovějších údajů Fincentra Hypoindexu odpovídala průměrná úroková sazba počátkem července 6,24 procenta, nyní už se blíží úrovni 6,5 procenta. Hypotéky jsou nejdražší od počátku milénia. Jsou dražší dokonce i než těsně před globální finanční krizí, jež vrcholila v letech 2008 a 2009. Ta tehdy následně způsobila pokles cen tuzemských nemovitostí.
img

Bulharsko zvažuje dlouhodobý kontrakt na plyn s Gazpromem. Byla by to „rána“ pro Brusel

07.08.2022 Bulharsko zvažuje zahájení jednání o dlouhodobém kontraktu na dodávky plynu s ruským podnikem Gazprom. Náměstek ministra energetiky bulharské úřednické vlády, Elenko Božkov, to v pátek uvedl v rozhovoru pro místní televizi.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecko přistoupilo na platby v rublech za ruský plyn, uvádí Moskva

07.08.2022 Turecko bude za ruský plyn částečně platit v rublech. Podle agentury TASS o tom po pátečním setkání ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho tureckého protějšku Recepa Tayyipa Erdogana v Soči informoval místopředseda ruské vlády Alexandr Novak. Rusko začalo požadovat platby v rublech po odběratelích plynu po rozpoutání války na Ukrajině a ostré západní reakci, která ohrozila stabilitu ruské měny.
img

Dodávky plynovodem Nord Stream 1 klesly, Německo mluví o mocenské hře

27.07.2022 Dodávky ruského plynu prostřednictvím plynovodu Nord Stream 1 do Německa dnes v souladu s pondělním oznámením ruské společnosti Gazprom klesly. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov řekl, že Gazprom do Evropy dodává tolik plynu, kolik je jen možné a nutné - ve větších dodávkách mu podle něj zabránily evropské sankce, které zpozdily opravu turbíny pro plynovod. Mluvčí německé vlády hovoří o mocenské hře, argument s turbínou odmítá.
img

Hypotéky prudce zdražují, splátka za panelákový byt bude 45 tisíc korun měsíčně. Ceny nemovitostí nyní proto budou často klesat, až po dva roky, vyplatí se s nákupem počkat

24.07.2022 Hypotéky v Česku prudce zdražují. Podle nejnovějších údajů Fincentra Hypoindexu odpovídala průměrná úroková sazba počátkem července 6,24 procenta, nyní už se blíží úrovni 6,5 procenta. Hypotéky jsou nejdražší od počátku milénia. Jsou dražší dokonce i než těsně před globální finanční krizí, jež vrcholila v letech 2008 a 2009. Ta tehdy následně způsobila pokles cen tuzemských nemovitostí.
img

Týden na akciových trzích: Výsledkové sezóna podporuje akciové trhy

22.07.2022 Makro událostí týdne bylo jistě měnové zasedání ECB. Sazby se zvýšily, to se čekalo, ale nečekalo se, že se zvednou o 50 bb (očekávání byla na jen 25 bb). Navíc podle doprovodného komentáře se pravděpodobně dočkáme dalšího utahování.
C:\fakepath\trader-20072022-25-zm.jpg

Forex: Euro před čtvrtečním rozhodnutím ECB o sazbách vůči dolaru slábne

20.07.2022 Euro dnes na forexových trzích sílilo vůči dolaru, později ale o zisky přišlo a kolem 17:40 SELČ ztrácelo 0,2 procenta na 1,0202 EUR/USD. Investoři čekají, zda a o kolik Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek zvýší základní úrokovou sazbu.
img

Forex: Poteče, či nepoteče? Toť otázka

20.07.2022 Z dneška na zítřek by měla skončit plánovaná odstávka plynovodu Nord Stream 1. Klíčovou otázkou dne tak je, zda ruský plyn ve čtvrtek skutečně začne do Evropy téct a v jaké výši. Tato informace je samozřejmě důležitá pro další cenový vývoj v této komoditě, a tedy i vývoj cen průmyslových výrobců. Data za červen dnes budou zveřejněna za Německo i Česko. Statistiky ukážou na další vzestup, i když dynamika bude slabší než v minulém měsíci. Vysoké ceny kazí náladu i evropským domácnostem. I tady ale podle nás je to nejhorší za námi, jak čekáme od červencového ukazatele spotřebitelské důvěry v eurozóně.
img

Zmrzne Evropa?

18.07.2022 Evropa aktuálně čelí jedné z nejhorších energetických krizí v historii. Faktorů, kterých vedlo k této situaci je mnoho, avšak jeden je zřejmý. Rusko v odvetě za sankce uvalené po útoku na Ukrajinu již přerušilo dodávky plynu některým členským státům EU a postupně omezuje dodávky plynu do dalších zemí. Po dlouhá léta byl plyn preferovaným zdrojem energie, což se přisuzuje jeho nízké ceně. Nelze vyloučit různé akce ruské lobby, která učinila Evropu závislou na ruském plynu. Z toho důvodu se všichni obávají, že během zimní sezóny mohou zmrznout.
img

Ranní okénko - Inflační očekávání mezi českými podniky se znovu zvýšila

15.07.2022 Asijské burzy dnes otevřely ve špatné náladě, když investoři reagovali na výkon čínské ekonomiky ve druhém čtvrtletí +0,4 % meziročně, což je nejnižší tempo od pandemie v roce 2020. Výsledek zaostal i za mediánem tržního odhadu (+1,2 %). V mezičtvrtletním srovnání HDP klesl o 2,6 % oproti očekávaným 2,0 %. Čínská ekonomika byla svírána přísnými lockdowny. V eurozóně dnes dopoledne vyjde květnový údaj o bilanci zahraničního obchodu, která měla navýšit deficit z 31,7 mld. EUR na 35 mld. EUR.
C:\fakepath\US dolar a EURO.jpg

Forex: Euro poprvé od roku 2002 sestoupilo na paritu vůči dolaru

12.07.2022 Jednotná evropská měna euro dnes poprvé od roku 2002 sestoupila na paritu vůči americkému dolaru. Jedno euro se tak po krátkou dobu prodávalo za jeden dolar. Jednotná evropská měna je nyní pod tlakem kvůli obavám z negativních dopadů energetické krize na evropskou ekonomiku.
img

Hypotéky prudce zdražují, splátka za panelákový byt bude 45 tisíc korun měsíčně. Ceny nemovitostí nyní proto budou často klesat, až po dva roky, vyplatí se s nákupem počkat

12.07.2022 Hypotéky v Česku prudce zdražují. Podle dnes zveřejněných údajů Fincentra Hypoindexu odpovídala průměrná úroková sazba počátkem července 6,24 procenta. Za poslední měsíc tak stoupla o další citelnou 0,53 procenta. Hypotéky jsou nejdražší od počátku milénia. Jsou dražší dokonce i než těsně před globální finanční krizí, jež vrcholila v letech 2008 a 2009. Ta tehdy následně způsobila pokles cen tuzemských nemovitostí.
C:\fakepath\trader-11072022-25-zm.jpg

Forex: Euro kvůli obavám z recese pokračuje v poklesu na nové 20leté minimum

11.07.2022 Jednotná evropská měna dnes pokračuje v poklesu na nové 20leté minimum vůči dolaru a dále se přiblížila paritě. Ke ztrátám eura přispívají obavy, že energetická krize uvrhne region do recese. Dolar naopak podporuje očekávání, že centrální banka USA (Fed) bude zvyšovat úrokové sazby rychleji než jiné přední centrální banky.
img

⏫NATGAS roste přes 10 %

11.07.2022 Ceny plynu v USA opět rostou, což je způsobeno vlnami veder v jižních státech. Teplota v Texasu má dnes dosáhnout nových, dlouho nepozorovaných maxim a místní distributor elektřiny ERCOT uvedl, že síť může zaznamenat poruchu nebo dokonce vypnutí kvůli nadměrné spotřebě energie. Stojí za připomenutí, že velká část elektráren v USA využívá jako zdroj plyn. Dá se tedy očekávat, že spotřeba plynu v USA bude v blízké budoucnosti opět rekordní, což sníží šance, že zásoby vyskočí na 5letý průměr.
img

Začala údržba plynovodu Nord Stream 1, Německo z ní má obavy

11.07.2022 Konsorcium Nord Stream AG dnes zahájilo pravidelnou roční údržbu plynovodu Nord Stream 1, který vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a který je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU. Konsorcium sídlí ve Švýcarsku a uvádí, že údržba potrvá do 21. července. Německo se obává, že kvůli sporu mezi Ruskem a Západem by se mohlo stát, že plyn přes Nord Stream 1 po údržbě nepoteče.
img

Ukrajina kvůli vrácení turbíny spílá Kanadě: „Vrážíte nám dýku do zad“. Ode dneška bude EU prakticky bez ruského plynu, s turbínou však Rusko podle Berlína přichází o záminku, proč Nord Stream 1 nezprovoznit

11.07.2022 Dnes nastane historický okamžik energetického trhu EU. Do EU nebude proudit takřka žádný ruský plyn. Plánovaná údržbová odstávka, která zastaví tok plynu plynovodem Nord Stream 1, je sice každoroční, zpravidla červencovou záležitostí. Nyní se však přidává ta skutečnost, že dalším významným plynovodem, Jamalem, už od začátku dubna neproudí do Německa žádný ruský plyn. Jamal vede přes Bělorusko a Polsko.
img

Od zítřka bude EU prakticky bez ruského plynu, jde o historický milník. Turbínu však Rusko dostane zpět, nebude se na ni moci vymlouvat

10.07.2022 Zítra nastane historický okamžik energetického trhu EU. Do EU nebude proudit takřka žádný ruský plyn. Plánovaná údržbová odstávka, která zastaví tok plynu plynovodem Nord Stream 1, je sice každoroční, zpravidla červencovou záležitostí. Nyní se však přidává ta skutečnost, že plynovodem Jamal už od začátku dubna neproudí do Německa žádný ruský plyn. Jamal vede přes Bělorusko a Polsko.
img

Jedna turbína může rozhodnout o tom, zda Česko letos padne do recese. Nikdy v historii nezávisel vývoj české ekonomiky – a osud statisíců Čechů – na jednom jediném stroji

09.07.2022 V současnosti nejsledovanějším a nejdiskutovanějším průmyslovým zařízením světa je bezesporu jedna konkrétní turbína, co odešla na údržbovou opravu do kanadského Montrealu. Poslal ji tam Gazprom, ruský plynárenský gigant, jejž ovládá Kreml. Jenže turbína nemůže zpět do Ruska. Kanada totiž v červnu zavedla sankce na ruský ropný a plynárenský průmysl, které znemožňují export právě takových zařízení do Ruska.
img

Europarlament zítra asi odmítne jádro a plyn jako zelený zdroj, tlačí na to i Kyjev. Naopak USA zrušením cel na čínské zboží, tedy i ruskou ropu, oslabí západní sankce proti Rusku

05.07.2022 Poslance Evropského parlamentu čeká už zítra stěžejní hlasování. Rozhodnou totiž, zda zemnímu plynu udělí visačku zeleného zdroje. Ukrajinští představitelé, včetně třeba ukrajinského velvyslance v Německu, přitom evropské zákonodárce tlačí k tomu, aby visačku neudělili. Podpora plynu prý znamená podporu Putinovu režimu.
img

EU v červnu poprvé dovezla více plynu z USA než z Ruska, uvedl šéf IEA

01.07.2022 Evropská unie v červnu kvůli prudkému snížení dodávek z Ruska poprvé dovezla více plynu ve formě zkapalněného zemního plynu (LNG) ze Spojených států než prostřednictvím plynovodů z Ruska. Na twitteru to ve čtvrtek napsal výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol.
img

Plynová krize opět nabírá na obrátkách

24.06.2022 Cena plynu v Evropě opět skokově roste a včera se vyšplhala nad 130 EUR/MWh, což je nejvyšší úroveň od začátku března. Na vině jsou nové nabídkové šoky, se kterými se musí trh vypořádat a které ohrožují probíhající plnění zásobníku před topnou sezónou (k cílovým 80 % k prvnímu listopadu). Dobrou zprávou je, že tempo doplňování zásobníků v posledních týdnech akcelerovalo napříč celou EU a zvlášť dobře si vede Česko.
img

Rozbřesk: Plynová krize opět nabírá na obrátkách

24.06.2022 Cena plynu v Evropě opět skokově roste a včera se vyšplhala nad 130 EUR/MWh, což je nejvyšší úroveň od začátku března. Na vině jsou nové nabídkové šoky, se kterými se musí trh vypořádat a které ohrožují probíhající plnění zásobníku před topnou sezónou (k cílovým 80 % k prvnímu listopadu). Dobrou zprávou je, že tempo doplňování zásobníků v posledních týdnech akcelerovalo napříč celou EU a zvlášť dobře si vede Česko.
img

Úsporný energetický tarif neřeší podstatu problému, pouze plošně na dluh maskuje jeho příznaky. Fialova vláda musí začít řešit podstatu problému – mohla si i vytáhnout více na dividendě ČEZ

20.06.2022 Úsporný energetický tarif, který připravuje ministerstvo průmyslu a obchodu, lidem pomůže jen nepatrně. Nejběžněji přibližně v rozsahu pěti až deseti procent. Například vytápění a ohřev vody běžného rodinného domku plynem vyjde společně s platbou za napájení elektrických spotřebičů na zhruba 95 tisíc korun ročně. Pokud je zdrojem energie elektřina, a k vytápění slouží třeba přímotop, pak je třeba počítat s náklady až kolem 115 tisíc korun ročně. Tyto náklady navíc v nadcházející topné sezóně dále vzrostou.
img

Otázky a odpovede: Je ESG budúcnosť investovania?

17.06.2022 V rámci práce v XTB naši analytici často odpovedajú aj na otázky novinárov. Tentokrát sme odpovedali na otázky pre TREND ohľadom problematiky v oblasti ESG investovania.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Orbán: Embargo EU na ruský plyn by zničilo evropskou ekonomiku

10.06.2022 Zavedení embarga Evropské unie na dovoz zemního plynu z Ruska by zničilo evropskou ekonomiku, která se už potýká s negativními dopady růstu inflace v důsledku vyšších cen energií. Řekl to dnes maďarský premiér Viktor Orbán.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko má plán, jak splácet zahraniční dluh, aby se vyhnulo bankrotu

30.05.2022 Rusko plánuje zavést mechanismus pro splácení dluhopisů, který má obejít americké sankce a zabránit tomu, že se země dostane do platební neschopnosti. Návrh je podobný systému pro placení za ruský plyn a má zahraničním investorům umožnit otevřít si v ruských bankách účty jak v rublech, tak v tvrdé měně. Investoři by měli mít k penězům přístup bez omezení. V rozhovoru s listem Vedomosti to dnes řekl ministr financí Anton Siluanov. O mechanismu ale zatím vláda jedná, investorům ho představí později.
C:\fakepath\soros.jpg

Soros: Ruská invaze na Ukrajinu může znamenat začátek třetí světové války

25.05.2022 Ruská invaze na Ukrajinu může znamenat začátek třetí světové války. Na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu to včera řekl americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros. Nejlepším způsobem, jak zachovat svobodnou civilizaci, je podle něj porazit ruského prezidenta Vladimira Putina. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Ruský Gazprom od sobotního rána přeruší vývoz plynu do Finska

20.05.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom od sobotního rána přeruší vývoz plynu do Finska. Oznámila to dnes finská společnost Gasum, která je státním velkoobchodem s plynem. O přerušení vývozu ji dnes informoval Gazprom. Finský podnik předtím podle agentury DPA odmítl platit Gazpromu za dodávky v rublech.
C:\fakepath\trader-17052022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.05.2022 1) Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dál snižuje, megawatthodina (MWh) se ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku dnes dopoledne pohybovala kolem 92 eur (2273 Kč). Trh se už tolik neobává, že surovina z Ruska přestane proudit, protože Evropská komise (EK) vyjasnila, jak mohou velcí evropští odběratelé za ruský plyn platit, aniž by porušili západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh dál klesá, polevily obavy z nedostatku suroviny

17.05.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dál snižuje, megawatthodina (MWh) se ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku dnes dopoledne pohybovala kolem 92 eur (2273 Kč). Trh se už tolik neobává, že surovina z Ruska přestane proudit, protože Evropská komise (EK) vyjasnila, jak mohou velcí evropští odběratelé za ruský plyn platit, aniž by porušili západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Uvedla to agentura Reuters.
img

Brusel ustupuje Putinovi. Nad platbou za plyn v rublech zřejmě přivře oči

15.05.2022 Evropská komise v těchto hodinách završuje svoji snahu precizovat vodítko firmám a státům EU stran toho, jak mají platit za ruský plyn. Podle informací agentury Bloomberg vodítko precizuje takovým způsobem, že evropští odběratelé budou moci nadále nakupovat ruský plyn, aniž by přitom porušovali protiruské sankce. Ty EU zavedla v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu.
Související klíčová slova: Společnost Synot Invest | Kurs měny | Střední Evropa | Hodnocení současné situace | Německé ministerstvo hospodářství | Vývoz plynu z Ruska do Evropy | Odhad vývoje ekonomiky | Hello Bank | Hlavní index moskevské burzy | Nákupy aktiv | Zasedání OPECu | Brent | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Průmyslová výroba | EGÚ Brno | COCOA | Český nemovitostní trh | Rostoucí šance | Ficova vláda | Server Onet | Přerušení vývozu | Evropské firmy | Dvoutýdenní repo sazby | Západní země | iShares | Jiří Gavor | Platební bilance ČR | Automotodrom | Šéf Gazpromu | Investiční rizika | Společnost Rosněfť | Evropský plyn | Finská společnost | Export | Průmyslově-technologický holding | Trh s ropou | Zajištění nezávislosti | Sefe | Války | WIG20 | Eurokomisařka | Lithium | Reddit IPO | IGLN.UK | Prudký ekonomický propad | Orbán | Přijímání bitcoinů | Skupina Colt | Západní státy | Plyn přes Ukrajinu | Češi | SHL | Data z trhu práce | Budapešť | Aeroflot | Allianz | PPF Telecom | Snižování stavů zaměstnanců | Eurasia Group | CNPC | Ondřej Hartman | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | CIBC | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Rusko dodávky plynu | Úvěrový trh | Ruský plynovod | Světová poptávka po ropě | Kryptoměna | Úroky na hypotékách | Hospodářská zvířata | TurkStream | EPIF | Ředitelka | Komerční banka | Balík akcií | Společnost GasNet | Transakční náklady | Falešný průraz | Deutsche Welle | Separatistické regiony | Garanční systém | UEC.US | Dodávky plynu do Rakouska | Ekonomika | Oligarcha | BASF | Síla měn | Redukce | Turecké úřady | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | Evropské akciové trhy | XOM | Jaroslav Šura | Kadri Simsonová | Itálie | Vývoz do Kazachstánu | Euro proti dolaru | Pozastavit obchodování | DPA | Ztráty | Stoxx | Dovoz ruského plynu | Možnost obchodovat | Contracts for difference | Take Profit | Evropské centrální banky | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Akcionáři | Lídři G7 | Produkce plynu | Očekávání | Texas | Dovoz z Ruska | Ruské ministerstvo hospodářství | Úvěrové linky | Snižování stavů | Dividenda ČEZ | Kurzové výkyvy | Cla na čínské zboží | Nikl | Henry Hub v Louisianě | Kanadská vláda | Dodávky energií | Domácí průmysl | Ruská burza | Odklon od fosilních paliv | Kvantitativní utahování | Dodávky ruského plynu do Evropy | Vývoz plynu do Finska | Sergej Kuprijanov | Političtí vůdci | ETFS Natural Gas | Tlak na Rusko | Trailing stop loss | Ruská centrální banka | Trh práce | Společnost Automotodrom | AUD/NZD | Geopolitické napětí | EUR/JPY | Filantrop | Zasedání ČNB | Ministerstvo životního prostředí | Velké peníze na komoditách | Export klíčových komodit | Forward guidance | Hospodářské noviny (HN) | Sílící euro | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Volatilní | Ruské invaze na Ukrajinu | Potenciál | Pro investory | Německá společnost | Loterijní společnosti | Skupina Creditas | Evropská komise | Kakao - Vývoj ceny | Plynovod Nord Stream 2 | Masivní propouštění | Ceny zinku | Philip Morris ČR | Czech Media Invest | Investice | Nexen Tire | Společnost Equinor | Analýzy | Aktuální kurzy měn | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | Ředitel americké ropné společnosti | Support | Americké společnosti | Energetická krize | Akvizice | Onet.pl | Macquarie Asset Management (MAM) | Dění na světových burzách | Škoda Auto | Situace na Ukrajině | Ifo | Hlavní index německých akcií DAX | Šéf IEA | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Schodek státního rozpočtu | Prognózy | Britská libra | PMI v eurozóně | Intervence | Mluvčí | Předseda představenstva | ZINC | Ceny kakaa | E.ON | Průtok plynu | Klesly akcie | Experti | Trendy na trhu | Těžba z břidlic | Výdaje | Rekord | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Průměrný výnos | Bankovní skupina | Návrh zákona | Evropský index | Evropské měny | Hnojiva | Creditas | Zvýšení minimální mzdy | Moody's Investors Service | Tagesspiegel | Goldman Sachs | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | NAZK | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Skladování fyzických komodit | Bruno Le Maire | PKN Orlen | Bruegel | 100 miliard dolarů | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Mediální společnost | Volby | Výhled ekonomiky | Švédská koruna | Český průmysl | Cena bitcoinu | Současná cena | Finanční páka | Spotový trh | Price Action | Akcie společnosti | Přebytek zahraničního obchodu | Solidarita | WTI Crude Oil | iShares Oil & Gas Exploration & Production | Automotodrom Brno | Investiční portfolio | Společnost E.ON | Vydavatelství Editis | Lagardeová | Nejvyšší soud | Obchod s Ruskem | Chování | Měnové zasedání | Cenné papíry | Nabídka a poptávka komodit | Výnos | Nord Stream AG | Aktuální cena | Sázka na pokles ceny | Rekordní inflace | Podíl Daniela Křetínského | Vladimír Štěpán | Obavy z ekonomických dopadů | Vypnutí Nord Streamu | Síla Sibiře | Ratingová agentura Fitch | Vývoj ceny sóji | Obchodní nastavení | Růst sazeb | Strategie pro obchodování | Reddit | Ceny akcií | Index DOW | ESG | Import | Podíl Ruska na globálních dodávkách LNG | IHNED | O2 Czech Republic | Splátky dluhů | Státní dluh | Poplatek | Zastavení dodávek plynu | Kontrariánství | Hluboké recese | Commodities | Drahý plyn | Gigant Gazprom | Akcie RWE | Velkoobchodní ceny plynu | Kontrakty | Jeden dolar | Šéfka ECB | Palladium | Propad cen | Benchmark | Barrick Gold (GOLD.US) | Boj s drahými energiemi | Praxe | Platební neschopnosti | Palladium - Vývoj ceny palladia | Člen bankovní rady ČNB | Contract for Difference | JPY | Spotřebitelské inflace | GP Alliance | Premiéři zemí Evropské unie | Nová data | Uranium Energy Corp (UEC.US) | Budoucí trendy | Casino | E-Control | Znehodnocení | Rezistence | Výroba v eurozóně | Ceny sóji | ÚOHS | Nexen | Producent ropy | Pandemie COVID-19 | Empresa Media | Trh s dluhopisy | Peníze | Russell 2000 | Sója - Vývoj ceny | Ukazatel | Robert Habeck | Hypotéky v Česku | České koruny | ALUMINIUM | Nejhorší scénář | Inverzní výnosová křivka | Společnost Kofola | Title Transfer Facility | Saxo Bank | Nakupovat akcie | Český miliardář | ČNB Rusnok | Nestlé | Obchodní politika | Zahájení ruského útoku | Barel ropy | Projekce | TOP 09 | ČTK | Prognóza | Embargo EU | Úřad pro regulaci finančního trhu | Investiční příležitost | Green Deal | Pracovní trh | Trading | Bankovní rada ČNB | Investiční strategie | Vývoj | Poptávka po ropě | Agentura Interfax | Vývoj ceny platiny | Tomáš Prouza | Burzy | Běžný účet platební bilance | Výstavba gigafactory | Bankovní domy | Strategie Trend Swing | Bezpečný přístav | Strach | Americký Fed | Ropa WTI | Akcie Goldman Sachs | Výsledek hospodaření | Open Society Foundations (OSF) | Oživení čínské ekonomiky | Vývoj ceny ropy WTI | Německý ministr hospodářství | Energetická krize 2022 | Společnost NJJ | Vypnutí plynu | Vývoj ceny palladia | Státní fond | ProSiebenSat.1 | Dolar dnes | Evropské burzy | Indikátory | Valná hromada | Pozornost investorů | Zastropování cen | Inflace ve Spojených státech | USD/EUR | Nejvyšší soud USA | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Americký prezident Joe Biden | Společnost Siemens | Nizozemská vláda | Odškodné | Pozice | Vývoz ruské ropy | Společnost Naftogaz | Noviny | Akcie | BHP Billiton (BHP.US) | Ruská společnost | Na burze | Velikost pozic | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Eustream | Česká pošta | Nepokoje v Číně | KOSPI | Akcie Siemens Healthineers | ASX 200 | CFD na komodity | Cenový vývoj | China National Petroleum Corporation | PPF Telecom Group | iShares Physical Gold | Fialova vláda | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Aplikace TikTok | Komárek | The Washington Post | Kofola | Výroční zprávy | Dostatek energie | Mezinárodní obchod | Zavedení eura | OXY.US | Energetická společnost | Daniel Častvaj | InterGen | Dodávky ruského plynu | Italský premiér | Plyn LNG | Akcie Avastu | Společnost Emirates | Nový týden | Ekonomická aktivita | Regulace | Reakce ČNB | I-Trader | CVC Capital Partners | Lukáš Kovanda | Emirates | Měnový pár EUR/USD | Objem plynu | Jak vydělat na poklesu | Schůzce FOMC | Litva | UniCredit Bank | Český ministr | Fitch Ratings | Alexej Miller | Nervozita | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Zvýšení sazeb | CIBC Capital Markets | Výrobní závody | ISLN | Investování u XTB | Úrokové sazby | Ceny zemního plynu v Evropě | Uvalení sankcí na ruský plynovod | Energiewende | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | Chevron (CVX.US) | EUR/CZK | Ropný a plynárenský průmysl | Problémy v dodavatelských řetězcích | Sója | Obchodování se zemědělskými komoditami | ČNB | Malta | Euforie | Nejznámější kryptoměna | Nejistoty | Odpojení Ruska | Monopol | Petr Pavel | Měnová krize | Ruské podniky | Média | Rekordní zisk | Finančník | CO2 | Platba | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Investoři | První odhad | Posílení | Nordstream | Předseda sněmovny | Evropská měna | Buy Limit | AMD | Finanční ústavy | Inflační čísla | Skupiny PPF | Index PPI | Bretton Woods | Commonwealth Bank | Vývoj ceny cukru | WSJ | Daniel Křetínský | Čínské banky | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Elektronické obchody | Katar | Dříví | Mandát ECB | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | Morningstar | BP | Typ tradingu a investice | Hold | Asijské burzy | Tiskové agentury | SEC | Tranzitní plynovody | Investovat | Kč/EUR | COVID-19 | Jan Kubíček | NexGen (NXE.US) | Co je to CFD? | Demokraté | TTF | Pivovar | Zhoršení ratingu | ETFs | Úvěr | Velké investiční společnosti | Obchodování s CFD na komodity | Italský premiér Mario Draghi | Brusel | Obchodování s emisními povolenkami | Investování do akcií | Společnost Net4Gas | Kursy | Finanční situace | Potenciální zisky | Chřipka | Philip Morris | Plyn v EU | Cena plynu | Evropské ekonomiky | Agentura Reuters | Nové příležitosti | Energetický regulační úřad | Nedostatečná produkce | Hyundai | Emma Capital | Pokles vývozu | Role Ruska jako globálního hráče | Investování do komodit | Dokončení transakce | Sankce EU proti Rusku | Zahraniční investoři | Pokles cen komodit | Nafta v ČR | Uran | Výhled ratingu | Automobilka Škoda | Moskevská burza | Bookmakeři | Skupina PPF | MOEX | Obchodování | Der Spiegel | Tržby z prodeje | Komisařka pro energetiku | Akcie Advanced Micro Devices | Akciové obchodování | Cena severomořské ropy | Nákupy dluhopisů | Průmyslové komodity | Thyssenkrupp | Mluvčí společnosti | DIA.US | Premiér Mario Draghi | Závislost na ruských energetických surovinách | Ruský rubl | Objem | DWS | České firmy | Politika centrálních bank | Index RTS | Deflace | Zdražování pohonných hmot | Nárůst cen ropy | Zemědělské komodity | APA | Zadlužování | Petr Fiala | Německé firmy | Prezident | Occidental Petroleum | Seznam mezinárodních sponzorů války | Americká společnost Intel | Recep Tayyip Erdogan | Praha | Berkshire Hathaway | IOT | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Bulharská vláda | Zákaz dovozu ruského uhlí | Monex USA | RWE Gas | Vale | BCS | Čínské zboží | Omezení dodávek ropy | Výsledky | Solární energie | Škoda Transportation | Ceny cukru | WHEAT | Akcie plynárenských firem | Inflační tlaky | Státy Evropské unie | Siemens | Minulá výkonnost | Intel | Annalena Baerbocková | Zpráva | Ratingová agentura | Uhlí | Francouzský ministr | Historie | Retracement | Kyrylo Ševčenko | Následky pandemie | Platba SWIFT | Plyn pro evropský trh | ROE | Novinky | Energetické úspory | Dodávky ropy a plynu | Burzovní cena | Evropa | OPEC+ | Pokles produkce | Dmitrij Peskov | Nakupovat | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Ruská vojska | NERV | Centrální banky | EP Corporate Group | Trump | Evropský parlament | Klima | Výprodej na trhu kryptoměn | Pohonné hmoty | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Energetická situace | Ceny plynu v Evropě | LEN | China National Petroleum Corporation (CNPC) | Index DJIA | Národní měny | Swingový výhled | NGAS | Maspex | Regulátor | Dlouhodobý výhled | Sazby | Důchod | The Guardian | Platby za plyn | Covid | AFP | Člen bankovní rady | Blízký východ | Josep Borrell | Ottawa | Evropská ekonomika | Škoda Group | Business Insider | Průraz | Si Ťin-pching | Druhy ropy | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | FRA | Equinor | Zinek - Vývoj ceny | Divize | Kompletní průvodce | University of Michigan | Euro dnes | Rozhodnutí soudu | Růst cen plynu | Energetická skupina | Alexandr Novak | Hypotéky | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Silný frank | Přijetí | Korekce | Vojtěch Boháč | Zvýšení dodávek plynu | Česká spořitelna | Změny na trhu | Australský dolar | LNG | HUF/EUR | Cena termínového kontraktu | USD/PLN | OPEC | STAN | Ukrajina | Jednání FOMC | Zajištění nezávislosti na ruském plynu | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Boháč | Andrew Bailey | ANO | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Poptávka po nemovitostech | Práva na dividendu | Bezpečné útočiště | Akcie včera | Maloobchod | Německé hospodářství | Barrick Gold | Logistika | Rosněfť | Intervence na forexovém trhu | XOP | Dow Jonesův index | Turecko | Asociace | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Technické analýzy | Jachty | Zahraniční dluh | Obchodování v Asii | Rystad | Společnost Eni | Spotřebitelská inflace | Stříbro | Trh s futures | BNP Paribas | COPPER | Instituce | Bank of Japan | Zlaté slitky | Ruské dluhopisy | Výplaty dividendy | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Silná ekonomika | Do čeho investovat | Ex-dividend | Prodeje dluhopisů | Vývoj měnového páru USD/JPY | Zlotý | Menšinový podíl | Miliardář Daniel Křetínský | Obchodníci s ropou | Trh | Komise | Pád rublu | Spolková vláda | Války na Ukrajině | Viktor Orbán | Výkyvy | Výroba aut | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Ptačí chřipka | Donald Trump | BDSwiss | PLATINUM | Vývoz ropy | Quantum Fund | Ladoga | Klienti brokerů | Hnutí ANO | Americké dolary | Pražské burzy | Česká bankovní asociace | Technické problémy | Investiční společnost | Investování a obchodování | Obchodováním s futures kontrakty | Odveta | Markets | Sankce na dovoz ruské ropy | Skladování komodit | Onet | Investiční skupina Penta | Cena zemního plynu ve Spojených státech | Ruské úřady | Obranný průmysl | Obchodní systém | Rating | Lucembursko | Vývoj BTC/USD | Nemovitosti v ČR | Trh dnes | Příležitosti | Sellier & Bellot | Síla Sibiře 2 | Invest | Vládní dluhopisy | Rozložení investic | Zinek - Vývoj ceny zinku | Členové Fedu | Ztráta | Eurasia | Siemens Energy | Kanada | Pomoc Ukrajině | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Dražší energie | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Uzavření pozice | Meziroční růst HDP | Penzijní fond | Ředitel skupiny PPF | Futures na DAX | Příjmy z ropy | Představenstvo | Bez rizika | Míra nezaměstnanosti v USA | Spotřební zboží | Automobilka Škoda Auto | Výpadky | Julius Bär | Zemní plyn - Vývoj ceny | Gazprom | Centrální banka | Cena | Deutsche Börse | Životní prostředí | Rozšiřování kapacit | Závislost na ruských fosilních palivech | LYNX | Ekonomické sankce | AUD/USD | Dovozce ruského plynu | Čistý zisk | Jádrová inflace | Historické rekordy | CVX | Silky | Rozsáhlé sankce | Poradenské společnosti | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | NYMEX | ESG principy | Marže | Polský server | Jan Vejmělek | Předvolební průzkumy | EK | Manažeři | Plyn v rublech | Stop-Loss | API | Energetický regulátor | Intervenovat | Baterie | Pšenice - Vývoj ceny | CFD | ČNB Aleš Michl | Guvernér ČNB | Škoda | Reuters | Turecký prezident | ETC | Zlepšení nálady | Londýnská burza | Bidenova administrativa | Hlavní indexy | Nejlepší investice | Malina | Chevron | EP | Centrum | Jens Stoltenberg | TASS | Siemens Healthineers (SHL) | Obchodování a investování do akcií | Český státní rozpočet | Testovací účet | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | Předseda | Řetězec Casino | Zemědělci | Utahování měnové politiky | Macquarie | Deutsche Boerse | Diverzifikace | Výkonný ředitel | Raketový růst ceny | Hospodářské noviny | Káva | Makroekonomické ukazatele | Ruské akcie | SAZKAmobil | Příkaz | Globální ekonomický růst | Záporné ceny | Rychlý růst | Fitch Solutions | Ruský útok na Ukrajinu | Dovoz ruské ropy | Libra | Open Society Foundations | EuRoPol Gaz | Open | iShares Commodity Diversified Swap | ČEZ Daniel Beneš | Zvýšení základní sazby | Financovat | Řecko | Rakouský kancléř | Ambice Ruska | Nové rekordy | MTI | Zelená dohoda v současné podobě | Německá ocelárna | Úroky | Refinitiv | Největší americká banka | Plodiny | Americký průmysl | IFO index | Nabídka a poptávka | Globální poptávka | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | Stoxx 600 | ERÚ | AIGI | Energetické společnosti | Rumunsko | Akcie dnes | CATTLE | České nemovitosti | Oficiální úroková sazba | Správa | Borgis | S&P500 | Ruský trh | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Záznam konference | Ceny | Prudký pokles | Agentura pro předcházení korupci | Technologie | XTB Štěpán Hájek | Německá ekonomika | Naftogaz | Němečtí politici | Energetická bezpečnost | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Inflace v Německu | Pokles | Sankce Západu | Státní penzijní fond | Jamie Dimon | UEC | Czech Media Invest (CMI) | Uranium Energy Corp | Ochranné příkazy | Rekordní zisky | Investiční doporučení | CIND | KKCG | Pád Gazpromu | Rabobank | 4GLD | Ziskovost | Situace na trhu | Index ISM | Carlyle | Kanadský penzijní fond | Americká ekonomika | Empire State Index | Akcie spoločnosti | Wall Street | Obchodník | Čepro | Plynárenská společnost | Sankce EU | Čínské oživení | Tellurian | Data z reálné ekonomiky | Podíl Evropy | Prodeje | Zvyšování úrokových sazeb | Technologický vývoj | Peníze z EU | Lobbing | Dodávky plynu do Evropy | Ekonomické aktivity | Index PX | Daně | Bipan Rai | Dodávky plynu z Německa | Lídři | Sport | Český stát | Take-Profit | Zvyšování dovozu | Pozitivní sentiment | Valdis Dombrovskis | Konsorcium | Tatra Trucks | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Šéf Exxonu | Běžný účet platební bilance ČR | Trhy | Globální ekonomika | Eskalace konfliktu | Repo sazba | Toyota | Ratingové agentury | Repo sazby | Cena zlata | Dun & Bradstreet | Týdenní nárůst | USD/JPY | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Dlouhodobé dluhopisy | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | F-35 | Růst cen | Ropa typu Brent | Historické pohyby | Finanční ústav | Eugal | Cena NATGAS | Rheinmetall | Asset management | Mluvčí holdingu | Kyjev | Cenové formace | Český statistický úřad (ČSÚ) | Financování | ČSÚ | Česká národní banka | IoT | Odhad letošního růstu | The Times | Omezení dodávek | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | Americká lehká ropa | Dodávky ropy | Katastrofy | Dividenda | XOP.US | Republikáni | Czechoslovak Group | Huť Liberty Ostrava | Švýcarská národní banka | Long / Short | Gascade | Odvětví | Line | EGAP | Dodávky ruského zemního plynu | Platby za plyn v rublech | FT | Jedno euro | Burze | Obchodování na akciových trzích | Průměrná mzda | DNO | Mali | Colt CZ Group | Ceny ropy WTI a zlata | Odhodlání | Akciový trh | Inflace v Maďarsku | CIND.UK | WTI | Joe Biden | Bod | Miliardy korun | Index DAX | Polský zlotý | Historický milník | Ministr zemědělství | Uranium Energy Corp. | Johan Sverdrup | Reserve Bank of Australia | Vivek Dhar | Americká měna | Nord Stream | Android | Americký miliardář | Investoři na akciovém trhu | Sucha | Bundesnetzagentur | Cena ropy | Americká vláda | Hlavní trh | Agentura AP | Účet platební bilance | Domácí měna | Cenu plynu | Státy EU | Capitalinked.com | Sankce | Renáta Kellnerová s rodinou | Zprostředkovatelé | Mluvčí firmy | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Propad rublu | Evropské vlády | Jurij Vitrenko | Siemens Healthineers | Výrazný růst cen ropy | Rafinérie | Statistiky | Liz Trussová | Pivovary | Světová ekonomika | Zbyněk Stanjura | SAP | ECB Christine Lagardeová | Diverzifikovat | Dna | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | Investiční skupina | Firmy z EU | RUB | Kurz | Rudolf Špoták | Realizovat zisk | Unicredit | Mluvčí ČEZ | Wood Mackenzie | Pokles výnosů | Tradeři | Sazba Fedu | Finančník George Soros | Kurz rublu k dolaru | DIESEL | Ceny pšenice | Akcie podniku | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | Česká republika | Biliony USD | Průvodce komoditním trhem | Obchodováním s futures | Greensill | Ukončení dodávek plynu | Deficit státního rozpočtu | Obchodování s nástroji CFD | Investujte | Ceny plynu TTF | Měď | Dodávky suroviny | AUD | Těžba lithia | AIGI.UK | Contract | Červená čísla | Politici | Commodity | Důchodový systém | Capitalinked | Prudký růst ceny ropy | Propad cen akcií | Prima | Citigroup | Evropský blok | Ruská firma | Hospodářství | Španělsko | Růst ceny ropy | Měnový pár | Trh Prime | Intermediate | Komodity na trading | Nižší ceny | Cenové stability | Zasedání ECB | Velkoobchodní cena elektřiny | Portfolia | Vysoká cena | Propad indexu | Vývoz | Energetické firmy | Teplé počasí | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Týden na akciových trzích | Americké ceny | Recese | Rafinérie v Litvínově | Mluvčí Kremlu | Správná diverzifikace | Švýcarský frank | Capital Partners | Chuť riskovat | Erdogan | CZK/EUR | Instrumenty | Jaké komodity obchodovat? | Index Dow Jones | Digitalizace | Situace na Blízkém východě | Největší propad | Počet nových žádostí o podporu | Produkce zemního plynu | OD7F | Americké ekonomiky | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Frank | Ministři | OSF | Kurz eura | Dana Drábová | Centrální banka USA | Bankovní asociace | Pivovary CZ Group | Dieselgate | Ceny energií | Washington | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | XTB Research | Geopolitické události | Meziroční míra inflace | Kazatomprom (KAZ.UK) | Základní sazby | Brent (OIL) | Průmyslové kovy | Obchodní náklady | Ruská plynárenská společnost | Vyšší volatilita | Atlantik | Rostoucí inflace | Snížení závislosti na plynu | Olaf Scholz | ČR | OSN | Soud | Ovlivňování | Společnost ČEZ | Henry Hub | Cena elektřiny | Agentura Fitch | Sell Stop | Ministr vnitra | Prodeje ropy | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Agora | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Benzín | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Potravinářská společnost | Dow Jones Industrial | OXY | Ozbrojený konflikt | Ceny platiny | Zásoby plynu | Míra inflace | RTS | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | CNN | USD/RUB | Ruská banka | Stop Out | Nařízení | Nemovitostní trh | Americký Senát | BTC | Společnost Eustream | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | Hurikány | Gold | EGÚ | Akciová společnost | Guvernér centrální banky | Průmysl | Očekávané výsledky | Akcie Exxonu | Tempo růstu | Bavlna - Vývoj ceny | Podnikatel | USD index | Specifický typ tradingu | Ministerstvo dopravy | Biliony | ETF | SYNTHESIA | Akciové trhy | Struktura HDP | Zákaz transakcí v rublech | Lanžhot | Kolínská automobilka | Ekonomika Evropské unie | Myšlenka | Europoslanci | Varování | Guidance | Hospodářské soutěže | Družba | APP | Jozef Síkela (STAN) | Spojení | Ministr zdravotnictví | Bankovní společnosti | Long | Rally | Bankovní rada | Prudký pokles cen | Pojišťovna | Výrazný propad | ČT Jan Souček | Putinův režim | LEANHOGS | Aktiva | Pražský městský soud | Nikl - Vývoj ceny niklu | Časopis Forbes | Cenový strop | GEVORKYAN | Indexy na Wall Street | Index německých akcií DAX | Ceny ropy dnes | Věřitelé Arca Investments | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Srbsko | Sev.en Global | Základní úrok | Pokles cen | TikTok | Obchodování s komoditami | Veřejný dluh | SP500 | Začít obchodovat | Kurz rublu | ČBA | Fiskální politiky | Long signál na akcie | Zdravotnictví | Plynovod Nord Stream | Akcie Tesly | Long signál | Sentix | Vypnutí Nord Streamu 1 | Trhy dnes | Snížení cen | Sklizeň obilovin | Energy Aspects | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Vedení ECB | BNY Mellon | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Náklady spojené se skladováním surovin | Zisky firem | Majetek | Vývoj ceny hliníku | Řetězce | Sentiment | Ukrajinská agentura pro předcházení korupci | Zlato - Vývoj ceny | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Politika | Konkurence | Letecké společnosti | PLN | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Německý kancléř | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Obranné příkazy | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Čínský prezident | Dnešní seance | Americké futures | MAM | Novinky.cz | ECOFIN | BHP | Poplatky | Forint | Karel Komárek | Velká Británie | PLN/EUR | Další vývoj | Anton Siluanov | Bulharský premiér | Real Estate | Typ tradingu | George Soros | Napětí kolem Ukrajiny | Garanční systém finančního trhu | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | Indie | Letectví | Energetická krize v Evropě | Měnové politiky | Huť Liberty | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Vliv na trh | Riziko | Koncern Volkswagen | Česká vláda | Vasky | První zvýšení sazeb | Pohyb ceny | Výnosová křivka | Ekonomická data | Elektřina | Ruská společnost Gazprom | Tanzanie | Miliardář Křetínský | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Commerzbank | Zhodnocení | NexGen | Obchodování s futures | Ministr energetiky | Ceny zlata | Výhled | PPF Renáta Kellnerová | České akcie | Norbert Rücker | Kurzotvorná informace | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Colt CZ Group SE | Deriváty | Occidental Petroleum (OXY.US) | Embargo | Americká společnost Apple | Krátkodobé dluhopisy | Propouštění | Trendové čáry | Zaměstnanci | Meopta | Evropský trh | Finanční trhy | Dobrý výsledek | Komunistická strana | Expanze | Freeport McMoran | Jiří Šmejc | Insider | Ceny kávy | Aktuální rezistence | Zpracování plynu | Fondy | Ruské ministerstvo financí | Saudi Aramco | Ukrajinský prezident | Týdenní výkon | Bílý dům | Komoditní trhy | Historické pohyby cen | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | USA inflace | Financial Times | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | USD za barel | Spread | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Vývoj měnového páru EUR/USD | KAZ.UK | Místní rozvoj | ProSieben | Swing | Krize | Stabilita | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Investing | Rublové účty | Euro včera | Embargo na ruský plyn | Pasiva | Synot | CMI | Ukrajinská krize | Uvalení sankcí | Společnost GEVORKYAN | Zprávy z pražské burzy | Zkrachovalé společnosti | CEO | Oslabení dolaru | Polská televize | Napadení Ukrajiny | Buy | Tržní hodnota Gazpromu | XTB | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Komodity - časté otázky | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny ropy | Trend Swing | Americké výnosy | Akcie Tesla | Mezibankovní | ODS | Sekyra Group | Úroková sazba | Generální ředitel | HN | Devizové rezervy | České vlády | Burza | Semináře | Interfax | Ekonomický kalendář | Investiční skupiny | Rozvoj | RBA | Asociace exportérů | OIL.WTI | Nové sankce | Obchodování s CFD | Možnost realizovat zisk | Hliník - Vývoj ceny | Teherán | Rozhovor | Dlouhá pozice | Spotřeba domácností | Transakce | Měny | Premiér Fiala | Sankce proti Rusku | Sezónnost | Krajský soud | Hello bank! | Výzkumné společnosti | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Glencore | Irsko | Regulační úřady | Energie | Analytici společnosti | Podkladové aktivum | ETF WTI Crude Oil | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Pohonné hmoty v Česku | AUDJPY | USDX | Cykličnost | Dividendy | Měna | Ruský rozpočet | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Rada ČTK | Ropa dnes | TVN 24 | Společnost S&P Global | Internet of Things | Renáta Kellnerová | LNG z Nizozemska | Gloystein | CV90 | Australská ekonomika | Thomson Reuters | USD | Miliardy dolarů | Turk Stream | Dodávky LNG | Sója - Vývoj ceny sóji | Snížení zisku | Návratnost | Finanční trh | Růst poptávky | Maďarská vláda | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | NACP | Zahájení ruské invaze | Globální poptávka po ropě | Regionální měny | Eni | Eurové platby | Patria.cz | Velké energetické společnosti | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Milník | Vale (VALE.US) | Newmont (NEM.US) | Prezident Putin | EIA | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Nízké obchodní náklady | Platformy | Partneři | IPO | Rusko | Ceny výrobců | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | Guardian | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Obchodní den | Zkušenost | GBP/EUR | Signál | Írán | Zdražování | S/R zóny | Ekologové | Většinový podíl | Dnešní obchodování | ISLN.UK | Pozemky | Development | ADP | Gazprombank | Biliony dolarů | Povětrnostní podmínky | Short signál | Sankce vůči Rusku | Termínový kontrakt | Rozdílové smlouvy | Liberty Ostrava (LO) | Ropy | Mluvčí Gazpromu | Úspěšné obchodování | Platba za plyn | Řízení rizik | Singapur | Polská společnost | Obiloviny | Forex trader | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | SXEPEX.UK | Ekonomický dopad | Rafinerie | Zisk EBITDA | Společnost | Xilinx | CBC | Adenza | Důchody | List The Wall Street Journal | Sázky | Ministr hospodářství | Forbes | Akcez | Obchodujte | Colt | Cukr - Vývoj ceny | Kurzotvorné zprávy | Ukončení války | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | BMW | Cena akcií | Ukrajinská ekonomika | BNP Paribas Personal Finance | ASX | ETF Industrial Metals | Plynárenské firmy | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SUGAR | D1 | Americké ministerstvo financí | Eura | Tisková konference | Role Ruska | Koruna posiluje | Monex | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | ACT | Organizace | Tchaj-wan | Obilí | DIW | Our Media | Ceny pohonných hmot | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Růst | Ceny surovin | Michelin | Polská centrální banka | Pojišťovací společnosti | Míra inflace v Německu | Energetické komodity | Příjmy | Pohyby cen | SOYBEAN | Cameco | Zajištění | Administrativa | CzechTrade | Omezení dovozu | Plynárenský průmysl | Index | Wall Street Journal | Komoditní | Rychlý růst cen | Lockdown | Společnost Uniper | Obchodujeme komodity | MiFID II | Čínský trh | Bohatství | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Palladium - Vývoj ceny | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Vista Outdoor | Zelená dohoda pro Evropu | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Arca | Nová sazba | Index STOXX Europe 600 | Podíl Ruska | Metalurgie | Bohumil Trampota | Akciové indexy | Reálné ekonomiky | Potenciální ztráty | Plynovod Nord Stream 1 | Kč/USD | Bohatí lidé | Inflace | Lídři zemí EU | Vývoj ceny zemního plynu | Margin | Tržní hodnota | Spotřebitelské ceny v USA | Occidental | Bydlení | Dovoz | Ropa Brent - Vývoj ceny | Automobilka Toyota | Vývoj dolarového indexu | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Americké centrální banky | Vývoj ceny ropy Brent | Prodávat akcie | Banka Goldman Sachs | Holding Czechoslovak Group | ČEZ vůči Gazpromu | Plány | Podmínky na trhu | Management | Zastropování cen ruské ropy | Patria | HUF | Nižší poptávka | KDU-ČSL | EURUSD | Zisk | Zemědělský svaz | Čekající příkazy | Inflace v České republice | Skupina KKCG | Petra Milcová | Strategie pro obchodování s komoditami | Ruské ropy | Hlavní události | Bank of England | Americký index | Výrazný růst | Uložení peněz | O2 | BP (BP.UK) | Skupina EPH | Maďarsko | Využití dlouhodobých trendů | Wienerberger | Růst výrobních cen | Ruský prezident | Vývoj ceny pšenice | NKÚ | Liberty Ostrava | Více peněz | Události roku | Split | Energetický gigant | Investing.com | Elon Musk | Konopí | ČSOB | Bohatí | Nord Stream 2 | Sociální sítě | Spekulovat | Dnešní makroekonomické ukazatele | Cenové tlaky | CZK | Makléři | S&P | Advanced Micro Devices | Plynovody | Kabinet | Investiční | Dluhopisové výnosy | České předsednictví | Defenzivní příkazy | Inflace v USA | Jak vydělat | OECD | Sýrie | Breakout strategie | Statistický úřad Eurostat | 4GLD.DE | Handelsblatt | Bloomberg | Avast | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Společnost Berkshire Hathaway | Baterie do elektroaut | ExxonMobil | Obrovský potenciál | Telegram | Unie | Uranium Energy | Ekonomický propad | Analytička | Nasdaq Composite | Exxon Mobil (XOM.US) | Společnost Nasdaq | Dillí | Vývoz LNG | Der Tagesspiegel | Uhelné elektrárny | Aktuální kurzy | Životní náklady | Nikkei | Nejbohatší | Zasedání FOMC | Účet v rublech | Úrok | Nastavení úrokových sazeb | Penzijní fondy | Obchodování na komoditním trhu | Další pokles | Tuzemská firma | Ruské banky | Ceny bavlny | Norsko | Americká centrální banka | Česká měna | Společnost Metro | Swap | Krátká pozice | Válka na Ukrajině | Finanční výsledky společnosti | Auchan | OD7F.DE | Snížit riziko | Kukuřice - Vývoj ceny | FDP | Embargo na dovoz ruské ropy | Christine Lagardeová | Americká společnost | Směnné kurzy měn | Vývoj měnového páru | Sell Limit | Piráti | Quantum | Czechoslovak Group (CSG) | Nigérie | Petr Novotný | Financial Times (FT) | Americký prezident | Západní sankce | Trh s komoditami | Investor Jan Čermák | Daniel Beneš | PGNiG | Ekonomické ztráty | Ekonomiky | Dolar roste | Vývoj technologií | Baterie do elektromobilů | Agrofert | Portfolio | Nabídka | Sázka | Marek Španěl | Polský podnik | Kongres | TIM | Vysoké inflace | Francie | Energetický a průmyslový holding | Investiční riziko | Globální ekonomiky | Denison Mines (DNN.US) | Páka | Konflikt mezi Izraelem | Eurostat | NICKEL | Dovoz ropy | Měď - Vývoj ceny | Finanční instituce | Pákový efekt | Ropné společnosti | Válka | Apple | Kurs rublu | Extrémní nárůst | Kapitálové rezervy | Rok 2024 | Hospodaření státu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Tržní kapitalizace | Obnovitelné zdroje | Státní rozpočet | West Texas Intermediate (WTI) | Věřitelé Arca | Směnné kurzy | Ceny ropy | Boom | Berlín | METROSTAV | Ekonomický vývoj | Pandemie nemoci | Ocel | Společnost EPIF | Slavomír Pavlíček | Jsou komodity dobrou investicí? | Videokonference | Ochota riskovat | Ursula von der Leyenová | Arca Investments | Průzkum | DAX | IEA | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | General Plastic | Deficit | Firmy | Udržitelnost | Synot Invest | Majitel | EURCZK | Zahraniční obchod | e& | Rozpočtová politika | Jednotná evropská měna | RWE | Data z průmyslu | Znárodnění | MPO | Pandemie nemoci COVID-19 | Členské země EU | Index STOXX Europe | Nástroj | Mediální společnosti | Nárok ČEZ vůči Gazpromu | Ministři energetiky EU | Ekonomický růst | NGAS.UK | Představitelé Fedu | Prodej | Colt CZ | Skupina OPEC+ | Platební neschopnost | Automobilka | EPH | Podíl ruského plynu | Ruské společnosti | Dodavatelské řetězce | Ministr dopravy Kupka | Zasedání Fedu | Zlepšení | Čínská poptávka | VaR | G10 | CZ | Další růst | Nová prognóza | GBP | Ukrajinský Naftogaz | Zahraniční firmy | S&P Global | Program ECB | Evropská unie | Natural Gas | První obchodní den | Nasdaq | Obchodní týden | EDF | Dolary | Propad | Federální rezervní systém | Pandemie COVID | Vliv na ceny | Advanced Micro Devices (AMD) | Pojišťovna EGAP | Ceny stříbra | Růst cen ropy | Týdenní shrnutí | Zprávy | Index Stoxx 600 | Obavy z recese | Náklady na těžbu | Byty | Akcie v Evropě | mmBtu | Indický trh | Unijní ministři | Rozdílové smlouvy (CFD) | Správa otevřených pozic | Title Transfer Facility (TTF) | Finanční nástroje | iShares Physical Silver | Averze k riziku | Miliardy eur | Společnost Czech Media Invest | Britský statistický úřad | Investování do různých komodit | Evropské akcie | Ministerstvo energetiky | USA | Fond | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Anglogold Ashanti | Silné cenové tlaky | Komodity na trading platformě | Transgas | CVC Capital | Západní firmy | Vlastnictví | Investice do ropy | Míra zadlužení | Kodiaq | Regulační úřad | Odhady analytiků | Vyhlídky | Předpověď | Tržní ceny | Koncern | NATO | West Texas Intermediate | Cena ropy brent | Vývoj ceny kakaa | Odpojení EU od ruského plynu | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Snižování cen | PEG | Impérium | Technologický holding | CPI index | Míra | Vyšší mzdy | Trigger | Rekordní ceny | Depozitní sazby | Rada guvernérů | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | Mero | Budoucnost | RIO.UK | Aramco | Hodnota měny | Digitální měny | Zákaz dovozu | Platina - Vývoj ceny platiny | Dopady války na Ukrajině | Důvěra investorů | Obchodní války | Automobilový průmysl | Investiční skupina KKCG | Anglogold Ashanti (AU.US) | Koruna | Cukr | ex | Společnost Automotodrom Brno | Shell | Zdroje energie | JDE | Ropa WTI - Vývoj ceny | Finanční výsledky | Reálný HDP | Raiffeisenbank a.s. | Banky | Česká bankovní asociace (ČBA) | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Pardubický pivovar | Letiště Václava Havla | Opatření | Pokles HDP | DJIA | Platit daně | Toyota Motor | S&P/ASX 200 | Elektřina v ČR | Index německých akcií | Vysoké ceny energií | Pojišťovny | Údaje | STV | Macquarie Asset Management | Spotřební daně | Chorvatsko | Globální dodavatelské řetězce | Výkonnost | Německý výrobce | Soukromé firmy | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | xStation | Asie | Čeští exportéři | Americká banka | Rakousko | Měsíční data | Exxon Mobil | Plyn z Ruska | Světové ceny ropy | Očekávání analytiků | Napojení na ruskou ekonomiku | Průzkumy | Nárůst HDP | Energetická firma | Bitcoin | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | ČNB Tomáš Holub | Nejbližší support | Index moskevské burzy | Chování obchodníků | Příjmy z prodeje ropy | Britské libry | Jiří Tyleček | Televize CNBC | Zvýšení mezd | Celková investice | Indikátory sentimentu | NET4GAS | Bilance | Data z americké ekonomiky | Přehled | Index S&P 500 | EEX | Izrael | Obnovitelné zdroje energie | Výsledky společnosti | Společnost XTB | Plyn | Intervence ČNB | Obchodní bilance | Ropa Brent | Graf | Hrubý domácí produkt | Rizika | Zhoršení nálady | Oslabení koruny | Vyšší ceny | Hello bank | Pokles exportu | Eurodolar | Short | Výnosové křivky | Zvyšování úroků | Pár EUR/USD | List Financial Times | Zhi Xin Chong | Zkapalněný plyn | Trendové indikátory | Fed | Měna euro | Metro Cash & Carry | FXstreet.cz | Futures | Volatility | Česká koruna | Stavebnictví | Biden | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Hospodaření | Inflace v eurozóně | Akcie na evropských trzích | Sazby centrální banky | Strategie Ondřeje Hartmana | Komodita | Italská vláda | CHF | Křetínský | Michal Macenauer | CEPS | Americké ropné společnosti | NXE.US | Obchodování a investování | Nemovitosti | Země EU | Čínský prezident Si Ťin-pching | Arbitráže | Pokles ceny | Ceny ropy WTI | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Společnost Tameh Czech | Zdeněk Nekula | Borealis | Platba za plyn v rublech | Co ovlivňuje ceny komodit? | Tvrdé sankce | Zelená dohoda | CVC | Ekonom UniCredit Bank | Rusko dnes | Kakao | Švýcarský frank (CHF) | Time-Frame | Úspory | Ruské firmy | Míra inflace v Maďarsku | Kov | Přehled o dění na světových burzách | Obchody | Těžba ropy | FCX.US | James Bullard | Zkapalněný plyn LNG | Napětí na Ukrajině | Rekordní minimum | Běžný účet | Reálný účet | IOGP.UK | Sell | MWh | Sankce uvalené na Rusko | Výrobce munice | Drahý kov | Americká data | Insolvenční návrh | Fatih Birol | Wall Street Journal (WSJ) | Káva - Vývoj ceny | Volby v USA | Zvýšení úrokových sazeb | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | Větší pozice | Technologické firmy | AU.US | České dráhy | Růst tržeb | Francouzská vláda | Bavlna | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Příliv kapitálu | NEM.US | Signál na akcie | Švýcarská potravinářská společnost | Euro k dolaru | Zemědělský svaz ČR | Pozornost | Rubl | ProCent | Závislosti na Číně | Skupina Colt CZ Group SE | Společnosti | IGLN | Julius Baer | Medián | Marshall Gittler | Zestátnění | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Premiér Petr Fiala | Krajský soud v Ostravě | Ruská invaze | Devizové intervence | Česká firma | Index Nasdaq Composite | Index nákupních manažerů (PMI) | Jelena Borisenková | ICBC | Velké peníze | Ministerstvo hospodářství | Aleš Michl | Náklady spojené se skladováním | S&P 500 | xStation5 | NJJ Presse | Úroveň parity | Nejistota | Zpomalení růstu | Podpora | Capital Markets | XOM.US | Finanční sektor v ČR | Růst spotřebitelských cen | Pokles cen ropy | Ministři financí | Jan Čermák | Skupina ČEZ | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | ING | Prezident Joe Biden | Tendr | Německá vláda | ECB dnes | CL | MT4 | Nejziskovější | BNP | Severomořská ropa | Tameh Czech | Podnikatelé | Zadlužení | Exxon | Moneta | ECB | Zemní plyn | Ministr průmyslu a obchodu | Los Angeles | Německo | ČEZ Ladislav Kříž | Portfólia | Japonsko | Vládní koalice | Rozsáhlé investice | iOS | Energetický sektor | Kellnerová | Identifikační kód | Útok na Ukrajinu | Varšava | Dolar k japonskému jenu | Měny&Sazby | EUR/HUF | Moody's | Maďarský forint | Světová poptávka | Elektromobily | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Ostatní investice | Standard & Poor’s 500 | Twitter | Finance | Průtok plyn | Lex Babiš | Pohonné hmoty v ČR | Novozélandský dolar | Zasedání americké centrální banky | Devizový účet | Hotovost | Portugalsko | Generální tajemník NATO | Konjunkturální průzkum | Steen Jakobsen | Packeta | Složitější řízení | Podstatné kurzotvorné zprávy | Editis | Jozef Síkela | Změny ceny | AMD akcie | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | Jan Frait | Konkrétní plán | Tržní situace | Mattoni | Propad akciových trhů | Kurz koruny | Arbitráž | Vodafone | Investiční fond | Partnerství | Rio Tinto (RIO.UK) | USD/CZK | Ceny kukuřice | Investiční rozpočet | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Energetická společnost ČEZ | Grafy | Sdružení automobilového průmyslu | Proces platby za plyn | Akcie Siemens | DSTI | NÚKIB | Rozpočet | CVX.US | Ruská invaze na Ukrajinu | Erste Group | Kazachstán | Ruské ropné společnosti | Vice | Americký trh | Zahraniční společnosti | NAFTA | Ceny komodit | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | FOREX | Ministr zahraničí | Směnný kurz | Aktivum | ProSiebenSat.1 Media SE | Majitel firmy | Obchodní partner | Maďarský premiér | UCITS ETF | Prime | Štěpán Hájek | Spiegel | Prezident Pavel | Ukončení dodávek plynu z Ruska | Plynovod Jamal | Nexen Tire u Žatce | Zajištění bezpečnosti | BDSwiss Holding | Analytici | Obchodujeme | Index nákupních manažerů | Právo | Ruská ropa | Domácnosti | Protiruské sankce | Evropské indexy | Telecom | Agentura MTI | Charles Michel | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Ceny zemního plynu | Přehled o dění | Americký dolar | Ropné firmy | Euro vůči dolaru | Neinvestovat | Situace | Odchod z Německa | Nikl - Vývoj ceny | Investiční rozhodnutí | Mario Draghi | Vysoká inflace | Výhled české ekonomiky | Makro | Komoditní burzy | Ceny hliníku | Evropská centrální banka | Internet of Things (IoT) | Médea | Guvernér | Skupina OPEC | FXstreet | Nové zakázky | Počet žádostí o podporu | Platební bilance | Cheniere Energy | Dow Jones Industrial Average | Tržby | Ekonomické vztahy | GfK | Výrobce pálených cihel | Největší kontrakt | Švédsko | Dealogic | Vysoká poptávka | Závislost | Instinkt | Automobilka Toyota Motor | EUR/MWh | Zastavení války | Marketingová komunikace | Růst mezd | DIA | Řetězec | Kofola ČeskoSlovensko | PX Pražské burzy | Šmejc | Futures kontrakty | ICOM.UK | Intervenovat na devizovém trhu | Short signál na akcie | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | Americká centrální banka (Fed) | Výběr brokera | Eurozóna | Česká ekonomika | EdF | Partners | Kurzy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zahraniční forex | Oslabení kurzu | Precedens | Oslabení kurzu koruny | Indikátor | Henning Gloystein | Conference Board | Ekonomické údaje | Ceny palladia | Konsensus | Inflační očekávání | Investování a obchodování na komoditním trhu | Cena benzínu | Největší evropská ekonomika | Státní plynárenská společnost | Kupón | Zeměpis a geopolitika | Invaze | Výkyvy cen | Závislost na Rusku | Spekulace | Odpor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ranní okénko | Kypr | NBP | Putinovo vyjádření | Velikost pozice | Omikron | Zinek | Objem aktiv | Firma | Temelín | Krize v Evropě | Maloobchodní tržby | Měnová politika | Přehled kurzů | Ruský vývoz ropy | Růst ceny | Ruský útok | Drahé kovy | Dluhopisy | Saxo | Prostor pro další růst | NATGAS | Odvody | Toyota Motor Manufacturing | Forward | Inflace zpomaluje | Měnový pár AUD/NZD | Restrukturalizace | Maďarská centrální banka | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | ISM | Ekonomická nálada | Obchodníci | | Webináře | Newmont | Sazby beze změny | Bankéři | Moskva | Jefferies | Výnosy státních dluhopisů | Analytika | Pšenice | Doporučení | Politika centrálních bank a geopolitika | Americké banky | Premiérka Liz Trussová | Zlínská obuvnická firma Vasky | Cenový propad | Poptávka | Trader | GasNet | Fitch | Banka Morgan Stanley | Přerušení dodávek ruského plynu | Co bude | Bulharsko | Petra Milcová z MPO | Meziroční inflace | Očekávání trhu | Energetická skupina ČEZ | Čína | Kancléř Olaf Scholz | Přijetí bitcoinu | Aliance | Obchodovat | Americké akciové trhy | Plynárenský gigant | Vývoj ceny zinku | Růst HDP | Míra nezaměstnanosti v Británii | G7 | Gamble | Zvýšení produkce | Klíčové faktory | Peking | Soběstačnost | Cukr - Vývoj ceny cukru | Bankovní rada České národní banky | Podíl obnovitelných zdrojů | Uniper | Washington Post | Vývoz plynu | EBITDA | Reporty | Cena severomořské ropy Brent | Profit-Target | Finanční podmínky | Vysoká likvidita | Stavební výroba | Počasí | Ruský vicepremiér | HDP | Skupina Colt CZ Group | Německý index DAX | Medvědi | Statistický úřad | Ruský ministr | RBI | Evropské země | Česká národní banka (ČNB) | MIFID | Ceny ropy a plynu | Kukuřice | Členské státy EU | Pokles zásob | Odchod z Ruska | Sázka na pokles | Diverzifikace portfolia | Kapitálové trhy | Strategie obchodování | Mzdy | Jaderné elektrárny | Podnikání | Problémy | Změny klimatu | Spready | Erste | ROCE | Know-how | Členské státy | Vývoj ceny mědi | Mezinárodní vztahy | Ceny niklu | Hospodářské vyhlídky | Německý kancléř Olaf Scholz | Nejvyšší kontrolní úřad | Ether | Lot | Ropa | Vývoj ceny kávy | CFD obchodníci | Nabídka ropy | Stagflace | Omyl | Dodávky zemního plynu | NJJ | Deutsche Bank | Podnik | Analytické společnosti | Vládní konsolidační balíček | Ekonom | Demo účet | Index PMI | BTC/USD | Byznys | Raketový růst | CETIN | Darren Woods | Analytik XTB | Agentura DPA | Optimismus | Restrikce | Rozhodování | SWIFT | Souhrnný čistý zisk | Cena niklu | Vývoj ceny niklu | Chytré sankce | Zastavení dodávek | Kurzy měn | Poptávka po čipech | Zdanění | Hliník | Plán obnovy | Dolar | Fibonacciho retracement | Jerome Powell | Televizní studio | Plynovod TAP | Gigafactory | Zlato - Vývoj ceny zlata | Debata | Hodnoty měny | Euro | Premiér Viktor Orbán | Naše prognóza | Buy Stop | Zkapalněný zemní plyn | Cykly | Fnac Darty | Lockdowny | Rada ČNB | Tým FXstreet.cz | EPH Daniel Častvaj | JP Morgan | Plán EU | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Poskytování hypoték | Spotřebitelské ceny | Ohlédnutí | Obchod | WEF | Zlato | Růst akcií | Sachalin | Ekonomové | Zemní plyn (LNG) | WP | Miliardy | EU | Schodek | Spojené státy | Turistické sezóny | Kommersant | Evropské méně | Skupina Colt CZ | Plánované obchody | Správa železnic | Holding Agrofert | Sev.en | Investoři a obchodníci | Pohyby cen indexu S&P 500 | Stříbro - Vývoj ceny | Ladislav Kříž | Výkon dolaru | Globální energetická krize | Denní graf | Tranzit ruského plynu | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Bilance Fedu | Cenové dno | Banka JP Morgan | Jan Procházka | Meziroční růst spotřebitelských cen | Verizon Communications | Bankovní sektor | Jak začít s komodity? | Trailing Stop | Obchody na burze | Dodávky plynovodem | | Nákupy plynu | Ruský Gazprom | Vyšší inflace | Vysoké ceny | Kazatomprom | Verizon | Zeměpis | Ropný průmysl | Vývoz plynu z Ruska | Freeport McMoran (FCX.US) | Balkán | Ukrajinská vláda | Agentura Moody's | Pandemie | OMV | JPMorgan | Úsilí | Výprodej | Průměrná cena | Geopolitika | Tomáš Holub | Ceny většiny komodit | Obnovení dodávek | Industrial and Commercial Bank of China | Členové OPEC | Úspěch | Práce | Energetické technologie | HDP Ruska | Společnost Nestlé | Ceny ropy Brent | Plynárenské společnosti | Ceny energií v Evropě | Riziková aktiva | NATO Jens Stoltenberg | CFD traděři | Slovensko | Zákaz dovozu ruské ropy | Globální finanční trhy | Síkela | Větrná energetika | Landesbank Hessen-Thüringen | Bankrot | Míra inflace v eurozóně | Evropské společnosti | Trans Adriatic Pipeline | Certifikace | Likvidita | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Začínající investoři | Server HN.cz | CZK/USD | Invaze Ruska na Ukrajinu | Paroplynové elektrárny | Cíle | Poradenské firmy | CSG | Ruská ekonomika | Aktuální situace | Zahájení řízení | ASEAN | Sporting Products | Výnosy | Inflační data | Bezpečnost | CoinDesk | Denison Mines | Americké akciové indexy | Jak investovat | Orsted | Pandemie covidu-19 | Nejbližší rezistence | American Petroleum Institute | Wood & Company | Export do Ruska | Volkswagen | Jak vydělat na poklesu komodit? | Obchodní podmínky | Platina - Vývoj ceny | Výhled cen | Devizy | Členské země | Oslabení | Ministři energetiky | Zásobníky | Základní sazba | Prudký růst cen | Pracovní síly | Měď - Vývoj ceny mědi | Sedmadvacítka | Komodity | Ministerstvo financí | Země G7 | Plyn z Norska | Turów | Penta Real Estate | Fúze | Typy komodit | Seat | CNY | Řízení kapitálu | Vývoz ruského plynu | Zprávy z Německa | Náměstek ředitele | Seznam.cz | Šéfka EK | SXEPEX | Komise v přenesené pravomoci | Agentura TASS | Ocelárny | Penta | Fúze s Nortonem | Konfederace | Banka | IOGP | Omezené dodávky | Invaze Ruska | Americké firmy | Investor | Dodávky ruské ropy | Japonský jen | COTTON | Energetické krize | Růst ceny ropy Brent | Leonhard Birnbaum | Státní veterinární správa | Investiční společnosti | Ceny mědi | Objednávky | Ruský list | Coffee | Poradenství | Hry | Šance | Káva - Vývoj ceny kávy | Vývoj ceny bavlny | Předseda Evropské rady | Ruské dodávky plynu | Dánsko | UCITS | Analytik | CCJ | Bloky | Podnikání na kapitálovém trhu | Ukrajinská agentura | NZD | Průmyslové účely | MF | Metro AG | Ukrajinská centrální banka | Křetínského EPH | Žádosti o podporu | Norská koruna | Jan Souček | Parlamentní listy | Evropský průmysl | ProSiebenSat.1 Media | Automobilka BMW | Kupci | Mzda | Čínské firmy | Umělá inteligence | Zahraniční měny | Jamal | Británie | Společnost Gazprom | Kurs koruny | Banky v EU | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | DNN.US | Průmyslový index Dow Jones | Polský server Onet | Prohlášení | Možnosti investování do komodit | Miliardář | Cena plynu pro evropský trh | Mluvčí EPH | Nový Zéland | Omezení cen plynu | WELL | Tesla | Pražská burza | Krátký prodej | Plynová krize | Target | Dostatek likvidity | Bělorusko | Jaká rizika číhají na komodity? | Tok ruského plynu | CAD | Bilance zahraničního obchodu | Železná ruda | Podniky | Cena zemního plynu | Analýza | Komoditní akcie | Ministr financí | Ukazatele | Implikovaná volatilita | David Vagenknecht | Procter & Gamble | Politbyro | ANSA | Řídit riziko | Spread strategie | Rakouská vláda | Lukoil | Ekologie | Pivovary CZ | Američané | ENA | Graf dne | Sergej Rjabkov | Vyšetřování | Dekarbonizace | PPF Jiří Šmejc | Silky Zdeňka Porybného | Makléřské společnosti | Předsedkyně Evropské komise | Firma Wienerberger | Ruská vláda | Vivendi | Zemědělství | Hedvábné stezky | CNBC | Kontrakt | Vývoj ceny kukuřice | Dow Jones | Investování | Vláda Finska | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Francouzský ministr financí | Statistika | Hlavní index německých akcií | Vývoj ceny | Energie v Evropě | CORN | STV Group | Změny úrokových sazeb | Ropovody | FOMC | Míra inflace v USA | Vladimir Putin | Americké vládní dluhopisy | Hospodářský pokles | Belgie | PPF | Svět komodit | Vývoj na trhu | Ratingový výhled | Platina | Hlavní ekonom | Aktuální Price Action | Rozhodnutí o úrokové sazbě | TAP
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Ruský ministr financí
Ruský ministr hospodářství
Ruský ministr pro energetiku
Ruský ministr průmyslu
Ruský ministr průmyslu a obchodu
Ruský Národní vypořádací depozitář
Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD)
Ruský oligarcha
Ruský platební systém
Ruský platební systém Mir

Následující klíčová slova

Ruský plynovod
Ruský premiér
Ruský premiér Mišustin
Ruský prezident
Ruský prezident Vladimir Putin
Ruský producent ropy
Ruský producent zlata
Ruský ropný gigant
Ruský ropný sektor
Ruský rozpočet
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít