Sobota 18. května 2024 14:39
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei SwiftTrader

Plynárenský gigant

img

Gazprom s obtížemi vyplňuje ztrátu evropského trhu dodávkami do Číny

14.05.2024 Ruský plynárenský gigant Gazprom by se dlouho mohl potýkat se špatnými hospodářskými výsledky. Kdysi nejziskovější ruská společnost vlastněná Kremlem se potýká se ztrátou evropského trhu, kterou se snaží vykompenzovat domácím trhem a vývozem do Číny. Firma nedávno oznámila roční čistou ztrátu sedm miliard dolarů (161 miliard Kč). Červená čísla vykázala poprvé od roku 1999. Problémy Gazpromu odrážejí výrazný dopad evropských sankcí na ruský plynárenský průmysl a také omezení vyplývající ze sílícího partnerství Moskvy s Čínou, píše agentura Reuters.
img

Gazprom vykázal za loňský rok čistou ztrátu 629 miliard rublů

02.05.2024 Ruský plynárenský gigant Gazprom se v loňském roce propadl do čisté ztráty 629 miliard rublů (161 miliard Kč). V roce 2022 ještě hospodařil s čistým ziskem 1,2 bilionu rublů. Dnes to s odkazem na sdělení firmy napsala agentura Reuters. Na výsledku se negativně projevilo mimo jiné i snížení prodeje plynu do Evropy o více než polovinu. Analytici, které oslovila agentura Interfax, odhadovali, že společnost vykáže zisk 447 miliard rublů. Pro podnik je to první ztráta za více než 20 let.
C:\fakepath\Srbsko.jpg

The Moscow Times: V Srbsku se usazují váleční migranti a roste podnikání Rusů

04.02.2024 Rusové zaregistrovali v Srbsku do konce roku 2023 přibližně 9000 nových podniků, přičemž v letošním roce by měl jejich počet dále růst, vyplývá z informací srbské agentury pro evidenci obchodních společností (APR). Údaje odrážejí zájem ruské komunity zapustit kořeny téměř dva roky poté, co ruská invaze na Ukrajinu vyvolala příchod přibližně 370.000 Rusů do této balkánské země, napsal server The Moscow Times.
img

Gazprom čeká propad hrubého provozního zisku o téměř 40 procent

19.12.2023 Ruský plynárenský gigant Gazprom předpokládá, že jeho hrubý provozní zisk (EBITDA) vykáže za letošní rok propad o téměř 40 procent na zhruba 2,2 bilionu rublů (asi 544 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. V loňském roce EBITDA činil 3,6 bilionu rublů, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\ExxonMobil.png

Americká společnost ExxonMobil má v plánu stát se předním producentem lithia

13.11.2023 Americký ropný a plynárenský gigant ExxonMobil plánuje od roku 2027 zahájit produkci lithia v Arkansasu. Firma se k tomuto kroku rozhodla kvůli rostoucí poptávce po tomto kovu, který se využívá v bateriích pro elektromobily. Jejím cílem je stát se předním producentem, vyplývá z dnešního sdělení podniku.
C:\fakepath\trader-13112023-40-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.11.2023 1) Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes mírně zlepšila odhad letošního růstu celosvětové poptávky po ropě. Ve své měsíční zprávě rovněž uvedla, že trh s ropou zůstává relativně silný a že za nynějším poklesem cen ropy stojí spekulanti.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Čína na summitu nepodepsala smlouvu o dalších dodávkách ruského plynu

19.10.2023 Čínští představitelé nepodepsali smlouvu o dalších dodávkách ruského plynu ani o výstavbě plynovodu Síla Sibiře 2. Upozornil na to včera list The Moscow Times. O projektu plynovodu se mělo jednat v úterý v Pekingu v rámci summitu věnovaného takzvané nové Hedvábné stezce, uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. V ruské delegaci nechyběl vicepremiér Alexander Novak, který dohlíží na energetický sektor, šéf plynárenské společnosti Gazprom Alexej Miller a šéf ropné společnosti Rosněfť Igor Sečin. Souhlas čínského prezidenta Si Ťin-pchinga se přesto nepodařilo získat, napsal citovaný deník.
img

Bloomberg: Pád Gazpromu otupuje klíčový nástroj Putinovy moci

13.10.2023 Ruský prezident Vladimir Putin přecenil své možnosti, když se pokusil využít ruský státní plynárenský gigant Gazprom k tomu, aby dostal Evropu na kolena. A nyní jsou jeho snahy o posílení Gazpromu vydány na milost a nemilost Číně, napsala agentura Bloomberg.
img

Evropa podle ruského Gazpromu nemá dost plynu a může čelit potížím

03.10.2023 Evropa nemá dostatek zemního plynu a může čelit problémům. Uvedl to dnes podle agentury Reuters ruský plynárenský gigant Gazprom. Velkoobchodní ceny plynu v Evropě se přitom v posledních dnech díky teplému počasí a růstu dodávek z Norska snižují a zásobníky plynu v Evropské unii jsou téměř plné.
img

Ruský Gazprom je za druhé čtvrtletí kvůli poklesu vývozu do Evropy ve ztrátě

30.08.2023 Ruský plynárenský gigant Gazprom se v letošním druhém čtvrtletí propadl do ztráty 18,6 miliardy rublů (zhruba 4,3 miliardy Kč) po zisku 1,03 bilionu rublů (téměř 240 miliard Kč) před rokem. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Výsledky podniku zasáhl prudký pokles vývozu do Evropy.
C:\fakepath\trader-30082023-33-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.08.2023 1) Společnosti po celém světě by mohly za letošní rok vyplatit na dividendách rekordních 1,64 bilionu USD (36,3 bilionu Kč), když v samotném druhém čtvrtletí objem vyplacených dividend stoupl o více než šest procent. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zprávu investiční firmy Janus Henderson, podle které ve druhém čtvrtletí 88 procent firem buď zvýšilo dividendu, nebo ji ponechalo na stejné úrovni.
C:\fakepath\trader-28042023-51-zm.jpg

Představenstvo Norilsk Nickelu poprvé za 14 let nedoporučilo vyplatit dividendu

28.04.2023 Představenstvo ruské těžařské firmy Norilsk Nickel nedoporučilo vyplatit dividendu za loňský rok. Učinilo tak poprvé za 14 let. Své rozhodnutí firma zdůvodnila negativními dopady geopolitiky, ruskou válkou na Ukrajině a související západní sankce ale přímo nezmínila.
img

Net4Gas nedostal poslední měsíční platby od svého ruského partnera

05.01.2023 Společnost Net4Gas, provozovatel přepravní soustavy pro zemní plyn v Česku, neobdržela poslední měsíční platby od svého hlavního ruského partnera. Důvody, proč ruský dodavatel za přepravní kapacity plynu přestal platit, firma zjišťuje. Net4Gas o tom informoval v tiskové zprávě. Společnost současně uvedla, že i přes výpadek plateb ze strany ruského partnera je nyní schopna platit své provozní náklady i náklady financování. Jméno ruského obchodníka neuvedla. Podle analytika Jiřího Gavora ovšem problém zásadně neovlivní dodávky plynu do ČR, protože ty sem proudí dominantně z jiných zdrojů.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
img

Vývoz plynu z Ruska do Evropy letos klesl na postsovětské minimum

29.12.2022 Ruský vývoz plynu do Evropy prostřednictvím plynovodů se v roce 2022 propadl na postsovětské minimum. S odvoláním na údaje Gazpromu a vlastní výpočty o tom dnes informovala agentura Reuters. Připomněla, že Evropa snížila dovoz ruského plynu po invazi Moskvy na Ukrajinu a jeden z hlavních plynovodů byl poškozen dosud nevysvětlenými výbuchy.
C:\fakepath\trader-13122022-28-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.12.2022 1) Úřady na Bahamách na základě americké žádosti zadržely Sama Bankmana-Frieda, zakladatele a ředitele americké kryptoměnové burzy FTX, která minulý měsíc zbankrotovala. Oznámily to tiskové agentury s odvoláním na newyorského federálního prokurátora Damiana Williamse. Ten také avizoval, že budou oznámeny nové informace ohledně trestního stíhání Sama Bankmana-Frieda. Ten má být podle bahamské policie dnes předveden před soud na karibském ostrově.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Přebytek ruského rozpočtu díky energiím prudce vzrostl

13.12.2022 Přebytek ruského rozpočtu v listopadu prudce vzrostl navzdory mimořádným nákladům způsobeným válkou na Ukrajině. Rozpočet podpořily zejména dividendy a mimořádná daň uvalená na ruský plynárenský gigant Gazprom. Za 11 měsíců letošního roku rozpočet vykázal přebytek 557 miliard rublů (204,7 miliardy Kč), když za leden až říjen přebytek činil 128,4 miliardy rublů. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na údaje ruského ministerstva financí.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Bloomberg: Cenový strop na ruskou ropu nebude mít na rozpočet země velký dopad

08.12.2022 Cenový strop na ruskou ropu, na kterém se minulý týden dohodla skupina ekonomicky vyspělých zemí G7, není dostatečně nízký na to, aby v příštím roce výrazně snížil příjmy Kremlu. Shodují se na tom někteří ekonomové. I kdyby tento strop způsobil pokles produkce ruské ropy, prezident Vladimir Putin má stále dost peněz na své válečné úsilí, alespoň prozatím. Uvedla to agentura Bloomberg.
img

Moldavsko nemá signály, že by mu Rusko v prosinci zastavilo dodávky plynu

23.11.2022 Moldavsko zatím nemá z Ruska žádné signály toho, že by mu Moskva v prosinci zastavila dodávky plynu. Je však připraveno na jakýkoliv scénář. Uvedla to podle agentury Reuters dnes moldavská premiérka Natalia Gavrilitsaová. Ruský plynárenský gigant Gazprom v úterý varoval, že by mohl začít od 28. listopadu snižovat dodávky plynu přes Ukrajinu do Moldavska, protože Ukrajina zadržuje část plynu, který je pro zemi určen.
img

Gazprom by příští týden mohl snížit dodávky plynu do Moldavska přes Ukrajinu

22.11.2022 Ruský plynárenský gigant Gazprom by mohl od 28. listopadu začít snižovat dodávky plynu do Moldavska přes Ukrajinu. Oznámil to dnes Gazprom a současně obvinil Ukrajinu, že zadržuje dodávky plynu určené pro Moldavsko. Tato trasa je využívána i pro přepravu do Evropy, i když již ve značně omezené míře, upozornila agentura Bloomberg.
C:\fakepath\trader-22112022-27-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.11.2022 1) Akcie kryptoměnové burzy Coinbase v pondělí klesly o více než osm procent a propadly se nejníže od vstupu firmy na akciovou burzu v dubnu 2021. Propad způsobuje pokračující pokles ceny bitcoinu a obavy investorů po kolapsu konkurenční společnosti FTX na počátku tohoto měsíce, upozornil server zpravodajské televize CNBC.
img

Gazprom hrozí, že vypne Evropě další plyn. Ratingová agentura Standard & Poor’s zase varuje Českou národní banku

22.11.2022 Evropa energetickou krizi zatím zvládá. To však neznamená, že zejména některé její země – včetně Česka – nečeká v příštím roce ekonomický otřes. Oba závěry lze vyvodit z dnešního dění na mezinárodních trzích.
img

Německý ministr hospodářství kritizuje Spojené státy kvůli vysokým cenám plynu

05.10.2022 Německý ministr hospodářství Robert Habeck kritizuje Spojené státy a další spřátelené dodavatelské země za předražené ceny plynu. Podle jeho názoru producenti plynu profitují z dopadů války na Ukrajině. Habeck to řekl deníku Neue Osnabrücker Zeitung.
img

Rusko dnes vypnulo plyn Itálii. Je to výhrůžka nové italské vládě, nebo jen důsledek nových přepravních podmínek v Rakousku?

01.10.2022 Ruský plynárenský gigant Gazprom dnes nečekaně pozastavil dvé dodávky plynu Itálii. Dále se tak stupňuje energetická krize EU.
img

Kdo a proč poškodil Nord Streamy?

30.09.2022 V prvních hodinách poté, co vyšlo najevo fatální poškození plynovodů Nord Stream, se hojně spekulovalo, že může jít jak o ruskou, tak protiruskou sabotáž. To, že se jedná o akci namířenou proti Rusku, nevylučoval například energetický expert bruselského think-tanku Bruegel Simone Taglipietra. Ještě dále zašel ale Radek Sikorski, polský exministr zahraničí a nynější šéf delegace Evropského parlamentu pro vztahy EU s USA. Ten na svém twitterovém účtu explicitně děkoval Spojeným státům za to, že k fatálnímu poškození Nord Streamů došlo. Postupně ale v západní diskusi začíná zřetelně vládnout názor, že jde o akci Ruska.
img

V Polsku byl uveden do provozu plynovod Baltic Pipe, přivede plyn z Norska

27.09.2022 V Polsku byl dnes slavnostně uveden do provozu plynovod Baltic Pipe, který se stane důležitou trasou pro přepravu plynu z Norska do Dánska a Polska a který bude schopen dodávat surovinu také odběratelům v okolních zemích. Jde o další krok ve snaze Evropské unie zajistit větší diverzifikaci v dodávkách plynu i zemím ve středovýchodní Evropě, uvedla dnes Evropská komise (EK).
img

Kdo poškodil plynovody Nord Stream: Rusko, nebo USA? Biden varoval, že v případě invaze na Ukrajinu žádný Nord Stream 2 nebude, Rusové zase mohli potrubí poškodit ve strachu z pokut

27.09.2022 Německé úřady podle agentury Bloomberg pojaly podezření, že za poškozením plynovodů Nord Stream 1 a Nord Stream 2 není technická závada, ale sabotáž. Věc je ale stále předmětem vyšetřování.
img

Největší americká banka chystá přesun zaměstnanců z Frankfurtu do Londýna, bojí se zimních blackoutů v Německu. Stabilní dodávky ruského plynu v EU má teď jen Maďarsko

06.09.2022 Největší americká banka JP Morgan se chystá přesunout své zaměstnance z Frankfurtu do Londýna. Obává se, že Německo se bude přes zimu potýkat s blackouty, před nimiž chce chránit je i svůj byznys. Plány banky jsou součástí souboru nouzových opatření, která hodlá uplatnit, zhorší-li se v Německu dále energetická situace.
C:\fakepath\trader-05092022-31-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy po rozhodnutí OPEC+ rostou

05.09.2022 Ceny ropy dnes výrazně rostou, protože skupina OPEC+ se dohodla na malém snížení těžby, aby podpořila ceny ropy. Kolem 17:40 SELČ cena severomořské ropy Brent rostla o 2,7 procenta na 95,53 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zdražovala o 0,6 procenta na 89,09 dolaru za barel.
img

Vypnutí Nord Streamu 1, „ruská odveta“, srazilo do mínusu i americké akcie. Svět se bojí těžké evropské energetické krize s globálními důsledky, cena plynu v EU příští týden prý poletí nahoru

04.09.2022 Americké akcie včera začaly obchodování růstem, nakonec je ale skolila zpráva Gazpromu, že neobnoví dodávky plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval. Takový vývoj naznačuje, že svět se obává závažné evropské energetické krize, která může mít důsledky i mimo starý kontinent.
img

Rusko nechá Nord Stream 1 vypnutý, Siemens naznačuje, je za tím politický motiv. Co se bude dít dále?

03.09.2022 Skutečnost, že Gazprom neobnoví dodávky plynu do EU plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval, není úplně nečekaná. Z pohybů ceny plynu v EU v uplynulých dnech bylo možné vyčíst, že trh přikládá zhruba třicetiprocentní pravděpodobnost tomu, že ke zprovoznění potrubí nedojde, jak dle plánu mělo, tedy zítra. EU je tak i proto na nastalou situaci alespoň částečně připravena.
img

Nord Streamem 1 zřejmě začne znovu proudit plyn, Kreml nevylučuje další přerušení

02.09.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom v sobotu ráno po dokončení údržbových prací zřejmě obnoví dodávky plynu potrubím Nord Stream 1. Ukazují to záznamy o rezervaci na přepravu suroviny. Rezervace na kapacitu přepravy plynu jsou totiž na úrovni před aktuální údržbou, představují tak 20 procent kapacity plynovodu, uvedla dnes agentura Reuters. Rusko nevylučuje další přerušení dodávek plynu. Podle mluvčího Kremlu nejsou žádné technické rezervy.
img

Podle Kremlu brání provozu Nord Streamu 1 pouze západní sankce

30.08.2022 Provozu plynovodu Nord Stream 1, který je hlavní trasou ruského plynu do Evropy, brání pouze západní sankce a s nimi spojené technologické problémy. Dnes to podle agentury Reuters řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Ruský plynárenský gigant Gazprom dříve oznámil, že přeruší dodávky tímto plynovodem od středy na tři dny. Zdůvodnil to nutnými údržbovými pracemi.
C:\fakepath\trader-30082022-17-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.08.2022 1) Evropské ceny energií dnes výrazně klesají na základě náznaků, že Evropská unie zvyšuje úsilí jak zmírnit energetickou krizi, která by s blížící se zimou mohla uvrhnout region do recese. Velkoobchodní cena elektřiny pro německý trh s dodáním v příštím roce, která je pro Evropu klíčová, klesla dopoledne až o 26 procent a nizozemský plyn o 11 procent, uvedla agentura Bloomberg. V pondělí přitom cena německé elektřiny poprvé přesáhla 1000 eur (zhruba 24.600 Kč) za megawatthodinu (MWh).
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Nálada německých spotřebitelů je na novém minimu, lidé se bojí účtů za energie

26.08.2022 Spotřebitelská nálada v Německu v září už třetí měsíc po sobě klesne na další minimum. Na základě svého průzkumu to předpokládá německý institut GfK. Na vině jsou podle něj obavy domácností z horentních účtů za energie. Index spotřebitelské nálady GfK klesl na minus 36,5 bodu ze srpnové hodnoty minus 30,9 bodu, uvedl dnes GfK.
C:\fakepath\elektrina.png

Na rekordu uzavřela cena elektřiny pro Německo i plyn pro evropský trh

25.08.2022 Evropské ceny elektřiny stoupají na nové rekordy. Tlak na velkoobchodní energetické trhy, které se již potýkají s výrazně nižšími dodávkami ruského plynu, umocňuje nedostatečná produkce jaderné energie ve Francii. Na rekordu včera uzavřel i plyn pro evropský trh.
img

Rusové nečekaně „stopnou“ plyn v Nord Streamu 1. Povzbudili je zřejmě dnešní hlasy z nejvyšších pater německé politiky, že je třeba spustit Nord Stream 2

19.08.2022 Cena plynu v EU dnes v podvečer citelně vzrostla, až o devět procent, nad úroveň 260 eur za megawatthodinu poté, co ruský plynárenský gigant Gazprom oznámil, že na přelomu srpna a září opět zcela zastaví své dodávky do Německa a dále do zemí EU. Rusko nyní dodává potrubím plyn v objemu zhruba pětiny jeho celkové kapacity. Cena plynu nakonec uzavřela na novém historickém rekordu, 244,6 eura za megawatthodinu.
C:\fakepath\elektrina.png

Cena elektřiny na pražské burze vystoupila na rekordních 376 eur za MWh

27.07.2022 Cena elektřiny na pražské burze dnes vystoupila na rekordních 376 eur (9238 Kč) za megawatthodinu (MWh). Podle odborníků k tomu přispívá pokračující růst cen zemního plynu v Evropě.
img

EU bere Rusku „trumf“ z ruky, dohoda o snížení spotřeby plynu je tu

26.07.2022 Země EU se dnes dohodly na patnáctiprocentním snížení spotřeby zemního plynu, jež má platit pro nadcházející topnou sezónu. Ministři zemí EU zodpovědní za energetiku posvětili návrh na dobrovolnou redukci spotřeby plynu v příštích měsících. Důvodem poměrně rychlého rozhodnutí – Evropská komise připravila svůj návrh příslušného opatření teprve minulý týden – je „plynová válka“, kterou s EU vede Rusko. EU se tak tím spíše hodlá připravit i na krajní scénář úplného odstřižení ruských plynových dodávek.
img

Kreml vede dále „plynovou válku“ s EU. Plynu nedodává ani málo, ani dost, prostě praktikuje poučku, že nejistota je pro protivníka horší než „špatná jistota“

25.07.2022 Ruský státní plynárenský gigant Gazporom do středy dramaticky sníží dvé dodávky plynu do EU potrubím Nord Stream 1. A to ze 40 procent jeho kapacity na pouhých 20 procent. K redukci přepravovaného objemu suroviny má podle dnešního vyjádření podniku dojít od středy. Potrubím tak bude proudit pouze 33 milionů metrů krychlových plynu denně. Cena velkoobchodního plynu v EU dnes v reakci stoupla, o zhruba 12 procent.
img

Bude v Česku další úsporný tarif? Rozhodne Kreml

22.07.2022 Plynovod Nord Stream 1 je od včerejška v provozu. Zatím však pouze na 40 procent své přepravní kapacity. Ruský prezident Vladimir Putin přitom varuje, že už příští týden může plynovodem proudit plyn pouze z 20 procent jeho kapacity. Nejistota ohledně dalšího vývoje dnes žene cenu plynu v EU opět vzhůru, aktuálně o přibližně šest procent.
img

Dodávky plynu Nord Streamem 1 vzrostly na původních 40 procent kapacity

21.07.2022 Dodávky zemního plynu potrubím Nord Stream 1 z Ruska do Německa se dnes dopoledne postupně zvýšily na 40 procent kapacity plynovodu, což je stejná úroveň jako před začátkem údržby zařízení. Ukazují to záznamy provozovatele plynovodu. Nenaplnily se tak obavy, že plyn už po údržbě nebude proudit. Nord Stream 1 je hlavní trasou pro dodávky ruského plynu do Evropské unie a kvůli údržbě byl deset dní odstaven. Mluvčí Kremlu řekl, že unie si problémy svými restrikcemi způsobila sama.
C:\fakepath\trader-20072022-20-zm.png

Forex: Koruna dnes k euru posílila opět o dva haléře, vůči dolaru mírně klesla

20.07.2022 Koruna dnes k euru posílila stejně jako v úterý o dva haléře. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 24,48 EUR/CZK. Vůči dolaru česká měna oslabila o čtyři haléře na 23,98 USD/CZK.
img

Gazprom tvrdí, že stále nedostal dokumenty k instalaci turbíny pro Nord Stream 1

20.07.2022 Ruský státní plynárenský gigant Gazprom stále neobdržel od německé firmy Siemens Energy dokumentaci potřebnou k opětovné instalaci turbíny pro plynovod Nord Stream 1, která byla na generální opravě v Kanadě. Ruský podnik to oznámil dnes. Prodlevou v návratu turbíny z Kanady související s protiruskými sankcemi Gazprom minulý měsíc zdůvodnil výrazné omezení dodávek plynovodem Nord Stream 1, který je hlavní trasou pro vývoz ruského zemního plynu do Evropské unie.
C:\fakepath\trader-20072022-18-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.07.2022 1) Míra inflace v Británii v červnu vystoupila na další maximum za 40 let. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen zrychlilo na 9,4 procenta z 9,1 procenta v květnu. To je nejvyšší hodnota od počátku roku 1982. Přispěly k tomu zejména ceny energií a pohonných hmot, uvedl dnes britský statistický úřad.
C:\fakepath\trader-19072022-21-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy klesají kvůli obavám, že ekonomické zpomalení naruší poptávku

19.07.2022 Ceny ropy po pondělním růstu o více než pět dolarů za barel klesají kvůli obavám, že ekonomické zpomalení naruší poptávku. Většímu snížení brání omezená nabídka a slabý dolar.
C:\fakepath\trader-18072022-27-zm.jpg

Bloomberg: Konec ruského plynu podle EK může snížit unijní HDP až o 1,5 procenta

18.07.2022 Zastavení dodávek ruského plynu do Evropské unie by mohlo snížit unijní hrubý domácí produkt (HDP) až o 1,5 procenta, pokud bude chladná zima a EU nepodnikne preventivní opatření v zájmu snížení spotřeby. Vyplývá to z návrhu dokumentu s novými prognózami Evropské komise (EK), ke kterému získala přístup agentura Bloomberg.
img

Jedna turbína může rozhodnout o tom, zda Česko letos padne do recese. Nikdy v historii nezávisel vývoj české ekonomiky – a osud statisíců Čechů – na jednom jediném stroji

09.07.2022 V současnosti nejsledovanějším a nejdiskutovanějším průmyslovým zařízením světa je bezesporu jedna konkrétní turbína, co odešla na údržbovou opravu do kanadského Montrealu. Poslal ji tam Gazprom, ruský plynárenský gigant, jejž ovládá Kreml. Jenže turbína nemůže zpět do Ruska. Kanada totiž v červnu zavedla sankce na ruský ropný a plynárenský průmysl, které znemožňují export právě takových zařízení do Ruska.
img

Brusel ustupuje Putinovi. Nad platbou za plyn v rublech zřejmě přivře oči

15.05.2022 Evropská komise v těchto hodinách završuje svoji snahu precizovat vodítko firmám a státům EU stran toho, jak mají platit za ruský plyn. Podle informací agentury Bloomberg vodítko precizuje takovým způsobem, že evropští odběratelé budou moci nadále nakupovat ruský plyn, aniž by přitom porušovali protiruské sankce. Ty EU zavedla v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\trader-13052022-27-zm.jpg

Forex: Euro po sestupu na nové pětileté minimum mírně posílilo

13.05.2022 Euro během dnešního obchodování sestoupilo až na nové pětileté minimum 1,0350 EUR/USD. Později se sice vrátilo nad 1,0400 EUR/USD, nejistota kolem dodávek ruského plynu však nadále podporuje obavy ze zpomalování hospodářského růstu v eurozóně. Kolem 17:30 SELČ si jednotná evropská měna připisovala zhruba 0,3 procenta na 1,0410 EUR/USD.
img

Maďaři dnes zablokovali uvalení embarga EU na dovoz ruské ropy. Rusko zároveň ujišťuje své odběratele plynu v EU, že mohou platit, jsou zvyklí – tedy v eurech

08.05.2022 Maďarsko i po dnešku blokuje uvalení embarga EU na dovoz ruské ropy. Maďaři tak činí přesto, že si už dříve vyjednali výjimku spočívající v tom, že mají čas se od ruské ropy odříznout až do konce roku 2024. Stejnou výjimku má v EU už jen Slovensko. Česko by se muselo odříznout do června 2024. Ostatní země EU by to musely zvládnout už letos. Chorvatsko ovšem zvažuje, že o výjimku zažádá taktéž.
img

Gazprom loni zvýšil zisk na rekordních 2,09 bilionu rublů ze 135 miliard

28.04.2022 Ruský plynárenský gigant Gazprom loni zvýšil čistý zisk na rekordních 2,09 bilionu rublů (0,67 bilionu Kč) ze 135 miliard. Oproti roku 2020, který poznamenala koronavirová pandemie, těžila společnost z růstu cen ropy a plynu. Firma to podle agentury Reuters uvedla ve svém dnešním sdělení. Tržby Gazpromu v roce 2021 stouply na 10,2 bilionu rublů ze 6,3 bilionu o rok dříve.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Invaze v ekonomice - spory kolem ruského plynu, sankce a pesimistické odhady HDP

27.04.2022 24. února - Ruský prezident Vladimir Putin v 04:00 SEČ oznámil, že dal svolení ke "speciální vojenské operaci". Ruské síly napadly Ukrajinu z Ruska a Běloruska i z poloostrova Krym, který Moskva anektovala v roce 2014, a zahájily rozsáhlý letecký, námořní i pozemní útok na téměř celou zemi. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil v zemi válečný stav a Kyjev přerušil diplomatické vztahy s Ruskem.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Polsko je připraveno obejít se bez ruského plynu, případně i bez ruské ropy

27.04.2022 Polsko je připraveno obejít se bez plynu a případně také bez ropy z Ruska, uvedla dnes v polská ministryně životního prostředí Anna Moskwová. Polsko bylo na ruské "utažení kohoutků" nachystáno, zásobníky s plynem jsou plné přibližně z 80 procent. Díky dodávkám přes přípojky plynovodů z Česka a Litvy ale nemusí do zásob ani sahat; také těžba plynu v samotném Polsku běží na maximum, ujistila v rozhlasovém rozhovoru.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Dodávky ruského plynu do EU pokračují nehledě na požadavek Kremlu platit rubly

01.04.2022 Dodávky ruského plynu do Evropy pokračují bez přerušení. Průtoky dvěma ze tří hlavních plynovodů přivádějících ruský plyn do Evropy - Nord Stream 1 přes Baltské moře a přes Ukrajinu na Slovensko, zůstaly stabilní. Průtoky druhou hlavní trasou, plynovodem Jamal přes Bělorusko, změnily směr a přivádějí plyn z Německa do Polska. To však není neobvyklé a nemusí to nutně znamenat novou politiku, upozornila agentura Reuters. Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek podepsal dekret, podle kterého od dnešního dne odběratelé z takzvaných "nikoliv přátelských zemí" musí za ruský plyn platit v rublech, jinak jim hrozí zastavení dodávek.
C:\fakepath\trader-31032022-30-zm.jpg

Západ usiluje o snížení závislosti na plynu z Ruska, platbu v rublech odmítá

31.03.2022 Rusko je druhým největším producentem zemního plynu na světě. Země je také dlouhodobě největším dodavatelem plynu do Evropy, podle údajů Mezinárodní energetické agentury (IEA) stabilně zajišťuje zhruba 40 procent spotřeby plynu Evropské unie (EU). Monopol na vývoz této strategicky důležité suroviny z Ruska prostřednictvím plynovodů má ruský plynárenský gigant Gazprom. Převážná část ruského plynu proudí do Evropy potrubím Jamal, který vede přes Bělorusko a Polsko do Německa, plynovodem Nord Stream, který vede z Ruska po dně Baltského moře přímo do Německa, a potrubím přes Ukrajinu. Vnitřní trhy s plynem v Evropě spojuje síť propojovacích potrubí.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Kreml: Rusko nebude požadovat, aby odběratelé ihned platili za plyn v rublech

30.03.2022 Rusko nebude požadovat, aby odběratelé ihned platili za zemní plyn v rublech. Z technologického hlediska půjde o delší proces, řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Dodávky ruského plynu do Evropy po třech klíčových trasách zůstávají stabilní

30.03.2022 Dodávky ruského plynu do Evropy po třech klíčových plynovodních trasách byly dnes ráno stabilní. S odvoláním na data provozovatelů o tom informovala agentura Reuters. Dodávky přes Nord Stream 1 se v průběhu dne mírně zvýšily a plyn v plynovodu Jamal začal proudit západním směrem. Moskva má do čtvrtka představit mechanismus, jehož prostřednictvím bude chtít po "nikoli přátelských" zemích, aby za ruský plyn platily v rublech. To odběratelé veskrze označují za porušení dohody. Evropa z Ruska dováží asi 40 procent plynu.
img

Gazprom musí do čtyř dnů vymyslet jak přijímat platby za dodávky plynu v rublech

25.03.2022 Ruský státní plynárenský gigant Gazprom musí do čtyř dnů vymyslet jak přijímat platby za vývoz plynu v rublech. Nařídil to ruský prezident Vladimir Putin. Konkurenční Novatek, který je největším ruským producentem zkapalněného zemního plynu, takový úkol nedostal, uvedl dnes podle agentury Reuters mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.
C:\fakepath\trader-25032022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.03.2022 1) Ruské akcie druhý den po obnovení obchodování na moskevské burze po čtvrtečním růstu oslabují. Hlavní akciový index MOEX kolem 08:30 SEČ ztrácel 1,4 % na 2542,6 bodu. Rubl se stabilizuje. Burza byla zavřená od invaze ruských vojsk na Ukrajinu, kdy trh zažil strmý pád.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Akcie na moskevské burze po částečném obnovení obchodování posilují

24.03.2022 Moskevská burza dnes po měsíci částečně obnovila obchodování s akciemi, většina titulů po zahájení výrazně zpevnila. Burza byla zavřená od vpádu ruských vojsk na Ukrajinu, kdy trh zažil strmý pád. Hlavní akciový index MOEX, který je denominovaný v rublech, v úvodu vykazoval růst asi o deset procent zhruba na 2740 bodů. Dolarový index RTS ale přibližně čtyři procenta ztrácel a pohyboval se kolem 892 bodů.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Putin: Rusko za plyn nebude brát eura ani dolary, ale rubly

23.03.2022 Rusko už za plyn určený pro Evropu nebude brát eura ani dolary, platby se chystá požadovat v rublech. Na videokonferenci, kterou odvysílala státní televize, to dnes uvedl prezident Vladimir Putin. Opatření se podle něj týká zemí, které Rusko nepovažuje za přátelské a které proti Rusku zavádějí tvrdé ekonomické sankce, tedy i Spojených států, Kanady nebo Velké Británie. Státní plynárenský gigant Gazprom dostal nařízeno, aby tímto způsobem upravil dodavatelské smlouvy. Rusko dodává plyn i do České republiky.
img

Ruská společnost Gazprom pokračuje ve stabilních dodávkách plynu přes Ukrajinu

14.03.2022 Ruský plynárenský gigant Gazprom pokračuje ve stabilních dodávkách plynu přes Ukrajinu dál do Evropy. Agentuře Interfax to dnes řekl mluvčí Gazpromu Sergej Kuprijanov. Přes Ukrajinu, která čelí rozsáhlé ruské vojenské invazi, proudí plyn také do České republiky. Šéf ukrajinské energetické společnosti Naftogaz později řekl, že ruský plyn bude do Evropy proudit, dokud budou provozovatelé ukrajinských plynovodů schopni fungovat.
Související klíčová slova: Problémy německých průmyslových podniků | Vývoz plynu z Ruska do Evropy | Nákupy aktiv | Brent | Nomura Holdings | Představenstvo ruské těžařské firmy | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Rusové | Silvergate Capital | Růst v eurozóně | Největší ruská banka | Zpravodajský server | Platební bilance ČR | Ontario Teachers | Export | Ruský plynovod | Trh s ropou | Války | Redukce | Lithium | Růst cen zemního plynu | Závazky společnosti | Prudký ekonomický propad | Skupina Colt | Allwyn | Mezinárodní ratingová agentura | Australská centrální banka | Ruské ministerstvo hospodářství | Světová rada pro investice do platiny | Meta | Zastropování ceny | Úroky z dolarových dluhopisů | DPH | Americká automobilka | EUR | Zastavení dodávek ruského plynu | Makléřská společnost | Regulátoři | NYSE | Transněfť | Hlavní akciový index | Podnikatelé a firmy | Mercedes-Benz | Ředitelka | Komerční banka | Yandex | Ruský vývoz plynu do Evropy | Bělehrad | Sankce Spojených států | Smíšené pocity | Itálie | Ekonomika | DPA | Optimismus na trzích | Evropské centrální banky | Nornickel | Akcie firmy | Akcionáři | Plyn přes Ukrajinu | Mega Millions | Ztráty | Dovoz ruského plynu | Očekávání | Ondřej Hartman | Odklon od fosilních paliv | Dodávky ruského plynu do Evropy | Produkce plynu | Poslanci | Chile | Tlak na Rusko | Ruská centrální banka | Britská centrální banka | Veřejné finance | Sergej Kuprijanov | FAA | Ruské invaze na Ukrajinu | Německá společnost | Gazprom Germania | Evropská komise | Investice | Analýzy | Americký kongres | Energetická krize | Pojišťovna Generali | Akvizice | Bankovní společnost | Ifo | Přebytek ruského rozpočtu | Obchodní pravidla | Invaze na Ukrajinu | Internetová společnost | Broadcom | Výdaje | Rekord | Raiffeisenbank | Evropské měny | Moody's Investors Service | Goldman Sachs | Společnost Apple | Ukrnafta | Český statistický úřad | EUR/USD | Bruno Le Maire | PKN Orlen | Bruegel | Daňové škrty | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Řešení sporů | Die Welt | Americká kosmetická společnost | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Index spotřebitelské nálady | Solidarita | Softwarová společnost | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Diem Association | Chování | Cenné papíry | Výnos | Nord Stream AG | Frakování | Vypnutí Nord Streamu | Ukrtransnafta | Drahokam | Síla Sibiře | Ratingová agentura Fitch | Jiné měny | Ceny akcií | Changpeng Zhao | IHNED | Exchange | Londýn | Miliardář Elon Musk | Poplatek | Zastavení dodávek plynu | Gigant Gazprom | Velkoobchodní ceny plynu | Kontrakty | Jeden dolar | České banky | Platební neschopnosti | Světová turistická organizace (UNWTO) | Premiéři zemí Evropské unie | Vnější prostředí | Bulgargaz | Pesimistické odhady | Tržby společnosti | Znehodnocení | Úřad pro hospodářskou soutěž | Peníze | Robert Habeck | Zveřejněné údaje | Švýcarská banka | České koruny | Americká lehká ropa WTI | Nejhorší scénář | Title Transfer Facility | Pokles cen kovů | Zahájení ruského útoku | Barel ropy | ČTK | Green Deal | Závod na elektromobily | Státní televize | Vývoj | Agentura Interfax | Burzy | Běžný účet platební bilance | Odhady HDP | Strach | Správní rada | Ropa WTI | LVMH | Moldavsko | Americká softwarová společnost | Short-selling | Vývoj ceny ropy WTI | Německý ministr hospodářství | Dluh státu | Vypnutí plynu | ProSiebenSat.1 | Bungie | Zastropování cen | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Společnost Siemens | Nizozemská vláda | Haísám Ghais | Primární veřejná nabídka (IPO) | Akcie | Ruská společnost | Na burze | RDIF | Komuniké | Zynga | Ukrajinský podnik | Daimler | Energetická společnost | Výrobci automobilů | Objem ropy | Dodávky ruského plynu | FTX | Italský premiér | Měnový fond | Lukáš Kovanda | Akcie automobilky | Měnový pár EUR/USD | Fitch Ratings | Alexej Miller | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Úrokové sazby | Uvalení sankcí na ruský plynovod | Energiewende | EUR/CZK | Ropný a plynárenský průmysl | ČNB | Nejistoty | Monopol | Výrobci elektromobilů | Měnová krize | Ruské podniky | Kurz japonského jenu | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | N7 Holding | Intercontinental Exchange | Rekordní zisk | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Investoři | Air | Posílení | Spekulace na pokles cen | Neziskové organizace | Evropská měna | Společnost Google | Global Blood Therapeutics | Hrubý provozní zisk | Ruské těžařské firmy | WSJ | AT&T | Katar | Instagram | BP | Tiskové agentury | SEC | Tranzitní plynovody | TTF | Italský premiér Mario Draghi | Brusel | Společnost Net4Gas | Finanční ředitel | Finanční situace | Plyn v EU | Balkánské země | Cena plynu | Evropské ekonomiky | Agentura Reuters | Nedostatečná produkce | Hyundai | Pokles vývozu | Bohatý | Největší švýcarská banka | Moskevská burza | Finanční plán | MOEX | Tesco | Obchodování | Tržby z prodeje | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Cena severomořské ropy | Premiér Mario Draghi | Německá bankovní společnost | Závislost na ruských energetických surovinách | Ruský rubl | Úsporný energetický tarif | Objem | Index RTS | Německé firmy | Prezident | Americká společnost Intel | Obchod Amazon | Srbská ropná společnost | Kryptoměnové burzy | BCS | Výsledky | Inflační tlaky | Siemens | Intel | Zpráva | Ratingová agentura | Uhlí | Francouzský ministr | Společnost Amazon | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | iPhone | Plyn pro evropský trh | Burzovní cena | Evropa | OPEC+ | Pokles produkce | Dmitrij Peskov | NERV | Centrální banky | Energetický trh | Evropský parlament | Oanda | Klima | Douglas Diamond | Pohonné hmoty | ANDE | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Energetická situace | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | iPhone 14 | Ministerstvo práce | Regulátor | Sazby | Pfizer | Platby za plyn | AFP | Velmi bohatý | Business Insider | Si Ťin-pching | Úřad INSEE | Druhy ropy | Polsko | Růžový diamant | Equinor | Divize | Spory kolem ruského plynu | Růst cen plynu | Korekce | Česká spořitelna | LNG | Cena termínového kontraktu | OPEC | Ukrajina | Ropná společnost | Johnson & Johnson | ANO | Rezervy ropy | Akcie včera | Zpomalení inflace | Rosněfť | Dow Jonesův index | Turecko | Asociace | Genesis | Rystad | Hackeři | European Energy Exchange (EEX) | Srí Lanka | Instituce | Americké akcie | BBC | GfK Rolf Bürkl | EBRD | Platby v bitcoinech | UNWTO | Komise pro cenné papíry a burzy | Trh | Snížení těžby | Komise | Války na Ukrajině | Rolf Bürkl | Vývoz ropy | Americké dolary | Diamant | Pražské burzy | Výrobce elektromobilů | Výrobce letadel Boeing | Technické problémy | Zveřejnění výsledků | Výběry | Odveta | Markets | Prezident Emmanuel Macron | Analytik GfK | Rating | Koronavirová pandemie | Microsoft | Síla Sibiře 2 | Media for Europe | Mateusz Morawiecki | Společnost Tesla | Ztráta | Siemens Energy | Luis De Guindos | Kanada | Národní ekonomická rada vlády | Drahé energie | Pravděpodobnost | Těžařské firmy | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Představenstvo | Neshody ohledně dividend | Míra nezaměstnanosti v USA | Inflace v Británii v červnu | Evropská banka | Výpadky | Estee Lauder | Gazprom | Centrální banka | Cena | Deutsche Börse | Společnost Deutsche Börse | Rozšiřování kapacit | Index MOEX | Ekonomické sankce | Dovozce ruského plynu | Čistý zisk | Historické rekordy | Poradenské společnosti | Americká automobilka Tesla | Marže | EK | Manažeři | Plyn v rublech | Energetický regulátor | Intervenovat | Baterie | Společné nákupy plynu | Reuters | BCS Global Markets | EP | Centrum | Jens Stoltenberg | TASS | Renault | Rekordní maximum | Předseda | Deutsche Boerse | Diverzifikace | Výkonný ředitel | Ruské akcie | Cena elektřiny pro německý trh | Členské země eurozóny | Boeing | Media for Europe (MFE) | Globální ekonomický růst | IKEA | Dovoz ruské ropy | Americký Federální úřad pro letectví | EuRoPol Gaz | Asociace nezávislých dodavatelů energií (ANDE) | Financovat | Řecko | Ruský vývoz plynu | Nové rekordy | Úroky | Největší americká banka | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | Energetické společnosti | Premiérka | Trh s platinou | Telekomunikační společnost | Banka Sberbank | MUFG | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Ceny | Prudký pokles | XTB Štěpán Hájek | Německá ekonomika | Naftogaz | Akciový index MOEX | Agentura Bloomberg | Inflace v Německu | Cena elektřiny na burze | Pokles | KKCG | Pád Gazpromu | Ziskovost | Mercedes | Americká ekonomika | Americký výrobce letadel | Wall Street | Plynárenská společnost | Sankce EU | Prodeje | Zvyšování úrokových sazeb | Dodávky plynu do Evropy | Daně | Lídři | Pokles indexu | Jackpot | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Běžný účet platební bilance ČR | Trhy | Lee Hardman | Signály | ACEA | Sergej Malyšev | Ratingové agentury | Cena zlata | Zvýšení ceny | Internetová společnost Google | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Invaze ruských vojsk | Růst cen | Kyjev | Financování | ČSÚ | Odhad letošního růstu | Omezení dodávek | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Státní pomoc | Gascade | Odvětví | Dodávky ruského zemního plynu | Platby za plyn v rublech | Burze | Automobilka Tesla | Colt CZ Group | Loterie | Hospodářský růst | WTI | Platební síť | Mimořádné dividendy | Joe Biden | Bod | Miliardy korun | Nord Stream | Americký miliardář | Sázet | Asociace nezávislých dodavatelů energií | Bundesnetzagentur | Cena ropy | Americká vláda | Účet platební bilance | Zpřísňováním měnové politiky | SpaceX | Cenu plynu | Státy EU | Sankce | Zúčtování plateb | Televize Netflix | Emmanuel Macron | Jurij Vitrenko | Statistiky | Spolkový statistický úřad | Ben Bernanke | Global Markets | Cla na dovoz hliníku | Světové finanční trhy | Kurz | Wood Mackenzie | Tradeři | Mnichovský ekonomický institut | Česká republika | MFE | Caroline Bainová | NortonLifeLock | Ekonomický institut | Dodávky suroviny | Těžba lithia | Červená čísla | Politici | Binance | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Hrubý provozní zisk EBITDA | Ruská firma | Hospodářství | Novatek | Akcie kryptoměnové burzy | Měnový pár | Belgická vláda | Nižší ceny | Společnost ExxonMobil | Velkoobchodní cena elektřiny | Take-Two Interactive | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Energetické firmy | Prodeje akcií | Recese | Mluvčí Kremlu | Internetová televize | Ropný gigant | Baltic Pipe | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Šíření koronaviru | Realitní společnosti | Ministři | Cenový strop na ruskou ropu | David Cameron | Americké ministerstvo práce | Investiční firmy | Bankovní asociace | Ceny energií | Washington | Ceny potravin | Americké kryptoměnové burzy | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Ruská plynárenská společnost | Atlantik | Snížení závislosti na plynu | Olaf Scholz | ČR | OSN | Soud | Ovlivňování | Cena elektřiny | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | China Mobile | Společnost Microsoft | Prodeje ropy | Země eurozóny | Facebook Ireland | Agora | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Benzín | Rusal | Vývoz plynu do Evropy | Automobil | Zásoby plynu | Míra inflace | RTS | ReGas | MMF | United Airlines | Ruská banka | Snížení emisí | Nařízení | Americký Senát | Indexy | Mezinárodní měnový fond | Angola | Průmysl | Lehká ropa WTI | Tempo růstu | Podnikatel | Bankovnictví | Aerolinky | Růst ekonomiky EU | Francouzská ekonomika | Myšlenka | Europoslanci | Varování | Družba | Philip Dybvig | Diem | Pojišťovna | Macron | Internetový obchod | USDC | Aktiva | Cenový strop | Discovery | RusEnergy | Průmyslníci | Ceny ropy dnes | Tuzemský průmysl | Švýcarská banka UBS | Business | Camelot LS | Srbsko | Základní úrok | Pokles cen | Technologická společnost | ČBA | Astrazeneca | Plynovod Nord Stream | Akcie Tesly | BlockFi | Vypnutí Nord Streamu 1 | Německý statistický úřad | Hospodářský model České republiky | Německé společnosti | Trinity | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Zajišťovna | Členské země Evropské unie | Řetězce | Fio banka | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | WarnerMedia | Konkurence | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Německý kancléř | Powerball | Burza Binance | Čínský prezident | Deutsche Telekom | Britský ministr zahraničí | Puma | Podnik Naftogaz | Nálada | Geopolitická rizika | FAO | Indie | Letectví | Měnové politiky | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Riziko | Elektřina | WTO | Ruská společnost Gazprom | Camelot LS Group | Výhled | Alexander Novak | Nárůst podniků | Camelot | Auta | Americké ministerstvo | Colt CZ Group SE | Dividendy Norilsk Nickelu | Embargo | Vyhlášení bankrotu | Propouštění | Evropský trh | Finanční trhy | Burzovní společnost | Pandemická omezení | Giphy | Balík sankcí | Insider | Zpracování plynu | Americká sociální síť | Komise pro cenné papíry | Ukrajinský prezident | ČEZ | Financial Times | Kryptoměnová burza Binance | Velkoobchodní cena plynu | Obavy investorů | Společnost Intel | Vývoj měnového páru EUR/USD | Nevada | New York | Meta Platforms | Krize | Moscow Times | Zvýšení úroků | Zajišťování | Investing | Americká internetová společnost | Uvalení sankcí | G20 | Napadení Ukrajiny | Tržní hodnota Gazpromu | XTB | Dolarový index | Výplata | Vývoj ceny ropy | Generální ředitel | Burza | Interfax | Provozní náklady | Rozvoj | Asociace exportérů | Nové sankce | Capital Economics | Transakce | Měny | Sankce proti Rusku | Výzkumné společnosti | Energie | Analytici společnosti | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | OneWeb | The Moscow Times | Dividendy | Měna | Ruský rozpočet | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Společnost Deutsche ReGas | USD | Miliardy dolarů | Turk Stream | Dodávky LNG | Návratnost | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Zahájení ruské invaze | Eni | Zakladatel FXstreet | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Síla Sibiře 1 | EIA | Odhad letošního růstu ekonomiky | IPO | Rusko | Miliardy USD | Vicepremiér | Míra inflace v Británii | Signál | Většinový podíl | Britská vláda | Gazprombank | Úbytek | Termínový kontrakt | Ropy | Mluvčí Gazpromu | Institut GfK | Evropská komise (EK) | Zisk EBITDA | Společnost | List The Wall Street Journal | Ministr hospodářství | Colt | BMW | Plynárenské firmy | Rozšíření | Výhled růstu globální ekonomiky | Ropný trh | Rishi Sunak | Eura | Nizozemsko | Organizace | Obilí | Kryptoburza | Představenstvo Norilsk Nickelu | Růst | Příjmy | Událostí ve světové ekonomice | VMware | Zajištění | Administrativa | Omezení dovozu | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Plynárenský průmysl | Index | Wall Street Journal | Wirecard | Společnost Uniper | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Bohatství | Intercontinental Exchange (ICE) | Obchodní vztahy | Jižní Korea | Konec ruského plynu | Farmaceutická společnost | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Pracovní místa | N7 Holding Ltd. | Plynovod Nord Stream 1 | Společný podnik | Inflace | Lídři zemí EU | Tržní hodnota | Americká sněmovna reprezentantů | Dovoz | Qualcomm | Deutsche ReGas | Americké centrální banky | Vývoj ceny ropy Brent | Banka Goldman Sachs | Plány | Hliníkárenská společnost | Zvezda | Zastropování cen ruské ropy | Patria | Společnost Genesis | Šéf automobilky Tesla | Zisk | Německý koncern | Ruské ropy | Výrazný růst | Sony Interactive | Maďarsko | Krok za krokem | Ruský prezident | Stav energetické nouze | Více peněz | Energetický gigant | Investing.com | Elon Musk | ČSOB | Neue Osnabrücker Zeitung | Nord Stream 2 | Čínská telekomunikační společnost | Sociální sítě | Patria Online | CZK | Nafta Industrija Srbije (NIS) | S&P | Plynovody | Kabinet | Investiční | Ruská federace | Bloomberg | Avast | ExxonMobil | Telegram | Unie | Ekonomický propad | Analytička | Obchodování na burze | Next Finance | InterContinental | Produktovod | Společnost China Mobile | Obchodování s dluhopisy | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Provozovatel českých plynovodů | Úrok | Ruské banky | Americká centrální banka | Česká měna | Válka na Ukrajině | FDP | Americká společnost | Oliver Blume | Institut Ifo | Vývoj měnového páru | Tesla Elon Musk | Nigérie | Nejdůležitější události | Americký prezident | Západní sankce | Munich Re | Společnost Pfizer | PGNiG | Rozhodnutí vlády | Sociální síť Instagram | Ekonomiky | Nabídka | Kongres | TIM | Francie | Mezinárodní agentura pro energii | Globální ekonomiky | Páka | Eurostat | NICKEL | Dovoz ropy | Shell a BP | Technologické centrum | Norilsk Nickel | Ropné společnosti | Apple | Kurs rublu | Spotřebitelská nálada v Německu | Inflace v Británii | Tencent | Michail Krutichin | Kapitálové rezervy | Úsporný tarif | Růst inflace | Obnovitelné zdroje | Ceny ropy | Berlín | Sony Interactive Entertainment | Světové burzy | Ocel | SLR | Americká makléřská společnost | Ursula von der Leyenová | DAX | IEA | Deficit | Firmy | Majitel | Albertsons | Jednotná evropská měna | RWE | Znárodnění | Kryptoměnová burza FTX | Členské země EU | Nástroj | Hrubý domácí produkt (HDP) | Prodej elektromobilů | Exministr zahraničí | Problém Net4Gasu | Ekonomický růst | Volodymyr Zelenskyj | Prodej | Colt CZ | Skupina OPEC+ | Automobilka | UBS | Ruské společnosti | Dodavatelské řetězce | Čínská poptávka | Japonská vláda | CZ | J&J | Automobilka Hyundai | S&P Global | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropská unie | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dolary | Propad | Bilion | Reakce trhu | Pokračování trendu | Ministerstvo obchodu | Ukrtatnafta | mmBtu | Title Transfer Facility (TTF) | Miliardy eur | Ceny Bitcoinu | Britský statistický úřad | Burza FTX | Ministerstvo energetiky | USA | Fond | Energetický tarif | Výrobce léků | Americké ministerstvo obchodu | Vyhlídky | Předpověď | Koncern | NATO | Míra | Slabý dolar | Rekordní ceny | Americké automobilky | Rada guvernérů | Eutelsat | Zákaz dovozu | Výrobce letadel | E15 | Koruna | Shell | Zdroje energie | JDE | Finanční výsledky | Banky | Americký výrobce | Automobilky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Opatření | Pomoc lidem | Plynovod Baltic Pipe | Zelenskyj | Investice do platiny | 787 Dreamliner | Údaje | Evropské sdružení výrobců automobilů | Chorvatsko | Německý výrobce | Hospodářský růst v eurozóně | Finanční krize | Americká banka | Rakousko | Příjmy z reklamy | Plyn z Ruska | Očekávání analytiků | Nomura | Příjmy z prodeje ropy | Tempo růstu spotřebitelských cen | Britské libry | Televize CNBC | Internetové společnosti | NET4GAS | Obchodování s akciemi | Bilance | EEX | Obnovitelné zdroje energie | Plyn | Graf | Hrubý domácí produkt | Rizika | Společnost Meta Platforms | Oslabení koruny | Zelené investice | Pokles exportu | Zahájení invaze | Short | Výnosové křivky | Zvyšování úroků | Pár EUR/USD | Alexander Gabujev | Fed | Měna euro | FXstreet.cz | Futures | Biden | Spotřebitelská nálada | Hospodaření | Reuters analytik | Zdanění mimořádných zisků | Nemovitosti | Penále | Země EU | Čínský prezident Si Ťin-pching | Pokles ceny | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Polský premiér | Rusko dnes | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Ruské firmy | Mimořádná daň | Koncern RWE | Obchody | VTB | Těžba ropy | Akcie firem | Běžný účet | Zastropování ceny plynu | Ekonomika ČR | MWh | Výrobce sportovních vozů | Fatih Birol | Wall Street Journal (WSJ) | Rozpočtový deficit | Zvýšení úrokových sazeb | Vysoká rizika | Akciový index | European Energy Exchange | Velké ropné firmy | Pozornost | Rubl | ProCent | Závislosti na Číně | Strop na ruskou ropu | Kroger | Skupina Colt CZ Group SE | Drahota | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Společnosti | Finanční společnosti | Ruská invaze | Ministerstvo hospodářství | Craig Erlam | Německá energetická společnost | Nejistota | Zpomalení růstu | Podpora | Unijní země | Poslanci Evropského parlamentu | Ministři financí | CMA | Prezident Joe Biden | Ekonomické zpomalení | Black Knight | Opatření proti šíření koronaviru | Plovoucí terminál | Německá vláda | MT4 | Nejziskovější | Activision | Podnikatelé | Francouzský statistický úřad | Exxon | ECB | Zemní plyn | Gazprom Export | Německá zajišťovna | Německo | Japonsko | Negativní dopad | Rozsáhlé investice | Energetický sektor | Útok na Ukrajinu | Varšava | Moody's | Elektromobily | Standard & Poor’s 500 | Twitter | Finance | Generální tajemník NATO | Představenstvo ruské banky | Arbitráž | Partnerství | USD/CZK | Ruský plyn | Viceprezident | Nafta Industrija Srbije | NÚKIB | Rozpočet | Ruská invaze na Ukrajinu | Japonská centrální banka | Vice | Americký trh | NAFTA | FOREX | Ministr zahraničí | Obchodní partner | Sdělení firmy | Štěpán Hájek | Spiegel | Plynovod Jamal | Zajištění bezpečnosti | Ontario Teachers' Pension Plan | Analytici | Domácnosti | Protiruské sankce | Jihokorejská automobilka | Provozní zisk | Ceny zemního plynu | Ropné firmy | Coinbase | Google | Neinvestovat | Situace | Federální úřad pro letectví | Munich | Mario Draghi | Arnault | Evropská centrální banka | Skupina OPEC | FXstreet | Produktovod IKL | Platební bilance | Tržby | Zakladatel FXstreet.cz | INSEE | GfK | Růst cen zemního plynu v Evropě | 737 MAX | Štěpení | Destatis | Makléřská společnost Genesis | Švédsko | Koruna dnes | Sam Bankman-Fried | Závislost | EUR/MWh | Zastavení války | Pension Plan | Finanční systém | Zastavení výroby | Řetězec | Ekonomický institut Ifo | Automobilka Renault | Americká centrální banka (Fed) | Finanční prostředky | Česká ekonomika | Porsche | Raiffeisenbank Helena Horská | Obchod s ropou | Státní plynárenská společnost | Invaze | Závislost na Rusku | Spekulace | Odpor | Firma | Krize v Evropě | MAAE | Lídři zemí | Konglomerát | Dluhopisy | Investiční plán | Zelené energie | Air Bank | Obchodníci | Francouzský statistický úřad INSEE | Bankéři | Moskva | Jefferies | Mezinárodní turistika | Analytika | Výrobce sportovního oblečení | Pšenice | Americké banky | Provozní zisk EBITDA | Poptávka | Soudní spor | Rozpočtový schodek | Fitch | Francouzský prezident | Invaze v ekonomice | Přerušení dodávek ruského plynu | Ruské dodavatelské řetězce | Bulharsko | Čína | Kancléř Olaf Scholz | Bernard Arnault | Růst HDP | G7 | Peking | Lulo Rose | Softwarová společnost Microsoft | Uniper | Sociální síť | Vývoz plynu | EBITDA | Cena severomořské ropy Brent | Finanční podmínky | Sony Group | Motor Sič | Počasí | Barclays | New York Times | HDP | Skupina Colt CZ Group | Statistický úřad | Ruský ministr | Evropské země | Členské státy EU | Konkurenční společnosti | Tweet | Producenti plynu | Sdružení výrobců automobilů | Dreamliner | Podnikání | Problémy | Jackpot loterie | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | ROCE | Grünheide | Členské státy | Německý kancléř Olaf Scholz | Devizový trh | Výrobce videoher | Ropa | Bali | Omyl | Dodávky zemního plynu | Facebook | Turistika | Podnik | Deutsche Bank | Analytické společnosti | Ekonom | Byznys | Americká Komise pro cenné papíry | Poptávka po lithiových bateriích v USA | Blizzard | Analytik XTB | Optimismus | Restrikce | Spekulace na pokles | SWIFT | Ekonomka | Zastavení dodávek | Zdanění | Růst ekonomiky | Jaderná elektrárna | Dolar | Americká půjčovna kryptoměn | Euro | Server CNBC | Zkapalněný zemní plyn | Světová rada pro investice do platiny (WPIC) | Sony | Hospodářský model | Objem vyplacených dividend | JP Morgan | Dividendový výnos | Obchod | Sachalin | Ekonomové | Společnost Lufthansa | Zemní plyn (LNG) | Estée Lauder | Miliardy | Záporožská jaderná elektrárna | EU | Schodek | Spojené státy | Kommersant | Skupina Colt CZ | Inflace ve světě | Ekonomka Raiffeisenbank | Půjčovna kryptoměn | Globální energetická krize | Bankman-Fried | IKL | Banka JP Morgan | Dodávky plynovodem | Hlavní ekonomka | | Nákupy plynu | Ruský Gazprom | Vývoz plynu z Ruska | Balkán | Agentura Moody's | Pandemie | OMV | Úsilí | DDoS útoky | Průměrná cena | Internetové obchody | Obnovení dodávek | Práce | Spekulanti | Helena Horská | Activision Blizzard | Ceny ropy Brent | Plynárenské společnosti | NATO Jens Stoltenberg | Slovensko | Zákaz dovozu ruské ropy | Světová turistická organizace | Bankrot | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Oslabování koruny | Cíle | Summit EU | Převzetí Avastu | Poptávky po ropě | Norilsk | Bezpečnost | Burza dnes | Energetický kolos | WPIC | Lufthansa | Pocity | Volkswagen | Společnost Silvergate Capital | Rozpočtové příjmy | Ruská měna | Členské země | Oslabení | Ministři energetiky | Zásobníky | Základní sazba | Hyundai Motor | Pracovní síly | Měnový výbor | Komodity | Ministerstvo financí | Těžba ropy v Rusku | Odborník na ropný trh | Plyn z Norska | Společnost Sony | Fúze | Západoevropské trhy | Náměstek ředitele | Výsledky hospodaření | Kosmetická společnost | Agentura TASS | Fio | Nálada německých spotřebitelů | Letecká společnost | Banka | Tranzit ruské ropy | Dodávky ruské ropy | Energetické krize | Poradenství | Hry | Šance | Ruské dodávky plynu | Dánsko | Analytik | Bloky | Renaissance Capital | Poptávka po lithiových bateriích | ProSiebenSat.1 Media | Kupci | Janus Henderson | Zahraniční měny | Jamal | Británie | Společnost Gazprom | Kurs koruny | Netflix | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Prohlášení | Kryptoměny | Miliardář | Cena plynu pro evropský trh | Omezení cen plynu | Zasedání Rady guvernérů | Tesla | Bělorusko | Tok ruského plynu | WhatsApp | Podniky | Ministr financí | Umění | Ukazatele | Velké ztráty | Lukoil | Američané | ENA | Banka UBS | Výrobci čipů | Sergej Rjabkov | Vyšetřování | Společnost Meta | Makléřské společnosti | Ruské síly | Předsedkyně Evropské komise | Ruská vláda | Zemědělství | CNBC | Kontrakt | Investování | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Francouzský ministr financí | Výrobce elektromobilů Tesla | Amazon | Vývoj ceny | Ropovody | Herbert Diess | Společnost Media for Europe | Vladimir Putin | Čínské investice | Výplata dividendy | Hlavní ekonom
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Plus500 zrušení účtu
PLUTOFOREXTRADE
PLUTUS ABRA FINANCIAL LIMITED
Pluxee
Plyn
Plynárenská a ropná společnost
Plynárenská společnost
Plynárenské firmy
Plynárenské firmy v Norsku
Plynárenské společnosti

Následující klíčová slova

Plynárenský průmysl
Plyn graf
Plyn kótovaný na nizozemské burze
Plyn LNG
Plyn (NATGAS)
Plynný vodík
Plynodolary
Plynová krize
Plynová krize v Evropě
Plynové elektrárny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít