Neděle 22. prosince 2024 05:17
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Dukascopy new
reklama
Investingfox 16 let
reklama
RebelsFunding

Pozitivní nálada trhu dlouho nevydržela, strach z recese v eurozóně a ebola nahánějí strach, analýza USD/JPY, USD/CHF a USD/CAD

10.10.2014 11:30  Autor: BOSSA  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Pozitivní nálada ze středečního zápisu ze zářijového zasedání americké centrální banky (Fed) nevydržela akciovému trhu dlouho. Ten ve čtvrtek smazal všechny své středeční ztráty a opět se propadl do červených čísel. Oba hlavní akciové indexy S&P 500 a Dow Jones se tak obchodují u klíčových úrovní 200denního průměru. Tato hodnota „supportu“ dosud vždy úspěšně zastavila akciový výprodej, proto je nutné sledovat, zdali se to podaří i nyní.Negativní nálada z amerického akciového trhu se pak v noci přesunula i do Asie, kde japonský index Nikkei oslabil o 1,3 procenta a následně i dnes ráno do Evropy, kde se německý index Dax obchoduje 1 procento v mínusu.

Trhem nyní hýbou obavy z globálního hospodářského růstu, jež včera opět oživil prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi, když zopakoval, že kvantitativní uvolňování nebude bez ekonomických reforem v eurozóně fungovat a varoval před inflačními riziky. Rovněž uvedl, že ekonomický růst ve společné měnové unii se zpomaluje a ECB by měla usilovat o zvýšení inflace. Slova se včera chytli i členové americké bankovní rady (FOMC) Stanley Fisher a John Williams. Oba dva řekli, že očekávají první zvýšení základní úrokové sazby do poloviny roku 2015, což je opět v rozporu s tím, co uváděl zápis ze zářijového zasedání FOMC. Někteří účastnící akciového trhu si rovněž kladou otázku, co se bude v ekonomice USA dít, když Fed přestane pumpovat peníze do ekonomiky, což by se mohlo stát již na konci tohoto měsíce.

Obavy z ekonomického růstu v eurozóně včera opět podtrhlo Německo, kde objem exportu v srpnu klels o 5,8 procenta, což je nejhlubší pokles od finanční krize. Největší ekonomiku eurozóny již podle všeho zraňují ruské sankce, protože export do Ruska tvoří 1,4 procenta HDP Německa. K tomuto výsledku se připočítají špatná čísla průmyslové produkce a objednávek továren ze začátku týdne a panika je ve vzduchu. Mezinárodní měnový fond (MMF) rovněž tento týden snížil výhled globálního růstu HDP a zdvojnásobil šance eurozóny na návrat do recese na téměř 40 procent. Na obavy ze zpomalení  globálního ekonomického růstu reaguje i ropa. Evropská ropa BRENT se včera propadla pod 89 dolarů, což je prvně od roku 2010 a od svých červnových maxim oslabila o 21 procent. Americká WTI se obchoduje na nejnižších hodnotách od roku 2012 (84,20 USD za barel).

Americký trh práce včera opět zveřejnil solidní číslo, když počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti dosáhl lepších (287 000) než očekávaných čísel (291 000). 4týdenní průměr (287 750) se tak propadl ne 8letá minima.

Obavy z globálního ekonomického růstu a výprodej rizikových aktiv včera pocítil i australský a novozélandský dolar, které vůči USD poklesly z 2týdenních maxim. Naopak peníze přitékají do bezpečných přístavů, jakými jsou japonský jen, zlato, švýcarský frank a dluhopisy, jejichž výnosy klesají. Výnosy amerických 10letách státních dluhopisů klesly na 2,3 procenta. Vůči USD si JPY tento týden zatím připisuje 1,8 procenta zisku.

USD/JPY
se obchoduje u Fibonacciho úrovně 23,60 (107,899), přičemž se mu včera dokonce podařilo pod ní uzavřít, což indikuje další pokles. Dalším cílem by se mohla stát Fibonacciho hladina 38,20.  

USD/CHF se obchoduje v rostoucím kanálu a nad Fibonacciho úrovní 23,6. Dokud se bude měnový pár nacházet v tomto kanálu a nepropadne se pod Fibonacciho úroveň 23,6, budeme v rostoucím trendu a lze preferovat nákupní pozice. Jako silná podpora se jeví i hodnota 0,9500. Není vyloučeno testování předchozích maxim 0,9600 – 0,9650.

Měnový pár USD/CAD má podle všeho opět namířeno na sever. Proti CAD nyní hrají hlavně nízké ceny ropy. Odpoledne v 14:30 budou zveřejněna čísla z trhu práce z Kanady, proto pozor na zvýšenou volatilitu. Hladina 1,1120 se zdá jako silná podpora. Důležité je uzavření denní svíce nad Fibonacciho hladinou 50, ideálně však až nad předchozími maximy 1,1270. Pak by se USD/CAD mohla otevřít cesta nahoru až k hodnotě 1,14250.

    Sdílení článku: 
       

    Čtěte více

    • Pozitivní makro data z Asie pomohli růstu hlavních globálních indexů
      Hlavní asijské indexy dnes ráno zaznamenaly výrazný nárůst po zveřejnění několika makroekonomických údajů, které vyzýv...
    • Pozitivnímu obratu na trzích se postavily do cesty data, Itálie i ropa
      Včerejší pozitivní obrat trhům nakonec moc nevyšel a dnes je to opět špatné. Čínský maloobchod svým zpomalením zklamal a také pokles německé ekonomiky ve 3Q byl o trochu výraznější, než se čekalo. Sice jde z větší části o jednorázový faktor spojený s novými normami pro auta, ale ani tak čísla nepotěší.
    • Pozitivní nálada investorů prospěla zlotému a forintu
      Dění v regionu stejně jako ostatním světovým trhům včera dominovalo víkendové rozhodnutí Larryho Summ...
    • Pozitivní nálada na akciových trzích jasně převládla
      Zámořské indexy hned od začátku obchodování silně rostly a široký index S&P 500 opět vylepšil svoje maximum a přidal přes 8 bodů (+0,27 %, 3085,18 b.). Pozitivní zprávou byla domluva USA a Číny o zrušení některých vzájemně zavedených cel a vidina dosažení obchodní dohody. Pravidelná data z trhu práce byla podle očekávání a pozitivní náladu na trzích dále podpořily kvartální reporty doznívající výsledkové sezóny. Nicméně k závěru obchodování došlo k vybírání zisků a indexy svůj růst mírně zkorigovaly.
    • Pozitivní nálada na technologiích
      Včera se dařilo technologickým akciím, když index Nasdaq posílil o 1,8 %. Nejvíce trhem rezonovala zpráva, že Elon Musk se oznámil, že je 9,2% vlastníkem sociálního média Twitter. Ten na tuto zprávu reagoval výrazným nárůstem o 27 %. Rostly ale i další velké společnosti, v souvislosti s Elonem Muskem každého napadne Tesla, které se včera také dařilo a zpevnila o 5,6 % nad 1145 USD.
    • Pozitivní nálada na všech trzích
      Americké indexy otevřely dnes slušně v plusu. Dnešní makrodata dopadla smíšeně. Zatímco maloobchodní tržby byly lepší, průmyslová výroba a sentiment v průmyslu státu NY (Empire Manufacturing) na odhady trhu nedosáhly. Pozitivní náladu do žil investorů tak nalil poradce Bílého domu Larry Kudlow, který prohlásil, že obchodní dohoda s Čínou se blíží do finální fáze. Indexy tak opět přepisují historická maxima. Pokud obchodování vydrží v tomto duchu, bude to pro širokopásmový S&P500 šestý růstový týden v řadě.
    • Pozitivní nálada na Wall Street se přelila i do čtvrteční seance
      Čtvrteční obchodování na zámořských trzích bylo reálně o hledání směru a vlastně až k večeru se trhy vydaly k výšinám. Nejsilnějším indexem byl technologický Nasdaq, který se obchodoval okolo 1 %. Nicméně ani další dva indexy z velké trojky, tedy průmyslový Dow Jones a průměr dvou již zmíněných indexů S&P 500 zakončily seanci v plusu. Pokus o odraz z 50denního klouzavého průměru zaznamenali investoři akcií Nvidia, která za poslední dva dny přidala více jak 10 %. Opačným směrem se vydaly akcie Micron Technology, které poklesly přes 3 %. Obrovského poklesu přes 10 % se dočkaly akcie covidové hvězdy Moderny.
    • Pozitivní nálada se přes USA a Asii přenáší do Evropy, eurodolar je u 1,23, koruna mírně silnější
      Čtvrteční dopoledne se nese v pozitivním duchu. Eurodolar vystoupal nad 1,2300, ...
    • Pozitivní nálada se trhů drží, koruna se znovu dostala na 25,50
      Na světových trzích se drží nálada příznivá pro riziková aktiva. Hlavním důvodem je optimismus o možné dohodě v USA. T...
    • Pozitivní nálada se vyčerpává, ale eurodolar i koruna zatím jen vyčkávají
      Včerejší dobrá nálada na trzích daná předpokladem další podpory ze strany Fedu i...
    • Pozitivní nálada uvadá, čehož dnes využil japonský jen
      Úvod týdne se obešel bez zásadních makrodat a na prohlášení bankéřů z Fedu teprve čekáme. Mezitím na globálních trzích trochu uvadá pozitivní nálada, která dosud výrazně pomáhala zejména akciím. Ty se v Evropě drží v plusu, ale Wall Street je na tom už jen smíšeně, při celkově malých změnách hlavních indexů. U dluhopisů převažuje poptávka, a to hlavně v Evropě, kde výnosy klesají výrazněji než v USA. Tam je změna křivky zatím minimální.
    • Pozitivní nastavení trhů se drží, ropa setrvale stoupá
      Skromný růst evropských akciových indexů a americké futures naznačující stagnaci. Podobné nastavení znamenalo v posledních dvou dnech vyčkávání na otevření regulérního amerického obchodování, které trhy vytáhlo výrazně nahoru. Ani dnešní dopolední výkon přitom není špatný, když vezeme v potaz včerejší růst. Dluhopisy se dnes konsolidují a eurodolar přerušuje svůj růst u současných 1,0740.
    • Pozitivní obrat na trzích sílí. Před námi americká data a rozhodnutí OPEC+
      Poslední obchodní den týdne začíná pozitivním obratem. Po skromném růstu asijských akcií se výrazněji nahoru odráží Evropa. Daří se dluhopisům na periferii, zatímco v jádru eurozóny sledujeme mírný pokles dluhopisových cen. Zlato zůstává stabilní, eurodolar lehce zkorigoval včerejší nárůst na 1,1375. Japonský jen ze svých zisků také trochu slevil.
    • Pozitivní obrat na trzích táhne vzhůru americké výnosy a pomáhá dolaru
      Dílčí zprávy kolem čínsko-amerického obchodního sporu dnes nebyly příznivé. Nový americký atak na Huawei je pro Čínu spíše motivací hledat odpověď než rychle zasednout k jednacímu stolu. Na druhou stranu ale během dne přišla solidní makrodata a potěšila i řada firemních výsledků. Nakonec tak sledujeme výrazně pozitivní vývoj a zájem investorů o riziko.
    • Pozitivní pátek - trhy házejí problémy za hlavu. Eurodolar stagnuje
      Páteční dopoledne na finančních trzích vypadá velmi pozitivně. Akcie v Evropě míří slušně vzhůru v čele s italskými, které se tak dál zvedají z květnového propadu. Dluhopisy na periferii eurozóny také rostou, respektive jejich výnosy pokračují v poklesu. Opět je změna nejvýraznější v případě Itálie. Eurodolar se drží zhruba na včerejší úrovni, když se obchoduje na 1,1685. Také koruna zůstává prakticky bez pohybu poblíž včerejška a nachází se na 25,82 za euro. Německých dluhopisů či zlata se investoři dnes zbavují.
    • Pozitivní posun, ale také zbraně hromadného ničení a sankce
      Pátek poskytl jen krátký čas k oddechu mezi novými zprávami. Pozitivní směr akcií během dne upevnila slova prezidenta Putina, podle něhož dochází v jednání k pozitivnímu posunu. To samozřejmě leckoho naladilo na možné zlepšování situace. Jenže na druhé straně jsou tu i znepokojivé zprávy.
    • Pozitivní překvapení na trhu práce USA: Rekordní počet nových míst v soukromé sféře
      Soukromé firmy zaměstnaly v posledním měsíci loňského roku dalších 325 tisíc lid...
    • Pozitivní překvapení v tuzemském průmyslu
      Tuzemská průmyslová produkce v říjnu meziročně reálně vzrostla o 1,9 %, meziměsíčně byla vyšší o 2,8 %. To je v souladu s naším očekáváním lehkého oživení české ekonomiky ve čtvrtém kvartále tohoto roku. Lepší výsledek říjnového průmyslu je sice do značné míry dílem sektoru automotive, kde v říjnu skončily odstávky (dané výpadky součástek ze Slovinska) a znovu se rozjela výroba. Oproti září však vzrostla po sezónním očištění průmyslová produkce napříč naprostou většinou důležitých sektorů včetně strojírenství, produkce plastů i kovů. Jediným setrvale klesajícím odvětvím tak zůstává výroba počítačů a elektroniky.
    • Pozitivní překvapení z amerického trhu práce
      Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA minulý týden klesl více, než se očekávalo. Celkově v USA přibylo ...
    • Pozitivní ráno na trzích spolu s výsledky a spekulacemi o ECB. Eurodolar pod 1,1200
      Výsledková sezóna nabrala na obrátkách a série výsledků z úterního rána investory potěšila. Je to vidět i na otevření evropských akciových trhů, kde se hlavní indexy nacházejí slušně v plusu, v čele s německým DAXem. Spolu s tím se zhoršila pozice bezpečných dluhopisů, kterým se už tak nedaří a jejich výnosy mírně stoupají.
    Forex - doporučené články:

    Co je FOREX?
    Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
    Forex pro začátečníky
    Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
    1. část - Co to vlastně forex je?
    FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
    VIP zóna - Forex Asistent
    Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
    Forex brokeři - jak správně vybrat
    V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
    Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
    Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
    Forex volatilita
    Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
    Forex zůstává největším trhem na světě
    V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

    Nejnovější články:


    Naposledy čtené:

    Forex brokeři
    reklama
    Dukascopy new