Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
4 základné scenáre pre ekonomiku do konca tohto roka
Ahojte, traderi. Dnes sa povenujem ani nie tak analýze, ako skôr mojej úvahe a celkovému názoru. Každý má na túto situáciu iný pohľad a ja tu priložím ten môj s tým, čo by sa v najbližšom čase mohlo stať.
Americké akcie posílily, index S&P 500 přidal téměř procento a půl
Americký akciový index S&P 500 má za sebou další růstový týden, celkově přidal 1,39 %. Fedu navzdory, chce se dodat.
GameStop rally - demokratizácia trhu pokračuje
Najhorúcejšou témou posledných dní na akciovom trhu je podľa mňa jednoznačne rally na akciách spoločnosti GameStop. Keď vidím ako to celé graduje, nedá mi na to nezareagovať.
Zlato, stříbro, dolar a jejich cenový vývoj
Ti, co se zajímají o dění na finančních trzích vědí, že cena zlata je negativně korelovaná s americkým dolarem, což znamená, že jestliže americký dolar roste, pak cena zlata klesá a naopak.
Zlato útočí na 2000 USD, indexy opět oslabovaly
Tento týden pokračuje výsledková sezóna a reportovat budou giganti Meta (Facebook), Alphabet (Google), Microsoft a další. Co očekávat od indexů? To si povíme v dnešním článku.
ECB už příliš škodit nebude
Evropská centrální banka (ECB) minulý týden nechala základní úrokovou sazbu na 4,50 %, čímž zakončila ostrý cyklus utahování měnové politiky. Zdá se, že na rozdíl od USA nebude na zkrocení inflace v eurozóně třeba dalšího zvyšování úroků. Jádrová inflace rychle klesá, ceny nemovitostí jsou také v mínusu a především vlády jednotlivých zemích platících eurem ve svých rozpočtech šetří, což ECB uvolňuje ruce, protože svými škrty dělají pro stabilizaci cen hodně práce za ní.
Analýza S&P 500, DJ30, EUR/USD: Ztráty na indexech smazány
Zdá se, že ztráty na indexech z úvodu minulého týdne jsou smazány a panika investorů z recese v USA opadla. Jenže stále nemusíme být z lesa venku, proto teď všichni upírají oči k dalšímu vývoji inflace.
Tomáš Vranka: Když nevím, co koupit, věřím Buffettovi
Poslední měsíc byl na trzích především ve znamení výsledkové sezóny. Největší světové společnosti zveřejňovaly své hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Výsledková sezóna je vždy investory sledována, tentokrát však obzvlášť pozorně, protože u mnoha společností se očekával poměrně velký pokles ziskovosti. Žádná velká apokalypsa se však nekonala a výsledková sezóna jako celek byla víceméně v pořádku.
Nepatrná ztráta indexu S&P 500 situaci nemění, akcie mají za sebou silný měsíc
Páteční propad o bezmála 3 % znamenal pro index S&P 500 týdenní ztrátu 0,19 %. Nálada na trhu dále kolísá.
Něco o 17. listopadu
Nevím, jestli se někdo jiný ujme tohoto tématu a tak to udělám já. Ano, vím, že jsme na portále o obchodování na burze, ale na druhou stranu víte i vy, že pro mě je trading filozofická zábava a zamyšlení k filozofii nepochybně patří. Abych se i přesto přidržel ducha těchto stránek, nebudu se pouštět do jakéhokoliv politického hodnocení a budu psát pouze o tom, co je nám tady všem blízké. O to stejné bych požádal diskutéry v případné diskuzi. Zkuste třeba napsat o tom a to by mě opravdu zajímalo, kdo už před revolucí chtěl být obchodníkem na burze.
Čínský jüan pod palbou USA
Čínský jüan si celé jaro držel až překvapivě silnou pozici vůči americkému dolaru. V dubnu a květnu, během kterých USD začal prudce posilovat vůči euru, japonskému jenu a ostatním vyspělým zemím se měnový pár USD/CNY zvýšil o pouhé jedno procento. Trh totiž nevěřil ostrému rozpoutání obchodní války mezi dvěma největšími světovými ekonomikami. Nyní je ale vše jinak.
Co znamená výsledek britských voleb pro tamní ekonomiku a libru?
Politická nejistota vyvolána výsledkem britských parlamentních voleb se objevila na trzích jenom týden před zahájením oficiálních jednání o brexitu. Ve střednědobém horizontu může ztráta parlamentní většiny konzervativců a nucená koalice se severoirskou stranou zmírnit postoj země k brexitu, podpořit růst britské ekonomiky a posílit libru. V krátkodobém časovém úseku bude povolební politická nejistota spíše zdrojem volatility a slabší britské libry. Loňské referendum o brexitu vedlo k největšímu propadu ostrovní měny za posledních 40 let, kdy se libra obchoduje v režimu volně pohyblivého kurzu. Sterling v červnu loňského roku oslabil o 10 procent proti americkému dolaru a volatilita na libře dosáhla rekordních maxim, dokonce překonala úrovně z roku 2008, kdy vrcholila finanční krize. Na zvýšenou volatilitu měnového trhu reagovala po referendu o brexitu i britská centrální banka, a to snížením základní úrokové sazby na hodnotu 0,25 procenta a obnovením programu nákupu aktiv. Oslabení britské libry podpořilo růst inflace a domácnosti to pociťují. Vyšší cenová hladina snižuje hodnotu reálné mzdy (graf 2), a Briti proto méně utrácejí.
NZD/CHF bude pokračovať v downtrende a iné obchodné príležitosti
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Tentokrát sa pozrieme na EUR/GBP, AUD/CAD a NZD/CHF z tých najvyšších timeframeov a ukážeme si aký potenciál aktuálne ponúkajú.
Je rubl zpátky?
Ruská okupace Ukrajiny plní denně přední stránky novin a není snad nikoho, kdo by si nepřál, aby toto krveprolití bylo konečně u konce. Jednou z mnoha obětí je i ruská měna, která se ale zdánlivě vrací zpět na své předválečné úrovně. Můžeme tomu ale skutečně věřit? V tomto článku se pokusíme najít odpověď.
5 chýb prečo na burze strácate
Ahojte traderi trh sa moc nepohol a preto si dnes nedáme technickú analýzu, ale pozrieme sa trochu do psychológie.
Reálna hodnota BTC? 1000 USD
Krypto je azda v súčasnosti najhorúcejšia téma. Moje komentáre sú však smerom ku kryptomenám skôr varovného charakteru a značná časť ľudí sa môže na kryptomenách „popáliť“. Svoj podiel na tom majú určite aj marketingové „masáže“ od sprostredkovateľských spoločností.
Bude rok 2024 plný překvapení a příležitostí?
Zajímá vás, co přinese nový rok ve světě financí a investic? Čeho bychom se tedy mohli dočkat v roce 2024? Přijde recese nebo obrat? Nikdo samozřejmě není schopen předpovědět budoucnost, můžeme nicméně stanovit nejdůležitější aspekty, na které se soustředit. Analytický tým XTB proto připravil ebook Tržní výhled pro rok 2024 zaměřující se právě na toto téma. Naleznete v něm sedm klíčových otázek a následný rozbor daných situací, které nám mohou pomoci při navigování trhů v následujícím roce:
Dolarový index ve stavu po jednání EU v Bruselu.
Jednání v Bruselu je prakticky ukončeno, bylo domluvena forma případné pomoci Řecku.
Trumpovy stamiliardy hýbou trhy
Do amerických prezidentských voleb zbývají 3 týdny. Prezident Trump v průzkumech výrazně ztrácí, a proto začíná být čím dál více nepředvídatelný. V úterý zavrhne jakoukoliv další vládní pomoc ekonomice, čímž vyvolá na finančních trzích výprodeje. V pátek rázem obrátí a slibuje mnohem větší pomoc, než navrhovali jeho kolegové republikáni v Senátu.
Kam môže vystreliť zlato a striebro?
Dnes sa v mojom článku pozrieme na komodity a to konkrétne zlato a striebro. Tiež ste si všimli ich rast?