Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Index S&P 500, DAX - Renko grafy
Negativní tržní sentiment, způsobený kombinací několika faktorů jako jsou nervozita kolem Číny, další propad cen ropy a nejnověji středeční zápisky z červencového Fedu, kdy oproti všeobecnému očekávání chce americká centrální banka před zvýšením sazeb vidět lepší indicie pro stabilní růst a inflaci. Zvedání sazeb tedy v září velmi pravděpodobně nepřijde. Trh se aktuálně zalekl toho, co Fed na vývoji americké ekonomiky znepokojuje a proto jsme viděli v posledních dvou dnech výprodeje.

Britská libra znovu pod palbou
Velká Británie už letos zažila spoustu ekonomických šoků. Nejprve na jaře kvůli přísnému a dlouhému lockdownu klesla ve druhém čtvrtletí o hrozivých 19,8 %, což bylo nejvíce mezi vyspělými zeměmi. Následná nekonečná sága ohledně brexitové dohody s Evropskou Unií, která dosud nebyla podepsána, na lepší náladě také nepřidá. Nyní přichází další rána v podobě nové mutace koronaviru, kvůli které se Londýn dostává do izolace vůči zbytku země i vůči kontinentální Evropě. Britská libra tak dnes padá vůči ostatním měnám o cca 2 %.

Co je to gap - Hlavní typy a obchodování gapů
Abychom získali úplnou představu o gapech, podívejme se na akciový trh, který nabízí celou škálu zvláštností tohoto jevu.

Dolar může růst i navzdory stabilním úrokovým sazbám
Americkému dolaru se minulý týden příliš nevydařil a vymazal téměř všechny zisky, které od začátku letošního roku získal. I přesto na americkém dolaru převládá optimismus a málokdo z předních investorů by si letos vsadil na jeho pokles. FED přitom letos nechystá ani jedno zvýšení úrokových sazeb oproti minulému roku, kdy zvýšil sazby čtyřikrát. Ve prospěch amerického dolaru vyznívá nejen úrokový diferenciál, který má USA s ostatními zeměmi, ale také ekonomika země, ta je v mnohem lepší kondici, než v ostatních zemích.

Aktuální Price Action obchody na lehké ropě a USD/JPY
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Cena lehké ropy se nachází na spodní hraně Klesajícího trojúhelníku. Cena měnového páru USD/JPY otestovala konfluenční zónu a prozatím formuje dno.


Akcie long nebo short? Jsou i jiné možnosti?
Schopnost udržet si názorový odstup je nezbytnou součástí procesu rozhodování. Jaké benefity tento přístup k informacím přináší, se dočtete v tomto článku.

Čo je to FOMO a vlastnosti FOMO tradera
FOMO - Fear of Missing Out (strach z toho že vám niečo újde) - je relatívne čerstvým doplnkom angličtiny, ale je neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Skutočný fenomén modernej digitálnej doby, FOMO postihuje 69% mileniálov a môže mať tiež významný vplyv na obchodné praktiky.

Co zastaví pokles akciového trhu?
Americké akciové trhy se nyní nacházejí v medvědím trendu. I když v posledních dnech došlo ke korekci a část ztrát Wall Street smazala, na svoje maxima z konce minulého roku ztrácejí stále indexy S&P 500 i Nasdaq 15-20 %.

Ropa, ropné měny a ropné akcie
Ropa se během letoška podobně jako ostatní komodity dostala zpět na relativně snesitelné ceny. Poptávka roste pomalu kvůli slabé čínské ekonomice a vysokým úrokovým sazbám v Evropě a v USA. Trh se ale nachází v rovnováze, kdy rostoucí těžba v USA, Brazílii a Guyaně dokáže kompenzovat jak mírné přírůstky spotřeby, tak i prohlubující se škrty členů kartelu OPEC, kteří postupně vyklízejí pole a ztrácejí tržní podíl.

Falešné Forex signály: Jak je detekovat a vyhnout se jim
Po otevření pozice někdy obchodníci přemýšlí nad otázkou: „Proč se to uzavřelo ztrátou, když to vypadalo, že jsem udělal všechno správně? Téměř všechny signály strategie tam byly, ale cena nakonec šla cena opačným směrem“.

Technická analýza měnových párů AUD/USD, USD/JPY a USD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na hlavních měnových párech pro nadcházející období. V pátek došlo na denních grafech k dokončení svíčkových patternů predikující další vývoj ceny.

Praktická ukázka: Prázdniny v praxi
Už před prázdninami jsem psal o tom, že pro moji strategii prázdniny znamenají poměrně velkou komplikaci. Respektive se jedná o čas, který k mé strategii není moc přívětivý. To se vlastně ukázalo v uplynulých dvou týdnech.

Príde na kryptomenách opäť ku korekcii?
Pred voľbami som upozorňoval na možný uptrend Bitcoinu a teda aj iných kryptomien, ale čo som neočakával je posilnenie o takmer 50% behom menej ako 1 mesiaca. Veľa kryptomien teraz poskočilo a veľa investorov si určite vydýchlo, ale čo bude ďalej?

Existuje dokonalá strategie?
Každý z nás ji hledá, každý z nás by ji chtěl. Hledáme ji, pátráme po ní, ptáme se, jestli ji někdo má. Dokonalou strategii, která by nám zajistila snadný přísun toho, co chceme, tedy peněz. Bez nervů, bez ztrát. A víte co? Ona opravdu existuje.

Burzovní grafy: Vypadalo to hůře, akcie ale zatím kvůli Trumpovým eskapádám ztratily jen mírně
Po více než dvou měsících vývoje do strany pod rezistencí na hladině 2 400 uzavřel americký akciový index S&P 500 v pondělí nad touto úrovní. Dlouho očekávaná událost ale neměla pokračování a index nakonec za týden odepsal 0,38 %.

Býci opět dominovali, index S&P 500 je nad 4 500
Červnová data o inflaci investory dovedla k přesvědčení, že americká centrální banka nebude muset být nijak agresivní v dalším určování měnové politiky. Index S&P 500 tak za uplynulý týden posílil o 2,42 %.

Tomu prostě nelze odolat
Právě jsem si otevřel jeden informační server a vidím nadpis týkající se kryptoměn. Asi vteřinu jsem se bránil, ale znáte můj názor na kryptoměny, takže nebylo možné odolat a musím k tomu něco napsat.

Zase ta Itálie…
Italská populistická vláda se minulý týden shodla na státním rozpočtu na příští rok. Plánovaný schodek 2,4 % HDP výrazně převýšil očekávání trhů ve výši 1,9 % HDP, což spustilo výprodeje italských i všech ostatních evropských rizikových aktiv.

AOS Klub (4. díl – Kouzla s filtrem)
Naprostá většina strategií, které provozuju, má maximálně dvě vstupní podmínky (filtry). Jsem zastáncem jednoduchých řešení, čím více obsahuje strategie parametrů, tím je více „našroubovaná“ na daná data a tím snadněji může v budoucnu selhat. Většinou už v základu strategie mám jeden filtr a vybírám druhý (doplňkový) vstupní filtr. Jaké si na něj klást požadavky?