Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Disciplína v praxi
Často mluvím o základních a vlastně i jednoduchých vlastnostech, které by měl trader mít. Možná je to někdy i otrava, ale věřte mi, že trading vlastně otrava je. Takže toto opakování je pouze připomenutím jednoho podstatného atributu. Nic víc, nic méně.
Nabídka ropy je na historických maximech
Ropa se prozatím drží na zvýšených úrovních, ale má zaděláno na výraznější korekci. Lze tak usuzovat z měsíčního reportu Mezinárodní energetické agentury (IEA), který poukázal na výrazný nárůst nabídky ropy na globálním trhu, která se dostala na rekordních 100 milionů barelů za den. Vyšší produkci zaznamenal především ropný kartel OPEC, kterému se podařilo více než vyrovnat sezonní propady od nečlenů kartelu. To vše uprostřed zhoršujícího se výhledu pro růst poptávky po ropě kvůli potencionálnímu zpomalení Indie a Číny.
Americké akcie nadále koketují s 200denním průměrem
Další kolísavý týden znamenal pro index S&P 500 ztrátu 1,38 %. Celní přestřelka mezi USA a Čínou pokračuje.
Za vším hledej fundament
Přehled macro indikátorů hlavních měn + Německa a Česka. Pokud by někoho, jako dneska mě, zajímal přehled makroindikátorů hlavních světových měn v přehledné tabulce viz níže. Jak tuto tabulku interpretovat?
Praktická ukázka: Neklidný týden s klidným výsledkem
Kalendář událostí moc nesleduji, protože moje strategie na něm není založena. Přesto se do něj občas podívám, abych zjistil kdy neobchodovat (viz. Velikonoce), případně kdy čekat trochu větší volatilitu, když se mi zdá, že je příliš velký klid.
Jak by měl začátečník přistupovat k tradingu?
Mnoho začínajících obchodníků neví, kam upřít svou pozornost. Existuje totiž celá řada různých přístupů k obchodování, ať už se bavíme o krátkodobých obchodních strategiích, kde obchodník musí být skutečně dobře psychicky vybaven, aby byl schopen unést každodenní obchodní stres nebo o dlouhodobých tradingových přístupech, které jsou náročné na celkové ekonomické a fundamentální pochopení vývoje na daném trhu. V tomto příspěvku uvedeme několik rad, které by měly pomoci usnadnit začínajícím obchodníkům jejich začátky.
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/CAD, NZD/CHF a GBP/CHF
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový páry AUD/CAD, NZD/CHF a GBP/CHF. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich směřování.
Pohled do budoucnosti – environmentální a sociální změny (5. díl)
Tento článek poskytuje hluboký pohled na environmentální a sociální změny, které formují naši současnou společnost a budoucnost. Dozvíte se o narůstajících výzvách, jako je změna klimatu a úbytek biologické rozmanitosti, a o tom, jak tyto změny ovlivňují naše životní prostředí, ekonomiku a investiční příležitosti. Článek také diskutuje o klíčových faktorech, jako jsou investice do udržitelnosti a faktory ESG, které ovlivňují rozhodování investorů a regulátory.
Komoditní měny obracejí svůj trend
Zdá se, že většina hlavních průmyslových komodit včetně ropy našla své dno a jejich cena již dále neklesá. V podobném gardu se pohybují také komoditní měny v čele s kanadským (CAD) a australským dolarem (AUD). Ty se ale nedrží u svého dna a v posledních týdnech naopak nabírají slušné zisky. Střednědobý trend se tak obrátil.
EUR/USD podle Elliotta 9.1.2011
EuroDolar pokračoval v SHORTu podle plánu a je u konce impulsu s první prodlouženou vlnou.
Ropa silně promluví do inflace
Cena ropy se stále udržuje v rostoucím trendu, když silnou podporou je jí překvapivě silná dohoda členů i nečlenů kartelu OPEC o omezení produkce. Další zisky brzdí stále zhodnocující se americký dolar. Ten dál prodražuje dovozy ropy pro ostatní země mimo USA a zvyšuje tak inflační tlaky.
Začala krize nebo je to tentokrát jiné?
Vysoká inflace, stagnující ekonomika, klesající ceny nemovitostí a první krachy bank. Aktuální situace až nápadně připomíná situaci ve Spojených státech a eurozóně na přelomu let 2007-08. V předvečer globální finanční krize také nejdříve padaly vysoce zapákované banky a hedgové fondy, než se celý systém propojený vzájemnými pohledávkami a závazky položil jako domeček z karet. V čem se aktuální situace liší a měli bychom se bát panických výprodejů?
Zasedání o úrokových sazbách v USA již dnes! Dají se takové situace využít?
Dnes večer se znovu sejdou zástupci FEDu (americké centrální banky), aby stanovili výši úrokových zaseb pro následující měsíce (Živé vysílání s komentářem je možné sledovat na YouTube kanálu XTB dnes od 19:45).
Co se děje s tureckou lirou?
Volatilita na turecké liře (TRY) nezná mezí. Prezident Erdogan a jeho družina předvádí extrémní měnový hazard. Po propadu hodnoty o více než 55 % nyní lira prudce posílila a alespoň před Vánoci se její kurz relativně stabilizoval. Jak dlouho to ale vydrží?
Americké akcie na dalších rekordech, investoři vítají první fázi obchodní dohody
Americký akciový index S&P 500 má za sebou druhý lednový ziskový týden. Připsal si 1,97 % a čtyřikrát uzavřel na novém historickém maximu.
Americké akcie opět přepisovaly historii
První kompletní týden roku 2020 byl pro akcie celkově pozitivní, index S&P 500 si připsal 0,94 % a znovu posunul rekordní úrovně. V posledních dvou měsících vlastně standardní vývoj. Obavy z válečného konfliktu rychle vyšuměly a na denním grafu se ani výrazněji neprojevily.
Praktická ukázka: Jak to pěkně dopadlo
Občas říkám, že se ve zvolené strategii vyplatí setrvat a průběžně se, v horších dobách, snažit minimalizovat ztráty. Protože čas od času přijde týden, který svými výsledky pohladí po duši a odmění tradera právě za tu výdrž a trpělivost.
Co řekne Fed na všechny stimuly?
Nově zvolený prezident Joe Biden se hned po inauguraci vrhnul do prosazování nového stimulačního balíku ve výši 1,9 bilionu dolarů. Akcie sice ještě pořád hýří optimismem, dluhopisoví investoři a měny emerging markets už jsou ale velice nervózní. S takovou dávkou nových peněz na účtech domácností totiž rostou inflační očekávání a všichni jsou zvědaví, jak se k takovému makroekonomickému mixu postaví americká centrální banka (Fed).
Obchodování na forexu: Jak na EUR/USD, GBP/JPY a EUR/CZK?
Na měnovém páru EURU/SD stále není nic obchodně zajímavého. Tento trh se v týdnu pohyboval v rozpětí 1,1620-1,1750. Eurodolar od června konsoliduje v trojúhelníku a není jasné, jakým směrem nakonec vyrazí. Fundamentálně i technicky by to mělo být dolů, což je evidentně očekávání většiny.