Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry USD/CAD a GBP/USD a stříbro
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry USD/CAD a GBP/USD a stříbro. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Spanilá býčí jízda pokračuje, index S&P 500 je na novém rekordu
Americký akciový index S&P 500 vzrostl čtvrtým týdnem v řadě, tentokrát o 1,54 %.

Index S&P 500: Nejhorší začátek roku v historii otevírá prostor rychlé reakci, negativní trend nemusí trvat dlouho
Lepší vstup do roku 2016 si snad tradeři ani nemohli přát. Americký akciový index S&P 500 v prvním týdnu odepsal 5,96 %, zažil volný pád a navázal na konec prosince 2015. Krátkodobá opačná reakce může přijít kdykoli, ale vyznění grafu se změní na pozitivní až ve chvíli, kdy se cena vrátí nad 2 080.

Bilance: 39 týdnů praktických ukázek
Tak už je to 39 týdnů. Respektive tři čtvrtě roku, co každý týden prezentuji jednotlivé obchody. Je tedy čas udělat další bilanci. Takže se podíváme, jak to celé vypadá a hlavně dopadá.


Je rally na ropě udržitelná?
Cena ropy přes prázdniny přidala přes 20 %. Barel typu Brent se přiblížil 90 USD a barel ruského Uralu překročil „sankční“ hranici 60 USD. Co od této nejdůležitější průmyslové komodity čekat dále?

Praktické okénko – scalping obchody na majors měnových párech
V tomto článku si popíšeme dva scalpingové obchody na minutovém grafu a řekneme si více o obchodní myšlence a jejich samotném řízení.

Social trading – ANO/NE a Proč?
Sociální trading je jednou z nejrychleji se rozvíjeních se disciplín. Pojďme tedy prozkoumat její klady a zápory.

Výsledková sezóna: Obhájila Nvidia svou pozici technologického lídra?
Ve čtvrtek večer Nvidia zveřejnila své finanční výsledky, které znovu potvrdily její klíčovou roli na trhu a dominantní postavení v oblasti umělé inteligence. Tato americká společnost se v posledních letech stala nejen synonymem pro technologické inovace, ale i hlavním hybatelem zásadních změn v průmyslu. Její výkonnost upoutává pozornost investorů, analytiků i širší odborné veřejnosti – všichni bedlivě sledují každý její krok.

Jak jsem „musel“ přeinstalovat AOS
Už několik roků používám pro svoje obchodování AOS. Důvody, kvůli kterým jej používám, jsou pouze pragmatické. Jedním z nich je moje lenost, kdy se mi nechce neustále sedět u platformy a hlídat signály a podobné věci a druhým důvodem je to, že se jeho prostřednictvím perfektně backtestuje.

Všetky oči na Britskej libre!
Za posledné mesiace sa libra predviedla na všetkých librových pároch a veľa obchodníkom musela narobiť na účte škody. Na niektorých librových pároch poklesla aj o vyše 1000 pipov, no za posledné dni sa stalo niečo, čo by mohlo sklamaných býkov zaujímať. Poďme sa pozrieť na to čo sa deje.

Co na Fed říká Čína?
Je tomu už rok, co Čína nechala skokově oslabit svou měnu o více než tři procenta vůči americkému dolaru, čímž šokovala trhy a spustila silné krátkodobé výprodeje na finančních trzích. Důvodem byl příliš silný americký dolar, který s sebou táhnul vzhůru i čínský jüan (CNY), a také odhodlání americké centrální banky (Fed) zvyšovat úrokové sazby, čímž situace částečně připomíná dnešní rozložení sil na měnovém poli.

Legenda vsadila all-in na propad US akcií! | Investiční Memento #46
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 46. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Aktuálně nejlepší Price Action na forexu
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme z mého pohledu na aktuálně nejlepší Price Action několika měnových párů a nadcházející možné obchodní příležitosti.


Americké akcie zpevnily, index S&P 500 je těsně pod rekordem
Od pondělí do čtvrtka se index S&P 500 držel v úzkém pásmu a navázal na čtyři obchodní dny předchozího týdne. Osm dnů tak vykazoval minimální změny. Díky pátečnímu nárůstu o bezmála procento ovšem dokázal zapsat týdenní zelenou svíčku s hodnotou 0,62 %.

Vysoké sazby už trhům nechutnají
Akcioví investoři si začínají uvědomovat, že v případě pokračujícího býčího trhu jim bude americká centrální banka (Fed) házet stále více klacků pod nohy zvyšováním úrokových sazeb. Byť se trhu práce i hospodářskému růstu daří a ziskové marže společností zůstávají vysoko, jsou sazby nad 5 % zkrátka až příliš velké sousto.

Kryptoměnový trh na rozcestí: Co přinese budoucnost?
V posledních týdnech zažívá kryptoměnový trh výrazné výkyvy, které pro tento volatilní sektor nejsou ničím novým. Tentokrát však kryptoměny stojí na zásadním rozcestí. Jde o vrchol aktuálního cyklu, nebo naopak o začátek dalšího růstového trendu? Klíčová očekávání se nyní soustředí na politiku Spojených států, a především na nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa. Splní svá ambiciózní předsevzetí a přinese kryptoměnové komunitě to, co slibuje?

Situace na S&P 500 a EUR/USD
Donald Trump dále úřaduje a jeho prezidentské počiny slušně ovlivňují swing vývoj na akciových trzích. A to výrazněji než důležitá makrodata, hospodářské výsledky amerických společností či dění na geopolitickém poli. Dosud však americký prezident dává přednost řešení mezinárodních obchodních dohod, vyhrožuje některým zemím (Korea, Irán), omezuje vstup do země obyvatelům vybraných zemí. To v minulých dnech tlačilo akcie dolů. Slibované snižování daní a investice do infrastruktury, které popohnaly indexy na rekordní úrovně, zatím nejsou na pořadu dne.

Rostoucí výnosy pomáhají dolaru. Na jak dlouho?
Zatím nejsou sice sečteny všechny hlasy u voleb do amerického Senátu, ale už v tuto chvíli jde téměř s jistotou říci, že demokraté získají dvě poslední křesla, o které se poslední dny bojovalo ve statě Georgia a co víc, získají kontrolu nad celým Senátem a tím pádem celým legislativním systémem v USA. Na příchod tzv. “Modré vlny” reagují růstem výnosy z amerických dluhopisů, což pomáhá krátkodobě americkému dolaru. Ten se odráží od nejslabších hodnot od dubna 2018.