Ve Fintokei stále hledáme talentované a cílevědomé tradery, kterým se líbí představa obchodovat full-time a s kapitálem od investorů. A přestože se zatím nenašel nikdo, kdo by splnil podmínky nutné k navázání profesionální spolupráce, těch, kteří si obchodováním u nás přišli na slušné zisky je stále více.
Jen za rok 2024 už jsme traderům stihli vyplatit přes 1 000 000 € a toto číslo každým dnem narůstá.
Jedním z talentů je i trader Lubomír, kterému se v období od konce února do konce března podařilo na programu ProTrader 2 000 000 Kč postupně vygenerovat zisky v hodnotě přes 500 000 Kč, díky profit splitu 80/20 si poté odnesl úctyhodných 450 000 Kč.
Pojďme si udělat menší analýzu jeho dvou nejziskovějších obchodů.
Analýza obchodů tradera Lubomíra
Přestože následující 2 obchody patří k Lubomírovým nejziskovějším, možná vás překvapí, že se nejedná o kdovíjak závratné sumy v řádů statisíců. Jenže o to nám ve Fintokei nejde. Zisk nepoukazuje na kvalitu tradera. To jak dokáže obchodník načasovat vstup do trhu, jak řídit pozici a vědět, kdy z trhu vystoupit, už však ano. A přesně to náš obchodník demonstroval bravurně. Ostatně posuďte sami.
Oba obchody byly efektivní kombinací fundamentální analýzy, price action a zručného řízení pozice. Obecně pak trader Lubomír obchodoval zejména S&P 500, Dow Jones, DAX a ropu WTI - vždy ve směru long, většinou intradenně, občas přes noc.
První obchod: Long na S&P 500 - intradenně
Zisk: cca 17 000 Kč
Co stálo za úspěchem: Kombinace fundamentů, price action a skvělého načasování
Graf: Index S&P 500 na začátku března
To, že Lubomír sleduje fundamenty je zjevné už z faktu, že tuto svou spekulaci na S&P 500 zasadil mezi dvě důležité kurzotvorné události.
První událostí byl projev Johna Williamse z newyorského Fedu. Na něm se od 14:00 nechal slyšet, že neutrální úroková sazba je v USA podle něj stále velmi nízká. Tento komentář v kombinaci s faktem, že tou dobou se rozplývaly sázky na brzké snížení úrokových sazeb kvůli stále vysoké inflaci a přehřátému trhu práce, vehnal vlnu pozitivní nálady na trhy. Index S&P 500 tak začal růst.
Lubomír toho okamžitě využil a vstoupil do buy pozice. Následoval 15bodový růst, na kterém náš trader vydělal přes 17 000 Kč. Vstup do pozice si předtím však potvrdil vykreslenou dragonfly doji formací, která následovala po krátkém poklesu indexu a signalizovala právě možné otočení vzhůru.
O perfektním timingu tohoto obchodu svědčí také fakt, že trader z pozice vystoupil přesně půlhodinu předtím, než došlo ke zveřejnění druhé události - oznámení dat z trhu práce. Ta měla na cenu indexu S&P 500 opačný vliv - následoval 60bodový propad. Ke zveřejnění však došlo před 16. hodinou, tedy 30 minut poté, co byl trader Lubomír již z pozice venku.
Druhý obchod: Long na ropě WTI - pozice držená přes noc
Zisk: cca 30 000 Kč
Co stálo za úspěchem: Téměř dokonalé odhadnutí trendu, výborné RRR
Ke druhému povedenému obchodu se náš trader odhodlal na ropě WTI. Na tomto obchodu byl opět velmi povedený timing, kdy se Lubomírovi povedlo svézt se na téměř celém růstovém trendu. Do pozice vstoupil dvěma nákupy - po 19. hodině a po 21. hodině.
Na grafu výše si můžete všimnout turbulentního dění, ke kterému docházelo na ropě před samotným obchodem (ten jsme zvýraznili modrým obdélníkem). Ceny ropy byly pod tlakem již den předtím, kvůli potvrzení kartelu OPEC o prodloužení současných produkčních škrtů. Kartel svou produkci však ještě více neprohloubil, čehož se trh obával.
Nastala tak úleva a klasický “buy the rumor, sell the news”. Barel ropy WTI tak z 80 dolarů spadl až na 77. Během úterý však Čína potvrdila svůj výhled na růst HDP pro letošek o 5 %, což na ropě způsobilo vysokou volatilitu. Tradeři nemohli rozhodnout, zda se jedná o pozitivní či negativní zprávu pro ropu. Tyto pohyby jsou pak patrné na volatilitě těsně před vstupem do pozice.
Volatilita láká k velkým obchodům, můžete si na ní však poměrně jednoduše vylámat zuby. Náš talentovaný obchodník namísto toho zkušeně vyčkával a do trhu ve směru long vstoupil těsně po výše zmíněném dění. Navíc využil následné menší korekce a dokoupil další pozici za nižší cenu. Tento obchod navíc dává smysl i z pohledu RRR. Při nastavení profit target na vrchol dané seance a stop loss na její dno dojdeme k přibližnému poměru zisku a rizika 2,5:1.
Další fundament, který hrál Lubomírovi do karet, přišel před půlnocí našeho času. Tou dobou byla oznámena data o amerických týdenních zásobách od institutu API. Ta poukazovala na výrazně menší růst zásob, než se očekávalo. Následoval tak růst poptávky a postupný nárůst cen ropy.
Třetí a poslední fundament, který završil krásné svezení se s tímto krátkodobějším trendem, byl v podobě pouhé poznámky guvernéra Fedu Jerome Powella ohledně letošního snižování úrokových sazeb. Náš obchodník měl tou dobou určitě velký důvod pro radost - tato obchodní pozice mu totiž vynesla skoro 30 000 Kč.
Obchodníky jako Lubomír vyplácíme během 1 pracovního dne
Podobných obchodů Lubomír uskutečnil v období mezi koncem února a března vícero. Dohromady se tak dostal až na částku přes 500 000 Kč, ze které si podle našich pravidel ProTrader programu (na kterém Lubomír obchodoval) mohl vybrat 80 %. Od momentu, kdy si zažádal o výplatu, až po její obdržení na bankovním účtu navíc uplynul 1 pracovní den - u konkurence mnohdy musíte počítat i s 5 až 14 dny.
Fintokei stále hledá schopné tradery
Obchody, jako výše popsané, pouze svědčí o tom, že k úspěchu na finančních trzích není potřeba složitých a přehnaně sofistikovaných tradingových strategií. Někdy prostě stačí znát obecné principy fundamentální analýzy a zkombinovat je se základními poznatky o cenových formacích. To, že máte k dispozici účet s virtuálními 2 000 000 Kč v rámci našeho ProTrader programu však také není na škodu!
Pokud tedy máte vlastní obchodní strategii, která vám funguje, proč ji nevyzkoušet u Fintokei?
Dokážete obchodovat podobným způsobem?