Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Začátek prázdnin v býčím módu
Americký akciový index S&P 500 ve zkráceném obchodním týdnu posílil o 1,52 %. Začátek července si akcioví optimisté nenechali pokazit celními přestřelkami ani opatrným postojem Fedu k dalšímu vývoji ekonomiky.
Obchodování s Volatilitou: Jak na ADR a ATR
Volatilita je pro obchodníky dvousečná zbraň – může znamenat jak vysoké zisky, tak rychlé ztráty. Ve své praxi jsem se naučil, že klíčem k využití volatility je nejen pochopení jejího vlivu na trhy, ale také správné využití nástrojů. Pojďme si to rozebrat více do hloubky.
Riziková averze na trzích klesá, Japonské politiky opět dráždí silný jen
Ochota investorů nakupovat rizikovější aktiva dál narůstá, a to zejména díky stabilizaci na trhu s dluhopisy, kterou má na svědomí Evropská centrální banka a obří přebytek likvidity, který vytvořila v bankovním sektoru.
Multitimeframe analýza: 26.1.2023 COFFEE
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Září: Nejztrátovější čas na finančních trzích. Mýtus nebo pravda?
Asi každý investor nebo trader už někdy slyšel o „zářijovém efektu“. Tedy o tom, že tento měsíc z pohledu sezónnosti nepřináší finančním trhům nic dobrého a je spíš předzvěstí červených čísel. Podobných „mýtů” je samozřejmě celá řada, a ne vždy jsou pravdivé. Pojďme se tedy podívat, jak to se zářím opravdu je.
Praktická ukázka: Částečné odprodeje se opět vyplatily
Uplynulý týden skončil téměř tam, kde začal. Přesto se ale nejednalo o období, v němž by trh šel jen tak do strany. Naopak to byly pohyby, na kterých se moje strategie docela pěkně povozila. No však se mrkněte na to, jak pěkné to bylo.
Makrodata přehledně aneb co číhá v kalendáři? (2. díl)
V prvním díle miniseriálu, ve kterém se soustředíme na zveřejňovaná makrodata, jsme se zaměřili na data z trhu práce. Zmíněna byla také ostatní makrodata, která jsou s určitou pravidelností publikována, jako například zásoby ropy a ropných destilátů, data z realitního trhu a měkká data ve formě indexů z Chicaga, filadelfského Fedu či michiganské univerzity
Švýcarský frank se vrací na scénu
Po více než roce kupci franku kapitulovali proti intervencím Švýcarské národní banky (SNB), které se tak podařilo ubránit vytyčenou metu 1,20 franku za euro. Měnový pár EUR/CHF už několik dní „floatuje“ mírně nad touto hranicí a vrací tím do hry nové možnosti pro měnové obchodníky. Otázka zní, jestli se frank vrátí zpět na 1,20 nebo bude dále oslabovat.
NEWS TRADING udělátko :-)
Vzhledem k tomu, že nejsem asi přes ty omáčky i když vařit umím obstojně přistoupím k tomuto tématu trošku svojsky.
CoT report: Způsob, jak obchodovat jako velcí hráči?
Cílem každého obchodníka by měla být základní znalost podkladového aktiva nebo trhu, na kterém obchoduje. Mezitýdenní zpráva Commitment of Traders (tzv. CoT report) může být skvělým nástrojem pro obchodníky, kteří chtějí vidět pod ruce velkým hráčům a učit se od nich. Zpráva je zveřejňována pravidelně a její formát je pevně daný, což vytváří skvělou příležitost k průběžnému generování obchodních nápadů.
Jak budu obchodovat EUR/USD, USD/JPY a ropu WTI?
Donedávna krátkodobě výrazně sílící dolar se nám, zdá se, uklidňuje a začíná oslabovat, na čemž má hodně zásluhy americký prezident Donald Trump (zavedení cel na průmyslové kovy). Kromě oslabení dolaru mu můžeme přičíst i znovuspuštění větší korekce na akciových trzích.
Obrat trendu na GBP/USD a iné obchodné signály
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Poďme sa teda pozrieť na GBP/USD, CAD/JPY a AUD/CAD z daily/weekly timeframe a ich potenciálne smerovanie.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 28.9.2015
Pravidelná aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...
Divné pocity pri ziskovom období
V predchádzajúcom článku som uviedol ako som sa dostal zo straty 1.5% do zisku 1%. Po tomto úspechu som čakal že príde ochladenie a chytím nejaký ten stoploss.
Burzovní grafy: Páteční růst zajistil týdenní zelenou svíčku, čekání na Fed je pořádná nuda
Tržním medvědům nelze upřít snahu. Během týdne několikrát zaútočili a pokusili se srazit americký akciový index S&P 500 pod 2 160 bodů. Jako už tolikrát v posledních letech, neuspěli kvůli tomu, že vyšla ne zrovna příznivá data o americké ekonomice. Fed podle většiny trhu bude v září vyčkávat s dalším posunem sazeb, a tak páteční růst vrátil býky do sedla.
EUR/USD podle Elliotta 29.12.2010
EuroDolar udělal prudký dvojitý ZigZag LONG a včera se prudce propadl a dnes opět prudce vystoupal poměrně vysoko. Tato horská dráha vnáší trošku nejistotu v momentální situaci. Jsou zde totiž opět minimálně dvě( spíš 3) možnosti toho, kde se vlastně trh zrovna nachází a kam by měl tedy směřovat.
Index S&P 500: Rok 2015 skončil neslavně a ten letošní nemusí být lepší
Prosinec nakonec pro americké akcie nebyl nic moc. Americký akciový index S&P 500 odepsal 1,8 % a rok zakončil o 0,7 % níže než rok 2014.