Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 10. týden
Pravidelný týdenní videokomentář společnosti Bossa.

Dolar ještě neřekl poslední slovo
Americký dolar zažil během ledna výprodej, kdy ztrácel proti všem hlavním měnám. Na vině je především nízká inflace v USA, která zřejmě způsobí delší pauzu ve zvyšování úrokových sazeb americkou centrální bankou (Fed). Včerejší zasedání tyto spekulace trhu jen potvrdily.

Praktická ukázka: Tak se nám to zase rozdělilo
Před několika měsíci jsem rozdělil svoji strategii na dva díly, před několika týdny potom na díly čtyři. Detaily najdete ve starších článcích, nicméně dnes se podíváme na krásnou ukázku toho, jak dřívější přitažení Stop-Lossu (SL) k Break/Evenu(B/E) u jedné z částí, ovlivnilo celý týden.

Nejziskovější akcie v roce 2019
Rok 2019 na akciovém trhu odstartoval poklesem akciového indexu S&P 500 o více než 20%. V důsledku toho se naskytla dobrá příležitost vstupu na trh pro obchodníky otevírající dlouhé pozice. Ačkoli v průběhu roku 2019 proběhly médii nejrůznější zprávy o blížící se globální krizi, investice do S&P 500 přinesly 25% zisk, což je mnohem více, než mohou přinést bankovní vklady, a stejně tak se podobnou ziskovostí nemůže pochlubit ani žádný z hedgeových fondů.

Trump prý plánuje speciální tarify na Čínu
Americký president Donald Trump plánuje podle blízkého zdroje zavést speciální tarify v hodnotě 50 miliard dolarů. Především se jedná o reakci USA na porušování patentů a kopírování produktů amerických značek. Konkrétně by se měly tarify týkat více jak stovky různým čínských produktů. Hodnota tarifů je založena na přibližné ztrátě, kterou utrpěla americká ekonomika kvůli porušení a kopírování patentů.

Investoři vyhlížejí další zisky na koruně
Česká koruna se vůči euru obchoduje na podobné úrovni jako v polovině listopadu 2017. Technicky vzato si už půl roku vzala pauzu ve svém posilujícím trendu. Pro tuto stagnaci EUR/CZK je mnoho vysvětlení, stejně tak ale přibývá argumentů pro znovunastartování zisků koruny v druhé polovině roku.

Praktická ukázka: Další falešný průraz
Minulý týden jsem o tom psal. V současném nastavení strategie, jsou ztráty hodně limitující. Pokud jich není moc, je to v pohodě, pokud jich začne být více, začíná to celkové výsledky docela hodně brzdit. V podstatě tak, jako se to stalo na konci předminulého a na začátku minulého týdne.

Investování do fyzických drahých kovů 4.
V následujících několika dílech seriálu o investování do fyzických drahých kovů se budeme podrobněji věnovat konkrétním perspektivním stříbrným i zlatým mincím, které patří do kvalitních investičně-sběratelských sbírek.

Aktuálne trhové signály: GBP/AUD, EUR/CHF a EUR/AUD
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na GBP/AUD, EUR/CHF a EUR/AUD cez denné časové rámce.

Nejdůležitější letošní statistika
Česká koruna už netrpělivě vyčkává na inflační data za leden. Novoroční přecenění bude mít výrazný dopad na měnovou politiku České národní banky (ČNB), která bude ovlivňovat kromě kurzu koruny i cenu hypoték, zisky tuzemských bank a výsledek státního rozpočtu.

Měnový pár AUD/NZD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/NZD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Výběr z nedělní přípravy: Páry USD/CHF a GBP/JPY
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat měnovým párům USD/CHF a GBP/JPY. Na týdenním grafu USD/CHF zakreslil býčí obratový pattern a na denním grafu GBP/JPY vznikl "pseudogap" pro vyplnění.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry USD/JPY, EUR/NZD a EUR/GBP
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový páry USD/JPY, EUR/NZD a EUR/GBP. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář svého vývoje.

Kvartální výsledky Big Tech: Co reportovala Tesla, Apple a další?
Výsledková sezóna sice ještě neskončila, ale nejzajímavější společnosti – Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon, Meta a před nimi například také Tesla – oznámily své kvartální obchodní výsledky minulý týden. Pojďme se tedy nyní podívat, jak se dařilo těmto technologickým gigantům, jejichž výkonnost má zásadní vliv na vývoj akciových indexů a trhu jako celku.

Zabrzdí růst cen potravin pokles sazeb v ČR?
Dnešní data inflace byla nakonec poměrně zajímavá, nasvěcují totiž dosud spíše rigidně vnímaný výhled domácích sazeb úplně novým světlem. Dosud se mělo za to, že ČNB vzhledem ke slabší inflaci půjde dolů se sazbami o 25 bodů na každém zasedání do konce roku. Poslední vývoj však naznačuje, že pokud si chce ČNB držet jestřábí tón, může být postavena před složitější rozhodování.

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár AUD/CHF, kryptoměnu Bitcoin a ropu WTI
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/CHF, kryptoměnu Bitcoin a ropu WTI. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Co na trhu zůstává levné?
Přichází další vlna masivní monetární stimulace ze strany centrálních bank napříč celým světem. Ceny akcií, dluhopisů i komodit proto dále rostou a je nyní mnohem těžší nacházet na finančních trzích podhodnocená aktiva.


Můj signál nepřichází, a tak čekám dál
Tradeři by rádi dělali mnoho a mnoho obchodů, což je ovšem chování na úkor kvality. Proč máme v sobě zakořeněné právě toto "kvantitativní" pojetí tradingu? Hledání souvislostí s běžným životem.

Technická analýza BTC/USD: Bitcoin dnes překonal 8 000 USD, investoři chtějí 10 000 USD
V dnešní analýze se podíváme na růst Bitcoinu, který dnes přidal 7 %, v USD hodnotě 400 dolarů. Odlepili jsme se konečně od odporu na 8 000 USD a dosáhli až na 8 300 USD.