Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Divoká jízda na kryptu vyžaduje pevné nervy
Je to tu. Po několikaměsíční rally, kdy racionálně uvažující investoři kroutili hlavou nad tím, kam až může cena bitcoinu a dalších kryptoměn růst, přišel pád. Pád, kterému pomohlo pár fundamentálních střípků, ale také naivita některých investorů, kteří kupovali kryptoměny na páku a při propadu se uvolnilo tisíce bitcoinů na trh, pro které nebyla poptávka. Především se ukázalo, že trh s kryptoměnami je trh jako každý jiný a ani zde nejsou trendy nekonečné. Důvěra ve vyšší ceny však zatím zůstává, ale trh má před sebou pár složitých týdnů.
Prezidentské volby USA: Jaká bude reakce akciového trhu?
Letošní prezidentské volby v USA budou soubojem na život a na smrt. V tomto článku si projdeme, jak listopadové prezidentské volby mohou ovlivnit akciový trh. Neopomeneme ani historickou zkušenost. Nakonec se podíváme, co doporučují analytici z investiční banky U.S. Bank a já přidám i svůj komentář.
Dočkáme se posílení koruny?
Největším překvapením čtvrtečního ukončení intervencí byla takřka minimální volatilita měnového páru EUR/CZK bezprostředně po odchodu České národní banky (ČNB) z trhu. Posílení koruny o 1,5 % bez prudkých pohybů na jakoukoliv stranu je v naprostém kontrastu s panickým švýcarským výprodejem EUR/CHF ze stejné situace, kdy kurz franku létal o desítky procent během několika minut.
Praktická ukázka: Falešný průraz s předchozím varováním
Dlouho to vypadalo, že ztrátové týdny vymizely. Všichni ale víme, že ztrátám se vyhnout nedá a je to vždy jen čekání na to, kdy se nějaká objeví. A v minulém týdnu se objevila. Při zpětném pohledu bylo zajímavé, že před hlavním ztrátovým obchodem mi trh dal o jeden den takové malé varování (samozřejmě se jedná o nadsázku).
Index S&P 500 - bude ďalej klesať?
Dnes sa pozrieme na S&P 500 a historické grafy. Ako sa pohybovalo S&P 500 v rokoch 2016, 2012 a 2008 pred voľbami?
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/AUD, kukuřici a pšenici
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/AUD, kukuřici a pšenici. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
Americké akcie čekají na výsledkovou sezónu na historických maximech
Říjen začal dobře, americký akciový index S&P 500 za první týden přidal 1,19 %. Čtyři z pěti obchodních dnů trh zapsal nové historické maximum.
Měnový pár GBP/NZD: Analýzy více časových rámců (W1 až H1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/NZD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
S&P 500: Kde se Fed zastaví?
Americká centrální banka (Fed) minulý týden poprvé od propuknutí pandemie zvýšila úrokové sazby. Koridor hlavního úroku posunula u 0,00-0,25 % na 0,25-0,50 %. K tomu centrální bankéři signalizovali, že jsou připraveni zvedat úrok na každém dalším měnovém zasedání. Do konce roku by tak měli sazbu zvýšit ještě 6krát na alespoň 1,75-2,00 %. Není totiž vyloučeno, že na některém zasedání dojde ke zvýšení o 50 bps místo klasických 25 bps. Ostatně pro takový dvojnásobný „hike“ hlasoval minulou středu vlivný šéf Fedu ze St. Louis James Bullard.
Výnosy USD stále táhnou
Mírné uklidnění nejistoty v Turecku, Argentině a ostatních měnově problémových zemích nastartovalo během září zájem o riziková aktiva. Americký dolar si tedy dal na chvíli pauzu a posunul se na slabší úrovně. Žádnou velkou rally na EUR/USD nebo GBP/USD ale nečekáme, ve středu si totiž vezme slovo americký Fed a s pravděpodobností hraničící s jistotou zvýší letos již potřetí úrokové sazby.
Pivotování - investoři s děravou pamětí u moci
Kdo pozoruje dění na trzích od léta 2022, musí si připadat jako ve zlém snu. Tedy pokud mu aspoň trochu funguje paměť. Celý trh jako kdyby fungoval na základě šeptandy, že se Fed připravuje na velkou otočku, neboli provede pivot ve své restriktivní měnové politice. Trhy pod vlivem této falešné naděje vystoupají o dvě nebo tři procenta za den. Následně proběhne zasedání Fedu, nebo některý z představitelů Fedu promluví a trhy propadnou depresi. A letí o několik procent dolů. A následující den se vše opakuje, někdo pustí informaci, že by Fed mohl…
Schopnosti v tradingu přicházejí se zápalem
Bývá mylnou představou, že odbornost či schopnosti v určité oblasti, ať už je to forex obchodování nebo sport, jsou vrozenou vlastností, kterou má jen několik málo vyvolených jedinců. Tento způsob myšlení předpokládá, že buď jste expert nebo nejste, a že neexistuje způsob, jak získat dané schopnosti, pokud se s tím prostě nenarodíte.
Nejlepší obchod na začátku roku: Atos
Akcie Atosu hned 2. ledna zazářily na pařížské burze. Během jednoho dne posílily o 20 %. Pokud by platilo pořekadlo: „Jak na nový rok, tak po celý rok“, akcionáři Atosu by možná mohli mít naději, že se akcii podaří vystoupat na vrcholy z minulosti. Společnost zažila obrovský pád, přes 75 % během jednoho roku. Osud francouzského Atosu je velmi poučný. Atos měl být výstavní lodí evropského IT, ale vývoj cen akcií ukazuje opak. Jak se Atos dostal na dno a jak to, že akcie Atosu tak silně rostly na začátku roku?
Očima tradera - obchodní nastavení pro EUR/USD, EUR/CZK a ropu WTI
Růst výnosů amerických dluhopisů na několikaletá maxima spolu s dobrými americkými makrodaty pomáhají dolaru udržet svou sílu z minulých týdnů. Naopak euro se dále drží slabší, nepomáhá mu nyní samozřejmě politická povolební situace v Itálii. Dokonce se objevují obavy z požadavků nové vlády k ECB k odpuštění italských dluhů i s možnými výhrůžkami odchodu Itálie z EU.
Inflace a silná koruna
Česká národní banka měla několik možností jak se vypořádat s inflací. Než se změnilo její vedení, rozhodování bylo zaměřeno na potlačení inflace pomocí úrokových sazeb, přičemž horizont vypořádání se s tímto problémem byl někde na úrovni konce tohoto roku. Potom však nastoupil nový guvernér a nová rada, a ti se společně vydali na jinou, nesprávnou cestu.
Základní dovednosti potřebné k dosažení konzistentních výsledků
Lidé se od nepaměti snaží ze všech sil neustále zlepšovat své životy. Dříve dokonce pracovali i celé dny jen proto, aby se měli o něco lépe. Naproti tomu, dnes se doba velice změnila. I když má v dnešní době obyčejný člověk dobrý nápad, nemusí to nutně znamenat, že se bude mít lépe, protože takové nápady obvykle žádají jak nemalé peníze, tak i velikou odolnost vůči hlavní konkurenci, což bývá silnou překážkou za vytouženým cílem. Naproti tomu obchodování na finančních trzích je jiné. Zde není potřeba ani odolávat hlavní konkurenci a ani mít do začátku velké peníze. V tomto odvětví není třeba být jedinečným obchodníkem, stačí být pouze dobrým a ziskovým obchodníkem. A jak toho docílit? Není to snadná cesta, abyste zvládli umění tradingu, vyžaduje to čas, trpělivost a píli, ovšem ten výsledek za to stojí.
Pravda jménem equity
Na světě je mnoho obchodníků. Úspěšných i neúspěšných. Někteří svůj úděl přijímají v tichosti, někteří se snaží, aby jim jejich úspěch nebo neúspěch někdo ohodnotil. Na světě je mnoho diskusních fór. Na ně chodí jak úspěšní, tak neúspěšní. Někteří jen čtou, někteří i reagují a píší své názory.
Trumpova cla – co přináší nová etapa?
Minulý týden přinesl velkou dávku nových makroekonomických dat včetně očekávaného snížení úrokových sazeb americkou centrální bankou. Pokles v evropském průmyslu i stabilní napětí na trhu práce ve Spojených státech však nijak nevybočovalo z aktuálně nastavených trendů a vnímání traderů, na trhy tedy nemělo významnější dopad.