Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Money-management pod novými pravidlami ESMA
V posledných týždňoch sa čoraz viac stretávame s veľkými obavami, ktoré spôsobujú nové pravidlá obchodovania s derivátmi od európskeho regulátora ESMA. Najväčším strašiakom je pre väčšinu obchodníkov zníženie finančných pák, ktoré od 1.8.2018 nadobudnú nasledujúce hodnoty:

SATS DJIA - vyhodnocení roku 2022
V dnešním příspěvku, byť se zpožděním, krátce okomentuji výsledky obchodního systému SATS DJIA, jehož signály pravidelně zveřejňuji již více než rok.

Britská libra se nečekaně propadla
Ve čtvrtek se britská centrální banka Bank of England odhodlala k prvnímu zvýšení úrokových sazeb od roku 2007. Hlavní sazba vzrostla z 0,25 % na 0,50 %. Ani tento krok však trhu nestačil a libra ztratila na páru s dolarem přes 200 pipů. Ve stejnou dobu učinila totožný krok i Česká národní banka (ČNB).

Aktuálně: Nejvyšší časové rámce
Je zde opět závěr měsíce. Bude zakreslena další čárka do cenového grafu. Další pomyslný dílek pomyslné skládačky puzzle. Podívejte se se mnou na některé grafy nejvyšších časových rámců a jaké nové informace nám tento dílek poskytuje v kontextu s celkem.


Pokračovanie trendu na EUR/AUD a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Bližšie sa teraz pozrieme na EUR/AUD, AUD/JPY a GBP/USD z tých najvyšších timeframeov.

Tether zamiešla karty. Budeme svedkami pumpy na kryptomenách?
Ahojte traderi. Tento článok bude odo mňa trochu iný. Nepozrieme sa totiž klasicky na technickú analýzu, ale pozrieme sa na jeden zaujímavý fundament o ktorom sa až tak nehovorí, ale môže mať obrovský dopad na trh. Jedná sa o Tether a jeho obrovský nárast.


Něco ze statistik o traderech (1. díl)
Kolik obchodníků skutečně vydělává a kolik lidí trading vlastně dělá? To je otázka, kterou jsem docela hodně řešil v začátcích svého obchodování. A nejen já, s kamarádem jsme často u piva rozjímali, jak to ve skutečnosti asi je. Zdálo se to jako důležitá věc, protože od ní se svým způsobem odvíjely naše šance. To, že to byl mylný pohled, na to jsem přišel později. Nicméně zvědavost zůstala.

Výprodej na trzích pokračuje, pád eura se však zastavil
Po včerejším výprodeji dnes přichází na řadu další důležitá seance, která přinese několik zajímavých fundamentů.

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Na čem bude Amazon vydělávat miliardy dolarů?
Poslední měsíc byl na trzích pro akcie konečně relativně pozitivním. Přesto se řada firem, zejména růstových, pohybuje na stále zajímavých úrovních a právě této situace jsme využili k přidání nové akcie do portfolia. Kromě toho se na trhech událo několik zajímavých věcí, které přímo či nepřímo ovlivňují náladu i na akcích. Zřejmě nejdůležitější událostí byla zasedání centrálních bank, zejména amerického FEDu a evropské ECB. FED koncem minulého měsíce opět přistoupil k výraznému zvýšení úrokových sazeb o 0,75 procentního bodu. Zvýšení sazeb na první pohled není pro akcie pozitivní, předseda FEDu Powell však řekl, že další zvýšení se bude odvíjet od toho, jak bude vypadat ekonomika a trh práce. FED tedy nebude zvyšovat sazby za každou cenu, což trh ocenil růstem akcií. K podobnému kroku konečně přistoupila i ECB, která sazby zvýšila nečekaně až o 0,5 procentního bodu, zatímco se čekalo zvýšení o 0,25. Kromě toho nastaly změny i v politické oblasti, protože premiér Velké Británie Boris Johnson a premiér Itálie Mario Draghi oznámili, že se vzdají svých premiérských postů.

Jak funguje psychologie rozhodování v tradingu?
Obchodování na finančních trzích je krásná věc, ale zároveň psychicky velmi náročná. Není to jen o technických analýzách, ekonomických zprávách nebo strategiích. Velká část úspěchu v tradingu je založena na psychologii rozhodování. Emocionální stav obchodníka často ovlivňuje jeho rozhodování více, než si je ochoten přiznat. Jak tedy funguje psychologie rozhodování?


Gamestop opět přidal přes 100 %
Nikdo jsme zatím nezapomněli na extrémní nárůsty akcií společností Gamestop nebo AMC. Akciové trhy byly v chvíli velmi nervózní a nástup retailových investorů ze skupiny wallstreetbets otevřel bránu pro další katalyzátory pohybů na trzích. Jak rychle nervozita přišla, tak odešla, ovšem během včerejšího obchodování Gamestop opět přidal přes 100 %. Co stálo za růstem a můžeme být svědky další korekce na akciových trzích?

Americké akcie opět ztrácely, index S&P 500 má nakročeno k pullbacku
Americký akciový trh i ve třetím srpnovém týdnu ztrácel, když byly pozitivní vlivy rotace peněz směrem k titulům z odvětví energetiky nebo maloobchodu přebity poklesy v technologickém sektoru. Index S&P 500 za týden odepsal 2,11 % a z lokálního závěrečného maxima z konce července odepisuje 4,78 %.

„PRO“ ÚČET NEBO „STANDARD“?
Určitě jste si při výběru typu účtu u některého z brokerů kladli otázku, jaký je mezi nimi vlastně rozdíl. Já se to pokusím popsat z pohledu vlastních poznatků a praxe. Jen pro upřesnění, vím, že každý broker pojmenovává účty jinak. Ale za Standardní účet považuji všechny účty, u kterých je náklad na obchod pouze ve formě spreadu (většinou STP účet). Naopak za účet PRO považuji účty, u kterých je náklad hrazen nízkým spreadem a zbytek následným poplatkem (většinou ECN účet).

Obrovský gap v Mexiku, pokračovanie trendu v Turecku a Poľsko v konsolidácii
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Jak se připravit na velké cenového pohyby?
Vydělávání "rychlých peněz" a vytvoření z malého účtu velký není něčím, co přijde samo od sebe. Profesionální trading vyžaduje dlouhodobé úsilí, a abyste mohli být připraveni realizovat skvělé obchody na trhu, musíte disponovat kombinací zkušeností a vlastností profesionálních obchodníků. V tomto článku naleznete několik tipů, jak se připravit na velké cenové pohyby a jak je správně využít.

Ropa pod 30 USD? Nákupní příležitost
Ceny ropy se včera po dlouhých 12 letech znovu obchodovaly pod 30 USD za barel. Pokud bychom brali v potaz inflaci (americkou), tak naposledy byla ropa tak nízko pouze v období bezprostředně po útocích 11. září 2001, kdy strmě klesala letecká doprava a americká ekonomika byla v recesi.

Prečo sa nespoliehať na analýzy ostatných?
Asi takmer každý trader rád hľadá informácie, snaží sa nájsť toho čo najviac aby vedel obchodovať s čistým svedomím, že urobil všetko preto aby zarobil. Dôležité je však vedieť pozrieť sa na analýzy na internete aj iným pohľadom, nebrať ich tak smrtelne vážne ale skôr ako odrazový mostík pri hľadaní informácií.