Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Obchodní příležitosti na zlatě, ropě WTI a indexu S&P 500
V mém dnešním blogu se podíváme na zlato, ropu WTI a americký akciový index S&P 500.

Multitimeframe analýza: 17.11.2023 akcie PORSCHE
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Měnový pár AUD/NZD: Analýzy více časových rámců (D1 až M30 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/NZD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/NZD, index DAX a akcie Microsoft
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/NZD, index DAX a akcie Microsoft. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/CAD, EUR/USD a vyhodnocení pro GBP/CHF
V dnešním blogu se podíváme na Elliottovu vlnovou teorii v kombinaci s technickou analýzou pro měnové páry NZD/CAD, EUR/USD a vyhodnotíme obchodní příležitost na GBP/CHF. Nastíním možný vývoj na základě Elliottovy vlnové teorie, pro tyto měnové páry.

Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/CAD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Proč vůbec vlastnit eura?
Pravidelní čtenáři okénka fundamentální analýzy si zřejmě všimli, že často píšu o pokračování dlouhodobého klesajícího trendu na eurodolaru, pro který hovoří spousta indikátorů v čele s americkou břidlicovou revolucí a rekordní nezaměstnaností v eurozóně. Je však čas si zahrát na ďáblova advokáta a tuto tezi se snažit vyvrátit. Jedna z hlavních makroekonomických veličin totiž do obrázku silnějšího dolaru nezapadá a tím je dynamika bilance běžného účtu na obou stranách Atlantiku.

Swingový TimeFrame výhled na týden 12. - 18. 9. 2022
Každý týden sleduji majors měnové páry a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie, a to živě a na opravdových trzích přímo před zraky diváků. Co přinesl tento týden?

Výběr z nedělní přípravy: Dolarový index a vybrané měnové páry
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory, odporu, zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.

Technická analýza měnových párů EUR/USD, USD/JPY a EUR/CAD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Na eurodolaru se dokončuje netradiční reverzní pattern. USD/JPY zformoval trojúhelník a cena EUR/CAD se nachází na rozhodující cenové úrovni.


Traderi, toto sú najväčšie chyby, ktoré robíme (1. časť)
Dnes sa zameriam na základné chyby, ktoré sa u traderov v obchodovaní na burze vyskytujú veľmi často a vďaka nim sú dlhodobo v strate. Ak ich odstránite, môžete byť ziskoví.

Energetická krize ustupuje? Cenové limity musí zbavit obyvatelstvo strachu, ale unesou to akcionáři ČEZu?
Cenové stropy na energetické komodity budí zajisté hodně zájmu. Analytik XTB Jiří Tyleček odpovídá, zdali jde vláda správným směrem, jaká existují rizika návrhů a jaké dopady mohou čekat akcionáři ČEZu.

Rorschachův test a my
Občas, když si pročítám články a diskuze, tak mě napadne modifikace známého přísloví „když dva vidí totéž, není to totéž“. Je mnoho obchodníků, kteří obchodují na základě technické analýzy, a pro ně je velmi důležité umět interpretovat, co grafy vlastně ukazují. A je to asi jako v každém jiném lidském konání. Každý má svůj pohled, svoje vysvětlení a svůj názor. Není na tom nic špatného a vlastně je i zajímavé sledovat to. Další věcí, která mě při těch článcích a diskuzích ještě napadá, je slavný Rorschachův test. Osobně jsem ho nikdy nedělal a myslím, že ani celá řada z vás, ale myslím si, že hodně lidí ví, o co v něm jde.

Burzovní grafy: Akciové indexy opět posouvaly historická maxima
Ve zkráceném obchodním týdnu americké akciové indexy opět posouvaly historická maxima, S&P 500 uzavřel silnější o 0,58 %.

MicroStrategy: Horkým terčem shortařů v době růstu bitcoinu?
Jedním z mnoha finančních aktiv, které od začátku roku neuvěřitelně rostou, je bitcoin. Na vzestupu ceny bitcoinu se přenášejí i ostatní kryptoměny, ale také akcie firem spojených se sektorem kryptoměn. Současně rychlý nárůst ceny bitcoinu vyvolal spekulace, zda se nejedná pouze o klasickou bublinu. Právě tyto spekulace vedly k tomu, že někteří investoři začali masivně shortovat akcie společnosti MicroStrategy.

Jak si vybudovat sebedůvěru v obchodování
Obchodování je vysoce náročná činnost. Proto si musíme vyvinout různé psychologické dovednosti. Nejlepší hráči světa jsou ti, kteří si vyvinuli ty vnitřní dovednosti, které jim brání, aby dělali chyby při obchodování, které amatér dělá každý den.

INVESTIČNÍ GLOSA: Zázrak jménem prop trading. Miliardový byznys tíží spousta otazníků
Prop trading je ve světě investic zřejmě nejžhavější téma současnosti. Společnosti, které nabízejí investorům obrovský kapitál výměnou za dělbu tradingových zisků, se vyhřívají v hledáčku médií a sčítají miliardy. Což nemusí být vůbec špatně. Jenže geniální nápad stále tíží až příliš mnoho otázek a morálních dilemat.

Článek, který vám vůbec v ničem nepomůže
Čistá mysl a rozšířené vnímání je cesta k úspěchu nejen na finančních trzích, ale i v životě.

Co znamenají silná data z USA pro trh?
V pátek pozitivně překvapil ostře sledovaný americký index ISM. Na rozdíl od evropských i asijských PMI indexů zamířil vzhůru, když vzrostl z 59,9 na 61,1 bodu, což značí silnou konjukturu v průmyslu. Jestřáby povzbudil i růst jádrové inflace o 0,3 % meziměsíčně, což vyšlo mírně nad odhady.