Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Pohľad na AUDUSD, USDJPY, EURGBP, EURUSD
Analýza menových párov AUDUSD, USDJPY, EURGBP, EURUSD, NZDUSD

Kde po mnoha letech tradingu hledat inspiraci k osobnímu růstu?
Usnout na vavřínech může být v tradingu velmi nebezpečné. Proto se v tomto článku zamyslíme nad tím, kam se i po letech tradingu posouvat.

Renminbi vs. jüan a co jste o čínské lidové měně možná nevěděli
Čínský jüan byl v pondělí 30. listopadu Mezinárodním měnovým fondem zařazen do koše hlavních světových měn. Jüan se tak v říjnu 2016 stane vedle dolaru, eura, libry a jenu pátou měnou, ze které se vypočítávají nároky na jednotky SDR (Special Drawing Rights – zvláštní práva čerpání). SDR je jednotnou měnovou a účetní jednotkou MMF a vypočítávají se podle něj nároky na půjčky z fondu Mezinárodního měnového fondu pro země s finančními problémy, příslušný příspěvek do tohoto fondu a v neposlední řadě také hlasovací práva o klíčových rozhodnutích.

Praktická ukázka: Další drobeček
Tak nevím - nevím, ale zdá se mi, že úprava strategie, kterou jsem udělal, mému AOS umožnila nechodit v pondělí do práce. A vlastně ani v úterý. Kdo delší dobu sleduje co se děje tak si všimnul, že pondělky teď vynechávám poměrně často.

Situácia na amerických indexoch
Obrovské poklesy postihli poslednou dobou nielen ázijské a európske akciové indexy ale rovnako aj tie americké a výpredaj pokračuje s menšími prestávkami už niekoľko dní. Situácia ohľadom koronavírusu sa každý deň mení a väčšinou to nie sú dobré správy a pre ekonomiku už vôbec. Aká je momentálne situácia na hlavných amerických indexoch?

Měnový pár GBP/JPY: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/JPY a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Trading ideas: EUR/JPY, GBP/USD a CAD/CHF
V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať pomocou jednoduchej price action. EUR/JPY short, GBP/USD short a do tretice CAD/CHF short.

Praktická ukázka: Dva výstřely, ani jeden zásah
Volatilita je skvělá věc. Je to vlastně ona, která dává smysl našemu obchodování, když pohyby v jejím rámci přináší naději na dobré obchody. Vždyť bez ní by trh stál jen na jednom místě a my bychom se nikdy nedočkali nejen ztrát, ale i zisků.

Perspektivy americké měnové politiky
Dnes se dozvíme, zda americký Fed změní nastavení své měnové politiky. Drtivá většina analytiků se domnívá, že Fed stejně jako ECB se rozhodne své sazby nezvedat. Cokoliv jiného by bylo překvapení, které však nikdy nejde stoprocentně vyloučit. Investoři budou pozorně sledovat spíš tiskovou konferenci, které bude následovat po oznámení rozhodnutí Fedu.

Vysoká inflace akciím pomáhá?
Včerejší ostře sledovaná data o vývoji spotřebitelských cen v USA překvapila směrem vzhůru. Celková meziroční inflace sice klesla na 8,2 %, to ale bylo především zásluhou jednorázového snížení cen benzínu, které se v následujících měsících nebude opakovat. Jádrová složka (bez potravin a energií) znovu přidala meziměsíčně 0,6 % a meziročně se dostala na 6,7 %, což znamená 40leté maximum.

Někteří nejvlivnější lidé mohou přijít v příštích letech o práci
Někteří nejvlivnější lidé planety mohou být v nejbližších 2 letech bez práce. Nejde o fenomén robotizace, ale o to, že jim končí funkční období. Jako první přijde na řadu šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová, jejíž volební období končí v únoru příštího roku. Donald Trump, který o jejím osudu rozhoduje, zatím nenabídl žádné vodítko, které by nám napovědělo, zda počítá s Janet Yellenovou ve funkci i další 4 roky, nebo plánuje do křesla dosadit někoho ze svých řad.

Povídání o trzích: Speciál o pražské burze. Bude se dařit ČEZu?
Po několika týdenní pauze se znovu sešli Jaroslav Brychta s Tomášem Vrankou, aby probrali aktuální dění na finančních trzích. V tomto dílu se zaměřili specificky na akcie naší tuzemské burzy. Z tohoto důvodu si k sobě přizvali ještě Tomáše Cvernu, autora série Týden na pražské burze. Co si kluci myslí o ČEZu, českých bankách, nebo třeba o Kofole? To vše zjistíte v aktuální epizodě.

Obchodování v 3D rozměru
Po delší době jsem se rozhodl napsat článek o strategii nebo pohledu, který dnes využívám ve svém obchodování. Podíváme se, co čistá price action nenabízí, protože v hlavní roli budou indikátory, chytré indikátory, které nám pomůžou nahlédnout do pozadí svíček a dají nám informaci, co se na trhu odehrává mezi kupci a prodejci.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 21.10.2013
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Měnový pár EUR/NZD: Analýzy více časovývh rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/NZD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Geopolitické události – energetické zdroje (5. díl)
V tomto článku se zaměříme na energetické zdroje a jejich vliv na ekonomiku a geopolitiku. Projdeme si také faktory, které energetické zdroje ovlivňují, a která různá odvětví hrají významnou roli v jejich stabilitě.

Společný London Break (6. díl)
Zatím práce dospěla ke dvěma finálně stanoveným bodům. Čekající pokyny budou bez přidané hodnoty a definitivně, v rámci možností tradingu je určen i Take-Profit (TP). Dnes se podíváme na možnosti posunutí expirace čekajících pokynů a pro přehlednost přidám rekapitulaci dosavadního nastavení.


Komodity: Jak vidím bavlnu?
Dnešní článek sice není o FX a ani o žádné běžně obchodované komoditě (zlato, ropa apod), nýbrž o zajímavé obchodní příležitosti na trhu s bavlnou. Nicméně si myslím, že ani tolik nejde o tu bavlnu, ale o základní principy obchodování, které se v mých článcích snažím ukázat.

Forex: Začátek jízdy japonského jenu?
Japonský jen se delší dobu držel v pozadí a pouze sledoval, jak posiluje nejprve americký dolar tažený vyššími úrokovými sazbami v USA a následně i euro díky vyhlídce ukončení QE a politické stability. Měnový pár USD/JPY tak odmítal v roce 2017 spadnout pod 110 jenů za dolar, i když šlo o historicky výrazně vysoké úrovně.