Seřadit články podle
SPA
Trading a Money Management
Pri čítaní príspevkov na tradingových blogoch som pomerne často narazil na: „Pro ně je ztráta jako noční můra, jelikož jejich jeden jediný ztrátový obchod může nakonec zlikvidovat celý účet.“
Záznamů na stránku
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Čínský jüan pod palbou USA
Čínský jüan si celé jaro držel až překvapivě silnou pozici vůči americkému dolaru. V dubnu a květnu, během kterých USD začal prudce posilovat vůči euru, japonskému jenu a ostatním vyspělým zemím se měnový pár USD/CNY zvýšil o pouhé jedno procento. Trh totiž nevěřil ostrému rozpoutání obchodní války mezi dvěma největšími světovými ekonomikami. Nyní je ale vše jinak.
Proč by mohl snížit ve čtvrtek Mario Draghi úrokové sazby?
Jednou z podmínek nákupu státních dluhopisů Evropskou centrální bankou (ECB) v rámci programu kvantitativního uvolňování (QE) je minimální výše výnosů těchto aktiv.
Česká koruna si užívá jestřábí ČNB
Českému ministerstvu financí se zvyšují úrokové náklady raketovým tempem. Zatímco v září si na 10 let mohl český stát půjčit za 0,85 % p.a., nyní už za stejný dluh musíme platit přes 1,55 % p.a. Byť některá média dávají tomuto trendu za vinu hluboký vládní deficit, hlavním faktorem bude jestřábí komunikace České národní banky (ČNB).
Je prudký pokles sazeb reálný?
V posledních týdnech se dle investorů výrazně navýšila pravděpodobnost poklesu úrokových sazeb v příštím roce. Americká, evropská, britská i česká centrální banka nyní čelí silnému tlaku trhů, které očekávají výrazné uvolnění měnové politiky a již na základě těchto přání ženou vzhůru akciové trhy.
Zlato jako obrana proti inflaci?
Najít letos nějaké investiční aktivum, které by dokázalo porazit inflaci, se zdá takřka nemožné. Jedním z kandidátů je zlato, tradiční uchovatel hodnoty. Ano, zlato dokáže dlouhodobě držet hodnotu investice a především ve vysokoinflačních ekonomikách je jasnou volbou pro uložení volných peněz.
Komodita plná obchodních příležitostí
Pokud se k ceně nějakého aktiva v letošním roce hodí přirovnání jízdy na horské dráze, je to zemní plyn, konkrétně americký „Henry Hub“ zemní plyn. Jeho cena se díky stále nekončící břidlicové revoluci pohybuje u historických minim. Stačí ale několik býčích nebo medvědích zpráv spolu s docela častou radikální změnou počasí v USA a kontrakty na zemní plyn mohou přidat nebo poklesnout o více než 10 % za měsíc.
Medvědi měli navrch, index S&P 500 ztratil přes dvě procenta
Uplynulý týden byl opět plný zvratů. Po oznámení nižší než očekávané inflace index S&P 500 v úterý vystoupal až k 4 100 a uzavřel nad 4 000. Od středy pak ale již jen klesal poté, co Fed naznačil delší období zvyšování sazeb. Celkově index za týden odevzdal 2,08 %.
Zlato v roce 2020 aneb co nám krize opět připomněla
V minulém roce jsme mohli být svědky nečekaného světového dění, kdy se naše planeta, díky jen velmi těžko předvídatelné situaci, opět ocitla v krizi, která nám zase pro jednou ukázala, jak moc se toho musíme ještě naučit. Hlavní otázkou však není, co tato v moderním světě moc nepoznaná krize ukázala všem, ale co ukázala nám obchodníkům.
Jak reagovaly akciové futures na divokou debatu Trumpa a Bidena?
První debata pro volby 2020 byla zajímavá podívaná hodná televizní show. Neustále překřikující Trump doplňovaným Bidenem, kterému tekly nervy tak, že se uchyloval k jasným a přímým urážkám. Jak na tak kuriózní situaci reagovaly futures amerických indexů a další aktiva?
Je čas na shazování peněz z vrtulníku?
I přes marnou snahu centrálních bank o podporu hospodářského růstu to vypadá, že světová ekonomika uvízla na mělčině zvané nízká inflace. Navzdory snižování úrokových sazeb až do mínusových hodnot a rozsáhlým investicím v podobě programů kvantitativních uvolňování aplikovaných několika světovými centrálními bankami, vlak řízený deflací jen tak z vyjetých kolejí neuhne.
EUR/USD je pravdepodobne za krátkodobým vrcholom
Euro minulý týždeň odmietlo prelomiť nad silné technické úrovne v okolí 1,2500 čo signalizuje stagnáciu býkov na EUR/USD. Napriek stále rastúcemu trendu začíname vidieť známky vyčerpanosti ktoré sa môžu premeniť v strednodobý obrat trendu.
Technická analýza měnových párů GBP/USD, AUD/CAD a GBP/AUD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Letní období se vyznačuje obvykle nízkou volatilitou a absencí volatilních trendů. Dnes mají všechny měnové páry v tomto blogu jednu věc společnou. Tímto společným jmenovatelem není nic jiného, než konfluenční zóna. Místo na grafu, kde dochází pravidelně k dostatečné reakci ceny, a obchodníci realizují své obchody.
Investování vs. trading: Jak se liší a co je pro Vás to pravé?
Dlouhodobé investice, především do akcií a ETF, se v posledních letech stávají stále populárnější, nicméně trading, jakožto druhá hlavní disciplína na finančních trzích, stále zůstává většinou veřejností opomíjena. V tomto článku se podíváme na hlavní rozdíly mezi těmito dvěma obchodními směry.
Měnový pár CAD/CHF: Analýza více časových rámců (MN až D1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár CAD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Společný London Break (10. díl)
Ať už se děje cokoliv, stále koutkem oka sleduji, jak si vede v reálném životě naše společná strategie pro LondonBreak na DAXu. Zaprvé mě zajímají výsledky a také situace, které by bylo nutné nějak ošetřovat, tedy upravovat nastavení strategie.
Ropa za 150 USD?
Ceny ropy v důsledku rusko-ukrajinské války pochopitelně zdražují. Ruské dodávky na světový trh přesahují 10 % podíl, za ropu není v průmyslu a dopravě žádná plnohodnotná náhrada a riziko embarga i na vývoz ruských energií roste.
Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 11. týden
Desátý týden (03.03.2013 – 08.03.2013) tohoto roku se nesl ve znamení politické krize v Itálii a zlepšujících se zpráv z americké ekonomiky. Ta bodovala hlavně na trhu práce, když v pátek Americké ministerstvo práce v pátek oznámilo, že ekonomika mimo zemědělský sektor v únoru vytvořila 236 000 nových pracovních míst a míra nezaměstnanosti nečekaně klesla na 7,7 procenta, nejnižší úroveň od prosince 2008. Minulý pátek se tak stal extrémně volatilním a mohli jsme vidět významné cenové pohyby u většiny měnových párů s americkým dolarem. Situaci na trzích oživily i zasedání jednotlivých centrálních bank a vyhlašování úrokových sazeb, které však ve svém důsledku nepřinesly žádnou změnu.
Nejzajímavější tituly z amerického akciového trhu
V tomto přehledu naleznete akcie s nejvyššími výnosy za posledních 30 dní.
Sledujte americkou inflaci
Tento týden bude nejdůležitějším příchozím makročíslem vývoj spotřebitelských cen v USA za říjen. V úterý se dozvíme, jak rychle probíhá zpomalování cenového růstu, na základě kterého se pak bude americká centrální banka (Fed) rozhodovat o nastavení úrokových sazeb.