Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Americká inflace ukáže trhům směr
Pokles americké jádrové inflace se zastavil příliš vysoko. I po odeznění řady jednorázových šoků stále rostou ceny bez volatilních potravin a energií v USA o 3,8 % meziročně. Ve středu se dozvíme další pokračování tohoto letošního překvapivě nehezkého příběhu.
Burzovní grafy: Historické rekordy se posouvají, býci vyhrávají možná až příliš snadno
Americký akciový index S&P 500 zakončil týden opět na historickém maximu. Chytil druhý dech a dokáže na konci roku nadprůměrně zhodnotit jako v minulých letech? Graf indexu je v býčím nastavení a komentáře z trhu věští další růstovou vlnu.
Vím, co nechci, ale nevím, co chci – aneb, jak v tradingu neuspět
Základem úspěchu a neúspěchu je nastavení naší mysli. Vítězové totiž mohou být i ti, kteří se nacházejí "zdánlivě" v pozici poraženého, protože jsou schopni si z dané situace odnést to nejlepší pro sebe. Jak dosáhnout introspekce v osobním rozvoji se dočtete v tomto článku.
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/NZD, EUR/USD a NZD/CAD
V dnešním blogu se podíváme na pokračování Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry AUD/NZD, EUR/USD a NZD/CAD. Zrekapitulujeme si předcházející vývoj a probereme další pravděpodobný vývoj.
Praktická ukázka: Celkem pohoda
Když si trh neumí vybrat směr, vyplácí se mít částečné odprodeje, které při návratech k otvíracím hodnotám zajistí, aby člověk vypadával z nastalé situace s alespoň malým úsměvem na tváři.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 6.7.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...
ČNB chce silnou korunu
Česká národní banka (ČNB) na čtvrtečním zasedání nechala hlavní úrok beze změny na 7,00 %. Tento krok překvapil trh mírně jestřábím směrem a za podpory globálního optimismu na trzích si koruna připsala slušné zisky oproti euru.
Proč klesá cena zlata? Kde a kdy se zastaví?
Propad ceny zlata na 5letá minima (nejníže od března 2010) je aktuálně poslední demonstrací silného výprodeje probíhajícího na komoditním trhu, který už přes rok zřetelně sledujeme hlavně prostřednictvím trhu s ropou. Cenu zlata před dalším poklesem neuchránil ani výprodej čínských akcií a s ním související panika z prasknutí další bubliny.
Přijde do Británie recese?
V souvislosti s Brexitem se často mluví s rychlým pádem britské ekonomiky do recese, na které dříve nebo později bude muset Bank of England reagovat prudkým uvolněním měnové politiky. Proto taky libra ihned po výsledcích hlasování ztratila přes 10 %. Tyto úvahy a očekávání jsou ale z velké části šum, reálně se prozatím nic nezměnilo. Změny přijdou až za 2-3 roky a měly by být omezené. Jak velký negativní dopad tedy může ono období nejistoty na ekonomiku mít? Podívejme se na paralelu 18 měsíců starou, kdy také musela vyspělá ekonomika projít šokovou terapií.
Programování v EasyLanguage - TradeStation 2
Dnes se podíváme na obchodní příkazy a jak je můžeme využít v softwaru TradeStation.
3 kroky k investicím do 5G
Nová generace bezdrátové mobilní technologie, nazývaná 5G, je již dostupná v mnoha telekomunikačních sítích a oproti 4G má obrovské výhody. Rychlost 5G může být až stokrát vyšší než 4G, latence je nižší (což znamená, že se rychleji pohybuje mezi věžemi a zařízeními) a kapacita je lepší, což umožňuje připojení většího počtu zařízení. Vzhledem k tomu, že 5G je již na mnoha trzích zavedeno, investory možná zajímá, které společnosti by mohly z této nové technologie těžit nejvíce. Proč jsou podle mého názoru NVIDIA, Qualcomm a Apple nejlepšími akciemi v oblasti 5G?
Proč se nebát inflace?
Jak se zajistit proti inflaci? Padne měna? S podobnými dotazy se setkávám stále častěji. A snažím se spíše tlumit emoce než předhazovat „jasné“ inflačně-investiční tipy. Je pravda, že americká vláda i centrální banka napumpovaly do ekonomiky biliony dolarů, které se nyní utrácejí ve velkém stylu. A ve Spojených státech inflace v dubnu vzrostla na 4,2 % meziročně. Brát však katastrofické hyperinflační scénáře jako ty primární je dle mého předčasné.
Backtest č. 3854 a další změna
Jistě jste všichni pochopili, že ta číslovka v nadpisu je nadsázkou. Ačkoliv, kdo ví. V každém případě jsem se pustil do backtestu o kterém jsem nedávno psal a vypadá to, že jsem na něco přišel. Vlastně jsem přišel na něco, co mi opět rozdělí strategii.
Výhľad forex tradera na AUD/JPY, EUR/NZD a USD/CHF
V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch (všetky sú longové haha) a ako ich plánujem zobchodovať.
Praktická ukázka: Takových týdnů je málo…
...ale jsou. Minule jsem psal o písničce Voskovce a Wericha. Jednou jsi dole, jednou nahoře. No a jak jsem také uvedl, je to tak i v tradingu. Ten mi v minulém týdnu předvedl to „nahoře“ a tak se na to pojďme podívat.
Pomáhá inflace ve finále akciím?
Americký akciový trh stojí na rozcestí. Na jedné straně stále svižně díky cenové složce roste nominální HDP. Koláč, ze kterého si obchodované společnosti ukrajují svůj díl skrz zisky, tedy roste. Proti však působí rostoucí bezrizikové sazby často určované výnosy dlouhodobých dluhopisů, které zvyšují i požadovanou návratnost.
Turecko s sebou stahuje zbytek světa
Největší pákou na finančních trzích je aktuálně Turecko. Ekonomické nerovnováhy a neochota jeho představitelů řešit problémy vyvolala prodejní paniku, která se přesouvá i na jiná riziková aktiva. Po delší době se zapnul statut bezpečného přístavu u japonského jenu, který nyní poráží všechny měny a sekunduje mu tradičně švýcarský frank a americký dolar. Pojďme se podívat na turecké problémy z fundamentální stránky a najít možnosti, jak z nynější situace profitovat.
3 důležité oblasti money-managementu
Money-management neboli česky správa peněz je důležitou oblastí tradingu, kterou musí zvládat všichni obchodníci, aby si zachovali svůj kapitál. Přiměřeným řízením svého rizika a objemu obchodování mohou obchodníci zajistit, že jsou schopni zůstat na trhu dlouhodobě a využít ziskové obchodní příležitosti. V tomto příspěvku si blíže rozebereme 3 klíčové oblasti money-managementu.
Americký dolar ztrácí svého největšího spojence
Středeční obchodování nepřálo dolarovým býkům. Měnový pár EUR/USD si připsal téměř 1 %, i když žádná výrazně negativní data ze Spojených států nepřišla. Za vinu toto oslabení dolaru můžeme dát guvernérovi americké centrální banky (Fed), Jerome Powellovi, který opustil svou tradičně jestřábí rétoriku a naznačil, že úrokové sazby v USA už moc růst nemusí.
Koruna oslabí, nemovitosti porostou
Dnešní čerstvý předstihový ukazatel PMI potvrdil bídu a zmar v českém průmyslu. Jeho hodnota poklesla na pouhých 41,8 bodu. Je vidět, že tuzemská produkce při současném kurzu koruny a vysokých úrokových sazbách ztrácí konkurenceschopnost.