Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Euro pod palbou
Od počátku roku přicházejí z eurozóny samá negativní data – Itálie už je v recesi, Německo se jí pouze těsně vyhnulo, indexy PMI padají k 50bodové hranici ukazující stagnaci a včerejší čísla z průmyslové výroby ukázala na meziroční pokles o 4,2 %.

Co se vaří ve Fedu?
Vzhledem k tomu, že mezi březnovým a dubnovým měnovým zasedání americké centrální banky (Fed) vychází pouze jeden NFP report z amerického trhu práce, na který se centrální bankéři spoléhají ve svých rozhodnutích, hodí se aktualizovat pozici amerického dolaru po pátečním zveřejnění těchto čísel.

Kvalitní rutina přináší v tradingu zisky
Disciplinovanost a schopnost soustředěnosti je v zásadě tou nejdůležitější charakteristikou, kterou jako obchodník můžete mít. Mnoho nováčků v tradingu však má problémy toho dosáhnout. Jedním ze způsobů, jak si osvojit takovéto vlastnosti, je vytvořit si každodenní obchodní rutinu. V tomto příspěvku se dozvíte, proč je obchodní rutina tím, co vás posune na cestě k dlouhodobě úspěšnému obchodování.

Svezte se na ekonomickém tygru Evropy
Náš soused upaluje kupředu úctyhodným tempem. Kdo nedávno projížděl Polskem, dýchne na něj dravost ekonomického tygra – výstavba logistických hal, vynikající dálniční síť, nové mrakodrapy ve Varšavě včetně aktuálně nejvyšší budovy Evropské Unie. Polsko úspěšně čerpá Evropské fondy, benefituje z přílivu ukrajinské pracovní síly a přesto si drží nezaměstnanost na 3procentním minimu.

Index S&P 500 po delší době výrazněji klesl
Ve zkráceném obchodním týdnu index S&P 500 ztrácel ve všech čtyřech obchodních seancích a celkově odepsal 1,69 %. Po delší době tak nedosáhl na nová historická maxima.

Já jsem fotbalista a já jsem trader
Nedávno jsem psal příspěvek o podobnosti, kterou vidím mezi F1 a tradingem. Dnes bych to rád uchopil trochu motivačním způsobem a podíval se z velkého nadhledu na to, jak těžké je uspět jako fotbalista a jak „snadné“ je uspět jako trader. Já si totiž docela často říkám, že my se až příliš koncentrujeme na naši věc, tedy na grafy, zprávy a podobné atributy. Žijeme v bublině unikátnosti, které, podle nás, nikdo nerozumí, respektive my ji rozumíme nejlépe, ale současně se také často sami sebe ptáme, jak těžké je vlastně v tradingu uspět. A nechci slyšet odpor! Každý si tu otázku někdy položil a mnozí z nás opakovaně.

Kryptoměny a nebezpečí přicházející po bullrunech
Svět kryptoměn byl opět po čase zasažen bullrunem, který některé dostal na jejich historicky nejvyšší hodnoty, jiným pak dopomohl dostat se zpět k jejich maximům z minulých let a bohužel pro některé jejich doby největší slávy, jak se zdá, již pominuly. Hlavní otázkou dnešního tématu však není, jakých maximálních hodnot mohou vybrané kryptoměny dosáhnout, ale kam to může později vést. Víte kam?

Burzovní grafy: No podívejme se, historická maxima v květnu! Přijde do léta pořádná bouřka?
Americké akciové indexy posouvají rekordy a býci drží tržní otěže v rukou. Klid je až podezřelý.

Praktické okénko – Jak číst kontext trhu a proč proti němu neobchodovat
Praktická ukázka toho, proč by se kontext trhu neměl podceňovat a jak může dopadnout kotvení pouze na jednu informaci.


Coinbase sa začne obchodovať na kapitálovom trhu. Tu je jej prvý rating
Zalistovanie akcií burzy Coinbase na oficiálny akciový trh je jednou z najväčších udalostí v kryptomenovom svete minimálne v roku 2021, ak nie v celej histórii tohto sektora. Coinbase patrí dlhodobo medzi najväčšie kryptomenové burzy, pričom ide o najznámejšiu a najpoužívanejšiu kryptomenovú burzu v USA, ktoré je celosvetovým finančným centrom. Práve preto je zalistovanie Coinbase tak ostro sledované, pričom bolo o tejto udalosti zverejnených viac informácii minulý týždeň. V dnešnom článku si ale rozoberieme skorej pohľad na túto udalosť zo strany Wall Street analytika Gila Luriu zo spoločnosti DA Davidson a takisto aj možné dôvody na obavy ohľadom tohto zalistovania.

Okurková sezóna: A zase ten otravný money management...
Úvaha o MM a praktická pomůcka pro úplné začátečníky – pokročilí nečtěte :-)

Restart 2021 – nejlepší doba pro začátek
Traduje se, že období, kdy se trhy dostávají pod vysoký tlak nejrůznějších ekonomických, ale i dalších jiných krizí, bývají tím nejlepším časem, kdy je vhodné provádět takzvané tradingové restarty. Krize, ať chceme, nebo ne, jednoduše patří mezi momenty, kdy se na trzích doslova láme chleba, a vznikají jedinečné obchodní příležitosti, ke kterým následně opět dochází až za mnoho dlouhých let. To bychom měli odpověď na otázku „KDY?“. Ovšem neméně důležité je také znát odpověď i na otázku „PROČ?“. A právě o tom si více povíme v pokračování níže.

Praktická ukázka: Neklidný týden s klidným výsledkem
Kalendář událostí moc nesleduji, protože moje strategie na něm není založena. Přesto se do něj občas podívám, abych zjistil kdy neobchodovat (viz. Velikonoce), případně kdy čekat trochu větší volatilitu, když se mi zdá, že je příliš velký klid.

Reakce finančních trhů na turbulentní ekonomiku způsobenou koronavirem?
Příští týden očekáváme mnoho události, které mohou zamávat trhy. Existuje mnoho souborů údajů, které byly dříve ignorovány, no až v březnu je začali analytici a obchodníci používat k posouzení dopadu koronaviru na ekonomiku a trhy. Konkrétně v březnu způsobily velké pohyby na trhu.

Praktická ukázka: Začínám zase přemýšlet o ztrátách
Po výsledcích z konce minulého roku jsem přikročil ke změně money-managementu tak, aby lépe vyhovoval situacím, ve kterých trh ignoruje moje Take-Profity (TP). Důsledkem toho ovšem je, že se jedna ztráta poměrně hodně projeví na výsledcích, například i v rámci jednoho týdne.

Může být AOS dlouhodobě profitabilní?
Jistě, může. Může AOS fungovat sám, bez podpory tradera? Ne, nemůže. Pořád se mi zdá, že mnoho obchodníků až tak úplně neporozumělo filozofii použití AOS a tak se to pokusím ještě jednou přiblížit na jenom příkladu.

Obchodné príležitosti na marec 2021
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Dnes sa pozrieme na ďalašie 3 trhy a to EUR/USD, EUR/NZD a USD/CAD z daily timeframe.

Zlato: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na komoditu Zlato a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Londýnská burza upadá: V roce 2023 počet kótovaných firem rekordně klesl
Počet společností kótovaných na Londýnské burze cenných papírů (LSE) klesl v roce 2023 na 1 836, čímž se ještě více zrychlil klesající trend posledních let. Analýza údajů LSE provedená investiční platformou XTB ukázala, že počet společností, jejichž akcie jsou kótovány na hlavním trhu a juniorském trhu AIM, klesl v roce 2023 o 6 %, což je s určitým odstupem nejrychlejší tempo poklesu zaznamenané v posledním desetiletí.