Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Více zisku, méně rizika? Cesta k ideálnímu RRR
Na hřišti zvaném trading se neustále pohybujeme na tenké hraně mezi potenciálním ziskem a rizikem ztráty. Jedním z klíčových nástrojů, který máme k dispozici pro navigaci touto složitou krajinou, je poměr maximálního přípustného rizika a minimálního požadovaného zisku (RRR). Jak ale ovlivňuje naše obchodní rozhodování a jak nalézt ten správný balanc?

Takto vypadají masivní intervence
Proti inflaci centrální banky bojují především zvyšováním úrokových sazeb nebo prodejem cenných papírů ze své rozvahy, tzv. kvantitativním utahováním (QT). Ti šťastnější centrální bankéři, kteří měli z minulosti našetřen dostatek devizových rezerv, mohou růst cen krotit i devizovými intervencemi, při kterých prodávají zahraniční měnu za svou domácí, kterou tím uměle posílají na silnější úrovně.

Ani po zasedání Fedu není jasněji, S&P 500 za sebou má další volatilní týden bez jasného směru a po Santovi ani památky
První polovina uplynulého týdne se na amerických akciových trzích nesla v růstovém duchu. Posilování akcií ještě zesílilo poté, co Fed ve středu v souladu s očekáváním rozhodl o zvýšení základní úrokové sazby o čtvrt procentního bodu. Druhá polovina týdne ale předchozí zisky smazala a S&P 500 nakonec při značné volatilitě odepsal 0,34 %. Šance na Santa Claus rally se zmenšují.

Dvě vlastnosti začínajícího tradera
Není moc těžké rozhodnout se, že chci vydělávat moře peněz a mít všechny ty věci, o kterých jsem psal ve svém článku o pozlátku. Není moc těžké užívat si představu, jak jsem úspěšný a kamkoliv přijdu, stanu se středobodem obdivu. Není moc těžké vytvořit si účet u nějakého brokera, dát na něj pár stovek nebo tisíců korun a pustit se do té velké „hry“ s názvem spekulace na finančních trzích. Co je ale těžké, je dobrat se výsledku, který by se alespoň přibližoval našemu předsevzetí.

Výběr z nedělní přípravy: Fakey pattern na AUD/USD
Na několika dolarových párech došlo k výskytu Fakkey patternu na týdenních grafech. V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na tento svíčkový pattern, který se nachází konkrétně na měnovém páru AUD/USD. Jelikož k cenovým patternům přistupuji podle svého, nastavím opět podmínky pro buy i sell obchody včetně možných cílů.

Multitimeframe analýza: 3.10.2024 DIESEL (Motorová nafta)
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Aktuálne FX príležitosti: EUR/USD, GBP/JPY a NZD/CHF
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na EUR/USD, GBP/JPY a NZD/CHF cez denné grafy.

Praktická ukázka: Tolik nadějných obchodů
Nevyšlo to úplně přesně tak, aby se každý den otevřel a zavřel obchod, ale bylo to tomu blízko. Co je ale důležitější, je výsledek, který se opět docela vydařil.

Ostrý začátek prázdnin na trzích
Ve školách již po rozdání vysvědčení nastal dvouměsíční klid. Mezi investory však žádná okurková sezóna nezačíná. Ke standardní smršti makroekonomických dat ze začátku měsíce totiž přibývají další kurzotvorné události.

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár GBP/CHF, kryptoměnu Bitcoin a akcie Tesla
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár GBP/CHF, kryptoměnu Bitcoin a akcie Tesla. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Príde na kryptomenách opäť ku korekcii?
Pred voľbami som upozorňoval na možný uptrend Bitcoinu a teda aj iných kryptomien, ale čo som neočakával je posilnenie o takmer 50% behom menej ako 1 mesiaca. Veľa kryptomien teraz poskočilo a veľa investorov si určite vydýchlo, ale čo bude ďalej?

Jak efektivně řídit poměr výnosů k zisku
Správné řízení poměru výnosů vůči zisku je pro úspěšné obchodování na forexu klíčové. V tomto článku se podíváme na to, jak tento poměr efektivně řídit a zvýšit tak celkovou ziskovost obchodování. Zaměříme se na přístup, který pomáhá minimalizovat riziko a maximalizovat potenciální zisk a jak určit správnou vstupní úroveň a využívat Stop-Loss a Take-Profit objednávky.

Strach z hyperinflace
Je tomu 5 let, co vyspělý svět čelil relativně vysokému růstu cen a v prostředí nulových sazeb a kvantitativního uvolňování (QE) se část ekonomů začala bát, že toto zvýšení inflace centrální banky nedokážou udržet na uzdě a čeká nás hyperinflace. Proto stojí za to se zpětně podívat, jak dopadly jednotlivé ekonomiky a měny po této historické zkušenosti z roku 2011.

Odsunutí dluhového stropu a silná data z trhu práce vynesly index S&P 500 na letošní maxima
Americký akciový trh je na letošním maximu, pokud tedy trh sledujeme skrze index S&P 500. O nevyrovnané výkonnosti jednotlivých sektorů tentokrát řeč nebude, zůstaneme u konstatování toho, že index poměrně přesvědčivě stoupl nad hladinu 4 200 bodů a za celý týden vzrostl o 1,83 %.

Poslední šance získat zdarma členství v unikátní VIP zóně od FXstreet.cz
Stejně jako v předchozích letech, je i letos zájem o členství ve VIP zóně na měsíc zdarma obrovský, a proto jsme se ještě naposledy rozhodli všem připomenout, že do konce této mimořádné nabídky zbývá již jen pár dní. Nicméně, pro čtenáře portálu FXstreet.cz tu máme navíc speciální prodloužení nabídky až do 4.6.2021. Pokud jste tedy ještě nabídku nevyužili a chtěli byste to změnit, pak na nic nečekejte, založte si náš reálný účet a začněte využívat všech výhod této skvělé VIP zóny.

Obnovené obavy o mezinárodní obchod srazily index S&P 500 pod support
Všechny hlavní americké akciové indexy v uplynulém týdnu výrazně klesly. S&P 500 ztratil 2,17 %, nejvíce od začátku roku.

Analýza vybraných akcií
V tomto článku Vám přinášíme analýzu akcií, jejímž autorem je hlavní analytik společnosti RoboMarkets, Dmitriy Gurkovskiy.

Čeká nás znovu lednový efekt?
Leden patřil v tomto roce mezi nejziskovější měsíce v roce. Hned po Novém roce byla zažehnuta silná rally, která v uplynulých 12 měsících vynesla index S&P 500 o 24 % výše, NASDAQ dokonce o 53 %!

Rizika pro sílící korunu
Díky vidině brzkého růstu domácích úrokových sazeb posílila koruna vůči euru na maxima od března 2020. Co víc, za posledních 7 let se jen ojediněle obchodovala koruna na silnějších úrovních jak proti euru, tak proti americkému dolaru. A to i přes výrazně vyšší inflaci, kterou česká ekonomika za tuto dobu produkuje. Znamená to, že si tuzemská měna dá na chvíli pauzu od posilování?

Rozruch kolem SNB před švýcarskými volbami neutichá
Rozruch kolem švýcarské centrální banky (SNB) pro její kontroverzní krok, jimž zrušila fixační pásmo eura vůči franku, ani po dvou měsících neutichá. SNB se potýká s intenzivní domácí kritikou, která volá po změnách v domácí monetární politice a v století staré vlastnické struktuře centrální banky.