Hned ráno přijde na řadu britské čtvrtletní HDP, které se očekává na 1.1%, stejně jako minulé čtvrtletí. Horší výsledek by samozřejmě vedl k alespoň krátkodobým výprodejům GBP. V takovém případě by vhodným řešením byly krátké pozice na GBPCHF, protože CHF je v současné době velmi silný. Alternativou by byla krátká pozice na GBPJPY. Tento pár je také podpořen relativně pěkným pin barem ve směru trendu.
V případě, že britské HDP příjemně překvapí, by dlouhá pozice byla vhodnější na GBPCAD než na GBPUSD, protože kanadský dolar je proti USD relativně slabý.
Další zprávou bude americké předběžné čvrtletní HDP, které se očekává na 1.5% z minulých 2.4%. Všeobecně se očekává, že tento údaj zklame. O to větší by bylo překvapení, kdyby došlo jen k menšímu snížení. Takové překvapení by poslalo USD výš. Že by k takové situaci došlo je však velmi nepravděpodobné. Spojené Státy v poslední době publikují jeden špatný ekonomický indikátor za druhým a bylo by tedy velmi zvláštní, kdyby po špatných zprávách z trhu práce a maloobchodních prodejích došlo jen k mírnému oslabení růstu HDP. Špatný výsledek by se dobře hrál proti CHF, protože jak už bylo řečeno výše, švýcarský frank se v současnosti těší velké oblibě. Další možností je hrát špatný výsledek proti JPY. O trendu JPY se netřeba zmiňovat, proto jen doplním, že špatný výsledek by poslal akciové trhy dolů, což by dále podpořilo růst JPY.
Zprávou číslo jedna ale bude projev šéfa FEDu Bena Bernankeho v Jackson Hole ve státě Wyoming. Toto každoroční setkání ekonomických elit většinou něpřináší zpravodajsky zajímavé informace. Tento rok by ale všechno mohlo být jinak. Existuje šance, že by se Bernanke mohl zmínit o možnosti dalších kroků, které by de facto vedly k dalšímu kvanitativnímu uvolňování. Pokud tak učiní, lze očekávat výrazné výprodeje USD.
Nesmíme ale také zapomínat na šéfa Kansaské pobočky FEDu, Thomase Hoeniga. Ten zdůrazňuje riziko inflace kdykoliv může a již několik setkání FOMC hlasoval pro odstranění oné věty o ,,úrokových sazbách, které budou na nízké úrovni po dlouhou dobu". Kdyby se například stalo, že by se Bernanke o QE nezmínil, ale Hoenig by popsal riziko inflace a nutnost předpovědět, kdy se začnou úrokové sazby zvedat (o této možnosti již jednou Hoenig mluvil), tak by USD byl těmito výroky značně popdořen.