Pondělí 30. prosince 2024 19:38
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Swissquote Bank
reklama
Investingfox Partner

Ustojí akcie Nike bojkotování na čínském trhu?

07.04.2021 13:32  Autor: LYNX  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

V rámci dnešní technické a fundamentální analýzy se budeme věnovat akciové společnosti Nike, neboť společnost čelí jistým problémům kvůli svému firemnímu stanovisku. Konkrétně se jedná o kritiku vnitrostátní politiky Čínské lidové republiky, kterou země zaujímá vůči etnickým Ujgurům.

Čína reaguje na obdobná prohlášení velmi rázně a dle dostupných zdrojů čelí Nike v podstatě honu na čarodějnice. I samotným Číňanům se samozřejmě obdobná prohlášení nelíbí, protože to považují za další z mnoha geopolitických tlaků na jejich suverenitu.

V článku se dozvíte:

  1. Nike jako předmět honu na čarodějnice
  2. Čím se zabývá společnost Nike?
  3. Fundamentální analýzaakcie Nike
  4. Technická analýza akcie Nike
  5. Závěrem
  6. Obchodujte s akciemi u LYNX


Nike jako předmět honu na čarodějnice

Jak bylo v dřívější analýze na akcie Alibaba zmíněno, čínské tituly čelí krizi díky novému zákonu, který prosadil dřívější americký prezdient Donald Trump. Aktuální „hon“ na společnost Nike lze tedy nesporně brát za jakousi snahu o odplatu vůči aktuální americké politice, která v podstatě znamená pokračující obchodní válku s Čínou. Pokud to tedy Čínská vláda bude podporovat, lze teoreticky očekávat, že společnost Nike nemusí mít svůj byznys v Číně zrovna jistý.

Jednak může místní vláda dělat společnosti problémy a jednak může aktuální bojkot vyústit v dlouhodobý proces. Vzhledem k tomu, že Čína je jeden z největších trhů, bude z toho jednoznačně těžit konkurence. Kromě toho některé zdroje uvádí, že vyloženě docházelo k pálením obuvi značky Nike. Z čínských sociálních sítí existují záběry, ve kterých lidé pálí produkty této značky, ale z toho se těžko pozná, zda se jedná o masovější akce. Pravda ovšem je, že se nesporně jedná o problém, který může firmu krátkodobě poškodit.

Záleží ovšem na dalším vývoji, protože problematika není samozřejmě statická záležitost. Je dost možné, že vedení společnosti nakonec nějak v tichosti dojedná s čínskou vládou smír a vše se zase vrátí časem do normálu. Jinak kromě Nike mají stejný problém i značky H&M a Adidas.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

Čím se zabývá společnost Nike?

Nike je americká společnost, jejíž historie sahá až do první poloviny 60. let minulého století. Jedná se o oděvní firmu, která se ovšem specializuje na sportovní oblečení a vybavení. Firma má sídlo v americkém Oregonu a její logo má původ v mytologii o řeckých bozích. Název značky je totiž odvozen od jména řecké okřídlené bohyně vítězství Níké.

Čtěte také: Vesmírné akcie 2021: Inspirujte se společnostmi, které míří ke hvězdám!

S téměř 80 tisící zaměstnanci a výrobními kapacitami po celém světě, můžeme Nike označit za velký nadnárodní korporát. A není to malý korporát, protože tržní kapitalizace firmy dosahuje skoro 210 miliard USD a její valuace je odhadována na přibližně 35 miliard USD. Jenom vlastní smluvní prodejní síť přesahuje přes 700 obchodů po celém světě. Výroba je lokalizována především v Asii, kde jsou samozřejmě mzdové náklady nejnižší.

Fundamentální analýza akcie Nike

Pokud jste dividendoví investoři, určitě vás bude zajímat, zda Nike dividendy vyplácí a kolik přesně. Na jednu stranu můžete být potěšeni, že Nike zisky mezi držitele akcií rozděluje, ale nejedná se o závratné částky. Za rok 2020 by měla dividenda činit něco přes 1 USD na akcii a má se vyplácet kvartálně, jak má společnost ve zvyku. Tudíž za jednotlivá kvartální období akcionáři dostanou 0,275 USD.

Dividendový výnos tudíž nepřesahuje ani 1 %, což samozřejmě mnohé dividendové investory odradí. Pokud vám ovšem nízká výplata dividend nevadí, může to být pro vás plus. Vysoká dividenda automaticky neimplikuje přínos pro vaši investici. Někdy je totiž možná mnohem lepší, když si společnost zisky nechá a reinvestuje třeba do nových technologií a rozšíření výroby.

Ale nyní přejděme už ke konkrétním číslům. Začněme s celkovými výnosy (obrat), které za rok 2020 činí téměř 37, 5 miliard USD. Hrubévýnosy jsou na 16,21 miliardách USD a čistývýnos je 2,54 miliard USD. Celkové výnosy společnosti klesly pouze mírně, leč čistý výnos meziročně spadl až ze 4 miliard USD. Špatná zpráva je, že dramaticky vzrostl dlouhodobýdluh. Meziročně se změnil z 3,46 miliard USD na 9,4 miliard USD, což je přibližně 170% nárůst.

Ukazatel P/E je na 61,6 bodech, což extrémně převyšuje limit pro konzervativnější strategii (max 15 bodů). Stručně řečeno, více jak 15 bodů znamená vyšší riziko. Některé zdroje uvadí, že konzervativnější investice je ještě kolem 20 bodů, ale to už záleží na individuálním akciovém titulu. Respektive, jak moc je daná akcie lukrativní. V každém případě je současné P/E přílišvysoké.

EPS se přibližuje k 1,63  bodům a rentabilita vlastního kapitálu (ROE) dosahuje necelých 30 %. Uvedené číslo je rozhodně solidní. Respektive cokoliv nad 15-20 % je pokládáno za velmi dobré.

[E-book ZDARMA]: 14 praktických tipů, jak se stát lepším investorem

Objevte jak zvýšit úspěšnost svých obchodů. V knize naleznete praktické tipy pro money management, jak si vést obchodní deník, principy řízení rizika či psychologii investování.

Technická analýza akcie Nike

Nyní je na čase podívat se na vývoj ceny akcie Nike a zhodnotit cenový graf. Jak je vidět, akcie Nike opravdu kvůli problémům s Čínou čelily poklesu. Ovšem samotný pokles nebyl nějak extrémně dramatický, protože se jednalo pouze asi o 15% ztrátu. V každém případě, all time high je na ceně 147 USD, které se už dvakrát nepovedlo překonat. Z technického hlediska je tedy očividné, že kolem 146 USD máme silné rezistenční pásmo. Jakmile se ovšem podaří jeho proražení, je velká šance na další pokračování v expanzi.

Abychom ale nepředbíhali, je potřeba ještě zhodnotit tržní strukturu z posledních 18 měsíců. Celkově vzato tu máme solidní uptrend, u kterého zatím nic nenasvědčuje tomu, že bychom se měli překlopit do downtrendu. Zas na druhou stranu, akcie Nike už relativně dlouho stranově konsoliduje. Cena má totiž od nového roku tendenci oscilovat v rozmezí 146 – 130 USD. Až na jednu výjimku, co se týče lokálního dna, jež je na 125,44 USD, a kde ovšem nastal solidní odraz.

Nike

Tudíž se trh vrátil zpátky nad support a lze tedy počítat s atakováním rezistence na S/R levelu 139 USD. Problém ovšem spočívá v tom, že dokud se kurz nevymaní ze zakresleného patternu, trh nemůže pokračovat do vyšších cenových hladin. Zakreslený útvar je tzv. megafón, nebo v angličtině ještě broadening wedge.

V podstatě se jedná o býčí útvar, takže je větší šance, že se dočkáme průrazu horní stěny patternu. Na to si ovšem musíme ještě počkat, protože je prvně nutný průraz řečené rezistence. Jinak je ještě jakási šance na otestování S/R levelu 118 USD. Po zmíněnou hranici ale nesmí cena spadnout, protože by už došlo k závažnému narušení trendu. S tím pak vzroste riziko, že akcie Nike čekají špatné časy.

LYNX Webinář: Trading Masterclass: Technická a fundamentální analýza

Závěrem

Společnost Nike se nesporně díky svému prohlášení poškodila, protože si tím ztížila podmínky na velkém trhu. Nezastávám ovšem názor, že se jedná o faktor, který by měl mít dlouhodobou setrvačnost. Respektive se dá kalkulovat s tím, že téma nakonec vyšumí, protože manažeři Nike si to budou v Číně tzv. žehlit. Sice práce navíc, ale v konečném důsledku se pro společnost i na tamním trhu nic markanntě asi nezmění.

Co se týče fundamentálního hlediska, až na rentabilitu vlastního kapitálu se mi titul nejeví jako nic ohromujícího. Spíš je to takový průměr. Mohlo být ovšem daleko hůře a je vcelku překvapující, že i navzdory lockdownům není obrat o moc nižší než v roce 2019. Dalo se bez debat očekávat, že tržby markantně klesnou, protože sportu se samozřejmě kvůli celosvětové pandemii Covidu moc nedaří. Jinak zisky sice zaznamenaly znatelný meziroční pokles, ale stále jsou o cca 32 % vyšší jak v roce 2018.

Z technického pohledu je trh sice od ledna slabší, ale vlastně pouze dochází ke stranové konsolidaci, po které by měl nastat další růst. Dlouhodobý trend je totiž pořád býčí. Ovšem na akciových trzích nic jako jistota neexistuje a celková situace se může velmi dynamicky začít měnit.

Obchodujte s akciemi u LYNX

LYNX nabízí obchodování s akciemi přímo na domácích burzách. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování a úzký spread.

Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme profesionální vzdělávací webináře.

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn.

Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálu.

V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Akcie Alibaba, čínské akcie

Čínské akcie v nesnázích! Zastaví se propad akcie Alibaba?

31. března 2021 | Akcie týdne

Přísnější pravidla pro čínské akcie. Jak si aktuálně vede Alibaba? Čeká akcie Alibaba opět růst? Technická a fundamentální analýza včetně grafu jen pro vás!

Číst dále
GameStop akcie

GameStop akcie jsou zpátky: Čeká nás další cenové šílenství?

18. března 2021 | Akcie

Je před námi další cenová rally na akciích GameStop? Vyplatí se investice do akcií GME? Aktuální cenový graf a vývoj situace. Poznejte co jsou meme stocks!

Číst dále
ropné akcie

Akcie ropy v roce 2021: 5 tipů na nejlepší ropné akcie!

03. března 2021 | Akcie

Jaké výhody mají akcie ropy? Jaká je aktuální cena ropy a možný vývoj v roce 2021? Vybrané akcie ropy včetně cenových grafů jen pro vás!✅

Číst dále

The post Ustojí akcie Nike bojkotování na čínském trhu? appeared first on LYNX Czech Republic: https://www.lynxbroker.cz/vzdelavani/akcie-nike-cinsky-bojkot/

Klíčová slova: Technická analýza | Money management | Fundamentální analýza | Čína | Obchodní deník | ETF | Dividendy | Rizika | Akcie | Analýza | CFD | Dividenda | Dividendový výnos | Futures | High | Investice | Investor | Investování | Kurz | Margin | P/E | Rally | Rezistence | Riziko | Spread | Support | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Výnos | USD | Obchodování | Cena ropy | Čínské akcie | Investoři | Vývoj ceny | Cenový graf | Byznys | Obchodovat | LYNX | Donald Trump | Ceny akcií | Akcie Alibaba | Akcie ropy | Aktuální cena ropy | Analýzy | Cena | Eura | Graf | Investice do akcií | Management | Ropy | Řízení rizika | Trh | Webinář | Zpráva | Zisky | ROCE | ROE | Tržby | Firmy | Alibaba | Propad | Akcionáři | Kapitalizace | Poplatky | Výnosy | Aktuální cena | Akciové společnosti | LYNX webinář | Objem obchodování | Výplata dividend | Akcie a ETF | Ropné akcie | Akcie týdne | Jak se stát lepším investorem | Obchodujte | Objem | Vyšší riziko | Firma | All Time High | Rezistenční pásmo | Tržní kapitalizace firmy | Problémy | Prohlášení | Nike | Vysoká dividenda | Komunikace | Trump | Nejlepší ropné akcie | Pokles | Situace | Čínská vláda | Adidas | Americká společnost | Společnost Nike | Valuace | Vývoj | WP | Historie | Další růst | Růst | Práce | Zaměstnanci | Rally na akciích | Dlouhodobý trend | Akcie Nike | Manažeři | Průraz | Vedení společnosti | Výplata | Šance | Ceny | Vývoj ceny akcie | Praktické tipy | Proražení | GME | GameStop | H&M | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Akcie ropy v roce 2021 | Dlouhodobý investor | GameStop akcie | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | EPS | Breakout Trader | Investiční | Intradenní obchodník | Vzdělávání | Obchodník | Rentabilita | Breakout | Vzdělávací webináře | Obchodovat s akciemi | Webináře | Obchodování s akciemi | Převodník měn |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • US Public Debt – Dynamika veřejného dluhu s polu s jeho objemem ohrožují USA více, než US-Sino krize
    Po dobu 8 let využívali analytici veškeré příležitosti k tomu, aby zdůrazňovali, že americký dluh pod vedením Baracka Obamy alarmující rychlostí roste a během Barackova funkčního období se téměř zdvojnásobil a vzrostl o 9,3 bilionů dolarů.
  • US rating
    Ratingová agentúra S&P varuje, že zníži...
  • US realitný trh
    Trhové obavy o US realitný trh do bodky naplnili výsledky predaja existujúcich domov.... predaje...
  • US retail na vzestupu, top 10 retailových společností
    Růst retailu je jedním z ukazatelů zdraví ekonomiky. Čím více spotřebitelé utrácí, tím větší mají firmy zisky a ekonom...
  • US sankce na Írán - tržní analýza 5.11.2018
    Kvůli íránskému jadernému programu. Sankce jsou platné od dnešního dne – 5. listopadu a jsou uvaleny především na vývoz ropy a na banky. Výjimku na dovoz ropy dostane 8 zemí, mezi kterými bude Jižní Korea, Japonsko, Čína, Turecko, Itálie nebo Spojené Arabské Emiráty. Írán dodal, že porazí US sankce a ropu bude vyvážet. Íránský export poklesl o více než 1 milión barelů ropy za den a ropa BRENT a WTI oslabují. Ropa BRENT se dostala na 72,73 USD/barel a WTI pod 63 USD/barel. Pokud dojde k většímu ekonomickému zpomalení, může klesnout spotřeba ropy, což zapříčiní ještě větší cenový pokles.
  • US S&P hodnoty PMI slabší, než se očekávalo. US500 stoupá 📈
    Trhy na data reagovaly výprodeji v amerických dolarech a nákupní horečkou na futures S&P 500 (US500), protože nižší než očekávaná data ze služeb signalizují stále možný nižší inflační tlak v budoucnu.
  • US Steel klesá o 7 %, Trump potvrdil plány na zablokování akvizice Nippon Steel
    Akcie jednoho z největších amerických výrobců oceli, společnosti US Steel (X.US), dnes klesají téměř o 8 % poté, co Trump potvrdil plány na zastavení akvizice této společnosti japonským ocelářským gigantem Nippon Steel. Jak vidíme na grafu, cena se propadla pod hlavní podporu EMA200 (červená linie), přičemž klesla mírně pod zónu $39. Velmi důležitá podpora se nyní může nacházet na úrovni $36 (předchozí cenové reakce) a také v rozmezí mezi $30 a $33, označeném Fibonaccim a minimy z srpna 2024.
  • Ústavní soud zamítl stížnost poslanců ANO, loňské snížení mimořádné valorizace penzí platí beze zbytku. Verdikt soudu přivítají ratingové agentury, nelze jej však přeceňovat – stav tuzemských veřejných financí zásadněji nezlepší
    Ústavní soud dnes zamítl stížnost poslanců opozičního hnutí ANO ohledně ponížení loňské mimořádné valorizace důchodů. Tím pádem definitivně stvrdil, že důchodci si loni z hlediska vývoje svých reálných příjmů pohoršili nejvýrazněji za posledních více než deset let. Ponížení mimořádné valorizace totiž znamená, že loňský růst průměrné penze zaostal za růstem hladiny spotřebitelských cen, jemuž čelí průměrný starobní důchodce. Navýšení penzí přitom zaostalo za růstem cen, jemuž důchodci čelí, nejvýrazněji od roku 2012.
  • Ústavní žaloba na Trumpa putuje do Senátu, trhy zůstávají klidné
    V americké Sněmovně reprezentantů včera odstartoval proces odvolání amerického prezidenta. Jeho obžaloba nakonec byla schválena a nyní putuje do Senátu, kde bude ale velmi pravděpodobně smetena ze stolu. Senát totiž, na rozdíl od Sněmovny reprezentantů, kontrolují republikáni, kteří včerejší návrh nepodpořili ani jediným hlasem. Trhy proto navzdory včerejším událostem zůstávají klidné a své pozice drží.
  • Ústavnosť OMT posunutá do Luxemburska
    Akciové indexy v US včera zaznamenali najlepší deň v tomto roku. Dôvodom rastu boli lep&sca...
  • Ustojí česká ekonomika v příštím roce “nevyrovnanou” kondici?
    Česká ekonomika vstupuje do nového roku s očekáváním rychlejšího růstu, ovšem v značně nevyrovnané kondici. To ostatně potvrdila i poslední letošní čísla - konjunkturální šetření Českého statistického úřadu. Obrázek posledních několika měsíců je jednoznačný. Na jedné straně máme segment služeb, který těží z obnoveného růstu reálných mezd i útrat domácností.
  • Ustojí tuzemská ekonomika případnou odvetu Číny za tchaj-wanskou návštěvu českých politiků? Nešlo by o nic, co už nezažila
    Loni Česko vyvezlo do Číny zboží za 44,2 miliardy korun. Tedy za méně než třeba do Rumunska. Představme si, že v důsledku čínské odvety za tchaj-wanskou návštěvu klesne český vývoz na nulu. Na první poslech to zní dramaticky, dokonce tak, že by to snad mohlo tuzemskou ekonomiku rozkymácet. Opravdu?
  • U.S. Trade Balance
    Americký schodek obchodní bilance se v listopadu rozšířil a výsledek byl nad očekáváním trhu. Deficit se zvýšil na 50,5 miliardy USD z deficitu v říjnu, kdy dosáhl 48,9 miliardy USD. Konsensus očekával, že se schodek rozšíří na 49,9 miliardy USD. Většina rozšíření se vyskytla v sektoru energií, konkrétně ropy, jelikož schodek obchodu v jiných, než ropných produktech byl v nominálních hodnotách flat. Bilance reálného zboží se rozšířila o 1,1 mld. USD na schodek ve výši 66,7 mld. USD, jelikož celkový vývoz vzrostl o 2,3% a byl opakovaně vyšší, ale celkový vývoz byl překonán 2,5% celkového dovozu.
  • U.S. treasury rekapitulace
    Silná zpráva o mzdách a nově vytvořených pracovních místech, mimo zemědělský sektor, ve Spojených státech, která byla zveřejněna v pátek, naznačuje, že Federální rezerva může urychlit zvyšovaní úrokové sazby s cílem zastavit inflaci, čímž se zvýšil výnos na desetiletém vládním bondu na čtyřleté maximum.
  • U.S. Treasury Yield
    Americké státní dluhopisy nakonec překonaly psychologickou hranici 3,00 po období 4-1 / 2 let, kdy se kolem této úrovně pohybovaly. Po překonání této hranice začaly opět mrně oslabovat díky tržním očekáváním nárůstu inflačního tlaku v USA a pohyby výnosů U.S.T. jsou pozorně sledovány mezi obchodními seancemi. Očekávání silnějšího, resp rychlejšího tempy zpřísnění monetární politiky Fedu v letošním roce také vedlo ke zvýšení výnosů dluhopisů.
  • US trhy i přes vydařené earnings ztrácí. Dohoda OPEC nejistá
    Nálada na amerických akciových trzích je poznamenaná pokračující výsledkovou sezónou a vrcholící předvolební atmosférou. Technologicky zaměřený index Nasdaq musel strávit poměrně neuspokojivé výsledky jednoho z tahounů – firmy Apple, jejíž akcie po zveřejní výsledků z třetího kvartálu poklesly přes více než o 2,2 %. Investorům se nelíbily projekce výnosů na další kvartál ani neschopnost Applu více využít trable svého největšího korejského rivala – společnosti Samsung. Středeční seanci předvedly akcie Apple poměrně volatilní výkyvy, cena nejprve prudce vzrostla, aby nakonec zamířila dolů i po zbytek celého týdne.
  • US trhy jsou před earnings na maximech
    Akciové trhy v USA dosáhly nových maxim. K pátečnímu posílení pomohlo zveřejnění makroekonomických dat. Odhad nově vzniklých pracovních míst mimo zemědělství byl 175 000, avšak výsledky odhalily mnohem větší nárůst a to na 287 000 míst. Míra nezaměstnanosti ovšem nenaplnila očekávání (odhad 4,8 %), když bylo reportováno 4,9 % nezaměstnaných. I přesto měly tyto výsledky na trhy pozitivní vliv, což bylo vidět na posílení amerických akciových indexů. Futures kontrakty na index S&P 500 uzavřely obchodní týden na hodnotě 2120,50 bodů. Opět tak došlo k posunutí historického maxima.
  • US trhy oslavily příznivá data z trhu práce
    Páteční obchodování na Wall Street bylo ovlivněno dvěma hlavními faktory. Napětí na Blízkém východě a zprávám o zaměstnanosti v USA. Indexy zakončily pátek v mírném zisku – Dow Jones přidal 340 bodů (0,8 %), S&P 500 přidal 51 bodů (0,9 %), zatímco Nasdaq zaznamenal růst o 219 bodů (1,22 %). Rostly akcie JP Morgan (+3 %), Citigroup (+2 %), Bank of America (+2 %), MorganStanley a Wells Fargo (+3 %). Výrazně poklesly akcie společnosti Spirit Airlines o více než 20 %. Naopak akcie Delta Airlines, United Airlines nebo American Airlines posilovaly v průměru o 5 %. Dařilo se akciím AMD (+5 %), Amazon (+2,5 %) nebo Meta (+2 %). Poklesly naopak akcie Home Depot (-0,8 %), AT&T (-0,6 %) nebo Procter & Gamble (-0,7 %).
  • US trhy se vrací k růstu
    Zámořské trhy se ze zasedání FEDu oklepaly velmi rychle a včera korigovaly středeční ztráty. Včera po uzavření trhu reportovala velmi zvučná jména jako například Amazon (+2,9 %), Apple (+1,3 %) nebo majitel sociální sítě Facebook – společnost Meta Platforms (+1,2 %). Akcie společnosti Qualcomm včera na pozitivně naladěném trhu propadly o 5 %. Pozitivní výsledky představila farmaceutická společnost Merck, jejíž imunoterapeutický prostředek Keytruda je nejvíce prodávaným lékem na předpis na světě a její akcie narostly o 4,7 %. Naopak na sérii neuspokojivých výsledků navázala společnost Peloton Interactive, která zklamala prakticky na všech úrovních a propadla o 24,3 %.
  • Ústřední projev předsedy Fedu Jeromea Powella
    Euro a britská libra vůči americkému dolaru nadále posilují na pozadí slabých fundamentálních statistik přicházejících v poslední době ze Spojených států. Dnes však čekáme na daleko zajímavější událost: projev předsedy Federálního rezervního systému na půdě Kapitolu. Dnes se koná první z jeho dvou vystoupení v Kongresu. Powell nejprve promluví ve výboru pro finanční služby Sněmovny reprezentantů a zítra podobný projev zopakuje v senátním bankovním výboru. Očekává se, že mu zákonodárci položí řadu důležitých otázek týkajících se nejen ekonomiky a měnové politiky, ale také fungování bankovního systému.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook obchodování ropy