Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

INVESTIČNÍ GLOSA: Příležitost číhá všude. Třeba v krabici s kakaem
Jen opravdový milovník čokolády by si v lednu zapsal do tabulky nejvýdělečnějších investic tohoto roku kakao. Přitom právě tato komodita letos předvádí spanilou jízdu a pokořila už hranici čtyř tisíc dolarů (92 tisíc korun) za tunu. Příběh kakaa ukazuje, že investiční příležitost může čekat opravdu všude. Jen člověk musí včas zbystřit.

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/JPY, akcie Procter & Gamble a zemní plyn
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/JPY, akcie Procter & Gamble a zemní plyn. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Čeká korunu osud švýcarského franku?
Nákup eur a prodávání domácí měny za účelem stabilizace či oslabení měnového kurzu. Strategii, kterou v letech 2011 - 2014 praktikovala Švýcarská národní banka (SNB), teď totožným způsobem implementuje i domácí Česká národní banka (ČNB).

Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár USD/JPY a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Trading nahodilosti
Článek je věnován problematice nahodilosti na finančních trzích a hledání konkurenční výhodu formou money managementu, který tento vliv omezuje. Myšlenka ochrany vůči nahodilosti je dále rozvinuta v experimentu s hodem mincí, který reprezentuje nahodilost zisků a ztrát.

Analýza NASDAQ, S&P 500, EUR/USD: Euro ztrácí půdu pod nohama
Americké indexy na nových ATH, oslabující euro a posilující dolar. Co za to může a co očekávat dál? Pojďte si přečíst pravidelnou týdenní analýzu od Purple Trading.

Praktická ukázka: Pekelný obchod
Ačkoliv člověk může být občas spokojený s výsledky, kterých dosahuje, čas od času se stane něco, co je neumožní považovat za perfektní. No a je na obchodníkovi, jak se s tím vnitřně vypořádá.

Praktická ukázka: Středa pokazila celý týden
V posledním období je to jako na houpačce. Ziskové týdny střídají ztrátové a účet se nikam moc významně neposouvá. Na jednu stranu je to dobře, protože účet netrpí, na druhou stranu, všichni chceme vydělávat a to se v poslední době moc nedaří.

Benzín, ropa, úroky a koruna
Cena benzínu a nafty za několik dní skokově vyrostla a leckde se prodává i za více než kdysi nepředstavitelných 50 korun za litr. Znovu se tak potvrdilo, že aktuální inflace není pouze o nákladech, ale z velké části také o maržích. Zkrátka „když to trh snese, proč bych nezdražil“. Poptávka je silná a zvyšování cen vstupů je dobrá záminka pro ještě vyšší zdražení prodejů.

Zlozvyky v tradingu a jak je „zlomit“?
Pokud se vám v tradingu dlouhodobě nedaří, mohou být jednou z příčin špatně naučené návyky. Možná vás překvapí, že mezi ně často patří i způsoby chování, které obchodníci považují za zdravé. Které to jsou se dozvíte v tomto článku.


EUR / USD : první býci vyskakují z vlaku, medvědi se začínají hrnout do dveří.
Vím, že titulek tohoto článku patří spíše do akčních filmů, ale také vám to tak připadá ?

Multitimeframe analýza: 4.11.2021 ropa BRENT
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Měnový pár CAD/CHF: Analýza více časových rámců (MN až D1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár CAD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

INVESTIČNÍ GLOSA: Září je noční můrou investorů. Zelené grafy může pokácet další kalamita
Po prázdninových propadech už se trhy zase tetelí blahem a vyhlížejí mimořádně úspěšný konec roku. Stojí za to ale připomenout, že září je pro trhy (zejména americké) historicky tragický měsíc, a to nezávisle na tom, jak nadějně tržní vývoj působí v době před začátkem školního roku.

Praktická ukázka: Vlastně to vůbec nebylo špatné
V předchozím týdnu trh nesplnil ani jednou podmínku pro vstup do obchodu. A tak jsem čekal, jestli mu „lenost“ vydrží i v tomto týdnu, nebo jestli se nějakého obchodu přeci jen dočkám. A musím říct, že jsem se dočkal nejen obchodu jako takového, ale také docela pěkného, klidného průběhu.

Elliottova vlnová teorie pro akcii Tesla, kryptoměnu Bitcoin a měnový pár USD/JPY
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro akcii Tesla, kryptoměnu Bitcoin a měnový pár USD/JPY. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.


Rozdiel medzi daytradingom a investovaním
Svet finančných trhov je fascinujúci, ale aj komplexný. Pri investovaní na týchto trhoch je rozhodovanie, ktorý obchodný prístup zvoliť, kľúčovým faktorom pre vaše investičné úspechy. Dnes sa pozrieme na dva z najznámejších a najčastejších prístupov - day trading a dlhodobé investovanie. Tieto dva štýly majú svoje vlastné charakteristiky a výhody, ktoré môžu prilákať rôzne typy obchodníkov.

Obchodujeme na základě reality, nikoliv podle vlastních představ
Snad každý forexový obchodník četl někdy o tom, jak je důležité, naučit se analyzovat trhy a vyčkat na příhodné obchodní situace. A také jak čelit strachu, vyhýbat se chamtivosti a tak dále. To vše jsou zajisté velmi důležité faktory mající podstatný vliv na budoucnost každého tradera. Kromě těchto zmíněných však existují i další, neméně důležité, osobní psychologické faktory. Ty mohou mít na trading stejný, ba často i mnohem větší vliv, a proto by se i s těmi měl naučit každý obchodník zacházet.