Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Buffett investorům: odprodej Applu, strach z AI a příležitosti v Kanadě
Na začátku měsíce se v Omaze opět konalo tradiční setkání akcionářů společnosti Berkshire Hathaway v čele s legendárním investorem Warrenem Buffettem. Tomuto setkání se také neformálně říká „Woodstock pro kapitalisty" a letos bylo plné Buffettových zajímavých názorů na svět a investování. Co Věštec z Omahy, jak se Buffettovi obvykle přezdívá, předpověděl tentokrát?

Nová tabulka? | Swingový TimeFrame výhled na týden 6.2.. - 12.2. 2023
Každý týden sleduji majors měnové páry a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie, a to živě a na opravdových trzích přímo před zraky diváků. Co přinesl tento týden a jakou novou tabulku jsem vytvořil?


Fundamentální analýza kryptoměn – makroekonomické faktory ovlivňující hodnotu kryptoměn (2. díl)
Tento článek zkoumá, jak makroekonomické faktory ovlivňují trh s kryptoměnami. Popisuje vliv inflace, změn úrokových sazeb a fiskální politiky na hodnotu kryptoměn ve srovnání s fiat měnami. Dále se zaměřuje na dopady geopolitických událostí, jako jsou obchodní války a politická nestabilita, na atraktivitu kryptoměn jako investičního nástroje.

Riziko a strach vs. profit a chamtivost
V tomto článku si popíšeme nevýhody oblíbeného ukazatele RRR. Také se blíže podíváme na to, jakým způsobem může tento ukazatel ovlivňovat emoce obchodníka.

Trump vs. ropa
Ani své spojence z Evropy, Kanady a Japonska neušetřil Donald Trump na proběhlém zasedání zemí G7 a stál si za svými obchodními bariérami, které mají chránit americké producenty. Americký dolar si tak i nadále užívá podporu, kterou mu Trumpova cla zajisté dávají. Vypadá to však, že trhy se příliš soustředí na slova a zapomínají na tvrdá čísla, která ovlivňují zahraniční obchod s USA.

Vzpomínky jako živé
V minulém týdnu jsem se zúčastnil akce, na které měli tradeři možnost seznámit se se zajímavými věcmi. Vzhledem k tomu, že mezi nimi bylo mnoho začínajících obchodníků, bylo milé sledovat, jak se dozvídali informace, nad kterými stojí za to se zamyslet. Sledovali, ptali se, diskutovali, prostě bylo to moc pěkné. Co však bylo nejzajímavější pro mě, to byl takový malý výlet do minulosti.

Čierna labuť a očakávania pri Francúzskych voľbách
Nehladiac na výsledok ako Francúzske voľby cez víkend dopadnú by som sa rád podelil o svoj pohľad na minulý a budúci vývoj trhov. V minulosti môžeme vidieť niekoľko prípadov kedy sa vyskytli tzv. „čierne labute“. Pri situácii Brexitu a US voľbách som vyznačil 2 levely ktoré sú približne zatváracia cena pred fundamentom a otváracia cena po výsledkoch.

O osobním portfoliu
V tomto týdnu jsem měl s několika lidmi rozhovor o tom, jak si tvoří vlastní investiční portfolia z akcií různých světových firem. Bylo to docela zajímavé povídání, u kterého se vyplatilo přemýšlet. A nejen u samotného povídání, ale i po něm.

Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/USD, dolarový index DXY a zlato
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/USD, dolarový index DXY a zlato. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Technická analýza: Bitcoin na 10 000 USD. Kam teď?
Dnes se podíváme na Bitcoin z pohledu let 2019 a 2020. Halving v roce 2020 táhne Bitcoin nahoru, přidali jsme již téměř 50 % na růstu. 10 000 USD ale nemusí bears pustit jen tak snadno.

Techniky a nástroje řízení rizik
Obchodování na forexovém trhu je vzrušující, ale to, co ho dělá tak vzrušujícím, je zároveň riskantní. Jde o volatilitu. Určité obchodní strategie do značné míry závisí na míře volatility a provozují tzv. vysokofrekvenční obchodování, tedy zjednodušeně zadávání mnoha po sobě jdoucích obchodních příkazů v naději, že bude většina profitabilních, ačkoliv se uživatel takovéto strategie vystavuje riziku volatility, které může mít za následek ztrátu obchodního kapitálu.

USDCHF stále posiluje? | TimeFrame výhled (3.4.. - 9.4. 2023)
Každý týden sleduji instrumenty jako měnové páry a indexy, a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie. Co přinesl tento týden? A jak se daří měnovému páru USDCHF?

Santa se snažil, více než mírný vzestup indexu S&P 500 ve vánočním týdnu ale nezvládl
Aktivita na americkém akciovém trhu byla v uplynulém týdnu podle očekávání sváteční, hlavní indexy nicméně v některých dnech předvedly zajímavé pohyby. Index S&P 500 uzavřel týden se ziskem 0,67 %.

První krok ke stabilitě trhů?
Není si co nalhávat. Nynější turbulence v emerging markets světě má na svědomí s velkým náskokem přede všemi Turecko. Obrovské zahraniční dluhy, deficit na běžném účtu a především pak tvrdohlavost při nastavení měnové politiky v Ankaře způsobily škody všude po světě. Prohlášení prezidenta Erdogana o vysokých sazbách způsobujících inflaci lze bez mrknutí oka nazvat „fake news“.

Burzovní grafy: Předvánoční klid posunul americké indexy mírně výše
V klidném předvánočním týdnu americký akciový index S&P 500 posílil o 0,25 %. Situace na trzích se prakticky nezměnila, býci se již chystají sčítat letošní zisky.

Proč klesá cena zlata? Kde a kdy se zastaví?
Propad ceny zlata na 5letá minima (nejníže od března 2010) je aktuálně poslední demonstrací silného výprodeje probíhajícího na komoditním trhu, který už přes rok zřetelně sledujeme hlavně prostřednictvím trhu s ropou. Cenu zlata před dalším poklesem neuchránil ani výprodej čínských akcií a s ním související panika z prasknutí další bubliny.

Strašák pro akcie
Dnešní report z amerického trhu práce vyzněl pro největší světovou ekonomiku lehce pozitivně. Nejsledovanější číslo o přírůstku pracovních míst 199 tisíc sice zastalo za očekávanými 426 tisíci, ale minulé měsíce byly revidovány vzhůru a do toho statistiky ukázaly na silný růst mezd a další pokles nezaměstnanosti na 3,9 %.

Proč koruna tolik oslabila?
Tento týden zveřejní Český statistický úřad novou sadu čísel, která by měla ukázat, že v srpnu česká ekonomika pokračovala ve velmi slušném oživení. Už data o výrobě automobilů naznačila, že po sezónním očištění by srpnový průmysl měl meziročně ztrácet jen v nižších jednotkách procent. Maloobchod by dokonce měl meziročně nějaké procento přidat, což je za dané situace ve světle katastrofických ekonomických prognóz vlastně mimořádně pozitivní výsledek.

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Proč je pro Google zdravotnictví důležitým segmentem?
Poslední měsíc se na akciovém trhu nesl v duchu nejistoty a akcie pokračovaly ve výprodejích, takže jsme této situace využili k přikoupení akcií další růstové společnosti. Ve světě dělají zemím stále problémy vysoké ceny energií, v některých z nich, například v USA, je pro běžné lidi stále nedostupnější i bydlení. Kromě toho bylo zajímavou informací i to, že Michael Burry, který předpověděl příchod finanční krize v roce 2008, prodal před časem všechny své akcie, takže zřejmě očekává další propady na akciových trzích. Zřejmě nejdůležitější událostí posledního měsíce však bylo setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole, trhy čekaly zejména na vyjádření Jerome Powella. Ten avizoval, že úrokové sazby budou v USA na současných vyšších úrovních, případně se budou ještě zvyšovat, pokud si to bude situace vyžadovat.