Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Výhľad forex tradera na XAU/USD, AUD/USD a EUR/GBP
V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať. Jednoduchá price action a Fibonacci.

Ropa překvapivě zdražuje
Po delší době by mohly trhy tento týden přepnout do klidnějšího módu. Žádné významné zasedání centrální banky nebo bedlivě sledovaná makrodata nejsou v plánu, snad s výjimkou páteční listopadové inflace v eurozóně. Americké HDP nebo PCE inflace již budou spíše dozvukem dříve zveřejněných dat bez potenciálu zásadně ovlivnit tržní narativ.

Pejskovi kupte granule, sobě akcie Zoetis
V dnešním blogu bych se ráda věnovala akcii skupiny Zoetis Inc., která dle mého názoru nabízí zajímavý swing obchod. Jestli jste o společnosti Zoetis ještě neslyšeli, možná vás informace o ní překvapí.

Je oslabování české koruny u konce?
Short EUR/CZK byl za mě jednoznačně obchod roku 2017. Od února 2018 už ale není nákup české koruny žádnou sázkou na jistotu, byť většina otevřených pozic je i nadále zisková díky stále rozšiřujícímu se úrokovému rozdílu.

SIDuv SOK & Donny SOK
Pri brouzdani po internetu jsem se po delsim case podival na SIDuv blog a nasel tam tohle:

Geopolitické události – mezinárodní konflikty (2. díl)
V tomto článku se blíže podíváme na geopolitické události. Probereme, co jsou to mezinárodní konflikty a jak probíhají. Nakonec nastíníme faktory, které mezinárodní konflikty ovlivňují, a jejich dopad na ekonomiku a spotřebitele.

EUR/AUD vyplnil gap, EUR/USD dvojité dno a pokračovanie trendu na CHF/JPY
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

NZD/USD: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/USD a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Mírná ztráta vrátila index S&P 500 k supportu, do hry se vedle koronaviru vrací geopolitika
Americký akciový index S&P 500 za týden odepsal 0,28 %, když vedle spíše lepších než očekávaných výsledků firem a zpráv o pandemii koronaviru do dění na trzích promlouvalo také rostoucí napětí ve vztazích USA a Číny.

Jiný pohled na americké volby očima tradera
Drtivá většina diskuze a odhadů dopadu amerických voleb na trhy se točí kolem samotného prezidenta. Pokud ale prezident nemá podporu v Kongresu, nemůže svou agendu v čele s hospodářským programem uplatňovat naplno.

Aktuální situace na měnových párech EUR/USD, USD/CHF a USD/JPY
Pondělní volatilita pomohla obchodníkům dosáhnout svých profit targetů v rekordně krátkém čase. Ceny měnových párů sedí na nových S/R úrovních a je na čase naplánovat další obchody. Zde jsou situace několika hlavních párů. EUR/USD kreslí shodnou price action jako v červenci. K němu řadím USD/CHF s negativní korelací. Tento měnový pár vyplnil D1 JVS a tlačí na stěnu stoupajícího trojúhelníku. Nakonec okomentuji situaci na měnovém páru USD/JPY,který se stále drží v rostoucím klínu.

Money-management pod novými pravidlami ESMA
V posledných týždňoch sa čoraz viac stretávame s veľkými obavami, ktoré spôsobujú nové pravidlá obchodovania s derivátmi od európskeho regulátora ESMA. Najväčším strašiakom je pre väčšinu obchodníkov zníženie finančných pák, ktoré od 1.8.2018 nadobudnú nasledujúce hodnoty:

Index S&P 500 a reálné úrokové sazby
Často se uvádí, že pro zkrocení inflace by měly vzrůst úrokové sazby očištěné o inflaci, aby se domácnostem vyplatilo spořit a omezily se investice i spotřeba. To samozřejmě dává smysl. Problém však je s kalkulací oné výše reálných úroků.

Konec záporných sazeb?
Je až neuvěřitelné, že Japonsko prošlo celou inflační epizodu posledních 2 let se zápornými úrokovými sazbami. Tato stagnující ekonomika se zakořenělou deflací zkrátka čekala, až globální tlaky nastartují dostatečně i japonské cenovky a mzdy.

Jednoduchý automatický obchodní systém založený na změně volatility
V tomto článku vám představím jednoduchý automatický obchodní systém (AOS) založený na změně volatility. Jedná se pouze o demonstraci myšlenky a přiložený zdrojový kód je určený pouze k testovacím účelům.

Pokles ropy není u konce
Ani přes silný 25procentní pokles v druhé půli letošního roku nejsou z fundamentálního hlediska podmínky pro návrat růstu cen ropy příznivé. 80 amerických dolarů za barel totiž není z historického hlediska v žádném případě levná ropa, a to ani v případě, že pohyby cen očistíme o inflaci.

Index S&P 500: Série zelených svíček přerušena, drama se ale zatím nekoná
Týden proběhl klidně ve znamení příprav na prodloužený víkend. Americký akciový index S&P 500 odepsal za čtyři obchodní dny 0,66 %, ve čtvrtek po otevření trhu to dokonce vypadalo na začátek výraznějšího pullbacku. Index se ale i tak vrátil za rok 2016 do mírného záporu.

Praktická ukázka: Chvilka klidu na EUR/USD
Předchozí dva týdny trochu ubraly z velikosti účtu, avšak nedokázaly sebrat moje odhodlání a přesvědčení o tom, že směr je správný. A tak jsem jen po drobných úpravách v oblasti částečných odprodejů čekal, co se stane. A stalo se. Mimochodem, strategie má stále dvě části.

Dvojí metr
Občas narazím na diskuzi týkající se brokerů, a protože mě to téma zajímá, přeci jen broker je nedílnou a důležitou součástí tradingu, snažím se zjistit, o čem to diskutující vlastně píší. Pominu-li, že způsob, kterým by bylo nejlepší poznat je, je otevření účtu a obchodování u nich, najdu si stránky těchto brokerů, přečtu si něco o nich, najdu si recenze a prostě se snažím získat komplexnější obrázek o každém z nich. Co ale mají všichni společné, to jsou informace pro obchodníky, kterými nás všemožně varují před námi samotnými a předávají nám informace o tom, jak malou šanci máme, abychom byli úspěšní. Vždyť přeci tolik retailových obchodníků je ztrátových, že je to až hanba.

Tesla po špatných výsledcích roste, Meta po dobrých padá. Jak se daří Big techu?
Výsledková sezóna je v plném proudu a minulý týden začaly zveřejňovat své výsledky opravdu velké společnosti, na které jsou investoři nejvíce zvědaví. Pojďme se tedy podívat na to, co nám tyto společnosti přinesly, a hlavně na to, jak akcie po zveřejnění výsledků reagovaly.